Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én most a Terminatorra úgy tekimtek mint a STAR WARS-ra: egy nagyon jó élső rész után jött egy felejthetetlen második majd egy gyengus harmadik----szünet-új trilógia----egy újabb gyengus negyedik és remélhetőleg az ötödik és hatodik nagyon nagyot fog ütni

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készülj fel rá, hogy nem olcsó mulatság. Azt hiszem 3000Ft kötetenként és 3 kötet van.
Én annyira felkészültem hogy már hónapok óta tudom hogy kábé mennyibe kerülnek a füzetek és azt is hogy mennyi van belőlük. A lóvé szerencsére nem gond. Elég ritkán vásárolgatok így sitty-sutty leperkálom értük a manit.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No.

Megnéztem az Arany iránytűt.

Az alapján amit olvastzam róla, kellemes csalódás. Hogy nem követi a könyvet? Lehet. De attól még egy épkézláb története van, a főszereplő kiscsaj talpraesett és tényleg ki lehet nézni belőle, hogy fontos. Nicole Kidman nagyszerűen játssza a szerepét. A CGI gagyi.... nem a kivitelezéssel van baj, hanem, hogy mit akartak megrajzolni. Emberszerűen a trónuson elterülő jegesmedve? Hüppp. Majom a köszörűkövön.

7,5/10 Egyszer nézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó neked, hogy nálad sity-sutyra műkődnek az ilyesmik :)
Nem hiszem hogy helytálló általánosítani. Kábé 12 rugó miatt még nem fogok csődbe jutni. Vannak emberkék akik 3-4 3000 Ft-os DVD-t vesznek egyszerre és nem valószínű hogy tartanának attól hogy felkopik tőle az álluk. :) Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No.

Megnéztem az Arany iránytűt.

Az alapján amit olvastzam róla, kellemes csalódás. Hogy nem követi a könyvet? Lehet. De attól még egy épkézláb története van, a főszereplő kiscsaj talpraesett és tényleg ki lehet nézni belőle, hogy fontos. Nicole Kidman nagyszerűen játssza a szerepét. A CGI gagyi.... nem a kivitelezéssel van baj, hanem, hogy mit akartak megrajzolni. Emberszerűen a trónuson elterülő jegesmedve? Hüppp. Majom a köszörűkövön.

7,5/10 Egyszer nézős.

Igen, ez a film úgy egész jó lehet, hogyha az ember nem ismeri a könyvet, de a könyv után már kissé leegyszerűsített, és ráadásul előbb van vége, mint ahogy a könyvnek - na ez pl. nagyon bosszantó volt a számomra. Ennek ellenére egyszer tényleg érdemes megnézni, mert a látvány nem rossz benne. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek film a Becstelen brigantyk, benne lesz a legjobb filmek között az idén nálam! :rock: Igazából nem tudtam, mire számítsak, kicsit tartottam tőle, hogy majd túl sok vér fog ömleni (az előzetesekből valami ilyesmi jött le), de egyáltalán nem ez a domináns - szerencsére. Aki pedig azért nézné meg, mert Brad Pitt figurájára kíváncsi, az nem egészen azt fogja kapni, amire számít, de még így sem csalódna a filmben, az biztos.

Tarantino mintha kicsit megkomolyodott volna, mert az egész film nem annyira extrém, mint amit tőle várna az ember, de a háborús film kategóriában bizony az. Mert ez egy jól megkomponált fiktív II. világháborús történet, a nagyon alapokon túl semmi történelmi nincs benne, de nem is akar az lenni, inkább csak játék a gondolatokkal, hogy akár így is lehetett volna?

 

Talán nem árulok el nagy titkot, hogy egyáltalán nem a Pitt által életre keltett Raine hadnagy viszi a hátán a történetet, sokkal inkább a gonosz SS-tisztet alakító Christoph Waltz, akit tudtommal valami díjra is jelöltek ezért az alakításáért, egyáltalán nem érdemtelenül. Ő valami briliáns, játékának minden percét élvezi az ember. Brad Pitt se volt rossz, de az ő figurájában kb. annyi volt benne, amit a trailerekből is látni, sajnos azokkal el is lőtték majdnem az összes poént.

 

Nagyon jó a film zenéje, ötvözete a korabeli hangulatos slágereknek és a mai rockzenének, és nagyon eltalálták, hogy mikor milyen dallamra van szükség.

És végül, de nem utolsósorban csak felirattal ajánlom nézni (ha esetleg majd leszinkronizálnák DVD-n), mivel a film három nyelvű, egyenlő arányban beszélnek benne angolul, franciául és németül, és van jelentősége a történetben a nyelvhasználatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a film úgy egész jó lehet, hogyha az ember nem ismeri a könyvet, de a könyv után már kissé leegyszerűsített, és ráadásul előbb van vége, mint ahogy a könyvnek - na ez pl. nagyon bosszantó volt a számomra. Ennek ellenére egyszer tényleg érdemes megnézni, mert a látvány nem rossz benne. :rock:

Ezen is elég nagyot buktak. Nem is lesz belőle folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator: Sarah Connor krónikái film?

"Az elmúlt évek egyik legnagyobb bukása volt a Terminátor: Sarah Connor krónikái című akciósorozat, mely remek nézettséggel nyitott, majd hihetetlen mélységekbe zuhant pár rész alatt. Pedig, ha az első részben csalódók kitartottak volna a sorozat mellett, talán megmásítják döntésüket.

És ki tudja, a döntésmásítás következménye akár egy harmadik évad is lehetett volna a sorozatból, melynek még így is volt esélye májusban, amikor a Fox csatorna meghozta végleges döntését, de végül a Dollhouse lett a kedvezményezett széria.

Bár a színészek jó része már továbbállt, új munkába kezdett, a készítők között azóta is téma a sorozat, s Thomas Dekker, aki John Connort alakította, elmondta, hogy még korai lenne végleg eltemetni a Terminátor-sorozatot, hiszen előfordulhat, hogy egy film formájában zárják le a megkezdett (és félbehagyott) történetet. Egyelőre persze mindez csak spekulálások szintjén kezelendő, az azonban biztos, hogy nem mozifilmről van szó, hanem DVD-re megjelenő produkcióról."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, ha valóban megcsinálnák a TSCC befejezését legalább DVD-re, ahogy a hírben van, mivel marha jól ért véget, ami kívánja maga után, hogy azonnal nézzük a folytatást, és amúgy sem ártana egy épkézláb befejezés :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a Csillagkapuból is volt pár DVD film ami a sorozatból indult ki

Szó szerint pár :rock: A Babylon 5-ből van még sok DVD-film (illetve ugye van a BSG-ből is már, meg a Farscape-ből, ami még beugrik), szóval esély az bőven van rá. Én is örülnék neki, mert baromi jó cliffhanger kerekedett a végére, és csúnya dolog lenne így hagyni. Ráadásul ez is jövőben játszódó lehetne, és egy filmre talán nagyobb költségvetést kapnának, amiből igen ütős kis mű születhetne (bár a Stargate: Continuumot úgysem tudják lefőzni :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

Spoiler:

Nekem azért nem mindegy, hogy mennyi idő telik el közte, mert a végén, amikor mutatja Gordon Batmannek a Joker kártyát, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy még egy évig szabadon garázdálkodna Joker. Onnan csak pár hetet, max egy hónapot tudok elképzelni a TDK-ig.

 

A maffia bankra: azt tudom, hogy Jokernek sok pénzre nincs szüksége, de egy kevésre azért mégis, amiből megveszi a dinamitot, a gázolajat, meg felbéreli az embereit. Szóval sejtettem, hogy a pénz jelentős részét felégette, de egy picit biztos hagyott azért.

 

Viszont ez az előre eltervezett dolog elég érdekes. Elvileg Joker azt mondja, hogy neki sosincs terve, és bár ez nyilván nem igaz, néha én is azt érzem, hogy úszik az árral. Oké, a maffiával először csak kamuból jópofizott, annak a kutyás fazonnak is mondja az égő dollároszlopok mellett, hogy Gotham jobb maffiózokat érdemel, mint ők. De szerintem az elején komolyan ki akarta nyírni Batmant, és ezért is szerette volna, ha Bruce leveszi az álarcot, és így elkaphatja. Aztán viszont meggondolta magát (amikor Reese el akarta rontani a játékát), és Batmant többé nem akarta eltenni láb alól, mert tudta, hogy ők ketten kiegészítik egymást.

 

Még egy kérdés: az elején Gordon és Batman beszélik, hogy ez már az 5. bank, ahol a maffia mossa a pénzét. Ezek szerint akkor 4-et már megtaláltak, Joker csak azért rabolta ki ezt, hogy meglegyen az ötödik? De honnan tudták, hogy nincs több? És miért nem csaptak le akkor, amikor már 4 bankkal tisztában voltak Gordonék? Ezt a részét nem igazán értem...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

Spoiler:

Az a baj, hogy akár mindegy, akár nem, akkor sincs sajnos támpont arra, hogy megtudjuk, mennyi idő telt el a BB vége és a TDK eleje között - ezért lett volna jó, ha legalább a kastélyt mutatják. Mondjuk, most jutott eszembe, hogy talán saccolásra adhat okot, hogy az alatt a konténer alatt volt egy batbarlang 2.0, és azt valószínűleg a kastély leégése után hozták össze (elvégre amíg az állt, nem volt szükség másodikra). Bár elég puritán, elég sok technológia van oda felhalmozva, szóval azt sem lehetett gyorsan összehozni (pláne, ha titokban is csinálták). Bár ez sem nyújt biztos pontot, de saccolni lehet, hogy nem egy-két nap, vagy hónap lehetett.

Én azért tudom elképzelni, hogy Joker szabadon garázdálkodott még hosszú ideig a BB után, mert egyrészt, elég jól álcázta magát (ugye, simán elbújt a rendőrségi gyászszakaszban). Másrészt, Gotham rendőrségének mással is meg kellett birkóznia még: átalakulások a sorállományban és a vezetőségben, új államügyész kinevezése, az Arkhamból megszökött rabok üldözése, és ugye a maffia visszaszorítása is. És talán Joker az első időkben nem is volt több egy piti bankrablónál, legalábbis a rendőrség szemében, így lehet, hogy csak különösebb figyelmet a TDK alatt szenteltek neki, addig meg ilyen "te figyu Batman, van ez a flepnis fickó, nézz már utána, mert nekünk jobb dolgunk is van" hozzáállással is lehettek akár. Persze ez csak tipp, de nekem emiatt akár egy év is eltelhetett.

 

Ami Jokert illeti, osztom azt, hogy a tervei Batmannal kapcsolatban közben változott meg. Először meg akarta ölni, de szerintem közben megkedvelte, mint az egyetlen méltó ellenfelet, s bár le akarta győzni, megölni már nem akarta (eleve, nagyobb kárt tett volna Batmanban, ha azt pusztítja el, amiben hitt).

 

Szerintem csak gyanújuk volt arra, hogy a bank a maffia pénzét mossa, bizonyítékuk nem. Ezért nem léptek közbe, csak Joker ténykedésének hála megszerezték a bizonyítékot, ezért lépett le a kínai pacák amerokkából oly hirtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egy év lehet a reális idő, mert Joker is ezt mondja, ami szerintem azt jelenti amikor Batman felbukkant. Rachel meg összejött az új államügyésszel ami gondolom nem két héttel azután volt, hogy smároltak Bruce -al. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne, ha valóban megcsinálnák a TSCC befejezését legalább DVD-re, ahogy a hírben van, mivel marha jól ért véget, ami kívánja maga után, hogy azonnal nézzük a folytatást, és amúgy sem ártana egy épkézláb befejezés :rock:

És az sem ártana, ha McG nem tekintené alapnak azt a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK

 

Spoiler:

Szerintem a film végén így is úgy is Joker győzött volna mindenféleképpen. Ha Dent nem hal meg, akkor elkapja a rendőrség és letartóztatják. A gothami emberek pedig elveszítik hitüket az igazságban és a jóban. De így, hogy Batman magára vállalta a Kétarc által elkövetett bűnöket, már ő lett a bűnbak, a gonosz, akit üldözni kell. Ezzel, hogy "besározta" a Sötét Lovagot arra kényszerítette, hogy adja fel pályafutását.

Egyébként állítólag a Batman 3-ban lehet, hogy olyan főgonoszt kapunk aki még nem szerepelt vásznon. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.