Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Nem vagyok nagy töményes, de ez az új unicum szilva rabul ejtett. :) Szerintem nagyszerű ízvilága van, és kiküszöbölték az Unicum Next egyik "hibáját". Ez nem édes.

 

 

Tényleg finom. Pont ma vettem egy "bombát" belőle. Jövő héten megyünk billiárdozni pénteken ,viszem majd oda. Az a jó benne hogy megmaradt az Unicum keserű utóíze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a leírás a különböző állapotokhoz. :D

 

1. Enyhén spicces

Tünetek: Csillogó szemek, gyakori vigyor, néha váratlan kurjantás

Fogyasztás: 4-5 üveg sör v. ugyanennyi nagyfröccs

Pályagörbe: Egyenestől alig észrevehetően eltérő

 

2. Félspicces

Tünetek: A szemek még jobban csillognak, heveny nótázási inger, a beszéd felgyorsul, minden tizedik szó után egy elfojtott böffentés

Fogyasztás: 3 fél rum + 5 üveg sör

Pályagörbe: Egyenes, itt-ott egy gyorsan korrigált oldalirányú billenés

 

3. Spicces

Tünetek: a szemcsillogás marad, a vigyorgás konstans és infantilis jellegű, a beszéd érthetőségének foka csökken, kezd megszűnni a különbség zöngés és zöngétlen mássalhangzók között.

Fogyasztás: 1 dl törköly + 6 üveg sör

Pályagörbe: kissé hiperbolikus, illemhelyre való távozáskor ötletszerű megkapaszkodás különböző tárgyakba ( Pl.: pincérnő bal melle.)

 

4. Kótyagos

Tünetek: A szem fénye megtörik, trágár kifejezéseket használ minden böfögéssel kísért csuklás után, folyamatos fals éneklés a Bodri kutya verésénél egy könnycsepp az arcon.

Fogyasztás: Sok-sok sör

Pályagörbe: Ciklikus ívekkel tarkított parabola.

 

5. Enyhén részeg:

Tünetek: Az arc vonásai plasztikussá válnak, a mimikai izmok nyersgumiszerűen funkcionálnak, a beszédben gargalizációhóz hasonló hangok tűnnek fel, indiszkrét vádaskodása ló nemi szervének és a pincér végbelének feltételezett kapcsolatára. A sótartó reflexszerű eltulajdonítása.

Fogyasztás: 3 fél rum, 1 fél vodka, 4 sör és 3 nagyfröccs

Pályagörbe: Ilyet az ökör is csak vágtában vizel.

 

6. Félrészeg

Tünetek: A szem fénye megtört, a tekintet gyűrűző pocsolyához hasonlatos, furcsa mondatok, látszólag érzelmes turkesztáni pásztorábránd részletek keverednek. A WC-ben vizelés közben obszcén ódáknak a falra firkálása reszketeg betűkkel, mint pl.: Ha rövid a farkad, közelebb kell állni, nem kell a budiból Balatont csinálni!

Fogyasztás: 2 dl rum + 8 sör + 4 dl bor

Pályagörbe: Átmegy térgörbébe, amely a lépcsőn való leguruláskor Archimedesi spirálhoz hasonlatos.

 

7. Részeg

Tünetek: A szem csukva csak akkor nyílik ki , amikor a lekókadó fej felborít legalább 2 üveg sört, halk sírdogálás. Az arcon megjelennek az örökölt degeneráltság koravén ráncai, illemhelyre bezuhanás csukott ajtón keresztül.

Fogyasztás: 3 dl vodka + 10 üveg sör +4 nagyfröccs

Pályagörbe: Matematikailag leírhatatlan, 4 dimenziós mozgás, a 4. dimenziónak bejön a Delírium Termes.

 

8. Mocsár részeg

Tünetek: A szem szinte állandóan csukva, de néha nyitva is van, csak a fehérje látszik. Ezen keresztül látható a Kóma Kalandjai. Az érzékszervek teljesen pertuváltak, - se kép, se hang - Halk hörgés, időnként a bal orrlyukon való hányás. Mint utólag a detoxikálóban a Filmszakadás című film megtekintése.

Fogyasztás: kb. annyi, mint egy kozák lovasezred lovakkal együtt.

Pályagörbe: Nincs csak rezonatív helyváltoztatás csuklás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én azt mondom aki hülye haljon meg. Most kajak, ki olyan idióta aki folyékony nitrogént iszik? Basszus -193 fokon folyékony, most őszintén, mit akart vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alap, ha tudod, hogy benne van. De sehol sincs írva, hogy tudta, és egyáltalán nem biztos, hogy fel volt bárhol tüntetve, hogy abban folyékony nitrogén van.

Szóval legfeljebb azt hibáztathatjuk, aki belerakta. Mondjuk nekem annyi nem kerek ebben a sztoriban, hogy miért csak a gyomra sérült? A folyékony nitrogénnek addig érintkeznie kellett mindennel, ami az útjába esett. A nyelvvel, a szájpadlással, a nyelőcsővel... Ezek miért is nem sérültek? Pedig ha iszol valamit, a nyelved például elég sokáig érintkezik a folyadékkal, és a folyékony nitrogén nem percek alatt fagyaszt. És persze, mi történt a keletkezett nitrogéngázzal? Felböfögte? Plusz, hogyan adhattak erre engedélyt az egészségügyi közegek? Na meg a források is elég megkérdőjelezhetőek. Daily Mail, Sun? Mint a Blikk és a Bors. Szóval a hír nekem kicsit furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alap, ha tudod, hogy benne van. De sehol sincs írva, hogy tudta, és egyáltalán nem biztos, hogy fel volt bárhol tüntetve, hogy abban folyékony nitrogén van.

Szóval legfeljebb azt hibáztathatjuk, aki belerakta. Mondjuk nekem annyi nem kerek ebben a sztoriban, hogy miért csak a gyomra sérült? A folyékony nitrogénnek addig érintkeznie kellett mindennel, ami az útjába esett. A nyelvvel, a szájpadlással, a nyelőcsővel... Ezek miért is nem sérültek? Pedig ha iszol valamit, a nyelved például elég sokáig érintkezik a folyadékkal, és a folyékony nitrogén nem percek alatt fagyaszt. És persze, mi történt a keletkezett nitrogéngázzal? Felböfögte? Plusz, hogyan adhattak erre engedélyt az egészségügyi közegek? Na meg a források is elég megkérdőjelezhetőek. Daily Mail, Sun? Mint a Blikk és a Bors. Szóval a hír nekem kicsit furcsa.

 

Elvileg tudnia kellett, gondolom akkor rakják bele amikor kéri valaki a koktélt, nem? Amúgy én Origón olvastam, annak jobban hiszek, de kereshetek neked külföldi médiumot ha óhajtod :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg tudnia kellett, gondolom akkor rakják bele amikor kéri valaki a koktélt, nem? Amúgy én Origón olvastam, annak jobban hiszek, de kereshetek neked külföldi médiumot ha óhajtod :D

Nem mindig az orrod előtt csinálják. Sőt! Sok esetbe ugyanúgy megrendeled, mint a kávét, sört, rumos kólát, vadászt, stb. aztán kihozza a pincér. Nem egy csoda, amit lehetetlen elképzelni. Csak Veszprémben hat helyet mondok, ahol így megy a dolog, és egyik sem valami útszéli késdobáló.

Plusz, Frenkie is az origot linkelte, ha nem tűnt volna fel, és ha már belelendültünk, a Sun és a Daily Mail az Egyesült Királyság napilapjai, ami legjobb tudomásom szerint külföld, a szó legszorosabb értelmében. És kapaszkodj meg a hajadban, az origo cikk hivatkozik rájuk, ott vannak szépen aktív linkként kiemelve, mint forrás.

Szóval pont a külföldi források miatt nem hiszem el, na meg a logika és a folyékony nitrogén (bár tény, felületes) ismerete miatt. És az utolsó szó jogán egy kérdés: az origo nem írhat baromságot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát de most basszus, alapműveltség szerintem, hogy folyékony nitrogént nem iszünk, mert -193 fokos. Akinek van esze nem issza meg, ha koktélba van ha nem. Mellesleg ki olyan idióta aki belerakja?

És akinek fogalma sincs a nitrogénről az haljon meg, mi? Ne tetézd már ezt a produkciódat tovább szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindig az orrod előtt csinálják. Sőt! Sok esetbe ugyanúgy megrendeled, mint a kávét, sört, rumos kólát, vadászt, stb. aztán kihozza a pincér. Nem egy csoda, amit lehetetlen elképzelni. Csak Veszprémben hat helyet mondok, ahol így megy a dolog, és egyik sem valami útszéli késdobáló.

Plusz, Frenkie is az origot linkelte, ha nem tűnt volna fel, és ha már belelendültünk, a Sun és a Daily Mail az Egyesült Királyság napilapjai, ami legjobb tudomásom szerint külföld, a szó legszorosabb értelmében. És kapaszkodj meg a hajadban, az origo cikk hivatkozik rájuk, ott vannak szépen aktív linkként kiemelve, mint forrás.

Szóval pont a külföldi források miatt nem hiszem el, na meg a logika és a folyékony nitrogén (bár tény, felületes) ismerete miatt. És az utolsó szó jogán egy kérdés: az origo nem írhat baromságot?

 

Jól van na, reggel olvastam, nem emlékszem honnan linkelte, ahogy a forrásokra se a cikkből :D Ha így megy akkor is csak látja rajta hogy van e benne nem? Folyékony nitrogénnek szokott lenni látható gőze, legalábbis mikor tv-ben mutatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van na, reggel olvastam, nem emlékszem honnan linkelte, ahogy a forrásokra se a cikkből :D Ha így megy akkor is csak látja rajta hogy van e benne nem? Folyékony nitrogénnek szokott lenni látható gőze, legalábbis mikor tv-ben mutatják.

:facepalm: Tudsz valamit a koktélokról, vagy csak random dobálod be az alaptalan ötleteidet? Ennyire azért ne védd a hülyeséged. :roll: Igen, "füstöl", de általában az ilyen koktélokat szárazjéggel csinálják meg. Vagyis, ha még konyítasz is a dologhoz, akkor sem az lesz az első gondolatod, hogy folyékony nitrogén van a koktélodban (pláne nem egy buli közepén). Mint ahogy ha lángol, nem arra fogsz gondolni, hogy napalm van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Tudsz valamit a koktélokról, vagy csak random dobálod be az alaptalan ötleteidet? Ennyire azért ne védd a hülyeséged. :roll: Igen, "füstöl", de általában az ilyen koktélokat szárazjéggel csinálják meg. Vagyis, ha még konyítasz is a dologhoz, akkor sem az lesz az első gondolatod, hogy folyékony nitrogén van a koktélodban (pláne nem egy buli közepén). Mint ahogy ha lángol, nem arra fogsz gondolni, hogy napalm van benne.

 

Nem, bevallom nem :). Nem védem a hülyeségeim, csak próbálok rájönni, hogy nem vette észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az döbbentett meg hogy egyáltalán folyékony nitrogént raknak koktélokba. Mi lesz a következő, Domestos? Különben én úgy értelmeztem hogy a lány maga kért nitrogénes koktélt, nem véletlenül került a poharába.

Akkor rosszul értelmezted. A nitrogén tényleg nem véletlenül került a poharába: a mixerek rakták bele de azért mert ebbe a koktélfajtába szoktak. Csak túl sokat raktak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hétvégén Fényt ittam, felénk nem lehet kapni, Pesten, meg az Alföldön eléggé menő ital, szóval be is toltam pár adagot, meglepően kemény pia! : :yeah:

MIT NEM LEHET ITT KAPNI????? :facepalm::pfff::shocked: Tudtommal te is Veszprém környéki vagy. Azt az itókát itt Veszprémben, a Bárkában élesztették újjá, fejlesztették tökélyre, bogaram! Ugyanígy a Csigát és a CS.N.P.R.-t. (GYIK: CsákNorriszPörgőRúgás). Még, hogy nem lehet itt Fényt kapni... Eszemfaszommegáll... :bumm: Még Megafényt is kaphatsz, ha szépen kéred.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MIT NEM LEHET ITT KAPNI????? :facepalm::pfff::shocked: Tudtommal te is Veszprém környéki vagy. Azt az itókát itt Veszprémben, a Bárkában élesztették újjá, fejlesztették tökélyre, bogaram! Ugyanígy a Csigát és a CS.N.P.R.-t. (GYIK: CsákNorriszPörgőRúgás). Még, hogy nem lehet itt Fényt kapni... Eszemfaszommegáll... :bumm: Még Megafényt is kaphatsz, ha szépen kéred.

Tapolcán nem lehet, Ajkán sem, ahol sokat jártam pl. anno Padlás Veszprémben, ott sem volt. Az meg más, hogy néhány késdobálóban mi a helyzet. :) Ettől függetlenül Pesten minden sarkon ki van írva külön, hogy kapható, szóval erre :facepalm: -ozzál....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg más, hogy néhány késdobálóban mi a helyzet. :)

Mostanában ne gyere Veszprémbe. :evil: (Padlás... uhhh... most komolyan, ott lehetett valaha is érdemben minősíthető italt kapni? Volt sör, meg sör, meg sör, ami jó negyven fokban a teraszon vagy a strandon, de nem ezernyolcász fokban ötszáz rocker között egy száz fő befogadására képes helyen. :facepalm: ) Amúgy a Rézangyalban is kapni Fényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padlásban csak rap buliban voltam, összesen 5* és mindig Jagert ittam, meg sört és Unicumot, ami megfelelően hideg volt. Az, hogy az igénytelen rockereknek mit tolnak oda, más kérdés, gondolom az igényesebbje táskában vitt be kannást... A legtöbb szórakozó helyen a zenei rétegnek megfelelőek az árak és a minőség is, ez tény. Voltam Csornán Discoban és rá 3 napra egy rock feszten, teljesen másak voltak az árak és a kínált piák is...a helyszín és a beszállító egy és ugyanaz volt!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. Az, hogy az igénytelen rockereknek mit tolnak oda, más kérdés,

 

 

Hát koma a budapesti Wigwamban(ami egy rock hely) Carlsberget és Heinekent csapolnak elég sok pénzért, olyan ürgék járnak oda akiknek a kabátjuk ára csak a te 2 éves fizetésed. De említhetném a Josefina blueskocsmát(ahol Beatrice szokott fellépni) ahol 2000 ft volt egy üveg bor. De lemehetsz Alsóörsre is júniusban és megnézheted a motorokat amik nem 3 ft-ba kerülnek és azon emberek mind rockzenét szeret. Nem kéne ilyeneket azért beírni szerintem és ezzel általánosítani. Én sem tartom magam igénytelennek. Hát igen a rockerek sört isznak és talán Unicumot. Ott nincs is belőve senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.