Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Még januárban néztem meg a Plan 9 from Outer Space-t, vagyis a 9-es terv a világűrbőlt. Életem legjobb filmje volt. :lol2: Ed Wood igazi sci-fit rendezett, ami számomra nagyon mulatságos volt. :D Érdemes megnézni egy vígjáték helyett.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még januárban néztem meg a Plan 9 from Outer Space-t, vagyis a 9-es terv a világűrbőlt. Életem legjobb filmje volt. :lol2: Ed Wood igazi sci-fit rendezett, ami számomra nagyon mulatságos volt. :D Érdemes megnézni egy vígjáték helyett.

Igen igen, életem legrosszabb filmje, de egyik legjobb filmélménye. :D (még mindig bennem van ez a kettős érzés.) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem még egyszer a Guardians of the Galaxy-t, most még inkább tetszett. A favoritom ugyan maradt a Thor: The Dark World, de ez sem maradt le sokkal mögötte. Nagyon szórakoztató, jó mozi, és telis-tele van olyan elemekkel, amiktől egy űropera működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótoltam két hiányosságomat:

 

A Csodálatos Pókember 2

 

Nos hogy is kezdjem? Látványügyileg nagyon rendben volt, a 3D is nagyon pöpec volt és sokat hozzáadott az élményhez, de maga a film kicsit felemás volt (szóismétlés rulez) számomra. Már az első rész előtt is volt bennem egy rossz érzés, egy "félsz" az új Pókember filmmel kapcsolatban. Bármennyire is sokan utálták a Sam Raimi féle Pók-Trilógiát nekem az még mindig jobban bejön, mint ez az új. Andrew Garfield rendben van, Emma Stone-t pedig minden egyes filmjében nagyon kedvelem, nagyon cuki csaj, de valamiért számomra mégsem működik igazán a Csodálatos Pókfazon, pedig szeretem a karaktert. Ebben a részben pl...

 

...a gonoszokkal volt igazán gondom. Sam Raimi filmjeibe (számomra legalábbis) hihetőbbek voltak a gonoszok, nem voltak ennyire elrugaszkodva a valóságtól (ha fogalmazhatok így) jó jó, Sandman talán kilóg a sorból ilyen téren, de a "régi trilógiában" mindegyik negatív karakterrel együtt tudtam érezni és valahol kedvelni is tudtam őket, kivétel volt ez alól Norman Osborn, őt nem igazán sajnáltam (bár valahol mégis). A Csodálatos Pókember 1. részében The Lizard, azaz Dr. Curt Connors még elment, vele még úgy ahogy szimpatizáltam, de a korábbi részeknél is mindig azért drukkoltam, hogy te jó ég, csak a gyíkot be ne hozzák, és hát Raimi nem is hozta be, holott Connors karakterét ha jól rémlik mind a 3 részben ott lebegtette, de csak nem változott gyíkká, aminek én mindig is nagyon örültem. Ettől függetlenül a The Lizardot az első részben még aránylag jól meg is oldották, annyira nem fogtam a fejem tőle, pláne, hogy a végén igazából "nem maradt gonosz". És itt van Electro, vagyis Max Dillon, aki egy szánni való figura volt, nem az a fajta, akit kapásból utál az ember. De Electroként már nem igazán lett a szívem csücske. Túl hamar borult el az agya, bár egy ilyen mentális gondokkal küzdő embernél az ilyen annyira nem elképzelhetetlen. Mindenesetre a végén a halála semmiféle érzelmet nem váltott ki belőlem, ami azért jelez valamit... pedig Jamie Foxx jó volt a szerepben. Na de a feketeleves, legalábbis számomra... Harry Osborn! Jó, oké... nem vagyok a képregények nagy tudora (sőt ellenkezőleg) de a Raimi féle trilógiában Harry karaktere tök jó volt, Zöld Manóvá alakulása a 3. részben abszolút Anakin átállását a sötét oldalra idézte meg számomra, és a halála is megrázó volt. De itt? Harryvel abszolút nulla szimpátia alakult ki, sőt, inkább ellenszenves volt. Abszolút nem érdekelt a sorsa. Talán még annak is jobban örültem volna, ha megnyiffan a végén. Gwen Stacy halála viszont nagyon meglepő volt számomra. Oké, helyet kell csinálni Mary Jane-nek, de bakker! Nem lehetett volna hagyni erre a szériára végig inkább Gwen-t? :(

 

 

Na szóval, nekem kicsit vegyes felvágott a film, de egynek '' volt. És egyébként is... a Raimi-féle trilógia ábrázolásban és hangulatban sokkal jobban megközelítette gyermekkori emlékeimet a karaktert és világát tekintve. Az új már kevésbé.

 

Amerika Kapitány - A tél katonája

 

Ez viszont nagyon tetszett, elejétől a végéig. A sztori, a látvány, a karakterek, a fordulatok... egyszerűen végig lekötött!! A 3D is nagyon élvezetes volt, de talán egy picit elmarad a Csodálatos Pókember 2-től e téren... (de nem nagyon) :P

 

Nálam most így áll a Marvel filmek tetszési sorrendje:

 

Jó filmek:

 

1. Galaxis őrzői

2. Amerika Kapitány: A tél katonája

3. Vasember 3

 

Közepes filmek:

 

4. Thor

5. Vasember

6. Thor 2

7. Amerika Kapitány

 

Gyenge filmek:

 

8. Bosszúállók

9. Vasember 2

10. A hihetetlen Hulk

 

Hát, majdnem tökéletesen egyezünk az első háromban ;) Csak én sajnos még nem láttam a Galaxis örzőit. De sanszos, hogy piszkosul be fog jönni ... és akkor akár nálam is kiköthet itt, az elsők között. De ami a lényeg, a Vasember 3 (kedvencem a szériából) és az Amerika Kapitány - A tél katonája (jobban tetszett (jóval) mint az első rész!) bőven a legjobbak között van. A Bosszúállóktól jómagam sem voltam sohasem hanyatt esve, bár nagyon jól szórakoztam rajta, de inkább csak egy erős közepesnek tartottam mindig is a filmet. Ettől függetlenül természetesen nagyon várom a folytatást.

 

Szóval az én listám hozzávetőlegesen:

 

Jó filmek:

 

0. (A Galaxis őrzői) látatlanban megítélt hely ... aztán majd meglátjuk :P

1. Amerika Kapitány: A tél katonája

2. Thor 2 - Sötét világ

3. Vasember 3

 

Közepes filmek:

 

4. Bosszúállók

5. Vasember

6. Thor

7. Amerika Kapitány

 

Gyenge filmek:

 

8. Vasember 2 (ez a rész nagyon nem jött be)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótoltam két hiányosságomat:

 

A Csodálatos Pókember 2

 

Nos hogy is kezdjem? Látványügyileg nagyon rendben volt, a 3D is nagyon pöpec volt és sokat hozzáadott az élményhez, de maga a film kicsit felemás volt (szóismétlés rulez) számomra. Már az első rész előtt is volt bennem egy rossz érzés, egy "félsz" az új Pókember filmmel kapcsolatban. Bármennyire is sokan utálták a Sam Raimi féle Pók-Trilógiát nekem az még mindig jobban bejön, mint ez az új. Andrew Garfield rendben van, Emma Stone-t pedig minden egyes filmjében nagyon kedvelem, nagyon cuki csaj, de valamiért számomra mégsem működik igazán a Csodálatos Pókfazon, pedig szeretem a karaktert. Ebben a részben pl...

 

...a gonoszokkal volt igazán gondom. Sam Raimi filmjeibe (számomra legalábbis) hihetőbbek voltak a gonoszok, nem voltak ennyire elrugaszkodva a valóságtól (ha fogalmazhatok így) jó jó, Sandman talán kilóg a sorból ilyen téren, de a "régi trilógiában" mindegyik negatív karakterrel együtt tudtam érezni és valahol kedvelni is tudtam őket, kivétel volt ez alól Norman Osborn, őt nem igazán sajnáltam (bár valahol mégis). A Csodálatos Pókember 1. részében The Lizard, azaz Dr. Curt Connors még elment, vele még úgy ahogy szimpatizáltam, de a korábbi részeknél is mindig azért drukkoltam, hogy te jó ég, csak a gyíkot be ne hozzák, és hát Raimi nem is hozta be, holott Connors karakterét ha jól rémlik mind a 3 részben ott lebegtette, de csak nem változott gyíkká, aminek én mindig is nagyon örültem. Ettől függetlenül a The Lizardot az első részben még aránylag jól meg is oldották, annyira nem fogtam a fejem tőle, pláne, hogy a végén igazából "nem maradt gonosz". És itt van Electro, vagyis Max Dillon, aki egy szánni való figura volt, nem az a fajta, akit kapásból utál az ember. De Electroként már nem igazán lett a szívem csücske. Túl hamar borult el az agya, bár egy ilyen mentális gondokkal küzdő embernél az ilyen annyira nem elképzelhetetlen. Mindenesetre a végén a halála semmiféle érzelmet nem váltott ki belőlem, ami azért jelez valamit... pedig Jamie Foxx jó volt a szerepben. Na de a feketeleves, legalábbis számomra... Harry Osborn! Jó, oké... nem vagyok a képregények nagy tudora (sőt ellenkezőleg) de a Raimi féle trilógiában Harry karaktere tök jó volt, Zöld Manóvá alakulása a 3. részben abszolút Anakin átállását a sötét oldalra idézte meg számomra, és a halála is megrázó volt. De itt? Harryvel abszolút nulla szimpátia alakult ki, sőt, inkább ellenszenves volt. Abszolút nem érdekelt a sorsa. Talán még annak is jobban örültem volna, ha megnyiffan a végén. Gwen Stacy halála viszont nagyon meglepő volt számomra. Oké, helyet kell csinálni Mary Jane-nek, de bakker! Nem lehetett volna hagyni erre a szériára végig inkább Gwen-t? :(

 

 

 

 

Általában szerintem a gonosz karaktereknek nem feladata, hogy szimpatizálni lehessen velük szerintem, Gwennek meg a képregény(ek)ben is ez a sorsa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút igazad van, ettől függetlenül a Raimi-féle pókfilmekben a gonoszok többségével együtt lehetett érezni, szánni, sajnálni lehetett őket és nem tiszta szívből gyűlölni. Egyik sem volt velejéig romlott! Erre utaltam lent, és ez nekem marhára bejött.

 

 

Gwen sorsáról meg annyit, hogy mint említettem nem igazán ismerem a képregényeket, másrészről a Hannibal sorozat esetében sem szívbajosok az eredetitől merőben eltérni... itt is lehetett volna így szvsz!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csodálatos Pókember 2

 

 

 

Az ellenfelek nekem sem voltak szimpatikusak. Kezdve azzal, hogy úgy promózták a filmet, hogy itt majd 3(!) főgonosszal kell megküzdenie Pókembernek. Ezzel szemben Harry csak a film utolsó negyedében válik azzá, Paul Giamatti meg alig szerepel valamennyit. :para: Jamie Foxx egyszerűen nem működött. Alig hasonlított valamelyest az eredeti karakterre (és ezt nem azért mondom, mert nem fehér volt a színész), de még ezt is gyengén formálta meg. Dane DeHaan jó volt és nekem a karaktere is jobban tetszett, mint a korábbi trilógiában látott HO. Egyszerűen jobban állt neki a szerep, mint James Franconak.

Gwennek meg tényleg így kellett lennie, nem is nagyon lepődtem meg anno, mert az első rész végén is volt egy hasonló halál, most is betettek egyet.

 

 

 

 

Általában szerintem a gonosz karaktereknek nem feladata, hogy szimpatizálni lehessen velük szerintem, Gwennek meg a képregény(ek)ben is ez a sorsa.

 

 

Igen, bár annyi különbség van, hogy ott Norman Osborn a Goblin és a helyszín is más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már én is, MCU-lista:

 

Remek filmek

1. Thor: The Dark World

2. The Avengers

3. Thor

4. Guardians of the Galaxy

5. Iron Man 3

6. Captain America: The Winter Soldier

 

Jó filmek:

7. Iron Man 2

8. Captain America: The First Avenger

9. Iron Man

 

Közepes filmek

10. The Incredible Hulk

 

Gyenge film ebben az MCU-ban még nem született az én szememben, mert nálam a Marvel-mozik közül a gyenge kategóriába nálam az olyan filmek esnek, mint a Raimi féle Spide-man 1 és 3 (bár a 3 inkább már a tragédia kategória), a Brana-féle Hulk (bár ez is inkább tragédia, mint gyenge), az X-men Origins: Wolverine, a Blade 1 és 3, a Daredevil, az Electra és így tovább. Ezeknél a filmeknél meg még az MCU leggyengébbje, a The Incredible Hulk is sokszorosan szórakoztatóbb és jobban összerakott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyáltalán nem tetszenek ezek az új Pókember filmek (a másodikat még nem is láttam, de mivel már az elsőn is szenvedtem...), de az mindenképp a javukra írható, hogy 2 film alatt olyat léptek meg, ami az MCU-ban 10 film után még mindig példa nélkül áll

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, hát, szvsz már részlegesen meglépték.

 

Odint már kinyírták, ő azért elég fontos szereplője volt a Thor 1-2-nek. Sőt, ide számíthatjuk valamilyen szinten Frigát és az Othert is, bár Friga csak a The Dark Worldben kapott jelentősebb szerepet, az Other meg csak egy háttérben konspiráló volt Thanos és Loki között, szóval azért nem éppen Gwen-szintű szereplők, de azért hullanak itt is főbb figurák. Bár némelyik bosszantóan gyorsan fel is támad - vagy kiderül, hogy meg sem halt, azért erről tényleg leszokhatnának. Ha lehet hinni Whedonnak, akkor az Age of Ultronban le is fognak, legalábbis egyszer megemlítette, hogy egy jelentősebb szereplőtől búcsút veszünk majd. Aztán, hogy ez még most is igaz-e, bár Whedon hajlamos a szereplők lemészárlására, szóval komolyan lehet venni eme kinyilatkoztatását.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hát a tárgyalt kategóriába csak Odin fér be, de őt nem láttuk meghalni és ez ebben az univerzumban már minimum gyanús. Itt még azok is visszatérnek akiket a "szemünk láttára" ölnek meg. Eleve kissé olcsó lenne off-screen megszabadulni egy fontos mellékszereplőtől.

Az Age of Ultron-ban már el is várnám, hogy ezen változtassanak. Remélem így lesz

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pedig a jelenlegi állás szerint Odin halott. Anthony Hopkins is kijelentette, hogy számára a karakter meghalt, mert neki már bőven elege van a szerepből (eleve csak azért vállalta el anno, mert Kenneth Branagh-val jóban voltak) - max egy cameóra tér vissza, amíg Loki ledobja magáról az álcáját. Emellett Alan Taylor is azt mondta, hogy Odint már a kezdetektől fogva meg akarták ölni a második filmben - pont azért, mert Hopkins nem akarta többé eljátszani -, csak aztán rájöttek, hogy ez egy remek csavar lenne a végére, ezért így oldották meg. Én pont emiatt a csavar miatt ez esetben nem érzem olcsó húzásnak az ily módon történt megölését. Ha láttuk volna Odin halálát, nem ütött volna a film vége.

Lokinak meg semmi oka életben tartani az "apját", pláne, hogy már az első részben ki akarta nyírni. :)

 

Mondjuk azt azért szerintem tegyük hozzá, hogy eddig csak Coulson, Bucky és Thor támadtak fel, mindenki más, akit láttunk meghalni, eleddig úgy is maradt. Mármint, tényleg meghalt, nem csak előre sejthetően eljátszotta bogyóval vagy kivetítéssel, mert akkor már Fury és Loki is számítana - de ők nem haltak meg (eddig). :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Marvel, mert az készíti a filmeket, nem a Disney. ;)

De mint írtam, ez a tökösség azért nem olyan jelentős, hogy ezen múljon a filmek minősége. Hiába lépte meg a Sony, attól a két Amazing Spider-man még együtt véve is elbújhat néhány MCU film mellett. Szóval nem sokat számít, hogy e tekintetben tökösebbek. Ha a Marvel meglépi majd ezt, legalább jobban megüthet minket, hiszen többet volt velünk egy-egy szereplő.

 

Mert sajnos bennem Gwen halála nem sokat mozdított meg. Eleve, egyik Spider-man karakterrel sem tudtam eddig túlságosan megbarátkozni. Plusz, azért várjuk ki, mert Gwen is visszatért a képregényekben, a filmekben sem lehet ezt kizárni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha a Spider-Man filmek a mérce akkor valóban jól áll az MCU, de itt inkább az lenne a lényeg hogy legyenek baromi jók a filmjeik. Ehhez pedig nem ártana ha kicsit bevállalósabbak lennének, mert ha még sokáig kerülgetik a komoly drámát akkor egyre nehezebb lesz őket komolyan venni. Nekem a Tél Katonájában

 

elég nagy csalódás volt Fury visszatérése. Amikor meghalt akkor hatalmasat nőtt a szememben az univerzum és ezt aztán jól tönkre is tették. Szerintem gyávaság volt visszahozni.

Ha pedig tényleg ez volt Odin kinyirása akkor ez szerintem finoman szólva nem lett valami erős.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a Marvel, mert az készíti a filmeket, nem a Disney. ;)

Igen, csak hülyén jön ki, hisz lényegében Pókember is valahol Marvel, csak közben Sony :hehe:

 

De mint írtam, ez a tökösség azért nem olyan jelentős, hogy ezen múljon a filmek minősége.

És mint írtam, ennek ellenére nekem sem a szívem csücskei a lent említett filmek, de ezt az egyet mindenképp a javukra írom, mert ami ilyen téren az MCU-ban folyik, az lassan átcsap nevetségessé.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Demóna: Kellemes kis kikapcsolódás volt, bár teljesen más mint amire számítottam. A trailer alapján nekem egészen más jött le, de nem is baj, hogy más lett mint az eredeti sztori, így kicsivel több volt benne, persze eléggé kiszámítható meg minden, de szép a látvány, aranyosak a szereplők, és bár egy kicsivel több humort elbírt volna, nekem tetszett.

 

A Tél katonája: Hát az biztos, hogy az egyik legjobb képregényes film, de hogy az előzőnél 100x jobb az is biztos. Jó hát teljesen kiszámítható benne minden, nagyon fordulat nincs benne

talán csak mikor a FÖről kiderül hogy van arcátalakító kütyüje és öreg nőként szétver mindenkit. De amint megjelent Rogers a kiállításán már biztos lehetett benne mindenki hogy a katona az Bucky, Nick Fury nem halhat meg, így már úgy néztem azt a jelenetet mikor az asztalon fekszik, hogy csak be van drogozva, és alap hogy Redford gonosz. :D Ami még nem tetszett, hogy lekerült a Katonáról a maszk. Eszméletlenül ütősen és msztikusan nézett ki. Az igazi megállíthatatlan gonosz. De így sajna személyiséget kapott, méghozzá nagyon gyatrát és aztán puhány lett a szememben.

De az összes több, a gonoszok, az akciójelenetek, amikor 100x ütősebbek és kidolgozattabbak mint az előzőben, és az extra karakterek is nagyon hozták a szintet.

 

Thor 2

 

HA Odin meghalt én megeszem a kalapom.

 

 

Póki 2: Sokkal jobb mint az első rész, bár annál sajna nem nehéz, de még így sem hozzá az igazán jó filmet. Nem értem miért kell mindig behozni a Manót. Elektro is rettentő idegesítő lett, egyáltalán nem hasonlít a képregényes verzióra.

 

Inkább mentek volna rá egy ellenségre, mint behozni fölöslegesen Rhinot, és a Harry-t, akit kb csak 5 perc erejéig hoztak be, hogy megölje Gwent, akinek ugye meg kellett halni, a képregényekben is folyton ezt teszi, és aki nem jött rá a beszéd alapján, az nem néz elég filmet. :D Annyira jók voltak az akciójelenetek Elektroval, nem értem miért nem erre mentek rá. Sokkal jobb ellenség mint a tévedésből az első filmben beállított Gyík.

 

Szebb a látvány, az akciók, és több a minőségi Pók humor. :) Talán a 3. részre kapunk egy Raimis Oki Doki szintű filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, azért azt előre látni, hogy

 

a SHIELD-en belül ott a HYDRA, és az egész ügynökség, ami 9 filmen át masszívan jelen volt, megszűnik létezni, hát ehhez már jóstehetség kellett szerintem. :) Az ötös lottó számait véletlen nem tudod? :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Póki 2: Sokkal jobb mint az első rész, bár annál sajna nem nehéz, de még így sem hozzá az igazán jó filmet. Nem értem miért kell mindig behozni a Manót. Elektro is rettentő idegesítő lett, egyáltalán nem hasonlít a képregényes verzióra.

 

Inkább mentek volna rá egy ellenségre, mint behozni fölöslegesen Rhinot, és a Harry-t, akit kb csak 5 perc erejéig hoztak be, hogy megölje Gwent, akinek ugye meg kellett halni, a képregényekben is folyton ezt teszi, és aki nem jött rá a beszéd alapján, az nem néz elég filmet. :D Annyira jók voltak az akciójelenetek Elektroval, nem értem miért nem erre mentek rá. Sokkal jobb ellenség mint a tévedésből az első filmben beállított Gyík.

 

 

 

De, már a film is ezzel indított, szóval rá lehetett jönni a "sok duma" alapján mi lesz. Mint ugye említettem nem ismerem a képregényt, nem tudtam, hogy az alapján mi a sorsa a szöszinek, de a dumák annyira rágyúrtak erre, komolyan az lett volna a nagy WTF ha NEM HAL MEG!

 

 

Talán a 3. részre kapunk egy Raimis Oki Doki szintű filmet. :)

 

No az jó lenne! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, azért azt előre látni, hogy...

Hehe. Mint írtam az egyik legjobb Marveles film, de ettől függetlenül nem hidaltam le a fordulatoktól. Nagy része totál kiszámítható.

Ja és... :D

http://www.youtube.com/watch?v=PhbWIFDqQfk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.