Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy nálam a Thor kimarad moziban, és majd később itthon nézem meg. Némi pozitívum lesz, hogy legalább felirattal tudom megsasolni, mindkét Christ kifejezetten a saját hangjukon szeretem, mert fantasztikus hangjuk van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem mozgatott meg bennem semmit a Thor, pedig mindkét film előzetesét láttam moziban. De most lehet, hogy mégis teszek egy próbát az elsővel, és ha tetszik. akkor nem fogom kihagyni a másodikat sem. A látványfilmek csak akkor érdekelnek, ha jó a történet és a karakterek is, márpedig Dzséjt írásából abszolút ez tűnik ki. :)

 

Donát: tök jó lett ez a Star Trek ajánló. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phillips kapitány

Röviden: Frenetikus! Bravó, bravó! Oscart neki, de tüstént b*sszameg! :D

Ilyen jó valós történetet feldolgozó filmet a Black Hawk Down óta nem láttam, iszonyatosan átjön a filmvásznon az, amit szeretne mondani. Tom Hanksnek ismét kinéz egy Oscar, amit itt leművelt, az még Gámpot és Miller századost is lepipálja. Ő a megtestesült valódi, hamisítatlan hétköznapi kisember, akivel a valóságban olyan dolog történik meg, ami igazán rendkívüli, és mégis nem olyan hétköznapi lélekjelenléttel kiveszi a részét a bajból. Az újoncnak nevezett színészek, akik a kalózokat jelenítik meg, szintén egytől egyig valami olyasmit adnak elő, amit nem lehet itt-ott látni, mindegyikük emberközelségbe hozza a szomáli kalózvilág pszichológiáját. Az ő vezérük, Musze az, akit - a közvéleménnyel egyetértve - egyenesen zseniálisnak tartok, szerintem ilyen tapasztalt profiéval egyenlő színészi játékot sose láttam olyantól, aki új a színészvilágban.

A háttérbeli mondanivaló és a dráma mind egy-egy szinttel magasabbra léptek ebben a műben. Nagyon erős film, mindenkinek csak ajánlani tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor 2

 

 

 

Az első húsz percben vagy nem tudtam hol vagyok – annyira követhetetlen és értelmezhetetlen a háttér sztori -, vagy pedig halálra untam magam Asgardon. Totál zavaros az egész, éterestől, tündérestől, mindenestől… A mozi csak elég későn, nagyjából Asgard megtámadása, illetve Loki aktiválása után indul be: onnantól egy csapásra minden működik. Remek harci jelenetek, iszonyat jó poénok, kiváló látvány és ötletek - külön kedvencem a fekete lyuk bomba -, ahogy egy vérbeli sci-fiben kell.

 

Mert ez tulajdonképp egy jó kis sci-fi. Na jó, sci-fi fantasy. Ilyen az, mikor a Gyűrűk urát keverjük a Star Warssal a Marvel Univerzumában. Mikor is sötét tündék harcolnak emberekkel űrhajókon, lézerfegyverrel, csodás vagy különleges helyszíneken. A rengeteg idegen jármű, technika, a kibővített Asgard egyszerűen lenyűgöző, a kilenc világon átívelő finálé pedig a maga hihetetlen látványával és poénjaival megkoronázta az egészet.

 

Az első harmada miatt ugyanakkor nem érzem hibátlannak, a Bosszúállókhoz nem ér fel, sőt nálam TOP10 se lesz. Mert túl sok jó másik film van az idén.

 

 

 

 

80%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az is full spoileres volt (valamelyik moderátor rakja spoilerbe). Egyébként ha Dzséjt írására gondolsz azt nem olvastam. Én pl. még előzetest se láttam róla, szóval bármilyen infó spoiler.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Butaság. Semmi olyan nincs benne, ami egy korábbi hozzászólásban ne szerepelt volna.

A

a fekete lyuk bomba

még nem szerepelt egy korábbi hozzászólásban sem, és Dzséjt nem tért ki külön arra, hogy

magát Asgardot támadták meg, csak annyit, hogy lövik az asgardiakat

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem olvastam Dzséjt írását, mert próbálnék spoiler mentes maradni... Dzséjt, kérlek gyakorolj önvizsgálatot, hogy kell-e a spoiler gomb.

Nohát igen... Pedig ő háklis a spoilerre, akasztás gyanú is felmerül néha. Legyen ugyanaz a mérce ha magunkról van szó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak akkor spoilereztem, ha nem láttad az első Thor filmet és az Avengerst - és akkor is csak visszafogottan (aki megtalálja az utalásokat, amiket lelőttem, annak fizetek egy sört). De akkor semmi keresnivalód a Thor: The Dark Worldon.

 

Az első húsz percben vagy nem tudtam hol vagyok – annyira követhetetlen és értelmezhetetlen a háttér sztori -, vagy pedig halálra untam magam Asgardon.

Mi volt ezen számodra követhetetlen?

 

A Dark Elfek, akik az uralkodó faj voltak a galaxisunk megszületése előtt, el lettek agyalva az asgardiak által. Ezt szerették volna elkerülni szuper fegyverük, az éter használatával, de nem jött össze. Nagyon bonyolult. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mi volt ezen számodra követhetetlen?

 

A Dark Elfek, akik az uralkodó faj voltak a galaxisunk megszületése előtt, el lettek agyalva az asgardiak által. Ezt szerették volna elkerülni szuper fegyverük, az éter használatával, de nem jött össze. Nagyon bonyolult. :P

 

 

 

Ez mondjuk lejött :P

 

 

De mi az az éter? Mármint honnan jön, mire képes és miért képes arra, amire? Hogyan? Hogy került a Földre? Ezek a Sötét Tündérek 5000 évig vártak, míg valaki megtalálja? Az éter ennyi ideig ott volt a Földön??? Első blikkre - nekem, mint laikusnak - túl sok volt az a csata, rengeteg idegen arccal és infóval. S ha már beszélgetünk: szerinted Loki hogy élte túl a film végén?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Srácok, átestünk a ló túloldalára! Nem is kicsit, nagyon. Dzséjt és R2-D2 írása nem volt spoileres, én elolvastam őket! Ha elsőre spoiler mögé teszik, akkor nem olvasom el, mert azt gondolom, hogy spoiler van benne, és a film megnézése előtt éppen ezért hanyagolom. Viszont ők spoilermentes véleményt!! írtak a filmről, amit pedig nagyon is szeretek elolvasni, mert esetleg számít egy-egy fórumozó véleménye a még nem látott filmekről.

Szerintem bízzatok már legalább a spoilerfóbiás Dzséjt ítéletében (bár R2 is jó spoilermentes véleményeket ír manapság, jó őket olvasni), hogy az írása spoileres-e vagy nem :glasses: Javaslom az önvizsgálatot azoknak is, akik nem tudnak különbséget tenni egy spoilermentes vélemény és a spoilereket tartalmazó cselekményleírás között. Merr-Sonn írása a Phillips kapitányról ugyanannyi (szintén nem létező) spoilert tartalmaz, azt miért nem tettétek akkor gomb mögé??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk lejött :P

 

 

De mi az az éter? Mármint honnan jön, mire képes és miért képes arra, amire? Hogyan? Hogy került a Földre? Ezek a Sötét Tündérek 5000 évig vártak, míg valaki megtalálja? Az éter ennyi ideig ott volt a Földön??? Első blikkre - nekem, mint laikusnak - túl sok volt az a csata, rengeteg idegen arccal és infóval. S ha már beszélgetünk: szerinted Loki hogy élte túl a film végén?

 

 

Hogy mi az Éter, honnan jött, miért képes arra, amire, az tényleg nincs megválaszolva, mint ahogy ezek a kérdések nincsenek megválaszolva a Tesseract és a Casket of Ancient Winters esetében sem (bár a honnan jöttre van válasz, arról a bolygóról való, ahol az elején harcoltak, majd ahol Loki eljátszotta a halálát, és ahol végül Malekith meghalt, a Svartalfheim; legalábbis Malekithék ott lelték meg). Ezek a sorozat-jelleg miatt nincsenek még megválaszolva. Valószínűleg a Guardians of the Galaxy-ban világosítanak majd fel, vagy az Avengers: Age of Ultronban. Bár inkább az előbbiben, mert a stáblista végén feltűnt Gyűjtő a Guardians of the Galaxy egyik gonosza lesz. A Tesseract és az Éter egyike a hat Infinity Stone-nak, amit Thanos keres (őt láttuk az Avengers stáblistájában, ő állt Loki és a Chitauri mögött), aki szintén fősz*rkeverőként lesz benne a Guardiansban.

A Sötét Tündérek azért vártak ennyit (több, mint ötezer évet), mert ahogy a film elején látható, az Étert Odin apja elvitte és elrejtette egy ismeretlen világon. Nem a Földön, ott csak egy térkapu volt, amin át Jane véletlen rátalált a rejtekhelyre. A bolygó holléte ismeretlen, pláne a Sötét Tündék előtt. Így kénytelenek voltak várni, míg az Éther gazdatestre lel, és ezáltal Malekith megérezhette a hollétét.

Loki egyértelműen megint az illúzióira támaszkodva átverte Thort, illetve a saját apját is. Vagy ő volt illúzió, amikor leszúrták, vagy a bot nem létezett valójában, amivel leszúrták. A filmben elég jól bizonyította, hogy nem csak önmagát képes reprodukálni (és pláne nem úgy, hogy az leleplezhető legyen), hanem képes másokat is más formába önteni, sérüléseket imitálni nekik, de akár egy egész szobát is átalakíthat, benne önmagát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Srácok, átestünk a ló túloldalára! Nem is kicsit, nagyon. Dzséjt és R2-D2 írása nem volt spoileres, én elolvastam őket! Ha elsőre spoiler mögé teszik, akkor nem olvasom el, mert azt gondolom, hogy spoiler van benne, és a film megnézése előtt éppen ezért hanyagolom. Viszont ők spoilermentes véleményt!! írtak a filmről, amit pedig nagyon is szeretek elolvasni, mert esetleg számít egy-egy fórumozó véleménye a még nem látott filmekről.

Szerintem bízzatok már legalább a spoilerfóbiás Dzséjt ítéletében (bár R2 is jó spoilermentes véleményeket ír manapság, jó őket olvasni), hogy az írása spoileres-e vagy nem :glasses: Javaslom az önvizsgálatot azoknak is, akik nem tudnak különbséget tenni egy spoilermentes vélemény és a spoilereket tartalmazó cselekményleírás között. Merr-Sonn írása a Phillips kapitányról ugyanannyi (szintén nem létező) spoilert tartalmaz, azt miért nem tettétek akkor gomb mögé??

Miss! Én tettem spoiler mögé R2 írását, mert fölötte kudar kérte. Mivel szeretném én is megnézni a filmet, nem tudtam elolvasni, csak a kérésnek megfelelően spoiler mögé tettem, mert gondoltam kudar megalapozott indokkal kéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss! Én tettem spoiler mögé R2 írását, mert fölötte kudar kérte. Mivel szeretném én is megnézni a filmet, nem tudtam elolvasni, csak a kérésnek megfelelően spoiler mögé tettem, mert gondoltam kudar megalapozott indokkal kéri.

Donát szerintem olvasd el és döntsd el, hogy kinek van igaza. :D

Karrde: Ody is írta, hogy infókat tartalmaz a filmről, amiket nem akartam tudni, ezért írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy tipikus szívás-szívás szituáció lenne. Ha elolvasom, és spoileres, akkor jogosan raktam spoiler gomb mögé, de lelövöm magamnak. Ha nem spoileres, akkor nem lövök le semmit, de nem jogosan raktam spoiler gomb mögé. :D Döntsék el azok, akik már látták. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nagyon hidegen hagy, hogy kinek van igaza. De lássuk már be, hogy túlzásokba nem kellene esni, és ha ez csak kudart érinti, akkor meg ő lássa be, hogy ne essen át a ló túloldalára. Ebben sem ártana egy egészséges egyensúly tartani, és nem átmenni szélsőségesbe.

Nem láttam a filmet, de meg tudom állapítani, ha valami nyíltan vállalható vélemény vagy nem. Mert én elolvastam!

Viszont ezek után melyik moderátor az, aki ellenőrzi a hozzászólásokat? :hmm: Ha legközelebb azt kérem, hogy töröljétek ki yx egy írását, megteszitek, csak azért, mert kérem?? Anélkül, hogy meggyőződnétek arról, hogy jogos-e? :hmm:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, hogy belepofázok, de azt hiszem, érintett vagyok... :)

 

Először is: MissKarrde, köszi, hogy szóvátetted a dolgot, én magam nen tettem volna soha, mert nem akarok összeveszni senkivel.

 

Szeretek idejárni, minden nap olvaslak benneteket, de a filmes szekciót pont ezért használom ritkábban - egyszerűen nem bírom eltalálni az ingerküszöbötöket. Számomra a spoiler egy filmről azt jelenti, ha olyan FORDULATOT, meglepetést tartalmaz, aminek ismerete az adott fim élvezhetőségét nagy mértékben befolyásolja. "Konkrét dolgok a cselekményről" önmagukban egyszerűen nem lehetnek spoilerek, mert azok nélkül egyáltalán hogyan lehet eldönteni, mit nézel meg és mit nem??? Csak a címe alapján?

 

Ide tartozik az is, hogy amikor a moziban arcodba tolnak 4-5 előzetest, amikor a net korában tele van minden filmajánlókkal, amikor a havi nyomtatott sajtó előre foglakozik a filmekkel, előre értékeli őket - akkor szerintem struccpolitika kell ahhoz, hogy valaki úgy nézzem meg valamit, hogy semmit nem tud róla... egyébkén meg akkor minek is megy el rá?

 

Biztosan hibáztam korábban én is, de a Thor 2 esetében szerintem nem. Ha jól értelmeztem, olyanok rakatták és rakták spoiler gomb mögé az írást, akik nem is látták a filmet, FÉLVE ATTÓL, hátha spoileres... mi ez, Különvélemény? :)

 

Egyébként meg a

a fekete lyuk bomba

semmivel nem spoileresebb, mint mondjuk egy

lézerpisztoly

Két fegyver egy sci-fiben...Most komoly, hogy ez zavar bárkit is?

 

De ha valóban úgy gondoljátok, hogy ekkora veszélyt jelentek a swsaga fórumának filmes szekciójára, akkor egész nyugodtan szóljatok - szívesen változtatok, ha jogos. De most nem volt az.

 

 

Tudjátok, a Thor2 írásban talán egyedül az lehetett volna spoileres, hogy "Loki aktiválása". Azt pont nem vette észre senki... :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nagyon hidegen hagy, hogy kinek van igaza. De lássuk már be, hogy túlzásokba nem kellene esni, és ha ez csak kudart érinti, akkor meg ő lássa be, hogy ne essen át a ló túloldalára. Ebben sem ártana egy egészséges egyensúly tartani, és nem átmenni szélsőségesbe.

Nem láttam a filmet, de meg tudom állapítani, ha valami nyíltan vállalható vélemény vagy nem. Mert én elolvastam!

Viszont ezek után melyik moderátor az, aki ellenőrzi a hozzászólásokat? :hmm: Ha legközelebb azt kérem, hogy töröljétek ki yx egy írását, megteszitek, csak azért, mert kérem?? Anélkül, hogy meggyőződnétek arról, hogy jogos-e? :hmm:

Nem tudom, mi a bajod, de nem hiszem, hogy jogos lenne a felháborodás. Nem töröltem semmit. Spoiler mögé raktam azt, amit egy másik hozzászóló kért. Az én szemszögemből két dolgot lehetett tenni: vagy spoiler mögé rakom (ha nem az, akkor hibázom, de a tartalom még mindig elérhető), vagy nem (és ha valóban spoileres a tartalom, akkor hibázok, és sokan megszívják ). Mivel én is meg akartam nézni a filmet, ugye nem baj, hogy ezt most nem olvastam el?! Ha töröltem volna, még megérteném a replikát, de nem került törlésre, csak spoiler gomb mögé, tehát bárki nyugodtan megnézheti, aki vállalkozókedvű.

 

Felőlem le is szedhetitek a spoiler gombot, ha megegyeztek közösen abban, hogy ebbe semmilyen spoiler nem volt.

 

A stílust viszont kikérem magamnak.

 

Biztosan hibáztam korábban én is, de a Thor 2 esetében szerintem nem. Ha jól értelmeztem, olyanok rakatták és rakták spoiler gomb mögé az írást, akik nem is látták a filmet, FÉLVE ATTÓL, hátha spoileres... mi ez, Különvélemény? :)

 

Most már álljon már meg a gyászmenet! Szerintetek én jókedvemben moderálgatok hozzászólásokat?! A Közösség érdekét kell néznem, de a moderátor is ember, ezért remélem nem várjátok el, hogy lelőjek magamnak egy spoilert azért, hogy meggyőződjek: jéé, ez tényleg spoiler vagy sem?!

 

A Közösség egy tagja jelezte, hogy spoiler kapcsolót kért. Mivel a közösséget védem, ezért úgy döntöttem, hogy beteszem az írásodat a kapcsoló mögé, ami továbbra is elérhető, tehát bárki elolvashatja, aki akarja, de nem bánt olyanokat, akiket nem.

 

A spoiler pedig nemcsak egy fordulat! Én pl. sok esetben úgy ülök a moziba, hogy semmit sem tudok a filmről a címén kívül, tehát az is spoiler, ha XY karakternek a nevét belerakod az írásodba. Spoilermentesen írni ügyesen lehet a filmről, úgy, hogy a saját véleményedet írod le. De ha már azt firtatod, hogy "a film végi fordulat nem tetszett", akkor az is spoiler, hiszen ha valaki fordulatra számít a film végén, a nézés közben kevésbé fog ütni a dolog.

 

Tessék használni azt a kapcsolót! Nekem is fontos a ti véleményetek, mielőtt beülök a filmre, ezért tessék úgy leírni, hogy az jó legyen. Pl.:

 

Nagyon tetszett a film! 10-es skálán 8-as! Remek volt a rendezés, a színészek játéka és a forgatókönyv is tetszett, csak jobb lett volna, ha több humorral operál a film. A spoileres értékelésem:

 

SPOILER

 

Ennyi. Tessék már odafigyelni. És igenis jobb félni, mint megijedni, mert nem mindenki olyan mint Te, vagy más, spoilerre kevésbé érzékenyek. Valaki megnéz egy focimeccset akkor is, ha tudja, mi lesz a vége, valaki meg nem. TESSÉK TISZTELETBEN TARTANI!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szörny Egyetem

 

A Pixar még sohasem csinált prequel filmet, itt az idő hogy elkezdjék, ugyanis a Szörny Rt. előzménye nagyon jól sikerült. :) A látványvilág csodálatos, 12 év alatt nagyon sokat fejlődött az ipar.

 

 

A történet a Szörny Rt-hez képest nem olyan nagy szám, de tetszettek benne az olyan meglepő dolgok, hogy a korábbi film főgonosza, Randall itt még egy önbizalom hiányos kis senki volt, valamint Mike és Sully ki nem állhatta egymást. Talán annak örültem volna, ha Vízengúz igazgató is feltűnik valamilyen formában. A film fő mondanivalója (együtt mindenki sokra viheti, és egymás gyengeségeit pótolhatják) nagyon tetszett.

 

 

9/10

 

Azért egy Toy Story előzményfilmet is megnéznék, még egy Buzz előtti időszakból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal. És most én is úgy lettem beállítva, mintha minden második hozzászólást megvétóznám, hogy tegyék spoiler mögé. Szerintem ilyen még nagyon nem is volt, főleg nem itt a Filmek topicban. Én csak annyit mondtam, hogy szerintem volt olyan fontosnak tűnő dolog a leírásban, amit nem biztos hogy mindenki tudni akar mielőtt beül a filmre, de nem is értem miért szólok. Én ha leírok egy filmet vagy sorozatot, próbálok egyáltalán nem belemenni a részletekbe, pontosan ezért. De felőlem nyugodtan vegyétek ki mögüle, többet úgyse szólok emiatt.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hozzászólok, ha lehet. Szerintem is indokolt a spoiler gomb használata, de speciel most R2 hozzászólásában nem volt olyan momentum, ami ezt megkövetelte volna, de nyilván Donát ilyenkor nem mérlegelhet, ha meg is akar felelni adminisztrátori kötelezettségének ill. minden előzetes információ nélkül szeretné megnézni a filmet. Úgyhogy ő jól döntött.

 

Viszont akik még nem látták a filmet, de szándékozzák, azok miért olvassák el az értékelését? R2 világosan kiemelte, hogy miről fog írni, utána annak nem kötelező tovább olvasni, aki még nem látta és meg szeretné nézni a filmet. Én is elolvastam, mert marhára nem érdekel a Thor és mostanában nem is nézem meg, és szerintem csak akkor lehetett volna kiszűrni belőle spoilert, ha valaki tüzetesen végigolvassa, betűről-betűre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék használni azt a kapcsolót! Nekem is fontos a ti véleményetek, mielőtt beülök a filmre, ezért tessék úgy leírni, hogy az jó legyen. Pl.:

 

Nagyon tetszett a film! 10-es skálán 8-as! Remek volt a rendezés, a színészek játéka és a forgatókönyv is tetszett, csak jobb lett volna, ha több humorral operál a film. A spoileres értékelésem:

 

 

 

 

Már ne is haragudj, de ez egy nagy nulla. Szomorú lennék, ha csak erre lennék képes - ilyet ovisok is tudnak írni -, ha Neked ez elég, vagy csupán ennyi kell egy filmről, akkor tényleg ne olvass el semmit.

 

Amúgy értem a felelősségedet, a magad szempontjából JOGOSAN is cselekedtél. Nincs is ezzel semmi baj. Ugyanakkor mindig is furcsa volt itt nekem ez a spoilerhiszti, de majd alkalmazkodom hozzá. Ígérem.

 

:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.