Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

NEked azért tetszett, mert oldinak is. Nem? :)

Nem :P

Régebben is írtam más hasonló blockbusterekről, hogy csípem őket :)

Sajna a filmes ízlésem enyhén szólva is eklektikus, számomra a film szórakozás, művészet és varázslat, persze ezek általában egy filmen belül ritkán találhatóak meg ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers

 

Krande

NEm arról beszéltem, hanem hogy ott voltak a Nemzetvédelmi ülésen a kis fiatal csávók, meg csajok, és a csaj jött rá, hogy egy fém alapu organikus mittoménmit mondott már lehet a felelős ezért a dologért. Plusz aztán elment a néger csávóhogy, aki szintén valami számítógépes zseni volt, és csak ránézett a jelekre, és már vágta, hogy mi a helyzet... És persze még az ősrégi rádióhoz is értenek. :)

Ezek nem tudom most neked problémát jelentenek ebben a filmben? :)

Nekem a film első harmada/fele tökéletes ID4 klónnak tűnt. És ez egyáltalán nem zavart, de az sem amiket felsoroltál. A Függetlenség Napjában is egy mezei kábeltévés fejti meg a kódokat, egy vadászpilóta pedig fél pillanat alatt kiismeri magát az idegen űrhajón. Ezek miért lennének hibák egy Öböl Mihály filmben???????? Szerintem remekül össze volt rakva az egész sztori. Rég röhögtem ennyit ;) Ennél több vagy komolyabb dolog nem is kellett volna bele mert akkor simán meg is ölte volna az egész filmet. Nálam a nyár ( az idei évek) eddigi legjobb akció-vígjátéka:-))

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi vicces van abban, hogy egy fiatal hecker-kiscsaj mindenre rájön? Ha most látnánk ilyet elöszőr akkor még megérteném a vigadás okát, de ez kb. olyan elcsépelt, mint az anime-filmekben a poszt-apokaliptikus jövőkép. De a Transformers szinte összes poéna ismerős lehet valamelyik másik filmből és nekem az a bajom, hogy legtöbbjük már régen sem volt annyira vicces. De nemcsak a poénok átvettek, ahogy az az alábbi képekből kitünhet:

 

Ez itt egy kép a Pearl Harborból (Bay filmje az is ugyebár):

 

aircraftpearlharbor.jpg

 

És itt egy a Transformersből:

 

aircrafttransformers.jpg

 

A háttérben lévő hajók is ugyanazok.

 

A Függetlenség napja pedig lehet, hogy papiron hasonló, de én azt az üres-fejü hecker-csajt meg Jeff Goldblumot nem emliteném egy lapon... ez előbbi lehet hogy mutatosabb, de utobbi még a bárgyú karaktert is jópofán hozza. Arról nem is beszélve, hogy bár több mint tiz év diferenciál van a két film között az ID4 simán köröket ver az akció látványosságában a Transformers-re. Hála istennek akkoriban még nem kezdték vadul rángatni a kamerát, csak mert valaki tüzelni kezdett. :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Függetlenség Napjában is egy mezei kábeltévés fejti meg a kódokat

Nem mezei hanem egyetemi diplomás. :)

A szinkronosban a faterja egyszerűen egyetemi diplomásnak nevezi de az angolban a MIT-et emlegeti ami a "Massachusetts Institute of Technology" vagyis a "Massachusetts Műszaki Egyetem".

Ott eleget tanulhatott többek között a mesterséges intelligenciás és informatikatudományos dolgokról ahhoz hogy fejtegethessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez itt egy kép a Pearl Harborból (Bay filmje az is ugyebár):

http://filmbuzi.hu/files/film2007/aircraftpearlharbor.jpg

 

És itt egy a Transformersből:

http://filmbuzi.hu/files/film2007/aircrafttransformers.jpg

Nem hiszem hogy ez olyan nagy dolog.

Megtakarított vele egy halom zsozsót és nem foghatja rá senki hogy más filmjéből csóreszolta el.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mezei hanem egyetemi diplomás. :)

A szinkronosban a faterja egyszerűen egyetemi diplomásnak nevezi de az angolban a MIT-et emlegeti ami a "Massachusetts Institute of Technology" vagyis a "Massachusetts Műszaki Egyetem".

Ott eleget tanulhatott többek között a mesterséges intelligenciás és informatikatudományos dolgokról ahhoz hogy fejtegethessen.

Na azért ennyire szőrszálhasogatósnak nem kell lenni :) Egyetemen se az idegen technológiát tanulták lefogadom :P;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetemen se az idegen technológiát tanulták lefogadom :P:)

Az meglehet. ;)

Tőlem akár a földönkívüli nők anatómiáját is magolhatták. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces pl a Camaro volt nameg az összes robot a srác házánál. Na ott a moziterem szakadt a röhögéstől ;)

Na én pont az ilyenekre értettem azt, hogy a "poénok visszaköszönnek". Az a rész amikor a robotok a srác házánál bujdokolnak elég durván másolja az Iron Giant hasonszörő poénját... (viszont az Iron Giant egy nagyon jó film! :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én pont az ilyenekre értettem azt, hogy a "poénok visszaköszönnek". Az a rész amikor a robotok a srác házánál bujdokolnak elég durván másolja az Iron Giant hasonszörő poénját... (viszont az Iron Giant egy nagyon jó film! :)).

Szerintem nem vagyok egyedül amikor azt kérdezem mi az az Iron Giant? ;) Blockbuster volt????

 

Amúgy felőlem visszaköszönhet bárhonnan, lényeg, hogy adott szituációban üssön :P Nem ez az egy film az mely mondhatni "lopott" holmikat használ :P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem vagyok egyedül amikor azt kérdezem mi az az Iron Giant? :) Blockbuster volt????

A '90-es évek egyik legjobb amerikai animációs filmje volt. Semmi dalolás, helyette gyönyörü kivitel, jó -néhol felnőttes- humor, a végén prima akció, jó sztori stb. Nálunk is kiadták, de sajnos a borzalmas "Szuper haver" cimmel, aminek olvastán valszeg az egyszerü filmszerető sikitva rohan el, pedig szerintem igazi gyönyszem. ITT van róla egy remek kedvcsináló DVD teszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm. Tartalmát tekintve alaposan eltér a Transformers "sohenemisvolt" társadalmi üzenetétől. ( Bazz amikor belelapoztam a Pesti Estbe és elolvastam a Transformers kritikáját majdnem visítva röhögtem fel amikor a tisztelt kritikus hiányolta a társadalmi üzenetet :) )

Szóval mégha animációs film is, akkor is komolyabb témát érint mint a könnyed Transformers movie. :) Amúgy köszi szépen a linket és az infókat. Ha láttom valahol a lemezt tuti megnézem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

poster2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Apollo 13

 

Az emberiség eddigi legnagyobb kalandja és kihívása, a holdraszállás, és ezen keresztül az Apollo program végrehajtása volt. Ennek a csodálatos dekádnak állít emléket Ron Howard filmje, amely az egyik legizgalmasabb Apollo küldetést dolgozza fel.

 

Mint ismert, az Apollo -13 Oxygén tartája felrobbant a Hold felé vezető úton, mely után szinte reménytelen helyzetbe került a legénység.

Maga a film, csodálatos! Az első harmadban amellett, hogy az űrhajósokkal lehetünk a felkészülésük során, még korrajzot is kapunk, remek kis utalások formájában. Ezek pár bevillanó képkockában vannak jelen, de remek hangulatot és nosztalgiát teremtenek. A küldetés megkezdése után, már az űrben történő eseményekre koncentrál a film, de teszi ezt olyan erővel, ami telejesen beszippantja a nézőt. A realitást szinte tökéletesen visszaadó látvány az, ami miatt magunk is körmünket rágva izgulunk, holott tudjuk mi is történt valójában. Gyönyörű példa, hogy kell az effektekkel bánni úgy, hogy ne nyomja el a történetet. Persze az egész mit sem érne, ha a színészek nem telejsítenének felsőfokon! Még a legkissebb mellékszereplők is olyan jól játszanak, hogy öröm nézni őket. Hanks, Paxton, Bacon, Ed Harris, Gary Sinise...nem lehet egy rossz szavunk se. Ami még nagyon örömteli egy ilyen filmnél, hogy megmarad a tisztán az emberi hősiesség bemutatásánál, és nem merül el amerikai szászló lengetős önimádatban! Itt nem ez a lényeg.

Nem hagyható ki a zene sem, ami minden bizonnyal James Horner egyik legjobb munkája. Az amúgy is remek atmoszférát, még magasabb szintre emeli.

 

Azért meg kel jegyeznem, hogy ez is csak egy film, és néhány dolgot azért kiszíneztek, ami a valóságban nem teljesen úgy történt. :) Pl. a föld felé tartó pályamódosítást, vagy Jack Swigert szerepét. Ez utóbbi kicsit fájó, hisz Swigert az egyik legjobb parancsnoki modul pilóta volt, és egyébként is, a legénység teljesen profi volt, nem vitáztak vagy veszekedtek, mint ahogy a filmben néha látjuk. Érdemes Lovell audiokommentárjával is megnézni a filmet, mert mindig elmondja mi történt igazából azon a ponton, ahol a filmen kicsit változtattak.

Persze ezek csak apróságok, és semmi nyomot nem hagynak az élvezhetőségen.

 

A DVD kiadás is messzemenően megéri a pénzét! Az angol DTS hang referencia szintű, hisz aminek ütnie kell, az üt is. A falak is beleremegnek amikor elindul a Saturn V rakéta, mintha a ház elől indítanák.

 

Mindent egybevéve ez egy csodálatos film, az emberi szellem és problémamegoldóképesség méltó dicsőítője. Elnézve a tehetséget, és az emberek teljesítőképességét, reményünk lehet arra, hogy még nem vagyunk teljesen elveszve. Az is nyilvánvaló, hogy kellenek nagy célok, amik egységbe kovácsolják az emberiséget, kb. úgy mint anno a holdraszállás, amit az egész világ egy emberként, lélegzet visszafojtva figyelt. Azt hiszem a Mars expedíció képes lenne valami hasonlóra. Addig is ne feledjük Lovell utolsó szavait, "...mikor megyünk vissza?"

 

10/10

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apa, a premierrel kicsit elkéstél :) :)

Csak premier filmekről lehet írni? :P A minap kétszer is megnéztem, és ingerenciám lett írni róla. Manapság az ilyen filmeket nagyon hiányolom. Egyébként ugye hogy jó az a DTS hangsáv? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak premier filmekről lehet írni? :) A minap kétszer is megnéztem, és ingerenciám lett írni róla. Manapság az ilyen filmeket nagyon hiányolom. Egyébként ugye hogy jó az a DTS hangsáv? ;)

Sajnos DVD-n még nem láttam :S Eddig csak sima tv műsorból néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet írni akár a Lumiére-testvérek munkásságáról is, a lényeg, hoy legyen róla vélemény :)

 

Üzenete a Transformersnek nem volt kevesebb, mint ami jólesik. Optimus Prime végre az a "jófiú" akit lehet szeretni! És az utolsó pár sora, az meg nem is bírt volna el ennél többet.

 

 

Igazából az a "poén" az egészben, hogy nincs happy end a főszereplők részéről.

Elvégre nem azért jöttek, hogy megszabaduljanak egy olyan ellenségüktől, aki már cirka kétszáz éve mirelit egy "madár sem jár" bolygónmhanem, hogy újraépíthessék az otthonukat. Ehelyett még a remény is elszállt.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy baj van.Ember soha nem járt a Holdon.

Na ne gyere ezzel a hülyeséggel frenkie! Aki kicsit is otthonosabb a témában az tudja, hogy járt ember a holdon. Nem is tudom, ezt hogy lehet megkérdőjelezni! Ehhez nagyon dedós szint kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy baj van.Ember soha nem járt a Holdon.

Járni biztos járt csak az nem biztos, hogy pontosan mikor is volt az első holdralépés :) Úgyanígy kifogásolható, hogy Gagarin lett volna e az első ember az űrben ;)

Nade ez már más téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dííííí vóóóór. King Kong plágium eszembe se mer jutni a felhőkarcoló tetején történő helikopterek elleni harc kapcsá :), vagy a Godzilla vs Kong összecsapás sem juthat eszembe, mikor a két gabonasikló egymásnak esik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.