Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Kíváncsiságom végül legyőzte a józan eszemet, és megtekintettem eme remekművet. Csalódnom nem kellett, a film minden téren logikátlan és gagyi. Tipikus példája a "semmi sztori csak sok robbanás" kategóriába tartozó "sikerfilmeknek".

Kíváncsi leszek, hogy a folytatás mekkorát fog bukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint egy öreg melós a földekről. :D Melyik filmből van?

"A Welcome to the Jungle thrillerben egy design cég dolgozó csapatépítő tréningre utaznak egy trópusi szigetre. Azonban hajótörést szenvednek, aminek következtében jó néhányan kivetkőznek önmagukból. Az Adam Brody által játszott fickó megpróbálja kitalálni, hogy miképp juthatnának vissza a civilizációba, de ehhez szembe kell szállnia a hatalommániás főnökével. "
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Sólyom Végveszélybent BD-n. Tartalmilag szerintem már mindenki ismeri a filmet, vannak jó és kevésbé jó pillanatai, illetve van a Frenkie féle potméter ami nála legfőképp kiugrik. :D

 

Node a minőség.

Kép: Alapból rendhagyó módon elég sötét volt a kép, szóval beletellett egy kis időbe mire átkalibráltam a tv-t. :S És ha már a képbeállító menük sorai közt rohangáltam akkor az összes képjavító bizz-bazt lekapcsoltam (hót feleslegesek), mert első látásra feltűnt, hogy r*hadtul ott virított a szappanopera szerű hatás ( pedig korábban már a BD bemenetét beállítottam, fene se érti, hogy miért nem jegyezte meg a tv azokat a beállításokat :hmm: ). Mikor ezekkel végeztem, olyan elfogadható lett a kép, hogy szó szerint minden kavicsot, porszemet, verejtékcseppet be lehetett azonosítani. :)

Hang: Nem volt rossz, nem volt rossz, de a gyomromba nem akart bemászni. Próbaképp belehallgattam az angol TrueHD-be, vajon az erősítőm mit kezd a "mag"-jával. Hát nekem dinamikátlannak tűnt. :S A szinkron jobban teljesített. Node majd ha meglesz az új erősítő, gondolom gatyaszaggató lesz a hatás. :) Szóval a hang nekem a DVD kiadáson (eredeti lemez, eredeti hangsáv) jobban átjött.

Mindazonálltal a megvételt nem bántam meg, a full hd a panasonic plazma támogatásával lenyűgöző volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Sólyom Végveszélybent BD-n. Tartalmilag szerintem már mindenki ismeri a filmet, vannak jó és kevésbé jó pillanatai, illetve van a Frenkie féle potméter ami nála legfőképp kiugrik. :D

 

Node a minőség.

Kép: Alapból rendhagyó módon elég sötét volt a kép, szóval beletellett egy kis időbe mire átkalibráltam a tv-t. :S És ha már a képbeállító menük sorai közt rohangáltam akkor az összes képjavító bizz-bazt lekapcsoltam (hót feleslegesek), mert első látásra feltűnt, hogy r*hadtul ott virított a szappanopera szerű hatás ( pedig korábban már a BD bemenetét beállítottam, fene se érti, hogy miért nem jegyezte meg a tv azokat a beállításokat :hmm: ). Mikor ezekkel végeztem, olyan elfogadható lett a kép, hogy szó szerint minden kavicsot, porszemet, verejtékcseppet be lehetett azonosítani. :)

Hang: Nem volt rossz, nem volt rossz, de a gyomromba nem akart bemászni. Próbaképp belehallgattam az angol TrueHD-be, vajon az erősítőm mit kezd a "mag"-jával. Hát nekem dinamikátlannak tűnt. :S A szinkron jobban teljesített. Node majd ha meglesz az új erősítő, gondolom gatyaszaggató lesz a hatás. :) Szóval a hang nekem a DVD kiadáson (eredeti lemez, eredeti hangsáv) jobban átjött.

Mindazonálltal a megvételt nem bántam meg, a full hd a panasonic plazma támogatásával lenyűgöző volt. :)

 

 

Mi volt benne a kevésbé jó? :D Itt még azt sem lehet mondani hogy a csúnya amcsi katonák az olajért harcoltak. Itt tényleg jó volt a cél. Na és persze a zsenialitásuk is megmutatkozott. 19 embert vesztettek, míg a szomik 1000-et. Hát nem ügyes fiúk? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi volt benne a kevésbé jó? :D Itt még azt sem lehet mondani hogy a csúnya amcsi katonák az olajért harcoltak. Itt tényleg jó volt a cél. Na és persze a zsenialitásuk is megmutatkozott. 19 embert vesztettek, míg a szomik 1000-et. Hát nem ügyes fiúk? :D

Olyan ügyesek voltak, hogy végül kivonták őket. :D Számomra a legjobb beszólás az volt amikor Eric Bana karaktere a végén azt mondja, hogy ők semmi másért se csinálják ezt az egészet mint a bajtársukért. :) Nem jött holmi h*lye "meghozzuk a demokráciát" marhasággal. :) Kicsit sajnálom, hogy nem mentek rá jobban az elfogott pilóta körüli dolgokra, csupán két-három mondat zajlott le közte és a fogva tartói közt. Végül aztán "állítólag" elengedték. Nem tudom, hogy az ő karaktere a valóságban is e így végezte.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan ügyesek voltak, hogy végül kivonták őket. :D Számomra a legjobb beszólás az volt amikor Eric Bana karaktere a végén azt mondja, hogy ők semmi másért se csinálják ezt az egészet mint a bajtársukért. :) Nem jött holmi h*lye "meghozzuk a demokráciát" marhasággal. :) Kicsit sajnálom, hogy nem mentek rá jobban az elfogott pilóta körüli dolgokra, csupán két-három mondat zajlott le közte és a fogva tartói közt. Végül aztán "állítólag" elengedték. Nem tudom, hogy az ő karaktere a valóságban is e így végezte.

 

 

Kivonták mert sok volt az amerikai áldozat. De az nyilvánvaló hogy az egész bandát két hét alatt legyőzhették volna több katonával és több helikopterrel.

 

Szerintem a valóságban is túlélte. Anno ment a hír hogy a lezuhant pilóták holttestét gatyában húzgálták az utcán. Viszont a filmbeli pilótánál írják is a végén hogy elengedték.

Viszont nekem sajna az jön le a filmből mennyire jobb a Nyugat mint ők és nem csak katonailag értem. Egyszerűen döbbenet ahogy a szomik élnek .

Itt nem demokráciát vittek hanem az ENSZ kérte meg őket hogy a segélyszállítmányokat védjék meg a haduraktól. Az akció napján is a legnagyobb vezérért mentek. Mert az ugye mégsem járja hogy ha kap egy ország egy segélyszállítmányt akkor az éhező lakosságnak semmi sem jut, és ha mennek kajáért akkor meg beléjük lőnek ahogy láttuk az elején.

Szóval nekem az egész film alatt az járt a fejemben hogyha amerikai katona lennék csak megkérdezném őket hogy ez nektek így jó? Hogy nincs mit enni alig éltek. És akkor megmutatnám hogy lehet máshogy is. Iskolába járni, építeni, dolgozni. Csak egy videó kell Los Angelesről.

Kétséget kizárólag ebben a helyzetben az amcsik voltak az erkölcs magaslatán. Mert a lakosságot próbálták védeni a csúnya emberektől. A szomorú inkább az hogy az elején mikor belelőttek a tömegbe nem engedélyezték a Black Hawk-nak hogy tüzelhet.

Nagy arca van ezeknek a haduraknak és embereiknek de mikor nem a gyenge lakosságot kell terrorizálni és igazi kemény gyerekekkel kerülnek szembe akkor látni milyen gyávák. Számomra ez volt a film lényege és anno is így gondoltam mikor az akció zajlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül aztán "állítólag" elengedték. Nem tudom, hogy az ő karaktere a valóságban is e így végezte.

Állítólag jelenleg 50 éves, 2001-ben (a mozifilm évében) szerelt le, Chief Warrant Officer 4 rangban a 160th SOAR - Night Stalkers kötelékéből, 3700 órányi repüléssel a háta mögött. A szomik tizenegy nap után engedték el egy nigériai katonával együtt, akit a vöröskeresztet őrizte, mielőtt fogságba került.

 

Viszont Frenkie, tévedsz, a Delta és Ranger osztagok (és mások) a film idején már csak és kizárólag az Gothic Serpent hadművelet miatt voltak ott. Amire te gondolsz, az a Restore Hope hadművelet, és abban a tengerészgyalogság vett részt. Két különböző akció, különböző célokkal és résztvevőkkel (ezért nem avatkozhattak be a film elején a katonák, már nem az ő dolguk volt). A Restore Hope '92 december 5-től '93 május 4-ig tartott, utána indult a Gothic Serpent augusztus 22-től október 13-ig. Ez utóbbi hadműveletnek (a teljes hadműveletnek) volt a célja Mohamed Farrah Aidid elfogása, és része a mogadishu-i csata. Annak célja viszont nem Mohamed Farrah Aidid elfogása volt, hanem a hadvezérei, köztük az alvezére elfogása volt. Pontosan tudták, hogy Aidid nem lesz ott, ezzel nem is számoltak. A célt, vagyis a hadvezéreket elfogták, ezt sikerült teljesíteniük (az más kérdés, hogy több is bekrepált a visszaúton).

 

A film amúgy tényleg nagyon jó, de sok minden kimaradt belőle, sok minden lett a hősiesség oltárán feláldozva. Eleve, az egészet úgy aposztrofálja, hogy csak a Rangerek és a Deltások vettek részt, illetve a Night Stalkerek (akik neve amúgy baromira nem hangzik el, de ők a pilóták). Nem esik szó a 24th Special Tactics Squadron, ami a Légierő egy csapata, se a SEAL Team Sixről, ami meg a Navy SEAL alá tartozik. A Hegyivadászokat is azt hiszem, csak említik, pedig ők vigyáztak akkor az ENSZ erőkre. A malajziai és pakisztáni erők is csak említve vannak, pedig a mentés alatt egy-egy embert ők is vesztettek, illetve kilencen megsérültek.

De például az hülyeség a filmben, hogy az elsőként lelőtt helikopter legénységét nem hozták ki a roncsból. A valóságban őket egy később érkezett mentőcsapat kiszedte és a kijelölt gyűjtőhelyre vitte, amit a helikopter roncsból kiszedett kevlárral erősítettek meg. Így természetesen a menekítéskor nem kellett kivágni őket a helikopterből. Az sem derült ki, hogy a Deltás, Daniel Busch, aki kimászott a gépből és feltartotta a szomikat, míg a Little Bird landolt, a bázison belehalt a sérüléseibe.

A második gép lezuhanásával is akadnak gondok. A filmben csak Durant élte túl, a valóságban mindenki átvészelte a lezuhanást, csak súlyosan megsérültek. Shugart és Gordon Deltások a leszállás után nem emelték ki Durantot, a helikopterben védekeztek, míg meg nem ölték őket. A tömeg eztán kivégezte a helikopter legénységét, csak Durantot nem, akit - ahogy a filmben, bár valószínűleg nem pont úgy - Aidid emberei "mentettek" meg.

A film végén a mentőakcióból hiányzanak a Balck Hawkok és a Little Birdek is csak az éjszaka dolgoztak. Valójában a mentés végéig légi fedezetet biztosítottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, Dzséjt. Sejtettem hogy te majd pontosítani fogsz. Azt tudtam hogy először a tengerészgyalogság védte a segélyszállítmányokat mégpedig ha jól rémlik 20000 katona volt ott, majd jöttek a különleges erők a górék elfogására. Csak azt nem hogy ez 2 külön hadművelet volt. Mint anno említettem az első Öböl-háború óta(mióta nagyon megkedveltem az amcsi haderőt), próbáltam figyelemmel kísérni az akcióikat. A szomáliai hadműveletről sokat cikkeztek az újságok akkoriban és nagy port kavart az alsógatyás holttestek végighúzása az utcán.

A lényeg hogy a film engem érzelmileg is elért, baromira bele tudtam magam élni. Ok hogy ki lettek kergetve de azért csak egy napig tartották magukat, és a helikopterben az idióta(azért az mert azokat lövik akik segíteni jöttek nekik a hadurak ellen) civilek ellen kitartó katonákat meg hősöknek is tartom. Főleg Busch-t aki egyedül tartotta fel őket. Kitünő katonák én azt mondom.

Akkoriban egy haverom be akart vonulni az idegenlégióba( merthogy állitólag ők is Szomáliában voltak akkor) mert akkor hátha találkozik amerikai tengerészgyalogosokkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blair Witch - Ideglelés

 

Nos az ál dokumentarista 'kamera ráncigálós, kézi kamerás' műfaj nem mindenkinek jön be, de az tény, hogy ezzel a filmmel indult körútjára igazán ez a műfaj stílus, még ha volt is már előtte hasonló stílusú film.

 

 

Hallottam én anno 1999-ben erről a filmről, meg a "hisztiről" körülötte, hogy bizony megtörtént meg a szokásos duma, amit anno hallani lehetett... de valahogy nekem eddig mégis kimaradt. Pár napja azonban bepótoltam. Borzasztóan hitelesnek éreztem, sikerült úgy megcsinálni, hogyha az ember bezabált csak valamicskét a marketing dumából (hogy igaz történet, stb) akkor a film megtekintse után tényleg el is hiheti akár, hogy ez tényleg valóság. Figyelmemet végig lekötötte a felétől pedig kifejezetten parás volt... a vége meg... hát durva volt.

 

Ami még nem mindennapi volt, az az, hogy kb 60ezer dollárból világszerte 248,6 milliót kaszált és csak az USA-ban 140,5 millió dolcsit. Azért ez nem semmi.

 

Egyébként eddig a kedvenc kézi kamerás film - ami kifejezetten tetszett - a Cloverfield volt. Most, hogy a Blair Witch is megvolt kicsit jobban odafigyelek erre a 'műfajra' és felkeresem néhány jelentősebb képviselőjét. Ha van tippetek, ötletetek, tanácsotok melyeket érdemes beszerezni és megnézni, szóljatok! :)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kamerásból ajánlom a Rec-et és a folytatását. Spanyol horror, de ütős darabok :)

 

Rec-et akarom megnézni régóta de magyar torrentoldalakon nem találom mert csak 4 karaktertől enged keresni, címe meg ugye csak 3 :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi reaper, tegnap megnéztem a REC-et és az amerikai változatát a Karantént. A REC kiváló volt, bár szerintem kicsit elmaradt a Blair Witch-hez képest, de kifejezetten parás volt. A Karantén már gyengébb lett az eredeti REC-hez képest, de egyébként az sem volt szerintem rossz.

 

Hamarosan bepótolom a REC2-t is.

 

Oldie, a Balir Witch második része szót sem érdemel... nagy csalódás volt.

 

NorbiLordi így keresd: [REC]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Ha tetszik ez a stílus, akkor nagyon ajánlom a Troll hunter-t. Eredeti címe: Trolljegeren. Egy norvég film egy dokumentumfilmes csapatról, akik trollokat keresnek az erdőben (semmi köze a Gyűrűk Urához: északon a trollok nagyon mélyen benne vannak a helyi folklorban évszázadok óta).

 

Ennek a témának az elinditója egyébként a Cannibal Holocaust volt, de az abszolut nem ajánlott (tényleg öltek meg állatokat hozzá a kamera előtt). Egyébként talán ahhoz készült a legelborultabb werkfilm amit láttam: latin-amerikai dzsungelben vették fel kvázi egy polgárháború kellős közepén. Az operatőr utólag elárulta, hogy azt hitte snuff-filmet mennek forgatni vagyis a főszereplőket TÉNYLEG meg fogják ölni a forgatás végén. Jesus! Erre már csak a rendező tudott rápakolni egy lapáttal amikor elmesélte, hogy később visszament a dzsungelbe és látta ahogy a helyi milicia kivégzi a dzsungelben élő bennszülötteket: mondta, hogy teljesen másképp történt minden mint ahogy ők a filmjükben elképzelték és ezért sajnálja, mert így az ő alkotása nem lett annyira dokumentaritsa mint akarta.

 

Na szóval ezt ne. Troll huntert viszont igen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Ha tetszik ez a stílus, akkor nagyon ajánlom a Troll hunter-t. Eredeti címe: Trolljegeren. Egy norvég film egy dokumentumfilmes csapatról, akik trollokat keresnek az erdőben (semmi köze a Gyűrűk Urához: északon a trollok nagyon mélyen benne vannak a helyi folklorban évszázadok óta).

 

Köszi Bomarr az ajánlást. Megnéztem és tényleg kiemelkedő alkotás a hasonszőrűek közül. Érdekes volt, végig lekötött.

 

 

Arról esetleg nincs infód, hogy amit a filmben is bemutattak, hogy valamiért a trollok a keresztényekre jobban mentek, ez a norvég évszázados folklorban is benne volt?... mert erről nem hallottam még soha, csak most a filmben.

 

 

[REC]2 is megvolt. Jó volt ez is, sikerült mélyíteni a dolgokat, bár az első rész után baromira nem erre a csavarra számítottam. Kíváncsian várom a 3. részt, ami ha jól tévedek idén március 30-án jelenik meg.

 

Találtam még két hasonló műfajú filmet (kézikamerás áldokumentarista), ami felkeltette érdeklődésemet:

 

- Apollo 18 (ez egyébként is érdekelt)

- The Tunnel - Az alagút

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.