Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az utóbbi időben nem vagyok túl közlékeny.... ha meg mégis írok, akkor igyekszem rövid és tömör lenni :P;) ... ez a jövőben változhat... remélem fog is, de egyelőre ez van.

 

Egyébként ez a három jelző, amit idéztél nálam általában áll is az összes Nolan filmre :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán korábban már kifejtettem mással kapcsolatban. Egyszerűen ez a Nolan totálisan ráhangolta magát az én személyes ízlésemre. Lényegében a filmjeiben azt adja elém, amit én 110%-ban habzsolok és egyszerűen elolvadok tőle. Mikor érzem a saját szívdobogásomat a moziszékbe préselődve és szorongatom a karfát, mert ez a jóember Hans Zimmerrel karöltve olyan atmoszférát képes teremteni, ami engem totálisan levesz a lábamról. És ez annak ellenére is megvan, hogy pl a film alig felénél már tudtam, hogy mi lesz az Interstellar nagy csattanója a végén.

 

Ebben a filmben is (számomra) többször csúcsosodott ki a "totális lábrázás" érzése. Amikor legszívesebben tapsoltam volna. És mindegyik ilyennél Zimmer zenéje a tetőfokára hágott. Egyszerűen ilyenkor nálam egy másik világ nyílik meg... és ezt ez a páros valami hihetetlen módon el tudja érni. Ezért is garancia nekem már évek óta Nolan és Zimmer neve a totális élményre!

 

Sosem fogom elfelejteni - mert életem egyik legfelemelőbb mozis élménye volt - amikor a The Dark Knight: Rises után a moziterem egy emberként tapsolt a film végén, megjegyzem teljesen megérdemelten! Hatalmas élmény volt.

 

Nem vagyunk egyformák, mert tuti, hogy ezek alapján (is) lesznek, akik flúgosnak néznek... de Nolan nekem nem azért ekkora kedvenc, mert ennyire hype-olják egy ideje már. Megjegyzem maximálisan megérdemli az ekkora figyelmet! Én már a Following és a Memento óta kedvelem a palit, de az utóbbi években (főleg az Eredet óta... bár talán már a The Dark Knight óta) nálam abszolút kedvenc. Nem tehetek róla, ez van. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezeket tudom mert írtad már régebben is. Nolan valóban a hangulatkreálás nagymestere. Viszont magáról a sztoriról nem írsz mint ahogy korábban se. :) Kívülről nézve mondod el. Miért remegett a lábad? Mi taglózott le annyira konkrétan? Azok nagyon tág dolgok, hogy Nolan és Zimmer együtt mekkora zsenik. Ebbe bármi belefér és ennek ellenére mégse mond semmit a konkrét élményről. :) Persze ha nem akarsz nagy litániába kezdeni én megértem, csak kicsit fura nekem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sok minden fura ebben az életben. ;) Természetesen én a magam rajongását Nolan és Zimmer iránt nem akarom senki másra ráerőltetni vagy rádumálni, egyszerűen csak nem vagyok egy ideje már az a nagy írogató-huszár. Nolannel kapcsolatos dolgokat totális mélységeiben az unokatestvéremmel szoktam kibeszélni, mert legalább akkora fan, mint én.... és sajnos a fórumozástól egyre inkább elszakadok. Inkább Read-Only üzemmódban működök már pár éve. Talán majd kibillent ebből decemberben az EP VII... pláne, hogy tervezek menni a közös nézésre. Meglátjuk.

 

Megjegyzés: JakeSully bizonyíthatja, hogy nem vagyok rest belemenni mélységeiben is a témákba (közösen néztük meg az Aliens-t pár hete a Corvin moziban és a film előtt és után beszélgettünk pár dologról) nem kell félni attól, hogy témázzak, de fórumon ez egyre inkább nem megy részemről valamiért... mint mondtam, én is remélem, hogy ez csak átmeneti.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma másodszor néztem meg az Amerika Kapitány - A tél katonája-t és teljesen újként hatott rám az a hatalmas geg ami a Nick Fury

sírján van

, hogy "Az igaz ember járta ösvényt...Ezekiel 25:17"

Baromi nagy! :clap:

Lehet, hogy Jules eltette a láb alól a Hasselhoff-Fury-t és a helyébe lépett, így

mivel tudjuk, hogy milyen komolyan kell venni az MCU filmek építkezését, számítsunk egy Vincent Vega vagy egy Marcellus Wallace cameora is a végső ütközetben? :lol:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi még midnig nem néztük meg...egyszer már majdnem elkezdtük. :D

 

Meg a Csoda Pók 2 is ott pihen a külső vinyón.

 

Valahogy most már sok ez a marvel cucc amik jönnek....

 

Batman jöhetne! :P

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, alapból a képregényben Hank Pym, a Hangya (aki a Bosszúállók egyik Alapító tagja) alkotja meg Ultront(aki ellene fordul, mert MI-jével kikalkulálja, hogy az emberiségnek veszni kell) és Ultron alkotja meg a Bosszúállók kiiktatására az android Víziót[akinek a tudata mellesleg egy szintén Bosszúálló Energikon(aki korábban a Bosszúállók ellensége volt) másolata, a teste pedig az 1. Fáklya teste aki nem az F4ből van ], Víziót legyőzik aztán átáll hozzájuk így nagy vonalakban kb. ennyi. :D

 

szerk.: Meg a képregényekben anno Nem Bosszúállók voltak, hanem Bosszú Angyalai :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No letudtam a hetedik halálos irambanos múvit. Nekem bejött. Méltónak tartom arra hogy a széria része legyen.

Én is most jöttem haza róla, nagyon bejött. Pontosan ugyanazt kínálja, mint az előző három: töménytelen lehetetlen akció, sok jó nő, sok dögös verda, száguldás, golyózápor és rengeteg poénos, macsós beszólás. Utóbbi esetében külön dicséret illeti a fordítót, aki meglepően frappáns szöveget kanyarított a film alá. Szóval egy nagyon laza, nagyon király akciófilm továbbra is ez a széria, tisztes iparosmunka. Aki szerette a korábbi részeket, főleg az előző hármat, annak ez is be fog jönni.

Ami előtt még le a kalappal, hogy csakis a legvégégén lehetett kiszúrni egy jelenet erejéig, hogy Walkert egy korábbi epizódból ollózták át. Hogy hol alakítja még ő Briant, hol Walker fivérei, hol CGI, azt meg nem mondanám, pedig kerestem.

 

szerk.: Meg a képregényekben anno Nem Bosszúállók voltak, hanem Bosszú Angyalai :D

Magyar ferdítés kérdése. Nekem jobban tetszik a Bosszúállók, bár igazán jól úgy hangzik, hogy Avengers, igaz, ez nem túl magyaros. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami előtt még le a kalappal, hogy csakis a legvégégén lehetett kiszúrni egy jelenet erejéig, hogy Walkert egy korábbi epizódból ollózták át. Hogy hol alakítja még ő Briant, hol Walker fivérei, hol CGI, azt meg nem mondanám, pedig kerestem.

Én még ennyire se ástam bele magam a témába. Egyszer elkezdtem azon agyalni hogy egyes Brian-es jeleneteket Pali nélkül is fel kellett venni valahogy de kis idő után letudtam azzal a dolgot hogy biztos megoldják valahogy így a tesóig és a CG-ig már nem jutottam el. Gondolom valamikor fellebentik a fátylat arról hogy mi módon oldották meg a helyettesítést.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.