Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Furcsa, hogy a szintetikusokról merült fel benned kérdés, mert bár a téma benne van, csak érinti a kérdést, pláne, hogy az egészet elejti Bishop MI magatartás fékezőjével.

A kérdést Cameron a Terminator 2-vel boncolgatta, semmint az Aliens-szel.

Itt most nem tudom, hogy te mire célzol, de akkor elmondom, hogy én mit tartok furcsának. Nagyjából. :)

Szóval az első részből az derül ki...számomra, hogy a szintetikusokat a fegyverfejlesztők alakították ki és a Nostromo legénysége mit sem tudott róla, hogy egy ilyen a fedélzetre került. Csupán megjegyzésre került, hogy indulás előtt két nappal lecserélték a korábbi tudományos tisztjüket. Aztán úgy eltelpk majd egy fél évszázad és mindennapossá vállnak a hosszabb távú úrutazáson, bár azt nem tudjuk, hogy kereskedelmi hajókon is megtalálhatók lennének. Bishop pedig rácsodálkozik Ash tettére és ez egy újabb kérdést vetett fel bennem. Méghozzá azt, hogy Ash magatartása mennyire volt programozott az erőszakosságra. Nekem úgy tünt fel az első rész közben, hogy szó szerint megdöbbent amikor rátámadt Ripleyre. Mintha belülről valami marcangolni kezdte volna. Oks, tudjuk, hogy a Társaság parancsait követte és simán feláldozta volna a legénységet, de ez nem úgy tűnt nekem, hogy a személyes erőszakosság is hozzá tartozott volna. Ha igen, akkor a Társaság nem számított arra, hogy megbolondul, ergó rosszul programozták az ilyen döntések következményeire.

A másik dolog meg arról szólna, hogy a Társaságot mennyire is érdekelte az idegen lény. Volt e a Társaságnál is valamilyen szemléletmód vagy éppen hozzáállás változás. Hadley Hope miért volt egy tesztlabor számukra és Burke vajon tudta e, hogy őt is feláldozta a Társaság, mert egy ilyen küldetésre valljuk be, nem egy szakaszt és nem is egy kezdő hadnagyot küldenének. Szóval jelenlegi véleményem szerint minden csak egy szimulációs terv része volt. Mit ér az ember, telepes, katona ésatöbbi egy idegen életformával szemben. De emellett gyanúsan ott volt az ami Burke szájából is elhangzott, hogy bizony nem ártana a Földre is visszaküldeni a lényből valamilyen példányt. Szóval tökéletesen tiszta kép nincs az egészről, főleg a motivációk részéről. Ezért is fontos a Prometheus, hogy egy "újabb" kiinduló pontot adjon. :)

 

Bocs ha kicsit zavaros az egész írás, késő van már a tökéletes megfogalmazáshoz ami felmerült bennem most az újranézés közben. És még hátravan két rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA jó full konkrétan sehol de mintha egy

 

tojás lenne, meg amint kikel a csajból és csapkod, ááá a franc essen beléjük. :D Amúgy én is arra tippelek, hogy emberekből lesz az alien. Legalábbis ezekből a kis szösszenetekből úgy jön le. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az első részből az derül ki...számomra, hogy a szintetikusokat a fegyverfejlesztők alakították ki és a Nostromo legénysége mit sem tudott róla, hogy egy ilyen a fedélzetre került. Csupán megjegyzésre került, hogy indulás előtt két nappal lecserélték a korábbi tudományos tisztjüket. Aztán úgy eltelpk majd egy fél évszázad és mindennapossá vállnak a hosszabb távú úrutazáson, bár azt nem tudjuk, hogy kereskedelmi hajókon is megtalálhatók lennének. Bishop pedig rácsodálkozik Ash tettére és ez egy újabb kérdést vetett fel bennem. Méghozzá azt, hogy Ash magatartása mennyire volt programozott az erőszakosságra. Nekem úgy tünt fel az első rész közben, hogy szó szerint megdöbbent amikor rátámadt Ripleyre. Mintha belülről valami marcangolni kezdte volna. Oks, tudjuk, hogy a Társaság parancsait követte és simán feláldozta volna a legénységet, de ez nem úgy tűnt nekem, hogy a személyes erőszakosság is hozzá tartozott volna. Ha igen, akkor a Társaság nem számított arra, hogy megbolondul, ergó rosszul programozták az ilyen döntések következményeire.

Ash full programozott volt. A gyilkosságot is azért akarta, mert a parancsa így szólt:

"937-es különeges utasítás. Kizárólag a tudományos tiszt részére. Nostromo átirányítva. Új koordinátákra. Kutassa fel a létformát. Gyűjtsön példányokat.Biztosítani az organizmus hazaszállítását analízis céljából. Minden egyéb szempont másodlagos. A legénység feláldozható."

Döbbenet nincs rajta, leginkább a semmiféle érzelmet lehet leolvasni az arcáról. A legtöbb, amit elmondhatunk róla, hogy ritka béna, de ez betudható annak, hogy tudományos tisztnek és nem Terminatornak volt programozva. És nem bolondult meg, nem is tudna, hiszen gép.

Őt nem a fegyverrészleg, még csak nem is a Weyland-Yutani Crp. készítette (a Társaság nem foglalkozik androidgyártással), hanem a Hyperdine.

Bishop azért csodálkozik rá, mert tudta szerint képtelenek a szintetikusok emberre támadni, és ezt el is magyarázza. MI magatartás fékezőik vannak (az asimovi három törvény), ami meggátolja, hogy akár csak mulasztás miatt is kárt okozzanak valakinek (ezért nem repült el az utolsó pillanatig a film végén), szándékosan meg pláne nem. Mikor megtudta, milyen típus volt Ash, egyből nem csodálkozott már annyira, sőt, megvilágosult. A Hyperdine 120/A2-esek alapjáraton labilisak voltak, nem rendelkeztek MI magatartás fékezőkkel. Ash ezért támadhatott neki Ripley-nek.

 

Amúgy erre gondoltam, hogy a gépek képesek-e önálló döntést hozni, vagy csak a programjukat követik.

 

A másik dolog meg arról szólna, hogy a Társaságot mennyire is érdekelte az idegen lény. Volt e a Társaságnál is valamilyen szemléletmód vagy éppen hozzáállás változás. Hadley Hope miért volt egy tesztlabor számukra és Burke vajon tudta e, hogy őt is feláldozta a Társaság, mert egy ilyen küldetésre valljuk be, nem egy szakaszt és nem is egy kezdő hadnagyot küldenének. Szóval jelenlegi véleményem szerint minden csak egy szimulációs terv része volt. Mit ér az ember, telepes, katona ésatöbbi egy idegen életformával szemben. De emellett gyanúsan ott volt az ami Burke szájából is elhangzott, hogy bizony nem ártana a Földre is visszaküldeni a lényből valamilyen példányt. Szóval tökéletesen tiszta kép nincs az egészről, főleg a motivációk részéről. Ezért is fontos a Prometheus, hogy egy "újabb" kiinduló pontot adjon. :)

Carter J. Burke maga szervezte az egészet! Ő a WYC fegyverrészlegének az igazgatója, nem egy mezei lóti-futi alak. Ő küldte a telepeseket a roncshoz, majd ő szervezte a kis kirándulást. Azért ment, hogy valahogy tesztpéldányokat szerezzen, amit meg is oldott, csak jött Ripley.

 

Húúúú nagyon jó ez az új kis szösszenet! :o

 

 

Gyerekek én megkajálom a kalapom, ha az emberekből lesznek az Alienek. :D

 

A lehetőség nagyon is fennáll, mivel Scott már az Alien készítésekor így tervezte, csak - hál' isten - a filmbe nem került bele. De az eredeti tervek szerint a tojások az alienek prédáiból lesznek, és Brett is valami tojáskezdemény akart lenni az első részben a fészekben. Csak mire oda jutottak, ezt megváltoztatták, így Brett már csak nagy vonalakban emlékeztet egy tojásra (ismételten, hál' istennek). Illetve az eredeti elképzelésben a lezuhant hajón sem találtak volna idegen csontvázat, mert abból is tojás lett. Eredendően egy kiszáradt tojást találtak volna (a könyvben még ez szerepel).

Ezután jött Cameron királynő koncepciója, ami teljesen elvetette a tojásrakás eme formáját. De Scott nyíltan bevallotta, hogy azon túl, hogy gőze sincs, hát Alien film létezik még, mivel szerinte mind egy kalap sz*r (illetve, Cameron műve szerinte "talán értékelhető" kategória), ezért ő nem hajlandó azokat követni.

 

Nekem tetszene, kérdés a fanok mit szólnának hozzá. :D

Nálam konkrétan kiverné a biztosítékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem úgy a legegyszerűbb, hogyha az Alienek pl. egy olyan bolygóra kerülnek, ahol nincsen élet, akkor a királnyő gondozza őket, amíg bírja és a tojásokban konzerválódva elélnek, amíg valaki arra nem téved...Aztán akkor kapnak egy jelet és kikelnek, hogy vadásszanak. Az emberbe fészkelős dolog pedig azért jön be nekik, mert gondolom melegben, sok hús között a fejlődésük is sokkal gyorsabb, így tudják felvenni a harcot az érkezett lényekkel. Magyarul ha van táptalaj, akkor gyorsan szaporodnak, hogy legyen esélyük a túlélésre, amúgy pedig tojásokban jönnek a világra, ami biztonságot nyújt nekik. Vagy pedig náluk is van egy állapotváltozós rész, először kikelnek a hímek a tojásból, akik úgy szaporodnak, hogy élőlényeket használnak termesztésre, aztán a szaporodás után meghalnak. A kis élienek meg mind nőstények és aki a legerősebb, az lesz a királynő! :) Máshogy nem lehet megmagyarázni a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy teljesen más állapotban lévő lény születik a tojásban és az emberekben. Az egyik arctámadó, ehhez kifejlesztett struktúrával, a másik pedig egy két lábon ( általában) járó lény, mely lehet dolgozó vagy éppen harcos. A másik az, hogy nem láttuk őket táplálkozni se. ;) Az embereket is csak keltetőnek használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hülyeség lenne ha azt találnák ki hogy az Alien az emberből lett. Alapból a Weyland 1990-ben született, tehát a céget jobb esetben is 2018-ban alapították meg, nagyjából ekkora saccolom is a Prometheus-t. Meg ezzel a húzással áthúznák az összes Alien könyvet, a készülőben lévőket is, ami nem tenne jót. Amúgy a Space Jockey számomra egyértelművé teszi hogy az LV 426-on fog játszódni. Azt nem értem hogy az ott most él, vagy csak az alien mozgott rajta?

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha tojások lettek volna az emberekből akkor mi van az arctámadó dologgal? A mellkasrobbantóról nem is beszélve.

Azt nem mondtam, hogy logikus, és nyilván Scott is okkal vágta ki/írta át az eredeti filmben. De mivel Scott nem teljesen százas, ha az Alien szériáról van szó, felteszem, ezt az okot elfelejtette. Majd kiderül a Prometheusból. Mivel már jóval korábban beszéltek genetikai hókusz-pókuszról, a válasz szvsz a következő lesz: a Space Jockey-k genetikai úton belőlünk teremtik meg a xenokat. Tippre.

 

Szerintem úgy a legegyszerűbb, hogyha az Alienek pl. egy olyan bolygóra kerülnek, ahol nincsen élet, akkor a királnyő gondozza őket, amíg bírja és a tojásokban konzerválódva elélnek, amíg valaki arra nem téved...Aztán akkor kapnak egy jelet és kikelnek, hogy vadásszanak. Az emberbe fészkelős dolog pedig azért jön be nekik, mert gondolom melegben, sok hús között a fejlődésük is sokkal gyorsabb, így tudják felvenni a harcot az érkezett lényekkel. Magyarul ha van táptalaj, akkor gyorsan szaporodnak, hogy legyen esélyük a túlélésre, amúgy pedig tojásokban jönnek a világra, ami biztonságot nyújt nekik. Vagy pedig náluk is van egy állapotváltozós rész, először kikelnek a hímek a tojásból, akik úgy szaporodnak, hogy élőlényeket használnak termesztésre, aztán a szaporodás után meghalnak. A kis élienek meg mind nőstények és aki a legerősebb, az lesz a királynő! :) Máshogy nem lehet megmagyarázni a dolgot.

Hát bocsi, de ez minden nézőpontból hülyeség, és egyikből sem magyarázat. Eleve, nincsenek hímek és nőstények, az alienek nem így szeparálódnak. Az emberek ráfogják, de valójában a királynő önmegtermékenyítő, a dolgozók meg ivartalanok. A filmek (amibe - sajnos - beletartozik a két AVP film) és a játékok kánonja szerint a dolgozók királynő híján maguk is átalakulhatnak királynővé (a félút a játékokban preatorian, az AVPR-ben a predalien is ilyen, legalábbis részben a preatorianokról mintázták). Csak akkor, ha nincs királynő!

A királynő alapjáraton azonban maga is átmegy a tojás-arctámadó-mellkasrobbantó fázison. Lásd: Alien3. Bővebben lásd: Alien3 SE. Ez utóbbiban ugyanis látható a királynő arctámadó (super-facehugger), bár a filmben nem vehető ki jól, de itt egy kép róla a forgatásról:

8pm847hzpsdprj2cv9sp.jpg

És egy másik kép, ahol jobban szemügyre lehet venni.

img55830699.jpg

Jól látható, hogy sokkal jobban "páncélozott", jóval nagyobb és hártyák vannak a lábai között. (Egyes elméletek szerint ráadásul nem is csak egy embrió beültetésére képes, hanem kettőre, mivel a Fury-n találták meg Babe ökör mellett, vagyis abba és Ripley-be is ő petézett bele. Az elméletet az is igazolni látszik, hogy a USS Sulacon csak egy tojást mutatnak. Azonban a film forgatási körülményei és az eleje kigondolatlansága miatt nehéz egyértelműen állást foglalni. Főleg, mivel mind az eredeti, mind a bővített vágás három arctámadó létezését sejteti.)

A királynő mellkasrobbantó is más, bár ez lehet csak azért van, mert a fejlődés egy késői szakaszán bújt ki (az AR-ben már nem tér el egy "szabvány" mellkasrobbantótól, viszont az Aliensben karokkal, az A3-ban a dogalien pedig majdnem teljesen kifejlődve jött a világra).

a3_26.jpg

Szóval nem beszélhetünk fejlődésről, a királynő ugyanúgy tojás-arctámadó-mellkasrobbantó üzemmódban születik, csak kicsit mások a fejlődési szakaszai. Na persze, az alien egy igen adaptív faj, dolgozó is fejlődhet királynővé, és ilyenkor a gyors bolynemzés végett kihagyják a tojás-arctámadó szakaszt, de az megint egy speciális eset, amiben több a kérdőjel, mint a bizonyosság.

 

Az a baj, hogy teljesen más állapotban lévő lény születik a tojásban és az emberekben. Az egyik arctámadó, ehhez kifejlesztett struktúrával, a másik pedig egy két lábon ( általában) járó lény, mely lehet dolgozó vagy éppen harcos. A másik az, hogy nem láttuk őket táplálkozni se. ;) Az embereket is csak keltetőnek használják.

Az, hogy nem láttuk őket táplálkozni, igencsak hibás kijelentés. Az Alien3-ban és az AVPR-ben is látni őket enni, sőt, az Alien egyik kivágott jelenetében szerepel, hogy a dög megdézsmálja a Nostromo éléskamráját (eredendően innét mászott volna be Dallas a szellőzőbe, csak aztán ezt megváltoztatták, hogy Brett halála után előre kieszelt tervvel megy be utána).

Az pedig, hogy az arctámadó és a mellkasrobbantó között különbség van, nem értem, miért baj? Mintha a Födön nem lenne ilyenre példa.

És nincs különbség dolgozó és harcos között. A megnevezés ugyanazt a lényt takarja. Cameron ugyan tervezett dolgozókat (talán innen a téves megkülönböztetés, mert a könyvben szerepel), amik albínók és kisebbek lettek volna, de a filmbe költségvetési okok miatt nem kerültek bele.

 

Szerintem hülyeség lenne ha azt találnák ki hogy az Alien az emberből lett. Alapból a Weyland 1990-ben született, tehát a céget jobb esetben is 2018-ban alapították meg, nagyjából ekkora saccolom is a Prometheus-t. Meg ezzel a húzással áthúznák az összes Alien könyvet, a készülőben lévőket is, ami nem tenne jót. Amúgy a Space Jockey számomra egyértelművé teszi hogy az LV 426-on fog játszódni. Azt nem értem hogy az ott most él, vagy csak az alien mozgott rajta?

Apró korrigálások:

1) A Weyland Industriest nem Peter Weyland, hanem Charles Bishop Weyland. Távolról sem 2018-ban, hanem valamikor az 1990-es években.

2) A Prometheus sem 2018 környékén, hanem 2085-ben játszódik.

3) A könyveket még annyira se vedd figyelembe ennél a szériánál, mint a Star Warsban. Vedd szó szerint nem létezőknek (a magyarok által írtakat meg a tér-idő kontinuumból is érdemes kitörölni :evil: ). Mert egyik a másiknak és a filmeknek mond ellent és egyik sem része a kánonnak. Csak a filmek. Már a második könyv (Lidérces utazás) áthúzta az elsőt (Idegenek a Földön). Csak a Space Jockey-k létezésére jelenleg három(!) különféle, egymástól homlokegyenest eltérő magyarázat létezik. Az egészet mi sem jelzi jobban, hogy maguk a könyveket is három, egymással összeköttetésben nem álló érába sorolják: Alien filmregények, Aliens 1. sorozat, Aliens 2. sorozat. Az 1. sorozat még nagyjából ugyanarra a(z elcseszett) témára épült (az idegenek elérték a Földet és megszállták), a 2. sorozat már teljesen összefüggéstelen. Úgyhogy ezzel semmi baj nem lesz, eddig sem volt. Mondhatni, már megszoktuk, mivel az első három filmből (na jó, a negyedikből is) készült könyveket leszámítva csak egyetlen egy értékelhető könyv létezik az Alien világban (meg egy az AVP-ben).

 

Amúgy meg, lesz a filmben alien. A Space Jockey is alien, és az eredeti film címe nem csak a xenomorph-ra utalt. ;) Szóval a kérdés nem az, lesz-e benne alien, hanem, hogy lesz-e benne xenomorph? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az, hogy nem láttuk őket táplálkozni, igencsak hibás kijelentés. Az Alien3-ban és az AVPR-ben is látni őket enni, sőt, az Alien egyik kivágott jelenetében szerepel, hogy a dög megdézsmálja a Nostromo éléskamráját (eredendően innét mászott volna be Dallas a szellőzőbe, csak aztán ezt megváltoztatták, hogy Brett halála után előre kieszelt tervvel megy be utána).

Az pedig, hogy az arctámadó és a mellkasrobbantó között különbség van, nem értem, miért baj? Mintha a Födön nem lenne ilyenre példa."

 

Kivágott jelenetet ne hozzunk fel, a többit meg akkor (még) nem vettem észre. :)

 

Nem azt írtam, hogy baj, hanem ez a különbség magyarázat amellett, hogy miért is hibás elképzelés az, hogy emberek a tojások. Cameron elképzelése szerintem az eddigi legjobb és ne is változtassanak rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivágott jelenetet ne hozzunk fel, a többit meg akkor (még) nem vettem észre. :)

 

Nem azt írtam, hogy baj, hanem ez a különbség magyarázat amellett, hogy miért is hibás elképzelés az, hogy emberek a tojások. Cameron elképzelése szerintem az eddigi legjobb és ne is változtassanak rajta.

A kivágott jelenetet csak érdekességnek hoztam fel, jelezvén, hogy már a kezdet kezdetén volt rá terv, hogy a dög eszik. De amúgy is bőven elég példa a másik kettő, mi több, az az egy az Alien3-ban.

 

Akkor ezt félreértettem. :oops: Szerintem is Cameron verziója a legjobb, de sajnos Scott magasról sz*rik Cameron és a többiek minden elképzelésére. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Summer Time Mashine Blues (2005)

 

Nem kedvelem annyira a japán filmeket, mert a névmemóriám rossz, a szereplők meg mind ugyanúgy néznek ki. Így sok esetben hamar elveszítem a fonalat. Ez a film azonban egy Sci-Fi vígjáték. Az időutazásról más sokan készítettek filmet, de egyik sem volt annyira egyedi és vicces, mint ez...szerintem. A történet:

 

Nyár, döglesztő meleg, öt kollégista srác unatkozik a Sci-fi Klubban. Néha hozzájuk csapódik két lány, akik a Fotós Klubot alkotják. Életükben jelenleg az a legnagyobb probléma, hogy elromlott a légkondicionáló távkapcsolója.

Aztán hirtelen a jövőből megjelenik egy akkori klubtag egy időgéppel. A kis társaság felbolydul, és kitalálják, hogy kipróbálják a gépet. Hogy véletlenül meg ne változtassák a jövőt, azt tervezik, hogy csak az előző napig utaznak vissza – mindössze a távkapcsolót szeretnék megmenteni egy balesettől. Ezzel kezdetét is veszi kalandos időutazásuk – az egyszerűnek tűnő célkitűzés újabb és újabb problémákat vet fel, és ezzel válik a történet egyre összetettebbé. .

 

Aki szereti a humoros, izgalmas és igényes filmeket, az mindenképpen nézze meg. Magyar felirat van és nálam nagyon betaláltak ezzel a témával! Tuti újranézős!

9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már az első nézéskor(valamikor a nyolcvanas évek elején) kiváncsi voltam az Alienek eredetére. Az előzeteset látva minden várakozásomat felülmúlja ez a Prometheus. Nagyon várom már a júniust. Igazából ami még nekem titokzatos az univerzumban az az hogy a Weyland-Yutani Társaság milyen kapcsolatban áll a kormányzattal? Simán küldtek tengerészgyalogosokat a telepre. Szerintem óriási befolyásuk lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ami még nekem titokzatos az univerzumban az az hogy a Weyland-Yutani Társaság milyen kapcsolatban áll a kormányzattal? Simán küldtek tengerészgyalogosokat a telepre. Szerintem óriási befolyásuk lehet.

Ez egy érdekes kérdés, mivel a filmek alapján elsőre az jöhet le, hogy korlátlan a hatalmuk. De a részletek inkább azt mutatják, hogy ez téves feltevés (amiből sajnos számos mű építkezik... :roll: ), a Weyland-Yutani Inc. nemhogy nem áll a kormány (a 20100-as években is az Egyesült Államok :)) fölött, hanem még más állami hivataloktól is tartania kell. A Csillagközi Kereskedelmi Bizottság (ICC - Interstellar Commerce Commission) léte, szabályzata és hatalma volt az elsődleges ok, amiért az Alienben a WYC a Nostromot küldte, egy egyszerű vontatóhajót, amely "véletlenül" szedte fel a dögöt (szintén az ICC szabályzatának megfelelően reagálva a feltételezett segélykérésre). Más egyéb módon a Weyland-Yutani Crp. nem tudta volna a dögöt becsempészni a Földre. Így viszont valószínűleg az ICC maga kereste volna meg a Társaság Tudományos Részlegét azzal, hogy az egyik hajójukon van egy kis gikszer.

Az Aliens-ben is említik, hogy az ICC karanténszabályzatán nem jutott volna át egy ilyen veszélyes életforma (pláne, ha a tengerészgyalogosok beszámolóját meghallják), ezért eresztette rá Burke Ripley-re és Nyuszira a két arctámadót. Akkor - a túlélő tengerészgyalogosok hibernátorát megrongálva a hazaúton, majd a holtesteket kilökve az űrbe - Burke már előállhatott volna egy mesével, amelyben Ripley és Nyuszi hibernált állapotban a Tudományos Részlegen, vagy a Bio-Fegyver Részlegben köt ki.

Viszont a Gyarmatügyi Felügyelettel konkrétan puszipajtások, a Hadley's Hope-ot konkrétan együtt felügyelik, és valószínűleg a Fegyver Részleg és a Bio-Fegyver Részleg is hasznára vállt az évtizedek alatt az Egyesült Államok Gyarmatügyi Tengerészgyalogságának, ami meg a Gyarmatügyi Felügyelet alá tartozik. Ezen a ponton a megfelelő boríték elhelyezése a megfelelő sokcsillagos figurák kezében, szerintem lazán eredményezhette azt, amit az Aliensben láttunk.

Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy a tengerészgyalogosokat nem a WYC küldte, hanem a Gyarmatügyi Felügyelet, mivel ők foglalkoznak az elnémult kolóniákkal. A WYC - Burke mondókája szerint - csak azért küldött képviselőt, mert pénzük van a Hadley's Hope-ban, így valakinek képviselnie kellett az érdekeiket. Csak azt nem verték nagy dobra, milyen érdekeket, és, hogy azok az érdekek milyen harapósak.

Az Alien3-ban viszont már a saját zsoldosaikkal mentek, ott nem volt jelen a tengerészgyalogság. Ez viszont azt jelenti, hogy valahogy eltitkolták a Sulaco vészjelzését a hadsereg elől (mondjuk az Alienből és az Alien3-ból is tudni, hogy a WYC-jé a csillagközi kommunikációt biztosító Comcon Hálózat). Mondjuk az is elárul valamennyit, hogy a Sulaco EEV-jének a fekete dobozán a WYC logója virított.

Az Alien Resurrectionban viszont már a WYC nem létezik, felvásárolta a Wal-Mart, szóval valahol az A3 és az AR között hatalmuk, amely nagy de azért nem olyan nagy, drasztikusan lezuhant. Mondjuk, amennyi veszteséget Ripley okozott nekik, nem csoda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szellemlovas II.

Tudom, hogy nem így hirdették, de attól ez még egy folytatás, erőteljes utalásokkal az első részre. Mialatt lejött a film utána néztem, hogy hol forgatták, miket írnak róla a neten. Nicolas Cage amúgy sem a szívem csücske, kb. olyan színészi tehetség, mint akit az Avatarnál is említettem. Jóképű, a lányoknak bejön, de igazából hitelesen nagyon ritkán adja elő a karaktereket, talán az Ál/arc amiben még fel tudott valamit mutatni. A Ghost Rider II-ben már csak gondolom a pénzért pózolt egyet.

Sokan leszólják a CGI-t is, ha a költségvetést nézzük, akkor szerintem annyi pénzből kihozták a maxot, én annyira nem is ez találtam hibásnak. De, az, hogy belekeverték a vallást, a hitet és még a Hegylakó is feltűnt, az már kicsit sokkolt. Ha nem eredeti nyelven néztem volna, rá sem ismerek, de így a hangja alapján beugrott elsőre! :) Lehet ő sem olvasta el a forgatókönyvet, csak átvette a csekket...

A történetet kb. 2sorban le lehetne írni, de nem teszem, mert arra sem érdemes. A másik nagy negatívum, hogy maga az Ördög a főellenség, aki azon kívül, hogy autóval menekül és egy hullából olyan lényt hozott létre aki bármit elrohaszt, nem igazán mutat fel semmi extrát. Azért ez meg így kifejezetten vicces.

Az is érdekes, hogy nagyon sok a filmben az üldözéses, autós jelenet, ahol a jó minőségű sztrádákon egy járművel sem találkozunk, kivéve a szereplők autói, vagy éppen motorja gurul fel és alá.

Nem azt mondom, hogy kár volt érte, mert azért ebben a részben a Szellemlovas jobban hasonlít a képregénybeli alakjához, tehát sokkal többet gyilkol és rombol, no meg kevesebbet is kérdez, mivel jóformán nem is beszél.Gátlástalanabb, habár a lélekszívás képességét a nagy Föld körüli útja során elveszítette...Ha a forgatásra szánt pénzt Uwe Bolltól vették el, akkor azt mondom rendben van, jól tették, de amúgy erre kár volt időt és filmkockákat pazarolni. 2/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wachowski-testvérek visszatérnek a sikereikhez: óriási scifi franchise-ot készítenének Jupiter Ascending címmel. A produkció az évé végén indulhat be.

 

A Warner Bros. gyártásában készülő film főszerepeit Mila Kunis és Channing Tatum kapja. A történetről nem sokat lehet tudni, de az biztos, hogy a Mátrixszal világsikeressé váló rendezőpáros visszatér a scifihez, ráadásul egyből trilógiát terveznek. A Deadline beszámolója szerint ez lesz a legnagyobb scifi franchise a Mátrix óta. Persze csak akkor lesz trilógia, ha az első rész jól szerepel a mozikban.

 

A trilógiát Channing Tatumnak kell elvinnie, aki eddigi filmjei alapján akár képes is lehet erre. A Step Up című táncos-romantikus filmből érkező színészre bízták a GI Joe-kat, a Bunyót, a májusban mozikba kerülő 21 Jump Streetet. Mellé az utóbbi időszak egyszerre szép és humoros Mila Kunist állítják, aki az igazi áttörést A fekete hattyú című filmben érte el Natalie Portman mellett, de jelentősen javított a Barátság extrákkal című mozin is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wachowski-testvérek visszatérnek a sikereikhez: óriási scifi franchise-ot készítenének Jupiter Ascending címmel. A produkció az évé végén indulhat be.

 

A Warner Bros. gyártásában készülő film főszerepeit Mila Kunis és Channing Tatum kapja. A történetről nem sokat lehet tudni, de az biztos, hogy a Mátrixszal világsikeressé váló rendezőpáros visszatér a scifihez, ráadásul egyből trilógiát terveznek. A Deadline beszámolója szerint ez lesz a legnagyobb scifi franchise a Mátrix óta. Persze csak akkor lesz trilógia, ha az első rész jól szerepel a mozikban.

 

A trilógiát Channing Tatumnak kell elvinnie, aki eddigi filmjei alapján akár képes is lehet erre. A Step Up című táncos-romantikus filmből érkező színészre bízták a GI Joe-kat, a Bunyót, a májusban mozikba kerülő 21 Jump Streetet. Mellé az utóbbi időszak egyszerre szép és humoros Mila Kunist állítják, aki az igazi áttörést A fekete hattyú című filmben érte el Natalie Portman mellett, de jelentősen javított a Barátság extrákkal című mozin is.

 

Mila Kunis? :yes::love: már most nézős :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont pár hete néztem újra a Mátrix trilógiát. Az első rész egyértelműen klasszikus, minden beállitása, mondata úgy jó ahogy van; a második rész tragikusan rossz, film közepén majdnem kikapcsoltam, a harmadik rész mint popcorn film és mint egy sci-fis érdekesség végülis oké. Az arányok végülis nem rosszak. Hajrá nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.