Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amit nem írtam bele a saját összefoglalómba, pedig gondoltam rá, az az arra vonatkozó kérdés, hogy mit érez a filmiparban kiváltott esetleges forradalomról, amit az Avatar technológiája indíthat el. Erre mondta azt, hogy nem hiszi, hogy olyan szempontból forradalmi lesz a film, hogy ezután mindenki motioncapture-t fog használni. Mert most még túl drága és bonyolult eljárás, sok film egyszerűen nem engedheti meg magának és nincs is rá szüksége.

Tehát csak ennyi, meglepő módon ezt félreértette az angol anyanyelvű cikkíró, de szerintem a technikai rész zavarhatta meg (nem én értettem félre, ebben biztos vagyok). Emiatt mondjuk bizonyos fenntartásokkal kell olvasni annak a cikknek a többi részét is.

Igen, így mindjárt jobban hangzik, amit mondott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, csak most tudok reagálni, mert nem jött be a fórum. Nos, én ábrázoltam:

 

 

http://img194.imageshack.us/my.php?image=termintor.jpg

 

Nos a képen akkor a négy idősík látszik.

 

Az első az eredeti, amiben semmi időutazás nincs, Sarah megszüli Connort, a háború előtt bujkálnak, ítélet napja 97, kitör a háború, Connor magamellé veszi Reese-t, aki ekkor még nem is az apja, s csakúgy visszaküldi, így produkálva a második idősíkot.

 

A második idősíkba már beépül Reese és az első T101-es, azaz Connor apja Reese, máshogy jutunk el az ítélet napjához, méghozzá Miles révén, aki a gyárból beszerzett kéz és chip révén máshogy alkotja meg a Skynetet, és aztán 97 ítélet napja, háború, Connor pedig visszaküldi az apját, akit követ a T1000-es. (vagy fordítva). Az a lényeg, hogy ekkor keletkezik a harmadik idősík, melyben:

 

Már beépült Reese (Connor apja), és jelen van a T1000-es is. Miles meghal, így nem az ő felelőssége lesz a háború, hanem Kate apjáé, aki a Skynetet bevetve előidézi a háborút, igaz, nem 97-ben, hanem később. Nagy kérdés, hogy ebben az idősíkban Connor eredetileg hogy élte volna túl a robbanást, ahogy Kate is, hiszen ekkor nem jutottak volna el az óvóhelyik, ezt passzolom. Ebben a jövőben Connor 2032-ben meghal, Kate a felesége, aki visszaküldi a másik T101-est, hogy megakadályozza a szintén ebben az időben visszaküldött Tx sikerét.

 

A negyedik és eleddig úgy fest végső alternatív univerzumba már az összes eddigi termi beépült, azaz:

 

Reese visszatér, felcsinálja Saraht, megszületik John, aki 13 évesen megismerkedik Schwarzival. Milest megölik, de Kate apja kifejleszti a Skynetet. Az ítélet napja előtt a TX megöli John későbbi tábornokainak egy részét, így már biztos megváltozik a jövő, ahogy az is valószínű, hogy John nem fog meghalni 2032-ben. (De előtte, utána, aznap meghalhat, csak nyilván nem úgy, ahogy az előző idősíkban). Az ítélet napja kitört, méghozzá ugyanúgy később, mint az előző idősíkban, az egyetlen különbség, hogy Kate és Connor hamarabb jöttek össze, a tábornokok egy része halott, és Connor tudja, hogy előzőleg hogy halt meg, így azt ki tudja védeni.

 

Hát kb. ennyit sikerült összegondolkodnom az egészről.

 

Ja és még valami! Az egész legvégén, mikor visszaküldik az időbe az embereket, több verzió is lehetséges: a) hogy visszaküldik Reese-t, visszakerül a Tx is, a T101-es (2x) és a T1000-es is, ezután felrobbantják az egész kócerájt, ezáltal végetvetve az egész időutazósdinak, és garantálva, hogy a mostani idősík a legvégső, megváltoztathatatlan.

b) hogy nem mindenki kerül vissza, ezzel újabb alternatív idősíkot létrehozva, amiről már megint nem tudnánk semmit. Úgy gondolom, hogy ha a háborút megnyerik Johnék ebben az idősíkban, akkor mindent meg fognak tenni, hogy mindenki visszakerüljön, akinek vissza kell kerülnie ahhoz, hogy a múlt ne változzon meg; ha viszont elbukják, akkor nyilván megpróbálják majd manipulálni a múltat, egy újabb alternatív dimenziót létrehozva ezzel.

 

Dzséjt, még egy dolog: Ha Connor visszaküldené Reese-t a hazugsággal a Terminátor 6 végén, akkor ezzel egy remek körforgást hozhatna létre. Ez elég bonyolult, de kb. úgy képzeld el, mint a saját farkába harapó kígyót. Szóval ha a Tx hatására a háború ugyanúgy 32-ben érne véget, de John csak Reese-t küldené vissza egy hazugsággal a Skynetről és 29-ről, akkor a többi terminátornak már nem kellene hazudnia (T1000-es, T101-es, TX, stb.), mert ők már nem abban a körben mennének vissza, hanem a 4 lépéses rendszer második, harmadik, negyedik részében, amiben már az az igazság állna fent, amit a T2, T3 mutat.

 

A másik lehetőség, hogyha a TX hatására pontosan az történne, amit Reese felvízionált Sarah előtt az első részben, akkor nem kell hazudnia, mert ez is egy opció, bár tudom, hogy a Skynet csak egy program jelen esetben, de lehet, hogy Reese csak rosszul interpretálta az egészet. Egy fontos kérdésem lenne: az egyben elhangzik, hogy mikor tört ki a háború? Mert ha igen, akkor ez az elméletem kútba esett. ;)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megint megnéztem a Predatort. Egyszerűen mindent üt ebben a műfajban. ;)

Nekem is nagyon tetszett. Még a második is. Sőt, talán az még jobban is, mint az 1.

Kíváncsi vagyok mit fognak kihozni jövőre a Predatorsból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kijött egy kis ízelítő az új
;)

Ez jó! :P Jól összeilesztették. Az ewokok ügyesebbek, mint Schwarci és Glover együttvéve.

 

Egy másik nagyon jó összevágás: Terminator vs Robocop.

http://www.youtube.com/watch?v=pGva3yU8RZw

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ezeket a csajokat a bónuszpontokon szedik fel? ;)
Meglehet. Talán az ellenőrzési pontokon a hímnemű játékosok fegyverszünetet tartanak és szexelnek egy jót a bébikkel. :P Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a kép. Egyszer én is csináltam hasonlót, valahol az aliensonline fórumán talán még meg is van.

 

megszületik John, aki 13 évesen megismerkedik Schwarziva

Csak tíz éves volt. Sajnos mindkét folytatás bajban van az évszámok számolásával. A T3-ban mondja John, hogy 13 éves volt, de mivel a T2-ben látható, hogy 1985. február 25-én született (mikor a T-1000 lekéri az adatait), így nem lehet 13 éves. az 1995. május 13-án játszódó T2-ben (a T1 pedig 1984. május 12-én kezdődik, a T3 meg 2004. július 24-én játszódik). A T2-ben is van valami gigszer John korával (azt hiszem, kilenc évesnek állítják valahol), de az most nem ugrik be.

 

Dzséjt, még egy dolog: Ha Connor visszaküldené Reese-t a hazugsággal a Terminátor 6 végén, akkor ezzel egy remek körforgást hozhatna létre. Ez elég bonyolult, de kb. úgy képzeld el, mint a saját farkába harapó kígyót. Szóval ha a Tx hatására a háború ugyanúgy 32-ben érne véget, de John csak Reese-t küldené vissza egy hazugsággal a Skynetről és 29-ről, akkor a többi terminátornak már nem kellene hazudnia (T1000-es, T101-es, TX, stb.), mert ők már nem abban a körben mennének vissza, hanem a 4 lépéses rendszer második, harmadik, negyedik részében, amiben már az az igazság állna fent, amit a T2, T3 mutat.

Nem biztos az, mert a T1 jövője és a T2 jövője Kyle megjelenése ellenére nagyon közel állt egymáshoz. A háború napra pontosan ugyanakkor tört ki (Sarah tudta, és a T-800-as igazolta), ugyanúgy 2029-ből jöttek az időutazók, és a T-800-as azt is igazolta, hogy John küldi vissza Kyle-t újfent (az autószerelés közben beszélgetnek erről). Szóval nagyon közel áll egymáshoz a két idővonal, és voltaképpen a változásokat, azt a keveset, nem Kyle szavai, hanem a jelenléte okozta. Szavak tekintetében a T-800-as volt döntő, aki ismerte a Skynet létrehozásának részleteit is. Tehát legalább még annak hazudnia kéne, és neki már részletekbe menően.

 

A másik lehetőség, hogyha a TX hatására pontosan az történne, amit Reese felvízionált Sarah előtt az első részben, akkor nem kell hazudnia, mert ez is egy opció, bár tudom, hogy a Skynet csak egy program jelen esetben, de lehet, hogy Reese csak rosszul interpretálta az egészet. Egy fontos kérdésem lenne: az egyben elhangzik, hogy mikor tört ki a háború? Mert ha igen, akkor ez az elméletem kútba esett. :D

El nem hangzik, de a T2-ben Sarah már tudja (Silberman dokinak napra pontosan megmondja, jóval azelőtt, hogy beszélt volna a 800-assal). Szóval off-screen, de Kyle elmondta neki, mikor tör ki a háború.

Sőt, bár ez már csak kivágott jelenet, szóval nem több egy érdekességnél, Kyle és Sarah el is akartak menni, hogy felrobbantsák a Cyberdiye gyárát, és ahol összepréselték a Terminatort, az a Cyberdyne-é volt. A filmben csak annyi van, hogy Sarah-ra rázárják a mentőautó ajtaját, de a jelenet úgy folytatódott volna, hogy a kamera a bejárat fölötti logóra zummol, majd két munkás megtalálja a chipet.

 

Ahogy ezeket az idősíkos magyarázatokat olvastam felötlött bennem, hohy vajpn Marcus melyik idősík miatt jön létre és hogy fogja megkavarni a szálakat?

Spoiler:

Marcus a T3-ban létrehozott idővonal mellékterméke. Mivel nem tört ki a háború 1997-ben, csak 2004-ben, így őt kivégezték 2003-ban. De, hogy mi ő, azt még én sem tudom egyelőre.

Viszont, valószínűleg köze van ahhoz, hogy a T-800-asok, vagyis a kiborgok majdnem tíz évvel korábban bukannak fel.

 

Nézi még valaki rajtam kívül a Macskafogó 2-öt? A patkányok nagyon ott vannak :)

Én néztem. Rosszabbra számítottam, bár a végén az a verekedés borzasztó volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem újra a TDK-t, végre megvettem DVD-n. :)

 

Azt hiszem, megvan az öt hulla Dent esetében:

 

A két áruló rendőr ( vagy Ramirezt is megölte, vagy pedig a kórházi rendőrt számolja oda Gordon)

A maffia főnök és sofőrje

A csapos, aki kimegy a mosdóba, és Harvey ugyanabból az irányból érkezik, szóval neki valszeg annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na baszki.Ez a Terminator kezd bonyolultá válni.Jövő hét péntek T4.Akkor minden kiderül.Az időutazásos filmeket különben logikailag mindig elb*sszák.

MInden ki fog derülni.Ha egy logikai bakit is találok benne akkor nálam bukott.

1.Connornak tudnia kell, hogy Resse az apja.

2,Mindenképp vissza kell küldenie.(hisz akkor nem születik meg)

3. A T3-as jövőt kell látnunk.(nincs Cyberdyne a Skynetet a CRS fejleszti ki)

 

Connor az új jövő szerinti tudással kell, hogy rendelkezzen, magyarán a megváltozott jövő megváltozott múlt kell legyen(Kyle mást mondjon Sarahnak mint a T1-ben).

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket minden pontban teljesíti a film, szóval nem kell tartanod (eleve az időmanipulációból fakadóan jött létre az egyik karakter; plusz a trailerben is mondta John, hogy ez nem az a jövő, amiről ő tudott). De logikai baki 100%, hogy lesz benne. Nincs olyan film, amiben ne lenne, pláne, ha időutazásról szól. Ahogy írtad, azokat "logikailag mindig elb*sszák". Mondjuk muszály, mert máskülönben nem lehetne megcsinálni őket, pláne, hogy kevesebb fiktív dolog van, így lehet, hogy teljesen logikus az összes ábrázolási mód, amit eddig láttunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két áruló rendőr ( vagy Ramirezt is megölte, vagy pedig a kórházi rendőrt számolja oda Gordon)
Ramit csak lecsapta így inkább a kórházi hekus lehet a hunyó.

 

A maffia főnök és sofőrje
A testőr is ott volt még. Neki is be kellett szállni a kocsiba ha nem akart gyalog menni.

 

A csapos, aki kimegy a mosdóba, és Harvey ugyanabból az irányból érkezik, szóval neki valszeg annyi.
A testőrrel a korcsmáros valszeg kiesik. Hárvi úgyis csak azokra utazott akikkel baja volt. Annyira nem mehetett el az esze hogy ártatlanokat öldössön. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.