Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Mielőtt meghaltam még csak most jön a magyar mozikba, de szerintem azt is megnézem majd.

Érdemes, mert nagyon jó film, a két pasi játéka pedig hab a tortán. Remélem, sikerül eljutnod rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien

 

Hűha! Eeez nem semmi! Mivel láttatlanul elkönyveltem, hogy nem kedvelem a horrort és a zűrlényeket, egészen mostanáig kimaradt ez a "valamiért" híres film. Mostanában viszont fogtam magam, s megnéztem. Egyáltalán nem bántam meg.

Megvan a maga hangulata, egy eléggé nyomasztó, ijesztő hangulata. Viszont lehet én vagyok eltévedve, de ezt nem föltétlenül nevezném horrornak. Mindenképp plusz pont a szememben, hogy rengeteg jelenetben, mikor "jön" az Alien, vagy előre lehet sejteni, vagy éppenséggel látszik, még ha nem is mindig veszi észre az ember. Így nem azért ijed meg az ember, mert valami hirtelen előugrik, hanem mert tényleg ijesztő az adott dolog. S még valami, amit spoilerbe rakok, ki tudja, esetleg valaki nem látta a filmet. :)

 

Két részben néztem a filmet, mivel fel volt darabolva, s késő volt már. Vége lett az első résznek, megjelent a "kisAlien", én meg csak másnap néztem tovább. Közben meg az jutott eszembe, Ash az a tudós, akit a dicsőség, hírnév, tudomány jobban érdekel, mint a társai élete. Ez később kicsit borult, mivel Ash nem is volt ember, az volt a dolga, hogy főállásban az Alient védje, ne a legénységet. Itt viszont meg a tulajdonosok pénzéhségén lehet elgondolkozni.

 

Összességében jó történet, jó megvalósítás, kellemes csalódás.

 

Kérdés, a többi részek is vannak olyan jók, mint az első?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegyik más stílus, de szerintem is az Aliens a legjobb. Az Alien3-at és az Alien Resurrectiont is imádom, bár azok megvalósítása, különösen a harmadiké, a Fox stúdiónak hála hagy némi kívánnivalót maga után. Ettől függetlenül ha sikerül elcsípned a hangulatukat és a mögöttes tartalmukat, akkor azok is remek filmek.

 

Azért 1979-ben, amikor az Alien készült, más volt a horror. Akkor még a félelem keltés volt a divat, nem a riasztgatás. Szerintem az előbbi az igazi horror, amikor végig érzed a feszültséget, a szorongást, a félelmet, nem az, hogy egy pillanatra megijedsz - vagy már azt sem, mivel "hál' isten", ezeket is kiszámíthatóvá teszik (mivel az AR már ebben a szellemben készül, ott lesz is egy ékes példa). Vagy a rosszabb, amit véletlen sem mernék horrornak nevezni: amikor minden tocsog a vérben, és ez a "félelmetes". Sajnos ilyen horrorok (horrorok!) nem készülnek már manapság, vagy legalábbis, kevés számmal, utoljára a REC-nél (az eredeti olasz, nem az amcsi remake) éreztem ezt a fajta folyamatos feszültséget, félelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enders game: hát ez nekem marhára bejött. EGyáltalán nem érdekelt a trailer alapján,totál hidegen hagyott, és talán ez, hogy elvárások nélkül néztem meg a filmet rásegített, de a közel 2 órás film alatt egy pillanatra nem unatkoztam, és nem akartam megnézni a FBom. :D :D Ford-nak még mindig jól áll az űr, és ha ilyen formában hozná még Solo-t akkor simán jöhetne! :) 8/10 simán nekem. Szeretem mikor nem futnak felesleges köröket egy filmben, csak a lényegre koncentrálnak. :)

 

Mondjuk úgy hogy tisztességes iparos munka. Nem egy könnyű regény, a film leginkább egy látványos lenyomata annak. Ahogy Obi - Wan mondaná, a rendező/producer annyira érezte ezt a regényt, "mint a lábas a benne fővő étel ízét". Ford tényleg jó, ennél rosszabb sose legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ilyen horrorok (horrorok!) nem készülnek már manapság, vagy legalábbis, kevés számmal, utoljára a REC-nél (az eredeti olasz, nem az amcsi remake) éreztem ezt a fajta folyamatos feszültséget, félelmet.

 

Az eredeti REC spanyol, helyszín is Barcelona :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy hogy tisztességes iparos munka. Nem egy könnyű regény, a film leginkább egy látványos lenyomata annak. Ahogy Obi - Wan mondaná, a rendező/producer annyira érezte ezt a regényt, "mint a lábas a benne fővő étel ízét". Ford tényleg jó, ennél rosszabb sose legyen.

Nem tudom, nincs összehasonlítási alapom a könyvvel, szóval csak a filmről írtam, ami így nagyon jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gravitáció: Marhára unatkoztam a filmen. A látvány le tudott kötni pár percre, néha még a film közben is, de ez kb nem szólt semmiről, és bár nem sokat értek a fizikához, de néha elég fura dolgok voltak benne számomra, szóval egynek elment, mindenesetre örültem amikor vége lett, én is fellélegeztem mint Sandra. A 3D sokat segített rajta, valszeg Imax-ben is emiatt ment el, de amúgy nem nagy eresztés a film. Feldobta volna ha a vége-közepe felé egyszer csak megjelenik Superman és.... :D De nem... :) Szóval elég harmatos volt, sajna még a dráma része se jött át nagyon pont emiatt, mert annyira egyszerű volt a film mint egy faék, és még a párbeszédek is semmilyenek. Hát ez van. Mások meg istenítik és Oscart adnak neki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gravitáció: Marhára unatkoztam a filmen...

 

 

Hááát... Népszerűségi versenyt Te se nyersz ezzel. Egyébként nekem másodjára még/már jobban tetszett, különösen a BD extrái megtekintése után. Csak akkor értettem meg, mi is akar lenni ez az egész... :)

 

Más: ha valakit érdekel, fenn van az Amerika botrány HD-ban. Nekem kimondottan nem tetszett, de hátha valaki innen ráérez... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

különösen a BD extrái megtekintése után. Csak akkor értettem meg, mi is akar lenni ez az egész... :)

Mondjuk szerintem az elég gáz egy filmre nézve, ha a BD extrák kellenek ahhoz, hogy megértsd, mi akar lenni. :) Attól függetlenül, hogy több olyan film is van, aminek megítélését nálam is megváltoztatta, miután megnéztem a DVD/BD extráit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Népszerűségi versenyt Te se nyersz ezzel.

Ja, jó, akkor imádtam.:D

Hárman néztük, valaki elaludt, ketten végignéztük de én már a felénél vártam valamit hogy történjen.

 

Na ha Clooney visszajön és kinyírja Sandrát hogy rányitja az ajtót, arra azt mondtam volna hogy VÉÉÉGRE valami váratlan, ami kicsit feldobja a filmet, de nem. Ezt a forgatót egy 8 éves is megírhatta volna sajna... :S

 

De tudom hogy én évek óta teljeen ellentétesen látom az Oscar díjas filmeket mint... "kéne" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tehetséges" színésznőből látom, itt sem lesz hiány. :) De mintha - legalábbis a trailer sugallata szerint - azért most megpróbálnák komolyabbra venni a figurát. Akárhogy is, moziban nézős, na. Elvetemült figura vagyok, szeretem ezeket a filmeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk szerintem az elég gáz egy filmre nézve, ha a BD extrák kellenek ahhoz, hogy megértsd, mi akar lenni. :) Attól függetlenül, hogy több olyan film is van, aminek megítélését nálam is megváltoztatta, miután megnéztem a DVD/BD extráit.

 

Nem mondtam, hogy nem gáz.. :) Szerintem is az. Mindenesetre több dolog a helyére került utána.

 

De az tény, hogy valami baj van akkor, hogy ha ez első nézésre nem jön le...

 

 

Ja, jó, akkor imádtam.:D

Hárman néztük, valaki elaludt, ketten végignéztük de én már a felénél vártam valamit hogy történjen.

 

Na ha Clooney visszajön és kinyírja Sandrát hogy rányitja az ajtót, arra azt mondtam volna hogy VÉÉÉGRE valami váratlan, ami kicsit feldobja a filmet, de nem. Ezt a forgatót egy 8 éves is megírhatta volna sajna... :S

 

De tudom hogy én évek óta teljeen ellentétesen látom az Oscar díjas filmeket mint... "kéne" :)

 

 

Meg milyen dámai és váratlan is lett volna (no meg sokkal életszerűbb) az egész, ha Ryan nem éli túl a zuhanást :)

 

 

"Tehetséges" színésznőből látom, itt sem lesz hiány. :) De mintha - legalábbis a trailer sugallata szerint - azért most megpróbálnák komolyabbra venni a figurát. Akárhogy is, moziban nézős, na. Elvetemült figura vagyok, szeretem ezeket a filmeket. :D

 

Naná, hogy moziban nézős! Én is bírom őket - bár mintha eddig nem lobogott volna ennyit az amerikai zászló... :)

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért 1979-ben, amikor az Alien készült, más volt a horror. Akkor még a félelem keltés volt a divat, nem a riasztgatás. Szerintem az előbbi az igazi horror, amikor végig érzed a feszültséget, a szorongást, a félelmet, nem az, hogy egy pillanatra megijedsz - vagy már azt sem, mivel "hál' isten", ezeket is kiszámíthatóvá teszik (mivel az AR már ebben a szellemben készül, ott lesz is egy ékes példa). Vagy a rosszabb, amit véletlen sem mernék horrornak nevezni: amikor minden tocsog a vérben, és ez a "félelmetes". Sajnos ilyen horrorok (horrorok!) nem készülnek már manapság, vagy legalábbis, kevés számmal, utoljára a REC-nél (az eredeti olasz, nem az amcsi remake) éreztem ezt a fajta folyamatos feszültséget, félelmet.

 

Ebben az értelmezésben akkor szeretem a horrort! :D Stephen King Christine-je jutott eszembe, azzal találkoztam, ami nem riogatta a nézőt, hanem félelemben tartotta valamennyire.

REC, Alien ez-az amaz, milyen ilyen "régimódi" horror van még? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet az, hogy tudtommal nem is láttam szinte semmit a műfajból, amit meg láttam (bárhogy gondolkozok, a Christine jut eszembe régebbről, meg most az Alien), azt általában nem értettem, miért nevezik horrornak. Ettől függetlenül lehet, hogy azért gyökerezett belém, hogy nem szeretem, mert keveset hallottam róla, és az a kevés meg gyenge filmek alapján volt, ahol a rémisztgetés, vagy a vérfürdő volt a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sok jó horror van, ahogy Bomarr is írta. A Cápa például egy örök klasszikus, a mai napig nem készült olyan jó cápás film. Aztán ott van a '82-es Carpenterféle The Thing (A Dolog/A Valami - két címe is volt hazánkban, de A Dolog az elterjedtebb). Jobb, mint az eredeti film, az 1951-es The Thing from Another World (amúgy az sem rossz, csak hát azon már nagyon meglátszik, hogy nem mai csirke). Sőt, nekem nagyon tetszett a The Thing 2011-ben elkészített előzménye is, a The Thing (A Dolog). Valamilyen megmagyarázhatatlan okból az új filmnek is ugyanazt a címet adták, mint az előzőnek.

Pár éve Bomarr írt egy remek zombifilmes összeállítást, arról is érdemes szemezgetni, bár ebben a filmben szereplő monszták jellege miatt azért rendesen folyik a vér.

Megemlíthető az Interjú a vámpírral, amely egy "romantikus" vámpírsztori, de nehogy Twilight-féle baromságra gondolj. Ebben a vámpírok nem fénylenek, és a barátnőd nem a csöpögő lávtól bújna hozzád.

És még írhatunk olyan klasszikusokat is, mint az Ómen-sorozat, a Kedvencek temetője, az Ördögűző, a Köd (ez kicsit megtévesztő, mert három Köd is létezik magyarul, az 1980-as The Fog, annak 2005-ös nagyon sz*r remake-je, illetve a 2007-es The Mist, ami egy baromi jó film, de soha többé nem akarom megnézni, annyira megterhelő lelkileg a vége). Persze a felsorolt filmek többsége 20-30 éves film, így már nagyon nem passzolnak bele a mai pörgős, látványos filmek tengerébe, de szerintem ezek voltak az igazán jó horrorok (na persze a lista még sokáig folytatódhatna, pláne, ha kimerészkedünk Hollywoodból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még hozzátenném hogy Cronenberg 1986-os legyes filmje (The Fly - A légy) is nagyon jó horror. Az 1982-es The Thing-hez hasonlóan az is remake de jó néhány dologban eltér az 1958-as eresztéstől és szerintem jobb is annál.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még hogy manapság nincsenek jó horror filmek..

Itt a Zombihódok előzetes

 

A sztori remek. Félpucér, fürdőruhás csajok, akiket figyelmeztet a helyi vidéki tapló, hogy veszélyes környék, de ők maradnak és a változatosság kedvéért egy faházban húzzák meg magukat, de vesztükre. A zombihódok senkinek sem kegyelmeznek, bekopognak az ajtón és egyből támadnak. Nem cécóznak.

 

zombeavers_thumb%25255B1%25255D.jpg?imgmax=800

daaa30fa-7d63-4a69-b0cc-c180dcc853f1-460x276.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt remek felsorolása mellett még ajánlanék néhány alműfajt, amik nem vérgőzösségükről ismertek:

 

-Gótikus horror - általában azokat a filmeket soroljuk ide, amik a XIX. században játszódnak és vér alig van bennük, inkább bórús hangulat uralkodik rajtuk és rendszerint valamelyik klasszikus rémet használják az ijesztgetéshez (Frankenstein, Dracula, farkasember stb.). A téma leütősebbjei szerintem a brit Hammer stúdiótól kerültek ki. Christopher Lee is náluk vált híressé a Dracula szerepeiről, de a legjobbjaik szerintem a Frankenstein filmek lettek.

Nem kell egyébként feltétlenül XIX. századi környezet a gótikus hangulathoz: ebbe a műfajba esik bele King Ragyogásának az 1980-as adaptációja is. Vagy az emlegetett Interjú a vámpírral.

 

-Giallo - Ez a '60-as években indult olasz műfaj volt az amerikai slasherek előfutára. Közös vonásuk a titokzatos sorozat-gyilkos, akinek kiléte rendszerint csak a film végére derül ki. Elképesztő mennyiségű ilyen típusú produkció készült a taljánoknál és ezek között akad pár egészen kiváló darab, mint amolyan az Opera (1987), a Don't torture a Duckling (1972), The Strange Vice of Mrs. Wardh (1971) stb. Pokoli hosszú listát lehetne írni. A legutóbbinak egyébként még Tarantino is felhasználta a

az egyik Kill Bill-ben.

 

-Pszichológiai horror - Ha azt szereted, amikor keveset mutatnak, de sokat nyomasztanak, akkor ezeket a filmeket érdemes felvenni a listára. Ezek rendszerint a rettegés, félelem ábrázolását járják körül. Néhány példa: Nővérek (1973 - szerintem Brian de Palma legjobb filmje), Rosemary gyermeke (1968), A texasi láncfűrészes mészárlás (1974 - becsapós cím; az igaz történeten alapuló film valójában keveset mutat; nem úgy a folytatásai, amik viszont pocsékok), Jákob lajtorjája (1990) stb.

 

Ugyanakkor mielőtt teljes leírod a "vérfürdős filmeket", szerintem érdemes egyet-kettőt megnézni hátha kiderül, hogy rosszul gondoltad és csak attól, hogy egy filmben sok a málnalé attól még lehet nagyon jó is. Az úgynevezett gore filmeknek két nagy típusa van, az egyik amelyik nem veszi komolyan magát és inkább viccet csinál a vérengzésekből (ebben a témában az egyik legismertebb a Hullajó), mig a másik típus inkább nyomaszt. Utóbbiaknál szerintem kiváló darab pl. A gonosz halott (1981), High tension (2003) vagy a Descent (2005).

Persze vannak olyan gore filmek is, amikben faltól falig megy a nyomasztó vérengzés (Guinea Pig sorozat, August Underground stb.), de azokat én speciel ki nem állhatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megemlíthető az Interjú a vámpírral, amely egy "romantikus" vámpírsztori, de nehogy Twilight-féle baromságra gondolj. Ebben a vámpírok nem fénylenek, és a barátnőd nem a csöpögő lávtól bújna hozzád.

 

Nem értek hozzá annyira, meg untam is a filmet így néha nem figyeltem oda szerintem nem horror film az.

 

illetve a 2007-es The Mist, ami egy baromi jó film, de soha többé nem akarom megnézni, annyira megterhelő lelkileg a vége).

 

Mégis csak King könyvadaptáció, szóval nem kell csodálkozni a végén :) Amúgy én is elnyomtam egy azta****-át. Érdekességnek: a benne lévő lények a szintén King által írt Setét Torony sorozat világából kerültek át a miénkbe, ha valaki olvasta talán emlékszik a 2. könyvből a teknős-féle lényekre. Sőt az It-ből (Az) Pennywise is onnan származik valamint a Végítéletből Randall Flagg is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek hozzá annyira, meg untam is a filmet így néha nem figyeltem oda szerintem nem horror film az.

Pedig horror (is). Közkeletű tévedés, hogy a horror feltétlenül ijesztő is, ami pont annyira nem állja meg a helyét, mint az hogy "minden drámának sírós a vége".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem említettem, de a RUSH nálam egyértelműen a 2013-as TOP listába került! ;) Óriási volt!

Akkor is érdemes megnézni ha valaki egyszer nem tudta még magát rávenni, hogy megnézzen egy futamot, mert annyira nem érdekli?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.