Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Finn bizzos átöltözik. Hisz a páncélos lihegés és a Mos Eisley bámuló Copy jelenet közt nem lehet csak pár perc.

De valamiért nem hiszek Poe Tie fighter pilóta álcájában.

Ez is copy lenne! Lépten nyomon copy esélyekbe futunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor szerinted J.J-ék által emelgetett ok amiért nem láttuk eddig Luke-t az hogy csak a film végén cameózni fog?

 

Hogy miben hiszek, az lényegtelen. A spoilereket követve most úgy áll a dolog, hogy nem lesz nagy szerepe, a spoilerek meg vagy igazak, vagy nem. Persze a spoilerek sem önmagukban álló dolgok, a trailerek, making of képek, conceptek szépen kiegészítik egymást. Ha összeadjuk az egészet, akkor igen...kijelenthető, hogy nem lesz nagy képernyőideje.

 

De valamiért nem hiszek Poe Tie fighter pilóta álcájában. Ez is copy lenne! Lépten nyomon copy esélyekbe futunk.

 

Dameron vezeti a Tie-t, ő a pilóta és ezért is tudja magát katapultálni. Finn zuhan le a vadásszal, kitántorog az égő gépből, rájön, hogy tehénlepénybe lépett és átvesszi Dameron ruháját. Dameron TIE vagy rohamosztagos ruhában lesz, hiszen mezítelenül csak nem fog parádézni és ugye a ruhája Finnen köt ki, ergo a hangáros jelenetben a ruhája már nem lesz rajta. Illogikus is lenne úgy bemenni a hangárba, hogy nincs rajta birodalmi szerelés. Át fög öltözni.

 

Nincs egy kicsit túlmisztifikálva ez a kard-kérdés?

 

Az egész EPVII erre épül. Ez a történet Excaliburja és a kérdés, hogy ki tudja kihúzni a kőből.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dameron vezeti a Tie-t, ő a pilóta és ezért is tudja magát katapultálni. Finn zuhan le a vadásszal, kitántorog az égő gépből, rájön, hogy tehénlepénybe lépett és átvesszi Dameron ruháját. Dameron TIE vagy rohamosztagos ruhában lesz, hiszen mezítelenül csak nem fog parádézni és ugye a ruhája Finnen köt ki, ergo a hangáros jelenetben a ruhája már nem lesz rajta. Illogikus is lenne úgy bemenni a hangárba, hogy nincs rajta birodalmi szerelés. Át fög öltözni.

Poe katapultálására mi utal? És akkor miért csak magát katapultálja a kétszemélyes TIE-ból? ez szemétség!

Sok a lyuk ezen a jeleneten. Meg az egész rohadt filmen még. Tök sötétben tapogatózunk a nagy spoilereinkkel együtt. Mi van ha két TIE-t kötnek el és míg Finn-t lelövik, Poe leszáll valahol rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe katapultálására mi utal? És akkor miért csak magát katapultálja a kétszemélyes TIE-ból? ez szemétség!

Sok a lyuk ezen a jeleneten. Meg az egész rohadt filmen még. Tök sötétben tapogatózunk a nagy spoilereinkkel együtt. Mi van ha két TIE-t kötnek el és míg Finn-t lelövik, Poe leszáll valahol rendesen.

 

Finn nem pilóta, már csak ezért sem tudnának két hajót elkötni, szóval együtt szöknek el és csak egy vadászt kötnek el. De erről bőségesen van képanyagunk. Nem biztos, hogy katapultál, lehet, hogy a sérült TIE-ból kizuhan. A lényeg, hogy külön érnek földet, de Dameron ruhája a TIE-ban marad.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kard dolog is egy sarkalatos pontja a filmnek. Most megint ferémlik előttem egy jelenet ahol a film elején Luke (Anakin) kardja az űrben lebegve lezuhan egy Tatooine klón bolygóra, pont arra amin hősünk is van. Na neeeeeee. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt lenne jó tudni, hogy miért pont Anakin kék színű fénykardja kell Kylo Rennek? Hiszen Luke-nak is csak annyit jelentett, hogy az apjáé volt.

 

A film feléig feléget érte falvakat és egy palotát, aztán történik valami (egy 'beszélgetés' Rey-el), és kiderül, hogy mégsem kell neki. Érdekes...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha arra gondolok, hogy Gene Roddenberry a star trek szülőatyja azt nyilatkozta a Star Wars-ról, hogy ez olyan történet, mint az Artúr király legendája, akkor ez most igaz lesz abrams filmjében. De ez a karddal való rohangálás még a gyűrűk urát is eszembe juttatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt lenne jó tudni, hogy miért pont Anakin kék színű fénykardja kell Kylo Rennek? Hiszen Luke-nak is csak annyit jelentett, hogy az apjáé volt.

 

Rennek is csak annyit jelent, hogy a nagyapjáé volt. :D

 

Esetleg tényleg van a kardban valami, ami elvezet Lukehoz. Engem még mindig furdal a kíváncsiság, hogy miért van szétszedve Kanata előtt az egyik koncepten. Most vagy az van, hogy Ren csak Vader fetisizmusból akarja a kardot, vagy az, hogy általa meg akarja találni Lukeot. Ebben az esetben kell lennie valami útmutatónak a kardban.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a kardban, ami valahova is vezethet.

Hogy Luke a kézhezvételtől a kézelvesztésig nem rakott bele semmit, az szinte biztos.

De ha rakott is honnan tudnák ezt mások.

A kardszétszedős Kanata concept nekem nem is tűl meggyőző?

Olyan mintha egy kék borszeszégő előtt ülne..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppenséggel a kard kristálya tárolhat információt. Valahol a jedik kapcsán láttunk már ilyet. :P

 

A jedi ifjoncok neve is egy kristályban volt tárolva, amit ugye Anakin nyitott ki Bane követelésére.

 

tcw_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A koncept kísértetiesen emlékeztet egy kristály tanulmányozására. Persze ez csak az én spekulációm, lehet, hogy baromság.

 

Maz-Kanata-600x375.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Kanata nem egy Yoda-féle öreg, bölcs Jedi mester véletlenül? Mert az alábbi koncepten annak tűnik.

 

A többi koncepten némileg fiatalabbnak néz ki.

 

Nem sok értelme van elvinni hozzá a kardot, ha nincs benne semmi. Egy "üres" karddal most mit kezdjen? Az a lényeg, hogy Han és a kis csapata meg akarják találni Lukeot. Han úgy gondolhatja, hogy a kard az útmutató, az iránytű és ezért kérheti Leia, hogy Dameron a film elején sürgősen szerezze meg a kardot. Ezek évek óta nem látták Lukeot és most felcsillant a remény, hogy a kard segíthet megtalálni az elveszett jedit. Egy üres kardnak nem sok funkciója lenne, legalábbis annyi nem, hogy a fél világot felkutassák érte, elhurcolják egy kalóz jedihez és megmutassák neki, hogy nesze....itt egy kard. A kard nem a cél, a kard a célt szolgálja. Az én teóriám továbbra is az, hogy a kard kristályában van az útmutató. De mivel erről egy spoiler sem szól, ez kizárólag az én saját teóriám.

 

Persze lehet az is, hogy a kard segítségével Maz Kanata jobban át tud lényegülni az erőben és a nagy meditációja közben rá tud bökni az ég egy pontjára, hogy na ott van Luke, oda menjetek! A lényeg, hogy a kard valamiért egy szükséges eszköz ahhoz, hogy Lukeot megtalálják.

 

Rose.jpg

4a08ee6ff02904da362056d31a65bdf81.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Üres kard"? Én hagynám ezt egyelőre.

A koncepten egy kristály van, de Anakin kardja, vagy bármilyen kard darabjait sem vélem felfedezni.

Az már tetszene, hogy egyfajta érzékelést erősíthet egy tárgy ami valakié volt.

Mint egy hajszál egy woodoo szertartáson vagy hasonló.

Konkrét üzi ne legyen benne. A fénykard nem holokron..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Üres kard"? Én hagynám ezt egyelőre.

 

Az üreset úgy értettem, hogy saját mechanikáján túl nem bír érdemi jelentőséggel. Üres, lényegtelen, nincs kiterjesztett funkciója.

 

A fénykard nem holokron..

 

A kristály a lényeg, nem a külső burkolat. Lehet benne bármilyen információ, azon túl, hogy alapértelmezetten csak a fény megtörésére vagy egyéb optikai dolgokra használják.

 

A koncepten egy kristály van, de Anakin kardja, vagy bármilyen kard darabjait sem vélem felfedezni.

 

Kanatához elviszik a kardot és van egy képünk, amin Kanata tanulmányoz egy kristályt és tudni véljük, hogy okkal viszik hozzá a kardot. Csak összeraktam egy lehetséges megoldást. Nem abszolút, de lehetséges. Most az teljesen mindegy, hogy a kristályban van egy térkép, vagy a markolaton van valami székely rovásírás, vagy a kardnak Luke szaga van és Kanata orra csillagviszonylatban működik. Ez csak a körítés, mindig azt kell nézni, hogy maga az eszköz mit szolgál. Egy üres kard nem szolgál semmit, egy üres kardot nem cígelnek céltanaul sehova.

 

Ha a testvéred eltűnik és évekig nem látod, aztán valaki felhív azzal, hogy megtalálták a testvéred dzsekijét, amiben 25 éve elment otthonról és még vérfoltott is felfedeztek rajta, nyilvánvaló reakcióid egyike lesz, hogy ki szeretnéd deríteni, hol járt a kabát az elmúlt 25 évben és miért véres. Elviszed a legjobb laborokba, hogy még a mikroszálakat is kitanulmányozzák, hátha az eredmény végül segít megtalálni a testvéredet. Na, hát ezért cipeli el Han a kardot Kanatához. Nem azért, mert az egy kard, hanem mert a léte egy nagyobb célt szolgál. Kanata megszagolja, megtanulmányozza, megnyalja, megsimogatja vagy tudom is én, mit csinál vele....a lényeg, hogy megnézi, segíthet -e nekik az eszköz a cél elérésében.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az üreset úgy értettem, hogy saját mechanikáján túl nem bír érdemi jelentőséggel. Üres, lényegtelen, nincs kiterjesztett funkciója.

 

 

 

A kristály a lényeg, nem a külső burkolat. Lehet benne bármilyen információ, azon túl, hogy alapértelmezetten csak a fény megtörésére vagy egyéb optikai dolgokra használják.

Nem örülnék ha ezt most kitalálnák a fénykardok plusz funkciójaként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülnék ha ezt most kitalálnák a fénykardok plusz funkciójaként.

 

Csoli, ne csináld már! :D Ez nem a kard funkciója. A mobilodban pöcre megtalálod azokat a mikroáramköröket, amivel egy bombát is be lehet üzemelni. Pedig a mobilodat nem arra találták ki, hogy valaki időzítőt fabrikáljon belőle. A kard nem kap új funkciót, ahogy a telefonokat sem azzal a szlogennel árulják, hogy akár bombához is használhatod, mégis minden technikus tudja, milyen egyéb lehetőségek rejlenek benne. A kard funkciója egy dolog, de az összetevőknek ezer más funkciója is lehet. A kristály a kardban csak egy alkatrész és a kristályoknak a Star Wars világában jelentőségük van. Azon túl, hogy valaki fénykardot barkácsol belőle, megint más valamilyen információval tölti fel és egy holokronokba dugja, megint más pedig fülbevalót készít belőlük.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli, ne csináld már! :D Ez nem a kard funkciója. A mobilodban pöcre megtalálod azokat a mikroáramköröket, amivel egy bombát is be lehet üzemelni. Pedig a mobilodat nem arra találták ki, hogy valaki időzítőt fabrikáljon belőle. A kard nem kap új funkciót, ahogy a telefonokat sem azzal a szlogennel árulják, hogy akár bombához is használhatod, mégis minden technikus tudja, milyen egyéb lehetőségek rejlenek benne. A kard funkciója egy dolog, de az összetevőknek ezer más funkciója is lehet. A kristály a kardban csak egy alkatrész és a kristályoknak a Star Wars világában jelentőségük van. Azon túl, hogy valaki fénykardot barkácsol belőle, megint más valamilyen információval tölti fel és egy holokronokba dugja, megint más pedig fülbevalót készít belőlük.

Jó értelek. De eddig mozifilmben nem volt még a képernyőn semmilyen kristály a star warsban.

Nekünk kézenfekvő, de sokaknak még a kristály is újdonság lesz, nemhogy még adathordozó is.

Amúgy ez Anakin kardja, ha infó van benne, az nem Lukehoz köthető.

Talán ezért kell Kylonak! De akkor megint oda jutottam, hogy nem értem Kanata hogy indul ebből Luke felé.

De lehet mindkettő.

Kylonak az infó kell Anakinról?.., Kanata meg spirituális módon indulhat ki belőle.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudnám miért harcoltak Jakku -n. A homokért? Tényleg érdekelne...

Lehetséges, hogy a birodalmi flotta itt gyülekezett, akárcsak a lázadók a Sullustnál a hatodik részbe. Nem rossz választás a Jakku, hiszen egy üres és jelentéktelen világ. Viszont a Köztársaság erről tudomást szerzett és rajtaütést hajtottak végre.

Vagy totálisan nem ez történt és majd valamelyik könyvbe kapunk egy magyarázatot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudnám miért harcoltak Jakku -n. A homokért? Tényleg érdekelne...

A Hoth-on sem a hóért harcoltak. Erre ezer indok kreálható, hogy miért volt pont ott is csata.

Volt rá hely az biztos. Mint régen..keresni kellett egy nagy mezőt és mehet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hoth-on sem a hóért harcoltak. Erre ezer indok kreálható, hogy miért volt pont ott is csata.

Hát igen, azért a Star Warsban több csata sem a bolygóért zajlott. Se a Geonosis, se a Yavin IV, se a Hoth, se az Endor mellett nem azért alakult ki csata, mert maga a világ értékes volt. Hanem azért, mert ott volt az ellenség. Tulajdonképpen a hat filmből talán az egyetlen bolygó, amiért valóban harc folyt, az a Naboo. A Jakku valószínűleg ugyanezekkel a feltételekkel szált csatába: ott volt a Birodalom, és odament a Köztársaság. Aztán a hátra hagyott roncsok értékessé tették a bolygót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik a leírás a videó alatt. Az UK támadja meg a Birodalmat. :)

 

"Be among the first players to experience the Battle of Jakku*, the pivotal moment when the New Republic confronted key Imperial holdouts on a remote desert planet."

 

Csak ezt a "remote desert planet" -et tudnám megszokni valahogy és úgy nézni rá, hogy nem a Tatooine -t látom. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijött egy kép B-U4D droidról, aki az Ellenállás bázisán szorgoskodik.

Kiszúrtam a kis drágát a making of videóban, 2:58-tól látható, Leia mögött:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9hzd_K5QdXQ&t=2m58s

 

Ami pedig Maz Kanatát illeti, a korábbi konceptekből, amit Zééé alább linkelt, biztos, hogy a fiatalabb verzió valósult meg. Csak hallgassátok meg a trailerben Kanata hangját. Nem tudom elképzelni, hogy egy idős karakter hangja legyen. Az elején középkorú karakterre hajaz a "Who are you?", a végén pedig egészen fiatalos az Erőről ellőtt mondandója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.