Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

The Lone Ranger: ez is egy olyan Disney-produkció, mint a John Carter. Giga költségvetés, giga bukás, pedig egy szerethető kis film, bár nem annyira, mint az említett marsi sztori. Sőt... Egyértelműen egy újabb A Karib-tenger kalózait akartak összehozni, bár az a mögött álló bájosság végül nem jött össze. A misztikum nem elég erős, az egzoikusság pedig teljes hiánycikk (ami nem csoda, hisz western). Ráadásul érzésem szerint Depp sem találta meg a helyét. Látszik, hogy igyekszik nem egy Jack Sparrow 2.0-t hozni, miközben valószínűleg a rendezőtől a takarítónőig azt várta el tőle mindenki. Így szegény inkább csak vergődik Tonto szerepében, nem érzem, hogy olyan jól érezte magát, mint Sparrow bőrében. Persze Depp zsenijét jelzi, hogy még így is ő viszi a hátán a filmet.

Simán lejátssza a vászonról Armie Hammert, aki... Hogy is mondjam? Olyan szürkén játszik egy szürke karaktert, hogy sokszor elgondolkodtam rajta, hogy miért is van ő ott tulajdonképpen. Simán megírhatták volna a történetet nélküle. Nem is szerethető, nem is utálható, egyszerűen csak úgy ott van Tonto mellett, talán csak azért, hogy az indiánnak mindig adjon valami munkát. Vagy egy más színész kellett volna, vagy egy másik karakter... Vagy mindkettő.

A fordulatok persze kiszámíthatóak, a látvány pazar... Ja nem, a Man of Steel, a Star Trek: Into Darkness, a World War Z és az Oblivion, a Pacific Rim és a Gravity után fájdalmas volt látni azt a bölénycsordát, azokat a vonatos jeleneteket... Komolyan, a 2013-as felhozatalban ez 2003-as szintnek tűnt. Eh... Ráadásul a realitás szemernyi szikráját sem akarták a készítők felmutatni, a 60 km/h-ás sebességgel a földbe fúródó vonatról lerepülő, a földön háromszázszor bukfencező szereplők úgy állnak fel a jelenet végén, mintha a sarki fagyizóból lépnének ki. Komolyan, Superman jobban le volt strapálva a film elejei kis tűzvész végén, mint ezek a mezei emberek az egész film végén. Pedig általában az ilyen nem zavar, de itt átestek a paci túloldalára (még úgy is, hogy Tonto által a készítők többször is kiszólnak a nézőnek: ez csak mese).

Viszont, ami miatt mégis bejött a film, azok az apró, sok esetben nem is túl finom kiszólások ama korra.

 

Egész pontosan gondolok itt az indiánok, a film jellegéhez képest brutális lemészárlására, az emberi szívet evő gonoszra, a féllábú prostira, akinek puska van a lábában, vagy éppen a film végi jelenetre, amiben Tonto egyedül, öregen elsétál, jelképezve egy komplett kultúra feláldozását a civilizáció oltárán.

 

Összességében, a The Lone Ranger nem érdemelt ekkora bukást, de megértem, miért bukott ekkorát. Talán ha nem egy A Karinb-tenger kalóza 2.0 akart volna lenni, ha jobb színészt találnak John Reid szerepére, ha kicsit reálisabb a látvány (és szebb), és Depp is kiélheti magát, kasszasiker lett volna. Így viszont egy klassz kis mese, komoly mögöttes tartalommal.

 

Furious 6: ékes példája, hogy milyen filmnek áll jól, ha a realisztikusságot sárba tiporják, és melyiknek nem. Ami a The Lone Rangerben nem jött be, itt simán elment. Bár valószínűleg ez azért is van így, mert már a hatodik filmet dübörögtetik a sorozatban, és az első is szimpla baromság volt a realizmus szemüvegén át nézve. Mint szórakoztató akciófilm viszont ez is bejött, akárcsak az ez előtti kettő.

 

Kifejezetten tetszik, hogy végre hozzákapcsolták a sorból kilógó Tokyo Driftet is a szériához.

 

Persze a sztori gáz, a látvány hagy némi kívánnivalót maga után (bár az előző két résszel ellentétben itt végre újra inkább valódi kocsikat használtak a gagyi CG.kocsik helyett), de ez a filmsorozat mindig is a pörgésről, a dögös verdákról és még dögösebb nőkről szólt, meg ae sok tesztoszteronról, amit mindezek kiváltanak. Szertettel várom a hetedik részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében, a The Lone Ranger nem érdemelt ekkora bukást, de megértem, miért bukott ekkorát. Talán ha nem egy A Karinb-tenger kalóza 2.0 akart volna lenni, ha jobb színészt találnak John Reid szerepére, ha kicsit reálisabb a látvány (és szebb), és Depp is kiélheti magát, kasszasiker lett volna. Így viszont egy klassz kis mese, komoly mögöttes tartalommal.

 

 

 

 

Meg talán ha

 

nincs fán legelő ló, skorpiókat zabáló vérnyúl és egyebek... :)

 

Én szeretettem volna szórakozni rajta, nem iyen szürreális, narkós képzelgéseket látni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

World War Z

 

 

 

After Earth

 

 

 

Csak bólogatni tudok mindkét írásodra. A World War Z -ben Hollywood feltalálta a vér nélküli zombifilmet - ám ezt szórakoztatóan tette. Olvasva a film készültének nehézségeit, különösen tisztes munka született.

 

A Will Smith film számomra is Smith illetve a forgatókönyv miatt maximum egyszer nézős volt. Bár, picit azt is egbántam... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyien néztek HírTV-t, de tegnap volt egy dokumentumfilm, A szovjet szori címmel, főleg Sztálinról és a kommunizmus bűneiről.

 

Megdöbbentő, sokkoló, tanuláságos. Ha tehetitek, nézztek meg!!!

 

https://ncore.cc/torrents.php?action=details&id=362260

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyien néztek HírTV-t, de tegnap volt egy dokumentumfilm, A szovjet szori címmel, főleg Sztálinról és a kommunizmus bűneiről.

 

Megdöbbentő, sokkoló, tanuláságos. Ha tehetitek, nézztek meg!!!

 

https://ncore.cc/torrents.php?action=details&id=362260

 

Ezt tegnap pont láttam. Sok újdonságot nem tartalmazott számomra, de azért jól nyomatékosította a II. világháború és a kommunizmus sok esetben hamis megítélését, amiről a náci vérengzésekkel szemben nem mindenütt tettek említést!

 

Az volt az egyik legkeményebb amikor:

 

Az egyik gulág túlélő öregasszony mesélte, hogy miként kellett eltemetnie a saját gyerekét a táborba... bár a végén a neo-fasiszta bejátszás sem volt gyenge - ahol a videón megölték azokat az embereket - mert ugye elméletileg már a 21. századról beszélnénk, de hát ez több szempontból sem valósult még meg Oroszországban! :nana:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lone raider: Én is megnéztem pár napja. Kellemes film volt, de semmi extra. kb egyenlő arányban voltak a pozitívumok és a negatívumok. Nekem kicsit hosszú volt, és elég sok marhaság volt a sztoriban mintha nem tudták volna eldönteni, hogy mit is akarnak. Viszont a látvány szép volt, a humor jó volt, és Johnny "Jack kapitány" Depp, pedig azt hozta amit már párszor láttunk tőle, de mégis szeretjük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében, a The Lone Ranger nem érdemelt ekkora bukást, de megértem, miért bukott ekkorát. Talán ha nem egy A Karinb-tenger kalóza 2.0 akart volna lenni, ha jobb színészt találnak John Reid szerepére, ha kicsit reálisabb a látvány (és szebb), és Depp is kiélheti magát, kasszasiker lett volna. Így viszont egy klassz kis mese, komoly mögöttes tartalommal.

Kb. ennyi a filmmel az én problémám is, de ezek éppen elegek ahhoz, hogy ne maradjon emlékezetes (kivéve a filmzenét, az baromi jó).

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szörnyegyetem: nagyon kellemes kis mesefilm, csak ajánlani tudom. Azt hittem, majd valami újrahasznosított cuccot kapunk, de a készítők remek munkát végeztek, szinte teljesen nulláról építették fel a filmet, a Szörny Rt. másolását igen nagy ívben kerülték. Persze vannak utalások dögivel, de azok nem a képedbe mászóak, hanem finomak, a helyükön kezeltek, s a legtöbbet az ember talán észre sem veszi, ha nem ismeri igazán az előző epizódot (éppen ezért érdemes egy újranézés ez előtt, hogy felfrissítse az ember az emlékezetét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. :) Ennél már csak a Gru2 tetszett jobban idén.

Az az igazság, hogy bár az első megvan BD-n (a lejátszómhoz járt, félhivatalosan az volt az első kék lemezem, hivatalosan persze a Star Wars :D), mai napig nem néztem meg. De a második rész trailere felkeltette anno az érdeklődésem, úgyhogy most, hogy már elérhető mindkettő, pótolom hiányosságom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok Harcából megismert Emilia Clarke is a kalapban van, mint lehetséges Sarah Connor a készülő Terminator reboot filmben. :hmm:

John Connor szerepére is fiatal arcokat keresnek.

 

Emilia nagyon jó Sarah Connor lehetne :rock: És mivel a rendező Alan Tylor is annál a sorozatnál ügyködött rendezőként, nem is olyan meglepő, hogy gondoltak rá :P:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végjáték

 

Ender’s game… Ender játszmája… Bár a hazai cím is eléggé kifejező a film egészét tekintve, az igazi lényeg az angol címben van. Mert ez bizony egy Ender nevű srác útja a parancsnoki poszt felé…

 

Az idei év sci-fi terméséből mindenképp kiemelkedő film lett a Végjáték, egy felturbózott realista fantasztikus film, ha csak a kiképzést, környezetet nézzük. A finálé ismeretében sokkal jobb, mint az átlag, csupán annyi volt vele a bajom, hogy nehéz volt eljutni odáig: a mozi gyakorlatilag egy kölyök, Ender kiképzése, jellemfejlődése a végső próbáig. Ez helyenként meglepően izgalmasan és látványosan van tálalva, néha viszont nagyvonalúan lépked a különféle lépcsőfokok között. A közepén kicsit le is ül a történet – ugyanakkor tetszett, hogy mintha mentes lett volna az egész a nagyon hollywoodi sablonoktól. A látvány első osztályú, a jövő technikai kütyüi szokás szerint varázslatosak voltak. Harrison Ford remek próbajátékot adott Solo tábornokként, a gyerekszínészekre sem lehet panasz. Az egész érezhetően jól össze van rakva – ugyanakkor a felületes szórakoztatás mögött igazán komoly és nehéz film bújik meg. Olyannyira az, hogy a 12-es karika ellenére nem gyereknek való: mert mit is kezdjen a gyerek azzal a hatalmas morális problémával, ami felmerül, no meg ezzel a fura, korosztályát érintő katonai kiképzéssel…

 

A nyilvánvalóan megidézett mozik (Csillagközi invázió, Katona, Skyline, Alien, Acéllövedék, Gravitáció, SW) nem koppintásnak tűnnek, hanem színezéknek, élményfokozónak az idei év egyik legjobb sci-fijében: ami mix pont olyan lett, ahogy én kedvelem.

 

85%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A most zajló Blizzconon Duncan Jones elárulta, hogy a készülő WARCRAFT mozifilmben Durotar és Lothar a főszereplő!!

És a többi részlet itt olvasható:

http://www.mmo-champion.com/content/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel szombat lévén, suliba csak délelőtt tudtam menni, a leginkább várt néznivalót pedig csak este adták, a köztes időbe is beiktattam filmeket, sajnos (bár inkább nem, csak nem jutok el mindenre, ami érdekel) mostanában van mit sasolni a mozikban. Most pótoltam az októberieket, aztán majd valamikor találok időt a novemberiekre is (sajnos a várt Végjátékot nem tudtam megnézni, mert nem jó órakezdéssel adták a többihez képest, de mindenképpen szeretném pótolni! Mondjuk én elolvastam a könyvet is a nyáron.) Kicsit tömény nap volt...

 

Gravitáció

Az űrben játszódó filmek (és most nem az SW-félékre gondolok :P) nem nekem valók, de azért ezt kár lett volna kihagyni, remek darab volt, még ha nem is az év filmje (nálam sem). Kicsit nehéz volt elképzelni Sandra Bullockot egy ilyen filmben, de soha rosszabb kellemes csalódást, na és ezért nem lesz belőlem soha filmes :D Ha már bevállaltam, mindjárt IMAX-verzióban. Egyébként a nap utolsóját is az Arénában tudtam megnézni úgy, hogy ne vasárnap érjek haza.

 

Időről időre

Rendkívül bájos és csodás film volt Richard Curtistől, de ő hozott már remek filmeket korábban is (nem mellékesen ő követte el a Vincent and the Doctor forgatókönyvét is!). Olvastam, hogy már nem szeretne rendezni, ami nagy kár, ez a film olyan szívmelengetőre sikerült, nagyjából egyensúlyozva a giccs határán, hogy jöhetne még tőle pár (habár az írásaihoz még találhatnak olyan rendezőt, aki szintén remekül filmre tudja vinni a forgatókönyveit).

 

Fogságban

Kicsit extrém volt az előző film után ezt megnézni (de kénytelen voltam). Nagyon nyomasztó két és fél óra volt, remek karakterekkel, színészekkel, dilemmákkal és iszonyú erős hangulattal. Nagyon jó film volt ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap Duncan Jones megmutatott pár concept artot a készülő WARCRAFT mozifilmből :rock:

 

Draenor, az orkok földje

http://media.mmo-champion.com/images/news/2013/november/bconWoWMovie001.jpg

 

Dalaran a varázslatos lebegő város a felhők között

http://media.mmo-champion.com/images/news/2013/november/bconWoWMovie002.jpg

 

Ironforge a törpök városa

http://media.mmo-champion.com/images/news/2013/november/bconWoWMovie003.jpg

 

És végül Stormwind, a Szövetség székhelye

http://media.mmo-champion.com/images/news/2013/november/bconWoWMovie004.jpg

 

A történet eredetsztori lesz, azt meséli el, hogyan találkoztak az emberek és az orkok. Lothar és Durotan szerepelni fognak a filmben, de a forgatókönyv nem lesz egyoldalú, ugyanis Jones elmondása szerint mindig nézőpont kérdése, ki hős és ki szörnyeteg. Mentzen szerint a filmet úgy kell elképzelni, mint a Marvel-féle Ultimate univerzumot: azonos karakterek és történetek elmesélése megújult, érettebb formában.

 

Jones hozzátette, hogy a Warcraft-film struktúrája meglehetősen egyedi lesz, ugyanis nem tesz majd különbséget a harcoló felek moralitása között. Az orkok akciói éppúgy érthetők és szimpatikusak lesznek, mint az emberek tettei, bár hogy ezt miként érik el, nem került kitárgyalásra. Valószínűleg azonos időt töltenek majd az ellentétes karakterek a vásznon.

 

Jó kérdés persze, hogy hogyan fog kinézni a Warcraft-film. Bill Westenhofer effekttervező szerint félig élőszereplős, félig CGI alkotás várható, amiben minden karaktert színészek testesítenek meg, legyen az ember vagy valamilyen más lény. A látványért a Star Wars-filmekkel elhíresült Industrial Light & Magic felelős, szóval ha minden igaz, elképesztően szép moziélményben lesz részünk. A készítők úgy jellemezték az összképet, mint a Trónok harca találkozását az Avatárral.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.