Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én nem is mondtam oylat hogy ezek vannak az LV-426-on, csak a mentőcsapat ami jönni fog így könnyen belefuthat egy ilyen lénybe, vagy a tojásaiba (ha rak egyáltalán). De ha ezekbe nem is akkor a vázákba igen, és így az Alienben látott cselekedetek megkérdőjeleződhetnek

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én nem is mondtam oylat hogy ezek vannak az LV-426-on, csak a mentőcsapat ami jönni fog így könnyen belefuthat egy ilyen lénybe, vagy a tojásaiba (ha rak egyáltalán). De ha ezekbe nem is akkor a vázákba igen, és így az Alienben látott cselekedetek megkérdőjeleződhetnek

 

 

 

 

Csakhogy ehhez az kell hogy jöjjön egy mentőcsapat na és az hogy túlélje az expediciót. de még akkor sem gáz az Alien. Ash-t két nappal az indulás előtt rakták fel a Nostromora, mert valami szonda vette a jeleket az lv-426-ról(ezt az aliensonline-ról vettem), Namost ez nem zárja ki hogy a Weyland -Yutani tudott a lényről. Lehet hogy ezt a lényt keresték amikor idegen életformákat kellett találnia Ashnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többieknek, Prometheus teória

 

 

Nekem inkább az jött le a filmből, hogy így alakultak ki a Xenok. Óriási mázlival. Először is keresztezni kellett a vegyifegyvert egy emberrel, majd az emberben tovább mutálódott a fogantatáskor, majd az így kikelő gigantikus arctámadót (ami nem tudom, hogy mitől nőtt akkorára?) keresztezve a Tervezőkkel jöttek létre a Xenok ősei. Majd ez a lény a túlélés érdekében átalakult királynővé, rakott tojást, és onnantól kezdve jön az, amit az Alienben látunk.

 

Hogy ehhez a teóriához mi nem passzol?

- a bolygó neve (Dzséjt írta, hogy Scott kavarhatott valamit a számokkal)

- az Alienben, Aliensben lévő bolygó máshogy néz ki (talán 30 év alatt megváltozott a légkör)

- az Alienben a hajó idősebbnek tűnt, és a space jockey megkövült (talán ennyi idő elég volt ehhez)

 

Ami miatt úgy gondolom, hogy mégis ez a teória a jobb a Dzséjtténél (hogy a Xeno-kból nyerték a feketeséget), mert nekem elég fura lenne, hogy a sokszori keresztezés után ismét visszajutunk egy Xeno szerű lényhez. Ha ez nem a Xenok őse, akkor elveszik az éle a végének + erősen felmerül a kérdés, hogy a Xenok az emberekből / Tervezőkből alakultak ki. Más különben miért lenne a feketeség+ember+tervező katyvasz = Xeno imitátor?

 

Nekem inkább az jött le, hogy bármennyire is nem kompatibilisek a dolgok néhol, de ez a Xenok megteremtésének története. Persze aztán majd meglátjuk a folytatásban.

 

Nem néhol nem kompatibilisek, sehol sem kompatibilisek. :)

 

Az LV-426 Acheron nem az LV-223, mert:

- Az Acheron a Zeta II Reticuliba van, 39 fényévre a Földtől, kisbolygó, és az anyavilága körül vele együtt három ilyen planetoid kering. Az LV-223 (melynek saját neve még nincs) pedig egy hold, egyetlen testvérével kering a bolygója körül és a Gliese 86 naprendszerben van, ami 35 fényévre van a Földtől. Szomszédok, mert a koordinátái a két csillagrendszernek majdnem ugyanaz, de nem ugyanaz.

- Az LV-426 egy ősállapotban lévő szikla, mikor a Nostromo leszáll oda. Nincs rajta élet és szkafander nélkül két másodpercig sem lehetne rajta élni, nemhogy két percig. Az LV-223-on a légkör majdnem olyan, mint a Földön és van rajta kezdetleges élet (pl. a kukacok). A felszíni adottságok is elég egyértelműen teljesen mások, nem beszélve arról, hogy az LV-426-on a nappal és az éjszaka között az egyetlen különbség, hogy "nappal" kevésbé fúj a szél.

- LV-223, LV-426, nem kell számmisztikusnak lenni, hogy lássuk a különbséget. Scott azzal kavart, hogy kijelentette: a Zeta II Reticuli létező bolygó, az Io holdja. Ebből a mondatból csak az nem kalapos baromság, hogy létező.

A proto-xenomorph (vagy diakónus - meg ne kérdezzétek, honnan jött ez a név, bár félek, hogy ez is fanmade) csak látszatra xenomorph, de valójában csupán annyira hasonlít rá, mint az Újszülött az Alien Resurrectionban.

- Teljesen más a fejlődési ciklusa. A xenoknak ugye ez: királynő -> tojás -> arctámadó -> mellkasrobbantó -> dolgozó/királynő. Hősünknek ez: fekete léből egy csepp lenyel -> zombisodás közben utódnemzésre képtelen csaj felcsinálás -> Trilobite -> proto-xenomorph. Hiányzanak olyan kulcspontok, mint királynő, tojás, mellkasrobbantó. Ráadásul kifejlett példányként születik meg háttal előre és egy holttestből. A xenoknak élő szervezet kell, a gazdatest csak a "szülésbe" hal bele.

- A Trilobite csak nagyon nagyon nagy vonalakban hasonlít egy arctámadóra. Méret, forma, egyéb adottságokban jelentősen eltér, csak funkciója azonos. De ennyi hasonlóság van az arctámadó és ama darázsfaj között, amely a pókokba petézik bele.

- A proto-xenomorph fizikai felépítésében is csak annyiban hasonlít a xenokra, hogy nincs látható érzékszerve, a fejformája íves és a színe fekete (ez utóbbi viszont nem feltétlen a xenok sajátja, hiszen ismert sötétbarna változat is). A bőre viszont gyíkszerű, nem kitines. Nincsenek meg a háti nyúlványok (persze ez nem feltétlen kizáró ok, hisz a dogaliennek sincs, illetve azok száma amúgy is folyamatosan változó, hol öt, hol négy, hol kettő van belőlük), se a bordázott mellkas, A fej kicsi és nem péniszformájú, hanem csúcsos, inkább cápauszony szerű, ráadásul a koponya nem áttetsző, A szájszerv totálisan más, ennek valami kiugró felső állkapcsa van, nem második száj a nyelven. És a protoxenonak nincsen farka. Ezeket a sajátosságokat eddig minden ismert xeno megörökölte.

Szóval a proto-xeno legfeljebb rokonságban állhat a valódi xenomorphokkal, mint az Újszülött az AR-ben, de nem xenomorph. Azokat a Mérnökök évszázezredek vagy évmilliókkal korábban futtatták. (És nem, harminc év nem elég ahhoz, hogy megkövüljön valami. Fizikai képtelenség! Még a Prometheusban látott kétezer éves hullák sem kövültek meg. Plusz még tegyük hozzá, hogy az Alienben nem voltak ott a roncs körül a USCSS Prometheus roncsai.)

Hogy a fekete szmötyi miért származhat a xenoktól valamilyen csodálatos genetikai agyonmanipuláció folytán?

- Ugyanolyan adaptív cucc, mint a lények maguk. Azok is képesek saját külső adottságaikat a környezethez formálni, ennek következtében bármilyen környezetben létezhetnek, az egészen extrémeket is beleértve, például az űr vákuuma.

- Ugyanolyan retrovírus tulajdonságokkal bír. Akárcsak a xenok, átalakítják a gazdaszervezetet. Persze jóval nagyobb mértékben, hisz a fejlődő xenok csak annyira írják át "anyjuk" genetikai kódját, hogy az alkalmas legyen az ő kifejlődésükhöz (ezzel egyúttal részben vagy egészében megszerezve annak emlékanyagát is -> így lehetett Ripley-vel klónozni a királynőt és így emlékezhetett Ripley 8 a valódi Ripley életére), míg a fekete szmötyi teljes nagygenerált csinál.

 

 

(plusz ha még azt is hozzávesszük hogy már a Alienben se kellett sokat zabálnia ahhoz hogy a mellkasrobbantóból szinte kifejlett dög legyen)

A filmből ugyan kimaradt, de valójában fölzabálta a Nostromo ételkészletének tetemes részét. :)

 

Eredetileg Dallas a hajó éléskamrájából indult volna neki a szellőzőnek, miután ott megtalálták a dögöt és az bespurizott a járatokba. Brett halála után pedig a folyosókon üldözték volna kicsit, ahogy eredendően nekiálltak. Csak Scott ezt a jelenetet (egy másik alienes jelenettel együtt, amiben majdnem kivágják az űrbe) kivágta, illetve költségvetési okok miatt csak részben forgatta le.

 

 

 

Csakhogy ehhez az kell hogy jöjjön egy mentőcsapat na és az hogy túlélje az expediciót. de még akkor sem gáz az Alien. Ash-t két nappal az indulás előtt rakták fel a Nostromora, mert valami szonda vette a jeleket az lv-426-ról(ezt az aliensonline-ról vettem), Namost ez nem zárja ki hogy a Weyland -Yutani tudott a lényről. Lehet hogy ezt a lényt keresték amikor idegen életformákat kellett találnia Ashnak.

 

 

Bezony, az LV-426-ra hirtelen felindulásból indultak meg. Az egyetlen, ami ezzel és a Prometheusszal kapcsolatban elképzelhető, hogy esetleg rájöttek, hogy az a bizonyos jel a Mérnököktől származik. De persze ez is csak akkor, ha valaki még járt az LV-223-on és onnan élve vissza is tért.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké-oké, akkor mondok mást :D

 

 

Akkor mi van, ha az LV.426-on lévő hajó is egy civilizációt hivatott elpusztítani, csak történt valami az út során, és ezért az a puszítás sem sikerült? Nagy különbség a két hajó között, hogy ott csak tojások voltak (láttunk), emitt pedig vázákat. Mi van, ha a Xenok esetleg egy a space jokey.kkal kapcsolatban álló faj, aminek ismerik a veszélyeit - ezért arra akarják használni, hogy leromboljanak vele egy világot? És mi van, ha több ilyen faj is van a space jokey-k környékén, és végül is ezeknek a a katalizátorát sikerül előállítaniuk a vázában, és ez a modernebb rombolási kísérlet. Úgy vannak vele, hogy ez jobban kezelhető. Csak végül ezzel is besülnek.

 

Ezért egyes vázákból Alien szerűk lesznek, más vázákból meg zombik, stb, stb.

 

 

További adalékok a témához:

 

 

Így végig gondolva, nem hinném, hogy a vázákban konkrétan DNS lenne. Ha valakit megfürösztünk egy láda dns-ben, még nem lesz belőle más faj. Sokkal inkább olyan anyag lehet, amit a fentebb említett fajokból nyertek, amikor azok szaporodnak, vagy örökítik magukat. A vázákat egyébként elég érdekesnek tartom. Alapjáraton szilárdnak tűnnek, de szervesek, ami arra utal, hogy maguk a vázák is élőlények, amik elkezdenek folyni, amikor az atmoszféra megváltozik. De azt sem értem, hogy azzal, hogy beléptek, miért változtatták meg az atmoszférát? Az ajtó légmentesen zárta a terraformált külső részt a belső "steriltől"? Plusz a "fej" tulajdonosa miért akart oda befutni, mielőtt lezárták az összes ajtót? Az a hologram amúgy sem volt nekem világos.

 

A Xenokról: oké dzséjt, felfogtam, hogy az nem egy Xeno, de én gyanítom, hogy a történelem során az első Xeno nem épp ugyanúgy szaporodott és nézett ki, mint az utolsó Xeno. Hiszen az első Xenonak át kellett alakulnia királynővé ahhoz, hogy szaporodni tudjon. Ráadásul a legtöbb faj az évek (milliói) során mutálódik, változik, az is lehet, hogy a Xenoknál gyorsabb. Én továbbra is tartom, hogy amit ott láttunk, az lehetett akár egy Xeno-ős is, olyan első példány, amiből később az Alien filmekben látott Xeno faj képes kifejlődni az által, hogy az első lény átalakul királynővé.

 

És akkor: nekem még mindig fura, hogy a váza X ember X teremtő = Xeno. Ugye a Tervezők fajokat teremtenek a történet szerint. Az ember DNS-én ez látszik is. Az alien filmek során nem tudom, hogy végeznek-e a lényen DNS vizsgálatot, de aligha hiszem, hogy emberi lenne a DNS-e, hiszen teljesen más alapú létforma, mint a mienk. Pedig az a fekete lötty lett felhasználva a "teremtésekor", mint az emberekénél (első snitt), és annak a vége a donorral egyező DNS-t hozott. (ember=Tervező)

 

Szóval ez alapján a Xenokat nem a Tervezők hozták létre (hiszen akkor a Xenok DNS-e is emberszerű = Tervező szerű lenne). Akkor viszont amikor az ember megissza a feketeséget / örökíti / megszüli / keresztezi a mérnökkel miért Xeno jön létre? Ez alapján itt is valami emberi DNS-szerűnek kéne kikerekednie.

 

Valszeg a válasz az, hogy többféle fekete lötty van, és mondjuk a Tervezők olyan szemetek, hogy az általuk teremtett különböző lények alakváltó löttyét tárolják a vázákban. Azaz, az egyik bolygóra teremtettek Xenokat, az egyik bolygóra olyan zombi szerű izéket, az egyik bolygóra meg minket. Aztán istent játszva, ha valamelyik bolygót ki kell irtani, akkor az egyik teremtett lényükkel kiirtatják a másikat.

 

Nem lennék meglepve, ha valahol velünk végeztették volna el a piszkos munkát, és a mi alakváltó löttyünket vitték volna valamelyik űrhajóval valamelyik bolygóra.

 

 

Riddick: Nagyon tetszett. A képet már korábban is láttam.

 

 

Nem tudom pontosan, mit szeretnél kihozni belőle. Az Alient már a filmben is észrevettem a domborművön. Talán istenként tisztelik őket? Vagy példaként állították, mint a legjobb teremtett lényük?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Nagyon tetszett. A képet már korábban is láttam.

 

 

Nem tudom pontosan, mit szeretnél kihozni belőle. Az Alient már a filmben is észrevettem a domborművön. Talán istenként tisztelik őket? Vagy példaként állították, mint a legjobb teremtett lényük?

 

 

 

Csak annyit, hogy ha a film végén látható lény valóban minden xenok őse lett volna, akkor nem lett volna túl sok értelme a xenomorphot ábrázoló domborműnek, ráadásul a domborművön két Tervezőt is látni, akikre arctámadó mászik éppen!

 

 

Egyébként örülök, hogy tetszett! :rock:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké-oké, akkor mondok mást :D

 

 

Akkor mi van, ha az LV.426-on lévő hajó is egy civilizációt hivatott elpusztítani, csak történt valami az út során, és ezért az a puszítás sem sikerült? Nagy különbség a két hajó között, hogy ott csak tojások voltak (láttunk), emitt pedig vázákat. Mi van, ha a Xenok esetleg egy a space jokey.kkal kapcsolatban álló faj, aminek ismerik a veszélyeit - ezért arra akarják használni, hogy leromboljanak vele egy világot? És mi van, ha több ilyen faj is van a space jokey-k környékén, és végül is ezeknek a a katalizátorát sikerül előállítaniuk a vázában, és ez a modernebb rombolási kísérlet. Úgy vannak vele, hogy ez jobban kezelhető. Csak végül ezzel is besülnek.

 

 

Ez az egyik legvalószínűbb forgatókönyv, mivel Scott még a '80-as években nyilatkozta, hogy az ő elképzelésében az Űrutasok számára a xenomorphok biológiai fegyverek voltak, és a lezuhant hajó voltaképpen egy bombázó, ami éppen népirtásra szállította a lényeket. Csak aztán a bomba rosszkor rossz helyen sült el.

Persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az elmúlt harminc évben Scott más teóriákkal is előállt, amiben volt kutatóhajó, teherhajó, de még az is, hogy ugyanúgy véletlen találtak a tojásokra, amik valójában nem is a hajóban, hanem az alatt volt a bolygóban. De a Prometheus ismeretében az első elképzelés tűnik valószínűbbnek.

 

 

A Xenokról: oké dzséjt, felfogtam, hogy az nem egy Xeno, de én gyanítom, hogy a történelem során az első Xeno nem épp ugyanúgy szaporodott és nézett ki, mint az utolsó Xeno. Hiszen az első Xenonak át kellett alakulnia királynővé ahhoz, hogy szaporodni tudjon. Ráadásul a legtöbb faj az évek (milliói) során mutálódik, változik, az is lehet, hogy a Xenoknál gyorsabb. Én továbbra is tartom, hogy amit ott láttunk, az lehetett akár egy Xeno-ős is, olyan első példány, amiből később az Alien filmekben látott Xeno faj képes kifejlődni az által, hogy az első lény átalakul királynővé.

 

De a xenok ősibbek, mint a proto-xeno (ezért se jó megnevezés a proto). A proto-xeno egy kétezer éves Mérnök hajó fedélzetéről származik. A megismert xenomorph vonal egy több százezer vagy több millió éves Mérnök hajóról. Hogy lehetne bárhogy is az őse a proto-xeno olyasminek, ami évezredekkel előtte létezett? Mert ahhoz meg azért baromi nagy véletlen kell, hogy David pont azt a több százezer/millió éves edényt nyúlja le, ami az ős-xeno-DNS-t tartalmazta, és Halloway-be beadva az véletlen pont elindul ugyanazon a fejlődési úton, mint ami több százezer/millió évvel azelőtt már végigment. Hozzáteszem, ez az elmélet azt feltételezi, hogy a xenok kifejlődéséhez szükség van a homo sapiensre, ami jó eséllyel még nem is létezett, amikor az a hajó talajt fogott az LV-426-on.

 

 

Így végig gondolva, nem hinném, hogy a vázákban konkrétan DNS lenne.

 

Nem DNS, hanem egy anyag, ami adaptív és DNS-átíró tulajdonságokkal bír (és hosszú időket képes átvészelni), ami éppen ezért akár alapulhat a xenok genetikai felépítésén is, mivel azok is bírnak hasonló - ebben a kombinációban eléggé egyedi - tulajdonságokkal.

 

Szvsz a legvalószínűbb, hogy a Mérnökök valahol a távoli múltban találkoztak a xenomorphokkal. Mint ahogy nekünk, nekik is megtetszettek, és biológiai fegyverként akarták használni. De mint ahogy mi, ők is rácsesztek ezzel pár alkalommal (ennek egyik eredménye lehetett az LV-426-on lepottyant hajó). Ezért vagy ezalatt kísérleteztek velük, hogy:

A) Újrateremtsék őket, mert teszem azt, ők is csak véletlen leltek rá (Scott egyik elmélete), és fogalmuk sincs, honnan erednek. Ez esetben lehet az LV-426-on parkolt hajón van az összes általuk ismert példány. És mivel az elveszett, akárcsak mi az Aurigán, megpróbálták újrateremteni. Ehhez használták a fekete lét. (Ez azért is érdekes elmélet, mert így a Mérnökök és teremtményeik, az emberek valójában ugyanazt az utat bejárva elkövetik ugyanazokat a hibákat ugyanazon lények miatt. Ráadásul kellemes pikantériája lenne a dolognak, ha kisülne, hogy az embereket a xenomorphok "segítségével" teremtették.)

B) A xenokkal való kísérletezés egyik terméke a fekete lé, amely egy gazdaszervezettel mutálódva sajátságos létformákat teremt. Ez elég érdekes volt arra, hogy tovább kísérletezzenek rajta.

C) Megpróbáltak valami újat, egyedit kihozni a xenokból, így azokat az alapoktól próbálták újraformálni, ez esetben a fekete lé ugyanúgy a xenokból ered, csak nem a lé felhasználása, hanem a xenok újraformálása a cél.

Akárhogy is, az LV-426-on lévő hajót és az LV-223-on lévő hajót olyan hatalmas idő választja el egymástól, hogy választ lelni ennyi információ alapján lehetetlen. Igen kevés tényünk van:

- A xenomorph egy több százezer vagy millió éves faj. Akárhogy is keletkeztek, több, mint valószínű, hogy az LV-426-on lévő tojások az utolsók ebből a fajtából (hogy azért, mert kihaltak, vagy mert tovább fejlődtek, az részletkérdés).

- A proto-xeno egy kétezer éves kísérletsorozat véletlen végterméke. Ahhoz, hogy ez így összejöjjön, számos előre nem látható tényezőnek kellett egy időben adottnak lennie.

- Az Űrutasok régről ismerik a xenomorphokat, azok a kultúrájuk része. Nem csak a képeiken szerepelnek, de bio-mechanikus ruházatuk is minden ízében emlékeztet a lények testére, illetve űrhajóik belső szerkezete is nagyban hajaz a fészkekre. (Vagyis az sem elképzelhetetlen, hogy a xenomorphok valójában a Mérnökök bolygóján őshonos állatok.) Egy genetikai kísérlet eredményét nem hiszem, hogy ennyire beépítenének a saját világképükbe (a ruha és a hajóbelső még hagyján, na de a vallásos sugallatú kép azért kicsit húzós).

 

 

Hiszen az első Xenonak át kellett alakulnia királynővé ahhoz, hogy szaporodni tudjon.

A tyúk vagy a tojás problematikája. Ha az első xenonak előbb királynővé kellett mutálódnia (amire amúgy minden magányos dolgozó alapjáraton képes), akkor honnan származik az első xeno petét létrehozó arctámadó? Bár ez esetben inkább mi volt előbb: királynő, tojás, arctámadó, pete/mellkasrobbantó vagy dolgozó? :) És akkor már keverjük bele a még ismert dolgokat, vagyis a kétlövetű szuperarctámadót és azt, hogy a fiatal királynő képes a tojás/arctámadó fázist kihagyva azonnal petéket implantálni egyetlen gazdaszervezetbe. És mindezt ugyanabban a kétszáz éves érában, tehát nem beszélhetünk túlságosan evolúcióról (bár az is tény, hogy a predalien egy a ragadozók által már eleve genetikailag megbazirgált xenomorph életvonal egyik példánya volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

 

 

Dzséjttel egyetértve teljesen kizárt hogy a film végén látott lény az ős-xeno. Több infohoz szerintem a második részben fogunk jutni. Én azt is el tudom képzelni hogy több katonai fejlesztőlabor van az egyiken xenok voltak több millió éve és az zuhant le az onnan indult kiírtó hajó zuhant le lv 426-on a másikon meg ilyen vázák. Azaz ismerhetnek valami anyagot amiből egyfajta eljárással xeno jött létre, másfajtával meg a lötyi. De ez is csak feltételezés.

 

 

Dzséjt: Egy kérdés motoszkál már rég bennem. Hogyhogy nem veszik észre az emberek(pl Kane) hogy egy lény van bennük. Azért a mellkasunkban minden űr ki van töltve, csak éreznénk ha ott lenne valami.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Clash of the Titans

 

Hümmm...őszintén,egy főszereplő miért a legalacsonyabb és leggirhesebb színész a filmben??? Ez miért zavar? Mert ő egy félISTEN! Ennek ellenére Sam Worthington 2 arckifejezéssel operál (steven seagal klón) 1és fél órán át és mint főszereplő élvezhetetlen, semleges és sz********r! (ettől az alakítástól majd be is kékül) Ennek ellenére a mellékszereplők jó színészek, viccesek, őszinték, pótolják a hiányát és a CGI baromi jól sikerült, egyedi és minőségi. A skoprió lovaglás tetszetős, a dzsinek szerethetőek, a Kraken meg az év legjobb Badass monsztere. Jóindulattal 7/10

 

Wrath of the Titans

 

Igen, a folytatás, a szereplők 60%ban ugyanazok, a történet 80%ban ugyanúgy kiszámíható, a főszereplők ismét gyengék és sablonosak...mégis a filmet egyetlen egy dolog értékessé és nézhetővé teszi. Ez a CGI. Tök mindegy, hogy Sam W ismét két arckifejezéssel operál majdnem 2 órán át...lényegtelen, hogy a sablon szövegek úgyszint beterítik a filmet...a fantázia világ, a remek harc és látvány ad annyit pluszt, hogy újranézhető és epikus legyen. Ennek ellenére, a film rossz. A szereplőket és a minőségi CGI-t, + a baromi rossz történetet és a béna színészeket, kontrázva, az idegesítő és feleslegsen meghaló mellékszepelőkkel, egy másik filmet juttat eszembe... 1999-ben készült, és aki itt Istent játszott, az ott egy Erőt birtokló, színész volt....magyarul, feledhető alkotások. 4/10

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien: turkáltam kicsit, és aki keres, az biza talál. :) A kezdeti elképzelésekben az szerepelt, hogy az űrhajó az LV-426-ra tízmillió évvel ezelőtt zuhant le. Ezután persze elvetették az űrhajós ötletet és lett a helyén az O'Bannon forgatókönyvből átvett "piramis", majd végül Scott mégis visszatért az űrhajóhoz (ekkor került bele az Űrzsoké is). Bár az első script óta a tízmillió nem jelent meg semmilyen formában újra, a megkövülést figyelembe véve jó kiinduló alap.

 

Dzséjt: Egy kérdés motoszkál már rég bennem. Hogyhogy nem veszik észre az emberek(pl Kane) hogy egy lény van bennük. Azért a mellkasunkban minden űr ki van töltve, csak éreznénk ha ott lenne valami.

Amikor mocorognak azt már szokták érezni. Csak amikor elkezdenek mocorogni, akkor általában már kibújnak. :) De amúgy az embrió nem olyan nagyon nagy, ráadásul össze is van kucorodva, így azért elfér. Az Alien Quadrilogy A3-as extra lemezén van egy videó arról, hogyan csinálták meg Ripley neuroszken jelenetét. Azon baromira jól látszik, hogy vannak a mellkasban a dögök (sajnos nem tudom fejből megmondani, melyik dokuban van, de azt hiszem, a trükkökről szólóban a production menüpont alatt). A királynő is láthatóan kényelmesen elfér, a dolgozók embriója pedig még kisebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az A3-at nézve megfogalmazódott bennem a kérdés az AR-ral kapcsolatban...

Miért nem a dögöt klónozták? Abból eleve több minden maradt, hisz az csak cafatokra robbant, miközben Ripley sz*rrá égett. Genetikai szempontból is könnyebb lett volna (meg eleve mi ez már hogy a xeno megváltoztatja a gazdatest DNS-ét :? ). Van erre valami rajongói magyarázat vagy csak az hogy a Fox úgy gondolta hogy Weaver nélkül nincs Alien?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi a válaszokat!

 

Még két dolog:

 

 

Azt írtad, hogy szerinted nem meghívások voltak a barlang rajzok, hanem az emberek ellesték ahogy telefonálnak a Tervezők! Szerintem ez így biztos nem jó, mert ahhoz túl jelentős az egybeesés, hogy minden kultúrában megjelent ez festményben. Szerintem egyértelmű, hogy valami miatt megosztották ennek a lerakatnak a helyét a Tervezők, a kérdés, csupán, hogy miért. Erre olvastam itt egy teóriát, hogy esetleg elfojtani az emberiséget, ha túl messzire jutna.

 

A másik, hogy én végig vadásztam Guy Pearce-t, és nagyon megdöbbentem a stáb feliratnál, hogy Peter Weyland volt. :o Esküszöm neked, én is azt hittem, hogy az öreg Biff, ezek szerint nem voltam egyedül :D.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az A3-at nézve megfogalmazódott bennem a kérdés az AR-ral kapcsolatban...

Miért nem a dögöt klónozták? Abból eleve több minden maradt, hisz az csak cafatokra robbant, miközben Ripley sz*rrá égett. Genetikai szempontból is könnyebb lett volna (meg eleve mi ez már hogy a xeno megváltoztatja a gazdatest DNS-ét :? ). Van erre valami rajongói magyarázat vagy csak az hogy a Fox úgy gondolta hogy Weaver nélkül nincs Alien?

 

 

A lény egy forró ólommal töltött medence fölött robbant szét egy gyártelep közepén. Nem hiszem, hogy százhetven évvel később túl sok mindent találhattak belőle, de még azon a napon sem, amikor szétdurrant. A java része visszaesett az ólomba.

Ripley vérét ellenben Clemens levette és lejegelték. A Társaság elvitte ezeket a mintákat. Mintegy száz évvel később, miután a WYC-t felvásárolta a Wal-Mart és a Társaság katonai projektjei az Egyesült Rendszerek Hadseregéhez kerültek, ezek a vérminták (illetve minden, ami a xenomorphokkal kapcsolatos) átkerültek.

A lény meg még jó, hogy némi átalakítást végez. Ez sem új, már az Alienben benne volt (van), hogy a lény képes az emberi test átformálására. Brett hullájából tojást kezdett csinálni. Ezt aztán kivágták, majd a DC-be visszakerült egy erősen megnyesett változat, amiből (hál' isten) nem derül ki, hogy Brettből tojás lett. Az a valami is csak nagy vonalakban hasonlít tojásnak. Az emberi testbe való belepiszkálásnak meg van értelme, elvégre két egymástól tökéletesen idegen létforma vajmi nehezen lehet kompatibilis, így az egyiknek muszáj változtatni. A xenomorphok agresszív átformálók, nem csoda, hogy a gazdaszervezetre is gyakorolnak hatást.

És ez nem rajongói magyarázat, hanem benne van a filmekben, könyvekben.

 

 

Dzséjt, köszi a válaszokat!

 

Még két dolog:

 

 

Azt írtad, hogy szerinted nem meghívások voltak a barlang rajzok, hanem az emberek ellesték ahogy telefonálnak a Tervezők! Szerintem ez így biztos nem jó, mert ahhoz túl jelentős az egybeesés, hogy minden kultúrában megjelent ez festményben. Szerintem egyértelmű, hogy valami miatt megosztották ennek a lerakatnak a helyét a Tervezők, a kérdés, csupán, hogy miért. Erre olvastam itt egy teóriát, hogy esetleg elfojtani az emberiséget, ha túl messzire jutna.

 

A másik, hogy én végig vadásztam Guy Pearce-t, és nagyon megdöbbentem a stáb feliratnál, hogy Peter Weyland volt. :o Esküszöm neked, én is azt hittem, hogy az öreg Biff, ezek szerint nem voltam egyedül :D.

 

 

És olyan elképzelhetetlen, hogy több kultúrát több földrészen több évezreden át direkt szemmel tartottak, sőt, beavatkoztak a fejlődésbe és ilyenkor használták a térképeiket? (Nem telefonáltak, ők nem E.T. :D) A képeken csak a csillagkép azonos, semmi több, azok viszont gyanúsan úgy vannak ábrázolva, mintha egy holot figyelnének a Mérnökök (már amikor éppen van Mérnök a képen).

Annak semmi értelme, hogy meghívják az embereket a katonai kutatólaborjukba, amikor oda is vihetik őket, ha ez kellene nekik (de nyilván ezt a hátuk közepére sem kívánták). Az elfojtás sem jó magyarázat, hiszen figyeltek minket, rendszeresen jártak a Földre, míg be nem következett az a kétezer évvel korábbi kis fiaskó. Vagyis nem abból tudták volna meg, hogy mennyire vagyunk fejlettek, hogy bekopogunk a katonai bázisukra. Mi több, minek hívnának meg minket, amikor kétezer évvel azelőtt ki akartak irtani, hogy egyáltalán az automobilt kitaláltuk, nemhogy rájöttünk a csillagközi utazás mikéntjére? Nem, az nem invitáció, ahogy Shaw is mondta, baromira nagyot tévedtek.

 

Lehet tényleg Biff volt? Lehet másfele is járt a Deloreannal és azért olyan nyúzott, mikor visszatér a jövőbe? :) De komolyan, baromira hasonlított az öreg Biff-re, főleg, mikor még a botját is kézbe kapta. Az már csak slusszpoén, hogy Jakab Csaba a BttF-ben is szinkronizál (igaz, nem Biffet, hanem az öreg Stricklandot :)).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem valahogy akkor is gyanús, hogy mindenhol lerajzolták, mintha a Tervezők mindenkinek elmesélték volna, hogy honnan jöttek, és ez mély nyomott hagyott az összes kultúrában. Nekem nagyon fura az az egybeesés, hogy minden primitív népcsoport kvázi kifigyelte, ahogy a bisz-baszain beszélnek a Tervezők.

 

Nem mi vagyunk az egyetlenek: - bár a kép lehetne jobb is Weylandról:

http://cheezburger.com/6328473344

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A lény egy forró ólommal töltött medence fölött robbant szét egy gyártelep közepén. Nem hiszem, hogy százhetven évvel később túl sok mindent találhattak belőle, de még azon a napon sem, amikor szétdurrant. A java része visszaesett az ólomba.

Ripley vérét ellenben Clemens levette és lejegelték. A Társaság elvitte ezeket a mintákat. Mintegy száz évvel később, miután a WYC-t felvásárolta a Wal-Mart és a Társaság katonai projektjei az Egyesült Rendszerek Hadseregéhez kerültek, ezek a vérminták (illetve minden, ami a xenomorphokkal kapcsolatos) átkerültek.

 

 

 

Azért igazán átkutathatták volna a telepet, ha már annyira szükségük van egy dögre, talán megtalálták volna a maradványait. Szerintem ez logikusabb kiindulási alap lett volna az AR-hoz (csakhát így nincs ott Weaver neve húzóerőnek, bár szerintem ezen a ponton már nem is lett volna rá akkora szükség).

Az eddig rendben volt hogy a xeno kimásol dolgokat (méret, testtartás) a gazdatest DNS-éből, csak az nem világos hogy minek "rakja át" a teljes génállományát a "keltetőbe"(biológiai szempontból egy igen energiaigényes folyamat lenne, ami nem lenne jó a fejlődés időtartalmára nézve)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Taken 2 marha jó lesz. Az öreget azért megkérdezném hogy honnan is veszi a jogalapot a bosszúállásra? Mert a fiacskája

 

 

Emberi életeket tett tönkre, lányokat adott el és szoktatott rá a drogra. Az öregnek saját kezüleg kellett volna fejbe lőnie a köcsög fiát. Vagy ha nem akkor Millsnek köszönetet kellett volna mondania hogy megtette helyette. Persze ha tisztességes és erkölcsös ember lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"-Pörgesd föl magad, azt bármi van, b@ssz fel egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a kurv**nnyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív mint bármelyik csajod!

 

- Ez szép volt!

 

- ...Olvastam..."

 

 

:lol: Haláli! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem valahogy akkor is gyanús, hogy mindenhol lerajzolták, mintha a Tervezők mindenkinek elmesélték volna, hogy honnan jöttek, és ez mély nyomott hagyott az összes kultúrában. Nekem nagyon fura az az egybeesés, hogy minden primitív népcsoport kvázi kifigyelte, ahogy a bisz-baszain beszélnek a Tervezők.

 

Nem mi vagyunk az egyetlenek: - bár a kép lehetne jobb is Weylandról:

http://cheezburger.com/6328473344

 

 

 

 

Azért azt nem írnám, hogy mindenhol lerajzolták. Nagyon ritka, nagyon eldugott képekről van szó, kultúránként egyről. Az Űrutasok nem épültek bele olyan mélyen a kultúránkba, mint mondjuk a goa'uldok a Stargate szériában. Inkább csak be-beugrottak, eltöltöttek itt némi időt, aztán távoztak. Ez elég arra, hogy egy-két művészt megihlessen, de nem lett belőle civilizációs jelenség.

Kifigyelésről sem kell feltétlen beszélni. Elég, ha egy ilyen látogatás alatt a piramisok csücskében mindenki szeme láttára bekapcsolják.

 

Oké, Peter Weyland Biff Tannen alteregója. :lol: Találtam egy jobb képet:

biff2015copy.jpg

 

 

 

Azért igazán átkutathatták volna a telepet, ha már annyira szükségük van egy dögre, talán megtalálták volna a maradványait. Szerintem ez logikusabb kiindulási alap lett volna az AR-hoz (csakhát így nincs ott Weaver neve húzóerőnek, bár szerintem ezen a ponton már nem is lett volna rá akkora szükség).

Az eddig rendben volt hogy a xeno kimásol dolgokat (méret, testtartás) a gazdatest DNS-éből, csak az nem világos hogy minek "rakja át" a teljes génállományát a "keltetőbe"(biológiai szempontból egy igen energiaigényes folyamat lenne, ami nem lenne jó a fejlődés időtartalmára nézve)

 

 

"A telep kiterjedése több száz négyzetkilométer. Több ezer alagút fut itt." És a Weyland-Yutaninak csak maroknyi embere volt, akik még csak azt sem tudták, mi lett a döggel, hol és hogyan nyiffant ki, mivel utána érkeztek meg. Annyit tudtak Aarontól, hogy forró ólmot akartak a nyakába zúdítani. Miután megérkeztek, az ólom már a medencében volt, Ripley élt, a dög sehol. Mi a logikus következtetés? A dög megmekkent az ólom alatt. És ha Morse nem mondta el nekik, hogy nem így történt, akkor már eleve nem keresgélnek.

De mint írtam, még ha tudnák is, hogyan pusztult el a dög, a legtöbb maradványa belezuhant az ólommal teli medencébe. Az az igen kevés része meg ólommal bevonva szétrepülhetett a csövek között, ahová ember be nem fér, nem találhatja meg. (Ráadásul alig pár méterre meg ott bugyogott a kemence.)

Arról az apróságról nem beszélve, hogy nekik királynő kellett, nem egy futkosó. Az utolsó elérhető királynő pedig Ripley-ben volt.

(Persze az is tény, hogy a készítők akarták vissza Weavert, de ez még nem jelenti azt, hogy az ő klónozása illogikus.)

Azért rakja át, hogy a tőle homlokegyenest eltérő gazdaszervezetben is megéljen. Neki valószínűleg nem olyan megerőltető (főleg, hogy a munkafolyamatot valószínűleg az arctámadó végzi, azért tart egy-két napig az implantáció).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien Quadrilogy A3-as extra lemezén van egy videó arról, hogyan csinálták meg Ripley neuroszken jelenetét. Azon baromira jól látszik, hogy vannak a mellkasban a dögök (sajnos nem tudom fejből megmondani, melyik dokuban van, de azt hiszem, a trükkökről szólóban a production menüpont alatt). A királynő is láthatóan kényelmesen elfér, a dolgozók embriója pedig még kisebb is.

Remélem, alaposan félreértek valamit, ellenben ez már megint egy kőkemény spoiler...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien

 

 

Most nézem újra. Dzséjt, nem emlékszem pontosan, hogy hány évet vontál le a kövesedésből, de olyan régóta nem lehet ott az űrhajó, mert nézd már meg, hogy hol áll: egy sziklán, kitéve mindenféle légköri hatásnak. Több tízezer év alatt egyszerűen az a szél, amit terraformálás előtt látunk a bolygón, széthordta volna az egész űrhajót.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien

 

 

Most nézem újra. Dzséjt, nem emlékszem pontosan, hogy hány évet vontál le a kövesedésből, de olyan régóta nem lehet ott az űrhajó, mert nézd már meg, hogy hol áll: egy sziklán, kitéve mindenféle légköri hatásnak. Több tízezer év alatt egyszerűen az a szél, amit terraformálás előtt látunk a bolygón, széthordta volna az egész űrhajót.

 

 

Nos, egy olyan hajót azért nem biztos, ami ennyi idő után is még mutat életjeleket (a tojásokat elszigetelő mező még működik, ahogy a jelet is adja). ;) A Prometheus bebizonyította, hogy ezek az űrpatkók iszonyú strapabíróak. Az LV-223-on parkolt még kétezer év után is úgy repül, mintha most jött volna le a futószalagról. Aztán egy karcolás nélkül megúszta, ahogy a Prometheus beleszáguldott FTL sebességgel, majd a magasból visszazuttyant és még pörgött is kicsit.

Sci-fiben meg nem nagy újdonság, nem ez az első űrhajó a történelmében, ami átvészel ennyi időt ilyen körülmények között. Andromeda Ascendant (egy fekete lyuk mellett parkolt több ezer évig), Destiny (csillagokból nyer energiát és évmilliókon át röpködött galaxisról galaxisra), Atlantisz (több millió éves, áteszelt két galaxist, végül tízezer évet húzott le egy óceán fenekén, miután évszázadokig ostromolták), Kaszások (változatos helyeken dekkolnak ötvenezer éven át), Tunya (hatmillió éve az űrt járja), stb.

Ráadásul akárhol is parkol, a kövesedés akkor sem két perc alatt megy végig, se nem két év, se nem két emberöltő. Évezredek kellenek hozzá, tíz-, még inkább százezres nagyságokban, de az évmilliók sem irreális (eredetileg is tízmillió évben gondolkodtak).

Amúgy pár évvel később egy tektonikus mozgás végül csak tönkretette, szóval már a végét járta szegényke.

 

 

Remélem, alaposan félreértek valamit, ellenben ez már megint egy kőkemény spoiler...

:pfff::oops: Nagyon, nagyon bocsi. Eh... Tényleg fel sem merül az emberben, hogy ilyesmit még valaki nem tud (holott teljesen reális, hogy van ilyen, csak valahogy nem annyira nyilvánvaló). Ez annyira a popkultúra része, annyira közismert tény még azoknak is, akik sosem láttak Alien filmet, mint hogy Darth Vader Luke apja. Szóval még egyszer bocsi, tényleg eszembe sem jutott (pláne, hogy egy ártatlannak vélt dokufilmről írtam...). :para:

És a legbosszantóbb, hogy mikor írtam, még el is gondolkodtam azon, spoiler mögé tegyem-e, de úgy voltam vele, hogy minek, aki nem tudja, hogy az alien a mellkasban fejlődik ki, az tényleg újszülött lehet (pedig hát ez sem feltétlen kell mindenkinek tudnia...). A többi rész fel sem merült bennem... :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt

 

 

Oké, hogy a kövesedéshez sok év kell, de olyan környezetben, mint amit láttunk az Alienben, 20-30-100 ezer évet nem bírt volna ki az űrhajó. És oké, hogy a Prometheusban 2000 év meg se kottyant neki, de ott nem is volt kitéve a viharoknak, stb., nyilván nem véletlenül temették a föld alá. ;) És ha belegondolsz, talán pont ez világít arra rá, hogy ezek az űrhajók is sebezhetők.

 

Görcsösen ragaszkodsz a kövesedés = évezredek tézishez, pedig eltérő fajoknál eltérő ideig tarthat a folyamat. Igaz, eltérő bolygókon eltérő ideig tarthat az amortizáció és az időjárás pusztító ereje is, de én inkább az utóbbiból indulnék ki (és azt mondanám, hogy nem olyan régen van ott az az űrhajó) és nem az előbbiből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt

 

 

Oké, hogy a kövesedéshez sok év kell, de olyan környezetben, mint amit láttunk az Alienben, 20-30-100 ezer évet nem bírt volna ki az űrhajó. És oké, hogy a Prometheusban 2000 év meg se kottyant neki, de ott nem is volt kitéve a viharoknak, stb., nyilván nem véletlenül temették a föld alá. ;) És ha belegondolsz, talán pont ez világít arra rá, hogy ezek az űrhajók is sebezhetők.

 

Görcsösen ragaszkodsz a kövesedés = évezredek tézishez, pedig eltérő fajoknál eltérő ideig tarthat a folyamat. Igaz, eltérő bolygókon eltérő ideig tarthat az amortizáció és az időjárás pusztító ereje is, de én inkább az utóbbiból indulnék ki (és azt mondanám, hogy nem olyan régen van ott az az űrhajó) és nem az előbbiből.

 

 

 

Már bocs de te is görcsösen ragaszkodsz a te véleményedhez.

 

 

Mindenáron igazolni akarod, hogy az a hajó az lv-426-on később zuhant le mint 2093(ekkor játszódik a Prometheus). Azt szerintem nem Dzséjt találta ki hogy a hajó több ezer éves hanem az Alien Univerzum része. Tehát tény. Az eseményeket ezen tény és persze a többi után érdemes vizsgálni. Meg is lep hogy még mindig ragaszkodsz ahhoz hogy egy ős-xenot láttunk a Prometheus végén.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hányféleképpen torpedózzam még meg ugyanazt az elméletet? :P Amihez én "görcsösen" ragaszkodom, természetesen nem teljesen kóser (de azért ennyit tudjunk már be annak, hogy filmről és nem tudományos esszéről van szó), de legalább igazolnak Scott interjúi és a korábbi forgatókönyv változatok (amikből sok mindent felhasznált a Prometheusban). Téged semmi.

 

A föld alatt volt kétezer évig a hajó a 223-on, na és? Ott talán nincs tektonikus mozgás? Az ismereteim szerint eléggé kihat a földalatti dolgokra, akár az ott parkoló böszöm nagy űrhajókra is. Kétezer év alatt szerintem untig elég földrengésnek kellett volna lennie ahhoz, hogy az egész hangár ráboruljon azokra a hajókra, a felettük lévő épületekkel együtt (de rájuk még visszatérünk).

De oké, valami irdatlan nagy csoda folytán elkerülte őket a földrengés. A Prometheus viszont nem kerülte el. Az nekiszáguld azzal a gyorsítással, amivel fénysebességre gyorsulnak (ráadásul méretben sem elhanyagolható egy dög volt), és kutya baja. Lezuhan több száz méterről a vékony kis karjára, és kutya baja. Gurul, mint egy kerék, pedig ziher, hogy nem erre tervezték, és kutya baja. Szerintem ez inkább azt bizonyítja, hogy jóval kevésbé sebezhetők, mint a mi gépeink. (Mi is maradt a Prometheusból az ütközés után? Azt hiszem a szakkifejezés a limlom.) Az is hihetetlen tartósságukat bizonyítja, hogy minden ismert hajó több ezer évnyi ácsorgás után topra működik. Mert bizony a gépek nem örök életűek, az állásban - pláne, ha külső hatások is érik, márpedig még a 223-on sem vákuumban parkolt - ugyanúgy tönkremennek. Pláne az olyan bonyolult gépek, mint egy űrhajó. De tény, nem sebezhetetlenek, pár százezer év alatt el is jutottunk odáig, hogy az idő annyira megrágcsálta az LV-426-on álló példányt, hogy végül egy kis földrengés rásegítésével már letört az egyik karja.

De lépjünk kicsit tovább. Az oké, hogy az űrhajók a föld alatt voltak az LV-223-on, de volt ott két bazinagy épület is. Azok is vígan elvoltak, kétezer évig - sőt, több tízezer évig, hiszen a földi kultúrák bizonyítják, hogy már jó régóta ott vannak az LV-223-on - dacoltak olyan viharokkal, amikhez képest a legnagyobb orkán az LV-426-on tavaszi szellő. Vagyis csak tudtak valamit ezek a Mérnökök a tartós építkezésről.

Mellesleg, a kétezer éves Space Jockey tetemek nem kövesedtek meg. A másik meg rövidebb idő alatt tetőtől talpig fosszilizálódott ugyanabban a környezetben (hisz az űrhajó belül mindkét bolygón ugyanolyan volt, egyikbe sem szivárgott be a külső környezet)?

Vonatkoztass el attól, hogy mi emberek mit tudunk. A Mérnökök IDEGENEK, idegen tudással, idegen technológiákkal, idegen gondolkodással, és olyan messze vannak tőlünk, mint mi a kísérleti patkányainktól. Hiába a teremtőink és nézünk ki "ugyanúgy", pármillió évvel le vagyunk maradva tőlük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hallottam, hogy megérkezett hozzánk is a Tom Cruse-os rockos film...alapban nem érdekel, de az durva, hogy 16os besorolást kapott. Ha kicsit is hiteles lenne a dolog, akkor 18as karika alatt nem állhatott volna meg... :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.