Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

"Azannyát." :roll:

 

 

Ez nem az eredeti szinkron.Gloveré igen, de Gibsoné nem.Régebben Gibsonnak mindig vagy Dörner György, vagy Sörös Sándor volt hangja.Gáti Oszkár sosem.Ezt újraszinkronizálták.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem az eredeti szinkron.Gloveré igen, de Gibsoné nem.Régebben Gibsonnak mindig vagy Dörner György, vagy Sörös Sándor volt hangja.Gáti Oszkár sosem.Ezt újraszinkronizálták.

Ez a második szinkron, sokak szerint ez a legjobb. Az elsőben Gibsonnak Lux Ádám volt a hangja, a harmadikban pedig Sörös Sándor. Bővebb infó itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a második szinkron, sokak szerint ez a legjobb. Az elsőben Gibsonnak Lux Ádám volt a hangja, a harmadikban pedig Sörös Sándor. Bővebb infó itt.
Pont írni akartam hogy közben utánanéztem a dolognak elvégre frenkie az én HSz-emre reagált. Na most már mindegy.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az eredeti szinkronos verzióról eddig lemaradtam és helyette a másodikról hittem azt hogy az az eredeti. Valamikor régen volt egy műsor a tevében amiben ebből a lőteres jelenetből volt pár másodperc és egy kicsit furcsálltam hogy Murtaugh Tolnay hangján magyarázott benne de letudtam annak hogy azt a műsor miatt szinkrózták olyanra. Érdekes hogy az a műsor az MTV-n ment és nem abból a verzióból raktak bele részletet amit az a csatorna rendelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött az Inception forgatása

 

Nem csak Te, én is. Nem tudtam, hogy ennyi szinkron készült hozzá.
Néhányunkat sikerült meglepnie ennek a halálos szinkron dolognak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami érdekelne az Alient illetően. Persze sok minden, de most épp a szaporodásuk foglalkoztat. Az ok, hogy vannak a tojások, és abban az embrió hordozó lények. No de mi van akkor, ha nincs élőlény a közelben? Akkor hogy szaporodnak? Gondolom nem várnak évtizedeket a tojások, hátha arra jár valaki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami érdekelne az Alient illetően. Persze sok minden, de most épp a szaporodásuk foglalkoztat. Az ok, hogy vannak a tojások, és abban az embrió hordozó lények. No de mi van akkor, ha nincs élőlény a közelben? Akkor hogy szaporodnak? Gondolom nem várnak évtizedeket a tojások, hátha arra jár valaki?

Pedig várnak :) Az Alienben az űrutas több millió évvel a Nostromo látogatása előtt zuhant le (és ugye még 57 év eltelt a telepesek látogatásáig is), és átvészelték az LV-426 mostoha környezetében. Hogy több millió év telt el, azt abból lehet tudni, hogy Dallas mondja (angolul és az eredeti szinkronban), hogy az űrhajó pilótája megkövült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig várnak :) Az Alienben az űrutas több millió évvel a Nostromo látogatása előtt zuhant le (és ugye még 57 év eltelt a telepesek látogatásáig is), és átvészelték az LV-426 mostoha környezetében. Hogy több millió év telt el, azt abból lehet tudni, hogy Dallas mondja (angolul és az eredeti szinkronban), hogy az űrhajó pilótája megkövült.

Ennek nem sok értelmét látom... A teóriád azt is feltételezi, hogy eme lények egy-egy példánya akár évmilliókig is élhet. Ennyi idő alatt nem sokra vitték... Az ember ötvenezer év alatt a kőbaltától eljutott a Holdra. Ezek meg csak ennyire voltak képesek? De már maga a tény, hogy egy ilyen lény képes évmilliókig élni, nonszensz. Bár az lehetséges, hogy már csak a tojások voltak, más se ott, de az akkor is bizarr. Az Aliensben láthattuk, hogy ennek a folyamatnak - mármint a tojás érésnek - nem kell több pár hónapnál. Nem tudom, hogy bírhattak volna ki millió éveket... Ami még érdekes, hogy a megkövült lény arcán hatalmas gazdatest maradványa látható. Miért maradt rajta? Azok elhagyják a megtermékenyített egyedet mint Kane estében is láthattuk. Ami viszont abból a fasziból kikelt, hatalmas lehetett mert ő sem volt kicsi. Egyébként az idegen űrhajó kutatása, és ez a misztikum az első részt a második fölé emeli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, amit ptt látsz az űrutason, az nem arctámadó hanem a lény ormánya. :) Másrészről az Alienek gondoskodnak arról, hogy több millió évig is kibírják a tojások. Az idegen hajón ugye egyfajta védőmező vette körül a tojásokat. Lehet, hogy anno fejlettebbek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem sok értelmét látom... A teóriád azt is feltételezi, hogy eme lények egy-egy példánya akár évmilliókig is élhet. Ennyi idő alatt nem sokra vitték... Az ember ötvenezer év alatt a kőbaltától eljutott a Holdra. Ezek meg csak ennyire voltak képesek? De már maga a tény, hogy egy ilyen lény képes évmilliókig élni, nonszensz. Bár az lehetséges, hogy már csak a tojások voltak, más se ott, de az akkor is bizarr. Az Aliensben láthattuk, hogy ennek a folyamatnak - mármint a tojás érésnek - nem kell több pár hónapnál. Nem tudom, hogy bírhattak volna ki millió éveket... Ami még érdekes, hogy a megkövült lény arcán hatalmas gazdatest maradványa látható. Miért maradt rajta? Azok elhagyják a megtermékenyített egyedet mint Kane estében is láthattuk. Ami viszont abból a fasziból kikelt, hatalmas lehetett mert ő sem volt kicsi. Egyébként az idegen űrhajó kutatása, és ez a misztikum az első részt a második fölé emeli.

Ez nem teória, hanem tény, ha abból indulunk ki, hogy a készítők tudták, mit csinálnak, amikor Dallas szájába azt a mondatot adták, hogy "Megkövült." Mivel ez a folyamat nem egyik évről a másikra megy végbe, akkor elmondható, hogy az űrhajó több millió éve zuhant le, vagy minimum több százezer, ha csak nincs valami az LV-426 eredeti légkörében, ami drasztikusan felgyorsítja a foszílizáció folyamatát. Erről még nem szólt a fáma, de nem hiszem, legalábbis Ash nagyon általános anyagokat sorolt fel. Viszont, mindez csak a tojásokra igaz, amik ugye az Aliens alapján azt az 57 évet is átvészelték, amíg Ripley szavai nyomán Burke odaküldte a telepeseket, pedig az is fél évszázad. A szimpla lények Scott elképzelésében kérészéletűek, bár ezt Cameron törölte a saját elképzelésével, illetve Scott sem használta fel a kész filmben (eredetileg az Alien végére a lény kifehéredett volna, és már a haldoklott volna, mikor Ripley kivágta az űrbe). Az átlag lények életkora ismeretlen, bár az Aliens alapján átvészelnek minimum 2-3 hónapot. És azért, mert a Földön olyan lény nem él, ami több millió évig elvan, attól még máshol lehet, éppen ezért idegenek :) Elvégre, a Földön olyan lény sem él, ami kiugrik a forró ólomból, elvan az űrben szkafander nélkül, és sav folyik az ereiben, hogy csak néhány földi környezetben lehetetlen tulajdonságát említsem meg. A tojások amúgy is szokatlanok, hiszen külön organizmusok, és gyökerekkel csatlakoznak a talajhoz, amiből tápanyagot nyernek (feltevés szerint ásványokkal táplálkoznak).

Az űrutas arcán nem volt arctámadó, az az arca. Ő egy ilyen ormányos lény. Van pár elképzelés, hogyan nézhetett ki, de sajna semmi hivatalos. Az arctámadó róla is lemászott és elmászott, valószínűleg meg is találhatták volna annak a megkövült maradványát is. Hogy mekkora lény kelt volna ki belőle az kérdéses, mert az eddigiek alapján a gazdatest mérete nem függ össze a benne kifejlődött lény méretével. Az Alien3-ból a kutyából/ökörből kikelt lény is akkora, mint az Alienbeliek, vagy az Aliensbeliek, illetve az AVPR-ben a predalien sem nagyobb. A dolgozók és a királynők is az eddigiek alapján közel egyformák.

Az Alient belengő misztikum nekem is nagyon emeli a fényét a filmnek, amihez hál isten az Aliens és az Alien3 sem nyúlt hozzá, de még az AR sem, csak tovább növelték. Ezért sem igazán örülnék egy olyan Alien 5-nek, ami elmesélné, hogyan zuhant le az a patkó alakú hajó az Acheronra, vagy ha látnánk az alienek bolygóját. Ezeket nem szabad megmagyarázni, bemutatni, már csak azért sem, mert az alieneket sikerült abszolúte idegenné tenni, így szerintem el sem tudnánk képzelni földi biológiához szokott agyunkkal, hogy milyen lehet egy olyan bolygó, ahol ezek a lények kifejlődtek. Maximum H. R. Giger, ő talán tudna egy megfelelően groteszk világot teremteni, ami a Föld kifordítottja (ahogy az alienek az ember groteszk tükörképei).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, amit ptt látsz az űrutason, az nem arctámadó hanem a lény ormánya. :) Másrészről az Alienek gondoskodnak arról, hogy több millió évig is kibírják a tojások. Az idegen hajón ugye egyfajta védőmező vette körül a tojásokat. Lehet, hogy anno fejlettebbek voltak.

Azt a mezőt szerintem az űrutasok alkották, a hajó része. Az alienek szvsz mindig is ilyenek voltak. Hogy nem lettek technológiailag fejlett társadalom, azt nem csodálom, hiszen csak az Alien-Aliens generáció vészelte át azt a pár millió évet. Aztán ki tudja, lehet azóta kifejlődött már a fajból egy szuperfejlett társadalom, és az LV-426-on ragadtak tényleg csak azért maradtak azon a szinten, mert lezuhant a hajójuk. De az is lehet, hogy már rég kipusztultak. Vagy képtelenek túllépni egy evolúciós fokon. Bár azért így is elég eszesek, hiszen lazá megtalálják a fő kábeleket, tudják használni a lifteket, összehangoltan támadnak, kijátszák a biztonsági rendszereket, stb. Nagyon gyorsan tanulnak, és az AR-ből az is kiderül, hogy genetikusan öröklik az emlékeiket, legalábbis a királynők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz mint a méheknél, vagy a hangyáknál. Kaptárlények. Ez a létük értelme.

Az arcra tapadó izé meg ilyeneket hoz létre, hogy védje magát? És az ő életcélja mi? :) Ugye nem az, hogy dolgozókat hozzon létre? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.