Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem értettem igazából ezt az Expendables dolgot, ami itt ment. Úgy tudtam, hogy majd augusztusban fog jönni leghamarabb... erre most látom, hogy ja hát ebből már egy screener változat is kikerült. Azért az elég féreg dolog volt attól, aki ezt kitette. Tudom többször is volt már ilyen, hogy ezek a változatok kiszivárogtak (mondjuk az Oscar szezonban), de ilyenkor azért elgondolkozom azon, hogy ezeket a screeneres megoldásokat el kellene vetni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értettem igazából ezt az Expendables dolgot, ami itt ment. Úgy tudtam, hogy majd augusztusban fog jönni leghamarabb... erre most látom, hogy ja hát ebből már egy screener változat is kikerült. Azért az elég féreg dolog volt attól, aki ezt kitette. Tudom többször is volt már ilyen, hogy ezek a változatok kiszivárogtak (mondjuk az Oscar szezonban), de ilyenkor azért elgondolkozom azon, hogy ezeket a screeneres megoldásokat el kellene vetni...

 

 

Hát meg 1080p helyett megnézni ilyen minőségben sem helyes. Augusztus 15-től lesz moziban. Milyen lehet a minősége annak amit kudar látott? Sosem értettem miért nem lehet várni 4 hónapot hogy tökéletes minőségben láthassa az ember a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szedd le és meglátod h milyen a minősége. :) Ne csak annyit, hogy milyen lehet. Szinte DVD minőség.

 

Ody: Van is egy ilyen képregény amiben Supermant ráküldi a kormány Batmanra hogy fogja el, és ezért küzdenek meg egymással, rajzfilm is készült belőle, és még Batman ruhája is hasonlít ahhoz amit abban a képregényben viselt szóval érdekes lesz. Viszont abban Batman már öregebb volt. Kíváncsi leszek. De van már Wonderwoman-es plakát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát meg 1080p helyett megnézni ilyen minőségben sem helyes. Augusztus 15-től lesz moziban. Milyen lehet a minősége annak amit kudar látott? Sosem értettem miért nem lehet várni 4 hónapot hogy tökéletes minőségben láthassa az ember a filmet.

 

A screener az mindig kb. egy DVD szint. Általánosságban véve a DVD minőség nekem a legtöbb film esetében teljesen megfelel (az átlag torrentezőket idevéve pedig nekik szintén tökéletes). Itt az a gáz, hogy egy ilyen kópia került ki, jóval a premier előtt! Az se ok, hogy a DVD megjelenés után lelopják a filmet, de így már nem is kell várni, sőt nemhogy várni nem kell, hanem még hamarabb megnézheted, mint a moziba járó tisztességes nézők. Mondjuk, ami miatt igazán féreg dolog, hogy ezeket a screenereket nem mezei filmrajongók kapják, hanem kritikusok, díjátadókon szavazó - akár akadémiai - tagok (az Oscar esetében), producerek stb. Szóval valaki ezek közül szivárogtatta ki (ebből most a legutóbbi Oscar szavazás előtt is balhé volt, hogy talán a 12 Years a Slave került ki így) és ebből már volt egyszer egy komoly botrány is, ahol egy akadémiai tag bukott le asszem és nagyon komoly szövetségi nyomozás folyt az ügyben, aminek mintha börtönbüntetés is lett volna a vége...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szedd le és meglátod h milyen a minősége. :) Ne csak annyit, hogy milyen lehet. Szinte DVD minőség.

 

Nézd ma a full hd-s monitorok és tv-k világában a dvd-minőség gyakorlatilag nulla. Nézz meg egy filmet 1080p-ben és dvd-minőségben. Meg fogsz lepődni.

Nem töltök le semmit mert tartom magam annyira igényesnek hogy nem nézek meg a bemutató elött két héttel egy újságiróknak kiadott példányt. Én tökéletes minőségben akarom látni azaz decemberben. Ha ennyit tudtam várni 4 hónap már semmi.

 

Wilde meg leírta a többit. Már az EP1-nél sem értettem hogy hogyan képes valaki megnézni a Z-s változatot mikor csak 4 hónapot kell rá várni és moziban megnézheti jó minőségben.

Ehhez csak úgy kell gondolkodni hogy nem a mozibemutatót tartod a premier napjának hanem hozzászámolsz 4 hónapot. Nem olyan bonyolult ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd ma a full hd-s monitorok és tv-k világában a dvd-minőség gyakorlatilag nulla. Nézz meg egy filmet 1080p-ben és dvd-minőségben. Meg fogsz lepődni.

Nem töltök le semmit mert tartom magam annyira igényesnek hogy nem nézek meg a bemutató elött két héttel egy újságiróknak kiadott példányt. Én tökéletes minőségben akarom látni azaz decemberben. Ha ennyit tudtam várni 4 hónap már semmi.

 

Wilde meg leírta a többit. Már az EP1-nél sem értettem hogy hogyan képes valaki megnézni a Z-s változatot mikor csak 4 hónapot kell rá várni és moziban megnézheti jó minőségben.

Ehhez csak úgy kell gondolkodni hogy nem a mozibemutatót tartod a premier napjának hanem hozzászámolsz 4 hónapot. Nem olyan bonyolult ez.

Nekem nincs HDs TVm még TVm sincs szóval én laptopon néztem - igen - szóval nekem amúgy is mind1. Nem bírtam várni, mert annyira meg akartam már nézni, és ha van egy ilyen minőség, akkor megnézem. Mellesleg oda is írtam, hogy én ettől még többször meg fogom nézni moziban!!! tehát jó sok pénzzel hozzájárulok így is a bevételhez - mert annyira tetszett, ja és annak ellenére hogy utálok moziba járni! Remélem Te is hozzájárulsz majd a bevételhez és a decemberi meglesésnél nem arra céloztál hogy letöltöd HDben. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Csak azért ide írom, mert hasonló példa: most elolvastam egy könyvet a Kindle-n letöltve, de annyira tetszett, hogy muszáj lesz megvennem, hogy ott legyen a polcomon :)

Szóval a letöltés nem mindig jelenti azt, hogy más formában nem nézzük (olvassuk, hallgatjuk, stb.) meg, utólag is adhatunk ki érte pénzt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolhattam volna... Ezért szeretem az SW-t. Ott ilyen nincs. :)

Kánonba-sorolási bonyodalmak? Valóban nincsenek nálunk hálisten! :lol2:

 

Hát meg 1080p helyett megnézni ilyen minőségben sem helyes. Augusztus 15-től lesz moziban. Milyen lehet a minősége annak amit kudar látott? Sosem értettem miért nem lehet várni 4 hónapot hogy tökéletes minőségben láthassa az ember a filmet.

"Nem helyes"..ezzel nem lehet vitatkozni. A minősége nagyon jó egyébként. Mondjuk az én szemem a 80-as 90-es évek vhs korszákán edződött és bár van full HD-s házimozirenszerem(hála az sw saga BD-nek)

és kedvelem a HD-t, nem vagyok még olyan elfogult min te. És ha felbukkan egy ilyen relase ezután sem hagyom ki, mert türelmetlen vagyok és hát baranya megyei lévén ki tudja hányszor járok még úgy mint most a Majmok bolygójával..

 

Nézd ma a full hd-s monitorok és tv-k világában a dvd-minőség gyakorlatilag nulla..

Kérlek bocsáss meg Frenkie, de ez már sznob túlzás. Látod, kudar barátunk sem zárkózott még fel és ismeretségi körömben és a torrent oldalakon is a legnépszerűbbek a dvd-minőségű avi-k.

 

 

Nekem nincs HDs TVm még TVm sincs szóval én laptopon néztem - igen - szóval nekem amúgy is mind1. Nem bírtam várni, mert annyira meg akartam már nézni, és ha van egy ilyen minőség, akkor megnézem. Mellesleg oda is írtam, hogy én ettől még többször meg fogom nézni moziban!!! tehát jó sok pénzzel hozzájárulok így is a bevételhez - mert annyira tetszett, ja és annak ellenére hogy utálok moziba járni! Remélem Te is hozzájárulsz majd a bevételhez és a decemberi meglesésnél nem arra céloztál hogy letöltöd HDben. :P:D

 

ennyi..egyébként nekem is tetszett. Tökéletes élmény volt. Ez nem egy dudógóhangu kamerás felvétel. "Adta" rendesen. Banderas volt a legtutibb benne!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd ma a full hd-s monitorok és tv-k világában a dvd-minőség gyakorlatilag nulla. Nézz meg egy filmet 1080p-ben és dvd-minőségben. Meg fogsz lepődni.

Így-így! Amikor megvettem a HD monitort, még én is DVD ripeket néztem, vagy továbbra is DVD-ket vettem. Úgy voltam vele, hogy elég nekem a három alapszéria (Star Wars Saga, Jurassic Park trilógia, Alien Saga) BD-n, aztán egyszer csak valamiért egy filmet BD ripben szedtem le, amit addigra DVD-n már baromi sokszor láttam. Addig nem tűnt fel, hogy a különbség mekkora. Mivel az én szemem is hozzá volt szokva a régi felbontáshoz, ezért fel sem tűnt, milyen bumpszli pixelek vannak a képen, mennyire életlen, színtelen. Azóta nem is szedek le mást, minimum BDripet, és természetesen, DVD-t már jó ideje nem vettem. Most azon ügyködöm, hogy a DVD gyűjteményem lecseréljem BD-kre.

Szóval, most már azért nem szeretek BD-nél alacsonyabb minőséget nézni, mert a szemem hozzászokott a tűéles képhez és egyszerűen zavarnak a pixelek. Megvásárolt DVD-n mondjuk még annyira nem is jön ki a dolog, hál' istennek, bár a régebbi, budget filmjeimen (Őrült Stone, Rémecskék, Underworld, President Debilek) azért érzékelhető.

 

Persze nem azt mondom, hogy akinek nincs ilyen monitora, tévéje, akármilye, az nem is ember, csak azt, hogy ha már van, akkor vétek nem élni vele. A türelmetlenségnek meg ehhez semmi köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...aztán egyszer csak valamiért egy filmet BD ripben szedtem le, amit addigra DVD-n már baromi sokszor láttam. Addig nem tűnt fel, hogy a különbség mekkora. Mivel az én szemem is hozzá volt szokva a régi felbontáshoz, ezért fel sem tűnt, milyen bumpszli pixelek vannak a képen, mennyire életlen, színtelen. Azóta nem is szedek le mást, minimum BDripet, és természetesen, DVD-t már jó ideje nem vettem. Most azon ügyködöm, hogy a DVD gyűjteményem lecseréljem BD-kre.

Szóval, most már azért nem szeretek BD-nél alacsonyabb minőséget nézni, mert a szemem hozzászokott a tűéles képhez és egyszerűen zavarnak a pixelek. Megvásárolt DVD-n mondjuk még annyira nem is jön ki a dolog, hál' istennek, bár a régebbi, budget filmjeimen (Őrült Stone, Rémecskék, Underworld, President Debilek) azért érzékelhető.

 

Persze nem azt mondom, hogy akinek nincs ilyen monitora, tévéje, akármilye, az nem is ember, csak azt, hogy ha már van, akkor vétek nem élni vele. A türelmetlenségnek meg ehhez semmi köze.

Én is így jártam. Nálam is kiütötte a HD a "sima" relase-eket. De nem feledkezek meg az emberek többségéről. És sajnos a dvd gyűjteményem lecserélése nincs tervben. Nem fér bele.

És hamarosan az 1080p is gagyi lesz, mert kiszorítja a 4K-8K és nem tudom mi lesz 10 év múlva. Befejeztem a költekezést. Azhtittem 10-12 éve, hogy a dvd az ultimate formátum és érdemes beleinvesztálni. Nem esek újra ebbe a hibába.

 

És, de a türelmetlenség nagy Úr. egyenlő a kíváncsisággal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem eszméletlenül jó feelingje van ennek a trailernek, és nagyon jól lett megvágva és a zene is alá.

Remélem kb ezt adja majd vissza a film is. Amúgy eléggé hasonlít így a 2re, csak erősen felturbózva, ami nem is baj, mert szerintem a MM1 egy semmilyen film, - nem értem hogy lett belőle kult film, a kettő már jobb, a 3.at meg sokszor láttam, de nehéz lenne megmondani, hogy melyik a jobb. Sok volt bennük a lehetőség, de valahogy nem éltek vele.

Talán majd most. :) És még a látványra is rápakolnak egy lapáttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.