Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Esküszöm, tényleg ez lesz az utolsó amit a macskanőről írok, mert nem fogjuk, sőt nem is kell egymást meggyőzni. DE kb. 70 évig Macskanő azért is volt macskanő mert macskaként nézett ki, ez vele jár. Ez olyan mintha Joker nem lenne kifestve (csak lila öltöny) vagy Batman-nek nem lenne denevér füle, mert voltaképpen Batman, nem azért denevérember, mert úgy néz ki mint egy denevér, csak mert éjszakánként, "repkedne" a városban. Vagy, ha más filmet nézek, az alien-nek nem lenne pénisz alakú feje, attól még lehet Idegen báááh...

 

Na de tényleg nem fogok erről írni többet, mert mást úgy sem érdekel oldalakon keresztül vissza olvasva, meg egyedül is vagyok a véleményemmel :)

 

A Tim Burton-os majmok bolygóját meg soha nem szerettem annyira, sajnos (nem sok ilyen Burton-film van). A látvány gyönyörű (ILM) a maszkok is zseniálisak, sokkal jobban is hasonlít a könyvre. De mégsem tetszik, mert elmarad az a keserű érzés, hogy mi lett belőlünk emberekből. (atomháborús teljes pusztulás, nem tudunk beszélni, vissza süllyedés az állatok közé..)

 

Amit leírsz azzal nagyrészt egyetértek (de tényleg nem az a cél, hogy meggyőzzük egymást) annyiban különbözik a véleményem a Tiedtől, hogy számomra a macskanő nem azt jelenti, hogy a jelmezének macska füle van, stb, hanem Selina Kyle tulajdonságait tükrözi. Csöndesen lopakodik, és ügyes, mint egy macska (elvégre tolvaj) ... és természetesen nő is... ergo -> macskanő :D

 

Burton-os Majmok bolygója... hát igen... ezt egyébként, amit említesz én is éreztem a filmben. Ez jobban meg volt a régi részekben, mint a 2001-es "új"-ban, de nekem ennek ellenére is tetszett.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DE kb. 70 évig Macskanő azért is volt macskanő mert macskaként nézett ki, ez vele jár.

Szerintem is Macseknősebb macskafülekkel és nem is lenne ellenemre ha lenne füles szerkója is a filmben. Legfeljebb azt mondom majd hogy a fületlen maszkos verzió jobban bejön ha többféleképpen fog kinézni. A tegnapi képig egyáltalán nem foglalkoztam azzal hogy fülek nélkül akarom látni de mióta megláttam fületlenül a csajt rögtön úgy voltam vele hogy úgy is látni akarom a filmben. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy, ha más filmet nézek, az alien-nek nem lenne pénisz alakú feje, attól még lehet Idegen báááh...

Na most ebbe macskanőtől függetlenül is beletrafáltál, mivel ugye az Alien filmben pont nem egy alien van, és az első film címe nem csak a banánfejűekre vonatkozik, hanem a roncs pilótájára is. És ő aztán nem banánfejű, az fix. :) Sőt, még tovább menve, a filmben az emberek is idegenek, hiszen az LV-426 egyik félnek sem otthona (se a Fury 161). Ráadásul kedvenc péniszfejű mumusainknak még csak nem is alien a neve, hanem xenomorph. Szóval a nem banánfejű alien is alien, aka idegen, mert a négy filmben legalább három idegen faj van (ha hozzácsapjuk az AVP világát, akkor meg már hat), abból kettő (vagy öt) nem banánfejű, mégis idegen. Ráadásul a Prometheus nagyon valószínű, hogy megkapja majd az Alien címet (röhej, de attól függ, mennyire lesz sikeres a tesztvetítés... :roll: ), de a xenomorphok a pletykák szerint nagyjából a film utolsó negyedében tűnnek majd fel cameozni, és akkor sem a megszokott és már ismert formában.

(Azt meg már csak zárójelben említem meg, hogy se a predalien, se a királynő nem péniszfejű, mégis alienek/xenomorphok. ;))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most ebbe macskanőtől függetlenül is beletrafáltál, mivel ugye az Alien filmben pont nem egy alien van, és az első film címe nem csak a banánfejűekre vonatkozik, hanem a roncs pilótájára is. És ő aztán nem banánfejű, az fix. :) Sőt, még tovább menve, a filmben az emberek is idegenek, hiszen az LV-426 egyik félnek sem otthona (se a Fury 161). Ráadásul kedvenc péniszfejű mumusainknak még csak nem is alien a neve, hanem xenomorph. Szóval a nem banánfejű alien is alien, aka idegen, mert a négy filmben legalább három idegen faj van (ha hozzácsapjuk az AVP világát, akkor meg már hat), abból kettő (vagy öt) nem banánfejű, mégis idegen. Ráadásul a Prometheus nagyon valószínű, hogy megkapja majd az Alien címet (röhej, de attól függ, mennyire lesz sikeres a tesztvetítés... :roll: ), de a xenomorphok a pletykák szerint nagyjából a film utolsó negyedében tűnnek majd fel cameozni, és akkor sem a megszokott és már ismert formában.

(Azt meg már csak zárójelben említem meg, hogy se a predalien, se a királynő nem péniszfejű, mégis alienek/xenomorphok. ;))

 

Na ez jogos, természetesen úgy értettem, h nem lenne péniszfeje a xenomorphoknak :))

 

Erről jut eszembe a Predator 1-2-3 Alien 1-2-3-4 AvP 1-2 filmeket, h lehetne időrendi sorrendbe tenni? Illetve lehetséges egyáltalán? Mondjuk, ha jelenleg lehetséges is, nem biztos, h a Prometheus írói ezt is figyelembe vennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! Az nem lehet, hogy az egész Batman spoileresdi egy nagy hoax kampány. :D Felmerült a fluxon, hogy talán már kezd sok lenni az infóból és ez gyanús.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is felmerült már olyasmi hogy Nolanék tán direkt hamis cuccokat is szórogatnak hogy úgy kavarják meg a népet.

Főleg annak fényében, hogy a TDK idejében alig jött ki valami infó, most meg komplett jeleneteket mutatnak meg minden nap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg annak fényében, hogy a TDK idejében alig jött ki valami infó, most meg komplett jeleneteket mutatnak meg minden nap...

Némelyiket el se tudom igazán képzelni a filmben. Legutóbb például valami stadionos jelenet forgatásáról láttam pár képet és az nálam sehogy se passzol bele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némelyiket el se tudom igazán képzelni a filmben. Legutóbb például valami stadionos jelenet forgatásáról láttam pár képet és az nálam sehogy se passzol bele.

Igazából nálam a nagy bunyó se a városháza lépcsőin. Miért ütik egymást? Batman ellopta az összes fegyvert? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nálam a nagy bunyó se a városháza lépcsőin. Miért ütik egymást? Batman ellopta az összes fegyvert? :D

Az nálam is sántítós. Meg ott van a lépcsőkön motorozó Macseknőci. Olyan mintha ő vezetné a rohamot. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe a Predator 1-2-3 Alien 1-2-3-4 AvP 1-2 filmeket, h lehetne időrendi sorrendbe tenni? Illetve lehetséges egyáltalán? Mondjuk, ha jelenleg lehetséges is, nem biztos, h a Prometheus írói ezt is figyelembe vennék.

Predator (1987)

Predator 2 (1997)

Alien vs Predator/Aliens vs Predator - Requiem (2004 október 3-tól 14-ig) /Az Alien vs Predator legeleje 1904-ben, a visszatekintés i.e. 2296 és i.e. 2896-ban játszódik)

Predators 2010

Prometheus (2085)

Alien (2122)

Aliens/Alien3 (2179)

Alien Resurrection (2381)

 

A Prometheus csak az Alien filmet veszi figyelembe, talán még az Aliens-t, bár erre már nem vennék mérget. Ridley Scott az Alien3-at és az Alien Resurrectiont borzalmasnak véli (interjúi alapján, azt sem tudja, hány Alien film készült még a második rész után), a két AVP-ről pedig mikor kérdezték, felröhögött. A Predatorok létezéséről szerintem nem is tud, de ne is vegye figyelembe, hiszen szerves részei az Alien univerzumnak. Sőt, igazság szerint, az Alien univerzum nem része a Predator világának, de a Predator világának részese az Alien.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lassan már azt se hiszem el hogy az eddigi képeken és videókon a Bálás Krisz-Hardy Tamás-Anncsa trió szerepel. Az az Átok is sántítós. Az oké hogy Hardy nem olyan alkatú mint Átok a trélerben és biztos bőven fogják CiGi-ztetni hogy behemót legyen de nekem akkor is gyanús. :D

 

Meg itt van például ez a kép. Lefogadom hogy a beetetés miatt díszeleg egy Macseknőcis maszk Anncsika kezében. "Nézzétek csak! Ez lesz a Macskanő maszkja!" :D

 

annehathawaycatwomanmask.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy egy second unit egység meg zavartalanul veszi a filmet egy stúdióban :lol:

De figyelemelterelésnek meg elég drága. Most csak azért bunyózik vagy száz ember a lépcsőn, hogy megszívassák a kíváncsiskodókat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De figyelemelterelésnek meg elég drága. Most csak azért bunyózik vagy száz ember a lépcsőn, hogy megszívassák a kíváncsiskodókat? :D

Cloverfieldnél milyen jól megcsinálták :D Mindenki azt hitte amikor feltűntek az utcán, hogy valami Sajt című filmet forgatnak. Ezzel etették be őket :lol: Oszt lett belőle egy menekülős-szörnyes mozi :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először megláttam nem nagyon tetszett ez a macskanő, de így belegondolva tökéletes lesz.

Egy az hogy füleket tenni rá iszonyat gagyi lenne, ha ostorral mászkálna akkor meg esküszöm meg se nézném a filmet. Szerintem onnan kapja a macskanő nevet, mert segít a denevérnek és hát nő, és akkor a sajtó elkereszteli macskanőnek. Aztán ki tudja.

 

Riddick: +1 Nolan fan

 

Nyugi mindenki. Christopher Nolan tudja mit csinál, senki se fog csalódni.

 

Donát: Úúúú Donnie Darko. Épp alig egy hete néztem meg, egyik kedvenc filmem. Zseniális. Mi nem áll össze?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Predator (1987)

Predator 2 (1997)

Alien vs Predator/Aliens vs Predator - Requiem (2004 október 3-tól 14-ig) /Az Alien vs Predator legeleje 1904-ben, a visszatekintés i.e. 2296 és i.e. 2896-ban játszódik)

Predators 2010

Prometheus (2085)

Alien (2122)

Aliens/Alien3 (2179)

Alien Resurrection (2381)

 

A Prometheus csak az Alien filmet veszi figyelembe, talán még az Aliens-t, bár erre már nem vennék mérget. Ridley Scott az Alien3-at és az Alien Resurrectiont borzalmasnak véli (interjúi alapján, azt sem tudja, hány Alien film készült még a második rész után), a két AVP-ről pedig mikor kérdezték, felröhögött. A Predatorok létezéséről szerintem nem is tud, de ne is vegye figyelembe, hiszen szerves részei az Alien univerzumnak. Sőt, igazság szerint, az Alien univerzum nem része a Predator világának, de a Predator világának részese az Alien.

 

Köszi szépen az infókat, speciel a Predator sem nagyon jön be (azaz a 2. nem rossz) de az AVP-ket egyszer láttam összesen. Csak nem értettem, h akkor most, Lance Henriksen kit játszott az AVP-ben ezért voltam kíváncsi az időrendre. Mert a DC-ig azt hittem, h Bishop II is robot, de most már egyértelmű, h hús-vér ember...A Prometheus lehetséges ellentmondását úgy értettem, h Scott próbálkozni fog-e ismét a gubózással, de így nem lettem nyugodtabb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Tudom hogy a kritikáknak nem kell adni meg ilyenek, de úgy látszik hogy mégsem lett akkora gagyi a majmos film. :P

imdb: 8.0

rotten: 81%

 

Több mint biztató.

 

És pont az ilyesmik, csúsznak nálunk heteket. Az edemszendler féle hulladékoknak meg nálunk van az ősbemutatója....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Űrodüsszeia

Még egy kultuszfilmet pótoltam ma este, és el kell mondanom, hogy mélységesen csalódtam. Nagyjából ugyanaz a problémám mint a Blade Runnerrel: a film annyira lassú, hogy az már élvezhetetlen. Egyszerűen minden jelenet túl van húzva, és annál az "INTERMISSION"-nél már a fejemet fogtam. A végénél (a Jupiterre érkezés után) meg teljesen elvesztettem a fonalat.

Kubricktól ez az első film, amit láttam, és ha a többi filmje is ilyen, akkor inkább kihagyom őket, mert ez a film csak arra volt jó, hogy elvegyen az életemből 2,5 órát (najó, meg arra hogy megértsek egy-két filmes utalást)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Űrodüsszeia

Még egy kultuszfilmet pótoltam ma este, és el kell mondanom, hogy mélységesen csalódtam. Nagyjából ugyanaz a problémám mint a Blade Runnerrel: a film annyira lassú, hogy az már élvezhetetlen. Egyszerűen minden jelenet túl van húzva, és annál az "INTERMISSION"-nél már a fejemet fogtam. A végénél (a Jupiterre érkezés után) meg teljesen elvesztettem a fonalat.

Kubricktól ez az első film, amit láttam, és ha a többi filmje is ilyen, akkor inkább kihagyom őket, mert ez a film csak arra volt jó, hogy elvegyen az életemből 2,5 órát (najó, meg arra hogy megértsek egy-két filmes utalást)

 

Akkoriban a filmek lassúak voltak, nem csak az Ürodüsszeia. Az emberek nem rohantak mint manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001 Űrodüsszeia

Még egy kultuszfilmet pótoltam ma este, és el kell mondanom, hogy mélységesen csalódtam. Nagyjából ugyanaz a problémám mint a Blade Runnerrel: a film annyira lassú, hogy az már élvezhetetlen. Egyszerűen minden jelenet túl van húzva, és annál az "INTERMISSION"-nél már a fejemet fogtam. A végénél (a Jupiterre érkezés után) meg teljesen elvesztettem a fonalat.

Kubricktól ez az első film, amit láttam, és ha a többi filmje is ilyen, akkor inkább kihagyom őket, mert ez a film csak arra volt jó, hogy elvegyen az életemből 2,5 órát (najó, meg arra hogy megértsek egy-két filmes utalást)

 

Rengetegszer megfogadtam, h most pedig elejétől a végéig megnézem. De egyszerűen nem vagyok rá képes, mindig "na majd innen folytatom...". És nem a hosszúsága miatt (imádom a keresztapát, és észre sem veszem a hosszát stb) de ez vontatott, művészi vagy művészieskedő, és akárhol megnyílok, h nem tetszik ez a film, mindig én vagyok a "tahó". A Jupiteren már én sem értek semmit, de előtte se mindent. Nem rég elolvastam egy elemzést, h miről is szólna, és tetszett az írás. Na mondom, ez erről szólna? Ez tetszik, és mindig is ezek a kérdések foglalkoztattak! Meg is nézem ennek fényében... nézem...nézem... és "ez még mindig 15 percig a bécsi keringőre vonul az űrhajó stb...". Amúgy sem szeretem Kubrick filmjeit túlságosan, bár a Tágra zárt szemek, nagyon jó... és az A.I. tudom Spielberg rendezte, de Kubrick nyomán, maga a ZSENIALITÁS!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001 egy, a mai filmes közönség számára már nehezen fogyasztható és befogadható, ámbár ZSENIÁLIS alkotás.

1968-as ugyebár a film, és vizuális hatása köröket ver néhány MAI!!! filmre.

Mondhatjuk, hogy a modern kor sci-fi filmjeinek egyik jelentős előfutára volt. Kubrick ebben a filmben nem csupán minden idők egyik leghíresebb sci-fijét tette le az asztalra, hanem erőteljesen keverte a sci-fi és a művészfilm elemeket. (Véleményem szerint a 2001 inkább művészfilm, mint sci-fi.) Jómagam nem vagyok művészfilm rajongó, de a 2001 minden zsenialitását és erényét elismerem.

 

A Blu-Ray változatra olyan kristály tiszta képet varázsoltak, hogy az ELKÉPESZTŐ VOLT.

 

Úgy másfél hete néztem meg néhány barátommal, természetesen megosztotta a közönséget, sokan a vontatottságára panaszkodtak, de olyan is volt, akinek egy az egyben tetszett a film. De mivel rögtön utána szintén Blu-Rayről megnéztük a folytatást, a 2010 A kapcsolat éve című filmet is (ezt már nem Kubrick rendezte és 1984-ben készült), ami világosabbá és érthetőbbé tette a 2001-et is, sokkal pörgősebb filmről beszélünk, mint az elődje, remek történettel... de a látvány érezhetően alul marad az 1968-as nagy elődhöz képest. (Csak halkan jegyzem meg, hogy annak ellenére, hogy a 2010 jócskán alul marad az IMDB pontjait nézve az elődhöz képest nekem mégis jobban tetszett, mint a 2001) :P:D

 

Nagyon sajnálom, hogy a 2061 és a 3001 történeteket nem filmesítették meg. Talán majd egyszer.... könyvben mindenesetre be fogom szerezni őket.

 

 

Obi... Bomarr írását hol lehet megtalálni? (ebben a topikban... vagy máshol?)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kubrick-tól én eddig csak a Spartacus-t láttam. A többi közül a 2001-et és a "Tágra zárt szemek"-et mindenképp meg akarom nézni valamikor.

 

 

Obi... Bomarr írását hol lehet megtalálni? (ebben a topikban... vagy máshol?)

Nem én vagyok a megkérdezett de mégis válaszolnék. Máshol van. Egész pontosan itt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.