Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

R2: Ja értem. Mikkelsen ügyben szerintem érdemesebb az Ádám almáit megnézni ami egy nagyon aranyos, bár néha szokimondó vigjáték, de az A Royal Affair is nagyon rendben van. Szintén dán film, de ez egy történelmi darab: egy orvosról szól akiből egyszercsak a dán király legfőbb tanácsosa lett. Megtörtént eset.

 

Ody: Mindenképp sort keritek rá hamarosan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Mindenképp sort keritek rá hamarosan :)

Remek! A fényképezés elsőrangú és bár nem sokat dumálnak a képek önmagukét beszélnek. A zenével elegyítve valami egészen elképesztő hangulatot áraszt. R2! Te láttad ezt a filmet?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek! A fényképezés elsőrangú és bár nem sokat dumálnak a képek önmagukét beszélnek. A zenével elegyítve valami egészen elképesztő hangulatot áraszt. R2! Te láttad ezt a filmet?

 

 

Nem, még nem. Valószínűleg megnézem, de az utóbbi időben inkább elfordultam Refntől, mint hogy megkedveltem volna. Néhány interjúban hihetetlen nagyképűen, lekezelően és arrogánsan nyilatkozott, kvázi hülyét csinált a nézőiből - így kezdem beskatulyázni a Trier-vonalba.

 

De adok neki még egy esélyt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem főleg a filmek érdekelnek nem a késztőik. :) Értem ez alatt, hogy ha valaki egy tuskó attól még csinálhat nekem tetsző filmeket.

 

 

Ez kétségkívül így van, csak képzeld el, hogy miután megnézed a Drive-ot, szembesülsz azzal, hogy Te egy barom vagy. Mármint a rendező szavaiból az jön le.

 

Nem esett jól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kétségkívül így van, csak képzeld el, hogy miután megnézed a Drive-ot, szembesülsz azzal, hogy Te egy barom vagy. Mármint a rendező szavaiból az jön le.

 

Nem esett jól. :)

De miért barom a néző aki megnézi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, köszi az ajánlást, de a viking téma sosem hozott lázba, utána olvasva pedig még annyira sem. De talán majd egyszer megnézem Mads Mikkelsent miatt. Gondolom ő itt is remekel.

 

 

Igen, csak ő remekel. :)

 

Más nem is fontos az egész moziból, egy szürreális vallási témájú utazás. Elég, ha az első 10 percet megnézed, az viszont brutálisan jó.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Y17DjuOBL0

 

De miért barom a néző aki megnézi?

 

 

Húú, erre most nem tudok válaszolni, de ha lez időm, megnézem azt az interjút és megírom.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikkelsen ügyben szerintem érdemesebb az Ádám almáit megnézni ami egy nagyon aranyos, bár néha szokimondó vigjáték, de az A Royal Affair is nagyon rendben van. Szintén dán film, de ez egy történelmi darab: egy orvosról szól akiből egyszercsak a dán király legfőbb tanácsosa lett. Megtörtént eset.

Az Ádám almái nekem is nagyon tetszett, épp a napokban gondoltam rá Mikkelsen nevének felmerülésekor, hogy szívesen újra megnézném.

A Royal Affair is érdekel a leírtak alapján. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a film, elég jól beszippantott, ami már jó jel. A pátosz és a hatásvadászat, ami az ilyen típusú filmeknél sokszor kellék, az itt elmaradt, szerencsére (talán nyomokban fel lehet fedezni egy keveset, kb. 1%-nyit). Van jó pár erőszakos jelenet, de nem annyira szörnyűek, mint azt először várnánk, magyarul kb. addig ment el a film az erőszak ábrázolása terén, ameddig szerintem kellett a témához (16-os karikát kapott a film). Egek, végre feliratos filmet látni a moziban! Remek a színészgárda, senki sem játszotta túl a szerepét. Nem mellékesen Brad Pittnek kb. két jelenése van, szóval neki nem sok filmidő jutott, ahogy elnéztem a stábot, producere volt a filmnek (már ha valójában is). Akik pedig ismerik Steve McQueen munkásságát: szerintem az eddigi mozijai közül ez a legfogyaszthatóbb, de egyébként abszolút illeszkedik a többihez. És kíváncsi vagyok, vajon legközelebb mit hoz ki megint Fassbenderből (eddig még nem tudtak elszakadni egymástól) :D

Ma láttam én is a 12 év rabszolgaságot, és nagyon hasonló a véleményem. :) Tényleg megkapó volt, hogy mennyire nincs benne hatásvadászat, a szép zenei főtéma is csak alig-alig bukkan fel, nem akarván minimálisan sem érzelmesre változtatni a művet.

Az erőszak megjelenítése inkább jelképes, nem dörgölik az arcunkba, de ettől még a dráma működik, sőt, így még jobban működik. A színészekről meg csak a legjobbakat lehet mondani. Bratt Pitt kis szerepe ellenére jelentős szereplő. :) És nem mellékesen már régen láttam feliratos filmben, és még mindig remek a hangja neki is. Egyébként a feliratos filmekkel kapcsolatos véleményeddel is egyetértek. Moziban jól kell belőni ilyenkor, hol ül az ember (inkább hátrafelé érdemes, a felirat kényelmes olvasása miatt), de nagy élmény volt ismét eredeti hanggal filmet látni.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jagtent én is lekaptam ,sokat hallottam már róla, meg Bomarr írta anno hogy Mikkelsen milyen jó színész. Viszont a témája miatt félek tőle, eléggé érzelmes pali vagyok, nagyon bele tudom magam élni egy filmbe és rohadtul nem kedvelem az igazságtalanságot(pl ha valakit alaptalanul rágalmaznak). Szóval tartok tőle hogy az lesz az eredmény mint Riddicknél. Persze ettől egy nap meg fogom nézni.

Nálam ami eddig a legdurvább hatást kiváltotta az az Eden Lake(a Fűrész ehhez képest vígjáték). Szó szerint 3-szor állítottam le a filmet(ilyet sosem szoktam csinálni), annyira nem bírtam lelkileg elviselni. Soha többet nem akarom látni, persze Fassbender itt is remekelt.

Különben Mikkelsen csak dán filmben játszott/játszik? Mert mintha láttam volna egy börtönös, vagy börtönből szabadulós filmben(elég jellegzetes az arca) ahol kemény bűnözőt játszik. Persze lehet hogy ez is dán film volt.

 

Ody: Ez az Only God Forgives engem is érdekel, mert a Drive nagyon tetszett. Csak várom magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ami eddig a legdurvább hatást kiváltotta az az Eden Lake(a Fűrész ehhez képest vígjáték). Szó szerint 3-szor állítottam le a filmet(ilyet sosem szoktam csinálni), annyira nem bírtam lelkileg elviselni. Soha többet nem akarom látni, persze Fassbender itt is remekelt.

 

 

Hogy ez az Eden Lake mekkora egy marhaság volt... Hiteltelen és ésszerűtlen jelenetek halmaza, s bár érteni vélem a mai társadalomnak tartott görbe tükröt, a film inkább bosszantott, mint hogy megviselt volna.

 

Tudomásul kell venni, hogy egyszerűen ezek lesznek mindennapjaink, ha így megy tovább. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Ez az Only God Forgives engem is érdekel, mert a Drive nagyon tetszett. Csak várom magyarul.

Ne számíts Drive koppintásra mert akkor irtó nagyot fogsz csalódni. :) Ez egy sokkal sötétebb depressziós mozi. Igazi rétegfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ez az Eden Lake mekkora egy marhaság volt... Hiteltelen és ésszerűtlen jelenetek halmaza, s bár érteni vélem a mai társadalomnak tartott görbe tükröt, a film inkább bosszantott, mint hogy megviselt volna.

 

Tudomásul kell venni, hogy egyszerűen ezek lesznek mindennapjaink, ha így megy tovább. :(

 

Ezzel a véleménnyel abszolút egyet tudok érteni. Van tartalma a filmnek, de engem már komolyan mondom jobban irritált, amit a főszereplők (elsősorban a hölgy) leműveltek, mint az a vegytiszta erőszak, amit a filmben ábrázoltak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés film idegesített fel úgy, mint az Eden Lake... a vége meg... utálom az igazságtalan filmeket.

 

A Valhalláról sincs túl jó véleményem: kb. a film arról szól, hogy valaki benyög egy tőmondatot, néznek ki a fejükből a pusztában, aztán megint egy tőmondat. Majdnem bealudtam rajta amikor láttam, s így is nagyon rossz napom volt, hiszen az előtte lévő két film is, amit haverral megnéztünk, borzalmas/unalmas volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel a véleménnyel abszolút egyet tudok érteni. Van tartalma a filmnek, de engem már komolyan mondom jobban irritált, amit a főszereplők (elsősorban a hölgy) leműveltek, mint az a vegytiszta erőszak, amit a filmben ábrázoltak...

 

 

Igen, már csak azért is,

 

 

 

 

mert minden normális ember elhúzna onnan a első szóváltás uán. Az meg, hogy MEGINT ártalatlan párocska MEGINT az isten háta mögöti erdei tónál/házban tölti a hétvégét, az egyik legnagyobb hollywoodi klisé.

 

 

Nagyon jó tartalom, mondanivaló, bosszantó kivitelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, már csak azért is,

 

 

 

 

mert minden normális ember elhúzna onnan a első szóváltás uán. Az meg, hogy MEGINT ártalatlan párocska MEGINT az isten háta mögöti erdei tónál/házban tölti a hétvégét, az egyik legnagyobb hollywoodi klisé.

 

 

Nagyon jó tartalom, mondanivaló, bosszantó kivitelben.

 

 

Még, ha nem is a klisét nézem, egyszerűen olyan banális döntéseket hoztak az áldozatok (főleg a nő), hogy azt már nem tudom azzal elintézni, hogy az ilyen típusú filmekben mindig szerencsétlenkednek egy kicsit a főhősök.

Az egész ott kezdődik el, hogy minek megy megkeresni a kocsiját... aztán, a nő belelépett ott valami tüskébe, utána még vígan futott, menekült - itt még egész logikus volt... belemászott abba a kukába (te jó ég az is mi volt) :facepalm: , vagy a bokros jelenet, ahol ahelyett, hogy segítséget hozna, nézi ahogy kínozzák a Fassbender-t, majd fel is hívja magára a figyelmet. Vannak olyan filmek, amiknél értem azt, hogy az nagyon durva, meg nyomasztó, de vannak olyan szánalmas mozzanatok, melyek miatt nem tudom igazán komolyan venni őket (ilyen volt az hírhedt olasz művészfilm is, a Sodoma 120 napjai).

Ami igazán klisés volt nekem az mind a biciklis srác, mind a másik, aki a kocsival jött, hogy hogy-nem mindkét alkalommal egy "ellenségbe" botlott...

 

Az igazi értékmérője az Eden Lake-nek inkább a témaválasztás (a kivitelezés ugye annyira nem). Ugyanis a gyermeki erőszak és agresszivitás kérdésére világít rá. Egy gyerekben még csak kialakulóban vannak azok a társadalmi konvenciók, melyek később kialakítják a jellemét. Itt láthatunk példát a hibás szülői példamutatás veszélyességére és ennek behatására a gyerek pszichéjében. Ugyanis senki nem lesz eredendően gonosz. A legnagyobb hírhedt pszichopaták is általában mind valamilyen gyermekkorból levezethető problémakör okán váltak erőszakossá. A gyerekek sokszor azért lehetnek erőszakosabbak és veszélyesebbek, mint egy felnőtt agresszor, mert kiszámíthatatlanok, nem mérik fel mit is tesznek igazából.

Emellett ott van még a csordaszellem, vagy alapfokú tömegpszichózis. Ugyanis voltak gyerekek, akik nem feltétlenül akarták ezeket a kegyetlenségeket végrehajtani, de a tömeg nyomására ők is végül belementek az erőszakoskodásba. A mai kor dekadens társadalmának elsősorban család és a szülői szerep válságának kifejeződése egyben ez a jelenség, ahol a gyerekek továbbviszik azt a hibás magatartásmintát, amit otthon látnak... viszont ők ezt egy gyermeki (ezáltal sokkal veszélyesebb és talán így filmen keresztül sokkal félelmetesebb) módon teszik, mint a film végén felnőtt szüleik. Egyébként a befejezés tetszett. A mindent felülíró anyai érzelmek is megmutatkoztak, mikor azt bizonygatta, hogy "ők még csak gyerekek", amikor kitörli a videót a kameráról... ott eldőlt minden!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-D2 és Wilde: Hát baromira nem értek egyet veletek az Eden Lake-kel kapcsolatban. Én simán el tudom azt képzelni sőt hinni, hogy

 

 

Ennyire brutális állatok a mai tinédzserek. Hogy semmi részvét a másik iránt és tudjátok mi a legiszonyúbb? Hogy a semmiért tették. Először is ők lopták el a kocsit. Mi az hogy minek ment a pár a kocsi után? Neked pár taknyos ellopná a

kocsidat, hagynád? Ez a világ jön hogy taknyos kölykökhöz nem lehet odamenni hogy add már vissza a kocsimat mert az enyém? És a kis tetvek irigyelték a kocsit? Miért nem tanultak, miért nem dolgoztak érte? Ja hogy el kell venni attól akinek van.

Az meg miért klisé hogy egy pár hétvégén egy tóhoz megy kirándulni? Ti hova jártok, a nagyvárosba? Ez teljesen hihető és normális dolog. Egy csomó ember ott pihen. Ja és elmegyek a barátnőmmel pihenni és ezek belémkötnek, majd ellopják a kocsimat megyek visszakérni és véletlenül le lesz szúrva a csávó kutyája amiért szintén a kis patkány a hibás. És ezért halálra kell szurkálni egy embert ártatlanul. Nem tudom világos-e milyen beteg agya volt a kishitlernek. Ő volt a hibás ő kötött bele a másikba, legalább a pofáját fogta volna be és ne szúrkált volna. El kell venni egy ember életét? Milyen rohadt lélek kell már ahhoz hogy belemártsam valakibe a kést és nézzem hogy szenved.. A csajt meg élve el akarták égetni. Mi lesz ezekből? Nekem ne fogják a szülők piálására, ezért csak a kis tetű a felelős. És a végén megússza?

Borzasztó világ felé nézünk ha az emberekben és a kölykökben már nincs empátia. Semmi baj nem lett volna ha a kocsit visszaadják. Nézzétek meg a fórumokat egy csomó ilyen kis patkány van már.

 

 

Szóval szépen bemutatta hova vezet ez a totál értékvesztett világ a tinédzsereknél. Simán el tudom hinni hogy tinik ezt megcsinálják ma. A szomorú az hogy már fegyverrel kell menni nyaralni lassan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pár részéről az értelmes reakció az lett volna, ha

 

 

hívják a rendőrséget. Mivel követték a gyereket, így azt is tudhatták, hogy merre lakik. De nem, a csávó gondolt egyet, és belopózott a házba fényes nappal. Amit valljuk be, épeszű ember nem csinál. :) Bennem legalábbis fel sem merülne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze csinálhatták volna másképp is ,de nem ezen van a hangsúly.

 

 

Semmiképp nem érdemeltek halált, főleg ilyen borzalmasat a semmiért. Jó hogy nem az áldozatot tesszük felelőssé. Nem kell kocsit lopni és akkor nincs ez. Vagy ezentúl ez lesz a normális? Ha rajtakapok egy embert a monitorommal a hóna alatt akkor öljön meg engem? Nem a becsületes ártatlan embert kéne védeni és nem a totál beteg agyú tinédzsert?

 

 

Wilde: Hát elég szomorú hogy te a tettesnek adsz igazat az áldozattal szemben.

 

 

Mert mit csináltál volna te ha a párodba belenyomják 3-an a kést? Onnantól megszüntek a kölykök embernek lenni szerintem. Ott már csak a saját magad védelmében és a párodéért már ölni kell. A csaj teljesen jól járt el mikor elgázolta a kis kurvát. Én még hátra is tolattam volna. Gondold már el egy csapat gyerek meg akar ölni. Milyen rendőrség. Telefonja sem volt. Csak picit gondold már át a helyzetet emberileg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde: Hát elég szomorú hogy te a tettesnek adsz igazat az áldozattal szemben.

 

Ez tényleg elég szomorú lenne, csak nem olvastam olyat egyik kommentben sem, ami ezt alátámasztaná. Tudomásom szerint senki nem legitimálta az erőszakot, a kínzásokat, melyek megjelennek a filmben. Egyedül ok-okozati összefüggések feltárására, illetve az irracionális cselekvésekre való rávilágítás történt. Az egész, ha jól emlékszem onnan indult, hogy egyedül a kivitelezését kifogásoltuk a filmnek, méghozzá azokkal a pontokkal, amelyek közül csak az egyik volt az autólopás kérdése. Mondjuk amennyiben ott és akkor logikusan döntöttek volna, utána elkerülhető lett volna az ezt következő összes kegyetlenkedés... csak akkor nem lett volna film, de ettől még ez a tényen nem változtat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz nem moziban hanem DVDScr-es verzióban de azért megnéztem a rabszolgás filmet. Nem vagyok oda a drámákért de úgy voltam vele hogy ha a rabszolga-témából Isauráéket és a kisasszonykáékat annak idején kibírtam akkor ezt a filmet is ki fogom bírni. Nem mondhatnám hogy hűdenagyon bejön ami persze nem jelenti azt hogy rossz filmnek tartom. Főleg az események lassú folyását nem csíptem. Nekem legalábbis elég vontatottnak tűnt ezért három részletben sikerült letudnom. Nem fogott annyira hogy egy részletben lessem meg szóval a mozis nézés kicsit necces lett volna.

A vége dobott rajta annyit hogy kevésbé érezzem elvesztegetett időnek amit rá fordítottam.

 

6/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész érdekes magyar filmek lesznek idén. Az a méhes nagyon elborultnak ígérkezik :D

http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20140108-magyar-filmek-2014-delibab-argo-2-swing-megdonteni-hajnal-timeat-liza-a-rokatunder-vikend.html?sec-top

 

Továbbra is Hajdú Szabolcs rabszolgás westernje a Délibáb izgat a legjobban... De mint Kulka János nindzsa főgonosz? Argo 2 megint elborult lesz...

Plusz pár film, ami szerintem itthon nézős lesz (Couch Surf, Utóélet,Senki szigete, Fehér Isten, Mancs), reméljük a legjobbakat..

 

Aztán jöhet végre jövőre a Toldi film, nagyon kíváncsi leszek a végeredményre.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.