Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jack Reacher

 

Nagyon kellemes meglepetés. 90-es évek elejei hangulatú és stílusú, visszafogott akciófilm, egy hiteles történettel és karakterekkel. Szomorú aktualitása a tengerentúl elharapódzó elmebeteg fegyverhasználat, valamint a korrupció és az erőszakos piacszerzés. Ugyanakkor nézése közben jobbnál-jobb filmek ugrottak be: Pelikán ügyirat, Összeesküvés-elmélet, sőt az autós üldözés némely kamerabeálltása tisztára madmaxes volt. Egyedül talán a két balfék támadó jelenete nem tetszett a házban, de a többi része kiváló szórakozás, jó dumával és nagyszerű Tom Cruise-zal. Bourne reinkarnálódott, más formában tért vissza, számomra Jack Reacher sokkal inkább szerethetőbb és jobb figura, mint Aaron Cross. Ez a film pedig minden alapot megad egy újabb, nagyszerű franchise-ra..

 

85%

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várja rajtam kívül még valaki Christopher Nolan új filmjét, ami egy űrben játszódó űrhajós sci-fi lesz, időutazással, tér-idő kapukkal meg fekete lyuk és féregjáratok közti utazással??? :psycho::love:

Címe , INTERSTELLAR, és Nolan öccse írta a sztorit, úgy volt Spielberg rendezi, de végül Nolan csapott le rá :yes:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Nolan egy űrhajós sci-fit csinál.

 

Megannyi kérdés. 3D-s lesz? Most olvasom a büdzsé valami iszonyatos nagy lesz, szóval 3D vagy IMAX kamerás filmezés alapnak tűnik.

Aztán meg Nolan nem nagyon szereti a CGI-t, viszont az ilyen űrben játszódó filmeket azért célszerű számítógépes effektekkel telepumpálni. (pláne ha féreglyukon át utaznak , vagy fekete lyukak környékén? )

Mondjuk, ha úgy csinálja mint Ridley Scott a Prometheust, akkor elégedett leszek, vagyis olyan munkamódszerrel.

Hatalmas díszleteket épít, és amit lehet külső helyszíneken forgat, vagy űrhajók belsejében folyósokon, Aztán ahol nagyon muszáj, ott néha majd befigyel a zöld háttér.

 

Gondolom használni fog jól bevált színészeket. (hey, Bale-t megnézném az űrben, vagy Leo Dicapriot, persze jöhetnek mások is)

Űrhajó dizájnokra már most kíváncsi leszek. Lévén Nolan nagy Kubrick 2001 rajongó, plusz a Blade Runner és Alien/Aliens Star Wars filmek bűvöletében él, ezért hasonló oldksuul űrhajókra számítok, minimum olyan pofásra, mint a Prometheus. De lehet, elmegy realista irányba, mint Cameron az Avatarnál, és hihetőbb dolgokat talál ki, mint az IISS Venture Star Pandoránál.

 

Szó mi szó, lesz itt izgalom bőven, Nolan + sci-fi az űrben = INSTANT WIN.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várja rajtam kívül még valaki Christopher Nolan új filmjét, ami egy űrben játszódó űrhajós sci-fi lesz, időutazással, tér-idő kapukkal meg fekete lyuk és féregjáratok közti utazással??? :psycho::love:

Címe , INTERSTELLAR, és Nolan öccse írta a sztorit, úgy volt Spielberg rendezi, de végül Nolan csapott le rá :yes:

 

Úúúú.. még szép, hogy várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg valahogy úgy vagyok ezzel, hogy egyetlen dij se érdekel a világon... Grammy, Oscar, MTV Awards, Arany Zsiráf díj... ugyanazt az apátiát váltják ki belőlem. Most öszintén, tudja közülünk valaki, hogy a régi SW-k milyen dijakat kaptak? Fogalmam sincs. Most ránéztem és az első SW kapott 7 Oscar dijat meg ezen kivül négy jelölést... who cares?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nehéz döntés. Life of Pi gyönyörű volt és Richard Parker animációja is fergeteges lett. A Hobbitnál voltak kisebb hibák sajnos, bár nálam ezek cseppet sem vettek el a film élvezetéből és Középfölde szépségéből/feelingjéből. A Prometheus látvány megvalósítása viszont fantasztikus. Megnézve az extra videókat, hát bakker le a kalappal. Csak ott és csak akkor használt Ridley CGI-t, amikor a legszükségesebb volt vagy máshogy nem tudták megoldani. Egyébként ugye minden megépítve, lemodellezve és a többi. Elképesztő. Szóval én talán a Prometheusnak adnám (de úgysem ő kapja)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Life of Pi-t nem láttam, se a Hobbitot, de így is a Prometheusnak adnám, mert az vitathatatlanul csodaszép és remek munka, sőt, különdíj, amiért ennyire hajaz az Alienre (még a Prometheus pusztulása előtt a monitorokon villogó vörös kereszt is a Nostromoról van :D). De tök mindegy, úgyis a Hobbit kapja, mert az Peter Jackson és Gyűrűk Ura, szóval mi más kapná... (lehet kicsit rosszmájú vagyok? :hmm: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Total Recall: ez is megvolt, lassan pótlom a lemaradásom tavalyról. :) Bár a bővített változatot láttam, ami érzésem szerint, kicsit jobban működővé tette a filmet, de így is csak egy látványos, nem túl elmés sci-fi akció. De hát nem is vártam mást, semmivel sem jobb vagy rosszabb a szintén borzalmas eredeti Total Recallnál. Illetve, egyvalamiben jobb: eggyel több dögös csaj van benne, mint az eredetiben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippeim:

 

legjobb film: Lincoln

legjobb rendező: Spielberg

legjobb férfi főszereplő: Daniel Day-Lewis

legjobb női főszereplő: Jennifer Lawrence, de ez a kategória hidegen hagy

legjobb férfi mellékszereplő: Tommy Lee Jones

legjobb női mellékszereplő: Anne Hathaway

legjobb külföldi film: passz :)

legjobb eredeti forgatókönyv: Django elszabadul

legjobb adaptált forgatókönyv: Lincoln

legjobb animációs film: Rontó Ralph

legjobb látványterv: A hobbit

Legjobb kosztüm: A nyomorultak

Legjobb smink: A hobbit

Legjobb vizuális trükk: A hobbit (remélem :D)

 

Egyébként meglehetősen unalmas ez az idei felhozatal, nagy meglepetés nincs. A Batman valóban fájóan hiányzik a listáról, mégha én nem is rajongok túlságosan a Nolan-féle rebootért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval úgy gondolták, hogy nem elég tehetségesek a filmben szereplő színészek.

Szóval azért adtak egy éve Oscar díjat Christian Bale-nak. :facepalm:

Ja is idén Anne Hathaway azért kapott Oscar jelölést a Nyomorultak musicalban nyújtott alakításáért. :facepalm:

 

Csupa tehetségeten színész rohangált a filmben, ja. :facepalm:

(és hadd ne soroljam a veterán Oscar győztes színészeket, akik megfordultak a TDKR-ben)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippeim:

 

legjobb férfi főszereplő: Daniel Day-Lewis

legjobb női főszereplő: Jennifer Lawrence, de ez a kategória hidegen hagy

 

legjobb külföldi film: passz :)

 

Egyébként meglehetősen unalmas ez az idei felhozatal, nagy meglepetés nincs. A Batman valóban fájóan hiányzik a listáról, mégha én nem is rajongok túlságosan a Nolan-féle rebootért.

Csak ezekhez egy-két megjegyzés, a többiben kb. egyetértünk. Férfi főszereplő ellendrukker vagyok, mivel egyik régi kedvencem visszatért a filmezéshez, mindjárt el is jutott eddig, persze ismét nem ő fogja kapni a díjat, de azért erősen szorítok majd. Oké, nem láttam őket ezekben a filmekben (gyanítom, hogy egy darabig nem is fogom, majd igyekszem eljutni moziba mostanában is), de attól még lehet drukkolni a kedvenc színésznek anélkül is :D

Csajoknál Jessica Chastainre tippelek, külföldi film pedig egyértelműen a Szerelem, már ha nem happolja el a fő kategória díját, ahol szintén szerepel.

Meglepetések azért vannak, de nem borult túlzottan a papírforma, a Batman pedig nem igazán hiányzik, főleg ami a főbb kategóriákat illeti.

 

Szóval úgy gondolták, hogy nem elég tehetségesek a filmben szereplő színészek.

Szóval azért adtak egy éve Oscar díjat Christian Bale-nak. :facepalm:

Ja is idén Anne Hathaway azért kapott Oscar jelölést a Nyomorultak musicalban nyújtott alakításáért. :facepalm:

A cikk elég h*lyén fogalmaz, mert maximum a filmben nyújtott alakításokat kellene alapul venni, nem pedig önmagában a színészeket, mert egyiket sem mondanám tehetségestelennek. Annyit azért hozzá kell tenni, hogy tehetség ide vagy oda, nem az életpálya vagy más filmbeli alakítás alapján kell megítélni az adott filmben nyújtott alakítást. Még jól emlékszem, hogy Sandra Bullock ugyanabban az évben kapta meg az Oscart és az Arany Málnát :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.