Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tudom, index kritika, de ha csak fele ilyen jó lesz, akkor megkapjuk a mi kis fincsi sci-fi akciónkat, amire vágyunk :yes:

Emlékszel még, milyen zsigerekbe markolóan sokkoló és székbe szögezően látványos volt a Ryan közlegény megmentésében a partraszállás? És arra, hogy 2002-ben mennyire izgultál a Medal of Honor normandiai pályáján, amikor Omaha Beach véráztatta homokpartján kellett fedezékből fedezékbe rohangálnod, és körülötted először csak ordítoztak, aztán cafatokra robbantak a katonák?

 

Na akkor ehhez még képzeld hozzá a Csillagközi invázió emberhúsfüggő űrbogár ármádiáját, a minden korábbinál brutálisabb 3D-élményt, és szorozd meg az egészet tízzel.

Tom Cruise-t ugyanis A holnap határából levetített 20 percben legalább ennyiszer ledobják a csatatérre egy lángoló űrhajóból. Ahol felrobban, leszúrják és széttrancsírozzák, de minden egyes ronda halál után újraéled zöldfülű bakaként, és kezdődik az egész elölről. Igen, ez elsőre semmiben sem különbözik a bugyuta lövöldözős videojátékokban megszokott meghalásától és azonnali újjáéledésétől...

5726232_49c7bde557db780deb5e871e638b4c1f_wm.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszel még, milyen zsigerekbe markolóan sokkoló és székbe szögezően látványos volt a Ryan közlegény megmentésében a partraszállás?

 

De az attól volt sokkoló hogy megtörtént, hús-vér emberek élték át és túl, ellenben ezzel a filmmel. Nekem még ezzel az is a bajom hogy totál hiteltelenné teszi az egész filmet az hogy 50 éves közlegény. Egy közlegény 18 és 30 éves közt legyen. 50 évesen már tiszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az attól volt sokkoló hogy megtörtént, hús-vér emberek élték át és túl, ellenben ezzel a filmmel. Nekem még ezzel az is a bajom hogy totál hiteltelenné teszi az egész filmet az hogy 50 éves közlegény. Egy közlegény 18 és 30 éves közt legyen. 50 évesen már tiszt.

Tiszt nem feltétlen, hiszen nem mindenki tiszt, lehet altiszt is. De az biztos, hogy 50 évesen már senki sem közlegény, minimum valamilyen őrmester. Sőt, nekem még emellett az exoskeleton is elég hiteltelenné teszi a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszt nem feltétlen, hiszen nem mindenki tiszt, lehet altiszt is. De az biztos, hogy 50 évesen már senki sem közlegény, minimum valamilyen őrmester. Sőt, nekem még emellett az exoskeleton is elég hiteltelenné teszi a filmet.

 

 

Én a közlegény feletti rangokat tisztnek hívom. :D Pedig anni a honvédségnél meg is kellett tanulni a rangokat. Persze, tényleg altiszt is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game: megnéztem újra most, hogy elolvastam a könyvet. Már nem vagyok olyan jó véleménnyel a filmről, mint korábban voltam.

Mégis mire vártál? Hány olyan könyv adaptáció van, ami jobb vagy csak olyan jó mint a könyv? Hát szerintem elenyésző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ender's Game: megnéztem újra most, hogy elolvastam a könyvet. Már nem vagyok olyan jó véleménnyel a filmről, mint korábban voltam.

Pedig korábban sem volt túl jó :) Egyébként a könyvvel összevetve valóban sz*r, de ami ennél is rosszabb, hogy a könyvtől elvonatkoztatva önálló filmként sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis mire vártál? Hány olyan könyv adaptáció van, ami jobb vagy csak olyan jó mint a könyv? Hát szerintem elenyésző.

Nálam elsődlegesen az a fontos, hogy mint film, működjön, az, hogy adaptáció, konkrétan lesz*rom. Semmilyen könyvet nem lehet hűen adaptálni, mivel a könyveknek vannak olyan eszközeik, amik vagy unalmasan festenek vásznon, vagy meg sem lehet jeleníteni. Szóval, elég, ha mint film, működik. Ennél fogva elvárom, hogy a filmbeli logikai lyukakat tömjék már be, ha a könyvben az megvan (ott a válasz, de nem használják, ez értelmetlen), vagy, legalább a környezetet hűen adaptálják.

 

Előbbire példa naaaagyon sok van: Mazer életben tartása, a szimulátorral történő átverés, a harmadik gyerek problematikája, stb. Ezek olyan dolgok, amiket nagyjából egy mondatban helyre lehetett volna tenni. Utóbbira pedig jó példa, hogy a könyvben már űrutazó faj voltunk, Mazer valódi stratégiát használt, nem a Függetlenség napja egyik jelenetével győzött. Minek kellett a 2010-es évekbe helyezni a hangyok inváziójátt? Semmi sem indokolta, de legalább megölte a film környezetét.

Az Ender's Game-nél vannak helyek, ahol kifejezetten jól eltalálták, mit érdemes módosítani (például a játékot, a két testvér szerepét - ezek nem fértek volna bele a filmbe, mint ahogy kicsit úgy érzem, a könyvben sincsenek jól kifejtve). Ha így nyúltak volna hozzá mindenhez, ha kiszűrték volna, hogy a meglévő anyaghoz mi az, ami kell, jól működne filmként. Például, az őrmester nincs benne a könyvben, a film készítői adták hozzá, de nem tudtak vele mit kezdeni. Nincs ott a válasz a miértre. Miért van ez a fickó a filmben, miért kellett beletenni? De például Anderson nemének és szerepének megváltoztatása teljesen jó és működik. Ezért esik szét a film, nem tudták eltalálni, mikor mit érdemes átvenni, elhagyni, megváltoztatni, emiatt filmként sem működik.

 

Amúgy rengeteg szórakoztató és/vagy remek adaptáció van. Jurassic Park, Az elveszett világ: Jurassic Park (ez speciel még jobb is, mint a könyv), Blade Runner, a komplett Gyűrűk Ura- és Hobbit-sorozat, a Harry Potter-széria, Die Hard, Vadászat a Vörös Októberre, Férfias játékok, A rettegés arénája, Végveszélyben, James Bond, Ben Hur, Sherlock Holmes és Poirot is kapott pár remek filmet, A menekülő ember, Rambo (itt is fenn áll, hogy jobb, mint a könyv), Trónok harca, True Blood (csak, hogy a sorozatok világából is hozzak példát), World War Z, Én, a robot, stb, nagyon sokáig lehetne sorolni. Van, amelyik nagyszerű adaptáció, van, amelyiknek a címén kívül köze nincs az alapműhöz, mégis szórakoztató és/vagy kiváló, és van, amelyik csak az ötletet vette át az alapműből, mégis remek film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy rengeteg szórakoztató és/vagy remek adaptáció van. Jurassic Park, Az elveszett világ: Jurassic Park (ez speciel még jobb is, mint a könyv), Blade Runner, a komplett Gyűrűk Ura- és Hobbit-sorozat, a Harry Potter-széria, Die Hard, Vadászat a Vörös Októberre, Férfias játékok, A rettegés arénája, Végveszélyben, James Bond, Ben Hur, Sherlock Holmes és Poirot is kapott pár remek filmet, A menekülő ember, Rambo (itt is fenn áll, hogy jobb, mint a könyv), Trónok harca, True Blood (csak, hogy a sorozatok világából is hozzak példát), World War Z, Én, a robot, stb, nagyon sokáig lehetne sorolni. Van, amelyik nagyszerű adaptáció, van, amelyiknek a címén kívül köze nincs az alapműhöz, mégis szórakoztató és/vagy kiváló, és van, amelyik csak az ötletet vette át az alapműből, mégis remek film.

És ikonikusként pl. a Keresztapa?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adaptációk terén egy érdekesség: Hitchcock szinte egész életműve másról sem szólt csak adaptációk készítéséről, de mivel a kiszemelt írások mind felejthető ponyvák voltak ma már senkinek eszébe nem jutna a Psycho, a Vertigo vagy a Hátsó ablak könyves eredetijére hivatkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem nevezném szupernek de mindenesetre jobban érdekel mint az előző eresztés. Ehhez nagyrészt hozzájárul a későbbi X-ek felbukkanása. Az első osztályosban csak Magnetót bírtam míg emebben több kedvelt illetve kedvelnivaló szereplő kapott helyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk az új X-Men film május 22-én lesz, egy kicsivel hamarabb, mint az USA premier :)

 

Nem tudom, vannak benne marhaságok, de valahogy érdekes a koncepció, hogy mindig újraéli az eseményt Tom Cruise, és fokozatosan fejlődik a harci tapasztalata. Jó lesz ez :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick pompás hírem van! :clap:

Gőzerővel készül a Prometheus 2! 2016. március 4. - ezt karikázza be mindenki a naptárban!

. De még jobb hír, hogy ezt újraíratják Michael Green-nel, aki korábban a Green Lantern képregényfilmnél is közreműködött íróként.

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=116395

 

kudaar ezt nééézd

http://www.youtube.com/watch?v=cDNhH2IhsZg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még jobb hír, hogy ezt újraíratják Michael Green-nel, aki korábban a Green Lantern képregényfilmnél is közreműködött íróként.

Remélem, hogy ezt iróniának szántad. A Green Lanten egy akkora fos, hogy a Batman Forever mestermű mellette. Érdemesebb inkább sorozatos munkáival példázni: Hősök, Everwood, Smallville.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még jobb hír, hogy ezt újraíratják Michael Green-nel, aki korábban a Green Lantern képregényfilmnél is közreműködött íróként.

Tehát már direkt cél, hogy rossz legyen? (Edit: Dzséjttel úgy tűnik egyre gondoltunk)

 

A Hercules film jelenetek viszont jól néznek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.