Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem addig volt jó az erő amíg a 4-5-ben halottunk róla, utána jöttek a Midikloriánok és most Luke a sötét oldallal...háááát egyre jobb :(

 

Anakin nem próbálta ki a sötét oldalt hanem elcsábult és elbukott és ha nincs Luke akkor a Midikloriánok nagy "tévedése" lenne. Jelenlegi ismeretünk szerint Anakin az Erő egyfajta önvédelmi meghanizmusa volt a Sith ellen. Vagy tévedek? Csak az ő gyarlósága, szabad akarata vezette tévútra.

 

Miért milyen viszonylatban kell Luke-nak jónak lennie, nem látjuk adakozni vagy öreg nénit átkisérni az úton. Amikor a mesében elindul a legkisebb királyfi , tudjuk ő a jó és kész!

 

Luke-ot persze, hogy féltették az apjátol hiszen senki nem képezte ki, simán a sötét oldalon köt ki, ez nem kérdés. Vader megeszi reggelire.

 

Ha egy hétköznapi ember nem ért meg egy böcs embert akkor az a bölcsesség hasztalan. Mert mit ér egy olyan készség amivel nem tudsz segíteni másokon? Én azt gondolom, hogy veszélyes a jó és rossz feletti felemelkedés, mert azt úgy hívják : közöny! (és liberalizmus) Ki kell tudnunk mondani mi a helyes és helytelen és meg kell tudnunk ítélni, ezt eddig a SW felvállalta.

 

Hova akar Luke még az erő ismeretében emelkedni mint a "halhatatlanság".

Egyszer sem írtok arra a felvetésemre, hogy mi a szitu a szellem Jedikkel? Ők nem segítik? Eltüntek? Nem mondják neki, hogy , rossz az út? Egy galaxis méretű háborúhoz vezetett egy Sith felbukkanása de Palpi meghótt így már engedik Luke-nak a sötét oldallal való ismerkedést? Nagyon sok olyan SW alap tételt vág át ez az esetles vonal amihez elkerülhetetlenül szükséges azon állítólagos jelenetek amik visszaemlékezések mert csak ezekkel lehet feloldani a SW alapjait. Nem következik a filmekből sem a jellemekből ez a sötét vonal csak egy valamiből, hogy trendi film akar lenni, a kavarjunk mindent össze amit eddig tudtunk vonalon ( pl. Alien), mert az cool.

 

És hát igen , az utolsó sorod, igen az erő új szintje az én olvasatomban = nincs ötletünk rugjunk fel mindent :)

 

de kacsa lesz ez az egész és hiszem ha látom :)

 

Kevesebb tökéletes hozzászólást olvastam mostanában ezen a fórumon, pedig sok okos ember van itt, de aki ennyire a szívével lát, az kevés.

Ez annyira szinvonalas hozzászólás, hogy igazából akinél nem hat, az nem érzi a Star Wars lényegét.

 

 

EZ A STAR WARS LÉNYEGE:

"Ha egy hétköznapi ember nem ért meg egy böcs embert akkor az a bölcsesség hasztalan. Mert mit ér egy olyan készség amivel nem tudsz segíteni másokon? Én azt gondolom, hogy veszélyes a jó és rossz feletti felemelkedés, mert azt úgy hívják : közöny! (és liberalizmus) Ki kell tudnunk mondani mi a helyes és helytelen és meg kell tudnunk ítélni, ezt eddig a SW felvállalta."

 

Ha ez nem jön át, nem is beszélhetünk Star Wars filmről, mert ugye itt sincs másról szó, mint egy tanmeséről, de ha ide is behozzuk a libsi katyvaszt, akkor a mesét megfosztjuk az értékmegörző szerepétől, ahol bizony a jó és a rossz vonalzóval van meghúzva, máskülönben nem lehet levonni az erkölcsi verdiktet.

 

Köszönjük!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.5 óta tudni, hogy ez nem igaz. A látomás a barlangban egyértelműen arra utal, hogy Luke lehetséges jövőjének a része hogy a sötét oldalra kerül akár az apja.

De akkor még éretlen volt. Szerintem az EpVI-ra sokkal letisztultabb, sokkal érettebbé vált, és ennek az eredménye, hogy nem ölte meg Vadert a kulcs pillanatban. Mikor elkezdtem deriválni, nekem sem sikerült elsőre az ln x-et lederiválni, de ma már nem okoz gondot, valami hasonló történt szerintem Luke-kal is az EpVI-ra. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor még éretlen volt. Szerintem az EpVI-ra sokkal letisztultabb, sokkal érettebbé vált, és ennek az eredménye, hogy nem ölte meg Vadert a kulcs pillanatban. Mikor elkezdtem deriválni, nekem sem sikerült elsőre az ln x-et lederiválni, de ma már nem okoz gondot, valami hasonló történt szerintem Luke-kal is az EpVI-ra. ;)

Igen amig a Saga hat részből állt egyértelműen ezt jelentette. Most már lehet, hogy nem ezt fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Turegga: megértem, ha ezt közönynek érzed, de ez félreértés. Ezzel a "közönnyel" akár Bent és Yodát is megvádolhatnád, hiszen évtizedekig gubbasztottak egy por- és egy sárfészekben, ahelyett, hogy a lázadást szervezték volna, és a Birodalom megdöntésén dolgoznak, ahogy egy sarki fűszeres elvárhatná. Elvégre van erejük, ami másnak nincs, akkor mire várnak? Hány millió ártatlan lény pusztult el ezalatt, míg ők vártak az idejükre? Míg vártak Luke-ra, aki majd a Kiválasztottat... mit is csinál vele? Amit ők tettek, azt a galaxis átlagpolgára szempontjából, aki csak szenved a birodalmi elnyomásban, nehéz megmagyarázni.

 

Tévedés és nem is kicsi. Mind a két mester arra várt, hogy beteljesítse a feladatát. Yoda maga mondja, hogy a nagyobb jó elérése a lényeg és amikor Luke nemet mond az apja megölésére, akkor Yoda szemében kialszik egy szikra, hiszen Ő az egész életét arra az eseményre tette fel, aminek Luke által be kell következnie. Miféle közönyről van szó? Yoda és Obi az, aki az életüket is félredobták, hogy a prófécia az ikrek által beteljesüljön.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen amig a Saga hat részből állt egyértelműen ezt jelentette. Most már lehet, hogy nem ezt fogja.

Persze, csak ha felhozzuk az EpV-öt mint a 'sötét oldal csíráját', akkor említsük meg az EpVI-ot is, mint azt a részt, ami bizonyítja, hogy Luke ezt képes kezelni. Akárhonnan nézem, ez legrosszabb esetben is 1:1 az eredeti trilógiában, de mivel utóbbi volt később, én inkább 2:1-re szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tévedés és nem is kicsi. Mind a két mester arra várt, hogy beteljesítse a feladatát. Yoda maga mondja, hogy a nagyobb jó elérése a lényeg és amikor Luke nemet mond az apja megölésére, akkor Yoda szemében kialszik egy szikra, hiszen Ő az egész életét arra az eseményre tette fel, aminek Luke által be kell következnie. Miféle közönyről van szó? Yoda és Obi az, aki az életüket is félredobták, hogy a prófécia az ikrek által beteljesüljön.

Nincs semmiféle közönyről szó. Pont ezt írja SimonZ is. Csak épp nem minden nemes tett értelmezhető rögtön és egyértelműen az egyszerü emberek szemével. Ahogy Yodáé és Obié se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Palpi:

Donátra is reflektálva: szerintem se kell ezt feltétlenül klasszikus átállásnak elképzelni. Ha az új rendszerben olyan körülmények vannak, akkor könnyen bélyegezhetnek bárkit ellenségnek vagy gonosznak. Emellett, ha valaki tényleg tökéletesen meg akar ismerni valamit, akkor annak minden részletével, aspektusával tisztában kell lenni. Ez nem megy csak úgy felületes tájékozódással, bizony keményen el kell merülni a témában. Na most mit szól egy hétköznapi politikus vagy csempész ahhoz, hogy valaki a sötét oldal rejtelmeit kutatja és hosszú évekre eltűnik, hogy elmélyülhessen benne? Mit gondolhatnak olyasvalakiről, aki a Birodalomhoz köthető sithek történetével foglalkozik és használja az Erő sötét oldalát? Lehet mindenki szemében a nagy ellenségkép, miközben valójában nem a sötétség szolgálatban áll.

 

A szellemeknél továbbra is azt érzem, hogy Luke nem feltétlen akart rájuk hagyatkozni és megfogadni a tanácsaikat. A saját útját akarta járni és így akár önként és dalolva mehetett a sötétség felé. Vagy épp azt hitte, tökéletesen kontrollálja azt, de ez nem sikerült elsőre. Vannak lehetőségek. A Jedi és a Sith Rend bukása is leginkább abban gyökeredzett, hogy képtelenek voltak a saját dogmáik közül kitekinteni és rendszerszinten átlátni, megismerni a világot, többek közt az Erőt is. Luke-nál ez lehet egy igencsak magasztos főcél.

 

@Zééé:

Amit leírtál (tanmese jelleg) az az OT-re igaz. A PT és a TCW már korántsem ezzel az eszköztárral dolgozik, legalábbis nem ez a domináns. Sokkal komplexebb és rétegesebb a filozófiája, más jellegű tanulságokkal is szolgál. A SW-nak globálisan nem az a lényege, hogy a jó és a rossz közt éles határvonal húzódik, ez így csúsztatás. ;) A közöny meg a liberalizmus kérdése meg elég messzire vezetnek, nem érdemes megint ilyen témákat felhozni, mert csak meddő hitvitákhoz fognak vezetni. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, csak ha felhozzuk az EpV-öt mint a 'sötét oldal csíráját', akkor említsük meg az EpVI-ot is, mint azt a részt, ami bizonyítja, hogy Luke ezt képes kezelni. Akárhonnan nézem, ez legrosszabb esetben is 1:1 az eredeti trilógiában, de mivel utóbbi volt később, én inkább 2:1-re szavazok.

Erről korábban -jóval az ep.7-es értesülés elött- már kifejtettem a véleményem az aktuális topikban. Szerintem Palpatine csábitási kisérlete meglehetősen gyenge. Palpatine semmit nem tud neki igazán nyújtani sőt arra akarja felbuzditani hogy a barátait kiirtani akaró ellenség oldalára álljon, illetve hogy ölje meg az apját. Luke mindkettőnek pont az ellenkezőjét akarja igy kicsit könnyebb dolga van elutasitani a felhivást mint Anakinnak akinek a kedvese megmentése volt tálcán kinálva.

Természetesen ettől Luke tette amiatt óriási tett, hogy eldobja a kardját és inkább a halált is hajlandó felvállalni. Óriási önfeláldozás viszont a sötét oldal akkor se kisértette meg komolyabban. Az egyetlen pont ahol hasonló történik ahol Vader gyakorlatilag megfenyegeti, hogy vagy átáll vagy a testvére kerül a sötét oldalra. Ez ugyan már érzelmi manipulálás és emiatt működik is, de itt se egy lehetséges jó és élhető jövő van elötte megvillantva ami miatt érdemes lehet áttérni (mint Anakinnál). Luke még nem lett igazán komolyan próbára téve ilyen szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs semmiféle közönyről szó. Pont ezt írja SimonZ is. Csak épp nem minden nemes tett értelmezhető rögtön és egyértelműen az egyszerü emberek szemével. Ahogy Yodáé és Obié se.

 

Értem, hogy mire gondolt, de az egész egy picit......számomra értelmezhetetlen. Lehet, hogy még meg kell világosodnom.

 

Ezzel a keleti bölcselettel az a probléma, hogy elsőre olyan szépnek tűnik, de ha megkapargatjuk, elkezd hámlani, majd kiderül, hogy koszos és belül még picit meg is buggyant.

 

Tehát ha valaki a jót és a rosszat adoptálja, akkor az valami überzenmesterré alakul, mert ugye ha valaki a világegyetem minden sajátosságát ismeri, akkor az már felette is áll. Ebben nincs logikai viszony, hiszen a jó és a rossz ismeretéből nem következik, hogy felette is áll. A Biblia úgy vágja pofán a keleti bölcseletet, hogy gyakorlatilag azt mondja; minden ami bűn, az távol áll Istentől. Ezzel a megállapítással le is nullázza a nagy ying-yang filozófiát, mert azt a tézist emeli piedesztálra, hogy a jó és a rossz viszonya nem 50 - 50 %, hanem azt mondja, hogy van a jó (az Úr), ami már önmagában 100 százalék és ami azon kívül van, az pedig a szükségtelen rossz. A nyugati kultúra előszeretettel kezdte adoptálni a keleti filozófiát, mert a jó és a rossz értelmezése valami egymást segítő, egymást értelmező viszonylatrendszerré alakult, ami így elfogadja a rossz létezését. Istentől olyan távol áll a bűn, hogy azt kifejezni sem lehet, mégis omegának és alfának, a kezdetnek és a végnek nevezi magát. Azt mondja, hogy a vegytiszta tökéletességet úgy kell levezetni, hogy abba nem folyatsz bele egy szemernyi rosszat sem. Ezzel szemben a keleti vallás igenis azt hirdeti, hogy fogadd el a világ kétarcúságát és ha megbarátkozol a folyamatttal, majd adoptálod a két különböző energiát, akkor megérted a működésüket. Ha adoptálod a rosszat, ha fekete tintát csepegtetsz a fehérbe, akkor semmi mást nem teszel, csak megrontod a jót és ezt azzal magyarázod; kellet a fehérnek egy kis fekete, hogy szegény fehér végre meg tudja határozni magát. Pedig a fehér pont a nagy beavatkozás előtt volt 100 százalékos és ezért ígéri Isten a Bibliában, hogy Ő úgy állítja vissza a világ teljességét, hogy abból örökre száműzi a rosszat. MErt azt mondja az Úr, hogy az Ő önmeghatározásához nem kell a gonosznak léteznie.

 

Tudom, hogy ma mindenki ezt a Ying-Yang baromságot zabálja, de Turinak van igaza, nem is kicsit, hanem 1000 százalékosan.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről korábban -jóval az ep.7-es értesülés elött- már kifejtettem a véleményem az aktuális topikban. Szerintem Palpatine csábitási kisérlete meglehetősen gyenge. Palpatine semmit nem tud neki igazán nyújtani sőt arra akarja felbuzditani hogy a barátait kiirtani akaró ellenség oldalára álljon, illetve hogy ölje meg az apját. Luke mindkettőnek pont az ellenkezőjét akarja igy kicsit könnyebb dolga van elutasitani a felhivást mint Anakinnak akinek a kedvese megmentése volt tálcán kinálva.

Természetesen ettől Luke tette amiatt óriási tett, hogy eldobja a kardját és inkább a halált is hajlandó felvállalni. Óriási önfeláldozás viszont a sötét oldal akkor se kisértette meg komolyabban. Az egyetlen pont ahol hasonló történik ahol Vader gyakorlatilag megfenyegeti, hogy vagy átáll vagy a testvére kerül a sötét oldalra. Ez ugyan már érzelmi manipulálás és emiatt működik is, de itt se egy lehetséges jó és élhető jövő van elötte megvillantva ami miatt érdemes lehet áttérni (mint Anakinnál). Luke még nem lett igazán komolyan próbára téve ilyen szempontból.

 

Viszont Luke életében nincs olyan személy aki azt jelentené neki mint Anakinnak Palpatine aki ráadásul az erőben is jártas. Ha ő hasonló helyzetbe kerülne mint az apja nem lenne senki aki a sötét oldalt mint segítség felajánlaná neki és ez fontos.

 

@pb69:

Amit írtál arról eszembe jutott, hogy egy olyan koncepció milyen jó lenne ha Luke azért kényszerülne száműzetésre mert a galaxis népe nem fogadja el a jedik rossz híre miatt, vagy akár azért mert kiderült, hogy Vader fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzésem szerint az SW-t eléggé átszövi a keleti filozófia. Persze van benne bőven a keresztény mitológiából is, de például pont a természetfölötti magja az Erő sokkal több rokonságot mutat a keleti tanításokkal, mint a Biblia magyarázataival. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzésem szerint az SW-t eléggé átszövi a keleti filozófia. Persze van benne bőven a keresztény mitológiából is, de például pont a természetfölötti magja az Erő sokkal több rokonságot mutat a keleti tanításokkal, mint a Biblia magyarázataival. Szerintem.

Ebben igazad van! Viszont az egyensúly értelmezése örök vita, mert a Jedik azt nem a keleti filozófia szerint, hanem a keresztény tanok alapján akarták megvalósítani. Tehát a jedik számára az egyensúlyt a jó kizárólagossága jelenti és nem a ying-yang 50-50 százalékos létezése. A jedik végig keresztény alapon értelmezték a próféciát, tehát; a rosszat el kell pusztítani és akkor teremtődik meg a tökéletesség.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről korábban -jóval az ep.7-es értesülés elött- már kifejtettem a véleményem az aktuális topikban. Szerintem Palpatine csábitási kisérlete meglehetősen gyenge. Palpatine semmit nem tud neki igazán nyújtani sőt arra akarja felbuzditani hogy a barátait kiirtani akaró ellenség oldalára álljon, illetve hogy ölje meg az apját. Luke mindkettőnek pont az ellenkezőjét akarja igy kicsit könnyebb dolga van elutasitani a felhivást mint Anakinnak akinek a kedvese megmentése volt tálcán kinálva.

Természetesen ettől Luke tette amiatt óriási tett, hogy eldobja a kardját és inkább a halált is hajlandó felvállalni. Óriási önfeláldozás viszont a sötét oldal akkor se kisértette meg komolyabban. Az egyetlen pont ahol hasonló történik ahol Vader gyakorlatilag megfenyegeti, hogy vagy átáll vagy a testvére kerül a sötét oldalra. Ez ugyan már érzelmi manipulálás és emiatt működik is, de itt se egy lehetséges jó és élhető jövő van elötte megvillantva ami miatt érdemes lehet áttérni (mint Anakinnál). Luke még nem lett igazán komolyan próbára téve ilyen szempontból.

Ezzel azért nem értek egyet, mert ha Palpatine semmit nem tud neki nyújtani, akkor Luke a semmi hatványozott fokát választja, mikor eldobja a kardját. A biztos halál vár rá, ami szintén nem egy nagy jövőkép. Szerintem itt a sötét oldal csábítása nem abban nyilvánul meg, hogy Luke két élhető jövőkép közül a könnyebben járhatót választja, hanem abban, hogy a) elveti az egyetlen élhetőnek tűnő jövőt b) a teljes kétségbeesésben és pánikban is képes felülkerekedni a dühén és nem öli meg Vadert. Ezek nagyon fajsúlyos döntések, és én nem merném azt mondani, hogy ez nem volt egy komoly próbatétel. Igen is az volt, és Luke átment rajta! Az anakinos példa pedig azért fals (szerintem), mert Luke-ot abszolút nem hajtja a hataloméhség, ebből fakadóan ugyanolyan átállási próbán nem is tudott volna átmenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzésem szerint az SW-t eléggé átszövi a keleti filozófia. Persze van benne bőven a keresztény mitológiából is, de például pont a természetfölötti magja az Erő sokkal több rokonságot mutat a keleti tanításokkal, mint a Biblia magyarázataival. Szerintem.

Zééé-re is reagálva: Arról nem is beszélve, hogy véleményt mondani, hogy a keleti Jin-Jang vagy a Kereszténység igazságai magasabb rendűek-e, meglehetősen bátor, és nem hinném, hogy ezt itt erőltetni kéne. Két teljesen eltérő filozófia, és ha az SW előbbi mentén kíván az új trilógiában elindulni (ez nem teljes, hiszen Palpatine révén már az EPIII idején is elindulunk ezen kérdéskör mentén), szíve joga. Nehogy már azt mondjuk, hogy csak a Kereszténység és Biblia tanai lehetnek mérvadóak, mert a keleti filozófia "divatos baromság". Jó vicc, mikor épp a Biblia a világ legolvasottabb könyve. Akkor most melyik is a divatos ilyen alapon?!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel azért nem értek egyet, mert ha Palpatine semmit nem tud neki nyújtani, akkor Luke a semmi hatványozott fokát választja, mikor eldobja a kardját. A biztos halál vár rá, ami szintén nem egy nagy jövőkép. Szerintem itt a sötét oldal csábítása nem abban nyilvánul meg, hogy Luke két élhető jövőkép közül a könnyebben járhatót választja, hanem abban, hogy a) elveti az egyetlen élhetőnek tűnő jövőt b) a teljes kétségbeesésben és pánikban is képes felülkerekedni a dühén és nem öli meg Vadert. Ezek nagyon fajsúlyos döntések, és én nem merném azt mondani, hogy ez nem volt egy komoly próbatétel. Igen is az volt, és Luke átment rajta! Az anakinos példa pedig azért fals (szerintem), mert Luke-ot abszolút nem hajtja a hataloméhség, ebből fakadóan ugyanolyan átállási próbán nem is tudott volna átmenni.

Mindenképp komoly próbatétel, ezt semmiképp nem akarom vitatni csak semmi köze a sötét oldal kisértéséhez mert erre nem igazán kerül sor. Hajlandó feláldozni az életét a szeretteiért. Ez mindenképp óriási dolog. De hogy ehhez a választáshoz kerüljön nem kellenek a túloldalon feltétlenül sith lovagok álljanak. Ami azt illeti Anakin például számtalanszor az életét kockáztatja a szeretteiért. Érzésem szerint vannak pontok az életében amikor az életét is adná értük. Mégis amikor a sötét oldal megkísérti elbukik.

 

Luke-nak azért könnyebb egy picit, mert két borzasztó jövőből kell azt kiválassza ami kevésbé rossz.

 

Vagy átáll az ellenséghez és segít megölni a tulajdon barátait vagy meghal. De mit választana ha nem két borzasztó, kilátástalan jövő közül kéne választania, hanem a sötét oldal valamiféle kapaszkodót kiutat jelentene és nem azt hogy el kéne pusztitania mindent ami neki fontos. Ez lenne az igazán nagy próbatétel, amit nem tudni hogy kiállna-e. Ilyen szinten ugyanis még nem lett megméretve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr:

Luke próbájáról korábban én is szinte szóról szóra azt írtam, nagyrészt egyetértek vele. ;)

 

@Donát:

Szerintem Bomarr nem azt állítja, hogy Luke ne lett volna igazán komoly próbatétel elé állítva vagy ne lett volna hatalmas hőstett, amit művelt. Az meg biztos, hogy én nem ezt állítom. :D

A mondandónk inkább az, hogy ez egy rendkívül nagy emberi próba volt, a hitének, az elvhűségének, az eltökéltségének a próbája. Ugyanakkor nem elsődlegesen a sötét oldal hívószava volt a kulcs. Ha megölte volna Vader-t, azt aligha azért tette volna, hogy tiszta szívvel Sidious mellé állhasson. Ha a haláltól való félelem miatt meghunyászkodik, akkor szintén nem a sötétség iránti kíváncsiság vagy az abba vetett hit vezette volna. Magyarul Luke-ot elsősorban nem a sötét oldal környékezi meg, hanem hamis dilemmák elé állítják. A sötétséget nem a maga motivációi miatt választaná, mert az szerinte jó, hanem egy esetleges még rosszabb elkerülése végett. Ettől még persze reális veszélyben volt, csak épp más okból kifolyólag.

(Nem tudom mennyire írtam le érthetően, nem vagyok már a topon. :D)

 

@Zééé:

Ebben igazad van, valóban vannak ilyen koncepcionális eltérések a keresztény és a keleti filozófiai irányzatok közt. De ebbe most nem annyira érdemes elmélyülni. Azt hiszem, hogy nem tisztünk ítélkezni ezen szemléletek felett és győztest hirdetni. A SW Saga közvetít mindkettőből eleget, az OT a jó és a rossz közé markáns választóvonalat húz, a PT és a TCW inkább az egységességre, az egyensúlyra helyezi a hangsúlyt. Az egyik fekete-fehér, a másik szürkeárnyalatos. Melyik a jobb? Ízlés kérdése. Melyik a SW lényege? Egyik se, illetve mindkettő az. ;)

A Jedi és a Sith Rend is a fekete-fehér módon képzelte el az ideális állapotot. Jól bele is buktak. Pont ez (is) lehet egy jó motiváció Luke-nak, hogy ő másképp értelmezze a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, Bomarr: Megértettem az álláspontotokat. :)

Én is megértettem...csak én azt akarom, hogy Luke maradjon továbbra is jó! :D Egyébként a kedvenc Star Wars képregényem nekem is a Dark Empire, ahogy Lucas papának is, szóval jól is meg lehet ezt csinálni, csak nem érzem szükségét. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda brainstorming -ot eredményezett egy darab "spoiler" :) Továbbra is kevés az infó ahhoz, hogy véleményt tudjak alkotni ebben a kérdésben. Önmagában marhaságnak tűnik, pedig én aztán alkalmazkodó vagyok és amiben meglátom a rációt azt zokszó nélkül elfogadom. Egyébként tetszettek a fejtegetések, és való igaz valami újat kell hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a vak is mondta, majd meglássuk. :D Bennem is elég erős a kettősség. Egy részemnek tetszik az ötlet, tényleg valami újat hozna, elvinné egy másik irányba a sztorit - Zoli fejtegetése nagyon tetszetős, nem lenne rossz, ha Abramsék is erre jutnának -, viszont másik oldalról: Luke Skywalkerről van szó. Ne álljon át a Sötét Oldalra az, aki hitt abban, hogy az apja visszahozható onnan. És aki vissza is hozta. Mintha Luke semmit sem tanult volna apja hibájából, Yoda szavaiból. Szóval nagyon érzékeny téma, ez, ha igaz, nagyon megfontoltan kell megközelíteniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod mi az érdekes? Ha Lucas ülne a rendezői székben nem félnék a megvalósítástól. J.J. nem tudom mennyire alkalmas egy ilyen összetett és penge élen táncoló karakterdráma megrendezésére. Azért a Disney is tökös lesz ha ezt be merik vállalni. Garantáltan sokan fognak fújolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebben a tekintetben Abrams-ben bízom. Ha valaki, akkor ő képes ezt úgy megcsinálni, hogy aztán ne maradjon alapja a tiltakozásnak. Sokak fújolása, történettől függetlenül így is garantált, az EP7 még az EP1-hez képest is megosztóbb film lesz, van egy ilyen érzésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is teszik az elképzelés, és ha van rendező, aki meg meri lépni Luke átállítását az Abrams

 

Amúgy tegnap volt a KRESZ-es példa, ami úgy el lett felejtve pedig pont találó volt: Valaki vagy betartja a KRESZ-t vagy nem, és ez alapján lehet jó és rossz is. Nos, ez igaz az átlag sofőrökre, ugyanakkor ha valaki szeretné megállítani a KRESZ-t megszegőket, annak magának is sok esetben át kell hágnia azokat a szabályokat amiket, az átlag embereknek (vagy mondjuk a polgárőröknek) nem szabad. Szóval szerintem Luke lehetne az univerzum "rendőre", aki a jó cél érdekében használhatja mindkét oldalt (egy ember megvesztegetése a létszükségű információért). Sokak szemében a cselekedetei miatt úgy tűnhet, mintha átállt volna, pedig csak felhasználná bizonyos eszközeit az egyensúly elérésének érdekében.

Igaz ezt iszonyatosan jól kellene tálalni, hogy működjön, de én bízok a Lucasfilmben, hogy akármit is csinálnak, az jól fog elsülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod mi az érdekes? Ha Lucas ülne a rendezői székben nem félnék a megvalósítástól.

Igen, én is így vagyok ezzel. Viszont azt biztatónak tartom, hogy az ep7-8-9 még Lucas fejében fogant meg, és Abrams is konzultált vele. Persze ez megvalósítás téren nem sokat számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tegnap volt a KRESZ-es példa, ami úgy el lett felejtve pedig pont találó volt: Valaki vagy betartja a KRESZ-t vagy nem, és ez alapján lehet jó és rossz is. Nos, ez igaz az átlag sofőrökre, ugyanakkor ha valaki szeretné megállítani a KRESZ-t megszegőket, annak magának is sok esetben át kell hágnia azokat a szabályokat amiket, az átlag embereknek (vagy mondjuk a polgárőröknek) nem szabad. Szóval szerintem Luke lehetne az univerzum "rendőre", aki a jó cél érdekében használhatja mindkét oldalt (egy ember megvesztegetése a létszükségű információért). Sokak szemében a cselekedetei miatt úgy tűnhet, mintha átállt volna, pedig csak felhasználná bizonyos eszközeit az egyensúly elérésének érdekében.

Igaz ezt iszonyatosan jól kellene tálalni, hogy működjön, de én bízok a Lucasfilmben, hogy akármit is csinálnak, az jól fog elsülni.

Egyetértek, hasonlókat boncolgattunk tegnap is. ;)

 

Amúgy reflektáltam a KRESZ-es példára is. Egyrészt igazad van azzal kapcsolatban, amit írtál. Másrészt pedig nem szabad elfelejteni, hogy a KRESZ szabályok se csak úgy pottyantak az égből. Azokat is ki kellett találni és csak ezen mesterkélt viszonyrendszerben ilyen egyértelmű ki tartja be őket és ki nem. Ugyanez van az erkölccsel is. Nem biztos, hogy a jedik, a sithek, a köztársaságiak vagy a birodalmiak által (vagy bárki más által, akár általunk) definiált kategóriák tökéletesek és tekintendők általános érvényű igazságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én például aláírnék egy olyan ívet (reflektálva Pb hozzászólására), hogy előbb felhozzák Luke-ot, aki a szabályokat felrúgva megismeri a világos és sötét oldalt is, és olyan bölcsességre tesz szert, mint még korábban senki, akit láttunk eddig, aztán viszont kiderül, hogy ennek bizony komoly áldozatai lesznek más téren, és ekkor visszajutnánk mondjuk azokhoz, akik anno megalkották a szabályokat, és rámutatna a trilógia, hogy nem véletlenül lettek elhatárolva egymástól az Erő világos és sötét oldalai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átszellemül - ez szép megfogalmazás :) Azért én továbbra is remélem, hogy csak pletyka marad a "Luke főgonosz lesz" téma. Ha már Gandalf-ot csináltak belőle, akkor legyen egy Gandalf/Obi-Wan féle egyén, aki hősi halált hal egy sorsdöntő fénykardpárbajban - vagy valami ilyesmi.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.