Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mert van bennük sok agyzsibbasztó. Persze tudom, téged marhára nem érdekel a mondanivaló, csak jól szóljon, meg sokat lőjjenek benne. :D

Naná. Főleg egy fantasztikus filmben. :D

Agyalni bőven elég az élet valós dolgain. :D

Nálam a film=Kikapcsolódás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert szól egy film valamiről azon túl is hogy nagyon hangos és nagyot robban még lehet szorakoztató szerintem.

Még szép! De AVP-ben nem fogok nekiállni lélektani drámát elemezgetni amikor nem arra találták ki. :D

Én jobban kedvelem az emészthetőbb filmeket. De ezt már elmondtam párszor. :D

A "művészfilmeket" nem nekem találták ki. Majd ha kiegyensúlyozott és lelkileg friss leszek akkor izgalmakkal telítve fogok leülni lélektani filmeket rágcsálni és elemezgetni, de addig nekem a film szórakozás és figyelemelvonás az élet dolgairól. :D Én nem igénylek viszontlátni olyan dolgokat amik az életben is benne vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek mi a szórakoztató... nekem pl. sosem jött be a minimális történet csak látvány és tesztoszteron. Ettől függetlenül másnak ez lehet szórakoztató. Ahogy nekünk is az egy elgondolkodtató film :D

Pontosan. :D Attól függ, ki mikor érik meg bizonyos filmekre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a legtöbb ugymond "művészfilm" se olyasmiről szól, amivel az ember egy átlagos hétköznap találkozhat. Sőt, néhol sokkal merészebb vizekre eveznek mint bármely tesztoszteron-film, csak épp más eszközökkel (a magam részéről egyébként mindkét tipust kedvelem... sőt igazán én ementén nem is szoktam szétválasztani a filmeket: vannak a jó meg a rossz filmek és kész :D)

 

Szerintem sokakat az is elriaszthat a tartalmasabb filmektől, hogy rossz filmekkel probálkoztak, hisz mint mindenben, ebben is vannak borzalmasak, amik közben az ember az arcát kaparja... és vannak olyanok, amik egyszerre kényeztetik a szemet a fület és a szivet is és ugy áll fel az ember hogy ez a film most adott neki valamit pozitiv értelemben... nemcsak azt hogy szép terjedelmes volt a robbanás, hanem stimuláloan hatott akár az érzelmekre is (ami cseppet sem zárja ki a vizuális gyönyöröket; lásd a lentebb emlitett Atonement-et, amiben van egy olyan epikus snitt, amiről a popcorn mozik többsége csak álmodozik... s emellett még jó értelemben tud érzelmes is lenni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a film=Kikapcsolódás. :D

Hogy ezzel mennyire egyet értek.

Részemről is az a nyerő, ha egy film szórakoztató, és nem feltétlenül kell mellé magvas történet. Persze, ha magvas és még szórakoztató is, külön öröm. Ezért tetszik az AVP is, mint film, csak az Alien szériába nem passzol bele. De pl az AVPR-t már hozzá tudom csatolni a szériához, pedig hát az is olyan messze van az Alienstől, mint Rozi néni tolószéke Schumaher Ferrariától. Vagy, hogy a Predator filmekről ne is beszéljek, melyek legalább ilyen egyszerűek. De beszélhetünk Transformersről, Die Hardról, Halálos fegyverről, Star Warsról, Star Trekről, Őrült Stone-ról, Mimicről vagy Jégkorszakról, első rendűen szórakoztasson. Hogy ezt robanásokkal, golyózáporral, az ablak kiverésével, történettel, űrhajókkal, szövegekkel vagy akármivel éri el, az már nekem nyolc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVPR-ben én is azt várom mikor megjelennek a katonák.Gondolom kiépítenek egy védelmi vonalat, aztán a várakozás ,majd ezt követően gépágyúból, helikpoternek a gépfegyverével ami a csövön kifér.Közben lassítva mutathatnák a lövedékektől szétrobbanó alieneket.

Ettől a filmtől ezt várom.

 

Ugyanakkor nagyon szeretem-sőt jobban min a hentelősöket- az elgondolkodtató filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(a magam részéről egyébként mindkét tipust kedvelem... sőt igazán én ementén nem is szoktam szétválasztani a filmeket: vannak a jó meg a rossz filmek és kész :D)

Ezzel kb én is így vagyok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt remélem egy bizonyos személy nem olvassa. :D

Miért? Jól ismer már. Máskülönben meg még egy társ az életben nem biztos, hogy azt jelenti, hogy minden gond meg van szüntetve. :P Ennél azért komplikáltabb az élet. :D

 

Bomarr. Egyetértek veled, tényleg lehet találni jó alkotásokat a tartalmasabb filmeknél, de ált. vagy halálra unom magam mire kibontakozik valami, vagy pléhpofával állok fel a végén, hogy az én érzelmeimre bizony nem volt hatással és feleslegesen ücsörögtem két órát végig. Én még a tartalmasabb filmeket is a fantasztikus vagy hasonszörű alkotásokban keresek, mert számomra ezek a filmek érdekelnek elsősorban. És mint ilyen kategoriában eddig igazán az A.I. és a Deep Impact "fogott" meg. Na ezek végül is bizonyították, hogy vannak érzelmeim. :D Másrészről pedig nem a robbanások megléte miatt nézzek meg tesztoszteron filmeket, hanem a kivitelezésük miatt. Sz*r Film+ -os filmeket én se nézzek. Azért van némi elvárásom még az ilyen tipusú filmekkel szemben is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről is az a nyerő, ha egy film szórakoztató, és nem feltétlenül kell mellé magvas történet. Persze, ha magvas és még szórakoztató is, külön öröm.

Kábé nálam is ez a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már tesztoszteron film: mindenkinek ajánlom a "Golyózápor" (Shoot 'em up) cimü filmet. Clive Owen iszonyat durván tolja... lő, rug, megnyomja Monica Beluccit (lövöldözés közben!)... a tavalyi termésben ennél jobb agyatlan film szerintem nem készült!

 

20070822161703-200px-shoot-em-up-ver2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már tesztoszteron film: mindenkinek ajánlom a "Golyózápor" (Shoot 'em up) cimü filmet. Clive Owen iszonyat durván tolja... lő, rug, megnyomja Monica Beluccit (lövöldözés közben!)... a tavalyi termésben ennél jobb agyatlan film szerintem nem készült!

Néhány idétlen gyerek úgy lehúzta a filmet, hogy csak na. :D Szegények nem vették észre, hogy önmaga paródiája. :D

Ugyanez volt a helyzet kb a Starship Troopersnél is.

Én nagyon várom a filmet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 órán belül két olyan filmes élményem volt, ami megéri, hogy beszámoljak róla.

Az első a Batman begins (nemcsak időrendi, hanem tetszési sorrendben is), amiről már annyi szépet és jót hallottam, és meg kell mondjam, hogy a saját élmény is nagyon jó volt. Kicsit tartottam tőle, hogy esetleg túl sötét, reményvesztett, depressziós vagy ilyesmi lesz - de szerencsére csak épp annyira volt ilyen, amennyire kellett.

Az egész cselekmény lendületes, sodró, egy perc üresjárat sincs benne, és mégsem nyomasztó, mert jól felépített a történet. A "leíró részek" alatt a zene is sokat tesz azért, hogy ne lankadjon az ember figyelme (egyébként is remek zene). A színészek nagyon jók (bár Katie Holmes igazából nem nagy szám), különösen Christian Bale tetszett nagyon. Az életben olyan hétköznapi embernek tűnik, semmi különös (ezt a szerepet ki nem néztem volna belőle), aztán a filmen olyan, hogy el sem tudnám mással már képzelni a történetet.

Szóval jöhet a közös Dark Knight premier, részemről benne vagyok :D

 

A másik filmért biztos ki fogtok nevetni, de vállalom. A Bűbájról van szó, ami rajzfilmként indul, és aztán egy mesebeli lány való világba (New York-ba)száműzése folytán élőszereplős filmként folytatódik. Valamikor az év folyamán már láttuk az előzetesét, és azt gondoltam, hogy ez nagyon gáz, modoros hülyeség - de aztán a lányom kevéért ma délelőtt megnéztük. És hát nagyon kellemes csalódást okozott! Roppant idétlenül indul, legalábbis ezt gondoltam róla, amíg rá nem jöttem, hogy az egész rajzfilmes eleje egy Disney paródia - ettől a felsimeréstől jóval tűrhetőbbé vált.

És aztán az élőszereplős folytatás is elég fura az elején, a főszereplő Giselle idegesítően gesztikulál, az ember nem tudja hova tenni, hogy ez most jó-e így vagy sem - aztán észrevétlenül beindul a történet, ami csak egy romantikus vígjáték, de bevallom, hogy könnyesre nevettem magamat számos jelenetnél, annyira eredetien vicces volt. A rajzfilm figurák élő megtestesítői élőben is úgy viselkednek, mint a Disney rajzfilmfigurák, úgy gesztikulálnak, beszélnek, és ez elég szórakoztató. Jópofa a történet is, a vége tiszta izgalom (bár a felnőttek már tudják, hogy Happy end lesz). Szombati matinénak teljesen jó volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a kisszívemmel az előbb néztük meg a Reneszánszt s mindketőnknek nagyon bejött. Maga a sztori és a megvalósítás is. :D Érdekes, hogy sima árnyékolásból milyen színvonalas grafikát tudtak létrehozni.

A sztori amúgy elégé sablonos alapokra épült, de egészéjében nagyon szórakoztató és érdeklődést fenntartó volt. :D

Ja és jó szó't az anyag. :D Profi hangkeverés, remek szinkronhangok. :P

Robbanás viszont nem vót benne......no mindegy, túlélem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

különösen Christian Bale tetszett nagyon. Az életben olyan hétköznapi embernek tűnik, semmi különös (ezt a szerepet ki nem néztem volna belőle)

Én örültem neki amikor megtudtam hogy őt választották Botmannek. :D

Először is azért mert tudtam hogy mikre képes a szerepeiért. "A gépész" miatt csontsoványra fogyott ami miatt ha jól tudom még a rendező is parázott hogy milyen Botman lesz ebből a gyerekből de elég rendesen formába hozta magát így a szerephez kellő kitartását nem vontam igazán kétségbe.

A visszahízást még elég komolyan is vette mert kinőtte a Botman-jelmezt ami újabb para lett a rendezőnek de az is meg lett oldva. :D

A következő dolog ami miatt bíztam benne az az hogy ha az Equilibriumban olyan frankón gyepálta a népet akkor ebben biztos nem lesz Botman olyan nyámnyila mint az előző négyben.

Aztán ott van még hogy Botmannek van egy sötét oldala amire az előzőekben nem fektettek különösebb hangsúlyt de egy olyan fazontól aki egy pszichopatát is képes volt (szerintem) fantasztikusan eljátszani már el mertem várni hogy ezt a sötét ént tisztességesen előhozza.

Persze sok minden múlott azon hogy a filmesek milyenre akarták az ő Botmanjük jellemét és tetteit rendezni de nekem nem jutott eszembe azzal foglalkozni.

A lényeg hogy nem okozott csalódást a srác. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már tesztoszteron film: mindenkinek ajánlom a "Golyózápor" (Shoot 'em up) cimü filmet. Clive Owen iszonyat durván tolja... lő, rug, megnyomja Monica Beluccit (lövöldözés közben!)... a tavalyi termésben ennél jobb agyatlan film szerintem nem készült!

Egy ideje készültem a megtekintésére, de annyi rosszat hallottam róla, hogy inkább jegeltem. Ma megsasoltam az ajánlásod után. Kellemeset csalódtam. Ebben a filmben sem vesződtek a tárcserével. Tetszett, főleg, hogy önmaga (és a műfaj) paródiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide írom, mert itt is volt erről szó:

 

Valaki már megint lopkod......

 

Legalább azt odaírták, hogy a teljes szöveg a Lightspeed-en olvasható.......

Hát igen, hová fajul a világ. Merras végül is csak a jóváhagyásomat kérte, mikor kitette.

Nem tűnt még fel, hogy nem egy cikkem jelent már meg az sfportalon? Plusz elég sokszor besegítek nekik, pl toplistáknál?

Nem kell mindig erdőtüzet kiáltani, ha füstöt látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.