Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Próbálom fentről lefelé: Spoiler közé teszem hátha vki magától szeretné megoldani. :)

 

War of the worlds, Fly, Hills have eyes, Village, Birds, House of wax, Crow, Seven, Friday the 13th, Children of the Corn, Rear window, Signs, Pumpkinhead, Nightmare on the elm street, Butterfly effect, Scream, Piranha, Texas Chainsaw Messacre, Halloween, Jaws, Silence of the Lambs, 12 monkeys, Dark water, Candyman, Wickerman, Invisible man, Clockwork orange, The Blade, The Ring, Saw,

 

Ez 30. Már csak 20 kéne...Aki tudja egészítse ki. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak 1-2 maradt amit nem tudtam.A baj az hogy csomót kitaláltam, de már elfelejtettem. :)

The Shining

The Howling

Alien

The Grudge

The Lost boys

The Mummy

Omen

Twin Peaks

Child's play

The Sixth Sense

Pitch Black

House Of Wax

The crow

The 39 steps

Leprechaun

The Dead Zone

The Blue Velvet

Rosemary's baby

Birds

Beetlejuice

Eraserhead

Majd még kiegészítem ha kitaláltam hogy mit találtam ki.

 

Már csak egy kell :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De van!

Van megoldása is!

Gondoltam azt csak később teszem, be ha már felhúztam egy-két embert. Ez úgy látom sikerült!

 

 

de aztán elkezdett érni bennem a gyanú, hogy nincs is 50 darab benne :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez marha jó. Szinte az összeset ismerem és mégsem tudtam kitalálni...vazzz. A végén már francia címeken is gondolkoztam. Farkasok szövetsége. Bíbor folyók. :) De hát a Beetlejuice taglózott le a legjobban. Még a filmben is van egy ilyen jelenet... :P

Na majd jövőre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uchu kara no messeji (1978)

 

11226vz3.jpg

 

Némi szerencsével sikerült hozzájutnom ehhez a filmhez, melyről meglehetős ködös, ám annál kellemesebb emlékfoszlányok éltek bennem. Üzenet az űrből! Valamikor a Star Wars bemutatója környékén sugározta a TV, akkor volt szerencsém látni.

Kinji Fukasaku jegyzi a filmet, akit igazán egyszerű koncepció vezérelt. Mivel akkor sokkolta a világot egy bizonyos Star Wars, hát ő is megcsinálta a maga űroperáját. Most írjam azt, hogy bár ne tette volna? Nem írom... Maradjunk annyiban, hogy lehetett volna jobb is, eredetibb kiállással, de legalább forgatókönyvet írhattak volna hozzá. A színészek játéka a végletekig szélsőséges, ezért néhol már igen zavaró. Az tette be végképp a kaput, amikor szinte "egy ingben, gatya nélkül" lebegtek az űrben, a rajtuk lévő oxygen maszk ezek után kilógott a képből. Nem akarom felsorolni az összes gyengéjét ennek a műnek, inkább csak annyit, hogy ha tudjátok milyen volt Buck Rogers és a Flashgordon sorozatok, akkor képet tudtok alkotni.

 

Azért egy tanúsága volt a dolognak. Óvatosan kell bánni ezekkel a gyerekkori élmény felidéző filmekkel, mert könnyen oda lehet a pátosz. Később talán teszek be képeket is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én "Az idő urai" '82-es francia-magyar rajzfilmmel majdnem így vagyok.

Amikor kicsi voltam, megvolt színezőben, de nem tudtam hogy rajzfilm. Aztán tavaly unokatesóm haverjától sikerült megszerezni, és jó is volt nézni meg nem is.

Tetszik, csak kicsit későn jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissziveim, ha valaki látná, khmm... vagy már látta a Children of men című filmet, akkor mesélje el két-három mondatban, hogy tetszett neki, ha nem túl nagy kérés :D Most valahogy nagyon megtetszett, tisztára rákattantam, és szeretném látni, valahogy érzem, hogy jó film lesz (remélem, nem fogok csalódni, bár ilyen megérzések az esetek 90%-nál bejön). Remélem, pár hét múlva láthatom is, és moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy tanúsága volt a dolognak. Óvatosan kell bánni ezekkel a gyerekkori élmény felidéző filmekkel, mert könnyen oda lehet a pátosz.

Hmmm na ez egy jó kis téma. a múltkor eszembe jutott egy rajzfilm ami anno óvodásként valahogy nekem mindig a közepén kezdődöttt... aztán feltúrtam érte a netet, és teljesen ledöbbentem hogy ennyire óvodás az egész:)

 

de azért lehet, hogy alkalomadtán egyszer megnézném... ELÖLRŐL. Bár lehet, hogy pont azt nem kéne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissziveim, ha valaki látná, khmm... vagy már látta a Children of men című filmet, akkor mesélje el két-három mondatban, hogy tetszett neki, ha nem túl nagy kérés :D Most valahogy nagyon megtetszett, tisztára rákattantam, és szeretném látni, valahogy érzem, hogy jó film lesz (remélem, nem fogok csalódni, bár ilyen megérzések az esetek 90%-nál bejön). Remélem, pár hét múlva láthatom is, és moziban.

Eszméletlen. Nagyon sötét, gonosz, lehangoló film. Kíváló színészi alakításokkal. Clive Owen fantasztikussan vált a reménytelen Theo -ról a harcos Theo-ra. Az összes többi szereplő is kiteszi a lelkét, ami újabban elég nagy szó. Ami nekem marhára tetszik benne (mindíg is tetszettek az ilyenek), hogy egy ember szemszögéből látjuk a történetet, ezért amiről ő nem tud v nem látja azt nekünk se fogják megmutatni, ez lehet hogy egyeseknek nem fog tetszeni, mert olyan érzést kelt mint, ha lyukak lennének a scriptben, de ez egy ilyen megoldás.:D Ami szintén nagyon nagy pozitívuma, hogy marha hamar elkezd pörögni a film és utánna kb. két jeleneten kívül meg se áll.

Technikai részről is elképesztő a film, Emmanuel Lubezki olyan lélek és érzelmek nélküli szinekkel dolgozott, mint maga a világ ahol a cselekmény játszódik, ezért a film szinte fekete-fehér, a sok Steadicam felvétel pedig igazi doku-film jelleget kölcsönöz neki. Neil Gorton maszkaji gondoskodnak, hogy ne akarjunk enni a film közben, Nick Dudman és a Framestore CFC "kreaturája" pedig elkápráztatják az embert.

 

Azt kell mondjam, hogy a Children of Men nagyon hosszú idő óta az első sci-fi ami megérinti az embert, hat rá és gondolatokat ébreszt benne. Csak ajánlani tudom mindenkinek, de figyelmeztetéssel: ha épp össze akarsz szedni valakit, ne erre a filmre vidd, ha kellemes kikapcsolódást akarsz egy hoszú nap után ne ezt nézd meg, viszont ha érzelmeket akarsz és művészetet...NÉZD MEG!

 

U.I.:nekem ez az Oscar befutóm; Cuarón jobban hatott rám mint Scorsese és Eastwood együtt, pedig remek filmeket csináltak, de nálam Alfonso nyert! :D

 

 

Jah igen! Egyenlőre csak fesztiválokon játszák a filmet ill. a UK-ban már azt hiszem rendessen; a lényeg, moziban nézzétek meg ha lehetőségetek van rá!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah igen! Egyenlőre csak fesztiválokon játszák a filmet ill. a UK-ban már azt hiszem rendessen; a lényeg, moziban nézzétek meg ha lehetőségetek van rá!!!!!

Köszi szépen, Priest :D

 

Nálunk november 16-tól játsszák a mozik :D Mindenképpen moziban nézem meg, de lehet, hogy egy hét késéssel a bemutatóhoz képest :D Majd írok róla.

Nagyon felcsigázott ez a film, valahogy érzem, hogy az idei legjobb lesz az eddigiek közül, amiket láttam. A hab a tortán, hogy Clive Owen játszik benne, mert őt már vagy négy éve nagyon szeressem :D Nem rossz dolog egy kedvencet remek filmben látni.

 

Ja, és mozizás közben nem igen szoktam enni (kivéve, ha pont akkor esik le a cukrom, akkor muszáj) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő héttől a hazai mozik adják a Lucky Number Slevin-t, itthon Alvilági játékok címmel. Mindenkinek ajánlani tudom, úgy a film háromnegyedéig faxa fekete komédia, utánna meg úgy leül a film, de attól függetlenül jó. Olyan "csattanós" film... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este láttam, nekem tetszett, nagyon jó kis film :D Csavaros sztori, jó szövegek, jó színészek, és persze a csattanó a film végén. Én is csak ajánlani tudom :D

És hogy miről is szól kb.?

Adva van főhősünk, akit a barátja lakásán elkapnak mindenféle alvilági alakok, és két különböző banda is rajta keresi a pénzét, persze főhősünk nem tud kimosakodni abból, hogy ő nem is az, aki, aztán jöhetnek a sztori kavarok :D Morgan Freeman az egyik Főnök, Ben Kingsley a Rabbi, főhősünket Josh Hartnett játssza, a nő Lucy Liu személyében csattog be a szomszéd lakásból, és még ott van, mint hab a tortán, Bruce Willis, mint titokzatos bérgyilkos, no meg a rendőrséget Stanley Tucci képviseli legfőképpen :D Hm, kihagytam valaki fontosat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film vége nagyon állat. És azért sokkoló is...

 

Most arra gondoltam h Morgan Freeman fején zacsi van és elég csúnyán megfullad. Pedig nagyon bírom az öreget. :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No egen, nem rossz, de nem az én világom maga a dallam :D A szám címe meg ugyebár nem éppen semmitmondó :D

Kudar, igen, az pl. egy sokkoló jelenet. Én ezeknél lestem nagyon:

Mikor Baddog kinyírja a fiút, az igen-igen fura az addigi események tükrében, és még ezek után azon is lestem, ahogy leorvlötte korábban a másik fiút, holott ekkor már nem kellett volna csodálkozni.

 

A végéről a remekbeszabott Kansas City Shuffle dallamot, ami a kocsiban felzendül. :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zsír hogy spoileren belül is lehet "kódokban" beszélni, hogy csak az érti akkor is, ha megnézte a filmet. Így a kíváncsiskodóknak se tudunk poénokat lelőni. :D Na jó, a kudaréban azért vannak infók, de Miss jó szinonimákban beszél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, a kudaréban azért vannak infók, de Miss jó szinonimákban beszél. :D

Köszi :D Nem akartam túlspilázni, hogy ki kicsoda és kihez mi köze, a neveket meg alig tudom megjegyezni :D Véletlen, de jól jött ki :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.