Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A minap néztem meg az Avatart. Korábban csak a két előzetesét láttam. Az első nem ragadott meg nagyon, de a másodikban találtam pár szép mozzanatot, pl. a "You shouldn't be here!" mondatot azzal a jellegzetes kéz- és fülmozdulattal, meg a gyönyörű vörös sárkányt. Ekkor fogott meg valami, ekkor döntöttem el, hogy ezt a filmet látnom kell. Azóta pedig nem megy ki a fejemből a film hangulata.

 

Az Avatar nagyon érdekes film, jó értelemben véve. Bár több ponton meg lehetne támadni, mégsem teszem. Azért, mert bár hullámzó a feszültségadagolása, de amikor működik, akkor lélegzetelállítóan jól működik. Lehetne azzal jönni, hogy Cameron ügyesen egyensúlyoz a klisé és az eredetiség, a giccs és a szépség határán, de nem ez a lényeg. Az Avatar egy igaz alkotás. Bizonyos dolgokat érdemes százszor, ezerszer is elmondani. Cameron pontosan ezt tette, a maga módján. Egyetértek Bomarr-ral: a film legerőteljesebb pillanata számomra is az, amikor az Otthonfa elpusztítása után Neytiri anyja késsel a kezében odamegy Sullyékhoz, és sírástól eltorzult hangon azt mondja: Ha a népemhez tartozol, segíts!

 

Ismert marketingszöveg, hogy bizonyos cégek nem egyszerűen egy terméket, hanem álmot, életstílust árulnak (sör, parfüm vagy autó helyett barátságot, közösségi élményeket, ellenállhatatlan vonzerőt, sikert). Szerintem az Avatar is ebbe a kategóriába tartozik: az idegen, valamilyen vad módon mégis otthonos világ ábrázolása és a kimagasló pillanatok ereje miatt képtelen vagyok "csak" filmként kezelni. Az Avatar inkább egy látomás, amelynek a realizálása a hosszú időn át fejlesztett filmtechnika segítségével történhetett meg a legpontosabban. Cameront elvarázsolta a földi élet csodája, és mivel ő maga is tud varázsolni, megalkotott egy világot, amelyen keresztül nekünk is megmutatja a csodát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már korábban is jeletkeztem rá. :D Most megerősítem. :D

Így vagyunk hárman, na még kb. két ember, és mehet a tali :D De szerintem, ha máshogy nem jön össze, akkor majd mi lányok megyünk a többiek nélkül :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmélmény 2009-ben

 

Star Trek: kezdjük a legjobbal. Éjféli premieren, egy remek kis előadás után ? ami előtt a zabszem nem ment le a hátsómon, annyira izgultam ? sok-sok sci-fi fannal nézhettem végig az év filmjét, legalábbis számomra ez az év filmje. Ennyire filmtől még nem tartottam, és ilyen kellemesen filmben még nem csalódtam. A prequel-sequel-reboot mozi úgy indította újra a tetszhalott Star Trek franchise-t, hogy közben mindenképpen 11. rész maradt, ráadásul egyfajta előzményként újra gyermekkorom kedvencei kerültek reflektorfénybe. Mindezt látványos tálalásban, remek színészekkel, akik remekül hozták a legendák alternatív változatait. Sőt, Chris Pine talán jobb Kirk, mint William Shatner, de ha az nem is, minimum egy szinten vannak, az fix.

 

Avatar: bár nem előzte meg, számomra egy szintre került James Cameron visszatérése a Trekkel. Eleve örömteli, hogy két jövőben játszódó idegenes sci-fi is moziba került idén, mert eleve e stílus utolsó képviselője a Star Wars volt, vérbeli sci-fi (mert, hogy az SW ugye űropera, nem sci-fi) meg talán utoljára szintén egy Star Trek (Nemesis). De emellett az Avatar ráadásul nem egy kifulladt széria rebootja, nem egy X éves film remake-je, nem egy sikeres franchise prequelje vagy sequelje, és nem egy híres könyv vagy képregény feldolgozása. Az Avatar, bár sztorielemei nem egyediek, de mégis egyedi film, önálló, semmihez sem kapcsolódó sztorival. És annak fantasztikus. Csodálatos mese, forradalmi trükktechnikával, f*sza gépekkel és karakterekkel? Megvett, kilóra.

 

Watchmen: nem vagyok egy nagy képregény rajongó, nagyvonalakban a képregény filmek sem érdekelnek, csak egy-egy kivételes esetük (Batman: Begins, TDK, Ironman). A Watchmen azon ritka képregények közé tartozik, amit volt szerencsém olvasni is (bár nem igazán emlékszem rá), és természetesen nem tetszett. Rondák a rajzok. A film viszont bejött, tokkal, vonóval. Bár elég nyomott, a sztorija remek, és ami még jobb, a karakterek. Ráadásul elég elgondolkodtató is, ami egy képregényfilmtől szerintem már több, mint nagyszerű teljesítmény.

 

Terminator Salvation: sokan szidják, mint a T3-at, de nekem nagyon bejött, mint a T3. Ez az a Terminator film, amit az első rész óta várok, és aminek el nem érkezte miatt már a zseniális T2 is csalódás volt kicsit. Vannak hibái, a vágásért minimum tökön lehetne rúgni a vágót, még a DC után is, de nekem így is bejött. A zenéje remek, Sam Worthington elviszi a hátán a filmet (ami nem kis teljesítmény, hiszen ismeretlenként jelent meg Christian Bale ?főszereplése? mellett), ráadásul remek a látvány ? még ha nem is értem, mi került benne 200 millába, ami az Avatar 300 misis költsége mellett végképp röhejes ? és frankó új terminatorok tűntek fel. Az apokaliptikus hangulat is remek, szóval azon kevesek közé tartozom, akiknek tetszik a TS.

 

District 9: az év meglepetése. Kíméletlenül vágja az ember arcába azt, hogy milyen az ember, emellett olcsó és látványos volt, amivel kicsit talán ez a film is elkövetett egy forradalmat, hiszen bebizonyította, hogy a jó sci-fihez nem kellenek százmilliók, ahogy azt mostanában nem egy producer hangoztatja ? és szvsz hülyeség, a District 9 a jó példa, de számos régi film is. A film remek, a bogarak pofásak, és fröcsög a vér rendületlenül. De számomra a legszebb benne az, hogy a saját bolygónkon mutatja be, mekkora állat az ember.

 

Transformers ? Revenge of the Fallen: legyen nagyobb, látványosabb, hangosabb, mint az első. Ja, és legyen benne több Megan Fox. Ezt a nem túl nagy elvárást a film lazán átugrotta, jobban tetszett, mint az első.

 

G. I. Joe: annyit sem vártam tőle, mint anno a Transformers első részétől, és ezt aztán tényleg túlszárnyalta. Olyan, mint a plázacica: esze semmi, dugd meg jól. Csak ez film kivitelben: értelme semmi, nézd meg jól.

 

2012: Roland Emerich filmjeivel úgy vagyok, hogy egyrészt, rohadt unalmas, hogy már sokadikra pusztítja el a világot, másrészt, egyre bénább effektekkel áll elő, harmadrészt, unalmas. Ám valahogy mégis le tud kötni, és ez így volt a 2012-vel is. Kolosszális baromság, teletűzdelve Emerich-klisékkel, idegesítő karakterekkel és vérgyenge effektekkel, plusz olyan hihetetlen dolgokkal, mint a műrepülhető Antonov, vagy a Yellowstone parki vulkán kitörés, amit száz méterről is lehet nézni. Igaz, ha az felrobban, az száz atombomba robbanásával ér fel, de kit érdekel? A 2012 egyszer megnézhető, aztán jobb elfelejteni.

 

Becstelen Brigantik: nem csak Cameron a nagy visszatérő idén, hanem Quentin Tarantino is, aki szerintem a Ponyvaregény óta nem tud semmi értelmeset letenni az asztalra. Hát most végre sikerült neki is, a Becstelen Brigantik remek film lett. Parádés szereplők és az év főgonosza az, ami ezt a filmet kiemeli, na meg arról nem beszélve, hogy Hitlerből lazán fasírtot csinálnak benne. És persze, mi is hallhattunk Zoller őrmesterről :evil:

 

Gran Torino: Clint Eastwood újabb remekműve, és méltó lezárása színészi pályafutásának.

 

Outlander: remek B sci-fi, túl nagy benyomást nem tett rám, de nem is vélem rossznak. Ha nincs jobb, érdemes megnézni.

 

Másnaposok: ritka jó vígjáték, rég röhögtem ennyit, mint ezen.

 

Zombieland: bár nem volt olyan jó, mint anno a Haláli Hullák Hajnala, így is nagyon ütött. A Double Tap már szinte szállóige lett a haverok között, és ritkán lehet ennyit röhögni a zombikon.

 

Nászajánlat: aranyos kis vígjáték, ajánlatos lány ismerőssel nézni. Befűzheted a csajt, de a film nem annyira vacak, hogy elvegye az ihletet.

 

Harry Potter és a Félvér herceg: ugyan kicsit lapos, és a vége erőltetett, de a poénok miatt nagyon bejött (szerintem a legviccesebb rész a filmek sorában).

 

Ezen kívül, ami nem idei, de idén láttam.

 

Harry Potter 4-5: A Tűzserleg a kedvenc Potter filmem lett, hajszálnyival leelőzve az Azkabani foglyot. A sorból talán csak a Főnix rendje lóg ki, mely bár második nézésre azért jobban bejött, de a rangsor alján van.

 

Crank: állatság a javából, de begyün (a másodikat lehet holnap nézem meg...).

 

Tron: valójában félig már láttam ezer évvel ezelőtt, de csak idén sikerült megszereznem és végignéznem. Aranyos film a CGI őskorából. Érdekes lesz a modern technológiával felvértezett folytatását majd megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez film kivitelben: értelme semmi, nézd meg jól.

 

Nászajánlat: aranyos kis vígjáték, ajánlatos lány ismerőssel nézni. Befűzheted a csajt, de a film nem annyira vacak, hogy elvegye az ihletet.

Jó összegzés lett, jó is olvasni a tieiteket, mert én biztos nem vetemedem hasonlóra :evil:

 

Na ez egy jó megfogalmazás a Joe-val kapcsolatban, majd behaltam rajta :D Tényleg ilyen :D

 

Húginak szedtem le ezt a vígjáték-félét, csak sajnos magam alig bírtam végignézni, szóval nálam negatívabb véleményt kapna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képlet

Nem hinném, hogy sok kommentárt kellene hozzáfűznöm ehhez a filmhez. Egész egyszerűen tökéletes, egy pillanatra sem éreztem úgy, hogy untatna, az egész film magával ragadó, bár a vége kicsit az Amikor megállt a Földre emlékeztet, de ettől függetlenül minden a helyén volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami iszonyú szánalmas.Nem hiszem el, hogy ezeket eredetiben nem bírták volna felvenni.

Tudod milyen sokba kerülne sorozatokat forgatni New Yorkban, Miamiban, Karib-szigeteken? Akkor 10 Star Wars film jönne ki egy átlagos 20 rész/évados sorozatból. Ez pláne akkor gáz, ha csak egy-egy snitt erejéig kell. Vagy, ha olyan helyen forgatnak, ahol nem is lehet (Fehér Ház előtt, pl. oda már nagyon drága engedélyek kellenek). De ez nem CGI, csak szimpla "vetített háttér". Egész pontosan matte painting és képmontázs, a film őskorától használt. Az mitől szánalmas? Nem lehet ám mindenhová kicaplatni, felcsapni egy kamerát és uzsgyi, forgatni... Ha meg még észre sem veszed (már pedig rohadtul nem veszed észre), akkor meg végképp nem értem, mitől is iszonyú szánalmas ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

 

Röviden tömören a 2009-es év legjobbjai (számomra):

 

1. Avatar & Terminator Salvation (...vagyis számomra a Worthington filmek arattak!!!)

2. Angels and demons (... nem olvastam a könyvet, de a film nagyon bejött.)

3. Star Trek (Sohasem voltam ST fan.. inkább a Babylon 5, StarGate, Star Wars jött/jön be, de mivel ezt a filmet a LOST egyik atyja, J.J. Abrams rendezte - és mivel a korábbi rendezései nekem nagyon bejöttek: Cloverfield, Mission - Impossible III, így mindenképpen meg akartam nézni... BEJÖTT, de NAGYON!)

4. District 9

5. X-Men Origins

6. Hajsza a föld alatt

7. Transformers 2

 

(Hát talán ennyi most... pár filmet be kell még pótolnom!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.