Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk ez megkövetel egy minimális büdzsét - kosztümök, helyszínek, miegymás.

 

Kevin Smith is leforgatta a Clerkset pár ezer dollárból, aztán kultuszfilm lett belőle. Nolan a Followingot kemény 6 ezer dollárból hozta össze. Ilyenek kellenek!

Nem ilyen súlyos milliárdokból leforgatott romantikus blődségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkét filmet előjegyeztem megnézésre, nagyon jónak ígérkeznek. :)

Remélem, sikerül valamikor megnézni őket.

 

Amúgy nem tudom te hogy voltál vele, de azért kicsit ismerni kell hozzá a baseball alapjait, mert nem kezdenek el semmit se magyarázni. Főleg angol felirattal volt elég követhetetlen néha. :D

Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy valóban ismerni kell kicsit a sport szabályait. Szerencsére túl tudtam lépni ezen az apróságon (magyarral néztem, nem mernék egy ilyen filmet másképp bevállalni) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre!! Ez az a pontos kifejezés, amit kerestem arra miért nem szeretem a "lakosság által" kedvelt magyar filmeket, Üvegtigris, Zimmer Feri... sőt az egész Tímár élet"mű".

A "Fapumát" nem bántani, mert szerintem az utóbbi idők legjobb vígjátéka. :) Köze sincs a "szenvedős" filmekhez.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "Fapumát" nem bántani, mert szerintem az utóbbi idők legjobb vígjátéka. :) Köze sincs a "szenvedős" filmekhez.

 

És a "részeges melós"? :D

 

Amúgy abba már beletörődtem, hogy én vagyok az egyetlen ebben az országban aki képtelen megnézni, egy Üvegtigris, Macskajaj, vagy Bud Spencer+Terrence Hill filmet. Pironkodva vallom be a legtöbb társaságba, max. 5 sör után :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik Milluka másban nem is akar már játszani.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rJZDtA7wt9o

 

--------------------------------------------------------------

 

Azt híresztelik hogy Csák kireklamálta feláldozahtóék új kalandjának a PG13 besorolást. Állítólag csak úgy vállalta el a szerepét hogy ha a fiatalabbak is nyugisan megnlzhetik a múvit tehát valószínűleg durva duma nuku és lehet hogy egyéb erősebb jelenetek is ollót kapnak. Olyat is olvastam hogy hivatalos a hír de jó lenne ha mégse lenne az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt híresztelik hogy Csák kireklamálta feláldozahtóék új kalandjának a PG13 besorolást. Állítólag csak úgy vállalta el a szerepét hogy ha a fiatalabbak is nyugisan megnlzhetik a múvit tehát valószínűleg durva duma nuku és lehet hogy egyéb erősebb jelenetek is ollót kapnak. Olyat is olvastam hogy hivatalos a hír de jó lenne ha mégse lenne az.

Én csak azt nem értem, hogyha Chuck maga az atyaúristen (mint ahogy tudjuk, hogy az), akkor miért nem ő az egyetlen főszereplő, a rendező, az operatőr és a producer is? Sőt, az egész stáb! Így Chuck megrendezhetné és felvehetné, ahogy Chuck szétrúgja egyetlen Nem-Chuck (Károly) alakította ellenfelét, majd ezt követően Chuck megvághatná a movie-t, hogy azok a jelenetek, ahol túlságosan megalázza az ellenfelét, kikerüljenek belőle, ezáltal befogadhatóvá válna a történt a világ többi, hű Chuck rajongó nézője számára is, amit a Chuck vezette helyi ORTT egy PG 13-assal honorálna.

 

Minek ide reklamálni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar filmgyártás: amellett, hogy katasztrófa, én bevallom a 2000-es évek elején komolyan elkezdtem benne reménykedni, hogy itthon valami be fog indulni. Ugye a '90-as évek az egy tragédia volt, mert a már elkoptatott arcok adták elő újra és újra ugyanazt. Mindent elmond arról az évtizedről, hogy Koltai Róbert Szambája volt akkor az egyik legjobb (és az még tényleg élvezhető volt, nem úgy mint az újabb művei). Ja meg ott volt a Napfény íze, ami végülis mint a magyar történelem XX. századi tablója rendben volt. Ugyan a kimagaslótól, meg Szabó korábbi filmjeitől messze volt, de legalább korrekten össze lett kalapálva.

 

Nade aztán jött a Moszkva tér. Végre egy film, amiben nem múltba révedően "elvtársasoztak" tiz percenként, hanem "rólunk" szólt, legalábbis azokról akik gyerekfejjel élték meg a rendszerváltást. Volt benne humor, friss arcok... én itt komolyan elkezdtem várakozni, hogy mi lesz ebből. És jött a Kontroll is, ami fillérekből megmutatta, hogy hogy nézne ki egy kultfilm idehaza. Oké nem olyan mint egy amerikai kultfilm: a dumák nem ütnek annyira, a feeling nem olyan erős, hogy harapni lehetne, de nagyon is egyben volt (nagy bűne viszont, hogy behozta a magyar filmgyártásba Csányi Sándort, akinél rejtély miért nem látják a castingosok micsoda antitálentum). És persze a Valami Amerika, ami végre tényleg vicces volt - ott már odáig mentem, hogy moziban néztem meg. Közben a Hukkle rávilágitott, hogy művészfilmes szinten is tudunk leleményesek lenni és nem csak köldöknézős marhaságokaink vannak. Ja és még ott volt a személyes kedvencem a Boldog születésnapot!, ami elsőre csak vígjátéknak tűnik, aztán dráma lesz és ott van benne korunk talán legjobb színésznője Ónodi Eszter akit ezután a film után egyszerüen nem lehet, nem szeretni.

 

Na ez a generáció ahogy jött úgy ment. A Moszkva teret dirigáló Török Ferenc összes új munkája a régi halovány mása: Szezon, Overnight... nem rosszak csak uncsik. A Hukkle-t rendező Pálfi meg miután letudta a Taxidermiát -ami őrületesen rétegfilm, de nekem pont tetszik- eltűnt a nem tudom hová. A legkínosabb utat a Valami Amerikát rendező Herendi Gábor járta be (a Magyar Vándorral konkrétan vallatni lehetne). És azóta nincs semmi. Ezek is szenvednek, új arcok meg alig.

 

Ami nekem az elmúlt pár év terméséből tetszett: A nyomozó - magyar thriller. Már eleve ugye a műfajnál megijed az ember, pedig teljesen rendben van. Gondolom jó magyar szokás szerint a rendező Gigor Attila vagy azonnal eltűnik vagy csinál valamit ami kb. fele ilyen jó.

Pánik - Ezt tavaly néztem és az év pozitiv csalódása volt. Mikor leültem elé kizártam, hogy jó legyen, mivel a rendező Till Attila... a bohóc a TV2-ről. Na ehhez képest ez egy kifejezetten jó film és nem vígjáték hála istennek. De oké volt a Csak szex és más semmi is. De minden -néhol óriási- hibájával együtt én a Szabadság szerelem-mel is elvoltam.

 

Az Üvegtigriseket én nem tudom végignézni: első részt tiz perc után lekapcsoltam. Azóta se tudom magam rávenni, hogy megnézzem.

 

A magyar filmipar csúcsa egyébként szerintem simán a '60-as - '70-es évek volt. A '30-as évek nálam azért nem mert a magyar filmipar akkor is messze levolt maradva a nyugatitól: főleg vígjátékokat toltunk -igaz abból kifejezetten minőségieket- de ezzel ki is fújt. Közben nyugat-európában mindenféle zsánerű filmekből készültek pazarabbnál pazarabbak. Viszont a '60-as '70-es évekből csak pár cím: Egri csillagok, A Tenkes kapitánya, Ötödik pecsét, A tizedes meg a többiek, Isten hozta Őrnagy úr!, Frakk (rajzfilm-sorozat), Mézga család (rajzfilm-sorozat), Indul a bakterház, Magyar népmesék (rajzfilm-sorozat), Kérem a következőt (Dr. Bubós rajzfilm-sorozat), Süsü a sárkány kalandjai, A kőszívű ember fiai... és a sor még nagyon-nagyon hosszú. És az a durva, hogy például az Egri csillagok epikusságban semmivel nem marad el a kor átlag francia vagy angol történelmi filmjeitől. És évtizedek múltával visszanézve is jók ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Érdekes, szerintem az Üvegtigrisek nagyon jók. Na de: a Kaméleont láttad már? Szerintem magyar szinten nagyon jó, de hát az Üvegtigrisek esetében is láttuk, hogy ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy neked is tetszene. :)

Mondjuk ugye az túlzás, hogy nem tetszenek az Üvegtigrisek, mert még nem láttam őket. A kérdéses 10 perc megnézése is olyan 6-7 éve lehetett. Az most meglepett, hogy neked tetszik, annyira hogy emiatt lehet adok neki egy esélyt. A Kaméleont nem láttam, de jókat hallottam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már nem egy olyan emberről, akinek nem jött be, és kinyomta úgy, mint Te. De szerintem nagyon szórakoztató, ez persze még nem garancia semmire. Viszont én azt látom, hogy rengeteg munka van benne, ezért mondtam alább, hogy ne azt bántsuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Üvegtigris tipikus magyar agyatlan vígjáték, ha az ember ráérez az ízére akkor szétröhögheti az agyát. Pl. a msáodik részben benne van Sinkó László is egy kis jelenet erejéig, de annyira beszarás az az ember, hogy már csak azért érdemes volt megnézni a filmet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ugye az túlzás, hogy nem tetszenek az Üvegtigrisek, mert még nem láttam őket. A kérdéses 10 perc megnézése is olyan 6-7 éve lehetett. Az most meglepett, hogy neked tetszik, annyira hogy emiatt lehet adok neki egy esélyt. A Kaméleont nem láttam, de jókat hallottam róla.

 

A Kaméleont mindenképp nézd meg főleg Nagy Ervin miatt. Elképesztően jól alakítja a szélhámost.

Csányival kapcsolatban egyetértek veled. El nem tudom képzelni ,hogy lett belőle színész.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Üvegtigrist nem látni az kb nálam olyan, mint az, hogy férfiember gyűlöli a Rambo filmeket. :D

A fanyar humora teszi naggyá ezt a filmet, illetve a folytatásait. :) Nem szokványos, az biztos.

 

 

Pontosan. Azért nagyon jó mert rólunk magyarokról szól. Igazi lerobbant figurákkal akikkel nap mint nap találkozunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kaméleont mindenképp nézd meg főleg Nagy Ervin miatt. Elképesztően jól alakítja a szélhámost.

Csányival kapcsolatban egyetértek veled. El nem tudom képzelni ,hogy lett belőle színész.

Az hihetetlenebb, hogy a csajok szerint az egy jóképű csávó :):D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Azért nagyon jó mert rólunk magyarokról szól. Igazi lerobbant figurákkal akikkel nap mint nap találkozunk.

Amúgy én sokáig meg se akartam nézni, mert ahogy meséltek róla, az jött le, hogy egy szokványos magyar agyatlan humorú valami. Aztán egyre többen mondták, hogy tök jó. És igazuk lett. :D Más az, amikor már képeket is társítunk a poénokhoz. Hiába mesélsz róla bárkinek, ezt látni kell és kész. Azok az arcok... :lol: "Mi?! Nincs már márka???" :lol: :lol: :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr nagyon tetszett ez az írásod/összefoglalód!! Szinte minden sorával egyetértek! Az Egri csillagok az egyik legjobb történelmi film, meg is vettem eredetiben, rengetegszer láttam, amikor majd gyerekeim lesznek, biztos vagyok benne, h ők is élvezni fogják, de előtte a fantasztikus könyvet olvassák el!

 

Azt hiszem, kihagytad a tanút, ami pedig szimplán, a legjobb magyar film, minden sora kult. Bár egy bizonyos fokú intellegencia és történelem tudás is kell 2012 gyermekének hozzá.

 

A magyar animáció akkoriban egy csoda volt, minden tiszteletem Jankovics Marcelé, meg is akarom nézni tőle az ember tragédiáját.

 

A '30-as években tényleg csak a vígjátékokat nyomatták, de ugyan olyan értékesek voltak, mint az amerikában készült társai. De azért az valamiről árulkodik, hogy azokat remake-elték újra. És ma egy S.O.S. Love-ot megmernétek mutatni egy külföldinek? (Talán azért is szeretem ezeket a filmeket, mert ez a kedvenc korszakom a magyar történelemből...)

 

Az Üvegtigrisre már többször "kényszerítettek" de nem tudtam rajta elmosolyodni, nekem ez nem humor. És fáj amikor mondják, h "ez a magyar valóság". Én vidéki ember vagyok, de NEM, nem ez a valóság, ez IS, ilyen IS van, SAJNOS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon gáz, hogy nekem bejött a Magyar vándor? (Moziban láttam, sőt DVD-n is megvan)... hát ez van.

 

Az Üvegtigrisről... nagyon régen láttam az első részt (nem nagyon jött be) illetve a 2. részből részleteket (az sem jött be) de az utóbbi időben nagyon megkedveltem Rudolf Pétert, így elképzelhető, hogy adok a Tigrisnek még egy esélyt... és akkor letolom egyben mind a három részt... meglátjuk, hátha jobban bejön mint annak előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr nagyon tetszett ez az írásod/összefoglalód!! Szinte minden sorával egyetértek! Az Egri csillagok az egyik legjobb történelmi film, meg is vettem eredetiben, rengetegszer láttam, amikor majd gyerekeim lesznek, biztos vagyok benne, h ők is élvezni fogják, de előtte a fantasztikus könyvet olvassák el!

Nem egyszer adta már külföldi kábelcsatorna. Konkrétan a SAT1 -re és az RTL -re emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem, hogyha Chuck maga az atyaúristen (mint ahogy tudjuk, hogy az), akkor miért nem ő az egyetlen főszereplő, a rendező, az operatőr és a producer is? Sőt, az egész stáb!

Éppenséggel lehetne. Nemrég olvastam hogy állítása szerint az ő figurája lesz az ügyeletes feláldozhatómentő. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaméleon: nagyon jó film :), Valami Amerika: nagyon szórakoztató film :), az Üvegtigriseket nem láttam.

 

Sajna ebben nem tudok véleményt nyílvánítani, mert nem vagyok nő. :D De vannak itt hölgyek majd megmondják hogy jóképű férfi-e.

A Csak szex és más semmiben tetszett, mint színész, jól hozta a karaktert, de különösebben nem fogott meg.

 

 

Én inkább elolvasatom majd a gyerekemmel. A film messze van a könyvtől. A Tanú pedig tényleg alap!

Az Egri csillagoknál erre megvan minden esélyed, mert még mindig ötödikes kötelező olvasmány. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon követem nyomon a magyar filmipart, de egy valamiben biztos vagyok, ha készül egy új filmjük, valahogy meg merném kockáztatni, hogy a főszerepben Csányi Sándor, mintha nem lenne más színész ebben az országban, na jó, Fenyő Ivánt is viszonylag hamar előhúzzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.