Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hollywood inkább hajlik a folytatásokra/feldolgozásokra/társaira, mert egy bejáratott franchine-nal kisebb az esély a bukásra. Egy Pókemberrel vagy egy Batmannel nagyon nem tudnak mellélőni.

 

Szerintem a Terminátor szériának csak egy rendes rendező kell, nem ilyen viccrendező mint a McG. Nolannel vagy Ridley Scottal metál-brutál lenne egy rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Terminátor szériának csak egy rendes rendező kell, nem ilyen viccrendező mint a McG. Nolannel vagy Ridley Scottal metál-brutál lenne egy rész.

Most elképzeltem ahogy Scott csinál egy előzményt ami a Cyberdyne másik projektjéről szólna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minőségre is ez vonatkozik, szerintem. Jobb lenne egy új film? Ami esetleg, ha sztoriban nem is utózmány, de ugyanarra a kaptafára készült?

Mivel most hirtelen nem jut eszembe jobb példa, itt a SW pre. A Baljos jó volt, a klónok jobb, a Rots még jobb. így kéne filmeket csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem a Gyűrűk Urát a Coolon :D

Én a Gyűrűk urának már csak a bővített, rendezői változatát vagyok hajlandó megnézni, mióta egy haverommal egymásután megnéztük a 3 bővített részt szünet nélkül pár hónapja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Gyűrűk urának már csak a bővített, rendezői változatát vagyok hajlandó megnézni, mióta egy haverommal egymásután megnéztük a 3 bővített részt szünet nélkül pár hónapja. :D

 

Én pont ugyan ilyen maratoni menet után pedig CSAK a moziverziót vagyok hajlandó megnézni, mert bő 12 óra 3 filmre nekem sok volt. 6 filmre (Star Wars) azért csak más, pedig az is elég súlyos... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

Hát rég voltam részese ennyire földbe döngölő élménynek, az a fajta ami után nehéz megszólalni még órák után is.

Biztos vagyok benne hogy a rajongók szét tudják cincálni atomjaira, de számomra többet nyújtott az Alien filmeknél, az uccsó két etapjánál mérföldekkel többet. Nem az a sokszor újranézős, de mindenképp hatásos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1.. el nem tudom mondani mennyire örülök, hogy ezt mondod! ;) Az elmúlt pár napban kicsit sok káromkodást, hőzöngést és fikázást olvastam a filmmel kapcsolatban. (megjegyzem nem kerestem ezeket, véletlen botlottam beléjük!) Olyat is olvastam, aki leírta, annyira felháborodott, hogy Lindelof és Scott halálát kívánná legszívesebben, megint mások az Alien univerzumot temetik egy az egyben... stb.

 

Mivel tudom, hogy Te is LOST rajongó voltál és maradsz, míg élsz (gondolom hozzám hasonlóan :P), ennek tükrében érdekes is lett volna, ha nem jön be a film... ugyanis Damon Lindelof rakta össze a forgatókönyvet. Scott bácsi rendezése meg alapból jó. Atmoszféra teremtéshez nagyon ért az öreg úr! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor így 2 nap után a Prometheusról. Nem mondhatok mást zseniális sci-fi film. Már az első képkockák magukkal ragadják az embert a moziban. Elképesztően szép látványvilága van. Az is tetszett hogy nem azzal megy az idő hogy előkészülnek az utazásra.A robotot játszó Fassbender simán Oscart érdemelne az alakításért- Nekem Noomi Rapace is bejött mint tudós. Egyértelmű hogy ő itt "Ripleyt" játssza. Dzséjt spoilerben megírta miért előzmény, de inkább mégis azt mondadám hogy abban az univerzumban játszódó film ami persze az Alien elött játszódik. Persze sok hasonlóság van de önálló filmként is megállja a helyét. A története szerintem elég elgondolkodtató én még aznap is agyaltam rajta nem mintha nem lenne világos, de sokféle magyarázat van. Én szeretem az ilyen filmeket melyek fokozatosan fedik fel a titkokat. Dzséjt elárult még egy titkot amit én nem tudtam,:

 

 

Hogy az lv-426-on talált űrhajó millió éves. Ugye azon már tojások voltak és igazi xenok, így hajlamos vagyok egyetérteni az ő véleményével hogy a xenokból fejlesztették ki az ezen filmekben látható fekete trutyit, mely szerintem a földön látható gilisztákból csinálta azt a kigyószerü lényt.

 

 

Szóval lehet rajta gondolkodni nincs szájbarágva semmi a nézőre bízza milyen eredményre jut a történetet illetőleg. Úgy gondolom nagyon régóta nem láttam ilyen jó sci-fit. Úgyhogy nálam felülmúlta a várakozásaimat és eddig az év filmje. Mindenképpen moziban érdemes nézni.

 

Pár kérdésem azért van.

 

 

Honnan tudta a néger pilóta hogy ez egy fegyverkisérleti telep? Ő nem volt tudós. Az elején a Földet láttuk igaz? A Teremtést.

 

 

0,1%? He? Lássuk csak:

 

- Űrutas

- Űrutas hajó

- Űrutas bázis

- Weyland Társaság az Alienses logo másolatával (a nagy W-s, nem pedig az Alienes szárnyas változat, ráadásul abban Weylan volt, itt viszont maradt az Aliens-ben megszületett Weyland)

- Peter Weyland

- LV-223 (Alienses terminus; ráadásul elviekben ugyanabban a naprendszerben - Zeta II Reticuli - játszódik, ahol az LV-426 is van)

- A film végén egy Jockey-burster xeno-imitátor.

- Shaw utolsó mondata szinte egy az egyben Ripley utolsó mondata az Alienből (és az Alien3-ból).

- David ugyanolyan fehérszmötyis android, mint Ash, Bishop és Call (és poén, még tejet is iszik, de továbbra sem tej folyik ám az ereiben :)).

- Az űrutazáshoz kellenek a hibernátorok (melybe ugyanolyan ruhákba bújnak bele, mint az Alienben) és a Prometheus belseje sok mindenben hasonlít a Nostromo belsejére.

- A film fő cselekménye 29 évvel játszódik az Alien előtt, szóval enyhén szólva is előzménye.

- Az eredeti tervekből is visszaköszönt sok minden: piramis, H. R. Giger eredeti arcmászó terve, az edények, a fekete szmötyi.

Azért ez egy hangyányit több, mint 0,1%.

 

Ok ,persze több de mégis más. Simán megáll a lábán az Alien nélkül is.

 

Na akkor az én verzióm erre.

 

Ami miatt tetszik a Prometheus magyarázata, hogy az alienek eredetére nincs konkrét válasz. Amit a filmben látunk az NEM xenomorph. A xenomorph ugyanis egy királynő által rakott tojásban kezdi az életét - a tojás maga az első élő fázis -, amiből kikel egy KICSI arctámadó, ami belepetézik egy vele méreteben kompatibilis arcú lénybe. (Apropó, bár nem igazán tetszik, hogy az Űrutasok emberek - olyan elcsépelt klisé ez -, így legalább érthető, hogyan cuppant az arcára egy az LV-426-on.) Ezután kikel egy mellkasrobbantó fejlődésének egyik fázisában, ami felnő, és dolgozó/katona vagy királynő lesz belőle. Pont. Egy kifejlett xenonak pedig vannak olyan jellegzetességei, amik egyértelműen nincsenek meg a filmben látott lénynek. A fenti fázisok pedig alaposan ki lettek kerülve.

Szóval, a valódi xenomorphok léte még mindig nincs megmagyarázva, hál' istennek, remélem a folytatásokban sem lesz. Ha lesznek folytatások. (Kicsit remélem, hogy nem, ez a Shaw elmegy levadászni az Űrutasokat dolog olyan gagyi, főleg, mert béna karakter, Ripley árnyékába sem léphetne be.)

Szerintem a valódi xenok nem a kísérletek eredményei. Nem kizárható, de az az űrhajó évmilliókkal a Nostromo befutása előtt zuhant le. Még a Prometheus végzetét elhozó kísérleteket is jócskán megelőzte. Sőt, talán még a film elején látható "megtermékenyítést" is, vagy azzal egyidős esemény. Na most, az én fejemben az van, hogy az Űrutasok rátaláltak a xenokra, ahogy később mi, és ugyanúgy, ahogy mi akartunk, kísérletezni kezdtek velük. Ha ezek a Mérnökök tényleg ilyen agresszív malacok, a xenok tökéletesek lettek, lehettek a számukra. És innét a két út:

A) A xenok génjéből fejlesztették ki azokat a mumusokat, vagyis inkább a fekete szmötyit, amiket a Prometheusban láttunk. A szmötyi elég adaptív cucc volt, a kukacokból óriás savasvérű gilisztákat csinált, a geológusnak mondott mindenesből nem is tudom micsodát, a dokit is átalakította, Shawba meg átfejlődött. Adaptív, mint a xenok maga. Lehet, hogy ez belőlük származik, ez az a biolgóiai fegyver, amire a Weyland-Yutani Társaság is annyira vágyott.

B) A xenokat szállító hajó odaveszett és az Űrutasok sem találták meg, de xenot sem leltek többet. Ezért maguk próbálták meg reprodukálni a fajt. Ebben mondjuk azért kételkedem, mert ugye még mi is vettük a lezuhant hajó szignálját, akkor ők végképp megtalálták volna. Szóval szerintem az A a jó elmélet, jelenleg nekem ez tetszik a legjobban. Nem abból lettek a xenok, amit a filmben láttunk, hanem a filmben látottak lettek a xenokból.

 

 

Azlért gondoltam az egészet így mert a végén a lény az baromira hasonlít egy xenora és baromira nem véletlenül mutatták azt pont a végén. Lehet hogy a végén visszajutottunk a xenokhoz. Mert az elméleted jó. Az az Alienben volt hogy az lv-426-on látott hajó az több millió éves? Mit szólsz a xeno-királynő domborműhöz a piramisban? Ezek szerint láttak már ilyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, az a Föld volt, a teremtés.

A kapitány csak találgatott, bár az eredményeket látva elég valószínű volt, hogy ez valami katonai kísérleti telep lehetett. Minden, ami létrejött, agresszív, halálos teremtmény volt.

 

Az Alienben nem mondják ki konkrétan, hogy a hajó több millió éves, de elég egyértelműen utalnak rá. Az Űrutas, azaz most már Mérnök megkövült. A fosszilizálódás pedig évmilliók alatt megy végbe. Például az LV-223-on talált halott Mérnökök még csak mumifikálódva voltak (bár eltérő környezetben pistultak meg).

 

A végén lévő lény csak nagy vonalakban hasonlít egy xenomorphra, nagyjából annyira, mint 300 év múlva az ember-xeno hibrid. Más a fejformája (csúcsos és kisebb), hiányzik a második állkapocs, a bordák nem láthatók, nincsenek háti nyúlványok, se vállszerelvények. És a bőre sokkal gyíkszerűbb, nem kitines. Na meg nincs farka.

A falon viszont tényleg egy xenomorph van (bár nem királynő), szóval tuti találkoztak már velük (elég egyértelmű, révén az LV-426-on lévő hajójukban ott vannak :D). Ezért gondolom, hogy azon fáradoztak, hogy újrateremtsék őket, és az a proto-xeno már ennek az eredménye. Jófelé haladtak a kísérletekkel, csak az szokás szerint felzabálta őket. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yepp, egyebek mellett például látható rajta H. R. Giger (az alien lény megalkotója) az Alienhez nem használt eredeti arcmászó koncepciós rajza.

 

giger08.jpg

giger09.jpg

Eme képeknek ugye több jelentősége is van a Prometheus-szal kapcsolatban.

 

Az egyik, hogy eme "óriás" arctámadók ihlették a filmben látható "polipot", másrészt, az Űrutas itt is kopasz, fehér fejű emberként van ábrázolva, akihez hozzátapad biomechanoid ruhája.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, olyan szürreális volt az egész :D Hajnali 7-kor végeztünk. Aztán utána pont be akartak törni hozzánk, szóval izgalmas volt. :)

Akkor ez egy emlékezetes mozizás volt :) Még soha nem néztem meg egyben a bővített 3 filmet együtt, csak a mozisat, azt viszont moziban a moziünnepen 2005-ben (11-től fél órás szünetekkel kb. 9 után valamikor ért véget az utolsó). Az egy remek húzás volt a mozitól abban az évben.

 

A Prometheust én is megsasolom, ha már lesz felirat+nézhető verzió.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este megsasoltam a Lockout-ot. Hát szo-szó. Guy a rab éri benne a legtöbbet. Igaz a szerepéből sokkal többet is ki lehetett volna hozni csak ahhoz talán visszább kellett volna venni abból az idióta féleszű fogyatékos felemásszemű börtöntöktelékből akit jobb lett volna alukálni hagyni az altatótartályban. Legalább a poénok és az akciók frankóra sikerültek. Kivéve a Földre való érkezést. Az nekem maxigáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, az a Föld volt, a teremtés.

A kapitány csak találgatott, bár az eredményeket látva elég valószínű volt, hogy ez valami katonai kísérleti telep lehetett. Minden, ami létrejött, agresszív, halálos teremtmény volt.

 

Az Alienben nem mondják ki konkrétan, hogy a hajó több millió éves, de elég egyértelműen utalnak rá. Az Űrutas, azaz most már Mérnök megkövült. A fosszilizálódás pedig évmilliók alatt megy végbe. Például az LV-223-on talált halott Mérnökök még csak mumifikálódva voltak (bár eltérő környezetben pistultak meg).

 

A végén lévő lény csak nagy vonalakban hasonlít egy xenomorphra, nagyjából annyira, mint 300 év múlva az ember-xeno hibrid. Más a fejformája (csúcsos és kisebb), hiányzik a második állkapocs, a bordák nem láthatók, nincsenek háti nyúlványok, se vállszerelvények. És a bőre sokkal gyíkszerűbb, nem kitines. Na meg nincs farka.

A falon viszont tényleg egy xenomorph van (bár nem királynő), szóval tuti találkoztak már velük (elég egyértelmű, révén az LV-426-on lévő hajójukban ott vannak :D). Ezért gondolom, hogy azon fáradoztak, hogy újrateremtsék őket, és az a proto-xeno már ennek az eredménye. Jófelé haladtak a kísérletekkel, csak az szokás szerint felzabálta őket. :)

 

 

 

 

Egy haverommal azt beszéltük hogy az élet kb 4 milliárd éve alakult ki a Földön. Csakhogy akkor a bolygó baromira nem így nézett ki. Pl nem volt tiszta levegője. Ezért gyanakodtunk hogy nem a Föld.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Én nekem nem teljesen tiszta hogy miért oltják a filmet, a kategóriájában nehezen lehetne jobbat csinálni, egyszerűen vérprofi az egész. Illetve egy dologra tudok gondolni, hogy nem volt szájbarágós a film, amit egyértelműen Lindelofnak tudok be, aki a Lostnál is a nézők logikájára bízott sok mindent.

 

Lost rajongó leszek a túlvilágon is, ez nem kérdés. :D

 

Dzséjt:

Én csak azt nem értem, hogy ha ezek a lények teremtettek minket, akkor mi van a nyilvánvalóan visszavezethető evolúcióval. Az emberből fejlődött ki a többi élőlény?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

Én csak azt nem értem, hogy ha ezek a lények teremtettek minket, akkor mi van a nyilvánvalóan visszavezethető evolúcióval. Az emberből fejlődött ki a többi élőlény?

 

 

Ezt a filmben a biológus Milburn is feldobta, de mikor számon kérte Shawtól a bizonyítékokat, ő lepattintotta egy "mi ezt nem tudjuk, hanem hisszük" válasszal.

Szerintem ezt ne úgy képzeld, hogy Jockey megitta a lötyit, beleesett a vízbe aztán kimászott Ádám és Éva a partra. Hanem a Mérnökök beindították azt a folyamatot, aminek végén lettünk mi. Vagyis a mi evolúciónk katalizátora volt a fekete lé, Jockey pedig az alapanyag. Az evolúció meg a malter, ami összefogta és formába öntötte ezt az egészet. A Föld többi lakója viszont a maga útját járta be.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ezt a filmben a biológus Milburn is feldobta, de mikor számon kérte Shawtól a bizonyítékokat, ő lepattintotta egy "mi ezt nem tudjuk, hanem hisszük" válasszal.

Szerintem ezt ne úgy képzeld, hogy Jockey megitta a lötyit, beleesett a vízbe aztán kimászott Ádám és Éva a partra. Hanem a Mérnökök beindították azt a folyamatot, aminek végén lettünk mi. Vagyis a mi evolúciónk katalizátora volt a fekete lé, Jockey pedig az alapanyag. Az evolúció meg a malter, ami összefogta és formába öntötte ezt az egészet. A Föld többi lakója viszont a maga útját járta be.

 

 

 

Magyarán akkor mondjuk előbb ősmajom lett a dns-ből ,majd kifejlődtünk mi? Különben nem semmit vállalt be a csávó. Öngyilkosnak kellett lennie a Teremtéshez. Különben azon is gondolkodtam ha vannak Mérnökök akkor vannak más kasztok is. Lehet hogy az lv-233-on Katonák vagy Pusztítók voltak ,ez megmagyarázná a hibernált agresszivitását. Mondjuk az agresszív viselkedést az is magyarázhatja hogy olyan savat kapott mint a vörös tarajos tudós, azt sem lehetett leállítani csak úgy hogy átment a fején a kerék. Van még egy kérdés. Az őseinknek miért a fegyverkisérleti telep bolygójának a csillaglépét adták meg? Szerintem azért mert féltek. ha majd képesek leszünk az űrutazásra és esetleg agresszív barmok legyünk akkor ne az anyabolygó szenvedje meg a pusztítást, hanem a Katonák majd jól kinyírnak minket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.