Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt, Frenkie

 

 

Nem az ős-xeno elméletemet akarom igazolni. Csak nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy több tíz, vagy százezer éve van ott az a hajó az lv 426-on (vagy mennyin). Sokkal jobban klappolna, ha hasonlóan 2000 éve (kb.) lenne ott az a hajó is, mert akkor még azt is lehetne hinni, hogy azért indították, hogy elsöpörje az emberiséget, és nekem ez a Prometheus fényében jobban tetszik, már pedig erre abszolút cáfolatot nem látok a filmekben.

 

Egyébként a kövesedés témához: a Prometheus filmben feltűnő hajóban volt belélegezhető levegő, míg az Alienben nem vették le a szkafandert, szóval valószínűleg ott meg nem. Eltérő környezetben a kövesedés is eltérő gyorsasággal zajlhat le (v.ö.: space jokey hulla a prometheusban vs. hulla az alienben).

 

Értem én, hogy Scott filmből kimaradt ötletei alapján több százezer év telt el, de a filmből ez kimaradt, és az, ahogy az az idegen űrhajó ott áll a sziklán, nem azt sugallja, hogy ilyen környezetben már százezer éve ott állna... persze ettől még lehet, mert bele lehet magyarázni, hogy idegen tervezés, stb, de érdekes módon a kövesedésnél miért nem vesszük figyelembe, hogy az emberi hulla és a Tervezők hullái nem ugyanannyi idő alatt bomolhat le?

 

Nem ragaszkodom egyébként ehhez, csak nekem jobban tetszene így, és azt mondom, hogy simán lehetséges, hogy a két hajó nagyjából ugyanolyan régóta fekszik ott, ahol, és ugyanazon invázió része volt. Egy megkövesedett hulla még nem bizonyíték az ellenkezőjére, csak ha annak akarjuk látni. Én nem mondom, hogy az én teóriám nem ugyanez a kategória (tehát belemagyarázás), de szerintem épp úgy van az eddigiek alapján létjogosultsága, mint a megkövesedett hullás teóriának. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A robotok már a TF3-ban is elhagyták a Földet egy rövidebb időre :P (Séta a Holdon)

 

Donát

 

 

Eleinte nekem is volt egy hasonló elképzelésem, hogy kb 2000 éve lehet az LV-426-on a SJ űrhajó... kb akkor zuhanhatott le, mikor az LV-223-on az incidens történt kb 2000 évvel korábban.... és akár az LV-223-ról is indulhatott a lezuhant hajó. Később kezdtem el hajlani én is a felé, amit Dzséjt is mond. De igazad van, mind a két lehetőség játszhat... és igazából nekem mind a két eset tetszik.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

Nem az ős-xeno elméletemet akarom igazolni. Csak nem vagyok meggyőzve és meggyőződve arról, hogy több tíz, vagy százezer éve van ott az a hajó az lv 426-on (vagy mennyin). Sokkal jobban klappolna, ha hasonlóan 2000 éve (kb.) lenne ott az a hajó is, mert akkor még azt is lehetne hinni, hogy azért indították, hogy elsöpörje az emberiséget, és nekem ez a Prometheus fényében jobban tetszik, már pedig erre abszolút cáfolatot nem látok a filmekben.

 

Egyébként a kövesedés témához: a Prometheus filmben feltűnő hajóban volt belélegezhető levegő, míg az Alienben nem vették le a szkafandert, szóval valószínűleg ott meg nem. Eltérő környezetben a kövesedés is eltérő gyorsasággal zajlhat le (v.ö.: space jokey hulla a prometheusban vs. hulla az alienben).

 

Értem én, hogy Scott filmből kimaradt ötletei alapján több százezer év telt el, de a filmből ez kimaradt, és az, ahogy az az idegen űrhajó ott áll a sziklán, nem azt sugallja, hogy ilyen környezetben már százezer éve ott állna... persze ettől még lehet, mert bele lehet magyarázni, hogy idegen tervezés, stb, de érdekes módon a kövesedésnél miért nem vesszük figyelembe, hogy az emberi hulla és a Tervezők hullái nem ugyanannyi idő alatt bomolhat le?

 

Nem ragaszkodom egyébként ehhez, csak nekem jobban tetszene így, és azt mondom, hogy simán lehetséges, hogy a két hajó nagyjából ugyanolyan régóta fekszik ott, ahol, és ugyanazon invázió része volt. Egy megkövesedett hulla még nem bizonyíték az ellenkezőjére, csak ha annak akarjuk látni. Én nem mondom, hogy az én teóriám nem ugyanez a kategória (tehát belemagyarázás), de szerintem épp úgy van az eddigiek alapján létjogosultsága, mint a megkövesedett hullás teóriának. :)

 

 

Akkor valaki ott valamit nagyon elszúrt, mert elég valószínűtlennek tűnik, hogy ugyanarról a bolygóról két különböző "bombázót" indítanának ugyanarra a célpontra. S a legkellemetlenebb az egészben, hogy az LV-426 pont a másik irányban van, mint a Föld. :rock: Ezen a képen jól látható, hogy ha az LV-223-at rejtő Gliese 86-ról elindulunk drága Napunk felé, akkor az LV-426-ot rejtő Zeta 2 Reticuli csak kis kerülővel Moszkvának ejthető útba.

fish_reticuli_star_map.jpg

És még egy apróság. Ha annyira a Földet akarták megfertőzni a xenokkal, akkor a fertőzött egyed akár oda is száguldhatott volna, elvégre elég önfeláldozó banda ez és a célt ugyanúgy elérik, ha ott zuhan le. Ellenben ez egy lakatlan bolygóra pottyant és buzgón hírdette mindenkinek: ide ne gyere, mert megdöglesz! És a Mérnökök nem is mentek oda, pedig tuti fogták a jelet. Még mi is fogtuk, pedig le vagyunk maradva tőlük. Pedig ha ők küldték volna a hajót, nem lett volna értelme odamenni és összeszedni. Elrepülni vele?

 

Azzal igazolod, hogy az LV-426-on lévő hajóban nem volt levegő, hogy nem vették le a sisakot? :? És mi van, ha náluk nem volt zoxigénszintmérő kézikészülék (trikoder :hehe: ) - apropó, nem volt - és emiatt inkább nem vették le lutrira a sityakot? Nem egy standard eljárás, hogy alapjáraton nehezen belélegezhető légkörű világon próba cseresznye alapon lekapják a sityakot, hátha az idegen űrhajóban véletlen van terraformáló berendezés, és totál véletlenül a zidegenek is zoxigént szürcsölnek. Vagy ha volt - de tényleg nem volt - ilyen kütyüjük, kamionosok létére sokkal több eszük volt, mint a tudósoknak, és tudták: idegen bolygón talajt fogott idegen hajó idegen környezetében nem vesszük le a bilit a fejünkről, mert hátha virusos, vagy bacilusos a levegő (amúgy a Prometheus lángelméi után nem is értem, hogy Ripley mit pattog annyit egy szerencsétlen arctámadó láttán :roll: ).

De mondok még jobbat! Vajon Kane addig mit is lélegzett, amíg az arctámadó bejutott a sisakjába? És utána? A sisakján egy akkora lyuk volt, hogy átfért rajta... nos, egy arctámadó. És kétlem, hogy szegény arctámadónkban terraformáló berendezés lenne. :D

(Csak így zárójelesen megsúgom, az Acheron légköre rendelkezett oxigénnel, nitrogénnel, még széndioxiddal is. Meg némi argonnal, hidrogénnel, ammóniával és metánnal. Ezért tudták terraformálni. Valószínűleg az arctámadó is emiatt tudta Kane-t életben tartani, miután annak sisakja megsérült és kivitték a hajóból. Hogy a hajóban mi volt, az nagyon jóóóóóó kérdés, mert akár be is juthatott a bolygó légköre, de akár nem is. Mégis egy apróság miatt arra hajlok, hogy nem is. Az LV-426-on mikor leszálltak, Ash mondja, hogy mínusz hatvan fok van odakünn /ez is egy jó ok arra, hogy ne vegyék le a sityakot/. A hajó belsejében viszont mi volt? Folyékony, csöpögő víz! Vagy idegen pisi? Ez a véletlen engem inkább afelé hajt, hogy az a hajó is bírt belélegezhető levegővel. Természetesen szigorúan a Prometheus óta gondolom így, mert szerintem Scott bácsi nem véletlen áztatta mindkét hajóban hőseinket.)

 

Mert a Mérnökök hullája és az emberek hullája közé egyenlőségjelet lehet húzni, azé'. :) Tudod, "DNS Match", jó nagy és szép piros betűkkel hirdették a filmben. Persze bele lehet magyarázni... Ja nem, ez elég egyértelműen villogott azon a kis képernyőn. Viszont a kövesedés és a lebomlás közé már nem lehet egyenlőségjelet tenni, mivel nem ugyanaz a folyamat. Pont emiatt nem kóser az én teóriám sem tudományos szempontból, mert valójában egyik holtestnek sem szabadott volna se így, se úgy megmaradnia. A kövesedéshez ugyanis nagyon fontos a gyors betemetődés, hogy oxigénmentes környezet jöjjön létre, ezáltal elkerülve a lebomlást (fosszíliák ezért kerültek elő legtöbbször olyan területekről, ahol régen tengerek, óceánok voltak). Ilyen az LV-426-on még a terraformálás előtti időben sincs, hátha még hozzávesszük azt az elméletet, amit a Prometheusból lestünk el, vagyis a hajó belsejében lehetséges - még ha valószínűtlen is -, hogy jóval belélegezhetőbb a levegő, mint odakünn. Viszont ilyen nedves és levegő dús környezetben (pláne ahol láthatóan élnek férgek is) holttest sem marad fenn kétezer évig. Szóval a valóságban mindkét változat baromság, de az univerzumon belül ez a valós állás: az egyik megkövült, tucatnyi másik meg maradt, ahogy van.

Persze ekkor elkezdhetünk ötletelni olyanon, hogy a Mérnökök teste valami oknál fogba - teszem azt a bio-mech szkafandernek hála - lassabban bomlik le/kövesedik meg, de akkor megint csak én leszek igazolva, hiszen a kövesedés sokkal lassabb folyamat, mint a lebomlás, hátha ezt még kétezer éves szorzóval öntjük nyakon.

 

E mellé még rakjuk hozzá, hogy az LV-426-on lévő hajó és az LV-223-on lévő hajó nem is teljesen ugyanolyan. Kívülről sem, de belülről a különbség már nem csak a fanoknak lehet szembeötlő. A roncsban az űrutas ruhája más, a sisak még nem fedi a teljes arcot. A pilótaülés körül nincsenek hibernátorok és nem vezet folyosó oda, úgy kell felmászni.

Sőt, az a lény sokkal nagyobb is mint az űrszkinhed, hozzá hasonló méretű figurákat láthattunk, mikor David belépett a pilótafülkébe. Ezért már olyan teóriák is szárnyra kaptak, hogy Shaw kérdésére a válasz (ki teremtette a Mérnököket?) az, hogy az Űrutasok. Vagyis az Űrutasok nem a Mérnökök, csak a Mérnökök átvették azok technológiáit. És az LV-426-on látott hajó valójában a Mérnököket volt hivatott kiirtani pármillió/pár-százezer évvel korábban, valami olyan indokkal, mint amiért minket akartak kiirtani a Mérnökök. (Erősen táplálja ezt a rajongói elméletet, hogy Scott anno az Alien és most a Prometheus kapcsán is tett olyan kijelentést, hogy az Űrutasok, illetve utóbbi esetben a Mérnökök év-százezredek óta háborúban állnak egy másik fajjal.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus-Alien

 

Szép levezetés. Ámbár a DNS match önmagában kevés indok ahhoz, hogy a lebomlásnak is ugyanúgy kell lezajlania. Hiszen a DNS egyezés azért nem akadályozza meg a Mérnököket abban, hogy nagyobbak és "csöppet" másképp kinézők legyenek, mint mi, emberek. Márpedig akkor a két faj között ki mondja meg, hogy hol lehet még eltérés? :) Egyébként a filmben a DNS match felirat után az hangzik el, hogy a mérnökök DNS-től származunk, az az ősi dns-ünk (vagy valami ilyesmi), nem pedig az, hogy az egész DNS láncunk egy az egyben megegyezik (ha jól emlékszem. Az ábrára emlékszem, ott abszolút fedte egymást a kettő, de mégis a szöveg mintha az előbbire utalt volna).

 

Hát azt tudom, hogy az LV 426 terraformálható, az mondjuk nekem nem jött át, hogy az űrhajó belsejében lett volna atmoszféra. Mivel az Alien előrébb játszódik időben, mint a Prometheus, gondoltam, ha a Prome-ban használtak trikodert, akkor az Alienben is rendelkeztek az ehhez szükséges technológiával. De rendben, tegyük fel, nem volt náluk ilyen bizbasz, és ezért nem vették le a ruhájukat, vagy csupán elővigyázatosságból. Tegyük fel, hogy a két űrhajóban ugyanúgy van belélegezhető levegő. Akkor a tojások pár százezer év alatt miért nem kövültek meg? :) Oké, másik faj, meg minden... de itt azért kicsit húzósnak érzem, hogy a tojások 100ezer évnyi nagyságrendeket is kibírnak mindenféle táplálék és minden nélkül. Bár persze itt most mondhatod, hogyha pár ezer évre elfogadhatónak tartom, hogy túlélték, akkor az a plusz 98 ezer nem oszt nem szoroz... :) Mégis, minél több ideje van az űrhajó azon a bolygón, annál valószínűtlenebbnek érzem, hogy a tojások túlélhették.

 

A térképet nem ismertem, de ha valóban ez a helyzet, akkor világos, hogy mindkét űrhajót nem küldhették a Földre. Akkor ez a teória itt bukott meg. Kivéve persze, ha a két hajót különböző bolygókról indították a Föld felé. :D De ezt nem tartom valószínűnek, ha csak nem voltak az LV 223-hoz hasonlóan több lerakatuk is. Egyébként azon még nem is gondoltam, hogy a Tervezők miért nem keresték fel a bolygót, annak ellenére, hogy valószínűleg észlelték a jelet (mégis csak az ő hajójuk). Hozzáteszem, attól, hogy mi észleltük, még nem biztos, hogy ők is. Jó esély van rá, de nem biztos. Pl. mi, attól, hogy észlelünk egy jelet bizonyos távolságból, még simán eltűnhet egy hajó az űrben, pl. Ripley mentőizéje, ami 57 évig sodródott, pedig S.O.S. jelet tuti sugárzott. Szóval csak azt akarom kihozni ebből, hogy azért nem biztos, hogy a Tervezők hallották ezt a csipogást a messzi távolból, főleg ha a hajó letért az eredeti útvonaláról. Fejlettebb a technológiájuk, de ki tudja, mennyire? Egyébként azt is érdekesnek tartom, hogy ott volt az a lezuhant hajó tele tojással, figyelmeztető jelzéssel, de miért? Mármint gondolj bele: ha megtámadnak az űrhajón, inkább segély jelet adsz le, hogy segítsenek, nem pedig azt próbálod elérni, hogy senki se jöjjön ide. Másrészről, valami megölte az űrutasokat, szóval egy ideig kellett hogy legyenek Alienek a hajón. Márpedig azok a dögök az áramot is ki tudják kapcsolni, szóval egy ilyen figyelmeztető jelet, ami rontja az esélyüket a szaporodásra, miért nem? Furának tartom. Esetleg az lehetett, hogy olyan állapotban állította be az egyik Tervező a jelet, mint amilyenben az Aliensben volt az egyik keltető ember ('Kérlek ölj meg!').

 

A Tervezők nem= Űrutasok teóriát érdekesnek tartom. Még akár igaz is lehet, de egyelőre érdemben nem tudnék róla nyilatkozni, hiszen a megkövesült Jokey testről már nem igen lehetett megállapítani, hogy páncél vagy sem. De személyes véleményként talán annyit, hogy kicsit fura lenne, ha a Tervezőket is tervezték volna, bár ilyenre láttunk példát ugye David esetében is. De annál egy picit arrogánsabbnak tűntek a Tervezők, semmint, hogy tervezettek legyenek. Bár ki tudja. Inkább talán azt tartom elképzelhetőnek, hogy ezek a Tervezők ilyen fajlopók. Kiirtanak egy fajt, majd vagy előállítják őket kémiai úton, vagy pedig maguk válnak azzá, a kiirtott fajhoz hasonló páncélt viselve. Ez azért is érdekes lehetne, mert pl. ez alapján az is lehetne, hogy a Tervezők kiirtották az emberiséget évszázezredekkel ezelőtt, utána pedig maguk teremtették őket újra valahol (mondjuk a Földön).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az is lehetséges, hogy Ripley férfi, mert a filmben sosem láttuk meztelenül (azt a jelenetet kivágták), de ha még láttuk is volna, akkor is átoperáltathatta magát. Persze, sok mindenre van esély, mivel a filmek egy univerzumból megmutatnak ötször két órát, azt szevasz, viszont már ki tudja hány oldalon keresztül bizonyítom, hogy az az esély egy egy olyan magas számhoz, aminek kimondásába még C-3PO is belebukna.

 

 

A mi világunkban nincsenek nagyon magas emberek, nagyon izmosak? Meg albínók? Ezek nem nagyon térnek el tőlük, csak kicsit magasabbak (nem annyira, hogy arra már azt mondjam, egy totál új faj) és fehérebb a bőrük, mint nálunk az átlag (de nem annyira, hogy azt mondjam, totál új faj).

A magasságról eleve sokat elárul ez a kép, Ian Whyte a maga 2,16 méterével:

prometheus-elder-engineer-1.jpg

Ha ormánya lenne és kétszer ilyen magas lenne, ahogy azt eredetileg tervezték, akkor igen, akkor idegen lenne. Így egy böszöm nagy morgó ember csak (alapjáraton fájlalom is ezt, nagyon nevetséges és sablonos megoldás).

Azt nem értem, hogy ha neked minden a filmből jön le, miért utasítod el zsigerből, ami egyértelmű benne. A DNA egyezés egy csinos ábrával volt kiegészítve, ahogy írtad is, ami mikrómilliméterre egyezett a másikkal. Neked mi elég, ha ez sem? Ja a szöveg? Sajnos rossz hírem van, Shaw ezt mondja a jelenet végén:

"...we are the same as them!" :whistle:

 

Az Alien később játszódik időben, mintegy huszonkilenc évvel a Prometheus után. De a Nostromo teherhajó volt, a Prometheus kutató űrhajó. Ugye nálunk sem szoktak a kamionokba légnyomásmérőt elhelyezni szériafelszerelésként. :)

A tojások vesznek magukhoz táplálékot. Az aljukból gyökerek nőnek ki és kapcsolódnak a talajba, feltételezhetően azon keresztül táplálják a benne szunnyadó életet (illetve ahogy az arctámadó, ők is képesek lehetnek a környezetet tápanyaggá formálni, esetleg). DE, csakhogy itt se hagyjuk ki ezt az aranyos kis szót. Amikor Kane ereszkedik le, látható egy totálplán a barlangról és ott a kék mezővel lefedett placcon túl is láthatók tojásszerű formák, és azok láthatóan inkább tűnnek kőnek, mint a megszokott húsos cuccnak. Erősen feltételezhető, hogy azok megkövült tojások, és a maradékot csak a hajó tartotta életben.

De ha mégsem, akkor is egy totálisan más faj, meg minden, és különben is, ha pár ezer évre elfogadhatónak tartod, hogy túlélték, akkor az a 98 ezer nem oszt, nem szoroz. :P

 

A térképpel annyira ez a helyzet, hogyha felnézek az égre, megtalálhatod a Zeta II Reticulit és a Gliese 86-ot is. Létező naprendszerek, esetleg a koordinátákat is megadhatom. Csak kell egy jó gugger (mondjuk egy Hubble űrtávcső) és már meg is csodálhatod.

 

A lezuhant hajó pilótája valószínűleg hazatelefonált, hogy ne jöjjenek érte. Mi csak véletlen fogtuk be a jelet egy arra kódorgó szondának hála. A Narcissus pont azért veszett el, mert nem sugárzott SOS jelet. A hajó nem volt alkalmas tíz hónapos útra, ezt ő is tudta, ezért is mondja a végén, hogy csak ha szerencséje van, akkor talál rá a Hálózat (helyi csillagközi kommunikációs rendszer, csak az a baj, hogy nem real time működik). Nem volt. A Narcissus, hogy megvédje Ripley-t és Jonest, mindent lekapcsolt, és minden csepp energiáját - beleértve a kommunikációét is - a hibernátorba pumpált.

Azt, hogy a hajóik ennyi mindent kibírnak és nem mellesleg, komplett civilizációkat terveznek meg az alapoktól, szerintem elég jól jelzi, hogy mennyivel fejlettebbek nálunk: elképzelhetetlenül.

Hogy miért nem segélykérő jelet ad? Nem is tudom, talán mert tisztában volt azzal, hogy mire a segítség odaér, ő már életet adott egy királynőnek. És ha nem tűnt volna fel, onnantól ezek a lények bármiből csinos hullaházat alakítanak ki, elég rövid időn belül. El sem merem képzelni, hogyan festhet egy űrutasból kikelt xenomorph királynő, de szerintem még Ripley 8 is bepiszkítaná a bugyiját, ha azzal kerülne szembe. Így nincs értelme segélyhívást küldeni.

Főleg azért, mert általában az egyének arra nem is emlékeznek, hogy elkapják őket az arctámadók. Űrutas hősünk valószínűleg már csak akkor észlelte, hogy felcsinálták, amikor megindult a szülés. Pláne nincs értelme segítséget hívni. Inkább megvédeni a fajtársakat attól, hogy ezek a dögök rájuk szabaduljanak. Mert fejlett technológia ide vagy oda, ezek az állatkák még egy szupercivilizációt is kicsinálnak.

De az is lehet, hogy az a példány egyszerűen csak jó szándékú volt és nem akarta minden arra jövőre rászabadítani a dögöket.

Hogy a figyelmeztető jelet miért nem kapcsolták ki? Nem is tudom, talán mert állatok. Jó, intelligensek, de akkor sem emberi intelligenciával bírnak. Legfeljebb egy csimpánzéval vagy delfinével. De lövésük sem lehet, mi a különbség egy szuperszámítógép és egy Sokol rádió működési elve között, így elég esélyes, hogy nem ültek le a gép elé és kezdték el elemezni a jelet, majd rájőve, hogy az figyelmeztetés feltörték a kommunikációs parancskódot és átállították az üzenetet figyelmeztetésről segélykérésre. Hogy Hudsont idézzem: "... mégis csak állatok!"

 

A megkövesült Űrutasról valóban nehéz bármit is megállapítani, de mint írtam, a Prometheusban van négy nem megkövült. Mikor David először lép be az űrhajó pilótafülkéjébe az ajtóban van négy ilyen dög (szobor, szkafander, kitömött lény?), és azok jóóóóval nagyobbak. David a derekukig sem ér, míg az élő Mérnöknek túl ér a mellkasán. Bár lehet, hogy olyan szkafanderek, amik hozzáidomulnak a viselőhöz, végül is, bio-mechanoidok. Egyelőre viszont én sem tartom többnek érdekességnél ezt a teóriát. Nem azért, mert arrogánsak, és akkor nem lehetnek tervezettek (ez nem tudom, nálad hogyan függ össze, az emberek is elég arrogánsak ebben a filmben is), hanem mert az kicsit sok lenne a jóból. Ez így szép kerek: ők belefutnak a xenokba, azok megfingatják őket. Aztán/közben megterveznek minket, de a xenokkal való játszadozás igencsak megritkítja őket. Erre jövünk mi, mi is megtervezzük a saját teremtményeinket, közben mi is belefutunk a xenokba, nekünk is bajunk lesz belőle. Sőt, még a mi gyermekeink is ellenünk fordulnak egy ponton. Szép sztori, a szülők hibáját rendre elkövetik a gyerekek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma, miután megtekintettem a TDK -t, megértettem mi a problémám a TDKR -el. Hogy lehet az elődöket majd felülmúlni??? Egyszerűen nem látom. Joker.....a reménytelenség.......és Batman mítosza. Valami esszenciálisnak kell következnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

 

:D. Látom a képet. És láttunk legalább két mérnököt, aki fehér bőrű volt, és magasabb mint az átlagos faj. Én ebből következtettem. Ha a Tervezők fehérebb bőrűek és magasabbak, mint mi, akkor valami különbség van köztünk és köztük, és a külsőségeken túl lehet akár más is. De nem ez a lényeg, ez csak kötözködés. :) Számomra az a DNS-es rajz azt jelezte, hogy egy a DNS ősünk, de azóta a mutációk, stb révén az emberi faj egy picit más irányba ment el.

 

A tojások pipa, bár nem semmi faj, hogy egy űrhajón átmennek a gyökerei, vagy magát az űrhajót alakítja élelemmé. Alien tojásokat kéne adni az éhező gyerekeknek is. :)

 

Tudom, hogy valódi a térkép. :) Ettől még számomra nem volt ismert, mivel nem igazán vagyok otthon asztronómiában. :)

 

A jelzésnél is ezt a megoldást vetettem fel, ha visszaolvasol. A dögöknél meg érdekes, hogy egy áramhálózat lekapcsolásához elég okosak, de egy jel kikapcsolásához nem. Miért, az áramot hogy kapcsolták le? Elrágták a zsinórt, és megcsapta őket a 220? Ahhoz is gombokat kellett nyomogatni, amihez kell értelem. Hasonlóan ki lehet kapcsolni egy vészjelzést is - szerintem.

 

Amúgy ne akadj ki nagyon. :D Én csak ötletek. Láttam a filmet, hülye sem vagyok, csak neked itt a legnagyobb a tudásod Alien téren, ezért veled kell megvitatnom a gondolataimat. Ha megcáfolod, hát megcáfolod.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma, miután megtekintettem a TDK -t, megértettem mi a problémám a TDKR -el. Hogy lehet az elődöket majd felülmúlni??? Egyszerűen nem látom. Joker.....a reménytelenség.......és Batman mítosza. Valami esszenciálisnak kell következnie.

Én pontosan ezért várom nagyon, mert ha Nolan ezek után úgy érezte, hogy van olyan nehézség még, ami elé jó okkal odaállíthatja a denevért, akkor az biztos nyomós ok kell hogy legyen.

Nagyon hasonló érzés van bennem, mint az ep3-nál. Mennyit törtem a fejem előtte, hogy kitaláljam miért áll át Anakin a sötét oldalra? De azt előre tudtam, hogy Lucas nyomós okot fog adni ehhez. Nolan is egy intelligens rendező, aki az emberi lélek rejtelmeit feszegeti a filmjeiben. Biztos nem csak egy érzelmi döntés volt, hogy elvállalja a TDKR-t. Az Eredet-tel pedig kiváló példát adott ahhoz, hogy töretlenül bízzak benne.

 

Egy Michael Bay-nél pl. nehezen tudom elképzelni, hogy elgondolkozzon egy-egy új karakter létrehozásakor: "Ez vajon jól fog működni a filmben?"

Ezért engem a Macskanő is inkább kíváncsivá tesz, mintsem borúlátóvá. Ha Nolan Robin karakterét csípőből elveti, de a Macskanő jöhet, akkor ott látott valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

 

:D. Látom a képet. És láttunk legalább két mérnököt, aki fehér bőrű volt, és magasabb mint az átlagos faj. Én ebből következtettem. Ha a Tervezők fehérebb bőrűek és magasabbak, mint mi, akkor valami különbség van köztünk és köztük, és a külsőségeken túl lehet akár más is. De nem ez a lényeg, ez csak kötözködés. :) Számomra az a DNS-es rajz azt jelezte, hogy egy a DNS ősünk, de azóta a mutációk, stb révén az emberi faj egy picit más irányba ment el.

 

A tojások pipa, bár nem semmi faj, hogy egy űrhajón átmennek a gyökerei, vagy magát az űrhajót alakítja élelemmé. Alien tojásokat kéne adni az éhező gyerekeknek is. :)

 

Tudom, hogy valódi a térkép. :) Ettől még számomra nem volt ismert, mivel nem igazán vagyok otthon asztronómiában. :)

 

A jelzésnél is ezt a megoldást vetettem fel, ha visszaolvasol. A dögöknél meg érdekes, hogy egy áramhálózat lekapcsolásához elég okosak, de egy jel kikapcsolásához nem. Miért, az áramot hogy kapcsolták le? Elrágták a zsinórt, és megcsapta őket a 220? Ahhoz is gombokat kellett nyomogatni, amihez kell értelem. Hasonlóan ki lehet kapcsolni egy vészjelzést is - szerintem.

 

Amúgy ne akadj ki nagyon. :D Én csak ötletek. Láttam a filmet, hülye sem vagyok, csak neked itt a legnagyobb a tudásod Alien téren, ezért veled kell megvitatnom a gondolataimat. Ha megcáfolod, hát megcáfolod.

 

 

 

Miért is kapcsolták volna ki a jelet? Mit tudunk az Alienből? Hogy egy dög kikelt, ami vagy Királynő lett vagy nem. Mire Kane-ék bementek a hajóba valószínü megdöglött. Mi a xenoknak az elsődleges feladata? A szaporodás. Tehát nekik a jel jól jött. Minél több élőlény jön oda annál több arctámadó aktivizálhatja magát. Mivel a gyanútlan utazóknak(mint Ripley-ék) fogalmuk sem volt a xenok szaporodási szokásairól ezért baromi jó ötlet mindenkit odacsalni aki keltetőnek jó. Ebből következik hogy a segélykérő jelet nem biztos hogy a Space Jockey-k küldték.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma, miután megtekintettem a TDK -t, megértettem mi a problémám a TDKR -el. Hogy lehet az elődöket majd felülmúlni??? Egyszerűen nem látom. Joker.....a reménytelenség.......és Batman mítosza. Valami esszenciálisnak kell következnie.

 

Ez a reménytelenség ami Bane után árad sokkal nagyobb volumenü mint a tdk-ban, pedig én imádom Jokert. A TDKR trailere olyan szintű reménytelenséget áraszt hogy már most biztos vagyok benne hogy az évtized filmjét fogjuk látni. Egy biztos. Nolan olyan szintű filmet fog elénk rakni hogy sokáig fogunk róla beszélni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie (Alien)

 

A jel pont arról szólt, hogy kerülje el mindenki jó nagy ívben a hajót. Sőt, a könyv és a forgatókönyv sokkal bővebben szól erről, Ash azt is elmondta volna, hogy a jel tartalmazza a lények szaporodási ciklusait és veszélyességét. Persze a WYC-nek pont ez volt a csalogató.

 

 

 

Donát (Prometheus)

 

De a magasságkülönbség köztünk nem olyan eszeveszett nagy. Egy valóban olyan méretű színészt öltöztettek be, tehát ember is létezik olyan méretű. Csak nálunk még ritka, de az evolúciónk során mi is alaposan megnőttünk. A honfoglalás idején a magyarok átlagosan 169 (férfiak) és 158 (nők) cm-esek voltak. Ma ez az érték átlagosan 176 és 164. A Mérnökök évmilliókkal vannak előttünk, szóval ha mi több, mint ezer év alatt majdnem tíz centit nőttünk (és terebélyesedtünk), képzeld el, mire képes az evolúció még pár százezer évvel. Ránk fog még tenni egy pár centit. A bőrszín meg szintén nem jelent akkora eltérést, hiszen ugye ezen a Földön sem csak egyszínű az ember, vannak egész más skálán mozgók is, pl. fekete. Szóval azért, mert más a bőrszíne és magasabb, mint mi, még nem lesz annyira eltérő. Nem lesz két szíve, nyolc gyomra, stb.

 

De, a kábeleket elrágták. Ne magyarul nézd, angolul úgy szól a szöveg, hogy elvágták az áramot (cut the power). Megtalálták a generátort vagy a kábeleket és szétcincálták. Valószínűleg megvágta őket a 230 (ma már nem 220 :)), de szerintem ez őket maximum csikizte.

 

A Mérnökök űrhajója részben élő, szóval a tojás simán szerezhet belőle tápanyagot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pontosan ezért várom nagyon, mert ha Nolan ezek után úgy érezte, hogy van olyan nehézség még, ami elé jó okkal odaállíthatja a denevért, akkor az biztos nyomós ok kell hogy legyen.

Nagyon hasonló érzés van bennem, mint az ep3-nál. Mennyit törtem a fejem előtte, hogy kitaláljam miért áll át Anakin a sötét oldalra? De azt előre tudtam, hogy Lucas nyomós okot fog adni ehhez. Nolan is egy intelligens rendező, aki az emberi lélek rejtelmeit feszegeti a filmjeiben. Biztos nem csak egy érzelmi döntés volt, hogy elvállalja a TDKR-t. Az Eredet-tel pedig kiváló példát adott ahhoz, hogy töretlenül bízzak benne.

 

Egy Michael Bay-nél pl. nehezen tudom elképzelni, hogy elgondolkozzon egy-egy új karakter létrehozásakor: "Ez vajon jól fog működni a filmben?"

Ezért engem a Macskanő is inkább kíváncsivá tesz, mintsem borúlátóvá. Ha Nolan Robin karakterét csípőből elveti, de a Macskanő jöhet, akkor ott látott valamit.

Igazad lehet, de tegnap teljesen elvarázsolt a TDK. Mondjuk elég régen nem láttam már. Joker zseniális, amit viszont Bane nem hiszem, hogy tud majd űberolni.

 

Ez a reménytelenség ami Bane után árad sokkal nagyobb volumenü mint a tdk-ban, pedig én imádom Jokert. A TDKR trailere olyan szintű reménytelenséget áraszt hogy már most biztos vagyok benne hogy az évtized filmjét fogjuk látni. Egy biztos. Nolan olyan szintű filmet fog elénk rakni hogy sokáig fogunk róla beszélni.

Az a baj, hogy ezt egyelőre nem érzem. :) Nyilván a bemutató közeledtével bennem is felébred majd tűz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a "Cut the power"t illeti, még azt is kinézem belőlük hogy

egyszerűen leköpték vagy más módon kisavazták

a kábelt. Anélkül, hogy nagyon tudták volna milyen jót tesznek ezzel maguknak :) Gondolj arra hogy Kane fejdísze hány emeletet átlukasztott. (Tényleg Dzséjt! Hányat?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: köszi! :)

 

Az a baj, hogy ezt egyelőre nem érzem. :) Nyilván a bemutató közeledtével bennem is felébred majd tűz. :D

 

Ody, szerintem ez azért van, mert Bane adott körülmények között fog jól működni. Biztosan jól felépített karakter lesz, de ahhoz, hogy igazán üssön, kell majd az a reményvesztett környezet Gothamból, amit a trailerek max csak érzékeltetni tudnak, 2 percben átadni nem. Míg Joker esetében maga a karakter olyan volt, hogy bemegy miatta az ember megnézni a filmet a moziba, és környezettől függően elképesztő, addig Bane ütősségét szerintem a gothami helyzet adja majd. Persze kölcsönhatásban van egymással a kettő, hisz Bane is hozzájárul majd a lehangoltsághoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Tényleg Dzséjt! Hányat?)

Kettőt rágott át, a harmadikon megállt.

 

Dzséjt: köszi! :)

Nincs mit. Egyéb kérdés? :D

Néhány érdekes kép még, nem a témához, csak, hogy miről tudjuk már, hogy kikerült a filmből.

 

 

Az elején nem egyetlen Mérnök lett volna a placcon. Sokkal inkább egy rituális szertartásnak indult. (Amúgy a sci-fikben miért kell a szupercivilizációkat bennszülötteknek, de legalábbis középkori fejlettségi szinten álló figuráknak ábrázolniuk? Ez is egy olyan idióta sablon, minthogy a galaxisban széltében-hosszában mindenki ember. :fuck2: )

prometheus-elder-engineers.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1340451193266

prometheus-elder-engineers2.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1340451204523

prometheus-behind8.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1340451213451

 

Filfield eredetileg nem egy űrzimbi lett volna, hanem egy igen jelentősen átmutálódott szörnyeteg. (Bár mintha a ruha meg lenne égve, szóval akár az is lehet, hogy ez valójában Holloway? :hmm: )

tumblr_m61j7vAbzr1qg8i80o1_1280.jpg

44852290_1340148988581.jpeg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad lehet, de tegnap teljesen elvarázsolt a TDK. Mondjuk elég régen nem láttam már. Joker zseniális, amit viszont Bane nem hiszem, hogy tud majd űberolni.

 

 

Nem feltétlen kell űberelnie Bane-nek Joker-t (szvsz) eleve két teljesen különböző karakter.

Én nem várom, hogy űberelje Jokert. Legyen a helyén, funkcióját jól és hatásosan töltse be. Nem hiszem, hogy csalódni fogok. Bár én tartom a NULLA vagy MINIMÁLIS elvárásos filmre-beülést... így sokkal kisebb a csalódás valószínűsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy jó filmben nem arról szól a fő gonoszok szerepeltetése, hogy egyre keményebbek és betegebbek legyenek. Erre jó példák a régi Batman filmek, az elsőben lévő Joker, fényévekkel jobb volt a 4. részben található bármelyik gonosznál. Pedig ott aztán voltak igazán nagy nevek, nagyokat is nevettünk rajtuk...

Egy elmebeteget és katonát szintén felesleges összehasonlítani, az első random "ötletekkel" , kiszámíthatatlanul támad, de többnyire egyedül, nem bízik senkiben. A 2. pedig ésszerűen, logikusan, terv szerűen...magyarul egy idő után gyengévé válik, hiába 2méter magas és izomgép, mégis rendelkezik háttérrel és hűséges emberekkel.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy jó filmben nem arról szól a fő gonoszok szerepeltetése, hogy egyre keményebbek és betegebbek legyenek. Erre jó példák a régi Batman filmek, az elsőben lévő Joker, fényévekkel jobb volt a 4. részben található bármelyik gonosznál. Pedig ott aztán voltak igazán nagy nevek, nagyokat is nevettünk rajtuk...

Ez egy óriási önellentmondás. Azt mondod, hogy egy jó filmben, aztán a régi Batmanekről beszélsz, amiből a 3.-4.-re mindent lehet mondani, csak épp azt nem, hogy jó... de nekem a 2. sem igazán tetszik.

 

Dzséjt: Igen, a képekről eszembe jutott még egy: :D

Prometheus

 

Ha a Tervezők és köztünk nincs DNS eltérés, ugyanaz a faj vagyunk, stb. stb., akkor miért kellett a teremtésnél a fickónak a fekete löttyöt meginnia? Miért nem maradt ott a bolygón néhány fehér magas fickó (mint a képeken), és kezdték el benépesíteni a földet? :) Vagy mi értelme volt a fekete lötty megivásának?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen kell űberelnie Bane-nek Joker-t (szvsz) eleve két teljesen különböző karakter.

Én nem várom, hogy űberelje Jokert. Legyen a helyén, funkcióját jól és hatásosan töltse be.

Hasonlóan gondolom én is, más karakterek, és mindkettőnek az adott történetben kell megállnia a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Igen, a képekről eszembe jutott még egy: :D

Prometheus

 

Ha a Tervezők és köztünk nincs DNS eltérés, ugyanaz a faj vagyunk, stb. stb., akkor miért kellett a teremtésnél a fickónak a fekete löttyöt meginnia? Miért nem maradt ott a bolygón néhány fehér magas fickó (mint a képeken), és kezdték el benépesíteni a földet? :) Vagy mi értelme volt a fekete lötty megivásának?

 

 

 

Há' mer akkor ugyanúgy Tervezők élnének a Földön, nem lennének külön faj. Mikor Tervezők idejöttek akkor jóformán bacik éltek itt, azzal hogy suicideot követett el és bekerült a DNS-e a vízbe, új fejlődési irányt indított el. Persze megeshetett volna hogy semmi nem történik, nem fejlődnek ki az emberek, de mivel időről időre visszajöttek, gondolom felügyelték a dolgok menetét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értettem, hogy az első Batmanben Jack Nicolson volt annyira jó, mint a 4. részben a kb. 4 fő gonosz együtt. A nagy nevek és nagyokat nevettünk rajtukon pedig annyi volt a hangsúly, hogy nevetséges volt amit műveltek, annak ellenére, hogy akció filmet néztünk. Habár, nekem a 3. is tetszett, a történet hulladék volt, de a színészi alakítások, főleg Rébusz szerintem karakteresre sikerült, hang nélkül még jónak is tűnhetne a film. Azt meg sehol sem látom, hogy a régiek ( és kár lenne 4 filmet a régi szó alá venni, amikor az első és az utolsó között 8 év telt el) olyan jók lennének, ezt sikerült beleálmodnod. :clap: Ennek ellenére, ha csak 3 részt készítettek volna, akkor lassan hanyatló minőségi romlással, de egy ilyen más hangulatú és megközelítésű trilógiát kapunk. Én többször láttam kiskoromban őket magyarul, majd nemrég megnéztem angolul is, kifejezetten szórakoztatóak.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.