Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csütörtökön kerül a mozikba Az arany iránytű című fantasy film, ami érdekesnek ígérkezik. Néhány éve jelent meg Magyarországon Philip Pullman regénytrilógiája (Északi fény, A titokzatos kés, A borostyán látcső), aminek az első kötetét vitték filmre az említett címen.

A történet nagyon érdekes, eléggé spirituális szellemiségű, és komoly filozófiai témákat érint - de mindezt egy ifjúsági regény nagyon szórakoztató stílusában teszi. Az első kötet is tele volt érdekes motívumokkal, de az igazi csemegék számomra a második és a harmadik kötetben jöttek. Akkoriban valahol azt olvastam, hogy Nagy-Britanniában ajánlott olvasmány is lett az iskolákban, annyira értékes gondolatokat közvetít a fiatalok által is fogyasztható, regényes formában.

Igazából nehezen tudom elképzelni, hogy filmen mit lehet ebből megjeleníteni - de majd elválik. A veszély megvan, hogy szuperlátványba csomagolva az eredeti értékek elsikkadnak majd.

A könyveket mindenesetre bátran ajánlom - tényleg igazi csemegék!

A könyvre kiváncsi vagyok. A filmről viszont ugy hirlik nem valami jól sikerült darab. Ráadásul akkorát bukott a mozi-pénztáraknál, hogy az a legkevesebb, hogy nem készül hozzá több folytatás, de a nagyobb baj, hogy lehet teljesen csődbe viszi a New Line Cinema-t, akik 180 milliót költöttek rá (plusz marketing).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, ez borzalom.Lemásolták a gyut.Liotta azért szokott szerepelni filmekben.A gáz inkább Statham.Abszolút nem illik rá a szerep.Ő nagyon jó szállítóként ,verekedni, gengszterfilmekben, de hősnek csapnivaló.

 

AVP:

Megnéztem az első 5 percet.Semmi meglepő nem volt benne.Egy éve lehetett már tudni, hogy közvetlenűl fog folytatódni az első sőt azt is, hogy megszületik a Predalien, és visszazuhan a földre a hajó.Viszont tényleg gyors.De ez ha jól tudom akkor tömény mészárlás lesz.Én nem írom le, ebből még kisűlhet jó.Az biztos, hogy először moziban nézem meg.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most néztem meg ezt az öt perc AvPR-t..... most már január 18 - ra ígérik. Decemberben kijelenteni hogy nem egy hónapot kell rá várni hanem másfelet, szép.

Magáról az öt percről meg annyit, hogy szép-szép, de nem hiszem hogy tisztán az első öt perc lenne. Mondjuk egy válogatás az első negyed órából, ha így tálalják, még el is hiszem. Ha meg ijedősebb lennék, azt mondanám az első félóra összes érdekes jelenete.

Szóval nem verem magam a földre, bár maga a kép+hang nem rossz.

Aranyos Wolf, amikor meglátja felvételről a predalient. Nem tűnik boldognak :(

Jók az arcmászók, bár úgy nyüszögnek mint egy ázott kismacska. Ja, és az Aliensben nem volt ilyen jó a kondijuk.

Jó lett a kikelés új verziója.

Megint sikerült csomót kötni az időtényezőre. Kis predalien kikel amikor még a Föld közelében vannak, vagyis bamba csiga tempóban 2005-ben, aztán mielőtt bárki észrevenné (!!!!!!) kis predalien megnő (mert az ott a felvételen nem egy mellkasrobbantó volt) hajó visszazuhan a Földre, és megérkeztünk az állítólagos jelenbe. Legalábbis arról volt szó, hogy a jelenben játszódik. Chet cirka három évig kergetőzött a hajón?

A predecs bolygóra írtatok már Mustafart meg Tatooine-t, most én hadd tegyem be a sorba a Geonosis-t.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most néztem meg ezt az öt perc AvPR-t..... most már január 18 - ra ígérik. Decemberben kijelenteni hogy nem egy hónapot kell rá várni hanem másfelet, szép.

Magáról az öt percről meg annyit, hogy szép-szép, de nem hiszem hogy tisztán az első öt perc lenne.

Január 18? Miről beszélsz? 31-e, ez kristálytisztán meg van adva az intercom oldalán:

http://www.intercom.hu/?page=3&id=7688

Január 18-ról meg valamikor réges régen, egy messzi-messzi galaxisban, mikor a film még csak készült, akkor volt szó.

Másrészt, jó hogy alig pár sorral lejebb írtam, hogy meg van vágva ez az "öt perc". Még a zene nagyrésze sem a filmből van, a lezuhanástól már az Alien Resurrection és a Predator zenéje szól.

Harmadrészt? Milyen 3 év? A film közvetlen az AVP-vel folytatódik (nyílvánvaló jelenetekből ez leszűrhető). Mégis mi lenne 3 év ezen? Jó, ha két nap eltérés lesz a piramis felrobbanása és Guinneson lakóinak harmadik típusú seggbeharapása között.

Az arctámadók az Aliens óta csipognak, és ott is jó kondiban voltak. Hiszen úgy pattogtak, mint a nikkelbolha. Egyedül a géppisztolytüzet nem bírták legyűrni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: csak hogy tivább húzzák az idegeinket. :)

ST opening

Tetszik :( Jó ez a kezdőzene :)

 

yodamester, milyen film lesz ez a lenti? Nem nagyon rémlik sehonnan :(

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Nem az Aliens óta csipognak, hanem éppen fordítva. Addig csipognak. :) Elvégre az Aliens-hez képest a múltban vagyunk :(

 

Másrészről meg a sok nagyokos rendületlenűl állította a fórumokon, hogy nincs semmiféle kapcsolat az AVP és e között. :) Hát most szívtak rendesen. Így nem is értem mi ez az ökörség ezzel a petícióval, hogy ne második részként kezeljék a filmet. :( Remélem nem egy "s" betűtoldalékért vannak kiakadva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arcmászó ügyben lehet igazad van :( Bár inkább AVPR-ig, és aztán Alienstől, mert az Alienben nem csipognak :(

 

Húúúú... petíció? Erről lemaradtam. Pedig megkapták az "s" betűt meg még bónuszba a Requiem címet is. Mi meg nem (legalábbis az "s" betű a trailerben benne van, az intercom már nem jegyzi) :)

 

Ezt a visszazuhanást már a "Texas script" - legelső verziója a scriptnek - is jegyezte (sőt, a két script nem sokban különbözik, csak néhény helyszín és felállás). A rendezők már a kezdet kezdetén megírták, hogy az AVP végét újraforgatták saját szájízük szerint (ez tény, a hajó kívülről más, belülről kicsit más, jelentősen kevesebb a ragadozó, stb). Szóval ez majdnem kész tény volt (persze, amíg a filmet ki nem adják a vágószobából, minden max 99% lehet, és már most is van valami kavarc eme AVP-s folytatás körül, hogy a DVD verzión más lesz a film eleje...).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben ha nem bánjátok, kicsit vissza az Alien témára:

 

 

Egy alternatív befejezés az Alien3- nak, én el tudnám fogadni.

 

 

És ugyaninnen egy alternatív Alien....ezek az arcok!!!! :D

 

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.