Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Íme két rövid kritika két, közelmúltban megnézett filmről, mellyekkel a lemaradásomat pótoltam. :)

 

Faun labirintusa. 10/2

Nem vagyok egy szürrealista stíluskedvelő, szóval nem igazán fogott meg a film, számomra írtó nagy zagyvaságnak tűnt, ahol idegenül keveredett a háborús dráma a mesevilággal. Ami említésre méltó az a fényképezése és ennek a szürreaéista fantaziavilágnak a kidolgozása, bár nekem a vizualitása piszok gagyinak tűnt.

 

A Nap birodalma. 10/8

Lassan, döcögősen, induló történet, a közepétől némi irammal és figyelemfelkeltéssel, végén pedig maghatódással. Rosszat nem is tudok róla mondani, talán picit lehetett volna lendületesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faun labirintusa. 10/2

Nem vagyok egy szürrealista stíluskedvelő, szóval nem igazán fogott meg a film, számomra írtó nagy zagyvaságnak tűnt, ahol idegenül keveredett a háborús dráma a mesevilággal. Ami említésre méltó az a fényképezése és ennek a szürreaéista fantaziavilágnak a kidolgozása, bár nekem a vizualitása piszok gagyinak tűnt.

Hát azért ez megrázott. Ien rossz kritikát még nem hallottam se értékelést. Sztem Del Toro egyik legjobbja. És filmek közül is előkelő helyen van nálam. Persze ez tényleg az "ízlések és pofonok" kategóriába tartozik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért ez megrázott. Ien rossz kritikát még nem hallottam se értékelést. Sztem Del Toro egyik legjobbja. És filmek közül is előkelő helyen van nálam. Persze ez tényleg az "ízlések és pofonok" kategóriába tartozik. :P

Csatlakozom... :) Ritka az olyan precizen összerakott mesterdarab, mint a Faun. Maga Del Toro is elmondta, hogy direkt ugy csinálta, hogy akár két értelmezése is legyen a filmnek és az a jó, hogy mindkettő mentén maximálisan élvezhető a film... szerintem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért ez megrázott. Ien rossz kritikát még nem hallottam se értékelést. Sztem Del Toro egyik legjobbja. És filmek közül is előkelő helyen van nálam. Persze ez tényleg az "ízlések és pofonok" kategóriába tartozik. :D

Nekem nem a műfajom. Talán ha végig mesefilm vagy polgárháborús dráma lett volna biztos élveztem volna, de így....csak a jointot tudtam elképzelni Del Toro szájasarkában amikor forgatta a filmet. :P Tényleg lázálomszerű. :P

Szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ledger szerintem csak simán túllötte magát.A drogosok néha beadják maguknak az aranylövést.Nem akarnak ők meghalni csak így sikerült.

Ami számomtra meglepő, hogy a sztárok miért élnek önpusztító életet?Mindene megvan elvileg semmi gondjának nem kellene lennie és mégis isznak, drogoznak.Nem becsülik meg a jólétüket.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hirekből eddig egyértelmüen az jön le, hogy szó sincs drogról (az angolban a gyógyszerekre is a 'drug' szót használják, amit félreértett pár hazai hirportál és drogozásként hozták le a hirt, pedig a kinti pontositásokból jol lejön, hogy ezesetben gyógyszerről van szó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az azért csak feltűnő még a laikusnak is, ha annyi gyógyszeres dobozt találtak Ledger mellett, hogy abból túladagolásra gyanakodjon. De majd a boncolás után kiderül mi is történt. Elégé ki volt az ürge, szóval bármi megtörténhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az azért csak feltűnő még a laikusnak is, ha annyi gyógyszeres dobozt találtak Ledger mellett, hogy abból túladagolásra gyanakodjon.

Hát a házvezetőnő azt nyilatkozta hogy hamisak azok a pletykák miszerint a szoba padlója tele volt gyógyszerekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami számomtra meglepő, hogy a sztárok miért élnek önpusztító életet?Mindene megvan elvileg semmi gondjának nem kellene lennie és mégis isznak, drogoznak.Nem becsülik meg a jólétüket.

frenkie, csak kívülről látszik úgy, hogy a sztároknak megvan mindene. Lehet, hogy pénzük van dögivel, viszont nincs nyugalmuk, valódi magánéletük. Ezért megy tönkre legtöbb esetben a házasságuk, ezért kell a gyógyszer, hogy egyáltalán aludni tudjanak. Tisztelet a kivételnek, aki ki tud kerülni a sztárság csapdájából. Én kicsit sem irigylem őket.

 

Ledgert viszont nagyon sajnálom. Nem láttam tán csak egy filmjét eddig (na persze hogy a Lovagregényt), de azóta sok jót hallottam róla (a Brokeback mountaint már régen szeretném látni, majd egyszer összejön), szóval biztos, hogy kiváló színész vált volna belőle (bár lehet, hogy már most is az volt) - és egyébként is még olyan fiatal volt :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÓRIÁSI BATMAN - THE DARK KNIGHT SPOILER

 

Ledger szerződést irt alá a következő Batman filmre is... állitolag Nolan szerint Burton hibát követett el, amikor egy rész után kivonta a forgalomból Jokert. Kiváncsi vagyok ki fogja átvenni a szerepét a következő filmben...
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman

Hát sztem inkább ne írják bele a 3. részbe. És nem azért mert nem szeretném, csak ha 2.ban is szereplőcsere van, pedig Katie jó volt, és bár még nem láttam Ledgert "lecserélni" azért kicsit más lenne. Jöhetne inkább a többi őrült. :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, inkább spoiler mögé raktam. Akaratlanul már a bekezdés első pár szavát hogy láttam, elolvastam. :) Más inkább hadd tudjon dönteni, hogy elakarja-e olvasni vagy sem.

Igaz, megfeledkeztem róla, hogy van egy ilyen funkció is itt... de mondjuk odairtam hogy "ÓRIÁSI SPOILER BATMAN - THE DARK KNIGHT"... ebből asszem sejthető hogy mi jön utána. Én ha nem szeretném megtudni hogy mi történik az adott filmben ilyenkor nem olvasok tovább :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A látásom nem egy sorra terjed ki, hanem ha meglátok egy oldal, akaratlanul is látok dolgokat. Meg végülis ha van egy spoiler opció, úgy gondoltam használva is van, így nem futhatok bele ilyen dolgokba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie, csak kívülről látszik úgy, hogy a sztároknak megvan mindene. Lehet, hogy pénzük van dögivel, viszont nincs nyugalmuk, valódi magánéletük. Ezért megy tönkre legtöbb esetben a házasságuk, ezért kell a gyógyszer, hogy egyáltalán aludni tudjanak. Tisztelet a kivételnek, aki ki tud kerülni a sztárság csapdájából. Én kicsit sem irigylem őket.

 

Ledgert viszont nagyon sajnálom. Nem láttam tán csak egy filmjét eddig (na persze hogy a Lovagregényt), de azóta sok jót hallottam róla (a Brokeback mountaint már régen szeretném látni, majd egyszer összejön), szóval biztos, hogy kiváló színész vált volna belőle (bár lehet, hogy már most is az volt) - és egyébként is még olyan fiatal volt :)

Természetesen én sem irígylem őket, pont azokért amit írtál.Nem tud úgy elmenni sehová, hogy fotósok hada ne kisérné.Csakhogy ezt ők választották.Senki nem miondta nekik, hogy filmekben szerepeljenek.Ha viszont elindult ezen az úton, akkor tudatában kell lennie mi vár rá.El kell fogadnia.Aki nem bírja annak millió állás van a világon, igaz nem ilyen jól fizetős.

Úgy gondolom, egy hamis világban élnek.Kapnak 15-20 millió dollárokat max féléves munkáért.Nem áll arányban a munkájuk az összeggel.Csak a munkát nézem, nem azt mennyit kaszál rajtuk a filmipar.Én ezt nem engedném meg, hogy wegy ember ennyi pénzt kapjon.Másnak ennyi pénzért 100 évig kell dolgoznia.Természetsen nem ők a hibásak, hanem az aki ennyit ad nekik.

Van még valami.Az átlagembernek szintén vannak problémái, plussz anyagi gondjai, ami a sztároknak nincs.Ha az anyagiakat megoldotta neki az élet, legalább becsülje meg.Mert nagyon úgy tüník, hogy az egyébb problémáit magának csinálja.

Lehet sztárként is normálisan élni.Lásd Tom Hanks, Steven Spielberg stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Az a helyzet, hogy az emberi természet olyan, hogy ha valamilyen problémája megoldódik (bármilyen súlyos is volt azelőtt), akkor legtöbbször keres magának egy újabbat. Amíg éhes vagy, vagy nincs lakásod és az utcán élsz, addig nem bánod, hogy nincs tévéd, inkább lakást szeretnél - de ha már van lakásod, akkor már TV-t is szeretnél. És ha van tévéd, akkor előbb-utóbb szebb, nagyobb laposabb tévét szeretnél - és így tovább.

A civilizált ember örökké elégedetlen azzal, amilye van. Tisztára hülyék vagyunk :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam a Kasszandra álmát kedvenc Obi-wanunk főszereplésével. Remek film, végig benne van a levegőben a tragédia, de közben mégis lehet mosolyogni legalábbis a film első felében, a két főszereplő, Colin Farrel és Ewan McGregor remekül játszik, és a mellékszereplők is jók. Totálisan európai, angol film, a Sekély sírhat, mint kultikus mű a 90-es évekből, jutott róla az eszembe - mellesleg Ewan abban is játszott, tán az volt az első jelentős filmje, még a Trainspotting előtt. És persze ott van a hasonlóság a Bűn és bűnhődéssel...

Szóval érdemes megnézni. És még annyit róla, hogy semmi Woody Allen-es nincs benne.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.