Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

India legdrágább sci-fi - musical filmje.

 

Mondjuk Indiában szinte minden film musical is egyben. Legyen szó akár családi drámáról, horrorról vagy vigjátékról. "Kedvencem" -az olyan rossz hogy már jó kategóriában- a Krrish cimű szuperhősfilm egyik nagy zenés jelenete, ahol a kigyurt főhős, mint valami szellemi fogyatékos bájvigyorog és táncol (3:24-nél tejköpülést mimel?)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, érdekeseknek tűnnek ezek a bollywoodi filmek :) Még sem volt szerencsém hozzájuk eddig, de pár jobb darabot szívesen megnéznék. Csak úgy a kíváncsiság kedvéért. Bomarr, tudnál pár címet adni, ha már láttál néhányat?

Baz Luhrmann-t ezek a filmek inspirálták a Moulin Rouge elkészítésére :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, érdekeseknek tűnnek ezek a bollywoodi filmek :D Még sem volt szerencsém hozzájuk eddig, de pár jobb darabot szívesen megnéznék. Csak úgy a kíváncsiság kedvéért. Bomarr, tudnál pár címet adni, ha már láttál néhányat?

Baz Luhrmann-t ezek a filmek inspirálták a Moulin Rouge elkészítésére :D

 

Anno pár éve megnéztem egy csomó ilyen filmet, de azaz igazság, hogy inkább egyfajta nagy masszaként maradtak meg bennem mint amik nagyon hasonlitanak egymásra. Ez a Krrish is csak azért ragadt meg jobban, mert ez volt az első, arra meg mindenki jobban emlékszik... amire érdemes számitani: nem véletlen, hogy Indián kivül nem aratnak óriási sikert. Egy nem-indiai nézőt meglep a stilusok állandó keverése, a rettenet hosszú játékidők (egy átlagos mozifilm simán két és fél óra vagy hosszabb), és perze az állandó musical betétek. Ugyhogy azt mondanám, hogy majdnem mindegy mibe néz az ember. Mondjuk a drámáik túl mesterkéltek és patetikusak, ugyhogy érdemes olyant nézni aminek a müfaji felsorolásai között a "kaland" is szerepel, mert azok általában lazábbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno pár éve megnéztem egy csomó ilyen filmet, de azaz igazság, hogy inkább egyfajta nagy masszaként maradtak meg bennem mint amik nagyon hasonlitanak egymásra.

No akkor tényleg mindegy, melyiket sasolja meg az ember :D Köszi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis film lett ez a Machete. Az öreg egy igazi "cold blooded hombre" (ezt mondjuk már rég sejtettük. :evil:), de a legjobban mégse ő, hanem Lapiiiduuuus ottani alteregója volt nálam a legkúlabb figura. Az a fazon olyan jól bánik a pisztollyal mint a fűnyíróval, vagy még annál is jobban. :lol:

Dani persze nem lett másodhegedűs elvégre jól nyomta a szerepét. Ha hagyták volna neki akkor kicsivel még jobb is lehetett volna.

 

Spoiler:

Szignál drogbárót is kinyírathatták volna vele. Csalódást okozott hogy az ipse fejvesztés helyett harakiri miatt patkolt el. Mache-nek megadhatták volna az alkalmat hogy rendes bosszút állhasson. De hát igen, egy Szignál figurát csakis egy arra méltó Szignál figura nyírhat ki.

 

Antit szerintem tök felesleges volt annyira erőltetni. Kész kínlódás volt az egész testőr figura. A beszólása meg pláne erőltetett volt. Dani biztos elmormolt magában egy Vattafakkot amikor azt a jelenetet forgatták.

 

Egyéb pro dolgok:

- Jessi ügynök nagyon dögös volt. Az ébredés utáni ellenőrzés a film egyik legklasszabb jelenete. :)

- Michi végre egy olyan figurát játszott akit úgy-ahogy meg tudtam kedvelni.

- Szignálról kiderült hogy valamennyire nevetni is tud.

- "HELLOOOO!!!!! I AM LINDSAY LOHAAAAN!!!!!" nem volt olyan vészes mint vártam.

 

Ez egész jól fest :D
A korábbi verzió szerintem pofásabb.

 

tronlegacyposter.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Machete

 

Nagyon brutál mozi :) Vérbeli Grindhouse film. Sokaknál tuti ki fogja verni a biztosítékot. De aki bírja a gyakori szatirikus hangvételt, az ikonikus ábrázolást és a túlzó műbrutalitást meg a kissé szokatlan kamerakezelést annak remek majd bő két óra szórakozást ígér a film :D

Trejo mondhatni faarccal, Schwarcit megszégyenítve hozta a totál érzelemmentes figurát. Azt kell hogy mondjam Fahey volt az akinek a legjobban tetszett az alakítása, bár mind Niro, mind pedig Seagal marha jó volt a szerepkörében. Seagal szövegkönyvének utolsó sorai nagyon ikonikusak voltak. Akár színpadon is felléphetett volna vele :D

Persze a csajok is jók voltak. Naná :D Az az Alba féle lellenőrzéskor majdnem lefordultam a székről. :D Michelle néni pedig hozta a szokásos rideg dögösségét :evil:

 

Szóval akinek anno bejött a Halálbiztos meg a Terrorbolygó annak ez is tetszeni fog. :lol:

 

 

"Machete nem sms-ezik. Machete improvizál." :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Lapidust" eléggé csípem, de azt hiszem, inkább csak elhiszem, milyen jó volt, mint hogy megnézzem :bumm: Jó lenne, ha valami engem jobban érdeklő filmben is játszana :)
Hasonló probléma nálam is fel szokott merülni de én úgy vagyok vele hogy inkább megnézek olyan filmeket vagy sorozat epizódokat is amiket talán sose néznék meg ha nem lenne ki miatt megnézni őket. Az ilyen esetekbe ugyan a műfajokhoz való viszonyulás jócskán közbeszólhat de nálam nem gond mert a durvább dolgokat el tudom nézegetni, a tőlem távolabb álló drámás és romantikás cuccok pedig nem olyan vészesek hogy ne tudjam megnézni őket.

 

"Machete nem sms-ezik. Machete improvizál." :D :D :D
Ez is jó poén. :D

Az is ott van ahogy a csajtól elszedi a stukkert. :D

A folytatáscímek se kutyák. Rövidek és velősek. :D

 

Rog, ne tudd meg hányszor futok neki az írásaidnak hogy megtudjam kiről is van szó. :D
Nem olyan rázósak azok. Csak tudni kell a színészek és a figurák nevét és azt hogy hogy lehet őket becézni plusz a jelenetleírások is segíthetnek. :D

 

Szerintem Nimród amúgy tök jól játszott ahhoz képest hogy nem ez a hivatása.
Azt a szerepet sok színészetben járatlan emberke el tudta volna játszani helyette. Tulajdonképpen még túl is teljesítette az elvárásaimat mert úgy voltam vele hogy szépen odaballag Machetéhez feltartani és kicsit erősködni mire Mache kicsinálja de ennek ellenére mégse feküdt a skac szereplése.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Lapidus és a pisztoly" dolog apropóján nosztalgiázok már egy kicsit. Legelőször egy Tyree nevű féltékeny marcona vadnyugati gazember szerepében láttam a fazont. :bumm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas film ez a Machete. Mindegyik karakter nagyon jó volt. Trejo valami ultrabrutálisan néz ki. A pap sem volt semmi figura. Az első meztelen csaj nagyon szép volt. Seagal kicsit el van már hízva de annyira nem gáz. Niro hatalmas volt főleg a végén. Egyszóval nagyon jó kis film.

Nimród melyik volt?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas film ez a Machete. Mindegyik karakter nagyon jó volt. Trejo valami ultrabrutálisan néz ki. A pap sem volt semmi figura. Az első meztelen csaj nagyon szép volt. Seagal kicsit el van már hízva de annyira nem gáz. Niro hatalmas volt főleg a végén. Egyszóval nagyon jó kis film.

Nimród melyik volt?

Akinek a fűkaszát nyomta az arcába Machete. Asszem magyarul is beszélt.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon elfajzott, elborult, elvetemült film lett ez a Machete, de nagyon ott van a szeren :bumm: Két karakter nagyon bejött, a pap és Nimród szerepe. :D És Segal is remekül hozta régivágású figuráját, bár látszik rajta, hogy már leáldozott a csillaga (hol van már Nico Toscani és Casey Ryback). Robert De Niro pedig szintén hatalmas volt, bár az elején nem kapott sok szerepet. A csajok meg hát húúúú :) Mondjuk elvetemült egy ötlet volt Lindsay Lohant apácaruhába öltöztetni, de Alba zuhanyzós jelenetéért is kezet ráznék a kiötlővel (és helyet cserélnék az operatőrrel). De Rodriguez néni utolsó szerelése sem volt piskóta. Tetszett.

Az idei évben nagyon kellemes (és régivágású) akciófilmeket kaptunk azért. The Expendables, Predators és a Machete. Szerintem évek óta nem volt ilyen hozam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Lapidus és a pisztoly" dolog apropóján nosztalgiázok már egy kicsit. Legelőször egy Tyree nevű féltékeny marcona vadnyugati gazember szerepében láttam a fazont. :bumm:

Jesszus, de rég láttam ezt a filmet. Igazándiból a hangjáról ismertem fel a pasast :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszus, de rég láttam ezt a filmet. Igazándiból a hangjáról ismertem fel a pasast :bumm:
Ha jól emlékszem én tavaly láttam utoljára. Szerencsére még a retek és a TeVe2 előtt felvettem videóra az egyesről. A TeVe2-n nem szoktam nézni ha adják mert az ő szinkronjukkal nem érdekel. Ha a neten fellelhető magyar nyelvű DVD Rip a régi szinkronnal lenne ellátva akkor már rég leszedtem volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem én tavaly láttam utoljára. Szerencsére még a retek és a TeVe2 előtt felvettem videóra az egyesről.

Van eredeti szinkronosod videón?! Ha szépen kérem, külcsönöznéd egy megnézés erejéig?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van eredeti szinkronosod videón?! Ha szépen kérem, külcsönöznéd egy megnézés erejéig?
Lehet hogy egyszerűbb lenne ha átmásolnám és elküldeném postán.

Az is lehet hogy ha sikerül vennem egy DVD felvevőt akkor átvenném DVD-re amíg a kazi tönkre nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Machete

A film, amit 2007-ben várok, a nem hivatalos Grindhouse 3 :bumm:

Szeretem az ilyen groteszk akciófilmeket, jó kis halálozások és képi világ van benne :)

Lohantől féltem, hogy ki fog lógni, de szerencsére nem sokat szerepelt.

Ha már a csajoknál tartunk Jessica nagyon szívdöglesztő volt, Dani bácsit irigyeltem :D

 

Valamint külön öröm, hogy a Planet Terrorban lévő ikercsajok itt is feltűntek.

Ezt még többször megnézem + DVD vevős is (de jó lenne, ha ugyanúgy jelenne meg, mint a Planet Terror és a Death Proof, mert közéjük illik :D )

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Predators

 

Hát nem igazán jött be. Azt én is észrevettem, hogy az elsőböl másoltak, mondjuk nem mindet.

 

Spoiler:

Ami nagy nevetséges szerintem a japánnal való kardozás. Persze, majd egy nyomorult karddal halálra lehet sebezni egy páncélozott predatort. Sőt a predinek van mindenféle fegyvere és majd nekiáll kikapcsolt páncéllal harcolni, mikor egy lövés és vége. A kikötött predi megérti az angolt. Amikor a kutyafélékre lőnek mindannyian, a hatcsövü ami percenként mondjuk 800 golyót lő ki elhibázza az 5 méterre lévő vadállatot. Ugyanezen jelenetben lőnek mint a barmok, holott sporólniuk kéne a lőszerrel, aza csak tiszta célpontra lőni és akkor ha biztos a találat(Ugye ezt fps-ekből tudjuk :) :) :D ) .A Specnazban 50-60 év közötti faszi szolgál. Egy félmeztelen ember egy bottal haásosan üti a nehézpáncélos nála jóval nehezebb predit.

 

De ami a legrosszabb. Az nyilvánvaló, hogy a predik ellen szinte csak a lőfegyver hat, még egy katonának is szinte semmi esélye ellene(első részben a különleges alakulat állig felfegyverzett tagjait 1 példány simán kinyírta). Namost 8 embert ledobnak a bolygólyukra, ahol nem 1 példány van, hanem akár milliárd is lehet. És csak pár támadja őket. Hát az lett volna hogy vagy 100 predi simán kinyírja őket. A trailerben volt is egy jelenet melyben Brody mellkasán vagy 15 predinek a lézeres célzója van. Csak ezt kivágták.

 

A fentiek miatt nekem abszolút nem jön be a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.