Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez a főbaki. A másik amit szoktak emlegetni, hogy a régi filmekben a történtek ellenére X végig barátként kezeli Magnetót ( a 2. film elején a sakkozás pl.) és hogy ez mennyire nem fér össze azzal, hogy

X lebénulása voltaképp Eric hibája

. Szerintem viszont X egyszerűen elfogadta hogy baleset történt. Sőt, ugye az életét arra tette föl, hogy a mutánsok ne okozzanak baleseteket a képességeikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg nem, gyakorlatilag reboot.

Szóval történetileg nem az, a stúdió viszont úgy hivatkozik rá? Ha így van, akkor biztos, hogy a következő film/filmek már tényleg átlépik a megmagyarázhatóság határát.

Én sajnálom, mert szerintem szépen passzol az új film az elődeihez, kár újrakezdeni, bővíthették volna tovább ezt a sztorit. A folytonos rebootot én nem tudom másként kezelni, mint írói fantáziátlanságnak. Legalábbis jelen esetben. A régi Batman-filmeket pl. nem nevezném mesterműveknek, ellenben a Nolan-féle rebootot. Az X-men filmek viszont egyáltalán nem olyan rosszak, hogy szükség legyen egy rebootra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem viszont X egyszerűen elfogadta hogy baleset történt. Sőt, ugye az életét arra tette föl, hogy a mutánsok ne okozzanak baleseteket a képességeikkel.

 

Ez szerintem sem baki, X szemmel láthatóan beletörődött, hogy baleset történt, egyáltalán nem okolta Magneto-t, sőt, még Mystique-et is elengedte vele, akit gyakorlatilag a húgaként szeretett.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval történetileg nem az, a stúdió viszont úgy hivatkozik rá? Ha így van, akkor biztos, hogy a következő film/filmek már tényleg átlépik a megmagyarázhatóság határát.

Krande nagyon jól leírta. Előzményfilmnek indult, aztán a film bemutatása után bekövetkezett fintorgás után a stúdió elkezdte azt mondani rá hogy reboot.

 

Én inkább azt mondanám, hogy ami megtetszett az íróknak azt átvették a régi filmekből, de ha támadt jobb ötletük akkor azt használták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem Hankkel is van valami zűr (nem mernék rá esküdni, de az X2-ben azthiszem még emberként szerpelt), plusz nem nagy baj de az X1-ben azt mondták hogy a Cerebrót Magnetó és a Prof építették közösem, itt meg Hank érdeme az egész. Ja meg az Alex Summers is egy kicsit öregebb mint ahogy kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy rémlik, hogy csak miután kijött a film és kezdtek jönni a visszajelzések a feloldhatatlan ellentmondásról (szerintem ennél sokkal durvább bakik szoktak becsúszni más filmekben) akkor jöttek a reboot magyarázattal.

Nekem is ez rémlik, de már akkor sem tetszett, hogy egy baki miatt mindjárt reboot lett. Hagyták volna inkább a bakit a fenébe, belekerült, kész, passz, szerintem sokakat nem zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem Hankkel is van valami zűr (nem mernék rá esküdni, de az X2-ben azthiszem még emberként szerpelt), plusz nem nagy baj de az X1-ben azt mondták hogy a Cerebrót Magnetó és a Prof építették közösem, itt meg Hank érdeme az egész. Ja meg az Alex Summers is egy kicsit öregebb mint ahogy kéne.

 

Nem ártana újranéznem ezeket a filmeket, de úgy rémlik, hogy Hank át tudott változni. Talán kidolgozott egy újabb szérumot vagy hasonlót. Cerebro építését is meg lehet magyarázni. Lehet, hogy megsérült, vagy teljesen elpusztult és újjá kellett építeni, amit már X és Magneto vitt véghez. De nem akarok mindent belemagyarázni (pedig bele tudnék :D ), ha reboot, hát reboot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez rémlik, de már akkor sem tetszett, hogy egy baki miatt mindjárt reboot lett. Hagyták volna inkább a bakit a fenébe, belekerült, kész, passz, szerintem sokakat nem zavart.

Hát nem tudom. Engem spec. zavart. Úgy tudom a legtöbb X-men rajongót is. Persze csak azokat, akik előzményfilmet vártak.

De ha a filmet rebootként kezelem, akkor nagyon jó alkotás lett.

A bevételeket tekintve a stúdió nem volt annyira megelégedve. De ennek ellenére már odaadták a folytatás írását az egyik írónak. Szerintem, ha már ennyire elrugaszkodtak a régebbi filmektől, akkor a folytatásban is lehetne ezt a koncepciót követni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én is megnéztem ezt az X-men: First Classt. Rebootként kezelve tényleg frankó film, csak kár, hogy lassan hányingerem van a reboot szótól, másrészt, rohadtul nincs szükség az X-men filmek rebootjára (sem). Ám mivel már annak idején az X-men: Wolverine is kapott néhány ellentmondást a trilógiával szemben,

 

(Kardfog és Farkas testvérek, Stryker meg majdnem olyan öreg, mint a történetileg harminc évvel később játszódó X-men 2-ben)

 

és az sem lett reboot, szerintem ez is kezelhető egy elcseszett, de jól sikerült előzményként.

 

Azért is, mert sok dolog meg nagyon passzentos. Például Hugh Jackman, mint Farkas, vagy Rebecca Romijn, mint Mistique. Ott az X-menek kastélya, az X-men kezdőjelenete, ezek mind-mind azt jelzik, hogy ez inkább előzmény film, mint újrakezdés.

Csak sajnos ott vannak azok a pillanatok, amiket nehezen veszek be, mint baki. Mert ha az, akkor az író életében nem látta egyik X-men filmet sem, ami alapvető hiba, ha valaminek folytatást/előzményt akar írni az ember. Mert az egy dolog, hogy Xavier már most tolószékbe került, holott az X-Men: The Last Stand elején és a Wolverine végén is a két lábán állt. Na de az, hogy Xavier és Raven testvérekként viszonyultak egymáshoz (bár Mistique azért többet akart), erre az első filmben meg hidegvérrel kinyírta volna, és három filmen át amúgy sincs arra utalás, hogy ők ketten régebbről ismerik egymást. De az is poén, hogy a Last Stand elején a középkorú Charles és Eric még haverként mennek el Jeanhez, itt meg már huszonéves korukban összevesznek.

Az egész olyan, mintha apróságokban megpróbálták volna összefűzni a filmet, de a fontos dolgokban meg ellépni. Mintha maguk a készítők sem tudták volna eldönteni, most előzményt akarnak vagy újraindítást. Aztán lett belőle ez a katyvasz, ami mint film jó, de mint egy egész része egy kalap sz*r. Mert őszintén szólva, újraindításnak is rém gyenge, nem rugaszkodtak el eléggé ahhoz, hogy erről beszélhessünk. A karakterek, a világ nincsen újraértelmezve, és rengeteg szállal kötődik az előző filmekhez. Remek ellenpélda a Star Trek 11, amely ugye a maga sajátos módját folytatás, előzmény és újraindítás, és mindháromként megállja a helyét. De ha csak a reboot részét vesszük: újraterveztek, újragondoltak mindent. Az Enterprise-t, egyes szereplők viszonyát, egyes szereplőket, a világ állását, stb. Ebben a filmben viszont ilyen nincsen, illetve nem olyan mód, ahogy kellene. Szóval, jó kis film ez, szerintem az eddigi legjobb az X-men filmek sorában, viszont se előzménynek nem az igazi, sem újragondolásnak. Azonban a dolog nem újdonság, hiszen ilyen téren a Wolverine-t is elcseszték. De, ha találnak egy tökös írót, az egészet helyre lehetne rittyenteni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az, hogy Rozsomák és Kardfogú testvérek számomra sose volt ellentmondás. A Rozsomák film végén Logan elvesztette emlékeit. Kardfogúval is sok minden történhetett 15 év alatt. Ugyanis ennyi idő telt el a Wolverine és az első X-men között. Számomra az a magyarázat, hogy Stryker, miután kimászott a katyvaszból, újra kezdte tevékenységét, befogott egy csomó mutánst, többek között Kardfogút, akinek az emlékeit kitörölte. Aztán Magneto kiszabadította. Vagy csak elszökött egy idő után és Magnetohoz csatlakozott.

Úgy vélem, így a Wolverine simán véget érhetett úgy, ahogy. Nem hiszem, hogy szükséges lett volna mindent megmagyarázni, hisz eredetileg egy rakás X-men Origins filmet terveztek volna. Úgy tudom Kardfogúnak is akartak egyet.

Azt biztosan tudom, hogy a Wolverine és az X-1 között 15 éve telt el. Azt nem tudom, hogy az X-1 és az X-2 között hány év, de biztos nem újabb 15.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az, hogy Rozsomák és Kardfogú testvérek számomra sose volt ellentmondás. A Rozsomák film végén Logan elvesztette emlékeit. Kardfogúval is sok minden történhetett 15 év alatt. Ugyanis ennyi idő telt el a Wolverine és az első X-men között. Számomra az a magyarázat, hogy Stryker, miután kimászott a katyvaszból, újra kezdte tevékenységét, befogott egy csomó mutánst, többek között Kardfogút, akinek az emlékeit kitörölte. Aztán Magneto kiszabadította. Vagy csak elszökött egy idő után és Magnetohoz csatlakozott.

Úgy vélem, így a Wolverine simán véget érhetett úgy, ahogy. Nem hiszem, hogy szükséges lett volna mindent megmagyarázni, hisz eredetileg egy rakás X-men Origins filmet terveztek volna. Úgy tudom Kardfogúnak is akartak egyet.

Azt biztosan tudom, hogy a Wolverine és az X-1 között 15 éve telt el. Azt nem tudom, hogy az X-1 és az X-2 között hány év, de biztos nem újabb 15.

 

 

Ez jó, de csak fantázia. Sajnos. Ez a baj vele. Kis lyukaknál azt mondom, hogy be lehet tömni fantáziával, de ez egy böszöm nagy fekete lyuk. Túl nagy, hogy fantáziával befoltozzam. Persze, lehet Stryker újra csinált mindent, törölte Kardfog memoárját, még külsőleg át is alakította, a viselkedését is újradefiniálta, a képességeit is lenullázta, stb... Lehetne, ha erre lenne utalás, de sajnos nincs. Nincs, mert az X-men készítői nem voltak jövőbelátók, a Wolverine készítő meg nem vették figyelembe az előző filme(ke)t.

A harminc évet azért írtam, mert Stryker a vietnámi háborúban tűnt fel, ami amcsi részről '73-ig tartott. Az X-men 2 meg valamikor 2003 környékén játszódhat (premier évből kiindulva). És Stryker a Wolverine-ben nem öregedett, így gondolom, nincs túl nagy időintervallum a vietnámi jelenetek és a későbbi cselekmény között. Valamikor a '70-es évek végén, '80-as évek elején kell játszódnia.

 

 

Dzséjt, egy jó író valóban össze tudná rakni az X-meneket, de úgy gondolom, manapság nem a jó írók diktálják a filmeket. Legalább is a nagy költségvetésűeket.

Sajnos. :( De néha azért vannak csodák, pl. Star Trek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi Dzséjt, de a vietnámi háború '75 ápriliásig tartott, mikor az ÉVH kivágta Saigonból az amcsikat(ma már legendás nap mikor az USA követségre megy a menekülő lakosság). '73-ban igaz hogy békekötés volt, de ezt északi részről nem tartották be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi Dzséjt, de a vietnámi háború '75 ápriliásig tartott, mikor az ÉVH kivágta Saigonból az amcsikat(ma már legendás nap mikor az USA követségre megy a menekülő lakosság). '73-ban igaz hogy békekötés volt, de ezt északi részről nem tartották be.

OFF

A háború valóban addig tartott, de az USA már 1973. január 27.-én lezárta a maga részéről a háborút, és március 29-ig ki is vonták a csapataikat. Augusztus 14-ével pedig a Kambodzsa elleni bombázásokat is befejezte. Ezért írtam, hogy "amerikai részről". Maga a háború természetesen még eltartott két évig Észak és Dél Vietnám között, de abba az USA offenzív jelleggel már nem vett részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez jó, de csak fantázia. Sajnos. Ez a baj vele. Kis lyukaknál azt mondom, hogy be lehet tömni fantáziával, de ez egy böszöm nagy fekete lyuk. Túl nagy, hogy fantáziával befoltozzam. Persze, lehet Stryker újra csinált mindent, törölte Kardfog memoárját, még külsőleg át is alakította, a viselkedését is újradefiniálta, a képességeit is lenullázta, stb... Lehetne, ha erre lenne utalás, de sajnos nincs. Nincs, mert az X-men készítői nem voltak jövőbelátók, a Wolverine készítő meg nem vették figyelembe az előző filme(ke)t.

A harminc évet azért írtam, mert Stryker a vietnámi háborúban tűnt fel, ami amcsi részről '73-ig tartott. Az X-men 2 meg valamikor 2003 környékén játszódhat (premier évből kiindulva). És Stryker a Wolverine-ben nem öregedett, így gondolom, nincs túl nagy időintervallum a vietnámi jelenetek és a későbbi cselekmény között. Valamikor a '70-es évek végén, '80-as évek elején kell játszódnia.

 

 

Szerencsére engem nem zavar, az ilyeneket könnyen át tudom hidalni. :)

Stryker nem öregedése meg nem zavar különösebben. Csak az ilyen X-men. First Class-ban látható Charles-Erik ellentmondást nem tudom sehogy sem ki magyarázni.

Bár ha elég nyakatekert magyarázatot szeretnék arra is, akkor behozom a képbe Cable-t és az időutazást. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warrior

 

A küzdősportok mindig is a szíves csücskei voltak, a fotelből nézve kifejezetten, sőt az egyetlen sportág a világon ami nem untat halálra. Talán ezért is talált be ennyire a Warrior, ami lehet hogy nem nyújt sokkal többet mint bármely más hasonló témájú film - de tökéletesen ragadta meg ezeket a sportfilmes kliséket.

Kissé kommerszebb, giccsesebb mint a tavalyi The Fighter, azt is elismerem hogy kevésbé precíz és realisztikus, de annyi lélek van ebben a filmben hogy simán felülmúlja azt - ráadásul a kiváló dráma mellé iszonyat sok bunyót kapunk, a két és fél órából kitesz egy egész órát.

 

Apropó, Owen Lars kissé kigyúrta magát, és nem is gondoltam volna hogy ilyet is tud. Tom Hardy meg tökéletes lesz Bane-ként, zseniális az ürge, valahogy minden mozdulatából árad a leendő szerep.

 

Idén azt hiszem harmadszorra állok fel úgy filmről hogy az év legjobbja. De talán most ez tényleg az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még nincs vége az évnek :)

Na ez az. :D

 

A TDKR prológusának tartalma. Spoiler-veszély.

 

 

Hasonlóan az előző részhez, itt is a főellenség bemutatására koncentrálnak.

 

Bane társaival egy repülőgépet akarnak eltéríteni, hogy kiiktassanak egy Saddam Hussein-kaliberű diktátort. Ez sikerül is neki, de beüt a gikszer és nem tudja biztonságosan letenni a gépet - lezuhannak. Ez súlyos sérüléseket eredményez Bane-nek, akinek emiatt számos műtét alá kell esnie - ez egy szép nagy sebet eredményez a nyakán, és maszkot hogy valahogy elviselje a fájdalmakat.

 

A karakteréről:

Ra’s al Ghul nevelte fel, Bruce régi mentora, ami egyfajta sötét és eltorzult tükörképet ad Wayne-ről.

Az árnyak ligájának a kiképzett gyilkológépe: politikai figurákat öl, mondhatni Che Guevara és Jason Bourne egyvelege. Egyszerre forradalmár és képzett gyilkos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kint van valami kamerás förtelem a Prometheusról. Szóval hamarosan rendes teaser.

 

 

Csak törlik mindenhonnan.

 

Na de itt van Motkány karácsonya.

 

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=14107&VID=066-738111579-96231595295561436

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár napja meglestem azt a Prometheus tízert. Nem lehet túl sokat kivenni belőle. A fülsüketítő hangzást akár ki is hagyhatták volna.

 

http://indavideo.hu/video/Promising

 

 

Na így korrekt. :lol:

Csák rulez! :D

 

 

Na de itt van Motkány karácsonya.

Meglessük. :D

 

 

Átok múltja egyelőre nem igazán jön be. Talán hozzászokom ha látom.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire én tudom (félinformációkból) ez egy az Alien univerzumában játszódó Space Jockey témájú film lesz, amiben csak úgymond "cameozni" fognak a xenomorfok.

 

(Egyébként én mocskosul várom!) :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.