Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Forradalmat nem várok el, de azért annyit igen, hogy az első filmből ne vágjanak át jeleneteket... :cry:

Nézd, ahhoz képest, hogy az SW mennyiből gazdálkodhatott ott is voltak igen furcsa dolgok. :D Persze ezt nem mentségből mondom, mert azért igenis "ne lopjunk az előző filmből át jeleneteket", de kisebb gikszereket azért én el fogom nézni. A Fireflynál is elnéztem, hogy teljes egészében elcsórták Ricoék egyenruháját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyszerűen nem igaz. Szomorú, hogy egy SW oldalon nem ismerik az SW trükkjeit. De legalább ne írnátok akkor valótlant...

Mindegyik nagy költségvetésű film készítése során fejlődik valamennyit a technika.Az Ep1-ben tényleg baromi jó karaktermodellek voltak, de nem számítottak annyira úttörőnek.Az egy másik dolog hogy én is a Star Warsnak adtam volna az Oscart, azért mert az összhang az tökéletesebb volt.

 

És az hogy nem ismerem az SW trükkjeit az egy aljas rágalom. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, ahhoz képest, hogy az SW mennyiből gazdálkodhatott ott is voltak igen furcsa dolgok. :cry: Persze ezt nem mentségből mondom, mert azért igenis "ne lopjunk az előző filmből át jeleneteket", de kisebb gikszereket azért én el fogom nézni. A Fireflynál is elnéztem, hogy teljes egészében elcsórták Ricoék egyenruháját. :D

De ezek nem olyan bakik, mint az az olcsó szar lusta megoldás, hogy átollózzák a jeleneteket. Persze, Firefly-ban Starshipes egyenruhák, Enterprise-ban a Magból volt ruha, ilyen van, Batman-ban az Aliens egyik díszlete, van ilyen, megesik. De eme icicfici költségvetésű filmek sem ollóztak át jeleneteket más filmekből, se házon belül, se házon kívül.

Arról nem beszélve, hogy más súlycsoport egy film, és más egy sorozat. Mert nem mindegy, hogy 20 millából egyetlen filmet, vagy egy évadnyi sorozatot kell kihozni. Szóval, ha ezt meg merik játszani, én úgy rásütöm a szar jelzőt, hogy arról kódul... mert ilyen húzást utoljára egy -zs ketegóriás filmben láttam (az a T2-ből ollózott át jeleneteket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy eddig is számtalanszor láttál olyan átollózott jelenetet amit fel sem ismert senki se, mert pl a háttér teljesen más volt. :cry: Minden esetre és ne nézném jó szemmel ha tök ugyanazt látnám a Maraduerben mint az első részben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyszerűen nem igaz. Szomorú, hogy egy SW oldalon nem ismerik az SW trükkjeit. De legalább ne írnátok akkor valótlant...

Én csak a látványra adok, ami megjelenik a vásznon, mert az a lényeg, hogy az hogyan készült, az már másodlagos ilyen szempontból. Egyébként ha lenne magyar feliratos tisztességes extra az SW dvd-ken, akkor a készítés technikai háttérről is többet tudnék, de mivel nincs, így no comment.

Gollam meg Wattoék között van egy óriási különbség: Wattoék totálisan nem emberiek, még Gollam, ha torz is, az. És mivel emberi lény, nehezebb megvalósítani hűen a vásznon. És van emberi teljesítmény is mögötte, ami aztán pláne különleges.

Én nem állítok valótlant, hanem ez a véleményem a vásznon látottak alapján :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem csak az a lényeg, hogy egy CGI szereplő mennyire részletes, hanem az, hogy tökéletesen homogénnek hason a film többi karaktere, háttere között. Ebből a szempontból pedig a Klónok támadásának klónjai az elsőosztályúak. Ha nem közölték volna előre a franc se jött volna rá, hogy azok csak számítógéppel generált elemek és nem beöltözött emberek.

Igen, Gollam nagyon profi munka, de ugyanolyan profi Yoda is. Itt csupán arról volt szó, hogy meg akarták törni a Lucasarts töretlen sikerét. A Wetának ez jól jött, hiszen asszem az első komoly melójával máris Oscarhoz jutott. A klónoknál azonban semelyik se jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gollam meg Wattoék között van egy óriási különbség: Wattoék totálisan nem emberiek, még Gollam, ha torz is, az.

Éppen ezért volt könnyebb Gollamot megalkotni. A mozgását, a játékát a kék ruhát hordó színbészről vették át, míg Watto, Yoda és a többiek ott sem lévő karakterek voltak. Mivel nem létezőek, az animátoroknak maguknak kellett kitalálni a mozgásulat, a mimikájukat, mindent, hogy az hiteles legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ezért volt könnyebb Gollamot megalkotni.

És épp emiatt kap egy film Oscart.Például a LOTR-ban alkalmazták elösszőr azt a technikát hogy a motion capture felvételeket a forgatási helyszínen rögzítik.

Azt mondjuk hozzá kell tenni hogy Yodát direkt gyengébbre csinálták, hogy ugyanolyan alap mozdulatokat és kifejezéseket tudjon tenni mint a régi puppet-Yoda.De maga az élethűsége elég gyenge az EpII-ben, a következő részben pedig már oltári jól csinálták meg.Fülön áttetsző fény, jobb textúrák és shaderek, egyszerűen élethűbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ezért volt könnyebb Gollamot megalkotni. A mozgását, a játékát a kék ruhát hordó színbészről vették át, míg Watto, Yoda és a többiek ott sem lévő karakterek voltak. Mivel nem létezőek, az animátoroknak maguknak kellett kitalálni a mozgásulat, a mimikájukat, mindent, hogy az hiteles legyen.

Így van! Pl. külön programot kellett írni a Watto kis erszényét tartó lánc mozgására is! Benne van az EPI könyvben. És tényleg Jar Jar meg Wattoo voltak az üttörők, amire épült aztán a digitális karakterisztika, így Gollam is. Aki persze attól még jól sikerült, csak nem onnan kell számítani a digitális karaktereket.

 

A Mátrix oscáros trükkjét én egy Renault reklámban láttam, még a film előtt. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De maga az élethűsége elég gyenge az EpII-ben

Szerintem annyi csak a 'baja' ,hogy akkor még nem nyomták rá az áttetsző textúrát. A 'játékával' nincs semmi baj. Elég csak megnézni a padwanos részt...oltári az egész mozgása, mimikája, minden!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annyi csak a 'baja' ,hogy akkor még nem nyomták rá az áttetsző textúrát. A 'játékával' nincs semmi baj. Elég csak megnézni a padwanos részt...oltári az egész mozgása, mimikája, minden!

Igen, olyan gumi hatású a modell.Mondjuk bemutatása idején tökéletesnek tűnt, mert nem is nagyon volt Gollamon kívűl élethűbb nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk hozzá kell tenni hogy Yodát direkt gyengébbre csinálták, hogy ugyanolyan alap mozdulatokat és kifejezéseket tudjon tenni mint a régi puppet-Yoda.De maga az élethűsége elég gyenge az EpII-ben, a következő részben pedig már oltári jól csinálták meg.Fülön áttetsző fény, jobb textúrák és shaderek, egyszerűen élethűbb.

Mondjuk az igaz, hogy ezt a bőrön átszűrődő fényt Gollamon már alkalmazták, míg Yodán csak az ep3-ban. MNkor Priest elintlézte az sw.hu-n a Knoll fórumbeszélgetést, akkor írta Knoll azt hiszem, hogy az ep3-ban semmi újat nem dolgoztak ki, de a már meglévő CGI karaktereket megdolgozták az azóta kifejlesztett trükkökkel, mint ez az átszűrődés. Viszont, ennek hiányát nem is róhatjuk fel az ep2-es Yodának, hiszen a két karakter párhuzamban készült, két külön cégnél. Az ILM-nek nem jutott eszébe, a WETA-nak igen. Viszont ez nem változtat azon, hogy az ep1 akkor is megérdemelt volna egy Oscart '99-ben, mert hosszútávon jelentőssebb az, amit elértek ott, mint a Mátrix bullett time effektje. Az ep2 meg azért érdemelte volna meg, mert szerintem az sem semmi teljesítmény, hogy valós karakterek interakcióba kerültek nem valós alakokkal, méghozzá nem is akárhogy (Yoda vs Dooku). És szerintem technikailag ez is nagy bravúr.

 

Ody: láthattad reklámban, mert ott használták először. De mivel az Oscar nem reklámokat díjaz, ezért az nem oszt, nem szoroz. Nagyon sok trükk-technika debütál először reklámban vagy TV sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII-ben Yodát olyanra akarták, mint a bábú volt anno. Azért lett olyan amilyen. De persze utólag látszott, hogy a fényátersztős cuccal jobb lenne. Talán majd a HD kiadásra rátesznek még egy bőrt. :cry: De ez nem OFF itt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 'játékával' nincs semmi baj. Elég csak megnézni a padwanos részt...oltári az egész mozgása, mimikája, minden!

Amikor a film elején Palpi irodájában dumálnak, számomra mindig zavaró volt a hullámos szájmozgása, valahogy nagyon nem illett oda. Élőbbnek érzem az ep5-öst :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a film elején Palpi irodájában dumálnak, számomra mindig zavaró volt a hullámos szájmozgása, valahogy nagyon nem illett oda. Élőbbnek érzem az ep5-öst  :D

Az üres tátogás élethűbb, mint az artikulált szájmozgás? :cry: Amúgy már régen is írtad ezt a hullámzós szájmozgást, amitől már akkor is a falramásztam. :) Szerintem ez innentől már egyéni ízlés kérdése.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van Yoda fülremegésével? :D Esetleg az ősz hajszálak hullámzásával ? :)

 

 

Nálam most, -a már általam unalomig hajtogatott- Cloverfield ver rá minden CGI-re. Profi amatörizmussal integrálták a filmbe. :D Tényleg mestermű. :cry:

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az Oscar vs. SW téma mindig elöjön. :D

Persze, hogy Odyval értek egyet. De egy kis adalék a témához:

gusztustalan. Röviden így lehetne az Akadémiát jellemezni. És itt nem arról van szó, hogy ha az SW nem kap Oscart, akkor máris sírni támad kedvem, hanem arról, hogy a hülye is észreveszi, hogy DIREKT hátrányosan megkülönböztették a vetélytársakkal, hogy Lucast piszkálják, alázzák, stb.

Példa: mindenki tudja, hogy tőből rühellem a GyU-t. De elfogadom, hogy másoknak spíler alkotás. Mégis - őszintén - mitől annyival jobb, különb, mesteribb, művészibb, eredetibb a Király visszatér, hogy 11-et kap, míg egy ep3 egyet sem? 11, ember! Nem egy, nem kettő, TIZENEGY. :)

Nem tetszett az Akadémiának (sem), hogy Lucas így csinálta meg a prequeleket. Jól van, ezzel nincs baj. Viszont direktbe lejáratni egy alkotást gusztustalan.

Egy kategória, amit sosem bocsájtok meg: legjobb hang. Mégis, szerintetek az utóbbi 6-7 évben mennyit szerepelt a különböző szaklapok, kiállítások, stb. tesztjeiben SW anyag? Hát állandóan erről olvastam.

Bárki bármit mond, de hogy a SW kezelése Oscar témában igazságos, objektív, szakmailag átgondolt lett volna azt nem veszem be. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ody: Én pl. semmit sem tudok a trükkjeiről, mert egyszerűen nem ez a része izgat a SW univerzumának. Azzal foglalkozom, ami a vásznon van, a többi mellékes. Persze megnéztem a making of-okat, meg az extrákat, meg mindent, de számomra ez bónusz, én tuti nem jegyzem meg, hogy most melyik milyen áttörést hozott, vagy ilyesmi.

 

Az Oscart meg tőből lesz/rom, pláne azóta amit Priest mondott: meg sem nézik a filmeket és úgy szavaznak? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a Titanic annyira jó film ?:P

Szerintem az nem azért kapott 11 Oscart mert megérdemelte hanem mert más épkézláb film nem volt kéznél amik között szétoszthatták volna a díjakat amiket kapott. :P

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az Iron man lesz az a film amit az se biztos hogy letöltök.A főszereplő pali túlságosan is műmájer, elég idegesítően akarja hozni a laza csávó figurát, nem is különösebben látványos, és a történet se sokkal jobb egy átlagos szuperhős sztorinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon adja ezekkel a zenékkel, bár mondjuk a filmben lehet nem is lesznek. Ha meg már a trailer megvett, én megnézem majd. Robert Downley karakterét meg már megszoktam most a Zodiacból meg a Kiss Kiss Bang Bangből. :P

 

Azt szögezzük le, hogy ez a Batman nyomába se ér. Közel se.

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.