Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az Aliens eredeti szinkronának szövege nyelvtani sorscsapás???  :D

Ezt csak poénnak szántam és nem gondoltam komolyan. Benne volt a pakliban hogy nem fog bejönni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt csak poénnak szántam és nem gondoltam komolyan. Benne volt a pakliban hogy nem fog bejönni.

Huh, akkor jó, ha csak poén volt :D

Csak éppen alig két napja kritizálta valaki ezt a szinkront, hogy mágján kellett volna elégetni, aki ezt csinálta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, akkor jó, ha csak poén volt :D

Csak éppen alig két napja kritizálta valaki ezt a szinkront, hogy mágján kellett volna elégetni, aki ezt csinálta...

Már a szösszenetem elé odaírtam hogy poén akar lenni.

Meg ha rám célzol én csak a fordítóra tettem egy megjegyzést mert az az egy mondat betett egy kicsit.

Azon a szinkronon meg amúgy sincs mit kritizálnom mert olyan rég volt már nekem hogy már semmire se emléxek belőle.

 

Vagy az a kritika egy másik helyen volt és csak véletlen egybeesés a kettő? Lehet hogy az mert én máglyaégetős dolgot egyáltalán nem írtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az a kritika egy másik helyen volt és csak véletlen egybeesés a kettő? Lehet hogy az mert én máglyaégetős dolgot egyáltalán nem írtam.

Igen, az a kritika a blogomban ért, és véletlen egybeesés (újabban ilyen elég sok van, ugyan akkor születik írás az Apollo 11-ről, majdnem ugyan akkor kérdezik meg tőlem ugyan azt a kérdést az SW-ről, majdnem ugyan akkor kerül szóba az Aliens régi szinkronja...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csaták átláthatóbbak?

Sokkal. Már tudtam az elején: arra kell figyelni, hogy ki milyen árnyalatú szürke. Sokat javított a helyzeten. Szerintem direkt egy jól sikerült trükk, hogy minél többször meg szándékozzon nézni az ember :D

 

 

Amúgy találtam egy érdekes szöveget a Wikipedián:

"In the film, Devastator appears as a separate character that transforms into a heavily-modified M1 Abrams tank. This character was listed as being renamed Brawl; however, in the final movie, the Decepticon clearly identifies himself as Devastator, although the character is credited as Brawl in the end credits and merchandise. According to writer Roberto Orci and Hasbro's Transformers team, this is an error and that he is supposed to be named Brawl. However when queried, director Michael Bay has stated that he has always preferred Devastator, and that it is not a mistake. "

 

Vagyis a stáblistán Brawl, a filmben Devastator, az író és a Hasbro szerint ez egy filmhiba és Brawl a neve, Bay pedig kijelentette, hogy neki Devastator és egyáltalán nem hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal. Már tudtam az elején: arra kell figyelni, hogy ki milyen árnyalatú szürke. Sokat javított a helyzeten. Szerintem direkt egy jól sikerült trükk, hogy minél többször meg szándékozzon nézni az ember :D

Nem értem ezt a mind szürke dolgot, hiszen mind más színű. Optimus piros-kék, Ratchet citromsárga, Bumblebee narancssárga, Iron Hide fekete, Jazz szürkéskék (ráadásul ő a legkisebb az autobotok között, szóval eltéveszthetetlen). Aztán Devastator olajzöld, Starscream szürke, Blackout szürkéskék, Scorponok már formájában is eltéveszthetetlen, csak új mint Fenzy; Barricade fekete-fehér, Bonecrusher barna, Megatron meg ezürstös. Ráadásul az alakjuk is összekeverhetetlen. Vagy csak én vagyok ezzel így, hogy elsőre meg tudtam mindenkit különböztetni a másiktól, még csata közben is?

 

Vagyis a stáblistán Brawl, a filmben Devastator, az író és a Hasbro szerint ez egy filmhiba és Brawl a neve, Bay pedig kijelentette, hogy neki Devastator és egyáltalán nem hiba.

Pedig a Transformers képregényekhez/rajzfilmekhez képest hiba (engem mondjuk hidegen hagy, jobb tetszik a Devastator név). Ugyanis Devastator nem egy, hanem hat álca összecsatlakozása, és Bonecrusher a bal karja, akit a filmben Optimus kicsit lenyakazott. Eredetileg Brawl volt a tank, igaz nem M1 Abrams, hanem Leopard 1. Dehát egyik trafó sem olyan volt, mint eredetileg (arról nem is beszélve, hogy némelyiküknek több formája is van, mint Frenzy-nek, illetve több neve, mint Megatronnak, aki a halála után Galvatronként tért vissza - szvsz ezt fogják tovább vinni a második részre).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nem a megkülönböztetéssel van a gond, hanem tényleg az operatöri munkával, mely bár remek volt a lassított felvételeknél, de a közeliknél iszonyú gyors volt.

Nade várom már piszkosul a DVD-t. :D Banyek mekkorát fog ütni főleg a hangja Blu-Rayen...vagy HD-DVD-n. :D Ebből érzem tesztanyag lesz akármin is jelenjen meg :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

némelyiküknek több formája is van

Azon szétröhögném magam ha Megatron egy stukker képében repülne ki a frigóból. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon szétröhögném magam ha Megatron egy stukker képében repülne ki a frigóból. :D

:D

 

Dzséjt: tudom, h vannak árnyalatnyi különbségek, de nekem Jazz, Ironhide, Megatron, Brawl, Starscream meg Scorponok is szimplán szürke. Ja meg Frenzy de őt aztán tényleg könnyű azonosítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tudom, h vannak árnyalatnyi különbségek

Árnyalatnyi... méret, forma, szín, hang, viselkedés, fegyverzet, járműforma. Ráadásul a felsoroltak közül sok még csak össze sem veszett már mikrobival. Frenzy, Devastator, Scorponoc és Starscream pl, bár Iron Hide is csak lőtt Devastatorra, Starscreamre meg Blackoutra, össze nem verekedett velük. Plusz a legegyszerűbb azonosítani őket a jellegzetességükről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Faun labirintusát sikerült végre megnéznem. Nagyon jó kis film, egyedülálló a maga nemében. Remek színészi alakítások garmadája teszi még emlékezetesebbé.

 

Végig a képzelet és a valóság határán egyensúlyozik úgy, hogy lényegében két világ fonódik össze. Amúgy Sergi Lopez k*rva nagyot játszik!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah a Faun labirintusa az aztán igen! Az a dudolás, ami a filmzene alapját adta nekem még napokkal a megnézése után is ott zengett a fejemben... nagyon jó, akárcsak a befejezés, ami végülis teljesen nyitva marad

 

bár én hajlok afelé, hogy a kislány egyszerüen meghalt. A királynő érdekes módon pont ugy néz ki, mint a meghalt édesanyja, s a mesevilág képei csak addig tartanak, amig a kislány szive lenem áll... aztán csak eltávolodik a kamera a holttestétől
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faun

Valóban érdekes a vége... Én szeretném azt hinni, hogy valóban ő volt a hercegnő. :D Ami talán táptalajt szolgáltathat ennek, azok a tárgyak. A kréta, és a mandragóra. Vagy az anyja rejtélyes gyógyulása, majd rosszuléte....

 

Nah a Faun labirintusa az aztán igen!
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faun

Igen végülis direkt ugy van megcsinálva, hogy mindkét verzió megállja a helyét. Még a végén a mesélő is azt erősiti, hogy a lány tényleg hercegnő volt
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faun

Igen, bár én valami egyértelműbb jelet vártam. Pl. eltűnik vagy ilyesmi. :D Meg amikor a kapitány odaért, ő nem látta a faunt... ez viszont egy mínusz pont.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Faun

Én úgy veszem, hogy a kislány meghalt a végén. Így pl. a képzelet világteremtő motívuma gyönyörűen átjön a filmből. Valahogy nekem ezt (is) adja a történet :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát ez aztán igéretes: Transmorphers! (kicsit ismerős ez a cim, de oda se neki) Idén mutatták be (persze rögtön DVD-n) és az imdb-n 1.8-on áll :D Manapság a top 250-be bármelyik nyitó-film be tud kerülni, node 2 pont alá menni... szal ez a film tudhat valamit :D

 

transzt0.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.