Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Maul, tekerj egy kicsit lejjebb! :)

 

Riddick: Amúgy se akartam megnézni, mert nem igazán hozott lázba a trailer. És mikor tegnap a haverom szép részletesen elmesélte, hogy mi is történt, hogyan, hányadik percnél kb, milyen fordulatok vannak benne, akkor már sejtettem hogy tényleg nem kell. Ez persze csak a mozira érvényes, ha kijön majd DVDn akkor meglesem.

Nyilván ha van egy film amit meg akarok nézni, és valaki aki látta csak annyit mondd róla h sz-r és ne nézzem meg, attól még nem gondolom meg magam. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De voltak azért ott emberek is ,nem csak robotok. Ha nem lennének emberek azt mondanám rendben van.

Ja de csak a "vicces" beszólások miatt meg hogy asszisztáljanak a robot harchoz.

 

Én ezt mindig úgy gondoltam hogyha az emberek nagy része szereti a történetet, és maga történet sikeres(pl Harry Potter), akkor ki lehet jelenti hogy aki kitalálta a történetet az tehetséges.

De az emberek nem a történet miatt szeretik a Transformerst, hanem mert agyatlan szórakozás. Lásd Dzséjt bejegyzését alább.

A véleményével pedig nincs egyedül: ha körbenézel a neten akkor láthatod, hogy aki szereti az általában az effektek és az akciók és nem a forgatókönyvirók zsenialitása miatt kedvelik a filmet. Ha már valakit akkor ne a történetirót hanem inkább az ILM-et, vagy a látványtervezőket érdemes magasztalni.

 

Egyébként meg elég faramuci érvelés, hogy csak azért mert valaki sikeres az azt jelenti, hogy tehetséges is. Nem tudom, tudod-e ki az a Honey Boo Boo. Ő egy túlkövér pár éves kislány, akit az eszetlen kövér anyja egy tirpáknak nevelt és szépségversenyekre járat. A Transformers-hez hasonlóan nagy nézettséget produkálnak odaát és a fél világ ismeri őket, de tehetségnek nem nevezném őket. Ugyanigy nem gondolom, hogy Britney Spears korunk egyik legnagyobb zenei zsenije pedig kétségtelenül az egyik legsikeresebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a magam nevében beszélhetek, de remélem abból hogy telerakod poszterekkel a topikot nem akarsz rendszert csinálni. Pár érdekest persze jöhet, de igy egymás után folyamatosan nem kéne. Ha egyszerre több érdekeset találsz rakd őket egy hozzászólásba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a magam nevében beszélhetek, de remélem abból hogy telerakod poszterekkel a topikot nem akarsz rendszert csinálni. Pár érdekest persze jöhet, de igy egymás után folyamatosan nem kéne. Ha egyszerre több érdekeset találsz rakd őket egy hozzászólásba.

 

Ja bocs, nem tudtam, hogy ekkora nagy baj, ha kiteszek két posztert...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akkora nagy baj, csak máskor nézz körbe a topikban ahol hozzá akarsz szólni és ne rakj be olyan posztert amit más már berakott és ne floodolj azzal hogy rövid időn belül egymás után raksz be nagy képeket hanem akkor tedd be egy hozzászolásba. Semmi baj nem történt csak erre máskor figyelj lécci.

 

Ja és máskor ha úgy akarsz hozzászólni, hogy tiéd az utolsó beirás, akkor inkább azt szerkeszd és abba ird az új mondanivalót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr kollégához még annyit tennék hozzá, hogy nem baj, ha egyszerre több, a topikban addig még nem szereplő (!) posztert raksz be egy hozzászólásban, de ilyenkor talán célszerű használni a "spoiler" gombot, hogy ne csússzon szét és továbbra is jól olvasható legyen a topik. Így:

 

 

 

96_original.jpg

GOTG_Payoff_1-Sht_v4b_Lg-610x903.jpg

 

 

 

Egyébként Üdv a fórumon, ha kérdésed van a fórum működéséről, nyugodtan írhatsz nekem privát üzenetet, vagy látogasd meg a Vélemények és javaslatok 2.0 topikot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem baj ha több képet, posztert teszel be, sőt szerintem jó, pont ezért van ez a topic is, de lehet tényleg jobb a spoiler gomb mögé tenni, de igazából ennyi. Az meg mindenkivel előfordulhat, velem már többször is, hogy olyat linkeltem be, ami már volt... :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr kollégához még annyit tennék hozzá, hogy nem baj, ha egyszerre több, a topikban addig még nem szereplő (!) posztert raksz be egy hozzászólásban, de ilyenkor talán célszerű használni a "spoiler" gombot, hogy ne csússzon szét és továbbra is jól olvasható legyen a topik. Így:

 

 

 

96_original.jpg

GOTG_Payoff_1-Sht_v4b_Lg-610x903.jpg

 

 

 

Egyébként Üdv a fórumon, ha kérdésed van a fórum működéséről, nyugodtan írhatsz nekem privát üzenetet, vagy látogasd meg a Vélemények és javaslatok 2.0 topikot. :)

 

Rendben, köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig a Godzillát illeti, nos, aki egy Pacific Rim-szerű filmre számít, az be se üljön rá. Itt is van zúzás rendesen, de... (enyhe spoilerek)

 

Nem néztem az órára, de Godzilla talán a film első egy órája vége felé tűnik fel, mintegy három percre vagy annyira se. Először teljes egészében a film közepén láthatjuk, nagyjából fél perc erejéig. Az első igazi nagy zúzás a film legvégén van. Azért addig sincs szörnyekben hiány, hiszen két MUTO radázik, vág rendet interkontinentálisan. De éppen ezért Godzilla minden feltűnése aranyat ér, mert ezeket a jeleneteket nagyon hangulatosan csinálták meg.

A történetben jelentős szerepet kapnak az emberek is, van karakterdráma is, több is, mint szerintem kellene. Úgy értem, Elizabeth Olsen karaktere tök fölösleges volt, Bryan Cranston meg meglepően keveset szerepel ahhoz képest, hogy a trailer őt állítja be főszereplőnek. Ráadásul némileg sablonos is ez a dráma, de legalább a kölyköt nem erőltették a nézőre, se az apa-fia dolgot. Szóval, épp mikor már kezdene eleged lenni belőle, jön egy kaiju. A történeten itt-ott azért még dolgozhattak volna. Ha Godzilla cunamit idéz elő, főleg a hadsereg ténykedése esetén. A MUTO-k EMP-vel támadnak, de a légteret telezsúfolják repülőkkel, azok vadásznak a kaijukra, erre meglepődnek, hogy leesnek az égből... Vagy amikor hajókkal akarják feltartóztatni Godzillát, mindez azután muris, hogy cunamit okozott, amikor először kiemelkedett a vízből.

 

Mindent összevetve, látvány és hangulat csillagos ötös, történet kicsit lyukas, de nem rossz, és meglepően sok benne az emberek szerepe. Nem csak azért vannak, mert ők is kellettek. Na jó, nem mindenki csak azért van.

 

Húú, Dzséjt, ez nekem eddig az év csalódása lett. Iszonyat buta film, az emberek szerintem teljesen feleslegesek bele - csupán azért vannak, hogy idióta dolgokat tudjanak csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húú, Dzséjt, ez nekem eddig az év csalódása lett. Iszonyat buta film, az emberek szerintem teljesen feleslegesek bele - csupán azért vannak, hogy idióta dolgokat tudjanak csinálni.

Ha az embereket kivennénk, lenne egy tízperces kaijus klipünk. :D

Én sem írtam, hogy ez az év legokosabb filmje, de jobb lett, mint az összes japán Godzilla együtt véve (na jó, az '54-es eredetinél talán nem, az még nem egy ZS kategóriás hígfos), és a karakterek távolról sem olyan idegesítőek, mint az Emerich-félében. Okos film hogyan lehetne? Mondja már meg nekem valaki, hogyan lehet okos filmet csinálni olyan témáról, amiben halhatatlan, ház méretű szörny üt más, nála valamivel halandóbb ház méretű szörnyeket? Eleve az alapkoncepció ostobaság. :) Mert ezerszer jön ezzel a népség, hogy hiányos a forgatókönyv, meg az emberek hülyeséget csinálnak - melyik filmben nem? Meg azért na, szerintem túl sok épkézláb gondolatunk a valóságban sem lenne, ha előmásznának valahonnan ilyen dögök, mármint a gatyánk bepiszkításán túl.

 

Kicsit vicces, hogy a Jurassic Parkot felmagasztalják, amikor ezer és egy sebből vérzik, míg az ugyanolyan Pacific Rimet vagy eme Godzillát ugyanezen sebek miatt lehúzzák az emberek (ezt most nem neked írom, R2, csak úgy általános elmélkedés a részemről). Ott is teli van a történet lyukakkal, logikai buktatókkal, idiótán viselkedő karakterekkel, de az egy csodálatos film, mert tíz percig vannak benne dinoszauruszok. A Godzilla/Pacific Rim ostoba, sz*r film, mert teli van a történet lyukakkal, logikai buktatókkal, idiótán viselkedő karakterekkel, és

csak 20 percig szerepel Godzilla, vagy mert csak három Kaiju vs Jäger ütközet volt, nem tizenkettő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az embereket kivennénk, lenne egy tízperces kaijus klipünk. :D

Én sem írtam, hogy ez az év legokosabb filmje, de jobb lett, mint az összes japán Godzilla együtt véve (na jó, az '54-es eredetinél talán nem, az még nem egy ZS kategóriás hígfos), és a karakterek távolról sem olyan idegesítőek, mint az Emerich-félében. Okos film hogyan lehetne? Mondja már meg nekem valaki, hogyan lehet okos filmet csinálni olyan témáról, amiben halhatatlan, ház méretű szörny üt más, nála valamivel halandóbb ház méretű szörnyeket?

Úgy ahogy a trailerekben el lett hintve, hogy lesz valami okosnak mondható sztorija, nem csak az agyatlan rombolás. Talán ezért reménykedett az ember, de ahogy hallom marhára megtévesztő volt. :) És a trailerekből csak annyi lett igaz, hogy a Godzit tényleg csak egy pillanatra lehet látni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, aki a trailereknek hisz, az elvarázsolt egy ember lehet. A trailer egy reklám, a reklám pedig mindig megtévesztő. Aki ezt 2014-ben nem tudja, ne nézzen filmeket. Kettő, a film címe Godzilla, aki ebből nem tudja, milyen lesz a történet, ugyanúgy baromira el van tévedve. Ecseteltem előző hozzászólásomban, miért: az alapkoncepció nevetséges. Három, ez nem válasz a kérdésemre. Azért értékelik nagyra az emberek a Jurassic Parkot, és húzzák le a Godzillát, mert a Godzilla trailere alapján mást gondoltak? :| A Pacific Rimnél is mást gondoltak a filmről a trailer alapján? Biztos az a jelenet volt megtévesztő, amiben a robot tankerhajóval vág szájba egy szörnyet, abban én Petőfi költészetét láttam megelevenedni, ehhez képest a film csak egy bunyós kaijufilm. De a Godzilla trailerben is ott volt az Isteni színjáték csírája, erre az egész filmet elpuffogtatták sablonos karakterdrámára és kaijukra. Ha legalább egy Lear király kijött volna belőlük... :D

Amúgy szerintem a film tökéletesen azt hozta, amit a trailer sugallt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az embereket kivennénk, lenne egy tízperces kaijus klipünk. :D

Én sem írtam, hogy ez az év legokosabb filmje, de jobb lett, mint az összes japán Godzilla együtt véve (na jó, az '54-es eredetinél talán nem, az még nem egy ZS kategóriás hígfos), és a karakterek távolról sem olyan idegesítőek, mint az Emerich-félében. Okos film hogyan lehetne?

 

 

Elismerem, félreérthető voltam... picit... :)

 

Én sem egy görög drámát, vagy francia költészetet vátam tőle, de a saját világán belül is hajmeresztő dolgokat produkált. És ebből a legkissebb az, hogy egyszer Gojirának, egyszer Godzillának hívják a szörnyet...

 

 

 

- A japán erőmű öszedőlése közben Joe Brodynak hogy sikerült elszökni?? Pontosabban értem, de nem lehetett volna egy icipicit időzni a kamerával, hogy legyen elég IDEJE ezt megtennI? Nekem ez így reősen olyan ad-hoc jellegű volt.

- 15!!! évig semmi fontos nem történik vele, az egész következő szitu, a fiával, vele csak lóg a levegőben...

- Brody lenne az egyetlen, akihez igazán lehene kötődni, az ő érzelmi kálváriája lehetne az első rész motorja: hisz a feleség elvesztése, a titok utáni mániákus kutatás jó alapot adna erre. És mi történik? Az egyetlen karaktert, aki képes vinni a hátán a filmet, megölik...

- A fia egy bűvész. Mindig sikerül neki beslisszolni a sűrűjébe, családi látogatásból a világ megmentője lesz. Az otthon hagyott kisfia és felesége, az egész háttérsztori óiási klisé, számomra érzelemmentesen...

- A vonathídon: naná, hogy belevilágít a MUTO pofájába a lámpával...

- S ha már MUTO: azt mondják, hogy a nőstény nagyobb, mint a hím, legalább 100 méteres. Ezzel csak az a baj, hogy van olyan kép, mikor Godzival küzd, s mindkettő egyforma magas. Namost: Godzi a poszteren, meg más snittekben - különösen a vízben - jóval nagyobb. Akkor hogy is van ez???

- MUTO: milyen idióta a hadsereg, hogy miközben ismeri az EMP veszélyt, csak felküldi a repülőket meg helikoptereket, hogy aztán tudjanak belepotyogni a vízbe..

- Most komolyan: muszáj gépfegyverrel lőni a szörnyeket? Inkább futnék, ahogy a lábam bírja..

- A hídon, a busz elé eldől egy oszlop, s a néger sofőr lefékez. Nem tud továbbmenni. Aztán a következő snittben már nincs akadály, busz elrobog. Mi van, kiszálltak a gyerekek arrébbtenni a vasat??

- Snittek. Iszonyat zavart, hogy pont akkor fordul el a kamera, mikor lehetne valamit mutatni. Nem egyszer, nem kétszer... mindig...

- Godzinak miért csak a fináléban jutott eszébe, hogy ő tud atomsugarat vagy mit köpni??? Mikor már majdnem kicsinálták..

- Az atombomba volt a csúcs: azt mondják, a hirosimai csak csillagszóró volt ehhez képest. Mégis 6!!! katona felcipeli az árokból, amit helikopter és vonat vitt jó darabig. Jó erőben lévő katonák lehettek...

- No meg 20 mérföldre (ők mondták) eljut a hajó, mikor felrobban a bomba. S a város?? Annak semi baja?? Na ne már...

- Egyébként is az volt az érzésem, Japánból mindhárom szörny csak azért úszott át az óceánon, hogy az amerikai dicső sereg tudjon velük harcolni. A japán hadsereg smafu..

- Qrva jó füle lehetett a nevadai MUTO-nak, hogy meghallotta JAPÁNBÓL!!! a hívó szót...

- A vége meg: WTF??? Godzilla lett az emberiség megmentője??? Mi van???

- S akkor még nem beszéltem az izzadtságszagú dialógusokról, az üres karakterekről: Watanabe szerepe megáll annyiban, hogy kidülledt szemmel néz a filmben végig. SEMMI, de SEMMI súlya nincs itt az embereknek, az emberiségnek. Ez két lény harca - e tekintetben egyébként a trailer zseniálisan félrevezető volt. Végre egy előzetes, ami semmi poént nem lőtt le a moziból.

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t5p315-moziajanlok

 

 

 

 

Első felindulásból ennyi jutott eszembe. Persze, simán meg lehet nézni, másodszorra talán élvezni is fogom, de egyelőre nagyon nem tetszett. Nekem ennél az Emerich-változat is jobban bejött.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerem, félreérthető voltam... picit... :)

 

Én sem egy görög drámát, vagy francia költészetet vátam tőle, de a saját világán belül is hajmeresztő dolgokat produkált. És ebből a legkissebb az, hogy egyszer Gojirának, egyszer Godzillának hívják a szörnyet...

A spoileres részt nem olvastam mert még nem láttam, viszont a Gojira és a Godzilla az egy és ugyanaz. Az egyik a japán a másik az angol-szász kiejtés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem egy görög drámát, vagy francia költészetet vátam tőle, de a saját világán belül is hajmeresztő dolgokat produkált. És ebből a legkissebb az, hogy egyszer Gojirának, egyszer Godzillának hívják a szörnyet...

A Godzilla, Gojira dolog szerintem az egyik legjobb kikacsintás - igaz, eredeti nyelven valószínűleg jobban ül, mint magyarul, mivel nekünk mindig Godzilla volt. Ezt még az Emerich-filmben is tök jól eltalálták.

 

 

"- A japán erőmű öszedőlése közben Joe Brodynak hogy sikerült elszökni?? Pontosabban értem, de nem lehetett volna egy icipicit időzni a kamerával, hogy legyen elég IDEJE ezt megtennI? Nekem ez így reősen olyan ad-hoc jellegű volt."

Amikor később visszatértek, látható volt, hogy rengeteg épület megmaradt. Nekem abszolút nem volt hiányérzetem. Összedőlt a cucc, utána nyilván volt még pár órányi, napnyi történés, de most minek mutassák, hogy mi van egy ilyen katasztrófa után. Láttuk eleget. Brody-t nyilván kivitték a mentők.

 

- 15!!! évig semmi fontos nem történik vele, az egész következő szitu, a fiával, vele csak lóg a levegőben...

Dehogy nem történt, kirúgták az állásából, több ízben lecsukták, mert megpróbált belógni a régi házukba, angol tanár lett. Elszakadt a fiától, akivel úton-útfélen összeveszett ezért. Felfedezte a lényeket, elhelyezett műszereket, kutatgatott, tanult...

 

- Brody lenne az egyetlen, akihez igazán lehene kötődni, az ő érzelmi kálváriája lehetne az első rész motorja: hisz a feleség elvesztése, a titok utáni mániákus kutatás jó alapot adna erre. És mi történik? Az egyetlen karaktert, aki képes vinni a hátán a filmet, megölik...

Ezen nincs mit vitatni, a film egy elcseszett pontja volt az egyetlen érdekes karaktert megölni.

 

- A fia egy bűvész. Mindig sikerül neki beslisszolni a sűrűjébe, családi látogatásból a világ megmentője lesz. Az otthon hagyott kisfia és felesége, az egész háttérsztori óiási klisé, számomra érzelemmentesen...

Na most ez egy olyan dolog, hogy a hősök általában piszlicsáré ténykedés következtében lesznek világmegváltók. A kisregényem hőse dugni indult anno, a regényem végére a galaxis sorsa függ tőle. Ez így megy. Az, hogy Brody Jr. családi sztorija klisés, azzal vitatkoznék. Mert szerintem semmilyen. Még klisés sem. Nincs is abban sztori. Jól megvannak, apa elmegy, anya ott marad, gyerek kimegy. Még annyi sincs, hogy Brody az életét kockáztatva megy megmenteni az asszonyt, vagy a kölyköt, semmi. Az a két karakter totál jelentéktelen ebből a szempontból, simán ki lehetne húzni őket a sztoriból, és még át sem kéne írni a jeleneteket. Annyiból élveztem, hogy megkíméltek minket egy újabb "mentsük meg az életünk kockáztatásával a családot" sztoritól, ami sajnos a legtöbb ilyen film központi témája. És valahol ez a reálisabb, elvégre, hogy a fenébe találnál meg egy romos nagyváros közepén bárkit? Oké, filmben kevésbé működik, hiszen elmarad a dráma.

 

- A vonathídon: naná, hogy belevilágít a MUTO pofájába a lámpával...

És ez miért baj? Én attól féltem, hogy ezután a böszöm nagy dög majd vadászni kezd a számára amúgy semmit sem jelentő emberkékre. Ez viszont nagyon tetszett a filmben, hogy a MUTO-kat és Godzillát voltaképpen egyáltalán nem érdekelték az emberek, csak amikor piszkálták.

 

- S ha már MUTO: azt mondják, hogy a nőstény nagyobb, mint a hím, legalább 100 méteres. Ezzel csak az a baj, hogy van olyan kép, mikor Godzival küzd, s mindkettő egyforma magas. Namost: Godzi a poszteren, meg más snittekben - különösen a vízben - jóval nagyobb. Akkor hogy is van ez???

Ez ki van csukva, itt valamit benéztél. Egyszer sem volt a nőstény és a hím MUTO egyazon méretű. A posztert ne vegyük már mértéknek, ez nettó hülyeség, szándékosan túlozták el Godzilla méretét. A filmben 106 méteres, a nőstény MUTO 91 méteres, a hím meg mindkettőnél jóval kisebb. A Pacific Rim végén látott ötös kategóriájú Kaiju nagyobb volt náluk a maga kis 181 méterével.

 

- MUTO: milyen idióta a hadsereg, hogy miközben ismeri az EMP veszélyt, csak felküldi a repülőket meg helikoptereket, hogy aztán tudjanak belepotyogni a vízbe..

Ez tényleg jó nagy marhaság volt, bár az is tény, hogy a mai haderők java képtelen lenne bármi mással megtámadni egy ilyen lényt. Tehát itt két választás volt: vagy nem csinálnak semmit, vagy kockáztatnak. (Éppen a múlt hónapban kerültek bajba az amerikaiak emiatt, egyik rombolójukat teljesen megbénította egy harminc éves orosz vadászgép, rajta a csúcstechnológiás HIBINI nevű zavaróval.)

 

- Most komolyan: muszáj gépfegyverrel lőni a szörnyeket? Inkább futnék, ahogy a lábam bírja..

Te, ők nem. Most tényleg mérce, hogy te mit csinálnál? Akkor minden film hőse futhatna. :P

 

- A hídon, a busz elé eldől egy oszlop, s a néger sofőr lefékez. Nem tud továbbmenni. Aztán a következő snittben már nincs akadály, busz elrobog. Mi van, kiszálltak a gyerekek arrébbtenni a vasat??

Vagy az, vagy ahogy a filmben az félreérthetetlenül és nagyon jól látszik: a tank elhúzott a másik sávból, így szabaddá vált az út a busz előtt, hogy megkerülje a kidőlt oszlopot. ;)

 

- Snittek. Iszonyat zavart, hogy pont akkor fordul el a kamera, mikor lehetne valamit mutatni. Nem egyszer, nem kétszer... mindig...

Én egyszer éreztem ezt, amikor nagy dérrel-dúrral bejelenti a japán doki, hogy "hadd küzdjenek meg", be is jött a nagy felvezetés, berepül a MUTO, felemelkedik Godzilla, egymásnak mennek, aztán snitt. Itt kiszabadult belőlem egy "b*sszátok meg az anyukátokat" felszólítás. De az utána jövő jelenetek teljes mértékben kárpótoltak.

 

- Godzinak miért csak a fináléban jutott eszébe, hogy ő tud atomsugarat vagy mit köpni??? Mikor már majdnem kicsinálták..

Ugyanazért, amiért a Pacific Rimben csak a nagy zúzás végén jut eszébe a japán csajszinak, hogy van kard a Gipsy Dangeren: a király jeleneteket nem szabad a film elején elpuffogtatni. :D Ez sajnos egy ilyen filmes dolog, tudod, a Halálcsillag is beállhatott volna egyből a Yavin IV mellé, de akkor nem lett volna ilyen mókád az A New Hope vége.

 

- Az atombomba volt a csúcs: azt mondják, a hirosimai csak csillagszóró volt ehhez képest. Mégis 6!!! katona felcipeli az árokból, amit helikopter és vonat vitt jó darabig. Jó erőben lévő katonák lehettek...

Egy atombomba mérete és súlya nem függ attól, hogy mekkorát robban (a Fat Man, amit Nagasakira dobtak, 4,5 tonna volt, a Cár bomba 27 tonna, de 50 megatonnájához képest még a mai világ legerősebb atombombája is csillagszóró). Azok a töltetek, amit például a Polarishoz hasonló tengeralattjárókról lőnek ki, mindössze 320 kg-osak, és azokhoz képest is csillagszóró a két második világháborús bomba. 320 kilogramot meg csak megemel hat katona, akiket 100 kg-os menetfelszerelés elcipelésére képeztek ki. :) Maguk a robbanófejek - márpedig ezt direkt sasoltam, csak a robbanófejet vitték - annyira nem nehezek. A hatóerejük ettől nem függ. Egy B83-as legkisebb változata is (ami a hajtóművével, üzemanyaggal, vezérlőrendszerrel együtt 1100 tonna, a robbanófej önmagában ennél jóval kevesebb) 800 kilotonnás, a Fat Man mindössze 21 kilotonnás volt. A legnagyobb B83-as 1200 kilotonnás, de a súlya ugyanakkora, mint a kisebbeknek.

A helikopter és a vonat a teljes rakétát szállították, nem pusztán a robbanófejet. A katonák is leszerelik, sőt, azt is látni, hogy még a MUTO is letépi a robbanófejet a rakétáról.

 

- No meg 20 mérföldre (ők mondták) eljut a hajó, mikor felrobban a bomba. S a város?? Annak semi baja?? Na ne már...

Yep, ez nettó hülyeség volt. Olyan rövid idő alatt nem juthatott messzire a hajó. Még a Fat Man is több, mint három kilométeres hatókörben pusztított, a mai bombák sokkal nagyobb területet vasalnak élére. Én pedig abban is kételkedem, hogy három kilométerre eljutott az a hajó. Arról nem beszélve, hogy a helikopternek ugyanúgy le kellett volna esnie, mert először a lökéshullám veri le, aztán a forró levegő, de még mindez előtt jól kupán vágja a felszabaduló elektromágneses impulzus.

 

- Egyébként is az volt az érzésem, Japánból mindhárom szörny csak azért úszott át az óceánon, hogy az amerikai dicső sereg tudjon velük harcolni. A japán hadsereg smafu..

Japán hadserege smafu az orosz, a kínai és az amerikai haderőhöz képest. De amúgy ja, nekem sincs kétségem afelől, hogy azért mentek át (én már azon vigyorogtam, hogy Japánt érte támadás, de ott is az amcsik nyüzsögtek, mondván "nemzetközi biznyisz -- ja, a Jäger programról ezt elhittem, erről nem). Hisz amerikai film. Mégsem lehet minden rendező Del Toro, aki a kaiju filmjében az USA-t csak egy rövid cameó erejéig szerepelteti. :)

 

- Qrva jó füle lehetett a nevadai MUTO-nak, hogy meghallotta JAPÁNBÓL!!! a hívó szót...

Jó nagy dög, nagy fülei vannak. :)

 

- A vége meg: WTF??? Godzilla lett az emberiség megmentője??? Mi van???

Hány Godzilla-filmet láttál eddig? Mert alapvetően nem egyben (sőt, talán mondhatjuk, hogy többségében) Godzilla az emberiség megmentője. Ez egy szép Godzillás sztorielem. Nem mindig, van, amikor épp az emberek ellen van (ha például a második világháborúban feltámasztott lelkek keltik életre), de egy idő után mindig visszatér a mi oldalunkra. Amúgy azt sem árt tudni, hogy szinte halhatatlan. Ez a film éppen azért számít Godzilla-filmnek, mert ezekből az elemekből, a gyökerekből táplálkozik - és szerintem remekül használta fel ezeket a gyökereket. Az Emerich-filmet nem tartják Godzilla-filmnek, sőt, már a benne lévő lénytől is megfosztották ezt a nevet, szimplán Zillának hívják (sőt, azóta Godzilla már kétszer ki is nyírta, egyszer egy képregényben, egyszer egy filmben).

 

- S akkor még nem beszéltem az izzadtságszagú dialógusokról, az üres karakterekről: Watanabe szerepe megáll annyiban, hogy kidülledt szemmel néz a filmben végig. SEMMI, de SEMMI súlya nincs itt az embereknek, az emberiségnek. Ez két lény harca - e tekintetben egyébként a trailer zseniálisan félrevezető volt. Végre egy előzetes, ami semmi poént nem lőtt le a moziból.

Pedig pont Watanabe volt az, akinek volt még értelmes szerepe, ő vázolta Godzilla eredetét, a vele kapcsolatos tényeket. Cselekvő szerepe nem volt, de ő adta le az összes információt. A filmben Brody nejének, kölykének, meg a Watanbe mellett álló csajnak nem volt semmi szerepe. Na, őket ki lehetett volna hagyni. De szerencsére őket sem erőltették ránk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hány Godzilla-filmet láttál eddig?

 

 

Igazából egyet. Az Emmerich félét... :)

 

Mindig is idiótának tartottam az egészet, már gyerekkoromban is röhögtem a bábukon... De azt hiszem, írtam is ide egy éve, hogy csak és kizárólag a Tűzgyűrű hatására tettem ezzel egy próbát... :peace:

 

No. Nem akartam az egész válaszodat beidézni - meg megmondom őszintén, néhány dologban talán meg is győztél - de alapvetően továbbra is másként látom a filmet. És ez így van rendjén.

 

 

 

- Persze, egyértelmű, hogy sok minden megmaradt, de ahogy az a négy kémény összedőlt, onnan élő ember nem jut ki. Pontosabban a filmben mutatott idő alatt nem. Tudom, hogy összevágott idősík volt, de engem zavart.

- Szerinted nem tett volna jót a filmnek ha az általad írt eseményekől Brody életében kicsit többet felvillantottak volna??? Így csak úgy volt az egész: hoppá, kicsi Ford felnőtt, nagypapát lecsukják, elmegy hazahozni. Engem speciel érdekelt volna, mikor, hogyan, miért szakadtak el egymástól, stb... Ez is azt eredményezte nálam, hogy a kapcsolatoknak nem volt valós súlya. Mint ahogy Ford és a kisfia/felesége vonatkozásában sem.

- Normális ember nem világít a szörny szemébe... :D

- A méretekről továbbra sem győztél meg (amikkel egyébként a Tűzgyűrűben is gondjaim voltak). Egyébként félreértettél: nem azt írtam, hogy a két MUTO egyforma, hanem hogy a nőstény MUTO és Godzi egyforma - holott néhány jelenetben JÓVAL nagyobbnak tűnik az emberiség megmentője. Leginkább amikor a hajók alatt úszik.

- Persze, én futnék. Naná! :) De ugyanakkor - s nem csak ebben a moziban - egyre inkább zavar, ha a szereplők, katonák, civilek totál ellenkezően viselkednek, mint az életszerű lenne. Fussanak, b+.! :D

- A buszban lehet, igazad van, de én nem láttam félrevonuló tankot.

- Attól még, hogy filmes dolog, hadd ne tetsszen már... :) Az ilyenektől lesz buta (s mielőtt rámförmedsz, ez már a Tűzgyűrűben sem tetszett, holott imádom azt a filmet)

- A bombával/robbanófejjel meggyőztél - bár önmagában a helyzettel, annak képtelenségével továbbra sem békültem meg. Ahogy azt, onnan kihozták, elsétltak vele a parta, miközben Ford tűzijátékot csinál mögöttük... az egész... ehhh...

- Maradok Zillánál. :)

- Watanabe adta le az összes infót - persze, mert ezek az agyamentek Brodyt kinyírták. :)

 

 

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából egyet. Az Emmerich félét... :)

Itt egy lista, ahol egy srác mindegyik részről beszélt egy pár percet. Érdemes 3-4-be belenézni, hogy milyen is volt akkor Godzi.

 

De itt egy 15 perces összevágott verzió, ahol kiemeli mindegyik film fény/mélypontját.

 

Ezek közül a többségüket elnézve látatlanba megmondom, hogy az új film egy mestermű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is idiótának tartottam az egészet

Nem csoda, én sem vélekedek másképpen, és az is. Eddig összesen talán három olyan Godzilla film készült, amit komolyan vettek az alkotók. Az eredeti 1954-es, az Emerich-féle (mármint, Emerich-szinten komolyan van véve :)) és ez a legújabb. Toho Company nevetségesen kevés pénzt ad ezekre a filmekre, az utolsó általuk gyártott film, a 2004-es Godzilla: Final Wars (ebben csap össze Godzó Zillával a '98-as amerikai filmből) mindössze 19 500 000 dollárt kapott. Tehát ez erősen behatárolja technikai mivoltát, és igen, rohadtul nevetségessé teszi az egész franchise-t.

 

 

- Persze, egyértelmű, hogy sok minden megmaradt, de ahogy az a négy kémény összedőlt, onnan élő ember nem jut ki. Pontosabban a filmben mutatott idő alatt nem. Tudom, hogy összevágott idősík volt, de engem zavart.

Eljutottam az "ezt most nem értem" pontig. A kémények ledőlése után már nincs több jelenet abból az időből. Nézi a kis Brody, ahogy ledőlnek a kémények, a következő snitt pedig már a 15 évvel idősebb Brody, amint bambul a repülőn. A filmben semennyi időt nem mutattak az emberek kijutásával kapcsolatban. Vagy arra gondolsz, hogy kellett volna?

De szerintem eleve nem lehetetlen kijutni onnan élve. Eleve, több százan dolgoznak egy ilyen létesítményben, a kémények meg általában nem az adminisztrációs épületek dőlési távolságában vannak. :) Ráadásul ha Paks alatt is bunkerrendszer van - plusz a föld alá épített részek (egyik haverom a katasztrófavédelemnél mesélt erről, miután üzemlátogatáson voltak az atomerőműben), akkor egy japán atomerőmű alatt mi lehet. Az öreg Brody meg már eleve a föld alatt volt, mondták is, hogy hány szinttel.

 

- Szerinted nem tett volna jót a filmnek ha az általad írt eseményekől Brody életében kicsit többet felvillantottak volna??? Így csak úgy volt az egész: hoppá, kicsi Ford felnőtt, nagypapát lecsukják, elmegy hazahozni. Engem speciel érdekelt volna, mikor, hogyan, miért szakadtak el egymástól, stb... Ez is azt eredményezte nálam, hogy a kapcsolatoknak nem volt valós súlya. Mint ahogy Ford és a kisfia/felesége vonatkozásában sem.

Nem érzem, hogy eme események megmutatása többet adott volna a filmhez, sőt, inkább emelte volna azok kliséjellegét. Nekem untig elég volt a szóbeli összefoglaló.

 

- Normális ember nem világít a szörny szemébe...

Nem is szándékosan csinálta. De láthatóan a MUTO-t nem zavarta. :) Egyáltalán, az a szeme volt? :hmm: Volt ezeknek egyáltalán emberi fogalomba tartozó szemük? :?

 

- A méretekről továbbra sem győztél meg (amikkel egyébként a Tűzgyűrűben is gondjaim voltak). Egyébként félreértettél: nem azt írtam, hogy a két MUTO egyforma, hanem hogy a nőstény MUTO és Godzi egyforma - holott néhány jelenetben JÓVAL nagyobbnak tűnik az emberiség megmentője. Leginkább amikor a hajók alatt úszik.

Valószínűleg itt-ott csaltak azért, de a dög egymáshoz viszonyított aránya mindig helyes volt. A Pacific Rimnél bevallottan történt csalás, Tokióbasn lekicsinyitették néhány százalékkal az épületeket, csakhogy nagyobbnak tűnjenek a dögök és a robotok. Ugyanígy a Jurassic Park III-ban a T-rex vs. Spinosaurus csata közben is megnövelték 15%-kal a két dinót. Szóval szerintem itt is néha elcsaltak néhány métert a dögök javára, amikor önmagukban vannak valahol. Mondjuk a hajóknál lehet, hogy tényleg történt csalás, nem tudom. Hosszabb volt, mint az anyahajó? Mert akkor történt csalás, a USS Saratoga ugyanis több, mint háromszáz méter, Godzó hossza pedig 167 méter.

 

- Persze, én futnék. Naná! :) De ugyanakkor - s nem csak ebben a moziban - egyre inkább zavar, ha a szereplők, katonák, civilek totál ellenkezően viselkednek, mint az életszerű lenne. Fussanak, b+.! :D

Én nem tudom, mi az életszerű viselkedés, ha egy 106 méteres dög trappol végig az utcán, jómagam lehet a félelemtől megszűnnék élni. :D De a civilek legalább futottak, sőt, több katona is futott, azon mosolyogtam is. :)

 

- A buszban lehet, igazad van, de én nem láttam félrevonuló tankot.

Pedig volt, a kamera több másodpercen át fókuszált rá és követte a mozgását. Még át is villant az agyamon, hogy bepánikolt a sofőr és lehajt a hídról. De a végén megállt, nem volt fejes. Sőt, azután a kamera még a szabaddá vált sávot is megmutatja. Erről akkor ezek szerint keményen lemaradtál. Hát hogy nézed te a filmeket? Ejnye-bejnye. :)

 

- Attól még, hogy filmes dolog, hadd ne tetsszen már... :) Az ilyenektől lesz buta (s mielőtt rámförmedsz, ez már a Tűzgyűrűben sem tetszett, holott imádom azt a filmet)

Pedig a Pacific Rimben... Ja, hopp... Mondj valami más filmet, ami tetszik, van benne ilyen és példázhatok vele. Elveszed itt az ellenérvek lehetőségét. :P Őszintén szólva, tényleg butává teszik a filmet, de szerintem ezeknél a filmeknél ez nem igazán számít. Mert hát na, most tényleg nagyobb probléma az, hogy egy házméretű állatnak csak X idő után jut eszébe nukleáris sugarat hányni, mint maga a tény, hogy egy házméretű állatt nukleáris sugarat hány? Hát lehet, hogy szegényben ennyi idő alatt töltődött fel az elem. :) Ez akkor is buta marad, ha Godzilla már a legelején sugárba hányja a nukleáris... sugarat. Viszont így, a sötétben és a füstben feltöltődő Godzó egy k*rva jó jelenetet eredményezett. :yes:

 

- Watanabe adta le az összes infót - persze, mert ezek az agyamentek Brodyt kinyírták.

Na ja, bár ebben a formában Brody erre a célra nem lett volna használható. Az lett volna az igazi, ha az írók a két karakterből csinálnak egyet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

- Persze, egyértelmű, hogy sok minden megmaradt, de ahogy az a négy kémény összedőlt, onnan élő ember nem jut ki. Pontosabban a filmben mutatott idő alatt nem. Tudom, hogy összevágott idősík volt, de engem zavart.

Eljutottam az "ezt most nem értem" pontig. A kémények ledőlése után már nincs több jelenet abból az időből. Nézi a kis Brody, ahogy ledőlnek a kémények, a következő snitt pedig már a 15 évvel idősebb Brody, amint bambul a repülőn. A filmben semennyi időt nem mutattak az emberek kijutásával kapcsolatban. Vagy arra gondolsz, hogy kellett volna?

De szerintem eleve nem lehetetlen kijutni onnan élve. Eleve, több százan dolgoznak egy ilyen létesítményben, a kémények meg általában nem az adminisztrációs épületek dőlési távolságában vannak. :) Ráadásul ha Paks alatt is bunkerrendszer van - plusz a föld alá épített részek (egyik haverom a katasztrófavédelemnél mesélt erről, miután üzemlátogatáson voltak az atomerőműben), akkor egy japán atomerőmű alatt mi lehet. Az öreg Brody meg már eleve a föld alatt volt, mondták is, hogy hány szinttel.

 

- Szerinted nem tett volna jót a filmnek ha az általad írt eseményekől Brody életében kicsit többet felvillantottak volna??? Így csak úgy volt az egész: hoppá, kicsi Ford felnőtt, nagypapát lecsukják, elmegy hazahozni. Engem speciel érdekelt volna, mikor, hogyan, miért szakadtak el egymástól, stb... Ez is azt eredményezte nálam, hogy a kapcsolatoknak nem volt valós súlya. Mint ahogy Ford és a kisfia/felesége vonatkozásában sem.

Nem érzem, hogy eme események megmutatása többet adott volna a filmhez, sőt, inkább emelte volna azok kliséjellegét. Nekem untig elég volt a szóbeli összefoglaló.

 

- Normális ember nem világít a szörny szemébe...

Nem is szándékosan csinálta. De láthatóan a MUTO-t nem zavarta. :) Egyáltalán, az a szeme volt? :hmm: Volt ezeknek egyáltalán emberi fogalomba tartozó szemük? :?

 

- A méretekről továbbra sem győztél meg (amikkel egyébként a Tűzgyűrűben is gondjaim voltak). Egyébként félreértettél: nem azt írtam, hogy a két MUTO egyforma, hanem hogy a nőstény MUTO és Godzi egyforma - holott néhány jelenetben JÓVAL nagyobbnak tűnik az emberiség megmentője. Leginkább amikor a hajók alatt úszik.

Valószínűleg itt-ott csaltak azért, de a dög egymáshoz viszonyított aránya mindig helyes volt. A Pacific Rimnél bevallottan történt csalás, Tokióbasn lekicsinyitették néhány százalékkal az épületeket, csakhogy nagyobbnak tűnjenek a dögök és a robotok. Ugyanígy a Jurassic Park III-ban a T-rex vs. Spinosaurus csata közben is megnövelték 15%-kal a két dinót. Szóval szerintem itt is néha elcsaltak néhány métert a dögök javára, amikor önmagukban vannak valahol. Mondjuk a hajóknál lehet, hogy tényleg történt csalás, nem tudom. Hosszabb volt, mint az anyahajó? Mert akkor történt csalás, a USS Saratoga ugyanis több, mint háromszáz méter, Godzó hossza pedig 167 méter.

 

- Persze, én futnék. Naná! :) De ugyanakkor - s nem csak ebben a moziban - egyre inkább zavar, ha a szereplők, katonák, civilek totál ellenkezően viselkednek, mint az életszerű lenne. Fussanak, b+.! :D

Én nem tudom, mi az életszerű viselkedés, ha egy 106 méteres dög trappol végig az utcán, jómagam lehet a félelemtől megszűnnék élni. :D De a civilek legalább futottak, sőt, több katona is futott, azon mosolyogtam is. :)

 

- A buszban lehet, igazad van, de én nem láttam félrevonuló tankot.

Pedig volt, a kamera több másodpercen át fókuszált rá és követte a mozgását. Még át is villant az agyamon, hogy bepánikolt a sofőr és lehajt a hídról. De a végén megállt, nem volt fejes. Sőt, azután a kamera még a szabaddá vált sávot is megmutatja. Erről akkor ezek szerint keményen lemaradtál. Hát hogy nézed te a filmeket? Ejnye-bejnye. :)

 

- Attól még, hogy filmes dolog, hadd ne tetsszen már... :) Az ilyenektől lesz buta (s mielőtt rámförmedsz, ez már a Tűzgyűrűben sem tetszett, holott imádom azt a filmet)

Pedig a Pacific Rimben... Ja, hopp... Mondj valami más filmet, ami tetszik, van benne ilyen és példázhatok vele. Elveszed itt az ellenérvek lehetőségét. :P Őszintén szólva, tényleg butává teszik a filmet, de szerintem ezeknél a filmeknél ez nem igazán számít. Mert hát na, most tényleg nagyobb probléma az, hogy egy házméretű állatnak csak X idő után jut eszébe nukleáris sugarat hányni, mint maga a tény, hogy egy házméretű állatt nukleáris sugarat hány? Hát lehet, hogy szegényben ennyi idő alatt töltődött fel az elem. :) Ez akkor is buta marad, ha Godzilla már a legelején sugárba hányja a nukleáris... sugarat. Viszont így, a sötétben és a füstben feltöltődő Godzó egy k*rva jó jelenetet eredményezett. :yes:

 

- Watanabe adta le az összes infót - persze, mert ezek az agyamentek Brodyt kinyírták.

Na ja, bár ebben a formában Brody erre a célra nem lett volna használható. Az lett volna az igazi, ha az írók a két karakterből csinálnak egyet.

 

 

Na jó, ahogy a Gyalog galoppban mondták: egyezzünk ki döntetlenben! :)

 

Úgysem tudjuk egymást meggyőzni, e filmben én nem vagyok most képes mást látni, mint az ordenáré baromságokat. Talán idővel ez majd változni fog - pláne, ha majd látok ennél nagyobb ökörségeket is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.