Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is így vagyok a Terminator filmekkel, csak én sorban láttam őket. Plusz, nálam a tetszési sorrend: 2, 4, 3, 1. (Az elsőt jobb filmnek tartom a harmadiknál, de a Rise of the Machine-ban van pár olyan elem, ami miatt az jobban bejön.)

Hogy a Genisys kapcsolódik vagy ignorálja-e az eddigi folyamot, az egyelőre jó kérdés. Egyértelműen a készítők sosem mondták ki, sőt, én utalást sem igazán hallottam tőlük arra vonatkozólag, hogy nem veszi figyelembe az utolsó két filmet, és a jövős rész simán lehet a TS folytatása (a TS 2018-ban játszódik, a Genisys jövős szakasza 2029-ben). Az biztos, hogy a T1-gyel elindított időfolyamot áthelyezi egy másik síkra, de az mind a négy filmre vonatkozni fog. Holnap majd megmondom, hogy lett végül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre majd térjünk vissza, ha már láttad a Fury Roadot. ;)

 

 

Na megvolt végre! Tetszett. De egyszerűen önmaga miatt. Az utalások megvoltak, tetszettek.

A film maga egyedi lett és ez a lényeg. Élvezhető, annak lelenére ,hogy ilyesztő a film egymondatos jellemzése,amit annyi helyen olvashattunk, hogy ; "egy 2 órás autós uldözés"...

Egyfelől: nem az! hisz azért ez túlzás nem igaz 100%-ban természetesen.

Másfelől: Az! És milyen komoly, hogy végig élvezetes tud lenni ennek ellenére.

És így is milyen sok apró részlet rejlik benne. A világ amiben játszódik, jól felépül benne, pedig nagy kis szeletét látjuk.

 

Miller így kivánta megfogni a régi filmjei sava-borsát és szerintem sikerült.

 

JW: a 29-es és a 18-as leesett a moziban, hisz az JP1-t pont egy nappal előtte néztem újra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt végre! Tetszett.

 

Látod... nem kell mindig feltétlenül rám hallgatnod. ;)

 

Valahol irigyellek is benneteket, hogy képesek vagytok mindazt a sok sületlenséget jóindulatúan fogadni, amit a Mad Max 4 ötpercenként a nyakunkba zúdít, és nincs meg bennetek az a görcsös ragaszkodás az ELSŐ fiilmhez sem, ami nálam majdnem lenullázta az élményt.

 

Úgyhogy örülök - tényleg!! - , hogy Neked (meg a többieknek is) tetszett. Nem vagyunk egyformák. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mad Max 4. inkább a második rész hangulatát idézi és ez jól van is így. Bár az első rész is kultfilm, valljuk be, ma már igencsak eljárt felette az idő. A folytatást ezzel szemben én időtállóbbnak érzem (a 3-at nem láttam, de az meg úgy is ultragáz tudtommal)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mad Max 4. inkább a második rész hangulatát idézi és ez jól van is így. Bár az első rész is kultfilm, valljuk be, ma már igencsak eljárt felette az idő. A folytatást ezzel szemben én időtállóbbnak érzem (a 3-at nem láttam, de az meg úgy is ultragáz tudtommal)

 

 

Nekem már a másodikkal is van gondom, de azt még szerettem, az első viszont motoros alapfilm, így mint ilyen, örökös imádat övezi nálam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod... nem kell mindig feltétlenül rám hallgatnod. ;)

 

Valahol irigyellek is benneteket, hogy képesek vagytok mindazt a sok sületlenséget jóindulatúan fogadni, amit a Mad Max 4 ötpercenként a nyakunkba zúdít, és nincs meg bennetek az a görcsös ragaszkodás az ELSŐ fiilmhez sem, ami nálam majdnem lenullázta az élményt.

 

Úgyhogy örülök - tényleg!! - , hogy Neked (meg a többieknek is) tetszett. Nem vagyunk egyformák. :peace:

 

Részben neked köszönhetem, hogy az elvárásaim nagyon lecsökkentek. Ez pedig a tetszés esélyét növeli.

Azt nem bánom, hogy moziban a JW-t választottam e helyett, mert jobb 4. rész a JW, de nem volt csalódás az új Max sem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a nézőktől a többi site-on is egész okés szavazatokat kap. Ha legalább egy nézhető, hellyel-közel szórakoztató film kerekedik ki belőle én már örülni fogok. Úgy tűnik ezt a szintet talán megüti.

Hát, nagyjából ez a Terminator Genisys. Nézhető, hellyel-közzel szórakoztató. Talán azért, mert nagyon lent voltak az elvárásaim, még élveztem is. Sajnos, amitől tartottam, az benne maradt: az elszúrt szereposztást tanítani lehetne. Még úgy is, hogy amúgy egész jók voltak a színészek - még Jay Courtney is. Az effektek is néha iszonyú gyengék (a helikopteres adok-kapok nem lett jobb a trailer óta), a sztoriban is vannak logikai bukfencek (bár lehet, hogy szándékos a dolog, eléggé lezáratlan a történet), és persze semmi meglepetés sem maradt a filmre, a trailer mindent lelőtt.

Ettől független egyszer érdemes megnézni. Tetszik, hogy nem ragaszkodott a bejáratott - és unalmas - Terminator-sémához, bátran nyúlkál az időutazáshoz, a gépekhez, alaposan kicsavarja a sztorit és a legvégét leszámítva mer kockáztatni. Az eleje pedig piszok hangulatos. Még a fanservice sem lett erőltetett, bár azért be-becsúszik egy-két kínos momentum. Összességében nem ez lesz idén a kedvenc mozim, sőt, tartom valószínűnek, hogy toplistás sem lenne, de örülök, hogy végül moziban láttam. És most innét visszagondolva már azt sem bántam volna, ha pénzt kellett volna kiadnom rá.

 

És hogy válaszoljak a minapi kérdésre: a film nem a TS folytatása, és nem is a T1 előzménye. Abszolúte nem kapcsolódik az előző négy filmhez történeti szinten. Ez egy alternatív alternatív idővonal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva, szerintem ez az egyik legnagyobb erénye a filmnek, mert nem kellett semmihez sem ragaszkodniuk. Se 2029-hez, se 1984-hez, se semmi máshoz. És ki is élték ezen a téren a vágyaikat. Nem is csoda, hogy nem Terminator 5 a címe. Ez egy új sorozat (elvileg trilógia) első része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közeleg az új Mission Impossible film, , és Tom Cruise magyar hangja, Rékasi Károly több hetes kórházi lábadozás vár motoros balesete miatt.

 

Tom Cruise-hoz annyira hozzánőtt Rékasi hangja, mint DiCapriohoz Hevér Gábor..

Egyszerűen nem tudnám elképzelni más valaki hangjával. Uha, mi lesz most .. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt olvastam már ébren van. A pasi van olyan elszánt szerintem, hogy így is valahogy megcsinálja. :)

 

Amúgy szinte az összes T kritikában azt olvastam eddig hogy maga a film rettentő gyenge, de Arnie nagyon jó benne.

Nálam a T2 az egyik, ha nem a legjobb akciófilm a világon, így aztán nálam az összes folytatás eddig leírta magát. Úgy érzem a trailerek alapján meg amiket olvastam hogy ezzel sem lesz másképp, de hát Arnie, szóval meg kell néznem! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a vonaton megírtam a Terminator Genisys kritikát, itthon meg letisztáztam.

Jó kis kedvcsináló lett. Vagyis esetemben inkább kedvfokozó mivel már előtte is volt kedvem a filmhez. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a JW-t ma este. Elképesztően vagány volt, nagyon tetszett!

 

 

Bár nem vagyok egy nagy dínó rajongó, de iszonyúan élveztem a filmet. A karaktereket, az utalásokat, és persze a végét. Remek munkát végeztek a készítők. Ja és Michael Giacchino tökéletesen vitte tovább JW munkásságát, úgyhogy ha ne adj isten történik valami az öreggel az SW trilógia végéig, akkor legrosszabb esetben is lenne egy befutóm a film zeneszerzőjére.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc Doktorunk, Matt Smith egyébként hogy sziporkázik a filmben? Róla egy kritikában se írnak az emberek. :hmm:

Ennek van néminemű oka. Méghozzá az, hogy...

 

ha szerepel harminc másodpercet a filmben, talán sokat mondtam. Minden esetre ő az egyik legújabb terminator, egy T-5000-es, mellesleg ő SkyNet is, ő alakítja át Connort T-3000-essé, és valószínűleg ő a legfőbb sz*rkeverő a háttérben, de konkrétan Matt Smith nincs egy percet a képernyőn. Na jó, talán alulról karcolna az egy percet. 50 másodperc, talán? Az, hogy őt elhelyezték a plakátokon, egyértelműen csak a DW rajongók becsábításáról szólt. Csalódhattak is rendesen, sőt, a DW rajongók k*rva nagyot koppanhattak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film befejezése alapján nem.

 

A SkyNet ezen formája ugyanis újra elpusztult a születése előtt, újra megakadályozták a háborút, így elvileg újra béke van, így újra nem jöhet el az a jövő, amit a filmben láttunk. Persze, amennyire ide-oda csavarták az eseményeket, ebből már bármi kisülhet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.