Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

300/2 - Nem volt rossz film, de igazából csak egy halvány utánzata volt az első résznek, ugye mind látványban, mind sztoriban. Ami szinte ugyanaz mint az elsőé, csak vizen játszódik. Viszont ami tetszett az Eva Green -nyálcsorgatás- és Damien - Strike Back - Scott, aki ugyanazt a karaktert hozza mint a sorozatban, de az nagyon jól áll neki, szóval nem lehet panasz. Még az apa fia kapcsolat is ott van a filmben, de talán abban különbözik, hogy

 

a végén mégis jön persze az erősítés és itt nincs hősi halál mindenkinek. De kb ennyi a különbség.

 

Tetszettek a háttérsztorik, és azért akcióból sem volt hiány. Egynek elment, de Eva Green mellein kívül, nem sok értelmét láttam a film elkészítésének.

6/10.

300-rise-of-an-empire-banner.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, ugye az új Herkules filmben statiszta voltál? :)

Kijött az új előzetes, The Rock üt vág és aprít, ahogy illik egy félistentől :yes:

Igen, de csak városlakó és nem harcos. Egyébként Dwayne hihetetlen jó arc volt, azok között a kiemelt statiszták között, akik végigtolták a harcjeleneteket, kiosztott ingyen wellness hétvége jutalmakat, ahol a szerencsés többek között vele ázhatott egy medencében. :D Szóval meglehetősen közvetlen volt.

 

Egyébként remélem, hogy jó film lesz, és ezt kivételesen nem éri utol a "magyar filmes átok".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg csak azért, mert nagyon alacsonyra tettem a lécet, nekem kifejezetten tetszett a Jack Ryan: Shadow Recruit. Oké, a címszereplő neve szabadon felcserélhető, de ez az érzés valójában a Vadászat a Vörös Októberre kivételével bennem minden filmnél ott van. Baldwin tudott valami egyediséget adni a karakternek, Ford és Affleck ugyanazt hozta, mint bármely más akciófilmjükben. Sajnos Pine sem tud többletet adni, vele főleg az a baj, hogy nem tudom elhinni, hogy doktorátusa van abból, amiből. Pedig nem hozta azt, amitől tartottam, hogy Kirk kapitányt fogom viszontlátni, viszont pár napja néztem meg a Neveletlen hercegnő 2-t, amiben pepitában ugyanezt az alakot nyomta, csak ott nem akciózott. Egyszer éreztem csak, hogy na igen, Jack Ryant látom, amikor a végén rászóltak, hogy törölje le azt az idétlen cserkészvigyort az arcáról. Ez az egyik általános jellemzése Ryannek, és Ford mellett eddig csak Pine tudta előadni.

Ami a sztorit illeti, azzal nem volt különösebb gondom a nyilvánvaló hülyeségeket leszámítva.

 

Különösen nagy poén volt a helikopter baleset utáni vizsgálat. Amikor az EÜ vizsgámon a hátsérülést kihúzva megpróbáltam felmondani a vizsgáztatónak azt, amit az oktató mondott, vagyis, hogy benyúlok a sérült háta alá és megpróbálom kitapogatni a sérülést, majdnem leharapta a fejem. Itt meg az ORVOS fordítja meg olyan durván Ryant - miután közölték vele, hogy két csigolya biztos eltört -, hogy akkor is kettétört a gerince, ha addig ép volt. De valószínűleg a közgazdaságtani részekben is volt, mitől az ember a fejét foghatta.

A változtatások amúgy bejövősek voltak. Tény, hogy Ryant ma már nem lehet eladni, mint a hidegháború idején felnövő és karrierjét elindító férfiú. Afganisztán és szeptember 11 pedig adja magát, ez a fajta patriotizmus illik a karakterhez. A történelem szak lecserélése közgazdaságtanra szintén bejött, bár az elején berzengtem tőle, de a sztoriba illett, ráadásul ezekben az időkben a pénzügyek figyelése már nagyobb része a hírszerzésnek, mint különböző politikai megmozdulások elemzése. A kérdés persze az, hogy ha ebből széria lesz, mennyire lehet ezt fenntartani? A történelem ismerete mégis csak időtállóbb, mint a gazdasági bűnözés üldözése, ráadásul filmben is jobban mutatt. Mondjuk a készítők sejthettek e téren valamit, mert hamar megmutatták, hogy Ryan ért a történelemhez. Az viszont vicc, hogy két film és számtalan könyv bizonyítja, hogy Ryan beszél oroszul, itt mégsem tud elolvasni egy emelet leírását. Eleve, miért küld a CIA oroszul nem tudó ügynököt Oroszországba?

Emellett bejött, hogy végre elmesélték Kate és Jack találkozását, az viszont már kevésbé, hogy ilyen sablonosra sikerült. Mentségükre, kihagyták a "Ryan a film végén megmenti szerettét és az USA-t" felállást, csak az USA maradt a végére. Azt is kicsit talán gyorsan keverték le, valahogy hiányzott a logika abból, ahogy megtalálták a rosszfiút. Ha ilyen egyszerű, eddig miért nem ment?

 

Összessgében tetszett, persze a közelében sincs a Vadászat a Vörös Októberre vagy a Végveszélyben filmeknek, de például a Férfias játékoknál jobban bejött, a Rettegés arénájával pedig nagyjából egy súlycsoportban van. Utóbbiban jobban bántak a feszültséggel, de inkább Pine legyen Ryan, mint Affleck. Ha a következő filmben esetleg feldolgozánank egy könyvet, és Ryan karakterét kiveszik ebből a nebuló státuszból, még Pine is beválhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.youtube.com/watch?v=ZTSYj1zOpsc

 

Míg a világvége el nem választ: ÉN is megnéztem és én se tudok mást mondani, mint hogy nagyon nagyon jó. Az elején azért vannak marha jó poénok, ami szintén fekete humor, de aztán jön a romantikus dráma - elég keményen. Érdemes megnézni. Imádom Keirát is, és Stevet is, szóval remek a casting is.

Én azért megkönnyeztem kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején azért vannak marha jó poénok, ami szintén fekete humor, de aztán jön a romantikus dráma - elég keményen.

 

Elég keményen, a vége kifacsarja az emberből a lelket is. Emiatt nem fogom többet megnézni, akármilyen jó film is. Nem szeretem, ha valaminek ennyire szomorú, borús vége van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elég keményen, a vége kifacsarja az emberből a lelket is. Emiatt nem fogom többet megnézni, akármilyen jó film is. Nem szeretem, ha valaminek ennyire szomorú, borús vége van.

 

 

Totál igazad van és megértem, de azért annak ellenére hogy ennyire szomorú volt, azért szép is. Én se mostanában fogom megnézni újra, de azért lehet valamikor még sort kerítek rá. Fura mert azért picit reménykedtem, hogy lehet jó vége, de persze tudtam hogy nem lesz. :( Meg tényleg elgondolkoztatja az ilyen film az embert, hogy néhány dolgon lehet változtatni kéne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon szép és elfongdolkodtató volt a vége ezzel. Én is sokáig reménykedtem, hogy csak elkerüli őket az aszteroida, de amikor bemondták, hogy egy héttel korábban jön, oda lett a remény. Mondjuk ezt egy kicsit furcsa húzásnak tartottam, mert mi a fene, a NASA elszámolta magát a világvégével?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a korábban beharangozott "PíDzsí-13" besorolás nehogy hazavágja a filmet.

 

http://videa.hu/MZK8Yo0M7Q6HCuVD

 

----------------------------------------

 

pM9MjV5.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán. Őszintén szólva, nem szoktam a párbeszédek mélységeinek elemzésébe belemenni filmnézés közben, sőt, egyáltalán nem érdekel a minősége. Amíg átadják a szereplők gondolatait, felőlem lehet együgyű a beszélgetés. Erre szoktam mondani, ha már nekem kínos egy párbeszéd a filmben, akkor tényleg baj van. :) Múltkor néztem valamit, ahol fogtam a fejem, de már nem emlékszem rá, hogy mi volt az. Gondolom, nem ok nélkül felejtettem el. :D Plusz, azért sem itélkezem e fölött, mert magyar szinkronnal néztem.

Bár igaz, ami igaz, nincs egy olyan dialógus sem benne, mint a Vadászat a Vörös Októberre filmben, mondjuk, amikor Ramius és Borodin a trükkös Iván alatt amerikai életükről beszélgetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robotzsaru 2014

 

Sokkal jobb lett, mint vártam. Féltem attól, hogy béna lesz, de nem lett az. Sokkal több idő jutott több mindenre, mint a régi verzióban. Drámaiságát tekintve hozta a régi hangulatát. Nem kellett brutalitás sem, ahhoz, hogy jól bemutassák ez a világ is mocskos és korrupt. A film nagyon pörgött, gyorsan el is telt az a két óra. Az akciójelenetek pedig fantasztikusak. Az első és a harmadik Robotzsaru mellett ez is a kedvencem lett.

 

X-men: Az eljövendő múlt napjai

Ez valami hihetetlenül jó volt. Sokkal jobb lett, mint az előző rész. Bár sokan szerepeltek benne, nem lett túlzsúfolt. Jól pörgött a film, és a történet is nagyszerű volt. Örülök, hogy legalább Az elsőkhöz következetesek maradtak, ha már egyszer úgy is a reboot trilógia második része.

 

 

A film főleg Charles-ra, Erik-re és Rejtélyre koncentrál, de Rozsomáknak i jutott nagy szerep.

Bolivar Trask és az Őrrobotok kellően nagy fenyegetést jelentetettek. Higanyszál feltűnésének örültem. Sok kellemes meglepetéssel szolgált a jelenléte.

Stryker feltűnése is érdekes lett. Ebben a rebootolt X-men-ben is számos esemény hasonlóan megtörténik, mint a régebbi X-men trilógiában. A végső összecsapás fantasztikus lett.

A film végi végső jelenet pedig hatalmas volt. Már rég vártam egy olyan filmet, amiben Apokalipszis lesz a főgonosz.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Robotzsaru 2014

 

Sokkal jobb lett, mint vártam. Féltem attól, hogy béna lesz, de nem lett az. Sokkal több idő jutott több mindenre, mint a régi verzióban. Drámaiságát tekintve hozta a régi hangulatát. Nem kellett brutalitás sem, ahhoz, hogy jól bemutassák ez a világ is mocskos és korrupt. A film nagyon pörgött, gyorsan el is telt az a két óra. Az akciójelenetek pedig fantasztikusak. Az első és a harmadik Robotzsaru mellett ez is a kedvencem lett.

 

Sajnos a készítők a biztosra próbáltak menni. Tecnikailag teljesen ok volt. Morálisan is eléggé rendben volt, de ez egy tipikus pg-13-as vacak. A "gonoszak" annyira voltak rosszak mint egy biztosítási ügynök, Detroit egyáltalán nem volt lepukkanva. Minek ide Robotzsarú, hol van itt a BŰN. Ez egy nyálfilm volt a Mátrixon nevelkedet, kontrollert markolászó, nejlon generációnak. Politikailag teljesen korrekt volt de így kit érdekel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ami a bevételeken meg is látszik. Éljen Tarantíno az egyetlen igaz ember ebben a hollywoodi nyáltengerben.

Én mindent vele értelmeztetnék újra, mert ő minden reményünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan rohanj a veszTEDbe: Én jól szórakotam rajta, de azért van mit kifogásolnom rajta. Kb egy fél órával rövidebb lehetett volna, mert a végére már nagyon elhúzottnak éreztem, és messze nem volt annyi poén mint vártam, de még így is tetszett, és persze aki bírja az ilyen poénokat, kaki, pisi, puki, - vagyis nézi a Family Guyt - annak szerintem tetszeni fog. Persze nem csak ilyen poénok vannak, de 80%ban mégis. :D A színészek nagyon el lettek találva, van aki szó szerint is. :D Egyszer szerintem érdemes megnézn. 6/10.

a-million-ways-to-die-in-the-west-banner-415x260.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De sok esetben ez az alkotói szándék az, amit elcsesznek a ferdítésekkel. Mert igye nem mindegy, hogy "nézz a szemembe", "nyald ki a szemfenekem" vagy "mi látsz a szememben" (Aliens: "looking into my eye" -> egyetlen mondat, három fordítás, de csak kettő jelenti azt, amit a szereplő angolul mondott, és csak egy adja át igazán azt a jelentést).

Na és akkor itt melyik melyik? :D Mert én az eredetiben sem értettem, hogy mit akar ezzel a "looking into my eye" kifejezéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pontos fordítás a "mit látsz a szememben?", ugyanis ez a "looking into my eye" ennek a mondatnak a rövidített változata: Do you see a speck of 'give a shit' in my eye! (A forgatókönyvben még így szerepel, csak az Apone-t játszó Al Matthews mondta röviden, mivel ő anno valóban őrmester volt a tengerészgyalogságnál - az USA első fekete bőrű, akit a vietnami háborúban őrmesterré léptettek elő -, és katonáéknál szokás a rövidítés. Az Aliens katonai szakértője is ő volt.) Ez nagyjából annyit tesz, hogy nézz a szemembe és lásd, mennyire lesz*rom a kínodat (sajnos ez a szótagok száma miatt nem használható). Viszont a "nyald ki a szemfenekem" adja vissza az Apone karakter szófordulatait, jellemét, így az a legjobb fordítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. Hát szerintem viszont ez a fordítás borzalmas. Méghozzá azért, mert ezt a kifejezést a magyar nyelvben, a köznyelvben, a hétköznapi beszélgetések során, még sose hallottam, egyedül az Aliensről tudok, hogy szerepel benne, sehol máshol. Ezt a kifejezést nem igazán használjuk, így amikor elhangzik, az ember csak ül, és azon gondolkodik, hogy WTF?! Akkor már inkább fordították volna úgy, (Ugye látod rajtam, mennyire lesz/rom), vagy ha ez hosszú, akkor a ("Totálisan lesz/rom") és egyéb kombinációi sokkal jobbak. Értem én, hogy át akarjuk adni a jelentést, meg bele akarjuk vinni a szemet, csak mivel ez a kifejezés ismeretlen a fülnek, az eredmény egy nagy "ez meg mit akar jelenteni?!" érzés.

 

Nyilván a "Nézz a szemembe" sem jó fordítás, de azt abszolút megértem, hogy az eredetit lecserélték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem voltam hét éves, de elsőre felfogtam, mit akar ezzel Apone mondani, szóval nem hiszem, hogy ez a "nyald ki a szemfenekem" olyan nagy misztikum lenne, hogy ezer emberből egy hatévesnek esik csak le. Pláne, hogy majdnem tíz évig ez az egy szinkron volt a filmhez, és senki sem akadt fenn, hogy vajon ezzel mit akart mondani Apone. Ez hülyeség, hogy ezt nem értik meg az emberek, amikor emberek valószínűleg százai fogták fel elsőre. Őszintén szólva, te vagy az első, aki azzal jön, hogy ezt nem lehet megérteni, pedig ismerek pár Alien-rajongót, akik ezt a szinkront preferálják, és beszélgettem már párszor erről a szinkronról - még itt is.

Muszáj a szemet belevinni, mivel Apone a szeméhez nyúl, és megmutatja a szemfenekét. Elég jellegzetes jelenet. Egyértelműen a szemére utal, elég nehéz lenne eztán bármi mást fordítani (a szemével nem szokott az ember semmit lesz*rni :D), mert az meg még rosszabb lenne. Pontosan, olyan, mint az Alienben, amikor Ripley a belét kiköpi, hogy leállítsa a hajó önmegsemmisítőjét, erre a szinkron pont a cselekedetével ellentétes szöveget hozott össze: "Anya, felrobbantom a hajót!" És persze ezután teljesen logikus, hogy Ripley bedühödik, amikor a hajó számítógépe közli vele, hogy felrobban a hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.