Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Én nem ittam hozzá, ledaráltam, elrágtam, 12 órán át hatott és nagyon jól éreztem magam... helyi mezőgazdasági boltban vettem. Lehet szólni, hogy nem természetes, de hidjétek el, tuti az volt, baromi olcsón, baromi nagyott ütött! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem az... annyi, hogy a Hajnalka egyik nemzedékének magja nagyon magas számban tartalmaz egy bizonyos összevetőt... vettem 300 Db magot 600Ft-ért, ledaráltam, 2 órán át áztattam citromos lében, majd megittam... utána 12 órán át hatott, halucinációk, öröm érzet, eufória. Teljesen természetes, régi sámán szokás, én is egy gazdaboltban vettem meg a magokat. Hihetetlen mire képes ez a növény... Az LSD növényi megfelelője, nem árt az agynak, a testnek, egyszerűen szórakoztat és kész. Aki alhoholista nem érti meg, hiszen, párolás, agresszió nélkül hat... képzelj el egy olyan világot, ahol a színek élsebbek, a basszusok erősebbek és a tudatod, a gondolataid, őszintébbek... Ez a hajnalka, egy növény magja... bárhol megveheted, természetes, növényi... egyedül szarkételmet és körültekintést igyénel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, ha van önuralmad és egy kis kíváncsiságod, akkor érdemes belekezdeni, amikor az ágyon feküdtem és zenét hallgattam, az olyan érzés volt, amit a 27 évem alatt sosem éltem át... nem remeg a kezem, hogy jaj, megint szükségem van rá...egyszerűen érdekelt, jól esett és se a májamnak, se a gyomromnak nem ártott... egyszerűen... hatott és kész! :rock:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, megvettem, ledaráltam, megettem, 2 óra múlva beütött, mint a p*csa.... most hiába mesélem el milyen... egyszerűen nézz meg egy DM felvételt így...olyan érzésed támad, hogy értzed a színeket és látod a hangokat...sokan nem értik meg, mert hl. az alkohollal ellentétben nem másokat zaklatsz, meg zavarsz, hanem arra figyelsz, hogy benned mi van és mit érzel... egyedül arra vagy kíváncsi, hogy ki is az az Ody és mitől érzi jól magát. Érdekes, nem? :clap:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezeknek a cuccoknak van egy olyan hatása is, amit sokan nem értenek meg... Amikor teljsen Önmagad vagy, minden kétség és határ nélkül, akkor az valami teljesen más. Persze sokan szedik a szintetikus szarokat, amit én mindig elítéltem, de ennek ellenére, köztudött, hogy a maják Hajnalka, Vadkender és egyéb hatások alatt látták meg a jövőt... persze, olyan feljegyzést sosem olvastam, hogy két vicces cigi után hazamentek és megerőszakolták a lányukat, majd megverték anyut... erre csak a nálunk legális drogok adnak lehetőséget. Főzzünk otthon 60%os páleszt, mert az jót tesz az agysejteknek... hogyne...ebbe miért nem gondol bele soha senki???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkohol a közérzetre és a hangulatra hat... meg bátorságot ad, hogy olyan nőknek is nekimenjen az ember, akiről tudja, hogy úgysem állna vele szóba soha sem. Amikor ledarálta a magot és megettem, akkor semmi ilyen nem volt bennem, egyszerűen baromi gyorsan és ésszerűen gondolkodtam, nyitott voltam mindenre és nem szégyeltem, ha elfáradtam. Érdekes dolgok ezek...

 

Az is tévedés, hogy lehet őket keverni, az (illegális) drog a tudatunkra hat, az alkohol peidg a lelki állapotot módosítja, erősíti, vagy csökkenti le. Akárki, akármit is mondd, szerintem a folyékony dolgok még mindig rosszabbak, mint a növényi, pszichedelikus szerek.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az alapban balhét fog szülni, ha van egy olyan a fórumon, aki rendszeresen iszik és szerinte ez jó, meg vannak olyanok akiknek van egy ilyen ember a családjában és tudja, hogy ez nem jó, sőt a saját bőrén érzi. Ez nem balhét szül, mivel aki vedel, annak ez természetes, aki szenvedő alany, az fél tőle, aki meg csak statisztikákból, meg cikkekből ismeri a történetet, az vagy nem reagál, vagy besz*p valami falsh dolgot és azt hiszi az igazságot kapta meg. Azt kéne elfogadni, hogy valaki nem azért lát máshogy dolgokat, mert nektek ez a véleményetek, hanem, mert neki mások az élet körülményei, tapasztalatai, baráti köre, vagy ízlése. Pl. a Trans filmek valóban sz*rok és nincsen történetük...ezt nyugodtan el lehet ismerni, ettől függetlenül én is láttam mindegyiket, többször is, meg is fogom még nézni őket, de nem lehet minden filmet agy kikapcsolva végignézni és engem zavar, hogy egy ilyen potenciálisan remek ötletből ezt a maszlagot hozták össze.

 

Azzal sem kell vagdalkozni, hogy iszom, mivel sörözni szoktam, ma is megyek. Ettől függetlenül, az alkohol legális, bárki előállíthatja otthon, vehet liter számra a boltba és építheti le magát. Ha valaki részeg és esik kel, az vicces, felkerül a netre, az emberek inkább kikerülik, minthogy segítsenek neki. Ettől függetlenül egy idő után ha nem kapja meg az adagját, akkor remegni kezd a keze, ideges lesz, pénzt szerez és elissza. A mariska THC tartalmaz, ami alapban megtalálható a testünkben és egy cigivel, csak feldúsítja az ember a mennyiségét. Olyan cikket majd szívesen olvasok, akkor egy vicces cigi eltolása után a fiatalok hazamentek és megerőszakolták anyut, aput, meg a kutyát. gondolom mennyi ilyen lesz... Attól, hogy nem ismertek egy kultúrát még nem kéne baromságokat állítani, ha meg egy találkozón szétosztanék néhány space cake-et és elmajszolás után 3-4 órán át mindenki vidám lenne, azon röhögnék, hogy Jabba mennyire topmodell alkat, meg csak vizet bírna inni, az tuti negatív élmény lenne mindenki számára.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapban balhét fog szülni, ha van egy olyan a fórumon, aki rendszeresen iszik és szerinte ez jó, meg vannak olyanok akiknek van egy ilyen ember a családjában és tudja, hogy ez nem jó, sőt a saját bőrén érzi. Ez nem balhét szül, mivel aki vedel, annak ez természetes, aki szenvedő alany, az fél tőle, aki meg csak statisztikákból, meg cikkekből ismeri a történetet, az vagy nem reagál, vagy besz*p valami falsh dolgot és azt hiszi az igazságot kapta meg. Azt kéne elfogadni, hogy valaki nem azért lát máshogy dolgokat, mert nektek ez a véleményetek, hanem, mert neki mások az élet körülményei, tapasztalatai, baráti köre, vagy ízlése. Pl. a Trans filmek valóban sz*rok és nincsen történetük...ezt nyugodtan el lehet ismerni, ettől függetlenül én is láttam mindegyiket, többször is, meg is fogom még nézni őket, de nem lehet minden filmet agy kikapcsolva végignézni és engem zavar, hogy egy ilyen potenciálisan remek ötletből ezt a maszlagot hozták össze.

 

Érts már meg hogy én sem iszok rendszeresen és senki sem. Tegnap ittam buliban legközelebb szombaton fogok. Januárban 1 korty alkoholt nem ittam. Igen van olyan hétköznap mikor fogyasztok alkoholt de akkor számítógépet csinálok és iszogatok. Leírom még egyszer. NEM TARTOM JÓNAK, de nem is tartom ördögtől valónak. Ahhoz képest hogy mit éltél át te is rendesen iszol. Akkor hogy is van ez? Nagyapám rendesen tintázott én is átéltem. Volt alkoholista kollégám is, de nem volt agresszív, tök jó fej volt. Komolyan, te akkor miért iszol ha annyira gáz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy nem ismertek egy kultúrát még nem kéne baromságokat állítani, ha meg egy találkozón szétosztanék néhány space cake-et és elmajszolás után 3-4 órán át mindenki vidám lenne, azon röhögnék, hogy Jabba mennyire topmodell alkat, meg csak vizet bírna inni, az tuti negatív élmény lenne mindenki számára.

Kár, hogy már nem tudsz boldog lenni csak ha szedsz valamit... Vagy ha igen akkor miért kell? Én a sört a bort, vagy a jó pálinkát azért iszom meg, mert szeretem az ízét. A kellemes bódulat csak egy mellékhatás. Én mondjuk ismertem olyat, aki a fűtől totál depressziós lett. Átölelt egy fát, és az istennek se akarta elengedni, annyira parázott....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy már nem tudsz boldog lenni csak ha szedsz valamit... Vagy ha igen akkor miért kell? Én a sört a bort, vagy a jó pálinkát azért iszom meg, mert szeretem az ízét. A kellemes bódulat csak egy mellékhatás. Én mondjuk ismertem olyat, aki a fűtől totál depressziós lett. Átölelt egy fát, és az istennek se akarta elengedni, annyira parázott....

 

 

Pontosan az izéért, nem a hatásért. Persze berúgik tőle az ember de nem azért issza.

 

Flóri: A németek úgy isszák a sört mint mi a vizet. Napi 5-6 simán megvan. Mégsem alkoholisták. Hogy van ez?

 

Nem vagdalkozok én hogy iszol csak baromi álszent így az alkohol ellen küzdelmed.

Mondjak példát? Bándy Kata gyilkosa totál be volt lőve. Namost akkor mi van? Vagy a csávó aki pár hónapja kinyírta a családját. Azért elgondolkodhatnál azon a pia miért legális. Talán azért mert emberek milliárdjai isszák a 98 %-uknak semmi bajuk tőle, illetve nem gyilkolnak miatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, ez a magyar hozzáállás, meg felfogás, amit ti nem értetek meg, csak a szájról szájra hagyományt követitek.

Először is, ha te még nem szívtál pl. epres, szőlős, almás vizipipából füvet, aminek amúgy egyáltalán nem lehet érezni az ízét, csak a hatását, akkor, honnan tudod milyen? Vízipipáztál egyáltalán? Remélem legalább azzal tisztában vagytok, hogy az nem egyenlő a drog használattal. Más országokban, pl. törököknél, indiaiaknál, hagyománya van, több olyan éttermet is ismerek, ahol lehet a rendelni a pipába különféle ízű dohányokat. Én mivel dohányzom, szoktam ezt a formáját is nyomni, tehát az ÍZE MIATT SZERETEM! Egyik kérdés lezárva.

 

A németek megisznak 5-6 sört, persze, ez tény, meg az is, hogy az oroszok 1-2 üveg vodkát naponta és ők alkoholisták. Miért? Mert, sörből baromi sokat meg kell inni és folyamatosan jársz utána WC-re, pénzben is megterhelőbb. Ellentétben ott a bor, ami baromi olcsó és igen hamar üt. Így, ha lemész egy komcsába és megnézed mit iszik az, aki minden nap oda jár, akkor rá fogsz jönni, hogy egyik sem sörrel éri el a hatást. A németeknél pedig nem a bor olcsó, hanem a sör, így ők azt vedelik, de mivel 3 éven át dolgoztam a Balaton parton, különféle helyeken, tisztában vagyok azzal is, hogy az a német, aki naponta bedob 4-5 dobozzal, bizony baromira nagy sörhasat növeszt és kb. úgy néz ki, mint egy partra vetett bálna.

 

Nem attól lesz veszélyes egy szer, hogy legális, vagy sem, hanem, hogy a használója mennyire érett és erős lélekben. Bándy gyilkosa be volt lőve és ivott is, szóval a terelés felesleges. Persze, vannak olyanok akik a fűtől depressziósak lesznek, de biztos vagyok benne, ha meginnának 2 liter bort, ugyanúgy viselkednének. Mivel, minden tudatmódosító szer felfokozza az érzelmeket, így aki derpesszív, az a piától is az lesz, meg bármi mástól.

 

A hajnalka magot sem azért próbáltam ki, mert szomorú voltam, hanem, mert Pszichedelikus szer, kíváncsi voltam, hogy egy növény hatására, miben változik meg a világ. Amúgy tök legális, bemész egy vetőmag boltba és veszel 5-6 zacskóval, aztán megeszed... Pénzben 800Ft, olcsóbb, mint egy berúgás... Ezek a szerek pedig leginkább arra valóak, hogy az ember megismerje önmagát. A gondolataid teljesen máson járnak, mint hétközben, a zenét, a színeket máshogy érzékeled. 100-200 db okoz 10-12 hatást, egy ember 1000 evett meg egyszer, abba sem halt bele, így a THC-hez hasonlóan nem lehet túladagolni, mert ha sok, kihányod. Persze, ha valaki nem felelősség teljes, akkor volán mögé ül és gond van, de ez igaz ugyanúgy az alkoholra is, tehát itt sem érzek különbséget.

 

Én azt mondom, amíg valaki azért iszik, mert jól érzi úgy magát és a társaság "megköveteli" addig semmi gond. Amikor már naponta jár, vagy egyedül nyomja, indok nélkül, az gond. Ez igaz arra is, ha valaki naponta betöl 20 dzsoját és teljesen letompul. Ismerek ilyen embert, nem véltetlenül Omlás a beceneve. Én is kipróbálátam, netről rendeltem, egy tök legális füstölős oldalon, tehát még egy pofon a "mert nem legaláis" indoknak, de 2 havonta 1 grammnál sosem volt több... Dscoban is kipróbáltam a speedet, egyszeri eset volt, jól éreztem magam, de azóta sem éreztem szükségét, hogy megint baromi gyorsnak érezzem magam. Azonban úgy nem akartam azt mondani rá, hogy sz*r, amíg ki nem próbáltam... Az meg, hogy más gyengébb nálam, meg képtelen parancsolni magának nem szer, hanem tulajdonság függő.

 

Végül pedig, tegnap voltam egy Paddy and the Rats, vagy mi a szaron, lehet ott nem ölelgettek fákat az emberek, de a bortól pogózni kezdtek, amiből vérzés lett, majd rendőrök és mindenfelé okádás, meg szexelések a nádasban és feldöntögetett kukák. Ezt mind a 16-22 évesek követték el, akik felelősség teljesen legális drogot fogyasztottak és bizonyították, hogy mennyire érettek a használatukra...

 

Lehet ezekbe bele kötni, de mondom, anélkül, hogy lenne igazi tapasztalatotok, felesleges lenne, mert az egész csak szócséplés, azt szajkózzátok amit a média, meg néhány rossz példa elétek tárt. Nekem volt egy nagy antista haverom, egyszer a vízipipába tettünk neki egy kis mariskát, 2 órán át nevetgéltünk, ő még rajzolt is, baromi jól érezte magát, miután elmondtuk neki, hogy miért volt, annyit mondott, hogy szóljunk majd máskor is...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kokót meg a heroint miért nem próbálod ki? Meg a hasist? Akkor már ezeket is lehetne. Ja hogy rosszakat hallottál róla? Lehet, hogy hazudnak ők is. Amúgy már leírtam, engem nem érdekel ki mit szed, szív vagy iszik, de lehetőleg ne itt élje ki magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok pontban egyet értek az írásoddal Flóri. Mint mindenkinek nekem is megvan a magam felfogása ezzel kapcsolatban, mégpedig az, hogy bárminemű tudatmódosító szer nélkül is lehet jó életet élni. Ide sorolom az alkoholt is. Egyszer voltam igazán bitang pusztulatosan részeg 25 évesen (ekkor rúgtam be életemben először... és remélem, hogy utoljára.) Egy nagy családi szülinap volt és a tarpai pálinka itatta magát. Az unokatesóimmal, akikkel nagyon jóban vagyok felöntöttünk a garatra. Korábban egy barátom legénybúcsúja alkalmával kiderült, hogy alapvetően jól bírom az alkoholt, akkor nem is lettem részeg, de ezúttal nem sikerült megállni. Mondták is, hogy a tarpai nagyon alattomos, én pedig még bort is ittam mellé. Nem voltam agresszív, állítólag össze vissza dumáltam hülyeségeket, vigyorogtam mint a tejbe tök később pedig rengeteget hánytam. Az autóba ketten raktak be de ami a legjobban megdöbbent, az az, hogy kiestek dolgok. Ettől nagyon megriadtam. Másnaposság elkerült, mert sikerült minden létezőt kihánynom, szóval másnap reggel már semmi bajom nem volt, de soha többé nem akarom ezt átélni, se hasonlót, sem alkohollal sem semmi mással. :)

 

A kábszerek kipróbálása, legyen az legális vagy illegális, meg sem fordul a fejemben. Van kábszeres távoli rokonom, szegényt nem sok választja el a sittől vagy a csövezéstől. :( Persze lehetne általánosítani, hogy ne belőle induljak ki, biztos ő csinálja rosszul. Meggyőződésem, hogy neki sem kelle sehogy sem csinálni, mint ahogy másoknak sem. És igen, az alkohollal is alapvetően csínnyán kellene meglátásom szerint bánni az embereknek, mert az is képes - ahogy Flóri mondja - bitang durca dolgokat okozni emberek, családok életében!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kokain alapban drága és testi függőség alakul ki tőle, tehát egy veszélyes drog. Jah és grammja, ha tiszta, akkor 16.000Ft. Tudom, hogy veszélyes, nem érdekel, az a sztárok szórakozása. A heroin pedig gusztustalan, főleg a tűvel beadós módszer. Plusz, mindkét drog szintetikus, így túl lehet adagolni és az első dózis is okozhat halált. Azért nem próbálom ki őket, mert ezzel tisztában vagyok és nem kockáztatom meg a dolgokat, ennyit nem ér meg. A hasis növényi, igaz keverni szokták szójával, hogy többnek tűnjön és több pénzt kapjanak érte. Igazából már nincsen divatja, mivel régen azok használták, akik kicsit erősebbre vágytak, mint a fű. Ma már, hogy legálisan lehet a neten venni, egy Sámán, vagy Jamaican Extreme Gold ugyanúgy hazavág, mint régen a haska, így el is túnt a piacról.

 

Még annyit, hogy én nem hallani szoktam ilyenekről rosszat, hanem megnéztem jó pár amatőr dokumentum filmet, plusz az iskolába is jöttek anno alkoholisták és drogosok előadást tartani, arról milyen volt az életük függőként. A net tele van baromságokkal, meg tévhitekkel, emlékszem volt egy fórum ahol valaki annyira azt hangoztatta, hogy a füves cigi és maga a fű 50%-al nagyobb valószínűséggel okoz tüdő rákot, mivel több papír ég el, plusz nincsen benne füstszűrő. Erre 2-3 napig verte magát, aztán valaki rákérdezett, hogy akkor mennyire veszélyes, ha sütibe teszik bele, vagy pipával szívják...erre már érdemleges válasz nem jött, mivel az elmélet itt meg is dőlt.

 

Az is biztos, ha dúsítom a pipadohányt, akkor nem fórumozok, leginkább zenét szoktam hallgatni, festeni, játékokkal játszani, vagy kimegyek a szabadba. Olyankor a gépelés rohadt unalmas, mások gondolatainak a felfogása pedig veszélyes, mert mindig többet lát mögé az ember, mint ami valójában, szóval meg lehet nyugodni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccesek vagytok urak. Elvileg van az emberben is thc, hát ennyire ne sarkítsunk, anandamidnak hívják a tisztelt vegyületet és jutalmazó és fájdalom csillapitó rendszer tagja, az endogén opiátokkal együtt. Nem véletlenül van belőle annyi, amennyi, nem szükséges több vagy kevesebb. Bár mi is úgy tanultuk, hogy a fű nem okoz FIZIKAI függőséget, de lelkit teljes mértékben.:P (Halkan megjegyzem, hogy az ópiát származékokat alkalmazó embereknek, ha nincs meg a napi adagjuk, nem véletlenül elviselhetelen, maga a létezés és azon fájdalmak, amiket alapjáraton észre se veszünk, mondjuk egy talpra állásnál.)

Volt egy félévig egy füves szobatársam, szerintem borzalmas volt. Alapjáraton én majdnem mindenkit elviselek vagy még jól ki is jövünk, de mikor a csaj rászokott elképesztő dolgokat művelt. Néha fogta magát és fél napig, feküdt, mint egy fatörzs, nem reagált semmire, máskot teljesen elfelejtette a dolgokat, vagy ha ivott a mariskára, akkor meg teljesen agresszív volt. Ha nem kapta meg a napi spanglit, akkor teljesen ideges, depressziós, HP volt, a lánygyerek.

Szerintem ezek a

cuccok feleslegesek és drágák, számomra egy jó pohár Tokaji vagy egy feles az igazi. Ha meg nyugodni akarok elmegyek kirándulni vagy iszok egy adag zsálya teát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg volt egy alkoholista szobatársam, aki hetente vagy behányt a szobába, vagy hazahozott valami gusztustalan nőnek tűnő izét és arra keltem, hogy reggel 4kor dugnak... jah és volt egy pultos lakótársam is, aki reggel 5kor hazaért részegen a munkából és nekiállt TV-t nézni max hangerőn, meg kaját sütni, úgy, hogy úszott a ház az olaj szagban. Felesleges példákkal dobálózni, mert akárki akármit is mondd, alkoholista ismerőse sokkal több van, mint drogos. A másik, hogy egy gramm fű 2500Ft, ami nekem 7-8 alkalomra elég, ha most ezt beosztod, akkor az olcsó elméleted is megdőlt. Az, meg, hogy felesleges... az inkák használták őket, a maják, az indiánok is, egy növény, ami a természet része. Ennyi erővel az abszint is inkább drog, mint alkohol, mert egyes fajtáitól hallucináltál, azóta már nincs is benne üröm... Mondjuk, ismerek olyat, aki eléggé rászokott és majdnem egy nyár alatt leépült tőle az agya... igaz 64 kilós lány volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri. Orki csak leírta a rossz tapasztalatát. Miért kell mindjárt letámadni? Akik tudatmódosítóval élnek azok között vannak olyanok akikről alább szó volt. Mind a két oldalon. Ha Te és az ismerőseid nem olyanok annál jobb, örülj neki. Senki nem akarja az alkoholt a könnyű drogok fölé helyezni, mert egyértelmű, hogy az is képes kemény dolgokra ha nem kontrollálják, plusz még a delikvens is hajlamos állattá válni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem támadok, én csak megvédem a nézetemet. Amúgy meg ott voltak a Hollandok, én olvastam kimutatásokat és esszéket, egy jóléti társadalomban, ahol az emberek nem felejtésre, hanem bulizásra használják a dolgokat, teljesen más a tapasztalat. Alapban a magyar depressziós nép, van még ilyen nevű zenekarunk is, mindenki a munkája miatt aggódik, meg azért miből élhet meg, és sokan fordulnak a kannás borokhoz.Én igenis a társadalmat tartom felelősnek azért, mert sokan félre informáltak és nem veszik észre, ha valaki függő lesz bizonyos dolgoktól. Plusz ha valakiről kiderül, hogy néha betép, akkor kerülik, mint a leprást, de ha részegen a buszmegállóban belepisál a szemetesbe, akkor kamerázzák, meg nevetnek rajta, másnapra meg el is van felejtve.

Ugyanez a fogamzásgátlással is, a legtöbb mai gyerek full hülye a témához, főleg azok, akik alacsonyabb szintű iskolákba járnak, aztán meg lehet nézni az abortuszok számát... Én szükségesnek tartom, hogy középiskolában beszéljenek ezekről, de ne egy tanár, aki betanul egy szöveget és ledarálja, meg képeket mutogat, ahogy valaki kényszerzubbonyban ül és közben azt hangoztatja, hogy ő bizony egy drogfüggő és mind ilyenné válik. Valódi alkeszek és drogosok, akiknek sikerült leszokni (nem a Lábastól Buci félék, mert az meg képmutatás) járnak be ofő órákra és meséljék el, hogy adták el a TV-t, hogy legyen pénz drogra, meg, hogy esett szét a család, mert részegen megverte anyut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.