Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

na felhívtam J.J.-t , hogy igaz-e a pletyka :

 

- Miért akarod tudni maxisürege ezt az infot?

- ööö J.J. Abramsel beszélek?

- Nem, J.J. Binks.Alássa szoligál téged.

- Anyád! - mellé tárcsáztam :D

 

:lol: :lol: :lol::rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez így leírva nonszensz. Azért mondom, hogy ezt olyan pengén kéne megírni, hogy amellett az ep1-6 eltörpül, és Hamillnak is élete alakítását kéne hoznia. És persze, mindennek benne kéne lennie az ep7-ben. Mert ha azzal nyitunk, hogy Luke Skywalker már Sith Nagyúr, lehidallok. :)

Viszont, belegondolva, anno az ep1 idején is lehettek ilyen nonszensz, mára teljesen természetesnek vett hírek - sajnos azt én nem éltem át, de vénjeink ( :evil: ) nyilván emlékeznek még az ősi időkre. Szóval, amikor kiderült, hogy Anakinnak nincs apja, hanem az emberek sejtjeiben élő apró élőlények nemzették, az azért elég meredek lehetett. Főleg annak tekintetében, hogy anno már Ahsoka megszületését is hatalmas baromságnak tartottuk, pedig Anakin születéséhez képest az totál földhözragadt cucc volt. Szóval attól, hogy valami baromságnak hangzik leírva, a filmben még működhet. Persze lehet, hogy a filmben is baromság lesz. Ejj, érdekes lesz ez az ep7.

De emellett minden eltörpül. :) Ez olyan mintha Istenről egyszer csak kiderülne, hogy ő a Sátán. Egyébként az EPI idején a magazinok voltak tele hülyeségekkel (vagy a korai forgatókönyvre épülő pletykákkal amit McCallum hintett el).

 

Állítólag a napokban kikerült jópár artwork, és azokról jönnek az infók. Sajnos maguk a képek még nem kerültek fel, de a leírásaik folyamatosan szivárognak...

 

Ha így van, jönni fognak a képek is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, az ep1-gyel meg kiderült, hogy a sátán is volt gyerek, és kedves gyerek volt. :D A lényeg szerintem az, hogy meg lehet ezt jól csinálni. Nem ezzel a kiborg cuccal, ez nem jönne be, de ha sikerül egy jó karakterdrámát összehozni, tovább lehetne mélyíteni a Skywalker-család tragédiáját. Persze, én is azon a véleményen vagyok, hogy Luke ne álljon át a Sötét Oldalra. Inkább halljon már akkor hősi halált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, az ep1-gyel meg kiderült, hogy a sátán is volt gyerek, és kedves gyerek volt. :D

 

hehe :D

 

én is ezt osztom, jelenleg mindkét álláspont védhető , szívem szerint Luke , Han, Leia és Csubi ne patkoljon el , ja és a két droid se rozsdásodjon valahol a Jawaknál

na jó Luke szellem Jediként (ezt hogy kell mondani pontosan? ) még elfogadható

 

majd mondja neki Yoda:

- hányszor elmondtam, hogy fejet lehúzni...ha figyelsz rám akkor nem állnál itt mellettem :)

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan hömpölygő fikatenger látképe sejlik fel előttem, amit az EPI - JAR JAR - PREQUEL haterek nem éppen elhanyagolható méretű tábora fog feltáplálni megfelelő tápértékűre a Disney ellen. Szinte már látom magam előtt, ahogy a fikatenger elönti az EPVII valamennyi mozitermének az előszobáját, lassan beteríti a Disney giccsesen undorító kastélyát, bekúszik minden fórumra és még Odyt és Dzséjtet is halálosztó fikagéppé változtatja.

 

Nagyon remélem, hogy ezt a Vasemberes - terminátoros - Lukeos f@szságot gyorsan meg fogja valaki cáfolni, mert eddig ez a legvérszegényebb, legszennyedékebb hír, amit az EPVII kapcsán hallottam. Az első szennyedék hír az volt, hogy a Disney saját bejáratú (ingyen van, kéznél van) írójára bízta a forgatókönyvet. Inkább legyen benne a filmben Jar Jar összes harcsa halikrából kikelt kölke, minthogy azt keljen bámulnom, hogyan válik MINDEN IDŐK LEGNAGYOBB FILMES EPOSZÁNAK LEGCOOLOSABB FŐSZEREPLŐJE egy Avengers utánzat robottá. Ez az ötlet már a Wolverine 2. részében is hullagyenge volt.....Szilver Szamuráj - Szilver Hamutál....jaj, mennyémá a Margitba vissza te gyerek te aki megszülted ezt az ötletet.

 

Hát izé....több komolyságot. :D Ennek az egésznek így nincs értelme. Luke aki hősiesen ellenállt Palpatine -nak végül kiköt a sötét oldalon. És miért? Mert talán közben rájött, hogy az mégis milyen frankó? Remélem lesz egy olyan jelenet is ahol ostorozza magát, hogy ezt már az EPVI -ban meg kellett volna tennie. :lol: De most komolyan ennek milyen üzenete lenne? Luke az abszolút tiszta szívű hős, a jó szinonimája. És belőle lesz sith?

ku-medium.gif

 

Jake. :lol: :lol:

 

 

Szeretném elmondani, hogy teljes mértékben egyetértek veled. Az, hogy 100%-os mértékben, sajnos kevés ide, mert ez az egyetértés nálam már olyan színtű, hogy szinte már túl van a szimpla egyetértésen. Azt mondanám, hogy a véleményünk annyira azonos, hogy szinte már egymásba folyik és hamarosan egy ultramegagigaigazunkvan egyetértést fog a világra hozni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor már James Gunn a Galaxis örzői rendezője a Disney/Marvel főhadiszállásról is sajnálkozik, hogy kitudódott a spoiler...

Igen...hozzá kell szokni a gondolathoz. Luke Skywalker egy szakállas kiborg lesz ...

Ahogy, Dzséjt és Bomarr is írta, egy jól megírt háttérsztori rendes mederbe terelheti a dolgokat..

 

Újra el lehet gondolkodni ezen a jeleneten is...

Bv6EC-UCMAAAAAK.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, úgy tűnik hogy ez most egyáltalán nem kacsa. Magam részéről meg is barátkoztam a gondolattal. Na nem úgy hogy tuti elfogadom, mert ez aztán tényleg oltári nagy baromságként is elsülhet, de kiváncsian várom hogy fog elsülni. Abban egyetértek Dzséjttel hogy sok korábbi infó is hasonló szintü gáznak tűnik papiron. Anakin születése mindenképp.

 

Egyébként most jut eszembe, hogy Lucas anno mondta is, hogy neki az egyik kedvenc EU műve a Dark Empire, amiben ugyebár Luke áttér a sötét oldalra.... sose tudtam felfogni hogy miért tetszik neki, de ennek fényében pláne hihető a hír.

 

Az mondjuk mókás, hogy miközben néhány belsősnek tűnő ember azon kesereg hogy kikerült egy spoiler igazán ők maguk lövik le a poént azzal, hogy elitélik a kikerültét. Ha Gunn és Newman csöndben maradt volna most senki nem gondolná, hogy ez tényleg egy komoly kémhír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon érdekes dolog, amit Zééé és Bomarr is mindenki más figyelmébe is ajánlok!

2006-ban egy kerekasztal beszélgetés, ahol Kevin Smith kérdezte, hogy mi lett volna a Jedi visszatér végén a sötét oldalt választja Luke.

Ahogy Mark Hamill magyaráz, és közben J.J. Abrams árgus szemekkel figyel...azt érdemes megfigyelni...

És a poén...Mark imádta volna!!! Beszélt is erről George-ról, hogyan kéne visszatérnie gonoszként, és megölni Han-t és Leia-t, ha jól vettem ki a szavait. Színészként is élvezte volna, mert kihívásként tekintett rá. És akkor egy bizarr külseje lehetett volna...szóval Lucassal erről beszélgettek.

4perc 10 másodperctől kezdődik tehát a lényeg..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A James Gunn-os hír lehet a félrvezetés része is. Ez az interjú viszont aggasztó, de nem szabad elfelejteni, hogy ez annaka jegyében történt, hogy "mi lett volna ha..." így ebből egyértelmű következtetést levonni még nem lehet, de tény aggasztó. Luke mint kiborg gonosztevő.... ezt egyszerűen nem tudom elképzelni hogyan illene a Star Wars és főleg a Jedi visszatér folytatásának szellemiségébe. Minden porcikám reméli, hogy csak félrevezetés az egész, ha viszont igaz, akkor überbrutálszuperkirályul kell megoldaniuk, mert ez jelenleg sehogy sem tűnik tetszetős húzásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkoztam a legutóbbi híreken, és a következő, messzire vezető dolgokra jutottam:

 

Luke-ot ideális jónak tartjuk, pedig az ő jósága a filmekben szigorúan véve csak az apja viszonylatában derült ki. Anakin elméjét 13 évig mérgezte egy jóságos apafigura, mielőtt megpróbálta volna átállítani. Luke-ot a galaxis legnagyobb szemétládája agitálja mindössze fél órán keresztül. Nem mondom, hogy ez smafu, de nem mérhető Anakin befolyásolásához. Luke feladata annyi volt, hogy állhatatosságával és egyáltalán a létezésével megmutassa Anakinnek, hogy van másik út. Bírja ki, hogy amikor engedhetne a sötét oldalnak és megölhetné az apját, majd az első pillanatban is nyilvánvaló folytatásként meg kellene ölnie/öletnie minden barátját a hatalomért cserébe, akkor ellenáll. Hajlandó inkább meghalni, meghozza ezt az áldozatot. És az áldozata példáján felbuzdulva a Kiválasztott betöltheti a sorsát.

 

Nem tudjuk, hogy Luke hogy viselkedett volna olyan tartós befolyásolás alatt, mint amit Anakin kapott Palpatine-tól. Talán okkal féltették az apjától, és tagadták le ezt az apróságot előtte. Nem tudjuk, Luke hogy viselné a Köztársaság mindennapos politikai ügyeit A Jedi visszatér után. Lehet, hogy kevésnek találja a tapasztalatai után, lehet, hogy keresni kezd egy hozzá méltó feladatot, például a sötétség eredetét a galaxisban. Megteheti, hogy ezen elmélkedik, elvégre képzett Erő-használó nemigen van rajta kívül, így aligha lehet zavar az Erőben. Tényleg, abba még nem gondoltam bele korábban, hogy mennyire "tiszta" lett az Erő az EP6 végén, és hogy ez mennyit segíthetett Luke-nak használni és megérteni az Erőt. Valószínűleg akkora rálátási lehetőséget kaphatott, amekkorát egy "sima" Jedi korábban soha. Egy új kezdet.

 

Mi van akkor, ha Luke azért próbálja megismerni a sötét oldalt, mert valami nagyobb célja van vele? Jediként csak a világos oldalt ismerheti meg, az apja viszont mindkettőt kipróbálta. Mi van, ha úgy dönt, hogy az Erő teljesebb megismerése érdekében belemerül a sötét oldalba? Nem azért, hogy átverjen egy Palpatine-klónt, vagy hasonló hülyeségek. Nem is azért, hogy gonoszkodjon, mert nem ez a stílusa. Hanem mert mondjuk azt várja, hogy ezzel a kétoldalú ismerettel a világos és a sötét oldal fölé tudna emelkedni. Hasonlóan, ahogy a jin-jang működik. Ha Luke csak az egyiket használja, lesz másik oldal is, mert egymást gerjesztik. De ha egyesíteni tudná magában mindkettőt, akkor felülemelkedhetne a világos/sötét ellentéten, és az Erő olyan ismeretére tehetne szert, ami nagyobb még az apjáénál is, nagyobb a Jedik és a Sith-ek dogmatikus szemléleténél (mert mindkettő az). Akkor olyan lenne, mint a tao-t ismerő bölcs, aki szinte természeti erőként működik, nem jó és nem rossz, nem Jedi és nem is Sith. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy Istenné válna, csak egy olyan bölccsé, akinek a működését a hétköznapi ember már nem érti. Ez magasabb szint, mint amin Yoda volt, mert Yoda cselekedeteit józan ésszel még meg lehet érteni. Egy igazi zen mestert a koanjaival már egyáltalán nem. (Koan: a zen buddhizmusban a mestertől kapott, meditációs tárgyként használt paradox állítás, mely az egó felől, az intellektus által meg nem oldható, és ez a törekvés annyira kimeríti a tanítványt, hogy elfáradva megnyílik az elméje a teljes valóság felé.) Ilyet csak nagy megvilágosodottak tudnak felmutatni, ilyet a Star Wars-ban eddig nem láttunk.

 

Így a helyzet a következő lehetne: Luke 10 éve eltűnt. Az utóbbi években feltűnt valami sötét figura, akiről senki nem tud semmit. Han egy csillagrombolóval Luke keresésére indul, hogy az általa képviselt Erővel és a magával hozott harci erővel együtt szálljanak szembe az új fenyegetéssel. De egy ponton kiderül, hogy a sötét figura és Luke egyazon személy. A Falconnal utazók megtalálják (bárkik is legyenek), és sor kerül arra az összecsapásra, amit a látványterven láttunk. Ez lehetne a VII. rész nagy csattanója (ez magyarázhatja a twitteres kiakadást is). A VIII. részben (persze akár hamarabb is) megtudhatnánk, Luke miért döntött így, és az is kiderülhetne, hogy amit sötét oldalnak láttunk a VII-ben, az nem feltétlenül volt az, csak nem értettünk mindent.

Ehhez jól jönne árnyalásképp, ha a Birdalom egy élhetőbb világ lenne, mint a régi időkben, a Köztársaság pedig nem feltétlenül olyan ideális államalakulat, mint aminek talán gondoljuk. Kiderülhetne, hogy egyik sem feltétlenül jobb már a másiknál, csak mások. Ez korábban nem volt megengedve, mert Palpatine egyértelműen gonosz befolyás alatt tartotta a Köztársaság utolsó éveit és a Birodalom évtizedeit. Most lehetne egy normálisabb Birodalom is, és eljuthatna oda, hogy akár békét is köthet a Köztársasággal (ahogy az EU-ban történt, de nyilván szó sem lehet vongokról).

 

Egyáltalán nem utasítom el a sötét oldali Luke ötletét, mert megfelelő tálalással előadva ez a szál valami nagyobbat tudna mondani, mint az előző részek. Újat tehetne az Erőhöz, a galaxishoz, nem csak ismételné a korábbi filmek konfliktusait. És, ahogy már volt szó róla, új dimenziót adna a barlangi látomásnak. Merész ötlet. Eddig egyetlen spoilerben sem éreztem, hogy valami nagyot, valami igazán újat adott volna, mint pl. a Baljós árnyak azzal, hogy megmutatta a Sith rendet. Korábban ez nem létezett, csak Vader volt "Dark Lord of the Sith", minden magyarázat nélkül, és Palpatine Sith-ségéről sem volt fogalmunk.

A kiborg-dolog elsőre furcsának hat, de ezt is meg lehet oldani. És így tényleg lehet, hogy az a robotkéz, ami JJ cetlijét tartotta, Luke keze volt. Illene JJ-hez, hogy nem egy utolsó statisztadroid kezébe teszi az üzenetét, hanem Luke-éba. :)

 

Érdekesség: az EP6 korai verziójában, ahol Luke a sötét oldalra állt volna a végén, volt egy olyan jelenet, hogy Vader halála után Luke felveszi a maszkját, és azt mondja: Now I am Vader. A producer imádta, Lucas nem, így be se került a gépelt forgatókönyvbe, de hangfelvételen megvan.

 

 

EDIT: Ez a lehetőség arra is jó lenne, hogy nem teszi semmissé vagy feleslegessé az EP1-EP6 cselekményét, mert itt az Erő másik szintjéről lenne már szó.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik az írásod SimonZ és igazából minél többet gondolkodok rajta, annál inkább úgy érzem hogy csalódás lenne ha kiderülne hogy az egész kacsa. Mert különben mi lenne az alapkonfliktus? Egy újabb gonosz fenyegetés a semmiből? Luke mint Obi-Wan pótlék, aki terelgeti a következő generációt?

Természetesen a sötét Luke koncepciót ezer és egy helyen el lehet rontani, de legalább tényleg megvan benne az esély, hogy valami igazán újat, érdekeset adjon és végül az ep.9 tényleg egy egybefüggő monumentális történet végére tegye ki a pontot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkoztam a legutóbbi híreken, és a következő, messzire vezető dolgokra jutottam:

 

EDIT: Ez a lehetőség arra is jó lenne, hogy nem teszi semmissé vagy feleslegessé az EP1-EP6 cselekményét, mert itt az Erő másik szintjéről lenne már szó.

 

 

 

Szerintem addig volt jó az erő amíg a 4-5-ben halottunk róla, utána jöttek a Midikloriánok és most Luke a sötét oldallal...háááát egyre jobb :(

 

Anakin nem próbálta ki a sötét oldalt hanem elcsábult és elbukott és ha nincs Luke akkor a Midikloriánok nagy "tévedése" lenne. Jelenlegi ismeretünk szerint Anakin az Erő egyfajta önvédelmi meghanizmusa volt a Sith ellen. Vagy tévedek? Csak az ő gyarlósága, szabad akarata vezette tévútra.

 

Miért milyen viszonylatban kell Luke-nak jónak lennie, nem látjuk adakozni vagy öreg nénit átkisérni az úton. Amikor a mesében elindul a legkisebb királyfi , tudjuk ő a jó és kész!

 

Luke-ot persze, hogy féltették az apjátol hiszen senki nem képezte ki, simán a sötét oldalon köt ki, ez nem kérdés. Vader megeszi reggelire.

 

Ha egy hétköznapi ember nem ért meg egy böcs embert akkor az a bölcsesség hasztalan. Mert mit ér egy olyan készség amivel nem tudsz segíteni másokon? Én azt gondolom, hogy veszélyes a jó és rossz feletti felemelkedés, mert azt úgy hívják : közöny! (és liberalizmus) Ki kell tudnunk mondani mi a helyes és helytelen és meg kell tudnunk ítélni, ezt eddig a SW felvállalta.

 

Hova akar Luke még az erő ismeretében emelkedni mint a "halhatatlanság".

Egyszer sem írtok arra a felvetésemre, hogy mi a szitu a szellem Jedikkel? Ők nem segítik? Eltüntek? Nem mondják neki, hogy , rossz az út? Egy galaxis méretű háborúhoz vezetett egy Sith felbukkanása de Palpi meghótt így már engedik Luke-nak a sötét oldallal való ismerkedést? Nagyon sok olyan SW alap tételt vág át ez az esetles vonal amihez elkerülhetetlenül szükséges azon állítólagos jelenetek amik visszaemlékezések mert csak ezekkel lehet feloldani a SW alapjait. Nem következik a filmekből sem a jellemekből ez a sötét vonal csak egy valamiből, hogy trendi film akar lenni, a kavarjunk mindent össze amit eddig tudtunk vonalon ( pl. Alien), mert az cool.

 

És hát igen , az utolsó sorod, igen az erő új szintje az én olvasatomban = nincs ötletünk rugjunk fel mindent :)

 

de kacsa lesz ez az egész és hiszem ha látom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Luke megakarja érteni a galaxist és sorsokat irányitó Erőt akkor aligha elégedhet meg olyan igazságokkal, amiket a sarki fűszeres is megért. Aki csak annyira akar bölcs lenni az sose lesz igazán bölcs, mert az egyszerü embernek sok minden magas. Például hogy nem minden csak jó és gonosz. Kifejezetten érdekes motivum lenne ha ezt az SW felvállalná.

 

Az Erő szellemek elnémulhattak, elnémithatta őket Luke... ez lenne itt a legkézenfekvőbb. Úgy általában se sokat segítene a dramaturgián, ha az Anakin-Yoda-Obi trió időről időre felbukkanna és osztaná az észt ha nem tetszik nekik valami. Ez független Luke poziciójától. Ez akkor is hülyén jön ki ha Luke egy Obi-Wan pótlék lenne és funkciója kimerülne a következő generáció tanitásában. Most akkor mindent úgy kell csinálnia, ahogy a régi mesterek kitalálták? Obi még szellemként is elég begyöpösödött tudott lenne (lásd: öld meg az apád mert különben csalódok benned). Luke-nak ez az állandó életvezetési tanácsadó szolgálat szerintem nem kell.

 

Egyébként értem hogy zavaró ha felkavarják amit eddig gondoltunk láttunk, de ha nem kavarják akkor mi értelme a három új filmnek? Azért várjuk az ep.7-et hogy a Luke-Han-Leia trió meg a következő generáció újra legyőzzék a galaxis legújabb ellenségeit? Ugyanaz a sztori picit másképp... ez lenne a minőségi ötletek mércéje? Akkor már inkább próbáljanak nagyot markolni. Ha elcseszik marad a régi hat film, ha nem akkor viszont tényleg volt értelme belefogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes és gondolatébresztő SimonZ írása. Én korábban is írtam, hogy egyáltalán nem tartanám elvetendőnek, ha Luke-ot masszívabban megkísértené a sötétség szele. Ez egy igencsak eredeti és jól működő szál lehet, jó megvalósítással. Az OT nagy próba volt neki, de ott a saját hite és elvei iránti elkötelezettsége volt a kulcs, nem pedig ezeknek a helyessége. Persze végül jól sült el a dolog, de ez nem csak rajta múlott. Könnyen jelenthette volna a vesztét a kicsit naiv és érzelemközpontú megközelítése, és nemcsak úgy, hogy átáll.

Az Ep.5-6-ban a sithek "rárúgták az ajtót", hogy áruljon el mindent és mindenkit, ami/aki neki fontos. Teljesen más a helyzet, ha a saját gondolatai vezetik tévútra (amennyiben egyértelműen annak tekinthető a dolog) és a sötét oldal finoman, fokozatosan kap egyre nagyobb szerepet nála. Nem egy jól megragadható diszkrét pillanatban kell eldönteni hova álljon. Nem valami külső kényszer hatására, hanem belső késztetésből. Itt jöhet be egy SimonZ által felvetetthez hasonló motiváció. Azért az Erő használata aligha olyan szélsőségesen szeparálható jó és rossz oldalra, mint azt a jedik vagy sithek vallják. Mivel a 6 végén már nincs se Sith, se Jedi Rend, így ez az éles határvonal megszűnik. Luke-nak leginkább magától kell mérlegelnie merre haladjon az Erő útján, nem kap dogmatikus elveket.

 

Egyszer sem írtok arra a felvetésemre, hogy mi a szitu a szellem Jedikkel? Ők nem segítik? Eltüntek? Nem mondják neki, hogy , rossz az út?

Egyrészt van, amit Bomarr is írt. Az Erőszellemek aligha fognak mindig előkerülni és nyesztetni Luke-ot mit hogyan csináljon. Másrészt pedig, tegyük fel, hogy indokolt esetekben felbukkannak és vezetnék Luke-ot. Na most mindhárman (4-en) egy régi és feltehetően teljesen más rendszer szolgálói voltak, amely rendszer megbukott. Legyen szó akár a Rendről, akár a Köztársaságról, de ezen két elem kapcsolata is fontos. Ha Luke nem szeretne hasonló hibákba beleesni, akkor eleve nem biztos, hogy szó nélkül megfogadja a szellemi ősök tanácsait.

Azt se felejtsük el, hogy Obi és Yoda többször akarták visszafogni, korlátozni a terve végrehajtásában, egyáltalán nem bíztak az elveiben, sőt inkább megölették volna vele az apját. Vader megpróbálta többször is átcsábítani maga mellé a sötét oldalra, meg eleve nem egy simán pozitív szereplő úgy összességében. Emellett párszor még megvezették és átverték Luke-ot, és noha alapvetően mondhatjuk, hogy jó szándékból tették, azért nem biztos, hogy ezek nem hagytak nyomot benne. Emiatt is akarhat direkt más úton haladni.

Az is szép és megható, ahogyan a 6 végén a 3 szellem Luke-ra vigyorognak, ugyanakkor nem tudjuk Anakin hogyan dolgozta fel a történteket. Korábban (legyen szó a sithről vagy a jediről) Anakin merőben más filozófiát és értékrendet vallott, mint Obi vagy Yoda. Utóbbi kettő nagyjából egy húron pendültek, de azért ők se egyformák. Ezt egészítsük ki Luke-kal, aki megint csak más karakter. Elég nehéz elképzelni azt, hogy ez a 4 ember egy konkrét ösvényt akartak volna taposni. Sokkal valószínűbb, hogy 3-an legalább 2-féleképp instruálták a fiút, aki meg nem feltétlen akarta megfogadni egyiket se teljese.

-----------------------------

Jó, ez a kiborg-vonal már tényleg túlzónak tűnik, de ki tudja mit hoznak ki belőle. Engem inkább az "zavar", hogy egy ilyen sztori erősen Luke-ra fókuszál és az igényes megvalósítása sok időt és filmes eszközt igényel. Visszautalások is kellenének mi is történt vele és hogyan, miért lett belőle az (külsőre, belsőre), aki. Ez nehezen engedne teret az új szereplőknek, nehezen engedné őket a középpontba, akár az egész trilógia tükrében nézve is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Turegga: megértem, ha ezt közönynek érzed, de ez félreértés. Ezzel a "közönnyel" akár Bent és Yodát is megvádolhatnád, hiszen évtizedekig gubbasztottak egy por- és egy sárfészekben, ahelyett, hogy a lázadást szervezték volna, és a Birodalom megdöntésén dolgoznak, ahogy egy sarki fűszeres elvárhatná. Elvégre van erejük, ami másnak nincs, akkor mire várnak? Hány millió ártatlan lény pusztult el ezalatt, míg ők vártak az idejükre? Míg vártak Luke-ra, aki majd a Kiválasztottat... mit is csinál vele? Amit ők tettek, azt a galaxis átlagpolgára szempontjából, aki csak szenved a birodalmi elnyomásban, nehéz megmagyarázni.

 

A liberalizmust idekeverni vicc. Nem véletlenül hoztam példaként a zen-t és a tao-t. Az utóbbinak a jó/rossz, pontosabban helyes/helytelen (még pontosabban tao-val együttműködő vagy azzal szembeszálló) megkülönböztetéséről határozott (és a zen-nel összeegyeztethető) tudása van. És ez messze erősebb annál, amit egy átlagember általában rövidlátó, rövid távú szempontjai alapján ezekből a fogalmakból megért vagy megérteni képzel. Persze ezt a jó és rossz fölé emelkedést veszélyesen is lehet csinálni, csak akkor inkább alásüllyedés - ld. Nietsche. Egy zen mester fölötte van a hétköznapi értelemben vett jónak és rossznak, mert ezek a fogalmak ott már nem működnek. A tao valódi követője szintén. Ott, ahol liberalizmust emlegetünk, ez a lehetőség elképzelhetetlen, és ha elképzelhető, akkor nagyon is veszélyes. Egy zen mester szintjéről a liberalizmus és az összes többi izmus lehetne elképzelhetetlen és veszélyes. Ha érdekelné. De nem érdekli, mert tudja ezek helyét, és máshova tekint.

 

pb69: Egyetértek, és a szellemes kiegészítés is nagyon tetszik. Obi szelleme végül is azt gondolta, legjobb, ha Luke megöli Vadert, és nagyon csalódott volt, amikor Luke ezt elutasította. Ha Luke megöli, rögtön mehetett volna a sötét oldalra. Szép tanács. :)

 

EDIT: Szerintem ezt meg lehet oldani a forgatókönyvben néhány jó párbeszéddel és visszaemlékezéssel. Könnyebb, mint Luke átállását levezetni a nulláról. Akkor tényleg nem lenne hely az újaknak. Így Luke szálának elő sem kell konkrétan kerülnie, míg az új főszereplők (és pár régi) nem találkoznak vele. Akár ráérnek kibontani ezt a VIII. részben, és a VII. rész nagyrészt az újaké maradhat.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EDIT: Szerintem ezt meg lehet oldani a forgatókönyvben néhány jó párbeszéddel és visszaemlékezéssel. Könnyebb, mint Luke átállását levezetni a nulláról. Akkor tényleg nem lenne hely az újaknak. Így Luke szálának elő sem kell konkrétan kerülnie, míg az új főszereplők (és pár régi) nem találkoznak vele. Akár ráérnek kibontani ezt a VIII. részben, és a VII. rész nagyrészt az újaké maradhat.

Igen én valahogy igy képzelném (hasonlóan ahhoz ahogy te is leirtad korábban): egyrészt a hősök egyik fele keresi a 10 éve eltűnt Luke-ot a másik fele meg üldöz valami gonosz figurát, akinek persze sose látjuk az arcát. Lehetnének mendemondák is arról hogy ez a félig ember félig robot szerzet volt aki megölte Luke-ot. Aztán a film legvégén kiderül, hogy valójában ő Luke. A miértekkel és a hogyanokkal elég lenne a legvégén foglalkozni egy keveset, a lényegi kifejtés mehet a következő részre.

Így a film 95 százaléka nem is foglalkozna Luke áttérésével és domboríthatnának az új szereplők.

Az hogy a belsősök most puffognak egyébként is arra utal hogy egy csattanó lett lelőve, nem olyasmi ami 5 perccel a kezdés után már ki is derül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

oké értelek titeket , egy picit más csónakban evezünk másként látjuk a világot de sebaj :)

 

 

"Az hogy a belsősök most puffognak egyébként is arra utal hogy egy csattanó lett lelőve, nem olyasmi ami 5 perccel a kezdés után már ki is derül."

 

szerintem ezért kacsa :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb leírt elmélkedések ellenére is nagyon durva lenne, ha tényleg meglépnék azt, hogy Luke-ot teszik meg főgonosznak. Az egy dolog, hogy a SW fanok felében egy világ omlana össze (sőt egy egész galaxis), de totál értelmetlenné válna az előző trilógia is, hiszen tulajdonképp arról szól, hogy a fiú hogyan áll ellent a sötét oldalnak, és hogyan menti meg az apját, visszahozva a jó irányba. Miért volt minderre szükség, ha a fiú is végül a sötét utat választja?

 

Az meg hogy létezik egy mindenek felett álló oldal, ami se nem jó, se nem rossz, az szerintem elég nagy marhaság. Vagy jót teszel másokkal vagy rosszat. Ha a volán mögé ülsz, nem tudsz úgy vezetni, hogy a KRESZ fölé emelkedsz. Vagy betartod a szabályokat, és célhoz érsz vagy fittyet hánysz rájuk, és bajba kerülsz (plusz mások is). Ez ilyen egyszerű. A Jedik nem dogmatikusan használták az Erőt, csupán próbálták mások javára felhasználni, felelősségteljesen. Ez a Sitheknél totál hiányzott. Csak önző módon használták Azt. Ez a jó és a rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EDIT: Ez a lehetőség arra is jó lenne, hogy nem teszi semmissé vagy feleslegessé az EP1-EP6 cselekményét, mert itt az Erő másik szintjéről lenne már szó.

Ehhez annyit, hogy még a kezdetek kezdetén mintha Donát írta volna, hogy a folytatásnak szintet kellene lépnie valamilyen módon. A végén még bejön, amit akkor írt, csak éppen még nem sok elképzelésünk volt a hogyanról (ha más írta, akkor elnézést). Amit leírtál, az egy működőképes elképzelés, tetszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lentebb leírt elmélkedések ellenére is nagyon durva lenne, ha tényleg meglépnék azt, hogy Luke-ot teszik meg főgonosznak.

A "főgonoszság" lehet csak egy ideiglenes állapot, egyfajta kísértés, ami miatt elhajlik, de aztán észbe kap. Ahogy az is elképzelhető, hogy csak a végletekben gondolkodó "jók" szerint lesz ő gonosz. Ha hihetünk pl. a politikai vonalat feszegető pletykáknak, akkor elképzelhető, hogy ellentét lesz a rendszer alapvető irányát tekintve. Ez hajaz kicsit a CIS-Köztársaság ellentétre, ahol a két oldal közt ideológiailag alapvetően (tehát elszakadva a sithek ármánykodásától és gaztetteitől) nem volt klasszikus jó-rossz határvonal, csak másképp látták a világot.

Vagy pl. örök vitatéma, hogy a jediknek fel kellett volna-e számolni a független rendszerekben előforduló rabszolgaságot. Ugyanis mondhatjuk, hogy majd mi definiáljuk az erkölcsi jó fogalmát, ebbe ez nem fér bele, tehát igenis a jediknek ez lett volna a dolguk. Viszont az nem túl felvilágosult és jóságos hozzáállás, hogy a saját erkölcsi nézőpontunkat akarjuk mindenáron ráerőltetni olyanokra, akik erről másképp gondolkodnak. Egyszerűbben mondva: pl. nem demokratikus hozzáállás a demokráciát ráerőltetni egy népre.

Simán lehet, hogy Luke másképp értelmezi a "jó" vagy a "helyes" fogalmát, mint azok, akik épp vezetik azt a rendszert vagy akikkel korábban egy oldalon állt. Legyen szó akár Han-ról, Leia-ról, Yoda-ról vagy Anakin-ról. Ha ő ragaszkodik ezekhez, akkor simán kikiálthatják főgonosznak. Ezek persze csak lehetőségek és felvetések, a lényeg az, hogy nem minden fekete és fehér. Ez a PT filozófiája, a ST elvileg az OT vonalat fogja követni, ezért is kétségesek ezek a pletykák.

 

Az egy dolog, hogy a SW fanok felében egy világ omlana össze (sőt egy egész galaxis), de totál értelmetlenné válna az előző trilógia is, hiszen tulajdonképp arról szól, hogy a fiú hogyan áll ellent a sötét oldalnak, és hogyan menti meg az apját, visszahozva a jó irányba. Miért volt minderre szükség, ha a fiú is végül a sötét utat választja?

Ez szerintem nem túl jó megközelítés. Most erről szól a Saga Luke tekintetében, de ezt fogják továbbgondolni. Mi értelme van Anakin jediségének az Ep.1-2-ben, ha aztán elárulja őket és sith lesz? Minek áll átt a sötét oldalra a 3-ban, ha aztán a 6-ban visszaáll? Minek hagyja ott Yoda Sidious-t a 3-ban? Miért áldozza fel magát Obi a 4-ben? Sok olyan dolog van, ami hülyeségnek tűnne, ha ott elvágnánk a sztorit, de nem tesszük, mert egészében értékeljük a Saga-t. Most értelmetlennek tűnne Luke 6-os döntése, ha aztán mégis belekóstol a sötétségbe, de majd a ST végén, az akkor már kibővült Saga tükrében térjünk erre vissza és értékeljük. ;)

 

Az meg hogy létezik egy mindenek felett álló oldal, ami se nem jó, se nem rossz, az szerintem elég nagy marhaság. Vagy jót teszel másokkal vagy rosszat. Ez ilyen egyszerű. A Jedik nem dogmatikusan használták az Erőt, csupán próbálták mások javára felhasználni, felelősségteljesen. Ez a Sitheknél totál hiányzott. Csak önző módon használták Azt. Ez a jó és a rossz.

Nem is az a lényeg, hogy valami se nem rossz, se nem jó. Az már eleve egy érdekesség, hogy ezen fogalmakat valakinek definiálni kell, ahogyan a KRESZ-ben a szabályokat is. Utána egyértelműen el lehet dönteni mi hova tartozik, csak kinek a tisztje ilyen kaliberű erkölcsi fogalmakat meghatározni? ;) Nyilván az emberiség valamilyen szinten globális vagy átlagos értékrendje szerint a sithek cselekedetei döntő többsége a rossz, míg a jediké a jó kategóriába esik, ez eddig oké. Viszont nem minden ilyen egyértelmű és végletes.

Ott van például, amikor a jedi szembekerül a sithtel és érzékelhetően háttérbe szorulnak a nemes elvek. Amikor egy Dooku-t, Vader-t vagy Sidious-t meg kell ölni akkor is, ha amúgy elfoghatnák és megpróbálhatnák másképp büntetni őket. Egy piti bűnözőt (még ha gyilkos is) nem nyírhatnak csak úgy ki, de egy sithet kötelességük. Obi, a mintajedi nem egyszer merített erőt a szenvedélyéből, érzelmeiből, vett erőt rajra a bosszú. Ezek érthető helyzetek voltak, logikusan magyarázhatóak, de most akkor mégis csinálnak rossz dolgokat a jedik? Vagy az EU egyik sarkalatos kérdése: szórhat-e villámokat a jedi? Általánosabban: létezik-e olyan, hogy sötét Erő, amit csak a gonoszoknak szabad használni, vagy az Erő csak egy eszköz, amit lehet jóra és rosszra is használni? Erkölcstelenség lenne, ha egy jedi Erővillámokkal ölne meg egy tucat bűnözőt, ezzel megmentve ártatlanok életét? Jobb, ha inkább a fénykardjával kaszabolja le őket? Vagy próbálja meg csak harcképtelenné közben? Netán hagyjon meghalni pár ártatlant, hogy elkerüljön valami nagyobb vérontást?

 

Vannak itt azért olyan dilemmák, amikre ki lehetne hegyezni egy igencsak jó sztorit. Igenis felül lehet emelkedni a saját magunk által definiált jó és rossz fogalmakon és komplexebben tekinteni a világra. Hogy ettől jobb lesz-e a világ? Nem biztos, sőt, de ettől még meg lehet próbálni, és miért ne pont Luke lehetne az, aki ezt megteszi a Saga-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez annyit, hogy még a kezdetek kezdetén mintha Donát írta volna, hogy a folytatásnak szintet kellene lépnie valamilyen módon. A végén még bejön, amit akkor írt, csak éppen még nem sok elképzelésünk volt a hogyanról (ha más írta, akkor elnézést). Amit leírtál, az egy működőképes elképzelés, tetszik :)

Igen, én mondjuk arra gondoltam, hogy az Erő mellett hoznak be valamit (továbbra sem kizárt persze), de ez is hasonló súlyú lenne! A minap Pb-vel csevegtünk egy jót arról, hogy miért ne térjen át Luke a sötét oldalra. Én ezt (és szerintem Pb is) a klasszikus áttérésre értettem. Amin Anakin átmegy. De ha Luke-on keresztül be tudnák mutatni azt, hogy hogyan uralhatja egy bölcs ember az Erő mindkét oldalát egyszerre.... na ez egy olyan koncepció, ami ha jól van megcsinálva, felcsigázna! És ez felülírná azt a véleményemet is, hogy Luke nem állhat át a Sötét oldalra, hiszen kvázi ezáltal a klasszikus értelemben "át sem áll".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit SimonZ írt az egész jól hangzik, de még ezzel a koncepcióval sem tudnám elfogadni Luke átállását. Ő a legnagyobb jedi az egész történetben és nem az erőben való jártassága vagy a fénykard tudása miatt, hanem az emberközelisége és a pozitív irányú érzelem vezéreltsége miatt. Képes volt visszahozni egy sith-et a sötét oldalról, az egy dolog, hogy a saját apja volt az és ebben ez si közrejátszott, de nem tudni egyelőre senki másról aki Vaderen kívül visszatért a sötét oldalról és ebben Luke óriási szerepet játszott. Aztán ott van az a tény, hogy ő harc nélkül is képes volt diadalmaskodni az uralkodó felett, technikailag nem ő győzte meg, de jelentős részben rajta múlott a sith rend megdöntése, morális ereje mondhatni a földbe döngölte a sith nagyúrat, ami által az önmagát hajszolta a vesztébe. És sosem szabad azt elfelejteni ahogyan megtagadta a sötét oldalt és kijelentette, hogy ő sosem áll a sötét oldalra. Sem emiatt a jelenet miatt sem a teljes OT de főleg a jedi visszatér miatt nem lenne hiteles az, hogy ő gonoszként jelenjen meg. Néhányan mintha úgy gondolnátok, hogy benne úgy van mega sötét oldal mint Harry Potterben Voldemort lelkének egy darabja. Ő mindig is jószándékú tisztaszívű ember volt és az ep6-ban emellé bölcsesség és érettség is társult már, véleményem szerint ez már volt olyan szinten főképp a tróntermi események után, hogy örökké ellentudjon állnia sötét oldalnak. Persze nincs kizárva, hogy a 30 év alatt történt olyan amikor a sötét oldal megkörnyékezte de kizártnak tartom, hogy ne tudta volna leküzdeni. És igen ott vannak az erő szellemek. Nyilván nem jelennek meg neki napi vagy heti szinten de ha szükséges a segítségére lehetnek válságos helyzetben. Nem csak azt kell látni, hogy Obi-wan hibásan azt gondolta, hogy az az egyetlen út, hogy megölje Vadert, hanem azt is, hogy emellett ő is és Yoda is mennyire értékes fontos tanácsokkal látták el mindig. Anakin és az ő esetében teljesen jogos felvetés, hogy míg előbbit 13 évig manipulálta az Uralkodó addig utóbbit max 1-2 óráig próbálta, de Anakinnál is sok más tényező közrejátszott abban, hogy áttért, és elsőre ő sem fogadta túl kellemesen, hogy Palpatine sith nagyúr. Ami pedig a legfontosabb és itt visszautalok az írásom elejére, az egész nagyban emberfüggő is. Luke pedig közel sem oylan ember akiben benne lenne asötét oldal lehetősége, csak egy példa az életből, sokan mondtuk már dühünkbe valakire, hogy "megölöm ezt az XY-t" mégsem tettünk semmit sem akkor sem később pedig ott akkor nagyon dühösek voltunk. Luke-nál is ez a helyzet a Vader elleni párbajt tekintve, ahogy Obi-wan esetében is igaz volt ez mikor Maul ellen küzdött. Az erőt kutatva pedig feltehetően olyan utat jár majd be mint Yoda a TCW-ben, persze talán még annál is mélyebbre próbál ásni tekintve, hogy ideje mit a tenger és az erőt tekintve is nagyobb benne a potenciál mint bárki másban a galaxisban. Veszélyes kutatás lehet ez, de ha van olyan erős és bölcs, hogy kiállja a próbát, ha pedig valamilyen szinten elbukik lehet az másmilyen is mint a sötét oldalra való áttérés.

 

Vader tekintetében szoktuk azt emlegetni, hogy az őt megelőző jelentősebb gonosztevők mint Maul, Dooku és Grievous mind az előképei különböző tulajdonsáukat tekintve. Én úgy vélem Luke esetében ugyanez igaz Qui-gonra, Obi-wanra és Yodára. Utóbbi tulajdonságait Luke-ban még csak mint lehetőség láthattuk, de úgy vélem itt az ideje, hogy ezt is megkapjuk és meg is fogjuk szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.5 óta tudni, hogy ez nem igaz. A látomás a barlangban egyértelműen arra utal, hogy Luke lehetséges jövőjének a része hogy a sötét oldalra kerül akár az apja.

 

Szerintem ezt úgy kell értelmezni, hogy akkor ott még benne volt a lehetőség, de az ep6 után ez már nem. Ahogy Yoda is mondja a jövő mindig mozgásban van. Oké erre lehet mondani, hogy a ROTJ után is változhattak a dolgok de Luke akkorra már volt olyan erős személyiség, hogy ez ne vegyen drasztikus irányokat.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.