Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem A tökéletes trükk sokkal jobban tetszett az Eredetnél és a Batman-trilógiánál.

Kb. nálam is hasonló a helyzet, bár nem sokkal jobban tetszett ezeknél, de megkockáztatom, hogy A tökéletes trükk a kedvenc Nolan-filmem eddig :) Szeretem a Batman-trilógiát is, jobban, mint amikor moziban mentek a filmek, de az Eredet sose volt a kedvenceim között.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csillagászati a kérdés? Egyébként ha hasonlít a 2001 -hez nálam már tuti nyerő.

Abszolút azt tekinti elődjének. ;)

 

R2

 

 

 

1. Jó, de mikor? Mert közvetlenül előtte/utána épp azt morzézta a lányának, hogy "STAY". Nem tűnik valószínűnek, hogy a koordinátákkal mégis megosztja velük. Egyébként nekem annyi rémlik a filmből a koordinátákra vonatkozóan, hogy véletlenül belenyúl a túloldali térbe, és a porszemek pont úgy esnek le, hogy kirajzolják a koordináták bináris kódját. Na az egy nagyon nagy véletlen lenne. :D

4. Szerintem önmagába harapó kígyó. Azaz: nem volt olyan civilizáció, ami trükk nélkül jutott a féreglyuk tudásába. Azért került oda 48 évvel korábban a Szaturnusz közelébe a féreglyuk, mert az egész a szingularitás tudásának megszerzéséhez vezetett. Ami természetesen paradoxon, de az időutazó filmekben az ilyet nem igazán lehet kiküszöbölni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tökéletes trükknek. Egy nagy légvárra épült az egész.

Érdekel, hogy mit is tartasz légvárnak, szerintem jó ül a film minden pontja.

 

Aeonfluxon van egy SPOILERES kibeszélő, ott millió másik kérdést is boncolgatnak. Érdemes végigolvasnod, tanulságos.

 

Csak aztán nehogy meggondold magad... :)

Köszi, rámegyek majd..

 

Nekem a következő kérdéseim vannak: (és inkább itt tenném fel, mint egy másik fórumon :) )

 

 

 

1. Amikor az 5 dimenziós térben volt, miért üzente meg a NASA koordinátákat a korábbi idősíkba? Akkor épp azon volt, hogy "maradjon" otthon, akkor miért?

2. A féreglyukon túlról jöttek adatok, hiszen innen tudták, hogy melyik 3 bolygó tűnik élhetőnek. Mintha az is elhangzott volna, hogy bináris adatokat tudnak fogadni. Akkor miért nem tudott az expedíció hazaüzenni?

3. Miért volt szükség a főhősre ahhoz, hogy az 5d tér létre tudjon jönni? A lények, akik az emberek lényegében a jövőből, képesek voltak létrehozni a féreglyukat, és megalkotni az 5d-s teret (ebben a verzióba ugyebár a főhős órás trükkje miatt, ami elárulta a szingularitás miben létét. Na de a főhős elmondása szerint végtelen időbe nyílt az 5D-s tér megalkotásával belelátásuk. Ha uralják az 5D-s teret, miért nem tudtak az idő révén megüzenni a megfelelő helyre a szükséges koordinátákat? Miért volt ehhez szükség a "szeretetre"? - azon túl, hogy erre kellett felhúzni a kötelező üzenetét a filmnek. Vagy az egész egy önmaga farkába harapó kígyó? Mert akkor semmi köze a szeretethez, egyszerűen a véletlen úgy alakított a dolgot, hogy ő és a lánya lett a "kiválasztott".

 

 

 

Igen-igen, te is beleástad magad a kakiba.. Nagyon sajnálom, hogy időutazásszerű paradoxonokba és az ebből adódóan végiggondolandó körforgásokba torkollott a történet.

Nagyon érdekli mostanában ez a filmeseket.-gondolom a tudósokat is..

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aeonfluxon van egy SPOILERES kibeszélő, ott millió másik kérdést is boncolgatnak. Érdemes végigolvasnod, tanulságos.

 

Csak aztán nehogy meggondold magad... :)

Megvolt. Itt inkább Sci-fi vs. valóság a téma, meg hogy "hülye vagyok-e" ha tetszett.

Engem a film saját világán belüli dolgok érdekelnek, mert én elfogadom, hogy esetleg a "valóságggal" ellentétben

nem szakad szét egy ember a fekete lyukban, de én arra lennék kíváncsi, hogy most időparadoxon van-e, volt-e, hogy jutott el az emberiség korábban Cooper és lánya nélkül odáig, hogy feketelyukakat rakosgasson és ha már egy csomóan itt élnek az űrállomáson ami "idejött", akkor hány évet töltött Cooper a lyukban (jó talán kb 80?) és hogy ezalatt nem kellett volna e megöregedie a szerelmét eltemető B tervvel foglalatoskodó csajnak is?

Ja és hogy mi van a földdel? Akkor ennyi? A "nagy átverés" erről szólt és csak a kolonizálás megy? a lakosok 99,9%-nak "gatya"?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ja és hogy mi van a földdel? Akkor ennyi? A "nagy átverés" erről szólt és csak a kolonizálás megy? a lakosok 99,9%-nak "gatya"?

 

 

 

Dehogy is! :) Azzal, amit Cooper az 5D térben tett, megmentette az emberiséget. Amit láttunk a film végén: az emberiség ezzel a tudással képes volt magának új otthont teremteni az űrben, egy űrállomást "5D-s"-ítve, a teret meghajlítva. Az emberiség megmenekült, miközben Brenn azon munkálkodik, hogy újraindítson egy másik kolóniát. Mivel azonban ő a szingularitáshoz közel van, neki is annyi idő telt el ezalatt, mint Coopernek, ezért láthattuk a végén még őt is fiatalnak. Mire Cooper visszaér, nem sok idő fog eltelni Brenn szempontjából, ha minden rendben megy.

 

Ahogy pl. az a tudós is pár perccel az érkeztük előtt halt meg, noha már évek óta sugározta az oké jelet. Csak neki 30 perc a földön 3,5 évet jelentett...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Dehogy is! :) Azzal, amit Cooper az 5D térben tett, megmentette az emberiséget. Amit láttunk a film végén: az emberiség ezzel a tudással képes volt magának új otthont teremteni az űrben, egy űrállomást "5D-s"-ítve, a teret meghajlítva. Az emberiség megmenekült, miközben Brenn azon munkálkodik, hogy újraindítson egy másik kolóniát. Mivel azonban ő a szingularitáshoz közel van, neki is annyi idő telt el ezalatt, mint Coopernek, ezért láthattuk a végén még őt is fiatalnak. Mire Cooper visszaér, nem sok idő fog eltelni Brenn szempontjából, ha minden rendben megy.

 

Ahogy pl. az a tudós is pár perccel az érkeztük előtt halt meg, noha már évek óta sugározta az oké jelet. Csak neki 30 perc a földön 3,5 évet jelentett...

 

 

Köszi, el kell ismernem lecsó volt már az agyam a végére. Megőrülök, hogy kapizsgálom is, meg fogalmam sincs egyszerre..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát: Akkor neked megvan, hogy a

 

három bolygó milyen eltolódással "számol"?

Vizes? -1óra/7év a Földön

Dr Mann féle?

Brenn szerelme féle?

 

 

szerk.: bocs a dupláért, de mikor az alábbi hsz-be próbáltam rakni a spoileres kérdést, mindig megjelent, nem bírtam vele..nem volt még ilyen..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Amit láttunk a film végén: az emberiség ezzel a tudással képes volt magának új otthont teremteni az űrben, egy űrállomást "5D-s"-ítve, a teret meghajlítva.

 

 

 

Ehhez minek kell az 5D? Az Elysium űrbázisa hasonló volt, ott nem volt 5D - szimplán a gravitációt kell megoldaniuk, nem? Másrészt meg, egy 5D-sített űrbázisra csak úgy simán lehet ki-be röpködni? Vagy kell valami 2D-elvevő zsilip?

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap vegre megneztuk a Terminator - Salvation filmet!

Igy,hogy az elso 50 percet ujra neztem...jobban kitisztult(elsore nem figyeltem annyira.:D)

Nagyon jo film!

Tetszett!!!Jo kis tortenete van!

Szereplok elsore furcdak voltak,de aztan szepen lassan megszoktuk oket.

Nekem allandoan Batman es Avatar erzesem volt Toluk.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ehhez minek kell az 5D? Az Elysium űrbázisa hasonló volt, ott nem volt 5D - szimplán a gravitációt kell megoldaniuk, nem? Másrészt meg, egy 5D-sített űrbázisra csak úgy simán lehet ki-be röpködni? Vagy kell valami 2D-elvevő zsilip?

 

 

Hogy kell-e 5D azt nem tudom, mert kvázi csak 4-et láttunk (játék a gravitációval). Az azonban a filmben történtek alapján bizonyos, hogy a tér ilyetén meghajlításához, (amit baseballozás közben láttunk) szükséges a szingularitásból megszerzett tudás

 

 

Csoli

 

Jogos, de a Mann féle bolygó volt a legtávolabb a Gargandulától, tehát ott érvényesült legkevésbé a hatása. Az Edmunds féle bolygón a 7 év és a "normál" között kell, hogy legyen, bár megjegyzem, hogy a Mann féle bolygón töltött idő is beleszámíthatott abba a 80 akárhányba, amennyivel idősebb lett a lánya (és a Földön mindenki). Szerintem a vége képsorok azt üzenik, hogy Brenn ilyen korban van "jelenleg", bár az idő meglehetősen relatív fogalom, mint itt megtudtuk. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a szódával elmegy kategória volt. Nem rossz, de az előzetes alapján többet vártam.

Köszi, akkor kao egy esélyt!

Ui.: A transformers 4-et egyszerűen nem bírtam végignézni. Hihetetlen. Az elsőt még tök bírtam, aztán a színvonal nálam "nézhetetlenre" csökkent..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, akkor kao egy esélyt!

Ui.: A transformers 4-et egyszerűen nem bírtam végignézni. Hihetetlen. Az elsőt még tök bírtam, aztán a színvonal nálam "nézhetetlenre" csökkent..

Pont tegnap néztem. 2 óránál elaludtam. Ilyen se sűrűn van nálam. :D Azért majd megnézem a maradék 45 percet... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont tegnap néztem. 2 óránál elaludtam. Ilyen se sűrűn van nálam. :D Azért majd megnézem a maradék 45 percet... :D

B@szki dettó! :o 20:00 körül kezdtem és.. Az első 2 óra is érdektelen volt, azt' egyszer csak arra ébredek, hogy alszok..

Zúzda látvány zúzda és semmi tartalom. Marky Mark topmodell-lányának combjai sem érdekeltek, pedig Bay bácsi totálba vágta párszor.

Nem úgy! :evil: Nagytotálba a combikákat a képen! :P

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Interstellart. Nem mondom, hogy nem tetszett a film, mert abszolút a hatása alá kerültem, ténylegesen beszippantott abba a másik világba. Utána a metrón majdnem rossz helyen szálltam le, mert még nem voltam fejben teljesen itt. Viszont van némi hiányérzetem a filmmel kapcsolatban. Nem csak a forgatókönyv (fekete)lyukai zavartak :P , hanem hiányoltam azt, amit Riddick "nolanizmusnak" nevezett el. Hiányzott az agyszex, mert ugyan a 170 perces vizuális orgia letaglózóan hatott IMAX-ben - volt egy jelenet, ahol alig mertem levegőt venni - de a történettől nem tettem le a hajamat (bár nem is téptem ki, ez pozitívum), hiányoltam a "nolan-i csavart", szóval ilyen téren kielégületlen maradtam. Ettől függetlenül mindenkinek ajánlom, mert nagyszerű filmélmény, ha tehetitek IMAX-ben nézzétek meg, megéri. Írok majd róla egy hosszabb, összeszedettebb véleményt is, csak most órára kell mennem. Ja, egyébként az elején az a Nolan üzenet szabvány volt, minden moziban lejátszották?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Interstellart. Nem mondom, hogy nem tetszett a film, mert abszolút a hatása alá kerültem, ténylegesen beszippantott abba a másik világba. Utána a metrón majdnem rossz helyen szálltam le, mert még nem voltam fejben teljesen itt. Viszont van némi hiányérzetem a filmmel kapcsolatban. Nem csak a forgatókönyv (fekete)lyukai zavartak :P , hanem hiányoltam azt, amit Riddick "nolanizmusnak" nevezett el. Hiányzott az agyszex, mert ugyan a 170 perces vizuális orgia letaglózóan hatott IMAX-ben - volt egy jelenet, ahol alig mertem levegőt venni - de a történettől nem tettem le a hajamat (bár nem is téptem ki, ez pozitívum), hiányoltam a "nolan-i csavart", szóval ilyen téren kielégületlen maradtam. Ettől függetlenül mindenkinek ajánlom, mert nagyszerű filmélmény, ha tehetitek IMAX-ben nézzétek meg, megéri. Írok majd róla egy hosszabb, összeszedettebb véleményt is, csak most órára kell mennem. Ja, egyébként az elején az a Nolan üzenet szabvány volt, minden moziban lejátszották?

 

Elájulok. Komoly szakadékban lehet az IQ-m a tiédhez képest. Az én agyamat nagyon is megszexelte a film. A sok asztrofizika az egyes drámák és a maga a csavar is -mert volt- nem egy popcornfilm elsődleges ismérvei.

Ezt csak azért írom mert elsősorban vizuális orgiának nevezted.

Szóval megosztóak a vélemények -sokat olvastam már-, de azon a területen ahol Te gyengének találtad a filmet a legtöbben nem támadták. (A Nolanizmusnál ugye, és szerintem az is volt benne hajaj'..)

De félreértés ne essék, nem támadólag lépek fel ellened, de érdekesnek találtam a véleményed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem a popcornfilmekhez hanem általában a filmekhez mérte az Interstellart. Én legalábbis biztos igy teszek majd.

Ami miatt nagyon érdekel az a nemrég leadott Cosmos sorozat, ami a már eleve meglévő érdeklődésemet a világűr felé csak még tovább növelte. Most nagyon vágyom egy ilyen filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen nézd meg szerintem moziban, ha egy mód van rá. Az űr téma miatt szerintem neked kötelező. :)

Moziban szerintem kimarad (ha csak nem itt Cegléden sasolom meg), de egy BD vásárlás kinéz neki, ha meg fog annyira. Ezt majd egy próba nézés dönti el tudjuk mikor. :P

 

Lehet, hogy nem a popcornfilmekhez hanem általában a filmekhez mérte az Interstellart. Én legalábbis biztos igy teszek majd.

Ami miatt nagyon érdekel az a nemrég leadott Cosmos sorozat, ami a már eleve meglévő érdeklődésemet a világűr felé csak még tovább növelte. Most nagyon vágyom egy ilyen filmre.

Az eredeti Cosmos -t láttad vagy a folytatást? A Carl Sagan féle is remek, érdemes tenni vele egy próbát. De van egy mindent ütő csillagászati cucc, amiben Stephen Hawking a főszereplő. Az az igazán gondolatébresztő. :) Majd utánanézek a címének ha érdekel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziban szerintem kimarad (ha csak nem itt Cegléden sasolom meg), de egy BD vásárlás kinéz neki, ha meg fog annyira. Ezt majd egy próba nézés dönti el tudjuk mikor. :P

Kár, pedig már nagyon érdekelne a véleményed.

 

Bomarr, Csoli: szerintem nem a popcornhoz és nem is átlagos filmhez mérte Wilde, hanem Nolan többi filmjéhez.

 

Szerintem itt most kicsit több idő volt a magyarázatokra (a témából fakadóan), ezért lassabb a történetvezetés, emiatt írhatta talán Wilde azt, amit. A szokásos történetvezetés ettől függetlenül nálam is megvolt, és azóta is filmen agyalok szabadidőm egy részében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti Cosmos -t láttad vagy a folytatást? A Carl Sagan féle is remek, érdemes tenni vele egy próbát. De van egy mindent ütő csillagászati cucc, amiben Stephen Hawking a főszereplő. Az az igazán gondolatébresztő. :) Majd utánanézek a címének ha érdekel.

Egyelőre csak a folytatást láttam, de az eredetit is tervbe vettem. Ez a Stephen Hawkingos jól hangzik :)

 

A Lucasfilm egy nem-SW animációs musicalt készít, Strange Magic címmel. A film január 23-án már érkezik is, és Lucas történetén alapul. Az animációt a TCW-al is bizonyított szingapúri csapat alkotja meg.

Na ennek a marketingjével nem sokat szórakoztak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.