Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Köszi szépen az infókat, speciel a Predator sem nagyon jön be (azaz a 2. nem rossz) de az AVP-ket egyszer láttam összesen. Csak nem értettem, h akkor most, Lance Henriksen kit játszott az AVP-ben ezért voltam kíváncsi az időrendre. Mert a DC-ig azt hittem, h Bishop II is robot, de most már egyértelmű, h hús-vér ember...A Prometheus lehetséges ellentmondását úgy értettem, h Scott próbálkozni fog-e ismét a gubózással, de így nem lettem nyugodtabb...

A Predatoroknak én sem vagyok nagy rajongója, nem is szeretem összemosni őket az alienekkel.

Bishop II léte sokáig elég kérdéses volt, mivel a könyvben ember, Michael Bishopnak hívják, viszont ez a filmből kimaradt. Ráadásul később, az AVP forgatása alatt Lance Henriksen is azt nyilatkozta, hogy android volt. Az SE megoldotta a kérdést, hiszen Michael Bishop vérzik. (Amúgy nem DC, mivel a vágó vágta újra, nem a rendező, Fincher elzárkózott az újravágástól, mert szerinte sok jelenet, ami kellene neki, le se lett forgatva - ez amúgy igaz).

A Prometheussal kapcsolatban nekem is csak aggodalmaim vannak. Eleve nem tetszik, hogy eredettörténet lesz, hát még az, hogy spin-off is.

 

Dzséjt: Tudom hogy a kritikáknak nem kell adni meg ilyenek, de úgy látszik hogy mégsem lett akkora gagyi a majmos film. :P

Nézd, az eredeti film is kultuszfilm lett, de én azt sem értem, hogyan lehetséges. :evil:

 

2001 Űrodüsszeia

Még egy kultuszfilmet pótoltam ma este, és el kell mondanom, hogy mélységesen csalódtam. Nagyjából ugyanaz a problémám mint a Blade Runnerrel: a film annyira lassú, hogy az már élvezhetetlen. Egyszerűen minden jelenet túl van húzva, és annál az "INTERMISSION"-nél már a fejemet fogtam. A végénél (a Jupiterre érkezés után) meg teljesen elvesztettem a fonalat.

Kubricktól ez az első film, amit láttam, és ha a többi filmje is ilyen, akkor inkább kihagyom őket, mert ez a film csak arra volt jó, hogy elvegyen az életemből 2,5 órát (najó, meg arra hogy megértsek egy-két filmes utalást)

Remek altató. Beteszed, mire végre történik valami, tuti durmolsz. :D Őszintén szólva, én sem rajongok érte, finoman szólva, pedig nincs ellenemre a komoly, elgondolkodtató sci-fi, hisz a Blade Runnert is szeretem. De a gondolkodtatáshoz nem kellenek tíz perces mélabús űrjelenetek, és szerintem értelmetlenül elvontság sem éppen a gondolatserkentés alapja. Pedig vannak a filmben nagyon jó pillanatok, és a trükk-technikai megoldások szerintem a mai napig páratlanok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr írt a Kubrick filmekről nem olyan rég, ajánlom. :)

Kösz hogy szóltál, mert bár anno végigolvastam az írását, mára már ki ment a fejemből.

És ki kell javítanom magam, mert mégsem ez az első Kubrick film amit láttam, hanem a Shining (tényleg ebből van szinkronos változat?) és bár azt is egy kicsit túlhúzottnak éreztem, Nicholson bá' kárpótolt mindenért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kubrick egy külön világ. Ez a filmje nem a manapság megszokott sci-fi, hanem elgondolkodtató, mélyen filozofikus alkotás. Szerintem kell hozzá a kor.

Kor nagyjából megvan, mégsem bírnám még egyszer végignézni, egyszerűen annyira vontatott, hogy az már nekem nézhetetlen. Kb. azt gondolom, amit Dzséjt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem minden Kubrick film lassú egyébként. Az említett Acéllövedék-re, Mechanikus narancs-ra, Spartacus-ra, de még a korai film noir-jaira is lehet mondani, hogy viszonylag szokványos tempójuak (persze minden relatív, egy új képregényfilmhez képest nyilván ezek is csigalassúak).

 

Amikor Kubrick a 2001:Űrodüsszeiát csinálta egyébként nem számított különcnek ezzel a lassú sztoriszövéssel. Hacsak abban nem, hogy egy sci-finél alkalmazta, mert ezt akkoriban inkább a pár szereplős kamaradrámákra tartogatták (főleg Európában). Lehet furának hangzik, de az ilyen filmeket picit másképp kell nézni, mint a többit. Olyasmi mint ha a könnyűzene után valaki először hallgatna komolyzenét: az ember hozzászokik, hogy mit vált ki belőle a zene, aztán kap valami teljesen mást, ami elsőre nyomokban érdekes, de összességében túl sok. Egy kortárs metál-rock-pop stb. szám max tíz perc, a Faust szimfónia közel 70. Nyilván nem lehet ugyanúgy hallgatni/nekiülni. Filmeknél dettó. Persze ahogy a klasszikus zenét, ugy a lassú, nem-esemény-központú filmeket se kell szeretni. Igazából aligha lehet véletlen, hogy a film evoluciójában ezek zsákutcának bizonyultak.

Vannak jók meg nagyon jók köztük, de kevés olyan csapás van a szabadidőre, mint a ROSSZ lassú film (hogy mi a rossz az meg ugye szubjektív).

 

Ráadásul rendszerint még a legnagyobbak is megbicsaklottak olykor-olykor. A műfaj egyik mesterétől Ingmar Bergmantól például nekem nagyon tetszett a Szűzforrás és a Csend. Emiatt kezdtem a többi filmjét is felkutatni és igy került elém például a Tükör által homályosan és az Úrvacsora. Arctépően unalmasak. Tényleg kevés dolgon lehet annyira szenvedni mint egy filmen, amiben nem történik semmi és nem is érteni, hogy miért nem történik semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem minden Kubrick film lassú egyébként. Az említett Acéllövedék-re, Mechanikus narancs-ra, Spartacus-ra, de még a korai film noir-jaira is lehet mondani, hogy viszonylag szokványos tempójuak (persze minden relatív, egy új képregényfilmhez képest nyilván ezek is csigalassúak).

 

Amikor Kubrick a 2001:Űrodüsszeiát csinálta egyébként nem számított különcnek ezzel a lassú sztoriszövéssel. Hacsak abban nem, hogy egy sci-finél alkalmazta, mert ezt akkoriban inkább a pár szereplős kamaradrámákra tartogatták (főleg Európában). Lehet furának hangzik, de az ilyen filmeket picit másképp kell nézni, mint a többit. Olyasmi mint ha a könnyűzene után valaki először hallgatna komolyzenét: az ember hozzászokik, hogy mit vált ki belőle a zene, aztán kap valami teljesen mást, ami elsőre nyomokban érdekes, de összességében túl sok. Egy kortárs metál-rock-pop stb. szám max tíz perc, a Faust szimfónia közel 70. Nyilván nem lehet ugyanúgy hallgatni/nekiülni. Filmeknél dettó. Persze ahogy a klasszikus zenét, ugy a lassú, nem-esemény-központú filmeket se kell szeretni. Igazából aligha lehet véletlen, hogy a film evoluciójában ezek zsákutcának bizonyultak.

Vannak jók meg nagyon jók köztük, de kevés olyan csapás van a szabadidőre, mint a ROSSZ lassú film (hogy mi a rossz az meg ugye szubjektív).

 

Ráadásul rendszerint még a legnagyobbak is megbicsaklottak olykor-olykor. A műfaj egyik mesterétől Ingmar Bergmantól például nekem nagyon tetszett a Szűzforrás és a Csend. Emiatt kezdtem a többi filmjét is felkutatni és igy került elém például a Tükör által homályosan és az Úrvacsora. Arctépően unalmasak. Tényleg kevés dolgon lehet annyira szenvedni mint egy filmen, amiben nem történik semmi és nem is érteni, hogy miért nem történik semmi.

 

Ezt rohadt jól összefoglaltad :clap: én is nagyon hasonlóan gondolom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Acéllövedéket láttam én is, de nekem az sem nyerte el annyira a tetszésemet, hogy nekiálljak Kubrick többi filmjének is. De talán egyet-kettőt előkapok, hátha :)

Ami neked szerintem tetszene tőle -így tippre- az a Barry Lyndon.

 

Darth Riddick: Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Acéllövedéket kihagyni meg kész vétek. Bepótolni! :P

Úgy voltam vele hogy vagy ezt vagy azt pótolom először, de mivel a 2001-ről többet hallottam, meg "kultuszabb" film lett belőle (+ hirtelen ezt láttam meg az egyik szoc. ellátóhelyen) inkább az űrodösszeát néztem meg hamarabb, de majd a Full Metal Jacketet is pótlom valamikor. Talán csak ez maradt a munkásságából ami egyenlőre érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a film asszem nekem kimaradt :oops:

Ha tényleg kimaradt akkor szerintem mindenképp nézd meg valamikor. Hátha tetszene. :peace:

 

"- Mint most?!"

"- Mint most!"

:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=D1xxwi0E_GM

 

A részlet azt sugallhatja hogy börtönfilm, de csak egy része játszódik a sitten.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerika kapitány

 

Lehetett volna jobb is, de ennek ellenére egész jól szórakoztam rajta. Az Avangers-re leszek még nagyon kíváncsi.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a trélert lenyomják az Amcsi Kapitány végén?

 

http://www.youtube.com/watch?v=EhMEDX_7ivY

 

Nem értem miért jó a normális minőségűt visszatartani.

 

Végül is érdekes ezt a sztorit is átrakni a mi időnkbe.

Haladni kell a korral. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak meg kéne nézni a Thort is a bosszúállókhoz, viszont annak a trailere nem igazán tetszett...

Részben én is a Bosszúállók miatt néztem meg a Thort. Közepesnek mondanám, sajnos Thor földi kiruccanásának részétől nem voltam elájulva, kevésnek találtam. A film maga 1:40 perc körüli, és bár nem olyan régen volt róla szó, hogy nem kell egy filmnek hosszúnak lennie (jelen filmünk nem is az, üdítően rövid), ez esetben nem ártott volna még némi játékidő, mert végül is Thor hazáját is be kellett mutatni, utána pedig a földi részt. Gondolj arra, hogy legalább Natalie Portman játszik benne :) Ha esetleg mégis megnézed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.