Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Annyit azért hozzátennék, hogy aki olvasta az Aliens regényváltozatát, ott azért kiemelik az intelligenciájukat. Pont annál az automata fegyveres dolognál. A fegyverekbe ugyanis maradt még lőszer, mikor az idegenek visszavonulót fújtak. Nekiláttak új útvonalat keresni az orvosi laborba. :) Szóval annyira nem hülyék, de tényleg távol állnak az űrutazástól kivitelezésétől. Csupán ingyenjegyet váltanak. :D

Igen erre gondoltam az alatt, hogy "Abban jók hogy kifigyeljék merre érdemes közlekedni terepen". Egyébként a tehenek se mennek neki a villanypásztornak ha emlékeznek rá hogy az fáj. De űrhajót azért nem építenek.

 

NorbiLordi: Ez "picit" még mindig messze van az űrhajó épitéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen erre gondoltam az alatt, hogy "Abban jók hogy kifigyeljék merre érdemes közlekedni terepen". Egyébként a tehenek se mennek neki a villanypásztornak ha emlékeznek rá hogy az fáj. De űrhajót azért nem építenek.

 

NorbiLordi: Ez "picit" még mindig messze van az űrhajó épitéstől.

 

Én egy szóval se mondtam hogy űrhajót kell építeniük :D Épp ellenkezőleg. Mivel parazita faj, nem szorulnak rá hogy űrhajót gyártsanak, megteszi nekik más teste is. Azért jó lenne már tudni valamit arról hogy honnan jöttek az Alienek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy szóval se mondtam hogy űrhajót kell építeniük :D Épp ellenkezőleg. Mivel parazita faj, nem szorulnak rá hogy űrhajót gyártsanak, megteszi nekik más teste is. Azért jó lenne már tudni valamit arról hogy honnan jöttek az Alienek.

Illetve rászorulni rászorulnának, mert eddig ahol megvetették a lábukat onnan kiirtották őket, így akár jól is jöhetne. De nem képesek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve rászorulni rászorulnának, mert eddig ahol megvetették a lábukat onnan kiirtották őket, így akár jól is jöhetne. De nem képesek rá.

 

Anya bolygójukon biztonságban vannak egyelőre, szóval ilyen szempontból nem szorulnak rá, azon kívül meg már más a helyzet :D

 

Amúgy találtam egy Timeline-t, van benne EU rész is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó lenne már tudni valamit arról hogy honnan jöttek az Alienek.

Valahogy pont ezt nem is szeretném tudni, teljesen feleslegesnek érzem. Nagyon jók így titokzatosan, ahogy vannak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Grey

Nem szeretem a katasztrófa filmeket, a romantikus alkotások után áll a sor végén. De ez most valami egészen más volt. A történet ütős és eredetien felvázolt, nem nyújtanak el bizonyos részeket feleslegesen. A farkasok jól néztek ki és mindig tudtak új meglepetést okozni. Persze Liam Neeson is kitett magáért, remek színésznek tartom. Ez a szerep pedig kifejezetten rá lett szabva, annak ellenére, hogy nem őt tervezték eredetileg a movie-ba. A befejezés pedig az utóbbi évek egyik legjobban eltalált endingje, több ilyen filmet kéne készíteni. 9/10

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Grey

Nem szeretem a katasztrófa filmeket, a romantikus alkotások után áll a sor végén. De ez most valami egészen más volt. A történet ütős és eredetien felvázolt, nem nyújtanak el bizonyos részeket feleslegesen. A farkasok jól néztek ki és mindig tudtak új meglepetést okozni. Persze Liam Neeson is kitett magáért, remek színésznek tartom. Ez a szerep pedig kifejezetten rá lett szabva, annak ellenére, hogy nem őt tervezték eredetileg a movie-ba. A befejezés pedig az utóbbi évek egyik legjobban eltalált endingje, több ilyen filmet kéne készíteni. 9/10

 

 

Teljesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ez a tanulékonyság amire gondolsz?

Újra kéne néznem, de amikor anno megtettem, megfogalmazódott bennem, hogy gyorsan tanulnak - nyilván túlélési technikát, mert ezt láttuk a filmben. A lentebb írt példák szerintem jók a tanulékonyságra, vagy pl. az, amikor alulról támadnak az Aliensben, mikor az ellenség minden egyéb utat lezár. Nem vitatom, hogy ez távol áll az űrhajó építésétől, de ezekből következtettem arra, hogy okosak (maga Ripley is többször kiemeli egyébként).

 

Az éntudattal kapcsolatban igazad van, eléggé alárendelődnek a királynőnek. Viszont valóban csak gyilkolászást és szaporodást láttunk tőlük (erre mondjuk egy 5 éves gyerek még nem képes :P), de most elgondolkodtam, hogy ha okosak, simán megeshet, hogy itt most csak a dolgozók kasztját láttuk, mint pl. a geonosisiaknál, ahol több jól elkülönített kaszt is van, ezek közül a munkásokat akár még egy királynő közös tudata is összekötheti (TCW), mégis képesek voltak űrhajókat építeni (már feltéve, hogy azokat a geonosisi vadászokat ők építették).

 

Persze ez már csak most így utólag, a kérdésen gondolkodva jutott eszembe. De ha így visszagondolok, korábban is inkább gondoltam úgy, hogy a tojásokban a társadalom "terjeszkedő" osztálya élt, akiknek az a feladatuk, hogy szaporodjanak és túléljenek, az űrutazást pedig a "felsőbb osztály" vagy az "értelmiség", ha úgy jobban tetszik :D vitte végbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Incredible Melting Man - Az olvadó ember (1977)

A történet:

Három asztronautát, akik a Szaturnuszra utaznak, különös, radioaktív sugárzás ér. Ketten meghalnak, a harmadik pedig, miután magához tér egy kórházban, újra a Földön, azzal kénytelen szembesülni, hogy lassan AZ egész teste groteszk módon olvadni kezd. Ezután megtébolyodik, és ámokfutásba kezd...

Na most maga a film elég régi, ehhez képest a maszkok jók voltak és a holtestek is tetszettek. A történet nem volt olyan unalmas és voltak benne félelmetes részek is. Mondjuk azt nem értettem, hogy a nő a konyhában volt, az olvadó embert a szobából támadt rá, ő meg bezárta az udvarra vezető ajtót és inkább, keresett egy bárdot...miért nem rohant el és kért segítséget? Jah, hogy Amerika...így már értem! :) 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, csakhogy a xenomorphoknál ilyenekről nem tudunk ("felsőbb osztály" vagy "értelmiség"), ennek ellenére lehet, de én nem tartom valószínűnek. :)

Én nem mondom, hogy van, csak azt mondom, hogy erre gondoltam anno. De ez már csak egy lépés a "rabszolgatartó" űrutaztatókhoz képes (space jockey vagy mi a bánat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne b*sz hogy Kristen Stewart játsza Hófehérkét?:lol: Akkor sok érzelmet nem fogunk tőle látni a film során. :D

Ezt mondom én is, ha igazi színész játszaná el a főszerepet még, talán érdekelne is, de így... Szegál István arcáról több érzelmet lehet leolvasni mint ennek a csajéról. Már érzem, hogy olyan film lesz, ahol a negatív főhősnek szurkolok majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondom én is, ha igazi színész játszaná el a főszerepet még, talán érdekelne is, de így... Szegál István arcáról több érzelmet lehet leolvasni mint ennek a csajéról. Már érzem, hogy olyan film lesz, ahol a negatív főhősnek szurkolok majd.

 

Kimi arcán több érzelem van mint ezen a csajén :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.