Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Jó, de eredetileg volt benne. Nem úgy, mint a Batmanben a hullámvasutas jelenet :D

Nem volt benne, a nyers vágást ne számítsd már eredetinek. Az eredeti a mozifilm, és abban nem volt benne.

 

Miben lett jobb? Ezt most komolyan kérdezem, mert hosszas töprengés után semmi se jut az eszembe.

Még ha elvonatkoztatok az első két résztől, még akkor is csak egy közepes a film.

Látványban mindenképpen jobb, meg dögös nőkből is többet tudott felmutatni, és az akciók is jobbak, szóval jobb mindenben, amivel a kor vívmányainak köszönhetően jobbá válhatott :D Egy közepesnél szvsz még a T2 fényében is jobb (a T1-nél meg szerintem sokkal jobb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én alapból utálom a horrorokat, megnéztem ma a 28 nappal későbbet. És tetszett, nagyon is.

Igazából én nem mondanám rá azt hogy horror, inkább poszt-apokaliptikus thriller. A nyomasztó és reménytelen hangulat teljesen lenyűgözött, de ezt elmondhatom a színészekre vagy a zenére is. Teljesen jogosat megérdemli a kilenc pontot. A folytatást még a napokban bepótolom.

 

Látványban mindenképpen jobb, meg dögös nőkből is többet tudott felmutatni, és az akciók is jobbak, szóval jobb mindenben, amivel a kor vívmányainak köszönhetően jobbá válhatott :D Egy közepesnél szvsz még a T2 fényében is jobb (a T1-nél meg szerintem sokkal jobb).

Ha dögös nőket akarok, akkor nem a T3-al fogok sz*rozni. :D

Látványban talán tényleg jobb, de hát eltelt vagy 10-15 év a kettő film között. De a T2 néhány akciójelenete valahogy karizmatikusabban hat, jobban megmaradtak azok fejemben.

A T1 bár nem túl látványos, de azért a benne lévő feszültség és hangulat miatt szerintem sokkal jobb a harmadik résznél. Mint már régebben is írtam, abból hiányzott klausztrofóbiás hangulat, hogy a terminátor a nyomodban van, és nem tudsz előle menekülni. És hiába volt ez a szitu a harmadik részben is, nem jött át belőle semmi. Ezt köszönheti talán annak hogy a T-X minden csak nem félelmetes, vagy annak is hogy úgy alapjában véve hiányzott a sötét hangulat a filmből.

 

És még mindig nem értem hogy milyen Batman-es hullámvasútról van szó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár én alapból utálom a horrorokat, megnéztem ma a 28 nappal későbbet. És tetszett, nagyon is.

Igazából én nem mondanám rá azt hogy horror, inkább poszt-apokaliptikus thriller. A nyomasztó és reménytelen hangulat teljesen lenyűgözött, de ezt elmondhatom a színészekre vagy a zenére is. Teljesen jogosat megérdemli a kilenc pontot. A folytatást még a napokban bepótolom.

Horrornak én sem merném nevezni, inkább posztapokaliptikus vicces filmnek, amit majd akkor nézek meg legközelebb, ha fegyverrel kényszerítenek (a folytatást valószínűleg akkor sem). Viszont érdekelne a filmmel kapcsolatban, hogy Danny Boyle nyúlta le a Resident Evil végét Paul W. S. Andersontól, vagy Anderson nyúlta le a 28 nappal később elejét Boyle-tól. Mert a kettő pontosan megegyezik, a két film viszont közel egyidőben került bemutatásra, tehát a forgatókönyv és/vagy a rendezés alatt történt valami tolvajlás.

 

abból hiányzott klausztrofóbiás hangulat

Szerintem a T1-ben sincs semmiféle klausztrofóbiás hangulat, hiszen a szereplők egy percig sincsenek bezárva sehova. Mindig van hová menniük, míg a klausztrofóbiás érzethez pont az kell, hogy a szereplők sehová se tudjanak menni. Egy helyen legyenek összezárva a szörnnyel/gyilkossal (pl.: The Thing -> antarktiszi kutatólabor, Alien -> Nostromo).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Horrornak én sem merném nevezni, inkább posztapokaliptikus vicces filmnek, amit majd akkor nézek meg legközelebb, ha fegyverrel kényszerítenek (a folytatást valószínűleg akkor sem). Viszont érdekelne a filmmel kapcsolatban, hogy Danny Boyle nyúlta le a Resident Evil végét Paul W. S. Andersontól, vagy Anderson nyúlta le a 28 nappal később elejét Boyle-tól. Mert a kettő pontosan megegyezik, a két film viszont közel egyidőben került bemutatásra, tehát a forgatókönyv és/vagy a rendezés alatt történt valami tolvajlás.

Mi nem tetszett ebben a filmben neked ennyire? Szerintem kiemelkedő a sok átlaghorror közül. Az hogy ki nyúlta le ezt a befejezést, engem addig nem érdekel amíg a Resident Evil ennyire egy rossz film. A 28 nappal későbbnek amúgy is van két alternatív befejezése. De ha tényleg lopásról van szó(és ha ebben a rendező keze van), akkor Anderson-ra tippelnék, aki ugye egy piszok béna rendező, ellenben Boyle-al aki többször is bizonyított.

 

Szerintem a T1-ben sincs semmiféle klausztrofóbiás hangulat, hiszen a szereplők egy percig sincsenek bezárva sehova. Mindig van hová menniük, míg a klausztrofóbiás érzethez pont az kell, hogy a szereplők sehová se tudjanak menni. Egy helyen legyenek összezárva a szörnnyel/gyilkossal (pl.: The Thing -> antarktiszi kutatólabor, Alien -> Nostromo).

A klausztrofóbiás hangulatot úgy értettem, hogy tényleg nincsen hová menniük. A terminátor úgy is megtalálja őket, szóval lehetne azt mondani hogy be vannak Sarah-ék zárva egy bolygóra vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naggyából Dzséjt összefoglalta, számomra mitől jobb a T3. Én még kiegészíteném azzal, hogy női terminátorunk van, mennyire fejlettebb és milyen jó mondatai vannak a T-100-asnak.

 

Batman: Aaron Echart nyilatkozott valahol egyszer olyat, hogy volt valami hullámvasutas jelenet, amit felvetettek velük és később kiderült, hogy az nem is a filmben lesz, hanem egy reklámanyag az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminátor 3-ban a hús-vér szereplőket is ugy dobálják mintha rajzfilmfigurák lennének. Egy jó akciójelenetre se emlékszek az egészből. Legalábbis szerintem attól hogy hangos és nagyot robban még nem jó. A Terminátor 2 fényévekre van tőle és nem csak az akciók miatt imho.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi nem tetszett ebben a filmben neked ennyire? Szerintem kiemelkedő a sok átlaghorror közül. Az hogy ki nyúlta le ezt a befejezést, engem addig nem érdekel amíg a Resident Evil ennyire egy rossz film. A 28 nappal későbbnek amúgy is van két alternatív befejezése. De ha tényleg lopásról van szó(és ha ebben a rendező keze van), akkor Anderson-ra tippelnék, aki ugye egy piszok béna rendező, ellenben Boyle-al aki többször is bizonyított.

Engem is csak azért érdekel, mert érdekesnek találom. Nem lenne meglepő, ha egy időben egymástól távolabb álló filmről lenne szó (Anderson úgyis rendszeresen tölti fel a filmjeit más filmek elemeivel, lásd AVP, aminek nagyrésze nem saját). Éppen ezért én is Andersonra tippelek, csak érdekelne a hogyan :D

 

A klausztrofóbiás hangulatot úgy értettem, hogy tényleg nincsen hová menniük. A terminátor úgy is megtalálja őket, szóval lehetne azt mondani hogy be vannak Sarah-ék zárva egy bolygóra vele.

Azért ahhoz a hangulathoz egy lényegesebben zártabb tér kéne, mint egy bolygó. De amúgy értem mire gondolsz, s ez valóban nincs meg a T3-ban (de nagyon a T2-ben sem, mivel ott inkább a T-1000 elébe mennek, semmint menekülnének előle). Csak erre én inkább az üldözött és vadászat szavakat illeszteném, mint a klausztrofóbiát.

 

A Terminátor 3-ban a hús-vér szereplőket is ugy dobálják mintha rajzfilmfigurák lennének. Egy jó akciójelenetre se emlékszek az egészből. Legalábbis szerintem attól hogy hangos és nagyot robban még nem jó. A Terminátor 2 fényévekre van tőle és nem csak az akciók miatt imho.

Engem azért az autósüldözés eléggé a székbe szögezett (jobban, mint az akkori másik üdvöske, a Mátrix Újratöltés hasonszőrű, kissé elnyújtott jelenete, bár azóta azt is megkedveltem), meg a T-850 vs TX bunyo is leejtette az állam. Ami a hajigálást illeti, a T1-ben is volt egy ürge, akit össze-vissza dobáltak, mint egy rongybabát, de csak nem akart felfordulni (azt mondjuk se a T1-ben, se a T3-ban nem értem, hogy egy Terminator miért hajigál embereket, miért nem töri ki egyszerűen a nyakát). Meg azért azok a hajigálások nem vészesek, és nincs is belőlük sok (én kettőre emlékszem). Hogy a T2 fényévekre van tőle, ez viszont nagyon igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi nem tetszett ebben a filmben neked ennyire?

Most esett le, hogy erre meg elfelejtettem válaszolni :)

Szóval, összességében semmi sem tetszett benne. A szereplők mindegyike irritált, a hangulata meg túlságosan csapongó. Egyik pillanatban még egy klasszikus, többszőr megrágott horror (zombik által eluralt város), a következőben családregény, aztán meg embertelenkedő dráma. Az egészben nem érzem az egységességet, mintha egy olyan hullámvasút lenne, amiben szögek vannak, nem ívek. Ráadásul cefetül kiszámítható, és néhol eléggé erőltetett (pl. az apuci megfertőzése abszolúte banális). Nem mellékesen unalmasnak találtam, ennél fogva egy csöpp feszültséget sem érzékeltem benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hu, most néztem meg a újra Terminátor 3-at és nagyon ütött (kb. 2 éve láttam utoljára). Nagyon ott van és külön öröm, hogy más filmekkel ellentétben, ez a széria előre fejlődik és nem visszafejlődik.

Már nagyon várom a 4. részt, bár ez a Bale kicsit szúrja a szemem, de majd csak megbarátkozok vele.

Tényleg mikor is mutatják be? mert nem akarok semmit se lelőni előre, így nem olvasok róla semmit és előzetest sem nézek, így nem tudom a bemutató dátumát sem.

Az első pozitív vélemény, amit hallottam a T3-ról. :) Nekem csak annyi bajom volt vele, hogy túl rövidnek találtam.

 

A Terminátor: Megváltás magyarországi bemutatója június 4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is már párszor megemlítettem, hogy tetszik a Halálosztó 3: A Gépek Lázadása. ( Ezt így direkte csak Dzséjt kedvéért :P:D )

 

 

Amúgy az utóbbi hetekben újranéztük a Penge trilógiát párommal. Szerintem jó kis sorozat, igaz a cool-ság erősebb benne, mint a tartalom. :D A harmadik rész most viszont sokkal jobban bejött mint korábban. :) Valahol ott van az Alsóvilág ( Igen Dzséjt, én így fordítom le :P )mellett. Bár itt még nem láttam a harmadik részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is már párszor megemlítettem, hogy tetszik a Halálosztó 3: A Gépek Lázadása. ( Ezt így direkte csak Dzséjt kedvéért :P:D )

 

 

Amúgy az utóbbi hetekben újranéztük a Penge trilógiát párommal. Szerintem jó kis sorozat, igaz a cool-ság erősebb benne, mint a tartalom. :D A harmadik rész most viszont sokkal jobban bejött mint korábban. :) Valahol ott van az Alsóvilág ( Igen Dzséjt, én így fordítom le :P )mellett. Bár itt még nem láttam a harmadik részt.

Az utóbbi időkben beszélgettek Penge reboot-ról amolyan Batman:Kezdődik! stílusban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem az a fickó, aki a House szinkronját fordítja?

Ez az a fickó, akinek olyan pocsék cikkei vannak mint annak a rendje. :)

 

Dzséjt: Abban igazat adok neked, hogy fura a film hogy 20 percenként mint ha változna a stílusa. De én ezt semmiképp se negatívumként rovom fel neki, egyszerűen csak ilyen a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első pozitív vélemény, amit hallottam a T3-ról. :)

Pedig én is általában pozitívan szoktam róla fecsegni, ha szóba kerül.

 

Én is már párszor megemlítettem, hogy tetszik a Halálosztó 3: A Gépek Lázadása. ( Ezt így direkte csak Dzséjt kedvéért :P:D )

 

 

Amúgy az utóbbi hetekben újranéztük a Penge trilógiát párommal. Szerintem jó kis sorozat, igaz a cool-ság erősebb benne, mint a tartalom. :D A harmadik rész most viszont sokkal jobban bejött mint korábban. :P Valahol ott van az Alsóvilág ( Igen Dzséjt, én így fordítom le :P )mellett. Bár itt még nem láttam a harmadik részt.

Hiába fáradsz, aminek nincs magyar címe, azért nem is jár letolás. :P Amúgy meg Alvilág :P

Szerintem a Penge trilógia, különösen a kettő sokkal jobb, mint az Underworld.

 

Dzséjt: Abban igazat adok neked, hogy fura a film hogy 20 percenként mint ha változna a stílusa. De én ezt semmiképp se negatívumként rovom fel neki, egyszerűen csak ilyen a film.

Persze, ez valakinek bejön, valakinek nem. Nekem kicsit túl direkt ez a hullámzás, vagy inkább törés. Pl. a Hancockban kifejezetten tetszett, hogy mindig más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előrehozták a Terminátor: Megváltás premierjét

Egek, ha jól látom, csak egy nappal, ebből ilyen hírt csinálni :)

 

Nem mellékesen a T3 nekem sem jött be igazán, hiányoltam belőle az igazi T hangulatot. A látvány sajnos egy ilyen sztorinál messze nem elég :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most egy ország lélegzett fel szerintem. Hihetetlen, hogy mikről tud cikkeket írni. Karriert minden esetre ne képzeljen magának.

 

Viszont kiderült az, amit eddig nem tudtam. Az új Halálos Iramban filmmel fog versengeni a hazai mozikban.

Vin Dieselt és dögös kocsikat csajokat akar látni a nép, vagy Bale-t és terminátorokat.

Erre kíváncsi leszek, a magyar trend kiszámíthatatlan.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont kiderült az, amit eddig nem tudtam. Az új Halálos Iramban filmmel fog versengeni a hazai mozikban.

Vin Dieselt és dögös kocsikat csajokat akar látni a nép, vagy Bale-t és terminátorokat.

Erre kíváncsi leszek, a magyar trend kiszámíthatatlan.. :hmm:

Én bevallom mindkettőre kíváncsi vagyok és valszeg duplázok. :hmm: Nekem bejön a Halálos Iramban széria. Könnyed, látványos, szórakoztató......igazi csemege a könnyed filmekből. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bevallom mindkettőre kíváncsi vagyok és valszeg duplázok. :hmm: Nekem bejön a Halálos Iramban széria. Könnyed, látványos, szórakoztató......igazi csemege a könnyed filmekből. :lol:

Nekem az első rész jön be nagyon! A zene, a történet és a látvány szerintem nagyon egyedivé teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első rész jön be nagyon! A zene, a történet és a látvány szerintem nagyon egyedivé teszi.

Itt most a régi szereplőkkel tuti visszahozza azt a hangulatot. :lol: Jó ez a Diesel gyerek ebben a szerepben. Khm.....az eyecandy csajokról meg nem is beszélve. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első pozitív vélemény, amit hallottam a T3-ról. :lol:
A T3 nekem is bejön. Még jóval az itteni bemutató előtt szereztem róla egy jó minőségű BM-et (itt nem a Bögyös Macára vagy a belügyminisztériumra kell gondolni a Hamis a babából :hmm:) és rongyosra néztem mire elmentem rá moziba.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első rész jön be nagyon! A zene, a történet és a látvány szerintem nagyon egyedivé teszi.

Nekem is az első jött be igazán, a második erőltetett volt (a harmadikat meg még nem láttam). Erre most kiváncsi leszek pont azért, mert nagyon hajaz az első részre. Érdekel, újra ugyanazt próbálják meglovagolni, vagy azért adnak is mellé még valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.