Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó lett az előzetes! Anno én is két nap alatt daráltam le a könyvet. Dzséjt: nagyon tudom ajánlani, ilyen jó hard science-t évek óta nem olvastam. A trailer remekül hozta a hangulatot. Bizakodó vagyok, annak ellenére, hogy a rendező engem már nagyon rég nem tudott elkápráztatni, ráadásul pont a monumentalitáshoz való vonzódásáról híres, a regény szépségét pedig a mikromenedzsment, a számtalan "apró" technikai probléma leküzdése adja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, már megy, hogy Cameront megkenték, hogy jókat mondjon az új T filmről. Hát hogyne. Bizonyára ilyennek ismertük meg.. egyrészről. Másrészről meg pont arra a kis alamizsnára van szüksége, amit 2-3 jó mondatért kapna.

 

Hiába, sokak szerint mindenki korrupt és minden szar. :D :D

 

A magam részéről egyre inkább T hangulatba kerülök és egyre kíváncsibb vagyok a filmre...

 

Az áthangszerelt T2 Theme is nagyon jó lett szvsz:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Camron bácsi a T3-ról és a TS-ről sem mondott semmi rosszat a filmek előtt. Szerintem ez szimplán annyi, hogy nem akar kib*szni mással. Most képzeld el, mi lenne, ha bejelentené, hogy sz*r a film, Még ha a világ legjobb T-moziját készítették volna el, amihez képest a T2 egy B mozi, egy ilyen Cameron kijelentés után lehet lehúzni a WC-n. Egyszerűen alkotói felelősség Cameron részéről, meg tisztelet a kollégái felé, hogy nem saraz egy filmet a premier előtt - arról nem is beszélve, hogy a filmstúdiók sem biztos, hogy szívesen vennék az ilyet.

Nem James Camerontól fogjuk megtudni, hogy milyen a T. Ganyézis. Légy erős, a premier előtt senki sem fog rosszat mondani a filmről. De Lucas sem fog rosszat mondani a premier előtt az ep7-ről, se senki más, aki ilyen helyzetbe kerül. Legalábbis attól nem, akiben van gerincoszlop.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, erős vagyok! ;) Én nem is erre gondoltam, hanem a "biztos lefizették" reakcióáradatra :D Másrészt megint magamból indultam ki... ha megnézek egy filmet, aminek az első két (kultikussá vált) részét én dirigáltam le, mi több, én találtam ki, és ha megnézem a legújabb epizódot két másik folytatás után, amelyekhez már vajmi közöm volt, és ha dermesztően szarnak találom, akkor inkább nem mondok semmit, vagy max annyit, hogy az első kettő előtt sokat tiszteleg a film, de slussz. Nem hogy azt mondom: "én ezt tartom a 3. résznek". Cameron szerintem korrektebb ennél!

 

Csípem Cameront... ennek ellenére nekem sem szentírás az Ő szava, adok a véleményére, de majd én magam eldöntöm, hogy nekem, hogy tetszett a film, ha kifelé sétálok a teremből. Én nem azt írtam, hogy Cameron jókat mondott, akkor tuti űberjó és vááá, meg ilyesmi. A fent említett "biztosan lefizették" reakciókra - amiket olvastam - toltam egy rövid reflektálást ;)

 

És nyilván Te többet tudsz ezekről a 'háttér' infókról, mint én, de az nem rémlik, - és megkövetem magam, ha tévedek és hülyeséget állítok - hogy Cameron a másik két film előtt nyilatkozott volna olyat, hogy "számomra ez az igazi/valódi 3. rész" ami viszont itt elhangzott... ami azért elég nagy átb*szás lenne részéről, ha totálisan értékelhetetlenül szupersz*r a film, ami - mondom még egyszer: szerintem - nem vallana Cameronra, akármennyire is tiszteli a filmes kollégáit és azok munkáját!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nyilván Te többet tudsz ezekről a 'háttér' infókról, mint én, de az nem rémlik, - és megkövetem magam, ha tévedek és hülyeséget állítok - hogy Cameron a másik két film előtt nyilatkozott volna olyat, hogy "számomra ez az igazi/valódi 3. rész" ami viszont itt elhangzott... ami azért elég nagy átb*szás lenne részéről, ha totálisan értékelhetetlenül szupersz*r a film, ami - mondom még egyszer: szerintem - nem vallana Cameronra, akármennyire is tiszteli a filmes kollégáit és azok munkáját!

Bocs, de látom, nem tűnt fel, hogy rohadtul nem ezt írtam. Azt írtam: "Camron bácsi a T3-ról és a TS-ről sem mondott semmi rosszat a filmek előtt." Hol van ebben az, hogy Cameron azt állította, hogy számára azok az igazi T3-ak? :roll: Sehol! Nem mondott róluk rosszat, ennyi, Sőt, valójában azóta sem igazán. Nem olyan ember, aki sz*rozza mások munkáját (még az Alien3-ra sem mondja, hogy rossz film lenne, pedig azt utálja). Tessék, egy idézet James Camerontól, amikor 2003-ban megkérdezték a T3-ról:

 

"In one word: Great. There was a small part of me that hoped it wasn't good - but another part of me hope'd it succeeded. And it did. And I'm so glad it did. Jonathon's made a great movie. Arnold's in great form. I really like what he's done with it". If he had done it, would he have handled it differently: "Yes. That's only natural. I mightn't have structrued it the same, nor may I have ended it the same way - but coming in where he has, such a hard thing to do, and I give Jonathan points for it."

 

Ez pedig a TS-ről a véleménye 2009-ből:

"It's actually quite reverential to the mythos of the 'Terminator' world," he said. "I think McG and the writers tried hard to keep reacquainting you with some of those ideas in the story that they were weaving. So actually I thought it was pretty cool."

 

Ennyit James Cameron kijelentéseiről... Majd ha jön a T6, arra is mond valami szépet, és megint cikkezhet arról a fél világ, hogy "James Cameron áldását adta rá", miközben csak ugyanazt csinálja, mint eddig. Nem tapos bele mások munkájába. Az "én fejemben a harmadik film" is csak annyit ér, mint a "Johnathan csinált egy remek filmet" és a "nagyon tisztelettudó a mítosszal." Semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World: ha nem jönne az ep7, valószínűleg ezt választanám én idén év filmjének a blockbuster kategóriából. Az eleje tömény nosztalgia, aztán szépen beindul a buli. Az Indominus rexet lassan adagolják, mint anno a T-rexet (itt kicsit kár, hogy a trailerek már előre megmutatták, ütősebb lett volna, ha csak a filmben látjuk először). Szerencsére se az idomítható raptorok, se a hibrid nem sült el rosszul, sőt, az írók betéve ismerhetik az előző három filmet és Crichton regényt, mert ugyanazokból építkeztek, amikre én felépítettem elméletemet a raptorok idomíthatóságáról és az Indominus rex létjogosultságáról. És még az előző két filmet sem tette zárójelbe, volt itt utalás a The Lost Worldre és a Jurassic Park III-ra is. A látvány meg pazar volt, a sztori érdekes, a karakterek pedig szerethetőek. A finálé meg, nos...

 

Ha valaki sajnálta, hogy a Tyrannosaurusszal anno elbánt a Spinosaurus, akkor örülhet. Most revansot vesz az öreglány. És ez az a Rexy, aki a Jurassic Parkban is szerepelt. Még a raptorok okozta sebhelyek is megvannak!

És ez az egyik, ami nagyon tetszett. Rexy-t a film végéig csak egyszer látni, pontosan annyi ideig, mint az egyik trailerben. Egy villanásra feltűnik a buksija. Legközelebb a film végén jön elő, és ott aztán maximumon pörög a húha faktor. És ebben viszont nagyban segít, hogy a film végéből a trailerek csak egyetlen lényegtelen dolgot mutattak meg. Megjegyzem, az is remek, hogy a Rexet sem lőtték el a trailerben.

 

A végén elgondolkodtam azon, hiányzott-e nekem valami ebből a filmből, aztán rájöttem, hogy semmi. Az elején újra gyerek voltam, kis híján kicsordult a könnyem a boldogságtól. Ámultam a dínókon, a Jurassic World monumentalitásán, egyszer komolyan be is paráztatott a film, örültem az utalásoknak (van bőven, viszont nem tolakodóak, hanem szépen beágyazva, szerintem aki régen látta a Jurassic Parkot, a legtöbbet észre sem veszi). Vannak jófajta - bár nem feltétlen kiszámíthatatlan - fordulatok is, és amúgy a szériában szerintem eddig ez a legbrutálisabb rész. Persze nem megy át gore-ba, de lényegesen több vért látunk kifröccsenni valamire, és több végtagot, torzót látunk sérülni, mint korábban. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy az első egy órában több ember hal meg, mint az első film két órájában.

 

A brutalitás megugrását mi sem jelzi jobban, hogy ez az első film a szériában, amiben a dínók megölnek egy nőt. Ráadásul azzal a szerencsétlen csajjal végeznek talán a legkegyetlenebbül.

 

Talán az egyetlen, ami nem tetszik, hogy már vannak előremutatások a folytatásra. És az az irányvonal annyira nem bejövős. Persze, nem nagy utalás, nagyjából annyi, amennyi a Jurassic Park III-ban volt. De hát voltaképpen abból nőtt ki a Jurassic World eme alsztorija.

És még Star Wars és Aliens utalás is volt. :)

Egy szó mint száz, engem a Jurassic World úgy letarolt, mint az Indominus a Jurassic Wolrdöt. Apropó, ezt az Induminust kegyetlenül meg lehet utálni. Rettentő gonosz.

 

U.i.: két jelenet viszont nem volt benne a filmben, az egyiket így utólag, most hiányolom.

 

Az első jelenet, amikor Owen mondja Hoskinsnak, hogy az ő módszerével csinálják, amit csinálni akarnak. Ez mondjuk nem hiányzott.

A másik, amikor Claire bekeni magát dínóganéval. Ez sem hiányzott a film nézése közben, csak így utólag visszagondolva tűnt fel a hiánya, és tetszett a poén. Emiatt hiányolom, amúgy abszolúte nem hiányzik magából a filmből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic World

 

Most értem haza a filmről. Számomra simán felér az első résszel, ami egyben a kedvencem is. Nagyon nagyon jó volt. Jól adagolták a dolgokat. Jók voltak a karakterek, a színészek, az ismerős dallamok, a fel-fel bukkanó nosztalgia faktor, ami az előző részeket (főleg az elsőt) idézte meg újra és újra.... és persze a dinók, maguk. Így kell kérem szépen folytatást készíteni. Le a kalappal.

 

 

Mikor végre feltűnt teljes valójában REX én örömömben majdnem tapsolni kezdtem, de mindenesetre úgy vigyorogtam, mint a tejbetök :D

 

 

Most pedig nekiveselkedem Dzséjt írásának! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye ez nem burkolt kötekedés? Ody már ezerszer elmondtam, ha valami nem tetszik említésre sem méltatom. Biztos, hogy nem írtam volna róla, ha nem jön be a film! Mint ahogy fel lehet kutatni hány negatív véleményt toltam bele a fórumba az itt eltöltött éveim során (konvergál a nullához). A film piszkosul bejött. Dzséjt sorait elolvasva totálisan azt és úgy éreztem a film nézése közben, mint ő. Ez van.

 

És ez így is fog maradni, ha egy film bejött tuti, hogy annak hangot fogok adni. Ha nem jött be, annak nem... ahogy eddig is tettem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mikor végre feltűnt teljes valójában REX én örömömben majdnem tapsolni kezdtem, de mindenesetre úgy vigyorogtam, mint a tejbetök :D

 

Nekem abban a jelenetben leesett a fülem. A vigyorom leverte. :D

 

Én baromira szeretem a Spinosaurus vs. T-rex küzdelmet a JP3-ban, és sosem zavart, hogy a Spino győzött. De látni az öreglányt, ahogy visszaszerezte az őt megérdemlő helyét, aztán még reflektálva a JP befejezésére, úgyszólván fegyverszünetet köt Blue-val, hát én legszívesebben rohantam volna a jegypénztárhoz, hogy kérem a jegyet a következő előadásra.

 

Ezt tuti megnézem még egyszer. Ki nem várom a BD megjelenését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abban a jelenetben leesett a fülem. A vigyorom leverte. :D

 

Én baromira szeretem a Spinosaurus vs. T-rex küzdelmet a JP3-ban, és sosem zavart, hogy a Spino győzött. De látni az öreglányt, ahogy visszaszerezte az őt megérdemlő helyét, aztán még reflektálva a JP befejezésére, úgyszólván fegyverszünetet köt Blue-val, hát én legszívesebben rohantam volna a jegypénztárhoz, hogy kérem a jegyet a következő előadásra.

 

Ezt tuti megnézem még egyszer. Ki nem várom a BD megjelenését.

 

Most tényleg nem poénból, de ugyan ezt éreztem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.