Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Még nem de ott a helyem. Leffét csapolnak? Én nekem díszvendégnek kéne ott lennem. :D

Bizony, Leffe -t!!! Barnát is. Sajna egy korsó náluk csak 0.33 -as. :(

 

Itt a honlapjuk.

 

http://www.mosselen.hu/

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Vettem a boltba egy staropramen barnát. Éppen hűl. Kíváncsi vagyok milyen lesz. :)

 

 

Kitünő lesz. A cseh sörök nagyon jók. Én meg ittam egy korsó Bitburgert a Duna Plazaban. Ez egy német felsőkategóriés pilseni sör, állítólag a németek kedvenc csapolt söre. A felsőkategória stimmel, iszonyú finom, tulajdonképpen Paulaner minőség csak pilseniből. Igaz 600 ft egy korsó de in- kább ezt mint egy Sopronit.

Miért nem tudunk mi ilyen minőségü sört főzni? Szerintem az itteni vizzel van a baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajánlom mindenkinek a Borsodi Búzát. Kevésbé üt, mint a búzasörök általában, de ízre nagyon finom.

 

 

Hát ezzel nem értek egyet. Múltkor ittunk egyet és köze nincs a búzasör ízéhez. Olyan mintha valami vaníliás valamit ittam volna. Van pár búzasör(Edelweiss, Erdinger, Paulaner, Valentines stb...), a közös bennük hogy búzasör ízük is van. Minőségben különböznek de az alapjuk ugyanaz. A Borsodi Búzánál ezt nem érzem. Nem rossz sör, de nem tartom búzának.

 

Hátha Bomarr is erre jár, ő szereti a búzasört hátha ivott már ilyet. Kiváncsi lennék a véleményére. Tényleg Bomarr ha a Paulanerben jársz, akkor kóstold meg a barna búzasörüket. Nagyon finom, pont eltalálták a barnasör és a búzasör arányát. Egyre jobban imádom azt a sörözőt. Tényleg kulináris élvezetek tömkelegével találkozunk ott bent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel nem értek egyet. Múltkor ittunk egyet és köze nincs a búzasör ízéhez. Olyan mintha valami vaníliás valamit ittam volna. Van pár búzasör(Edelweiss, Erdinger, Paulaner, Valentines stb...), a közös bennük hogy búzasör ízük is van. Minőségben különböznek de az alapjuk ugyanaz. A Borsodi Búzánál ezt nem érzem. Nem rossz sör, de nem tartom búzának.

 

Hátha Bomarr is erre jár, ő szereti a búzasört hátha ivott már ilyet. Kiváncsi lennék a véleményére. Tényleg Bomarr ha a Paulanerben jársz, akkor kóstold meg a barna búzasörüket. Nagyon finom, pont eltalálták a barnasör és a búzasör arányát. Egyre jobban imádom azt a sörözőt. Tényleg kulináris élvezetek tömkelegével találkozunk ott bent.

Elég sok búzasört ittam már, és a Borsodit is be lehet sorolni ebbe a kategóriába. Ahogy lentebb jeleztem, enyhébb, de a búzasör egyéb tulajdonságai megtalálhatóak benne, és még finom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Elég sok búzasört ittam már, és a Borsodit is be lehet sorolni ebbe a kategóriába. Ahogy lentebb jeleztem, enyhébb, de a búzasör egyéb tulajdonságai megtalálhatóak benne, és még finom is.

 

Hát izlések és pofonok, de én soha az életben nem veszek Borsodi Búzát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a citromos Borsodi közelíti meg a Gössert. A többi citromos egy nagy nulla.

Nem tudom, én valahogy nem éreztem azt az ízt, amit a Gössernél. Mondjuk a Soproniból is inkább a narancsos a jó, de ha citromos sör, akkor Gösser. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nem tudom ki mennyire jártas a barna sörökben, én speciel világ életemben utáltam - egy korty után a hányinger kerülgetett. Aztán szombaton vettem egyet poénból (Tesco-ban szinte minden egyes létező sör le van árazva!), Soproni Fekete Démont. Na elég legyen annyi hogy most iszom a hatodikat azóta.

Számomra a legjobb sör amit valaha ittam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki mennyire jártas a barna sörökben, én speciel világ életemben utáltam - egy korty után a hányinger kerülgetett. Aztán szombaton vettem egyet poénból (Tesco-ban szinte minden egyes létező sör le van árazva!), Soproni Fekete Démont. Na elég legyen annyi hogy most iszom a hatodikat azóta.

Számomra a legjobb sör amit valaha ittam.

Jó a barna sör, csak ki kell választani a megfelelőt. :) A Kaiser csapolt barna is fenomenális pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki mennyire jártas a barna sörökben, én speciel világ életemben utáltam - egy korty után a hányinger kerülgetett. Aztán szombaton vettem egyet poénból (Tesco-ban szinte minden egyes létező sör le van árazva!), Soproni Fekete Démont. Na elég legyen annyi hogy most iszom a hatodikat azóta.

Számomra a legjobb sör amit valaha ittam.

 

 

Paulaner barna búzasöre nagyon jó. Eddig a legjobb barnát Prágában ittam az Uflekuban. Ami itthon boltban kapható azok közül pedig a Budweiseré ami fenomenális. Persze sosem veszek szinte barna sört. Kuriozumként fogyasztom.

Ja és a Fekete Démonnak köze nincs a barna sörhöz. Az fekete sör(mint a Guinness).

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paulaner barna búzasöre nagyon jó. Eddig a legjobb barnát Prágában ittam az Uflekuban. Ami itthon boltban kapható azok közül pedig a Budweiseré ami fenomenális. Persze sosem veszek szinte barna sört. Kuriozumként fogyasztom.

Ja és a Fekete Démonnak köze nincs a barna sörhöz. Az fekete sör(mint a Guinness).

Prágába egy ideig nem jutok ki, de majd sor kerül rá. :)

 

Budból csak világost ittam, de az is nagyon jó volt.

 

Ugyanúgy barna sör a Démon, bár tény hogy más mint az átlag. De amúgy teljesen nem érződik rajta hogy Soproni termék, szerintem megállja a helyét bárhol a világban. Nekem pont az tetszik benne hogy kevésbé van jellegzetes barna sör íze, inkább édes és karamelles. Most éppen a Staropramen barnáját iszogatom, ennek sincs olyan erős barna íze, de a Démon az pár fokkal lágyabb.

 

Mostanában nem nagyon jönnek be a jellegzetes sörök. Vettem pár Pilsnert, amit régebben nagyon szerettem és ugyebár jellegzetes kesernyés utóíze van, de nem igazán érte el a hatását. Ellenben a Kronenbourg 1664, ami szintén inkább édeses, nagyon bejött most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok a vodka + energiaital kombóról? Állítólag az ellentétes hatásaik miatt nem túl egészséges sőt halálos is lehet. :hmm:

Nem egészséges az biztos. Jobb ha csak egyfajta piát iszol. A vodkát öntsd magadba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.