Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát ez marha jó. Szegény bálna jól megkapja. :)

Az amikor a manusz nagy dérrel-dúrral homokot ér olyan mint a "Superman visszatér"ben az amikor Supi a mesterséges szigetre huppan le. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először jön ez, aztán talán a rendezés is, meglátjuk :) De legalább haladnak :D

A GYU elején látjuk Bilbót, amikor megtalálja a gyűrűt. Az a babóban benne lesz? És egyébként is utal rá Gandalf, a sárkányos dologgal. Jól gondolom? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban több helyen is olvastam hogy Jackson csak producerként vesz részt a két Hobbit film munkálatainál.

Azaz pontosabban producerként már biztos benne lesz, a rendezést pedig nem lehet tudni. Szóval minden remény megvan rá, hogy ő rendezi. És a New Line hülye is lenne másnak adni, ha már egyszer kibékültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GYU elején látjuk Bilbót, amikor megtalálja a gyűrűt. Az a babóban benne lesz? És egyébként is utal rá Gandalf, a sárkányos dologgal. Jól gondolom? :)

Benne lesz, én olvastam. De ez csak egy akkor még lényegtelennek tűnő apró része a történetnek, A babó cselekményéhez nagyon kevés köze van (az is lehet, hogy semmi, de ennyire már nem emlékszem).

Annyit elmondanék róla, hogy ezzel a filmmel kapcsolatban ne azt a feelinget várjátok, mint a Gyűrűk Urától, mert a könyv nagyon más stílusú, mint a híres folytatása könyvben, én anno ezen meg is lepődtem. Sokkal lazább, nem annyira félelmetes (végül is egy nagyon konkrét fő ellenfél van benne, a sárkány, szemben a GYU-beli Szauron alig megfogható, és épp emiatt nagyon izgalmas lényével), inkább olyan kedélyes meseféleség, amit egy téli estén kandalló mellett ülve olvasgatna az ember lefekvés előtt, ha nem akar rosszat álmodni.

Amikor elolvastam, teljesen az volt az érzésem, hogy ez a könyv nem lett volna híres, ha nem lett volna folytatása, mert ugyan kellemes olvasmány, de számomra messze nem volt olyan szinten kiemelkedő, mint a GYU.

 

Persze lehet belőle egy nagyon hatásos filmet csinálni, úgyhogy lehet, hogy ez esetben a film jobb lesz, mint a könyv :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor a New Line túléli az Arany iránytű bukását?

Valoszinüleg azért állapodtak meg most ilyen hirtelen Jacksonnal, mert nincs választásuk az Arany iránytű után és muszáj valamit felmutassanak. Az egyik filmes oldalon igy fogalmaztak "Érdekes, hogy a konfliktus sebtében elrendeződött miután Az arany iránytű-ről kiderült, hogy nem lesz a New Line új fejőstehene." De valoszinüleg más stúdiók is részt vállalnak benne, hogy finanszirozni lehessen.

 

Egyébként a Babó egy jó kis mesekönyv... Tolkien kifejezetten a gyerekeinek irta, ellentétben a Gyűrűk Urával. Ami engem a legjobban meglepett, hogy két filmet terveznek késziteni belőle :) (A hobbit 304 oldalas, mig a Gyűrű Szövetsége 540)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor elolvastam, teljesen az volt az érzésem, hogy ez a könyv nem lett volna híres, ha nem lett volna folytatása, mert ugyan kellemes olvasmány, de számomra messze nem volt olyan szinten kiemelkedő, mint a GYU.

Kissé off leszek :)

Azért született meg a GYU, mert a Babó után még-még akartak a hobbitokról olvasni (a maga korában azért egy népszerű gyerekkönyv volt), így aztán Tolkien nekiállt egy folytatásnak. Csak éppen elragadta őt a történet, és mikor kezdte kicsit belekavarni a mítoszai elemeit (ugyebár neki a "mitológiája" volt a szíve csücske), akkor vált a GYU hobbitmeséből azzá, ami végül lett. És ez konkrétan a Vándor fejezetnél kezdődik, addig valóban mesésebb a GYU is, onnan van egy kis váltás. A hobbit (mivel már létezik így is Mo-n az új fordítású szerkesztett szövegnek köszönhetően, és maradnék ennél a címnél :) ) teljesen gyerekmese, annak is készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem a legjobban meglepett, hogy két filmet terveznek késziteni belőle :) (A hobbit 304 oldalas, mig a Gyűrű Szövetsége 540)

Ha jól tudom, a két filmnek nem csak konkrétan A hobbit könyv lenne a témája, legalábbis az egyiknek nem. Az egyik film valamiféle összekötő kapocs volna A hobbit és a GYU között. Rengeteg a háttéranyag hozzá, simán csinálhatnak két filmet is, csak jól meg kell gondolni, hogy a kettőbe mit és hogyan raknak bele a sok anyagból.

Ha meg kb. két órásak lesznek "csak", pláne mehet a két film :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, a két filmnek nem csak konkrétan A hobbit könyv lenne a témája, legalábbis az egyiknek nem. Az egyik film valamiféle összekötő kapocs volna A hobbit és a GYU között. Rengeteg a háttéranyag hozzá, simán csinálhatnak két filmet is, csak jól meg kell gondolni, hogy a kettőbe mit és hogyan raknak bele a sok anyagból.

Ha meg kb. két órásak lesznek "csak", pláne mehet a két film :)

Jól írod, én is ezeket az infókat olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazán attól félek, hogy a kedélyes gyerekmeséből készül majd egy olyan horrorisztikus film (élethű sárkánnyal, meg ami még belefér), amit pont a gyerekek nem nézhetnének meg. Nem nagyon kedvelem azt a megoldást, amikor a megfilmesítéssel egyben stílust is váltanak egy történetnél.

 

Ez történt a Narnia krónikáival (ahol a vidám, laza, angolos kis történetből heroikus film készült), és bevallom, számomra a Gyűrűk Urával is. Bár a Gyűrűk Ura igazán jó film-trilógia lett, de a megfilmesítés jellegénél fogva a történet elvesztetette azt a ködös borzongatós hatását, amit a könyvekben Tolkien olyan jól megjelenített. Ezzel együtt azt mondom, Jackson a lehető legtöbbet hozta ki belőle, amit egy filmmel ki lehetett hozni, és van számos ismerősöm, akik a filmek hatása alatt elolvasták a könyveket is, tehát az eredeti zseniális művet is ma már jóval többen ismerik, mint korábban, ami mindenképpen nyereség :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Gyűrű Szövetségének könyvváltozatában tényleg vannak borzongató részek(lidércek), de a többi részben nem igazán.És én el is várom a Hobbittól hogy komolyabb legyen.

Pedig szerintem a Banyapók nagyon üt könyvben is! Ráadásul mivel a könyvben a Két torony legvégén van, rá is nyomja a hangulatra a bélyegét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hellboy2 trailer!

Sztem elég jó kis film lesz. :) Az 1et is imádom, de ez sztem messze felülmúlja majd!

Ja és a hivatalos honlap is frissült.

Érdemesebb felülről leszedni, de itt van a utube-os változat is:

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és tegnap megnéztem az I am Legend-et. Hát érdekes egy film volt érdekes történetettel. A tájképekre erősen ráépítettek, de a többi elég gyenge lett sztem. /Most a CGIra értettem/ Aki megnézi, sztem érteni fogja.

 

Azért egy 10/7et megérdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemzet aranya 2

Érdekes kis agypihentető film. Látványos akciók, autós üldözés London kis utcáiban, minden ami szemnek-szájnak ingere. Jólesően nem volt erkölcsi tanítanivalója, nem erőltette a nagy usai szabadságeszményt meg a szeresük egymást gyerekek hangulatot, nem volt rajta mit megkönnyezni (még könnyeztetőnek szánt jelenet sem volt!) viszont remek kódkeresgetés, barlangászás, verbális pofonofonok, ja és egy bájos utalás egy idén harmincéves filmre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.