Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megjöttem a Terminator Salvationról. Nagyon jó film. A történet szerintem nem rossz, sőt, üditően újszerű az első három egykaptafa sztorihoz képest. A karakterek pont jók, bár John, Marcus és Kyle mellett más nem nagyon jutott szóhoz, viszont annyira nem is kell, ha azt vesszük, hogy az előző három film is leginkább háromszereplős volt. Illetve a 2-3 négy szereplős, ha számoljuk a plusz terminatort. Itt viszont plusz tucatnyi terminatort kapunk, HK-k, aerostatok, T modellek, aratók, mototermik, nagyon jó az egész. Gépek egész sora. Az akció pedig nagyszerű, McG remek akciórendező (a film milliószor jobb a Charlie anygalainál, de a T3-nál is vagy tízszer). A zene is a helyén volt, néhány pillanatban kifejezetten hatásos volt. Ja, és a T-800-as felbőrözve: a legjobb jelenet a filmben, mikor megjelenik. Szóval szerintem a film már így jó, de ha ehhez még hozzápakolnak 30 percet a DVD-n, akkor a szememben fel fogja venni a versenyt a T2-vel. De már így is maga után utasította a T1-et és 3-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire tudom, az a motorozó jelenet ki lett vágva. :(
Nem hiszem hogy hiányolni fogom mert nem igazán találtam a filmbe illőnek.

 

Azért jó lenne ha a simát is kiadnák DVD-n. Megeshet hogy az új jelenetekkel csak rontanak rajta.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én épp az előbb néztem meg a Gépek Lázadását és nagyon bejövős még most is. Nehezen hiszem el, hogy sokan kivetnivalót találnak benne, mert szinte ugyanazokkal az előnyökkel rendelkezik mint a második rész. Az akciók még talán fergetesebbek is. A film vége meg mindent visz.

 

Dzséjt. Örülök, hogy bejött a Salvation. Holnap megnézem én is most már. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem hogy hiányolni fogom mert nem igazán találtam a filmbe illőnek.

 

Azért jó lenne ha a simát is kiadnák DVD-n. Megeshet hogy az új jelenetekkel csak rontanak rajta.

Kihagyták a trailer jelenetét, de pont jó úgy, ahogy a filmben van. Hangulatos lett az a jelenetsor.

 

Nem hiszem, hogy rontana. Ha csak azokat a párbeszédeket visszavágják, amik abszolút hiányoznak, és a trailerben benne vannak, már javul a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez már így történt meg, de mind elméletben, mind gyakorlatban működne a dolog, de az már egy újabb idősíkot generálna ugye. De ez csak akkor derülne ki ha reboot lenne a T1-ből. :D

Hollywoodot ismerve lehet, hogy még lesz is. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, melyik motorost hagyták ki? Amikor ugrat, vagy amikor simán járja az utat a sivatagban?

Amikor simán motorozik. Az ugratás benne van (mindkettő :( ).

 

Remélem a Salvation már lesz olyan nagyszerű, mint aaz első 2.

Hát, a kettőhöz nem ér fel, de szerintem az egyet leveri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a kettőhöz nem ér fel, de szerintem az egyet leveri.

Ez így nálam akkor érdekesen fog alakulni, mert az első a király, a sötét hangulatú, parás... :(

A második vicces, "tágasabb" térben mozgó, tiszta kilencvenes évekbeli akciómozi, a harmadik meg ezt másolja, ütős befejezéssel. Node csak befér valahová a negyedik rész :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megjöttem. Nem volt rossz, kicsit fura volt, plussz a Conor által sokat emlegetett időutazás - logikai bukfenc azért levont nálam az élvezeti értékéből, de az akciók nagyon ott voltak. Marcus szála egy kicsit lógott a levegőben, legalábbis nálam.

 

Spoiler:

Dzséjt! A "felbőrözött" T800 alatt a schwarzi szerű figurát érted? Az animáció volt? VAgy valaki más játszotta "Schwarzi"-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Az alapfelvetés szerint minden egyes tettünk hatására végtelen sok párhuzamos világ jön létre, a tettünk minden egyes következményére egy alternatív világ. Mint ahogy a Sliders openingje alatt mondják. Ezért van végtelen sok párhuzamos világ, melyek közül számtalan alig tér el a miénktől (pl. T1 és a T2 idővonala), mások radikálisan eltérnek (pl. a valódi 2004 a T3 világától). A T1-2-3-4-5-6 alkot egy ilyen idővonalat ebből a végtelen hálóból. E mellett fut végtelen sok másik. [...]

 

 

Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad. Nagyjából így is gondoltam, csak te jobban leírtad. Donáttal meg együtt gondolkodunk néha, mert ugyanazt a kérdést akartam feltenni amit ő.

Arra tényleg kiváncsi vagyok, hogy vajon Connor tisztában van-e ezzel? Mármint a párhuzamos idősíkokkal. Mert aki a T4-ben van annak teljesen felesleges visszaküldeni Reese-t. Mert nem ő lesz az apja, hanem a T0-ból visszaküldött.

Egy valamivel azért nem értek egyet. Szerintem nem az érkezések generálnak új idősíkokat, hanem az időutazók tettei a múltban, de az is csak akkor ha tetteik személyekre vannak hatással.

Pl visszajön egy termi és véletlenül, mondjuk egy lakatlan szigetre ér vissza. És oda soha senki nem megy az elkövetkező mondjuk 500 évben, ezért nem kell új idősíknak generálódnia, hiszen attól, hogy ott egy termi, senkinek az élete nem változik meg.

Vagy ha én mondjuk visszamegyek 1978-ba és leülök egy padra 5 percre, és a kutya nem szól hozzám, és nem is érnek hozzám, és 5 perc múlva visszajövök ide, akkor sem kell szerintem új idősíknak generálódnia.

 

 

 

Oldie: Viszont a fentiek alapján nem kell libabőröznöd, ha Connor találkozik Reese-el, mert ő nem az lesz akit láttunk a T1-ben és megkedveltünk.

 

Na de a legfontosabb, hogy megrendeltem holnap este 7-re a jegyet a T4-re.Már alig várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra tényleg kiváncsi vagyok, hogy vajon Connor tisztában van-e ezzel?

Spoiler:

A T4 alapján nincs.

 

Pl visszajön egy termi és véletlenül, mondjuk egy lakatlan szigetre ér vissza. És oda soha senki nem megy az elkövetkező mondjuk 500 évben, ezért nem kell új idősíknak generálódnia, hiszen attól, hogy ott egy termi, senkinek az élete nem változik meg.

Vagy ha én mondjuk visszamegyek 1978-ba és leülök egy padra 5 percre, és a kutya nem szól hozzám, és nem is érnek hozzám, és 5 perc múlva visszajövök ide, akkor sem kell szerintem új idősíknak generálódnia.

De az a T-800-as hatással lesz a növényekre, a levegőre, mindenre a környezetében azon a szigeten. Ne feledd, nem csak az emberek részei az időnek. Ha eltörsz egy ágat, vagy levegőt veszel, már befolyásoltad az időt.

Mint ahogy, ha leülsz a padra öt percig. Mi van, ha oda le akart ülni egy ember, de már a távolból, neked hátulról látta, hogy foglalt, ezért tovább ment. Emiatt nem lökött meg véletlen egy embert, aki így egy másodperccel előbb ér el egy útkereszteződéshez, és ott jól elgázolják. Ennek az embernek az unokája viszont a te idődben megtalálta a rák ellenszerét. Amiatt, hogy te leültél a padra, és emiatt nem ülhetett le egy ember, aki hatással volt egy másikra, akinek egy leszármazottja jelentős tetett hajtott végre, megváltoztattad a jövőt pusztán azzal, hogy csak ücsörögtél.

Ahhoz, hogy ne avatkozz be, a múlt környezetének semmiféle formában nem szabad érzékelnie. Mert egy apró tett olyan hullámhatást kelthet, aminek a vége akár a világegyetem pusztulása is lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Engem nem. A készítők ugye nincsenek ezzel tisztában a T1 óta, már pedig az még masszívan Cameron szüleménye. Ha ő sem gondolt ebbe bele, sőt, még a T1-et felül is bírálta a T2-vel, akkor a többieket sem fogom ez alapján megkülönböztetni. Connor meg lehet, hogy még nem gondolt bele igazán, vagy csak fenn áll, amit korábban írtam, hogy nem biztos, hogy biztos benne. Talán fél attól, hogy ha Kyle odavész, akkor neki és az emberiségnek is sanyi. Nem lehet benne teljesen biztos (elvégre még arra a következtetésre is juthat, hogy a háborút az ő megléte miatt nem lehetett anno megakadályozni). Na meg, mégis csak az apja :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderül az AVATAR milyen hosszú lesz.

According to the threadmeisters at Film Crew T-Shirts, the running time of James Cameron?s Avatar is going to be? drum roll please? 189 minutes. How would they know? Well, I assume they?ve fostered some strong relationships with members of, quite obviously, film crews, and furthermore that one of these folks is a crew member on Avatar. Far from impossible.
slashfilm

 

189 perces lesz a film!!! :D:(

Ez tényleg megéri majd a mozijegy árát. Huu nem lesz semmi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit soknak tűnik ez a három óra. A Gyűrűk Uránál is már a falat kapartam a végén. :(

Szerintem jó hír, így jut idő a látvány mellett a karakterekre is. A Gyűrűk Uránál pedig az a három óra is kevésnek tűnik, el nem tudnám képzelni akármelyik részét 120 percben.

 

Amúgy 3D-s szempontból jót tesz a filmnek ez a három óra? Csak mert nem hiába olyan rövidek a 3D-s filmek, 3 óra után már szétrobbannának a delikvensek fejecskéi. Nincs jobb mint egy epikus csata utáni hányásesőnél. Én azt hiszem a leghátsó sorban fogok ülni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit soknak tűnik ez a három óra. A Gyűrűk Uránál is már a falat kapartam a végén. :(

Nekem meg úgy elrepült az a röpke 3 majd 3,5 óra :D Mivel nagyon szeressem :D

 

Majd elválik, 3D-ben hogy bírjuk ezt a filmhosszt. 2D-ben biztos nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is túlságosan sok. Bár a 251 perces A király visszatért még így sem éri utol.

Nos ugye a film utolsó órájában egy hatalmas epikus csata lesz, amit Cameron szerényen a minap minden csaták anyjának nevezett, szóval el lehet képzelni :(

Akkor az első óra arról szólna miképp jutnak el a bolygóra és ismerkednek a környezettel, a középső meg a na'vikkal való bratyizás, plusz pár csatajelenet beékelődve.

Tehát ha ezt nézzük, ez a 3 óra így tökéletes a történet szempontjából :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.