Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha a koncepciórajznak hihetünk, akkor Rey. A botja miatt valószínűleg ért azért valamicskét a párbajozáshoz (legalábbis kétlem, hogy lőfegyver), az Erőt meg lehet, hogy képes lesz ösztönszerűen is használni, ha igazán nagy baj van (Force Awakens). Vagy jó alaposan átvertek minket a trailerrel. :)

Sanszos. Gyanus nekem Abrams. John Harrison után azt se hiszem el amit látok! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sanszos. Gyanus nekem Abrams. John Harrison után azt se hiszem el amit látok! ;)

Hát igen, ott annyira megkavarták a dolgot, hogy a végén már én is elhittem, hogy Harrison nem az, aki, holott már a forgatás megkezdése előtt tudtam (már a forgatókönyv elkészültekor kitudódott), hogy az, aki. :) Ezt a módszert azóta lazán továbbfejleszthették. Mondjuk úgy, hogy most nem játsszák el újra, mert úgyis mindenki azt hiszi, hogy eljátsszák újra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a koncepciórajznak hihetünk, akkor Rey. A botja miatt valószínűleg ért azért valamicskét a párbajozáshoz (legalábbis kétlem, hogy lőfegyver), az Erőt meg lehet, hogy képes lesz ösztönszerűen is használni, ha igazán nagy baj van (Force Awakens). Vagy jó alaposan átvertek minket a trailerrel. :)

A trailer topikba írtam, csak mindenki figyelmen kívül hagyta, hogy gyanús nekem ez az egybeesés Finn Jedivé válása és az Erő felébredése között. Snoke elvileg azt mondja, hogy "The dark side... and the light", ami akár utalhat arra is, hogy Finn sorsa nem eldöntött, mindkét irányba elindulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailer topikba írtam, csak mindenki figyelmen kívül hagyta, hogy gyanús nekem ez az egybeesés Finn Jedivé válása és az Erő felébredése között. Snoke elvileg azt mondja, hogy "The dark side... and the light", ami akár utalhat arra is, hogy Finn sorsa nem eldöntött, mindkét irányba elindulhat.

 

 

Ez igaz lehet Reyre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért olyan biztos benne mindenki, hogy a zászlós kecó Maz Kanata palotája? Simán lehet, hogy a Yavini bázison van valahol.... És a zászlók a szövetségeseket jelképezik, vagy tudja a fene... :P

Mivel az egyik zászló Anakin Skywalkeré, így a szövetség kicsit furcsa lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ott annyira megkavarták a dolgot, hogy a végén már én is elhittem, hogy Harrison nem az, aki, holott már a forgatás megkezdése előtt tudtam (már a forgatókönyv elkészültekor kitudódott), hogy az, aki. :) Ezt a módszert azóta lazán továbbfejleszthették. Mondjuk úgy, hogy most nem játsszák el újra, mert úgyis mindenki azt hiszi, hogy eljátsszák újra. :D

 

Tudom, hogy tudod és azt is tudom, hogy tudod, hogy tudom, hogy tudod.

 

- JJ Abrams (Into Darkness marketing)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy inkább hajlanék arra, hogy Hanék kimentik Reyék hátsóját, semmint, hogy Rey ellopja a hajót. A trailerekben látott manőverek eléggé gyakorlott kézre utalnak, már ami a Falconnal szerzett tapasztalatokat illeti. Az nem kérdés, hogy Rey látott már űrhajót, lehet akár jól képzett pilóta is, de a hurkok és spirálok, hajtűk és bukfencek, amiket az előzetesben látunk, inkább azt jelzik számomra, hogy Han vezeti a Falcont a roncsok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy inkább hajlanék arra, hogy Hanék kimentik Reyék hátsóját, semmint, hogy Rey ellopja a hajót. A trailerekben látott manőverek eléggé gyakorlott kézre utalnak, már ami a Falconnal szerzett tapasztalatokat illeti. Az nem kérdés, hogy Rey látott már űrhajót, lehet akár jól képzett pilóta is, de a hurkok és spirálok, hajtűk és bukfencek, amiket az előzetesben látunk, inkább azt jelzik számomra, hogy Han vezeti a Falcont a roncsok között.

Ebbe van igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy inkább hajlanék arra, hogy Hanék kimentik Reyék hátsóját, semmint, hogy Rey ellopja a hajót. A trailerekben látott manőverek eléggé gyakorlott kézre utalnak, már ami a Falconnal szerzett tapasztalatokat illeti. Az nem kérdés, hogy Rey látott már űrhajót, lehet akár jól képzett pilóta is, de a hurkok és spirálok, hajtűk és bukfencek, amiket az előzetesben látunk, inkább azt jelzik számomra, hogy Han vezeti a Falcont a roncsok között.

 

A werkben látjuk, hogy Rey vezeti a Falcont. És tudjuk, hogy egyetlen jelenet készült IMAX kamerával, mégpedig a sivatagi üldözés. Rey ellopja a Falcont a kikötőből és Finnel a fedélzetén elmenekül. Han csak később csatlakozik hozzájuk, amikor ismét visszalopja a Falcont. Ráadásul pont a werkben mutatják, hogyan vették fel azokat az éles "hajtű" kanyarokat Daisy Ridley-vel.

 

imax_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

imax2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

star-wars-7-IMAX-550x366.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez tényleg így van, akkor viszont tuti Skywalker a csaj. ;)

 

Nem akarom elvenni senki kedvét a dologtól, én örültem volna a legjobban, sőőt...sokáig magam is úgy gondoltam, hogy Rey-t Luke elrejtéséhez hasonlóan "száműzte" a család a Jakkura, nehogy Snoke rátaláljon. Azt hittem, hogy Han és Csubi őrzik Rey kilétét, de ez az elméletem már régen megdőlt. Annak is én örülnék a legjobban, ha Lukenak jelentős játékidő jutna, de a making star wars oldal atyja, Jason Ward, aki viszont tényleg ismeri a történetet, megírta, hogy azt se várjuk. Egyébként Jason írta, hogy egy jelenet kivételével már minden jelentősebb spoilert publikált a filmből, az utolsó titkolt jelenet kilétét szándékosan nem fedi fel. A Lukeval kapcsolatos bejegyzése volt számomra a leg lelombozóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Falcon ellopása:

Veszettül lövöldöznek a rohamosztagosok, TIE vadászok szétlövik Rey hajóját (vagy egy másik hajót, ami felé először rohannak) Rey meglátja a Falcont és Finnel elkötik. Han/Csubi és Poe Dameron máshogy hagyják el a Jakkut. Jön az üldözés a roncsok között, majd jóval később Han/Csubi egy köztársasági hajóval (spoiler szerint romboló) bevontatják a Falcont és jön a nevezetes mondat, amikor fegyverrel a fedélzetre lépnek, hiszen nem tudják, ki kötötte el a hajót.

 

tumblr_nn39i0AOvc1uq6x2xo1_1280.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt leszámítva, hogy ikrek lennének - most miért kéne ezekből azt leszűrni, hogy ikrek? -, jó fejtegetés, többnyire én is ezeket hoznám fel amellett, hogy Rey Hanék lánya. Kylo... Nos, amit ír róla, az is jó, kivéve Jaina és Jacen, nem hiszem, hogy Abramsék ezt annyira figyelembe vették vagy éppen az EU eme gyengébb szegletéből merítettek volna ihletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is azt mondom, hogy Rey nem egy noname random figura. Érezhetően ő van itt igazán kidomborítva az újak közül és nem Finn, még csak nem is Kylo, hanem Rey! Ő vele kapcsolatban lesz a filmben a legnagyobb WTF momentum, erre a nyakamat teszem! És azt sem hiszem el, utaljon bármire a trailer, legyen bármilyen infó kiszivárogtatva, nem hiszem el, hogy az ég világon semmi köze nincs a Skywalker famíliához!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elég nagy ez a galaxis ahhoz, hogy elférjen benne még néhány különleges emberke a Skywalkerekekn kívül :)

Akik nyugodtan lehetnek sidekickek egy Skywalker-leszármazott mellett, meg a spin-off filmek és sorozatok főszereplői, de a Star Wars Saga hetedik részének a főszereplője egy Skywalker-leszármazott legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is azt mondom, hogy Rey nem egy noname random figura. Érezhetően ő van itt igazán kidomborítva az újak közül és nem Finn, még csak nem is Kylo, hanem Rey! Ő vele kapcsolatban lesz a filmben a legnagyobb WTF momentum, erre a nyakamat teszem! És azt sem hiszem el, utaljon bármire a trailer, legyen bármilyen infó kiszivárogtatva, nem hiszem el, hogy az ég világon semmi köze nincs a Skywalker famíliához!

 

A hit a legfontosabb értékadó tulajdonságok egyike.

 

nem hiszem el, hogy az ég világon semmi köze nincs a Skywalker famíliához!

 

Az ég világon semmi köze nincs, legalábbis vérségileg semmi. De a remény hal meg utoljára! Viszont vígasztaljon a tudat, hogy minden valószínűség szerint erőérzékeny és Luke a tanítványául fogadja a film végén, ami azért előre is vetít egy igen értékes, nem vérségi, de szoros alapokon álló családi(as) kapcsolatot. Szerintem ez értékelendő, akkor is, ha nem Skywalker.

 

szerk.: 0,1 százalék esélye azért még van! (csak, hogy senki ne legyen teljesen elkeseredve az elkövetkező szűk 2 hónapban!)

szerk2: sőőőt....a második részben akár még ki is derülhet, hogy valamilyen módon mégis kötődik a Skywalkerekhez! Szóval senki ne legyen letörve, de ahogy ezer éve mondtam, nem lesz EU majmolás, ezért nincs fiú/lány gyermeke Leiának és Hannak. Bőven elég nekik a tudat, hogy egyszem fiúk a nagypapa örökébe lépett!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey a főszereplő... Máskülönben miért lenne a plakáton ott, ahol van? Ő lesz itt a központi figura, ez egyértelmű. A főszereplő meg nem hiszem, hogy csak egy nevenincs tolvaj, vagy egy nevenincs guberáló. Az eddigi két trilógia két főszereplője Skywalker volt. A harmadik is az lesz ;)

 

Egyébként az nem merült fel senkiben, hogy Rey nem Soloék gyermeke, hanem esetleg Luke lánya? Ez megmagyarázná azt is, hogy Han és ő nem ismerik egymást (legalábbis valaki leírta itt, hogy úgy beszélgetnek egymással mint 2 idegen, mondjuk nekem ez nem jött le) És miért is kéne ismerniük? Az infók alapján Luke-ot már hosszú évek óta nem látta senki, nem tudják hol van, ergo a lányáról sem tudhatnak semmit. De akkor meg miért nem tud Rey az erőről és a történtekről semmit? Nekem erre is van egy teóriám, ami lehet kissé SW idegennek tűnhet majd. Valamelyik "Legends" könyvben volt egy szereplő aki képes volt az erővel emlékeket megváltoztatni, illetve emlékeket törölni. Mi van ha valaki aki tud ilyet kitörölte Rey emlékeit? Mondjuk Kylo...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt korábban írták (Dzséjt), hogy nem lenne utolsó, ha Reyről kiderülne, hogy Ren lovag. Ilyettén tehát elárulta volna saját apját és mesterét. Ha így nézzük, akár még Skywalker is lehet. Hannak egy áruló fiú, Lukenak egy áruló lány jutott. Érdekes koncepció. Nekem ez még tetszene is. Rey, aki az apja ellen fordult és végül önkéntes számüzetésben kötött ki, mert azért mégsem akart csatlakozni unokatestvéréhez, aki egy megveszekedett Vader fetisiszta lett. Nem rossz ötlet.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is azt mondom, hogy Rey nem egy noname random figura. Érezhetően ő van itt igazán kidomborítva az újak közül és nem Finn, még csak nem is Kylo, hanem Rey! Ő vele kapcsolatban lesz a filmben a legnagyobb WTF momentum, erre a nyakamat teszem! És azt sem hiszem el, utaljon bármire a trailer, legyen bármilyen infó kiszivárogtatva, nem hiszem el, hogy az ég világon semmi köze nincs a Skywalker famíliához!

Csatlakozom engem ezek a képek győznek meg róla hogy Skywalker. És azt is eltudom képzelni hogy azért nem tud semmit az erőrröl hogy így is védjék. Úgy ahogy Aragornnal tették Elrond csak 20 éves korábban mondta el neki hogy ő z Északi Dúnadánok tizenhatodik vezére, Elendil egyenes ági leszármazottja és Isildur örököse, a gondori trón várományosa.

Valódi nevét és származását Elrond parancsára még Aragorn előtt is titokban tartották, attól félve, hogy az Ellenség kutat majd Isildur örököse után.

89032.jpg

89033.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Rey a központi figura, de nem azért mert Skywalker-sarj. A klasszikus mesékben általában kell egy szereplő, aki egy elzárt világban él és nagyon keveset tud a világról. Ez azért jó, mert amikor elindul az útjára mi vele együtt fedezzük a világot, együtt csodálkozunk rá minden fejleményre és épp emiatt vele azonosulunk a legjobban.

 

A Gyűrűk Urában ilyen a Hobbitfalván felnövő Frodó, a Harry Potterben a varázsvilágtól eleinte teljesen elzárt címszereplő, a szinte szolgaként felnövő Artúr király és így tovább.

 

Ráadásul filmes szempontból is van egy óriási előnye a tudatlan központi hősnek: anélkül hogy ez erőltetett lenne fel tudja tenni azokat a kérdéseket a többi főszereplőnek, amire mi is kiváncsiak vagyunk. Végülis itt nincs mesélő, muszáj a párbeszédeken keresztül letudni az expoziciót. Ezért olyan jó, hogy a régi trilógiában ott van Luke aki az ep.4-ban hallhat apja Klón-háborús ténykedéséről, a jedikről és mindarról amit nekünk is tudnunk kell ahhoz, hogy értsük miről van szó.

 

Szerintem ez a figura itt Rey lesz. A világ háta mögött nő fel, belekeveredik az eseményekbe és vele együtt fedezzük fel az ep.7 világát. És tippem szerint ő lesz a jedi, Luke tanitványa. Finn fénykardozása egy "red herring" ahogy az angolok mondják. Egy jópofa elterelés, mintha a Birodalom visszavág plakátján Han kezében fénykard lenne. Ami nem lenne hazugság. A filmben Han tényleg kardot ránt, hogy felvágja a tauntaun bendőjét. Finn is valóban fénykardozik egyet amig két pillanat alatt leverik, de szerintem az előzetesben amikor Kanata beszél valakihez arról, hogy engedje be az Erőt az Rey, aki azt hiszi magáról hogy egy senki -trailer elején mondja- pedig valójában az Erő vezette bele a nagybani eseményekbe.

 

Ettől függetlenül a Saga továbbra is egyfajta család történet marad mert Kylo Ren szerintem szinte tuti hogy Solo gyerek lesz.

 

Tekintve hogy a Saga hetedik részénél tartunk itt az ideje bővíteni a világot a legfontosabb főszereplő szintjén is. Kellenek a párhuzamok, de épp úgy az eltérések is. A prequel rengeteg mindenben egy rugóra járt az OT-vel de lehetne egy méretes listát arról is irni, hogy miben nem.

 

Hogy egy banális példát mondjak, a trailerben nem szabadna légi ütközetnek se lennie. Ilyen még nem volt eddig. De most lesz. És igen az is lehet hogy a főszereplő nem Skywalker lesz. Ettől még ott lesz Luke, ott lesz Kylo Ren és ott lesz Anakin elképesztő hagyatéka ami még mindig mozgásban tartja az eseményeket (lásd Kylo Ren fohászkodását a szétégett maszkhoz). Ez még mindig lehetne a Skywalker család története, akkoris ha uram bocsá a legfiatalabb központi szereplő akivel belevágunk mindebbe nem tartozik közéjük. Szerintem ez utóbbi csak érdekesebbé tenné a történetet és tágitaná az univerzumot.

 

Egyébként a leggyengébb érvnek a származására mindig is a képeket, az arci egyezést éreztem. Kylo egyáltalán nem hasonlit egyik felmenőjére se. Az SW-ben az arci egyezés a családtagokkal nem igazán szokott számitani, ahogy sehol máshol se: mert a castingnál nem vonásokat hanem tehetségeket keresnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az nem merült fel senkiben, hogy Rey nem Soloék gyermeke, hanem esetleg Luke lánya? Ez megmagyarázná azt is, hogy Han és ő nem ismerik egymást (legalábbis valaki leírta itt, hogy úgy beszélgetnek egymással mint 2 idegen, mondjuk nekem ez nem jött le) És miért is kéne ismerniük? Az infók alapján Luke-ot már hosszú évek óta nem látta senki, nem tudják hol van, ergo a lányáról sem tudhatnak semmit. De akkor meg miért nem tud Rey az erőről és a történtekről semmit? Nekem erre is van egy teóriám, ami lehet kissé SW idegennek tűnhet majd. Valamelyik "Legends" könyvben volt egy szereplő aki képes volt az erővel emlékeket megváltoztatni, illetve emlékeket törölni. Mi van ha valaki aki tud ilyet kitörölte Rey emlékeit? Mondjuk Kylo...

De, jó párszor felmerült már, és én például mindahányszor leírtam, miért lenne dramaturgiai orbavágás az, ha Luke-nak lenne gyereke.

Szerintem egyszerűbb oldalról is meg lehet fogni, miért nem tud semmit az Erőről: amikor a Jakkúra került, még nem árulták el neki és úgy nőtt fel, hogy ő ezekről semmit sem tud. Nem kell ide misztikus emléktörlés, egyszerűen nem mondták el neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn 5 másodpercet sem fog kardozni, Kylo egyből levágja, hogy aztán Rey sírjon a "teteme" felett egy picit. Az igazi kardpárbaj majd csak azután következik!

 

Ami engem érdekel, hogy Maz Kanata miért szedi szét Luke (Anakin) kardját. Erről még egy spoilert sem olvastam. Talán üzenet van benne? (Bár az is lehet, hogy a Kanatás kép a fénykardal része a visszaemlékezésnek, amikor Maz még Luke tanítványa volt.) Ez a legizgalmasabb része a dolognak, hogy miért kell olyan veszettül a kard Kylo Rennek és vajon van benne egy üzenet? Kicsit holokron jellege van a kristálynak....nagyon izgalmas. Szinte semmit nem tudunk még a történet ezen aspektusáról.

 

wpid-img_20150815_234729-1_wm-e1439698633792.jpg?w=1000&h=

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn 5 másodpercet sem fog kardozni, Kylo egyből levágja, hogy aztán Rey sírjon a "teteme" felett egy picit. Az igazi kardpárbaj majd csak azután következik!

 

Ami engem érdekel, hogy Maz Kanata miért szedi szét Luke (Anakin) kardját. Erről még egy spoilert sem olvastam. Talán üzenet van benne? (Bár az is lehet, hogy a Kanatás kép a fénykardal része a visszaemlékezésnek, amikor Maz még Luke tanítványa volt.)

Ami gondolom ez lenne. A látványterven felteszem a maszkos figura a korai Kylo Ren, a földön fekvő figura a kora Finn, előtérben pedig Rey

c7bb8cfbcd7072d4159596a88febbb72.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert eredetileg (erről több konceptünk is van) Finn fehér volt! Ez most nem valami rasszista komment, anno Landot is fehérnek rajzolták meg.

 

szerk.: Kasdan azt mondta, hogy látványos, de rövid kardpárbajt írt a film végére.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a leggyengébb érvnek a származására mindig is a képeket, az arci egyezést éreztem. Kylo egyáltalán nem hasonlit egyik felmenőjére se. Az SW-ben az arci egyezés a családtagokkal nem igazán szokott számitani, ahogy sehol máshol se: mert a castingnál nem vonásokat hanem tehetségeket keresnek.

Mondjuk ezt én sem tudom komolyan venni.

 

Tekintve hogy a Saga hetedik részénél tartunk itt az ideje bővíteni a világot a legfontosabb főszereplő szintjén is. Kellenek a párhuzamok, de épp úgy az eltérések is. A prequel rengeteg mindenben egy rugóra járt az OT-vel de lehetne egy méretes listát arról is irni, hogy miben nem.

Viszont az azonos rugók között ott van, hogy egy Skywalker körül forognak az események. Ebben nincs eltérés a két trilógia között. Persze ne legyen Rey Skywalker, ne legyen Luke lánya. Legyen Rey Solo vagy Organa, vagy Amidala, nevet azon a családfán választhat kedvére. De azért vannak olyan jellegzetességek, amiket igenis, meg kell tartani a sorozatban, 1-től 9-ig.

 

A Gyűrűk Urában ilyen a Hobbitfalván felnövő Frodó, a Harry Potterben a varázsvilágtól eleinte teljesen elzárt címszereplő, a szinte szolgaként felnövő Artúr király és így tovább.

De azért Frodó is Bilbó rokona volt, és Harry is azok leszármazottai, akik eléggé benne voltak az események sűrűjében. ;) Miután Bilbó megszerezte az Egy Gyűrűt, nem Tuffa lett a főszereplő, és Voldemort első legyőzése után sem Longbottom köré szövődtek az események. A vérvonal maradt a történelmi események formálására. Zsákosok, Potterek, Skywalkerek, utóbbinak van annyi engedménye, hogy Solók is lehetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az azonos rugók között ott van, hogy egy Skywalker körül forognak az események. Ebben nincs eltérés a két trilógia között. Persze ne legyen Rey Skywalker, ne legyen Luke lánya. Legyen Rey Solo vagy Organa, vagy Amidala, nevet azon a családfán választhat kedvére. De azért vannak olyan jellegzetességek, amiket igenis, meg kell tartani a sorozatban, 1-től 9-ig.

Ezért hoztam fel a légi ütközetet példának. Nincs olyan aranyszabály, hogy a sequel csak abban térhet el a régi trilógiától amiben a prequel. Lehet, hogy valamiben a korábbi kettő egyezett és pont ez fog először eltérni.

 

De azért Frodó is Bilbó rokona volt, és Harry is azok leszármazottai, akik eléggé benne voltak az események sűrűjében. ;) Miután Bilbó megszerezte az Egy Gyűrűt, nem Tuffa lett a főszereplő, és Voldemort első legyőzése után sem Longbottom köré szövődtek az események. A vérvonal maradt a történelmi események formálására. Zsákosok, Potterek, Skywalkerek, utóbbinak van annyi engedménye, hogy Solók is lehetnek.

Igen egy nagyszabású legenda beindításánál ez hasznos. Ezért kellett az hogy Luke Vader gyereke legyen. De itt most a hetedik részben vagyunk már. A történet már kellő családi drámát stócolt fel, nincs feltétlenül szükség újabbal fokozni, pláne ha ez a fokozás oda vezet, hogy a főszereplőből csak egy Luke 2.0-át csinálunk anélkül, hogy az eredeti figura hátterének a súlya ott lenne. Luke számüzetésben való felnövését három rész vezeti fel. Megakarja ölni a Császár, ő az utolsó remény... csupa súlyos hagyaték, úgy hogy közben komolyan meg van magyarázva miért ott nő fel: távoli rokonai nevelik, de azért biztos ami biztos egy tapasztalt jedi figyeli hogy minden rendben legyen vele.

Az már nem éppen elegáns ha az ep.7 elkezdődik és ad egy teljesen új bolygót egy szereplőt nulla felvezetéssel és azt mondja, hogy ja egyébként pont ugyanaz a helyzet mint Luke-al. A bújdosás okai? Valami pár mondatos expozició. Mindezt azért mert muszáj Skywalker legyen. Miért muszáj? Azon túl hogy korábban is így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nekem tetszik az ötleted. (Nem gondolom, hogy így lesz, de tetszik.) Én bírnám, ha mindkét szereplő vérségi ágon (Han - Kylo / Luke - Rey) Luke bukott tanítványai lennének. Ha kiderülne, hogy Rey is Ren lovag volt (lett) és az unokatesójával együtt fordult Luke ellen...az hatalmas kudarc lenne Luke számára. Olyan törés, ami az apátián túl érthető száműzetésbe kergetné Lukeot. Bár szerintem az is elég a száműzetés megmagyarázásához (és véleményem szerint ez lesz a filmben), hogy Luke elvesztette az akadémiáját és még Kylo (Solo Skywalker) is ellene fordult. Ez már önmagában elég nagy csapás lehet Lukenak. Elég, hogy többé ne is akarjon jediket nevelni. Viszont éppen ezért láthat reményt egy olyan személyben, aki nem Skywalker. Itt kanyarodnék Bomarr leírásához, mely szerint igenis egészséges dolog egy új vérvonalat behozni. Ráadásul Lukenak így okot is adna, hogy a kudarc után egy nem Skywalker jedi kinevelésével térjen vissza. (és Kylo Ren még mindig vissza tud térni a jó oldalra, tehát a Skywalker fanok is megkapnák a káposztát!)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.