Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sajnos egyre csak tologatják. Pedig ha valami hát ez tényleg felelevenithetné a Star Wars hangulatát. De össze vissza dobálják a jogokat. Most a Disney-nél van és még mindig a scripten dolgoznak.

A jó munkához idő kell. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy magyar érdekesség: a magyar mozinézők az adatok alapján jobban preferálták az X-men kezdetek: Rozsomákot, mint a Star Treket. Amerikában meg pont fordítva van. Érdekes. :lol:

Ami ennél is érdekesebb, hogy nálunk többnyire nem mennek a képregényfilmek olyan nagyon, mint külföldön. Úgy látszik, a ST még kevésbé, ami kár, mert ez egy jó film. De amit még a mutánsoknál is többen néztek, az az Angyalok és démonok, a magyar közönség inkább az ilyesmi filmekre vevő :D Legalább is nekem úgy tűnik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyre csak tologatják. Pedig ha valami hát ez tényleg felelevenithetné a Star Wars hangulatát. De össze vissza dobálják a jogokat. Most a Disney-nél van és még mindig a scripten dolgoznak.

Akkor ebből nem a következő egy-két évben lesz film. Pedig ez az, amit én is nagyon szívesen megnéznék, csak jó is legyen, a könyv eléggé bejövős volt anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen a választ meg a linket.Simán el tudtam olvasni.Bármely angol szöveget elolvasok, a nyelvtan is ok, szavakat is ismerek párat, a számitógépes angolt meg 100-ra vágom, de ha van egy magyar írás ,akkor inkább azt olvasom el, mert lusta vagyok fordítani az angolt.Amivel komoly gondom van angolból az a beszélt szöveg értése, illetve ha nekem kell beszélnem.

Na de.

Amiket leírtál, és ami a linken van abból számomra az következik, hogy csak párhuzamos világban valósulhatnak meg így az események.Ha egy idősík van akkor csak nagyon bonyolulzan lehet elképzelni.Hisz a jövő hatással van a múltra és fordítva is igaz.

Tehát 3 1984 van és mindegyikben mást mondd Reese Sarahnak, és mindegyikből különböző jövő alakul ki.Tulajdonképpen akkor a T1-T2-T3 az egyik idővonal.

Szerintem viszont a Vissza a Jövőbe azért sántit mert, mert ott csak annyi történt, hogy '55-ben megváltoztattak valamit és a jövő ennek megfelelően változott.Ott simán mehetett egy idősíkon is a story.

Ja jó, csak emlékeztem, hogy sokszor fejezted ki nem tetszésedet az angol cikkek iránt. De akkor no problemo, ugyanúgy vagy az angollal, mint én :lol:

A Vissza a jövőbe több pontos is sántít időutazásban, pláne, hogy ahány rész, annyiféle formáját ecsetelik az időutazásnak. Viszont a T1-2-3 tuti párhuzamos (alternatív) idővonalas formában működik, mivel maga a múlt sosem változott. Pl.: mikor felrobbant a Cyberdine, a cég által gyártott T-800-as (ami még mondta is a filmben, hogy a Cyberdine System készítette) abban a pillanatban meg kellett volna, hogy szűnjön, vagy átalakulni CRS T-800-assá. Vagy a változás esetén a T-800-as fejében azonnal meg kellett volna jelennie az infóknak, hogy nem '97-ben tör ki a háború, hanem 2004-ben. De a múlt, annak az idővonalnak a múltja sohasem íródott át, minden jövőből jött személy arra emlékezett, amit ő átélt a saját múltjában (Connoréknak jövőjében). Vagyis, megint fenállt a nagypapa paradoxon. Ha felrobbant a Cyberdine, hogyan jöhetett vissza Cyberdine System által gyártott T-800-as a múltba, és mondhatta el, hogy a Skynetet a Cyberdine teremti meg. Ha viszont emiatt nem mondhatja el, nem is robbanthatták fel a Cyberdine-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ezt Connor esetleg megoldhatja úgy, hogy a film végén pontosan elmondja Reese-nek, hogy mit kell elárulnia az időutazás után Sarahnak. És ez alatt azt értem, hogy nem a megváltozott jövőről fog Reese beszámolni, hanem az eredetiről, amit Connor az anyjától hallott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Ezt Connor esetleg megoldhatja úgy, hogy a film végén pontosan elmondja Reese-nek, hogy mit kell elárulnia az időutazás után Sarahnak. És ez alatt azt értem, hogy nem a megváltozott jövőről fog Reese beszámolni, hanem az eredetiről, amit Connor az anyjától hallott.

Igen, ez is egy megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes világ

 

Nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára, minden esetre múltkor említést tettem róla, hogy sikerül megszereznem :) Emlékszem anno a hangulata nagyon megfogott, amolyan kedvelhető lassúsággal haladt előre a sztori. :) Ez a hangulat most is megvolt, viszont néhány bődületes hülyeséget nem tudtam nem észrevenni. :S Sajna a MESTER ekkor talán még nem figyelt oda ilyenekre. Főleg ami a végét illeti. Minden esetre le lehet szögezni, hogy ez a film ( az én szememben legalábbis) Kevin Costner jutalomjátéka. Kissé hajazott Bruce Willis ( John McLane) macsóságára, de ez csak jót tett a játékának. :) Nagy kár viszont, hogy az őt üldöző karakterek olyan egysíkúak lettek. :) Nem egy rövid film, de plusz egy órát még simán elnéztem volna, ha nem öt percben csapják össze minimum Red és Sally karakterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó az új Avatar kép. Végre van valami.

 

Más. Az tuti odakint, hogy a Star Trek lezúzta Wolverine-t, Az Angyalok és démonokat, valamint a Terminator Megváltást. Vajon a tarfóknak sikerül megtörni az Enterprise sikerét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, várj még azzal az Avatarral. :) Egyenlőre örüljünk, hogy tarol a Star Trek és valami hasonlót fog produkálni a Transformers is. A Terminator se "írnám" le ebből a szempontból. Az viszont tény, hogy a Trek mozi egy-két százalék kivételével mindenkinek tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek csak örülni kell, több okból is. A rivális studiók mit látnak? Hogy a Star Trek hétre hétre toplistás a pénztáraknál, még Tom Hanksen is kifogott.

Nosza, előkaparják ők is a szennyesből a jól bevált sci-fiket, és rebootolják, remakelik, netán folytatják, esetleg új dolgokat találnak ki űrhajós sci-fi kategóriában.

És az meg öröm lesz és boldogság nemde? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen látnék új űrhajós sci-fi-ket, sőt, legjobban a Serenity/Firefly szériának örülnék ha folytatnák (vannak biztató jelek). :)

Ha meg nagyon rebootolni akarnak, akkor a Wing Commandert nyugodtan. De akár lehet egy könnyedebb The Last Starfighter stílusú film is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen jó régen. Azóta sajnos megmaradt B kategóriás iparosnak..

Ridley Scott azonban tervez egy űrhajós sci-fit, Forever War néven.

 

Pont tegnap néztem meg tőle a Szárnyas Fejvadászt. Hatalmas film! Annyira hangulatos, elgondolkodtató, érzelmes, tele atmoszférával, kiváló karakterekkel, Harrison Fordal nameg Vangelis zenéjével. Az egyik legjobb sci-fi!!!

És Sean Young gyönyörű benne! :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja jó, csak emlékeztem, hogy sokszor fejezted ki nem tetszésedet az angol cikkek iránt. De akkor no problemo, ugyanúgy vagy az angollal, mint én :)

A Vissza a jövőbe több pontos is sántít időutazásban, pláne, hogy ahány rész, annyiféle formáját ecsetelik az időutazásnak. Viszont a T1-2-3 tuti párhuzamos (alternatív) idővonalas formában működik, mivel maga a múlt sosem változott. Pl.: mikor felrobbant a Cyberdine, a cég által gyártott T-800-as (ami még mondta is a filmben, hogy a Cyberdine System készítette) abban a pillanatban meg kellett volna, hogy szűnjön, vagy átalakulni CRS T-800-assá. Vagy a változás esetén a T-800-as fejében azonnal meg kellett volna jelennie az infóknak, hogy nem '97-ben tör ki a háború, hanem 2004-ben. De a múlt, annak az idővonalnak a múltja sohasem íródott át, minden jövőből jött személy arra emlékezett, amit ő átélt a saját múltjában (Connoréknak jövőjében). Vagyis, megint fenállt a nagypapa paradoxon. Ha felrobbant a Cyberdine, hogyan jöhetett vissza Cyberdine System által gyártott T-800-as a múltba, és mondhatta el, hogy a Skynetet a Cyberdine teremti meg. Ha viszont emiatt nem mondhatja el, nem is robbanthatták fel a Cyberdine-t.

 

 

Amiket írtál azzal teljes mértékben egyetértek.Én is így gondoltam végig.Párhuzamos idősíkokkal viszont minden ok.Még egyszer kösz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes világ

 

Nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára, minden esetre múltkor említést tettem róla, hogy sikerül megszereznem :) Emlékszem anno a hangulata nagyon megfogott, amolyan kedvelhető lassúsággal haladt előre a sztori. :) Ez a hangulat most is megvolt, viszont néhány bődületes hülyeséget nem tudtam nem észrevenni. :S Sajna a MESTER ekkor talán még nem figyelt oda ilyenekre. Főleg ami a végét illeti. Minden esetre le lehet szögezni, hogy ez a film ( az én szememben legalábbis) Kevin Costner jutalomjátéka. Kissé hajazott Bruce Willis ( John McLane) macsóságára, de ez csak jót tett a játékának. :) Nagy kár viszont, hogy az őt üldöző karakterek olyan egysíkúak lettek. :) Nem egy rövid film, de plusz egy órát még simán elnéztem volna, ha nem öt percben csapják össze minimum Red és Sally karakterét.

 

 

Igen ennek a filmnek van egy nagyon furcsa, de nagyon élvezetes hangulata.Nagyon átjön a hatvanas évek világa, és a storyt még megfűszerezi hogy a Kennedy-gyilkosság időpontjához közel játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.