Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Flóri, ezek mind ok-k, ezt mind tudjuk. Azt is elismerem hogy jobban elnézik ha valaki be van rúgva, mint aki fű hatása alatt áll. De itt még mindig azt nem értem hogy te mindkettőt teszed, iszol és füvezel is, akkor miért támadod ennyire az alkoholt? Ha tudod mit képes csinálni az emberekkel miért iszod a sört és a bort? Én is tudom, nagyfater elég rendesen piált, bár agresszív nem volt de minden nap be volt állva. Mit tanultam belőle? Hogy ésszel kell inni. Pl nem mindennap, szüneteket kell hagyni. Töményet csak buliban és keveset(jó nem tagadom előfordul hogy néha több pálinka csúszik le mint kéne), ha lehet csak sört. Januárban simán bírtam hogy nem ittam alkoholt. Így nyáron jobban megy, több a buli is. Mindennap nekem nem is kell az alkohol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért támadom az alkoholt, mert többnyire az emberre ráerőltetik. Gimiben aki nem ivott együtt a többiekkel, az kiesett a társaságból, mikor pl. suli buli volt, akik nem bírtak még egy sört se legyűrni, inkább otthon maradtak, nem is váltak a közösség tagjává. Ha elmész locsolni innod kell, ha gyereked születik innod kell, ha születésnapod van innod kell, ha Szilveszter van, innod kell, mert ez a normális és elfogadott. Ha meg nem teszed meg, már egyből azt feltételezik, hogy bajod van. A füvet meg sokan démonizálják és a gyerekük, csak azért próbálja ki, mert lázadni akar a szülők ellen. Sokkal jobban egyetértek azokkal, akik 16 éves kora után szereznek a gyereküknek egy cigit és azt mondják, tessék próbáld ki. Amerikában ez igen divatos lett, főleg azok után, hogy ott az alkohol fogyasztást jobban büntetik, ha közterületen fogyasztod, fedetlen üvegből, mint ha találnak nálad néhány grammot. Ez azért van, mert fejlettebb ország, más kultúrával, kevesebb rossz beidegződéssel. A másik, hogy hiába próbáltam mindkettőt, keverni sosem kevertem őket, mert épp ellenkező a hatás, érdekes, hogy orki történetében is a lány akkor lett agresszív, ha alkohol is volt a vérében.

Igazság Végül, egy általam is maximálisan hitelesnek tartható író cikke, az elvonási tünetek részre hívnám fel a figyelmet! Az anyatejes rész meg elég érdekes, durva leeht egy egész nap vidám és mindig szomjas csecsemő!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért támadom az alkoholt, mert többnyire az emberre ráerőltetik. Gimiben aki nem ivott együtt a többiekkel, az kiesett a társaságból, mikor pl. suli buli volt, akik nem bírtak még egy sört se legyűrni, inkább otthon maradtak, nem is váltak a közösség tagjává. Ha elmész locsolni innod kell, ha gyereked születik innod kell, ha születésnapod van innod kell, ha Szilveszter van, innod kell, mert ez a normális és elfogadott. Ha meg nem teszed meg, már egyből azt feltételezik, hogy bajod van.

Aki ezt hiszi, annak orvos kell. :P

Most komolyan, tizennyolc éves koromig nem ittam. És ha egy közösségből ki is lettem közösítve, annak több köze van a sci-fi őrületemhez, a "gyerekes" hobbimhoz vagy az imádni való stílusomhoz, mint az alkoholhoz. A mai napig megvannak azok a barátaim, akik akkor már ittak, de én még nem. És a mai napig vannak olyan barátaim, akik még mindig nem isznak, de ugyanúgy eljárnak velünk. Egyiket sem tartjuk betegnek, nem közösítjük ki őket, és bár szoktuk ugratni őket, ebben teljesen partnerek. Sőt, néha még ők jobban ránk szálnak, kihasználva józan helyzeti előnyüket. :)

Persze nem azt mondom, hogy nincs példa erre a negatív esetre, vagy, hogy a mi példánk lenne az általános, hanem azt, hogy nem minden klikk ilyen. És emiatt nem kell általánosítani, mindenkire ráhúzni a vizes lepedőt.

 

Viszont szerintem azzal sincs teljesen minden rendben, aki egy olyan közösséghez akar tartozni, aki pusztán amiatt taszítja ki, mert nem iszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez úgy volt, hogy péntek esténként lementünk egy helyre, ahova többnyire elsősök és 2. asok jártak, idősebbek és fiatalok egyáltalán nem. Az egyik évfolyamtársunk ott dolgozott hétvégén. Szóval, ha valaki a többiekkel akart tartani, vagy csak simán találkozni, akkor oda ment. Az meg fura lett volna, hogy mindenki sört iszik, meg bort, egyesek meg ásványvizet, meg colát. Főleg, mikor már alakulóban volt a hangulat, senki sem tudta megállni a dolgot. Mondjuk az is igaz, hogy sok mai fiatallal ellentétben, mi hét közben nem jártunk el sehova, még egy sörre sem, azért nem volt olyan egyszerű az a gimi. hétvégén meg kellett a kieresztés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit leírtál az alkoholista gyerekre, ugyanaz érvényes az én füves szobatársamra is. Szerintem, aki suttyó, azt eme szerek méginkább azzá teszik.

Továbbá kissé sztereotípan gondolkozol az italozók felől!

Nem mindenki kannást iszik, lehet kapni elfogadható áron jó bort is, lényeg, hogy nem kell VEDELNI! Úgy veszem észre, hogy szerinted, aki iszik mondjuk két sör vagy két fröccsöt, az már alkoholista és kenyér helyett is iszik, ami nem igaz. Bár, már egy éve nem voltam fórumtalin, de emlékeim szerint az urak, mindig minőségi bort és pálinkát hoztak, pedig egyikük, se keres annyit, mint az IMF elnöke, ja és seki nem volt részeg, nem viselkedett ordenáré állat módára, tehát a minőségi és kultúrált italozást meg lehet oldani, ha az illetőnek van rá igénye.

Az ár-érték arány, tehát 2500 már nagyon jó aszút veszek, mondjuk szeptemberben és a decemberi szülinapomra is marad még... ha jól számolom ez 3 hónap nagyjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rájöttem, hogy olyan emberekkel, akiknek nincsen meg a megfelelő tapasztalatuk, vagy tudásuk tök felesleges beszélgetni, mert a dolgok egyik oldalát látják csak, részesei és benne élnek, így nem látják át az egészet, nem tapasztalták azt, amit pl. én. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért tegyük hozzá, hogy aki a sötét szobában betolja a gombát és vigyorog fél napig, az teljesen más indíttatásból teszi mint aki megiszik jóidőben vagy egy film mellé egy sört. Ezeknél nincsen kis dózis, senki se rág el fél milis darabot hogy most akkor visszafogom ma magam. Az előbbitől kifelé, és az utóbbitól befelé fordul az ember, ami szintén nem egy hasznos dolog hosszútávon.

 

Meg nincs olyan ember aki ne inna minimális alkoholt legalább, de aki végigment a legális/illegális drogok palettáján az szinte száz hogy kő narkós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rájöttem, hogy olyan emberekkel, akiknek nincsen meg a megfelelő tapasztalatuk, vagy tudásuk tök felesleges beszélgetni, mert a dolgok egyik oldalát látják csak, részesei és benne élnek, így nem látják át az egészet, nem tapasztalták azt, amit pl. én. Ennyi.

 

 

Csak van amiben tévedsz. Fogalmad sincs orki mit élt át mert nem is ismered. De ugyanúgy a többieket sem. Nem tudsz semmit az életükről tehát azt sem tudod van-e tapasztalatuk.

Hidd el nem te vagy a világ legokosabb embere aki mindent megtapasztalt. Majd pár évtizeddel később talán, de akkor sem mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak van amiben tévedsz. Fogalmad sincs orki mit élt át mert nem is ismered. De ugyanúgy a többieket sem. Nem tudsz semmit az életükről tehát azt sem tudod van-e tapasztalatuk.

Hidd el nem te vagy a világ legokosabb embere aki mindent megtapasztalt. Majd pár évtizeddel később talán, de akkor sem mindent.

Ő mindent tud, Frenkie. Ő mindenttudó, mindentlátó, mindentértő, mindenthalló, mindentmegtapasztalt. Ő a mindenség, az egy és a számtalan, az alfa és az omega. :evil:

Csak sajnos a létezése ellentmond az univerzum három törvényének, így ő egy anomália is egyben. :D

 

Valljuk be, masszív agresszív alkeszok vagyunk. A múltkor is, Frenkie torkaszakadtából káromkodva vert szét egy kerti bútor garnitúrát a hátamon, miközben én fölé tornyosulva sörösüvegekkel ütlegeltem. Bomarr és Ody vízbe ölték egymást egy pohár pálinkáért, Ildi kisütötte Martinát, Donát pedig kollektíve mindenkit megdobált focilabdával. A bulit végül Zoli nyerte meg, mert ő alkoholgőzös varázsigéket kántálva lódarázsrohamot indított ellenünk. :)

Persze ha a találkozón mariskát meg hernyót szolgáltunk volna fel rágcsa helyett, akkor most mindnyájan itt lehetnénk és írhatnánk. De így csak a lelkünk maradt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért támadom az alkoholt, mert többnyire az emberre ráerőltetik. Gimiben aki nem ivott együtt a többiekkel, az kiesett a társaságból, mikor pl. suli buli volt, akik nem bírtak még egy sört se legyűrni, inkább otthon maradtak, nem is váltak a közösség tagjává.

Szerintem ez sokkal inkább a konformista világ hibája, mintsem az alkoholé, az alkohol csupán eszköz. Sosem jártam buliba és még nem voltam részeg. Ugyan a szakításom után néha-néha ittam egy kis rumot, de sosem annyit, hogy elveszítsem az önkontrollomat, kicsit szédültem, de mindvégig magamnál voltam. Bár abbahagytam, mert inkább költöttem SW könyvekre a pénzt. Mellesleg a vérvizsgálatom szerint a bilirubin szintem a duplája a megengedett tartomány felső határának, úgyhogy nem javallott. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ildi kisütötte Mártit,

Szerintem inkább Martinát szerettél volna írni :P Egyébként nagyon jó kis írás :D

 

Mellesleg a vérvizsgálatom szerint a bilirubin szintem a duplája a megengedett tartomány felső határának, úgyhogy nem javallott. >.<

Ismerős eredmény, nálam háromszoros is előfordult. Sajnos ez a Gilbert-kór néven ismert nagyjából ártalmatlan májprobléma, ami nem bántja az embert élete végéig, kivéve ha alkoholista vagy drogos lesz, esetleg vegyész, utóbbinál akár pályaakadály is lehet. Inkább a férfiakat érinti. Ja, és ennél az ártalmatlan májproblémánál fontos az egyenletes vércukorszint fenntartása (egészséges embernél is). Az életmódra nem árt figyelni, nem mintha egyébként mindegy volna, hogyan élünk. Orvosi rovat vége :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős eredmény, nálam háromszoros is előfordult. Sajnos ez a Gilbert-kór néven ismert nagyjából ártalmatlan májprobléma, ami nem bántja az embert élete végéig, kivéve ha alkoholista vagy drogos lesz, esetleg vegyész, utóbbinál akár pályaakadály is lehet. Inkább a férfiakat érinti. Ja, és ennél az ártalmatlan májproblémánál fontos az egyenletes vércukorszint fenntartása (egészséges embernél is). Az életmódra nem árt figyelni, nem mintha egyébként mindegy volna, hogyan élünk. Orvosi rovat vége :hehe:

Igen, sejtettem, hogy erről van szó, csak nem akartam orvosi területen okoskodni, mintha értenék hozzá, mint a sok önjelölt, internetes diagnoszta. >.< Majd a háziorvosom ellenőrzi az eredményemet, mert még nem látta, de szerintem is erről van szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő mindent tud, Frenkie. Ő mindenttudó, mindentlátó, mindentértő, mindenthalló, mindentmegtapasztalt. Ő a mindenség, az egy és a számtalan, az alfa és az omega. :evil:

Csak sajnos a létezése ellentmond az univerzum három törvényének, így ő egy anomália is egyben. :D

 

Valljuk be, masszív agresszív alkeszok vagyunk. A múltkor is, Frenkie torkaszakadtából káromkodva vert szét egy kerti bútor garnitúrát a hátamon, miközben én fölé tornyosulva sörösüvegekkel ütlegeltem. Bomarr és Ody vízbe ölték egymást egy pohár pálinkáért, Ildi kisütötte Mártit, Donát pedig kollektíve mindenkit megdobált focilabdával. A bulit végül Zoli nyerte meg, mert ő alkoholgőzös varázsigéket kántálva lódarázsrohamot indított ellenünk. :)

Persze ha a találkozón mariskát meg hernyót szolgáltunk volna fel rágcsa helyett, akkor most mindnyájan itt lehetnénk és írhatnánk. De így csak a lelkünk maradt meg.

 

:D :D :D . Még jó hogy azt le nem írtad mit csináltunk az odavezető úton. Az annyira rettenetes, hogy jóérzésű ember(aki csak mariskát szív) joggal lenne felháborodva tőle. Na megyek is kidobom a söröket a hűtőből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő mindent tud, Frenkie. Ő mindenttudó, mindentlátó, mindentértő, mindenthalló, mindentmegtapasztalt. Ő a mindenség, az egy és a számtalan, az alfa és az omega. :evil:

Csak sajnos a létezése ellentmond az univerzum három törvényének, így ő egy anomália is egyben. :D

 

Valljuk be, masszív agresszív alkeszok vagyunk. A múltkor is, Frenkie torkaszakadtából káromkodva vert szét egy kerti bútor garnitúrát a hátamon, miközben én fölé tornyosulva sörösüvegekkel ütlegeltem. Bomarr és Ody vízbe ölték egymást egy pohár pálinkáért, Ildi kisütötte Mártit, Donát pedig kollektíve mindenkit megdobált focilabdával. A bulit végül Zoli nyerte meg, mert ő alkoholgőzös varázsigéket kántálva lódarázsrohamot indított ellenünk. :)

Persze ha a találkozón mariskát meg hernyót szolgáltunk volna fel rágcsa helyett, akkor most mindnyájan itt lehetnénk és írhatnánk. De így csak a lelkünk maradt meg.

:D Csoda, hogy még élünk. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább Martinát szerettél volna írni :P Egyébként nagyon jó kis írás :D

Ó, basszus... :oops:

 

:D :D :D . Még jó hogy azt le nem írtad mit csináltunk az odavezető úton. Az annyira rettenetes, hogy jóérzésű ember(aki csak mariskát szív) joggal lenne felháborodva tőle. Na megyek is kidobom a söröket a hűtőből.

Ja, hát kérlek, azt magát valamihez is tartó ember le nem írja. Tehát az túlment minden határon. Akkor teli lett a cérna, elszakadt a pohár, amit ott műveltünk, az nyomdafestéket nem tűr. Bár egész jó gore horror lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő mindent tud, Frenkie. Ő mindenttudó, mindentlátó, mindentértő, mindenthalló, mindentmegtapasztalt. Ő a mindenség, az egy és a számtalan, az alfa és az omega. :evil:

Csak sajnos a létezése ellentmond az univerzum három törvényének, így ő egy anomália is egyben. :D

 

Valljuk be, masszív agresszív alkeszok vagyunk. A múltkor is, Frenkie torkaszakadtából káromkodva vert szét egy kerti bútor garnitúrát a hátamon, miközben én fölé tornyosulva sörösüvegekkel ütlegeltem. Bomarr és Ody vízbe ölték egymást egy pohár pálinkáért, Ildi kisütötte Martinát, Donát pedig kollektíve mindenkit megdobált focilabdával. A bulit végül Zoli nyerte meg, mert ő alkoholgőzös varázsigéket kántálva lódarázsrohamot indított ellenünk. :)

Persze ha a találkozón mariskát meg hernyót szolgáltunk volna fel rágcsa helyett, akkor most mindnyájan itt lehetnénk és írhatnánk. De így csak a lelkünk maradt meg.

HIBBANT! De pompás, ezek szerint csak a szokásos történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.