Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezeket nem fikázásból írom persze, egyszerűen már az első nézésnél is zavartak ezek a klisék. És baromira sajnálom ezt a nagy ziccerhelyzetet amit Cameron csinált, mert ha írt volna egy ütősebb forgatókönyvet akkor ott lenne a klasszikusok között a film. Az első öt perce az Avatarnak például az egyik alltime kedvenc nyitányom lett. Talán mert nem volt sok szöveges rész akkor. :D

Ezek aztán marha cikik, minden filmben benne vannak így vagy úgy, több kevesebb részük (vegyük csak elő a District 9-t vagy a Star Treket csak 2009-ből), és nem csak évtizedekkel ezelőttiekben, de néhány másik 2009-esben is... :D Minden klisé!

 

J. J. legalább jelezte, nehogy félreértsék. JC viszont hallgat, mint a sír, pedig lenne mit mondania. :D

Tényleg, ezt eddig nem nyomta az orra alá senki? Kíváncsi lennék mit mondana.

Azért, mert valaki bevallja, a bűn még nem lesz megbocsátva :D Amúgy, gondolom ha Cameron orra elé nyomná valaki, ugyanazt mondaná, mint eddig: így van. Elismerte a Terminatornál is a lopást, az Aliensnél is, a Két tűz közöttnél és még a Mélység titkánál is. Miért is lenne oka most mást állítani?

Meg szép és jó, hogy szidva vagyon Cameron történetíró képessége, de azért megnézném, hányan is lennének képesek olyan világokat teremteni, mint ő. Mert azért egy történet nem csak annyiból áll, ami a cselekményben van, hanem az is része, ami mögötte van. Márpedig az Avatar világa jelenleg Cameron legjobban kidolgozott világa.

És ha már Abrams, miért is van ő dicsérve? Ő elhelyezte a Star Wars elemeket egy mások által írt történetben, ehhez nem kellett nagy tehetség :D A Star Trek íróinak meg annyi volt a dolga, hogy heggeszenek egy sztorit egy más kész univerzumba. És a Transformers után ugye kicsit... hááát... hogy is mondjam, ez sem éppen az erősségük (a Star Treknél jól sült el, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem nekik köszönhetően - bár ezzel a kitétellel lehet néhány vérfan nem értene egyet :P ). Szóval vannak különbségek jó író és jó író között is.

És ezen eszmefuttatáson tovább haladva, érdekes megfigyelni, hogy Cameron és Lucas is saját világokat teremtettek, de maga a bennük játszódó sztori nem éppen a legeredetibb vagy legcsavarosabb.

 

Az a baj, hogy állandóan negatív tényként hozzák fel ezeket a "tiszteletadásokat". "Másolás, lopás, lenyúlás"-mondják ők.

Most komolyan, ki nem csokizza le ezeket az idiótákat? Azért, mert ők azt hiszik, hogy ezzel a megbocsáthatatlan bűnnel csak rettentően utált filmjük rendezője élt, az ne zavarjon téged.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az Aliens az Alien sztorivonalán halad, csak belevitt egy kis Starship Trooperst,
Valamit kimaradt, vagy tényleg a Starship Troopers volt később és akkor elírtad? :D

 

 

Ez egyre jobb.

J. J. legalább jelezte, nehogy félreértsék. JC viszont hallgat, mint a sír, pedig lenne mit mondania. :)

Tényleg, ezt eddig nem nyomta az orra alá senki? Kíváncsi lennék mit mondana.

A pénz beszél. Abban pedig verhetetlen lett. Igazából a többi nem érdekli a jó népet. :D Lehet fogást keresni rajta, de a tényeken ez mit sem változtat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robert Heinlein 1959-ben írta a Starship Troopers című könyvet. :)

Bizony, bizony, ahogy a kolléga mondja. A Starship Troopers egy könyvadaptáció. Cameront bevallottan az ihlette, mikor kitalálta az Aliens Gyarmatügyi Tengerészgyalogosait. :D

Sőt, pontosabb, ha azt mondom, a Starship Troopers ihlette az Alienst, mert Cameron akart egy filmet, amiben katonák lődöznek szörnyekre, és az alien pont kapóra jött, mert mikor olvasta a könyvet, a Fox éppen folytatni akarta az Alient. Így készült el az első forgatókönyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek aztán marha cikik, minden filmben benne vannak így vagy úgy, több kevesebb részük (vegyük csak elő a District 9-t vagy a Star Treket csak 2009-ből), és nem csak évtizedekkel ezelőttiekben, de néhány másik 2009-esben is... :) Minden klisé!
Mégis az Avatart támadják a közhelyparádéja miatt, nem a Star Treket. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis az Avatart támadják a közhelyparádéja miatt, nem a Star Treket. :)

 

Persze mert ez tényleg siker lett és tényleg bekerült a köztudatba. Mindig azt izgisebb cseszegetni, meg kideriteni róla hogy nyulás az egész, amelyik kellően nagyot tudott dobbantani. Gondolom nem csak nekem vannak olyan 2000-es évek eleji mozis újságjaim amikben oldalakon keresztül van bizonygatva hogy az SW mit nyult le a Gyűrűk Urából. Vajon az ilyen fogalmatlan méricskélések kit érdekelnének, ha nem tudná minden második ember, hogy mi az SW? Az ilyet tényleg csak azzal lehet elkerülni, ha az ember adaptál valamit, mert akkor nem lopott, hanem új médiumra ültetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis az Avatart támadják a közhelyparádéja miatt, nem a Star Treket. :)

Bomarr tökéletesen megfogalmazta, én már csak egy szóba tömörítem: divat. Hol is láttam utoljára ilyet? Ja megvan, Star Wars!

 

Hohó! A kolléga magyarra talált fordítani egy tulajdonnevet? :D

Nem tulajdonnév, intézmény neve, azt szokás fordítani (mivel bajosan megszemélyesíthetőek, mint egy ember vagy egy űrhajó). :D De ha zavar, maradhatok a hivatalos, aliens fanok között is bevett megnevezéseknél, csak nem tudom, hányan fogják itt vágni, mi az a USCM, a USM vagy a USCSS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mert ez tényleg siker lett és tényleg bekerült a köztudatba. Mindig azt izgisebb cseszegetni, meg kideriteni róla hogy nyulás az egész, amelyik kellően nagyot tudott dobbantani. Gondolom nem csak nekem vannak olyan 2000-es évek eleji mozis újságjaim amikben oldalakon keresztül van bizonygatva hogy az SW mit nyult le a Gyűrűk Urából. Vajon az ilyen fogalmatlan méricskélések kit érdekelnének, ha nem tudná minden második ember, hogy mi az SW? Az ilyet tényleg csak azzal lehet elkerülni, ha az ember adaptál valamit, mert akkor nem lopott, hanem új médiumra ültetett.
Magamból indulok ki amikor azt mondom, hogy nem hiába mondják klisésnek az Avatart. Vártam a filmet mint az állat, voltam 3D-s sneak peaken és a többi, minden ismerősömnek hype-oltam a filmet a bemutatóig. Aztán megnéztem, és bár nagyon tetszett - baromira zavartak benne a klisék. Nem azért mert a neten azt olvastam hogy közhelyes, vagy mert túl népszerű(amikor néztem mondjuk még nem is volt olyan átütő siker), hanem mert ez volt a véleményem. Engem például nem érdekel hogy melyik filmből/könyvből/képregényből mit kölcsönzött Cameron, legyen élvezhető a film. De amikor az élvezhetőség rovására mennek valamilyen szinten a százszor látott momentumok, akkor azt mondom hogy valamit elrontottak.

 

A TDK is hatalmas siker volt mind kritikailag mind bevételileg, mégse szidták mint a bokrot.

 

Szóval mondhatod Dzséjt hogy ez divat, én az biztos hogy nem azért kritizáltam a filmet mert az manapság olyan menő. Biztos hogy vannak ilyen emberek, én speciel nem tartozok közéjük. És lelehetne állni az ilyenekkel hogy akinek nem tetszik az xy filmben valami az tuti divatból teszi, oly nehéz elképzelni azt hogy valakinek szimplán csak nem tetszik valami?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

valakinek szimplán csak nem tetszik valami?

Ez rendben van, csak azt az egyetlen dolgot nem értem, hogy ezt a véleményt miért kell világgá kürtölni/mindenhol büszkén hangoztatni/ötvenezredszer is kifejteni? Persze ennek nincs semmi akadálya, de valahogy mégis zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magamból indulok ki amikor azt mondom, hogy nem hiába mondják klisésnek az Avatart.

Na de attól kezdve, hogy többes számot használsz, már nem a saját véleményedet szajkózod. Ráadásul feltettél egy kérdést, amire válaszoltunk, és abban a kérdésben nem egyéni szemszöget, hanem általánosat használtál. Az addig oké, hogy te neked nem tetszett. De a kérdésed úgy szólt, hogy "ők" miért szidják az Avatart, nem a Star Treket. Ez azért nem mindegy. Vagy te magadra is többesszámmal hivatkozol? Igen, ez a divat. Van benne valami, de a kérdésedre a felelet: azért szidják ŐK, mert ez a divat. Ha a Star Trek lett volna a nagyobb siker, azt szidnák jobban, mert az lenne a divat. Mellesleg, azt is szidják bőszen, max TE nem értesülsz róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendben van, csak azt az egyetlen dolgot nem értem, hogy ezt a véleményt miért kell világgá kürtölni/mindenhol büszkén hangoztatni/ötvenezredszer is kifejteni? Persze ennek nincs semmi akadálya, de valahogy mégis zavar.
Újra előkerült az Avatar vs. klisék téma lentebb, én csak hozzáfűztem a véleményem mint bárki más. De ha már itt tartunk, szerintem eddig is csak akkor írtam a film kliséiről amikor (két alkalommal) megnéztem a filmet, vagy maximum amikor nagyon ez volt a téma.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TDK is hatalmas siker volt mind kritikailag mind bevételileg, mégse szidták mint a bokrot.

Persze, mert azt meg az egekbe kellett magasztalni, ott abból lett divat (lásd: IMDb-s baromkodás). De attól függetlenül, azt is szidták, lendületből van itt valahol egy Oldfighter nevű egyén, aki emlékeim szerint nem volt annyira elragadtatva tőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra előkerült az Avatar vs. klisék téma lentebb, én csak hozzáfűztem a véleményem mint bárki más. De ha már itt tartunk, szerintem eddig is csak akkor írtam a film kliséiről amikor (két alkalommal) megnéztem a filmet, vagy maximum amikor nagyon ez volt a téma.

Ne vedd magadra, általánosságban mondtam. :) Kb. január-február óta igyekszem kivonni magam minden ilyen vitából. Dzséjt, Oldie, nektek is ezt tanácsolom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ha nekem nem tetszik valami, megpróbálom minél előbb elfelejteni. Persze ez megy természetesen is... Most pedig jöhet az, hogy az emberek nem egyformák. :)
Örülj, hogy nem neteztél az SW prequel érában. :D A többiek tudnának mesélni. Mindig is trendi volt szidni ami sikeres, legtöbbször akkora eget verő baromságokkal dobálóztak, ami csuklóból magyarázható, de az istennek nem fogadták el (persze, mert nem a konstruktív beszélgetés volt a cél, hanem az agyatlan fikázás). Itt viszont Obi csak leírta a nem túl durva véleményét, amit nyilván többet nem fog ezek után. :D Egyébként pedig MINDEN filmhez lehet találni akkora fikaírásokat mint egy ház. Ez alól nincs kivétel, és nem is lesz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne vedd magadra, általánosságban mondtam. :) Kb. január-február óta igyekszem kivonni magam minden ilyen vitából. Dzséjt, Oldie, nektek is ezt tanácsolom...

De abban semmi móka sincs. Plusz, Obi1-nal és Ladaval valójában egy oldalon állunk, ami az Avatar történetét illeti, szerintem is egy ritka sablonos és kiszámítható valami. Csak míg őket zavarja, engem rohadtul nem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de attól kezdve, hogy többes számot használsz, már nem a saját véleményedet szajkózod. Ráadásul feltettél egy kérdést, amire válaszoltunk, és abban a kérdésben nem egyéni szemszöget, hanem általánosat használtál. Az addig oké, hogy te neked nem tetszett. De a kérdésed úgy szólt, hogy "ők" miért szidják az Avatart, nem a Star Treket. Ez azért nem mindegy. Vagy te magadra is többesszámmal hivatkozol? Igen, ez a divat. Van benne valami, de a kérdésedre a felelet: azért szidják ŐK, mert ez a divat. Ha a Star Trek lett volna a nagyobb siker, azt szidnák jobban, mert az lenne a divat. Mellesleg, azt is szidják bőszen, max TE nem értesülsz róla.
Az maga a személyes véleményem, hogy nem alaptalanul mondják klisésnek az Avatart. Ebben nincsen semmi ellentmondás szerintem.

És ezzel most nem azt akarom mondani hogy nem létezik olyan hogy divatból szidnak valamit, erre ékes példa a Titanic (szintén Cameron film), amit nagyrészt amiatt kritizálnak mert sokan látták és bezsebelt egy rakat Oscart. Legalább is én akivel beszéltem a filmről, mind csak azt tudta mondani hogy túlzás volt a nagy díjeső így sz*r a film.

A TDK agyonmagasztalásával meg megint nem tudok egyetérteni, de abba már tényleg nem akarok belemenni, elég vita volt belőle így is.

 

Ody: Abban biztos lehetsz hogy inkább csendben maradok klisé ügyben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az maga a személyes véleményem, hogy nem alaptalanul mondják klisésnek az Avatart.

Mit írtam korábban vagy már százszor le? Mi van a kritikámban is a blogomon? Na? Hogy tényleg klisés! Csakhogy, egyrészt, Ladaval nem erről vitáztunk, hanem, hogy Cameron rossz író-e, mert a T2 óta semmi egyedit nem írt, holott azelőtt sem. Másrészt, sosem fogadtam el érvnek azt, hogy "mert sokan vélekednek így". Akkor a sz*r is finom, mert száz légy nem tévedhet? Tényleg klisés az Avatar, de nem azért, mert sokan így vélik. Azért klisés, mert a kolónia és a másokat a haszonért feláldozó ember kérdését átemelte az Aliensből, mert a begőzölt katona karaktere átkerült a The Abyss-ből, mert a szerelmi szál átkerült a Titanicból, mert a modern férfi és a bennszülött lány szerelme átkerült a Pocahontasból, mert lenyúlták a Mátrixból az APU-kat, és a többi, és a többi. Ezek érvek, tények. Az, hogy "sokan vélik így" az az érvelni képtelen divatmajom szóhasználata (ne vedd magadra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, szerintem egy film kliséssége elég szorosan kapcsolódik ahhoz hogy milyen egy író, vagy hogy milyen eredetieket tud írni. És még igazat is adnák neked ezzel a nagyon eredeti legyes-sz*ros szöveggel, ha nem gyűjtöttem volna ki egy csokorra azokból, amiket én közhelyesnek találtam az Avatarban. Nem a levegőbe beszéltem, és ha jól emlékszem nem csak azt tudtam felhozni hogy gagyi a film, mert a neten a kispista is azt mondja. Szóval nem igazán tudom hogy miről beszélsz.

 

Frenkie: Szó se volt arról (legalább is általam) hogy ki mit lopott, mint ahogy azt már lent is írtam, köpök rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.