Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Annyira, de annyira irigylem azokat, akiknek van idejük erre:

 

A TDK tele van hibákkal.

Rájöttem, hogy mi bántja az ilyeneket igazán: ha leírod, hogy az adott film, könyv, vagy akármi mennyire tetszett neked. A pozitív vélemények szúrják a szemüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rájöttem, hogy mi bántja az ilyeneket igazán: ha leírod, hogy az adott film, könyv, vagy akármi mennyire tetszett neked. A pozitív vélemények szúrják a szemüket.

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy úgy is lehet kritizálni egy filmet, hogy közben szereted?

Egyébként meg a nagy része tök jogos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy úgy is lehet kritizálni egy filmet, hogy közben szereted?

Egyébként meg a nagy része tök jogos.

 

Én ezt abszolút elhiszem, de a magam részéről nem élek vele. Lehet, hogy túlzottan elfogult vagyok azokkal szemben, akiket/amiket szeretek, de ez van. Ez az én személyiségemnek egy sarkalatos pontja.

 

Hogy mi jogos meg mi nem, az megint szubjektív! ;) Mert ami nekem jogos az lehet, hogy neked nem, és fordítva :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdéses videó készitőinek közel 200 ezer feliratkozójuk van, igy valszeg ők már pénzért csinálják ezeket a videókat, ami láthatóan elég sok embert szórakoztat. Tuti olyan filmet is szétcincálnak ami egyébként tetszik nekik. Szerintem jópofán csinálják, még ha nyilván kukacoskodnak is, de szerintem nem kell ezeket olyan komolyan venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor te még sosem olvastál tőlem egy véleményt se, amit ide leírtam itt. :roll:

Talán rosszul fogalmaztam, mert a mai divatos fika áramlás miatt a kritizálás szó alatt majdnem mindig a fikázás jut eszembe.

A te elemzéseid normális kritikák, nem olyan fikázósak, mint, amilyet máshol követnek el.

Azért nem hiszek ebben nagyon, mert rajtad kívül még nagyon kevés ember képes erre. Az esetek legalább 80%-ban a mai kritizálás inkább a szapulásból áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy úgy is lehet kritizálni egy filmet, hogy közben szereted?

Sajnos ezzel kevesen vannak így, pedig sokkal normálisabb volna, mint agyonmagasztalni egy filmet kritika nélkül csak azért, mert tetszett, vagy porig alázni, mert nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne normálisabb? Konkrétan mire gondolsz?

 

Én nem tudok mást mondani csak a saját példámat: ami nem tetszik vagy nem érdekel azzal nem foglalkozom, egy betűt sem pazarolok rá. Ami tetszik, azt hajlamos vagyok az egekig magasztalni, de kinek ártok/ártunk ezzel én vagy a hozzám hasonlók? Egyébként az sem mindig igaz, hogy ami tetszik, azt feltétel nélkül elfogadom. Pl: Felhőatlasz. Nagyszerű filmnek tartom, igazi hiánypótló a kategóriájában, egyszerűen zseniális, mégis vannak jelenetek, melyekkel nem tudtam megbarátkozni... ennek ellenére nem rugózom rajta, nem írom be minden létező felületre, hogy az milyen sz*r volt, stb. Átlépek rajta, mert a film többi, kb 90%-a számomra 'tökéletes' volt. Ha pedig kezdeném a rugózást, akkor a saját szórakozásomat vágnám hókon, arra meg nem vagyok hajlandó. És egyébként is mi értelme lenne??

 

Hogy fel szoktam-e szólalni akkor, ha egy általam nagyon kedvelt dolgot kegyetlenül fikáznak? Naná! Van-e értelme? Hát ez nézőpont kérdése, de globálisan nézve nem sok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez itt mindig visszatérő téma. :) Egyébként én is úgy gondolom, mint MissKarrde. Dzséjt jó példa arra, hogy lehet úgy kritizálni egy filmet, hogy közben imádod. Mondjuk Dzséjt, a Prometheus kritikád olvasásánál ezt már nem tudtam elhinni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne normálisabb? Konkrétan mire gondolsz?

 

Én nem tudok mást mondani csak a saját példámat: ami nem tetszik vagy nem érdekel azzal nem foglalkozom, egy betűt sem pazarolok rá. Ami tetszik, azt hajlamos vagyok az egekig magasztalni, de kinek ártok/ártunk ezzel én vagy a hozzám hasonlók? Egyébként az sem mindig igaz, hogy ami tetszik, azt feltétel nélkül elfogadom. Pl: Felhőatlasz. Nagyszerű filmnek tartom, igazi hiánypótló a kategóriájában, egyszerűen zseniális, mégis vannak jelenetek, melyekkel nem tudtam megbarátkozni... ennek ellenére nem rugózom rajta, nem írom be minden létező felületre, hogy az milyen sz*r volt, stb. Átlépek rajta, mert a film többi, kb 90%-a számomra 'tökéletes' volt. Ha pedig kezdeném a rugózást, akkor a saját szórakozásomat vágnám hókon, arra meg nem vagyok hajlandó. És egyébként is mi értelme lenne??

 

Hogy fel szoktam-e szólalni akkor, ha egy általam nagyon kedvelt dolgot kegyetlenül fikáznak? Naná! Van-e értelme? Hát ez nézőpont kérdése, de globálisan nézve nem sok.

Ha valami nem tetszik, akkor én se rugózok rajta általában. Röviden leírom és tovább lépek. Bár elég kevés ilyen van.

Ha valami tetszik, arról annál lelkesebben írok.

Szerintem senkinek nem árt az ilyen típusú illető, aki leírja a pozitív véleményét arról, ami neki tetszik. Mások viszont ezt nem bírják. Volt, hogy valaki azt vágta a fejemhez, hogy statisztikailag lehetetlen az, hogy nekem ennyi minden tetszik. Szerinte statisztikailag több rosszabb könyvbe vagy filmbe kéne beleszaladnom, panaszkodott, hogy nem tudja komolyan venni az értékeléseimet (holott én nem is kértem senkitől, hogy vegye figyelembe, csupán éltem a szólásszabadság jogával, mint, ahogy a fikázók is teszik. Azt nem tudja elképzelni, hogy azon típusú alkotásokat, melyek nem jöttek be elkerülöm és nem , vagy kevésbé foglalkozok velük. Volt olyan, hogy valaki azt mondta, hogy az általam használt pozitív jelzőket ne használjam az általam olvasott/nézett dolgok 80-90%-ra, mert ez maximum a felső 5-10%-ot illeti meg. Ez utóbbi például olyan illetőtől származik, aki a Hobbitot olyan stílusban szapulta, mintha csak az ő véleménye lenne mérvadó. Hasonlóan járt el a TCW véleményével, és szerinte a minőségi SW élmény a Legacy (bár nekem a Legacy-val nincs is bajom)

Szóval vannak ilyenek, akik nem bírják, ha valaki nem ért egyet a "kritikus tömeg" negatív véleményével és gyakorlatilag úgy kezelik az illetőt, mintha komplett h*lye lenne.

Szerintem viszont ragaszkodjunk a saját ízlésünkhöz és véleményünkhöz, nem kell megváltoztatni bizonyos illetők negatív véleménye miatt. Mindenkinek joga van leírni a saját véleményét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán rosszul fogalmaztam, mert a mai divatos fika áramlás miatt a kritizálás szó alatt majdnem mindig a fikázás jut eszembe.

A te elemzéseid normális kritikák, nem olyan fikázósak, mint, amilyet máshol követnek el.

Azért nem hiszek ebben nagyon, mert rajtad kívül még nagyon kevés ember képes erre. Az esetek legalább 80%-ban a mai kritizálás inkább a szapulásból áll.

Na de attól, hogy te rosszul értelmezel egy szót, ezt nem kéne kivetítened mindenkire. ;)

 

Miért lenne normálisabb? Konkrétan mire gondolsz?

 

Én nem tudok mást mondani csak a saját példámat: ami nem tetszik vagy nem érdekel azzal nem foglalkozom, egy betűt sem pazarolok rá. Ami tetszik, azt hajlamos vagyok az egekig magasztalni, de kinek ártok/ártunk ezzel én vagy a hozzám hasonlók?

És ha valaki kritikával él, az árt valakinek?

 

Mondjuk Dzséjt, a Prometheus kritikád olvasásánál ezt már nem tudtam elhinni. :D

Ez azért lehet így, mert a Prometheust baromira nem szeretem. De azért ott is kiemeltem, hogy mi az, ami szerintem jól sikerült (díszletek, hangulat, David).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddickel értek egyet. Azt hiszem ömlegtem eleget a Rock of Agesről. :D Ha valami nekem ennyire tetszik és jól szórakozom rajta baromira nem érdekelnek a "hibák". Persze Dzséjtet már megszoktam, kicsit furcsálom de hát ő ilyen. Nem lehetünk egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha valaki kritikával él, az árt valakinek?

 

Az attól függ. Értelmesen megfogalmazott kritikus véleményt elfogadok, még ha nem is mindenben értek egyet vagy az elfogultságom miatt "baromságokat" beszélek :P :P ... de sokan direkt úgy írják kritikájukat, hogy azért egyértelműen érezhető legyen az "akinek ez tetszett az hülye, meg egyébként is én fingom a passzát szelet" felhang!

 

Darth Revan9 .. jár a taps! :clap: Minden szavad igaz... és a példaként hozott eseteket én is átéltem csak mással, bár Hobbit és TCW vitám már nekem is volt, nem is egy :P de szélmalomharcnak bizonyultak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem az érdekel, hogy mi reális ebben a témában, vagy hogy mi mekkorát üt. Engem az érdekel, hogy az adott produktum a saját egyéni ízlésvilágomba miként tud belesimulni. Ha bele tud, akkor szeretem és hajlamos vagyok az elfogultságra vele szemben, nem látom meg a hibáit, mert eleve nem is érdekelnek, vagy ha meg is látom nem rugózom rajtuk, mert az élmény, amit nyújtott a produktum sokkal nagyobb és fontosabb, mintsem a hibákkal való foglalkozás. Amennyiben nem simul bele, úgy elmegyek mellette és vissza sem nézek rá.

 

Ebből kiindulva tehát én sohasem fogok semmiről olyan véleményt írni, ami "üt" vagy ami "reális képet fest" a produktumról, de hát ez van ;):)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem az érdekel, hogy mi reális ebben a témában, vagy hogy mi mekkorát üt. Engem az érdekel, hogy az adott produktum a saját egyéni ízlésvilágomba miként tud belesimulni. Ha bele tud, akkor szeretem és hajlamos vagyok az elfogultságra vele szemben, nem látom meg a hibáit, mert eleve nem is érdekelnek, vagy ha meg is látom nem rugózom rajtuk, mert az élmény, amit nyújtott a produktum sokkal nagyobb és fontosabb, mintsem a hibákkal való foglalkozás. Amennyiben nem simul bele, úgy elmegyek mellette és vissza sem nézek rá.

 

Ebből kiindulva tehát én sohasem fogok semmiről olyan véleményt írni, ami "üt" vagy ami "reális képet fest" a produktumról, de hát ez van ;):)

 

Mintha én írtam volna.. Mitől reáliasabb az ha amit szeretünk kritizáljuk is? Inkább eléggé morbid. vagy szeretek valamit/valakit vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha én írtam volna.. Mitől reáliasabb az ha amit szeretünk kritizáljuk is? Inkább eléggé morbid. Vagy szeretek valamit/valakit vagy nem.

De nem arról beszélek, hogy szereted-e vagy sem. Mint írtam lehet úgy is kritizálni, hogy közben szereted az alanyt. És mivel nincs tökéletes film kritizálás alól egyik film sem mentes.

Tudom neked minden fekete vagy fehér Riddick meg csak a fehér dolgokat írja le, viszont az én látásmódomban nincsenek ilyen tiszta színek, főleg mivel én azon a véleményen vagyok, hogy a hibákból lehet a legjobban következtetéseket levonni és tanulni, de ahhoz először meg kell látni őket, akármennyire jó egy film

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem arról beszélek, hogy szereted-e vagy sem. Mint írtam lehet úgy is kritizálni, hogy közben szereted az alanyt. És mivel nincs tökéletes film kritizálás alól egyik film sem mentes.

Tudom neked minden fekete vagy fehér Riddick meg csak a fehér dolgokat írja le, viszont az én látásmódomban nincsenek ilyen tiszta színek, főleg mivel én azon a véleményen vagyok, hogy a hibákból lehet a legjobban következtetéseket levonni és tanulni, de ahhoz először meg kell látni őket, akármennyire jó egy film

 

 

Csakhogy én nem keresem a hibákat és ami másnak hiba az nekem nem feltétlenül az. Hát igen egyértelműen meg tudom itélni bármiről hogy rossz vagy jó. Nem bonyolítom túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon a véleményen vagyok, hogy a dicséret azoktól "üt" a legjobban, akik tudnak kritizálni is, ugyanis szvsz így lehet reális képet kapni, hisz semmi sem csak fehér vagy fekete.

Nagy plusz 1. Abszolút egyetértek. Ha valaki mindig csak dicsér, hosszú távon a dicsérete kevesebbet nyom a latba, mint annál, aki elismeri a hibákat, ugyanakkor kiemeli a tényleg jól sikerült mozzanatokat is.

 

Mondjuk én ezt Riddickre egyáltalán nem vonatkoztatnám. Nála nem erről van szó, szimplán arról, hogy ahol az összkép negatív, arról inkább nem ír, míg ahol az összkép pozitív, ott hajlamos szemet hunyni a film esetleges hibái fölött (ahogy egy jól működő kapcsolatban is szemet hunyunk a másik egyes hibái fölött, ha szeretjük).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én ezt Riddickre egyáltalán nem vonatkoztatnám. Nála nem erről van szó, szimplán arról, hogy ahol az összkép negatív, arról inkább nem ír, míg ahol az összkép pozitív, ott hajlamos szemet hunyni a film esetleges hibái fölött (ahogy egy jól működő kapcsolatban is szemet hunyunk a másik egyes hibái fölött, ha szeretjük).

 

Donát, tied a díj! :clap: Csak sikerül megérteni valakinek, hogy miről próbálok hadoválni ;) Frenkie-vel ez ügyben már korábban is egy húron pendültünk. Aki velem kapcsolatban nem érti a lényeget az olvassa el Donáttól a fent kiemelt sorokat. Remekül tapintott rá a lényegre.

 

Kiegészítésképpen, noha egyetértek Donát példájával a párkapcsolatot illetően, véleményem szerint azon túl, hogy elfogadjuk és szeretjük a másikat minden hibája ellenére vagy éppen azokkal együtt, úgy egészséges, ha mindkét fél csiszolódik, idomul egymáshoz. Ami nyilván nem személyiségünk feladását jelenti, sokkal inkább a másik iránt érzett szeretetünk általi formálódás vagy mondhatni kiteljesedés, ideális esetben mindkét fél részéről. A hibákat, rossz tulajdonságokat elhagyjuk, vagy legalábbis redukáljuk őket a másik kedvéért, és viszont. Tehát egy egészséges kapcsolat kifejezetten jó személyiségfejlesztő/csiszoló is lehet. De ami a lényeg: ha szerelmes vagyok egy lányba, akkor a pozitív tulajdonságait tartom elsősorban szem előtt, arra nézek, azt figyelem és nem a hibáit gyűjtöm csokorba és olvasom a fejére. Igen, adott esetben akár ez is szükséges lehet, de mégis az erényei, a pozitív tulajdonságai a mérvadóak, és ennek fényében a negatív tulajdonságok elhalványulnak. Jól is nézne ki, ha mindig azt mondanák egymásnak, hogy "szeretlek, imádlak, de ezt meg azt k*rva gyorsan változtasd meg magadon/magadban, mert azt utálom". Pfff :facepalm:

 

Persze ezt az egészet filmek/könyvek/stb... terén csak hasonlatként írtam le (ahogy Donát is) nem kell 100%-ban rátolni a szóban forgó témára. De talán a lényeg kiérezhető belőle!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azon a véleményen vagyok, hogy mindenki azt ír le (persze a szabályokat betartva), amit akar, azt meg lehet ignorálni vagy ha úgy adódik, reagálni rá. Ha a lent említett fikázós videósorozatra van igény, akkor nyugodtan működjenek, maximum engem elkerül. Egyébként se szoktak nagyon érdekelni a filmekkel, könyvekkel kapcsolatos vélemények (túl sokszor estem így pofára régebben), szeretem magam megtapasztalni.

 

A barátnő példára utalva azért az sem jó, ha az összes hiba felett szemet hunyunk, mert jól mondja Riddick, hogy a párkapcsolat két fél kompromisszumát (is) jelenti. Az agyondicsérgetés meg csak papuccsá tesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudni már, mi lesz a magyar címe? A sötétség mije, kije, hányada? :D

Azért csak elpuffogtatja megint a Pitch Blackes beszólást. Helyes! És mintha most ötvözni akarnák az első két rész. Űropera keresztezve a horrorral. Nyamiiii. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat első része jobb mint az Alien!

:chainsaw::45:....... :D

Amúgy érdekes a kapcsolata a Alien franchise-zal a Pitch Blacknek, hiszen David Twohy az Alien3-hoz írt forgatókönyvét dolgozta át. A Fury 161-ből lett M6-117, a Sulacoból Hunter Gratzner, Ellen Ripley-ből Carolyn Fry, Nyusziból Jack, Hicksből Riddick, a xenomorphokból bioraptorok. Anno ő találta ki az űrbeli Alcatraz ötletét (David Fincher ezt keverte aztán a Twohy-t leváltó John Fasano űr-papok ötletével). Azt persze nem tartotta meg, de az űrrab fennmaradt Riddickben (akinek az eredeti előéletében nem ilyen Furya -- khm... Fiorina? - cucc volt, hanem, hogy tengerészgyalogos volt --> Hicks), illetve Johnes rendőrbiztos is mutat jegyeket a '93-ban csúnyán kinyírt, de 2013-ban feltámasztott tizedesből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.